Najlepšie obrazovky ochrany osobných údajov počítača

Pri práci v kancelárskom prostredí alebo kdekoľvek inde obklopenom inými ľuďmi máte v počítači právo na súkromie. Platí to najmä v prípade, ak sa bežne zaoberáte citlivými firemnými informáciami, ktoré by cudzinci nemali vidieť. Čo presne je tým najlepším riešením?

Ak nemáte za sebou kancelárske dvere, ďalšou najlepšou možnosťou je filter obrazovky ochrany osobných údajov. Nebudete sa musieť starať o ľudí, ktorí za vás odpočúvajú a odčítajú obrazovku.

Tieto zariadenia umožňujú, aby sa váš laptop alebo stolná obrazovka zobrazovali iba vtedy, keď sedíte pred ním. Tento článok poskytuje prehľad fungovania filtrov súkromia a potom ponúka odporúčania pre štyri produkty na dnešnom trhu.

Základy obrazoviek ochrany osobných údajov

Pri prvom nastavení filtra súkromia na vašom počítači, môže to vyzerať ako kúzelný trik. Keď sedíte pred obrazovkou a pozeráte sa priamo na ňu, nevšimnete si vôbec ochrancu. Ak však stojíte alebo sa pohybujete bok po boku, obrazovka bude vyzerať ako obyčajný čierny obdĺžnik so skrytým textom a obrázkami..

laptop kliknutím na klávesnici vektora

Kúzlo filtrov obrazovky ochrany osobných údajov je o uhloch a materiáloch. Sú vyrobené zo špeciálneho plastu, ktorý je možné polarizovať, rovnako ako slnečné okuliare určené na ochranu pred UV žiarením. Výsledkom je, že plast sa stane priehľadným len vtedy, keď sa naň pozerá z priamej polohy.

Bonusom súkromných filtrov obrazovky je to, že znižujú oslnenie od slnka a iných svetelných zdrojov. To uľahčuje prácu vo všetkých denných dobách. Môžete si tiež všimnúť, že váš oči sa cítia menej namáhané z dlhých relácií na obrazovke počítača po nainštalovaní filtra.

Je to preto, že filter obrazovky ochrany osobných údajov tiež minimalizuje UV lúče prichádzajú opačným smerom. Ak chcete viac pomôcť s namáhaním očí, zvážte investíciu do špeciálnych počítačových okuliarov.

Dimenzovanie filtra

Obrazovky počítačov sa merajú v palcoch na diagonálnom uhle. Napríklad, 15-palcový notebook bude mať obrazovku, ktorá meria presne 15 palcov z ľavého horného rohu obrazovky do pravého dolného rohu.

Pri meraní obrazovky prenosného počítača alebo stolného monitora tak, aby zodpovedali filtru súkromia, nezabudnite použiť iba skutočnú plochu displeja a nie ohraničenia alebo rámy, ktoré ho obklopujú..

meranie obrazovky notebooku

1. Zmysel

SenseAGE je taiwanský výrobca, ktorý vyrába celý rad príslušenstva k počítačom, smartfónom a tabletom vrátane filtrov na ochranu osobných údajov. Ich filtre sú určené predovšetkým pre obrazovky monitorov používa sa so stolovými počítačmi, takže používatelia prenosných počítačov pravdepodobne budú musieť nájsť alternatívne riešenie.

SenseAGE obrazovka ochrany súkromia 23 palcovFiltre na ochranu osobných údajov od SenseAGE sú dostupné v pomere 16: 9 alebo 16:10, ako aj vo veľkostiach v rozmedzí od 17 palcov do 24 palcov pre používateľov PC. Filtre je možné zakúpiť aj v intervaloch pol palca, čo je užitočné, ak máte monitor jedinečnej veľkosti.

Používatelia Apple s veľkým desktopom iMac budú radi vedieť, že SenseAGE ponúka filtre na ochranu osobných údajov špeciálne navrhnuté pre tieto displeje. Upozorňujeme, že tieto špeciálne filtre budú stáť viac ako filtre podobnej veľkosti pre stolné počítače PC.

viditeľnosť: Filtre súkromných obrazoviek SenseAGE ponúkajú viditeľnosť v rozsahu uhlu 30 stupňov, čo je štandard pre takéto zariadenia. Spoločnosť zdôrazňuje, že ich filtre sú zvlášť navrhnuté na blokovanie foriem modrého svetla ktoré sú bežnou príčinou namáhania očí u používateľov počítačov.

SenseAGE tiež tvrdí, že ich filtre na ochranu osobných údajov poskytnú o 15 až 23 percent lepšiu zrozumiteľnosť v porovnaní s konkurenčnými modelmi. plátno jasnosť je kritická pre všetkých používateľov počítačov, pretože nechcete, aby váš filter obmedzoval možnosť zobrazenia obsahu na obrazovke.

recenzia: Filtre vytvorené programom SenseAGE majú všeobecne kladné hodnotenie, pokiaľ ide o kvalitu obrazu a funkciu blokovania. Vyskytli sa však problémy so získaním filtra SenseAGE, ktorý zostane prilepený k monitoru počítača.

SenseAGE hovorí, že ich výrobky ponúkajú na inštaláciu šesť rôznych režimov, aj keď väčšina z nich sa spolieha na lepiace prúžky na pripojenie filtra k rámu displeja. Tieto lepiace prúžky môžu časom stratiť svoju moc v dôsledku prachu a iných faktorov, čo spôsobí, že bude ťažké udržať filter na mieste..

Nákupy filtrov obrazovky SenseAGE na ochranu súkromia sa dodávajú so štandardnou sadou príslušenstva, vrátane jednej sady štítkov rámu a jednej sady adhéznych prúžkov. Ako pekný doplnok sa filter dodáva so špeciálnou handričkou z mikrovlákna na čistenie prachu a iných zvyškov zo zariadenia.

2. BesLif

BesLif je relatívne nová spoločnosť, ktorá vstúpila na trh s filtrami ochrany osobných údajov.

Ponúkajú celý rad produktov navrhnutých tak, aby vyhovovali širokouhlým PC monitorom, ako aj niekoľko filtrov špeciálne vytvorených pre obrazovky Mac. Ich filtre budú vyhovujú najbežnejším rozmerom obrazovky hoci neponúkajú toľko variácií, ako konkurenti ako SenseAGE.

Obrazovka ochrany osobných údajov BesLifFiltre vyrábané spoločnosťou BesLif obmedzia pozorovanie na 30-stupňový uhol, ktorý je v priemysle štandardom. Ich výrobky tiež zahŕňajú technológia proti oslneniu a má reverzibilné strany: jeden pre lesklý vzhľad a druhý pre matný vzhľad. Používatelia majú možnosť prepínať medzi nimi s minimálnym prerušením.

náklady: V priemere sú maloobchodné náklady na filtre na ochranu osobných údajov BesLif vyššie ako ostatní konkurenti, najmä pokiaľ ide o verzie pre laptopy a počítače Mac. Cena môže byť opodstatnená vďaka vysokej kvalite a elegantnému dizajnu filtra, ktorý podľa spoločnosti BesLif je o 12 percent jasnejší ako podobné modely..

Pros: Jednou z najväčších výhod filtra na ochranu osobných údajov BesLif je, že je odolný proti poškriabaniu a minimalizuje množstvo zozbieraného prachu. Ich filtre navyše ponúkajú ľahkú inštaláciu bez potreby lepiacich pásikov alebo lepidiel. Filtre BesLif používajú špeciálne magnetické technológie na bezpečné a bezpečné pripojenie k rámom monitora. Niektoré novšie verzie filtrov BesLif ponúkajú na inštaláciu možnosť zasunutia a vysunutia.

Nákup filtra na ochranu súkromia BesLif sa neprichádza s čistiacimi utierkami ani špeciálnym príslušenstvom. Spoločnosť však používa jednoduché obalové materiály, ktoré sú netoxické a lepšie pre životné prostredie, čo môže byť dôležité pre nakupujúcich, ktorí chcú kúpiť nový filter..

3. Aiscpro

Spoločnosť Aiscpro vyrába svoju sériu filtrov na ochranu osobných údajov v Kórei s použitím miestnych materiálov. Ponuka Aiscpro na trhu obsahuje menej odrôd ako niektorí konkurenti, ale pomáha zjednodušiť ich predajnú a marketingovú stratégiu..

Magnetická ochrana obrazovky AiscproFiltre od Aiscpro sú rozdelené do dvoch primárnych divízií: širokouhlé monitory a monitory prenosných počítačov. Model širokouhlých monitorov je možné prispôsobiť v rôznych veľkostiach od 19 do 24 palcov. Notebook možnosť prichádza iba v 15-palcový model, ktorý Hodí sa na väčšinu obrazoviek Mac alebo PC.

náklady: Maloobchodná cena filtrov obrazovky Aiscpro na ochranu súkromia je na vyššom konci v porovnaní s podobnými zariadeniami, hlavne kvôli typu a zdroju materiálov. Podľa spoločnosti je výsledkom to, že ich filtre vytvárajú pre diváka lepšiu zrozumiteľnosť a pre tých, ktorí pozerajú v inom uhle, tmavší zážitok..

viditeľnosť: Podobne ako iné značky filtrov obrazovky na ochranu osobných údajov, aj modely Aiscpro prichádzajú s ďalším bonusom, že sú dobré pre vaše oči. Ich návrhy blokovať 97 percent UV svetla a 70 percent modrého svetla, dva najbežnejšie zdroje namáhania očí počítačmi.

recenzia: Rad filtrov obrazovky ochrany osobných údajov spoločnosti Aiscpro získal pozitívne recenzie od používateľov na celom webe, najmä vďaka svojej tenkosti a ľahkej inštalácii. Mnoho ďalších značiek filtrov je vyrobených z hrubého plastu, ktorý takmer vyzerá, akoby ste položili sklenenú tabuľu pred obrazovku. Na druhej strane sú modely Aiscpro filmové a priemerné Hrúbka 0,4 mm, čo ich robí ťažko viditeľnými pri používaní počítača.

Pokiaľ ide o inštaláciu, Aiscpro ponúka dve možnosti. Ich lacnejšie stolové filtre sa dodávajú s plastovými časťami posúvača, ktoré pripevníte k boku monitora, aby ste mohli filmový filter ľahko vysunúť pred obrazovku. to je ľahká inštalácia alebo odstrániť, ale môže byť náročné udržať stred.

Drahšie filtre Aiscpro pre notebooky sa dodávajú s magnetickou technológiou, ktorá sa podobá modelom BesLif. Magnety vo filtri obrazovky ho udržiavajú dokonale vystredené a nepredstavujú riziko pre vnútorné časti počítača. Filtre na prenosné počítače Aiscpro obsahujú navyše špeciálne navrhnuté otvory, ktoré umožňujú prístup na webovú kameru. To znamená, že sa môžete zúčastniť videorozhovoru alebo schôdzky bez toho, aby ste museli odstrániť filmový filter.

Zakúpením filtra na ochranu súkromia Aiscpro dostanete čistiacu utierku z mikrovlákna a návod na použitie. Pri modeloch stolových počítačov, ktoré si vyžadujú inštaláciu dielcov, sú zahrnuté dve sady plastových posúvačov v prípade, že sa jeden zlomí alebo sa nedá ľahko pripevniť..

4. KAEMPFER

KAEMPFER je populárna globálna značka, ktorá sa špecializuje na výrobu filtrov súkromia obrazovky. Rovnako ako mnoho svojich konkurentov aj oni rozdelili svoje produktové rady do dvoch hlavných kategórií: stolové filtre a filtre pre laptopy, pričom obidve majú rôzne podporované veľkosti..

KAEMPFER 27 palcov pre Mac

Na strane vecí sú k dispozícii filtre KAEMPFER začínajúc na 17 palcov až na 27 palcov, ktorá je väčšia ako mnoho konkurenčných značiek. V rámci radu stolových filtrov existujú špecifické modely navrhnuté tak, aby podporovali najnovšie vydanie počítačov iMac s displejom sietnice s vysokým rozlíšením..

Pokiaľ ide o filtre na obrazovke prenosného počítača, KAEMPFER nerozlišuje medzi modelmi Mac a PC. Ponúkajú päť veľkostí, počnúc 11,6 palca až po 15,6 palca. To sa týka aj niektorých veľkostí prenosných počítačov, ktoré sú menej bežné a môže byť ťažké porovnávať s inými značkami.

viditeľnosť: KAEMPFER ponúka priemyselnú štandardnú viditeľnosť v uhle 30 stupňov a používa polarizovaný povlak na svojich plastoch na zníženie škodlivého modrého svetla a nepríjemného oslnenia. Používajú materiály s vysokou hustotou, aby zabránili poškriabaniu alebo inému poškodeniu. Väčšina recenzentov súhlasí s tým, že filtre obrazovky ochrany osobných údajov spoločnosti KAEMPFER sú postavený tak, aby vydržal dlho.

Zápory: Niekoľko používateľov však nahlásilo problémy s inštaláciou filtrov stolových počítačov a prenosných počítačov KAEMPFER. Všetky ich modely vyžadujú zložitý systém úchytiek a lepiacich prúžkov, aby sa filter mohol posúvať po obrazovke. Pokyny k nastaveniu sú bohužiaľ nejasné a karty a prúžky nemusí zostať na svojom mieste. Niektorí používatelia sa namiesto toho rozhodli pripojiť filter pomocou obyčajnej pásky.

Čo je svetlé, spoločnosť KAEMPFER výrazne ponúka nižšie ceny na filtroch v porovnaní s konkurenciou, najmä v prípade veľkoplošných stolových a prenosných modelov.

David Gewirtz
David Gewirtz Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me