Najlepšie prehliadače ochrany osobných údajov (a najhoršie)

Prehliadač špehujeVedeli ste, že zakaždým, keď budete online, váš prehliadač zanechá veľa informácií o vás?

Každý, kto získa neoprávnený prístup k vášmu počítaču, bude môcť tieto informácie skontrolovať a dozvedieť sa veľa o vašich zvykoch. Čo je na tom horšie, je to váš prehliadač vám rád nahlási veľa vašich súkromných informácií na webové stránky, ktoré navštevujete.

V dôsledku obnoveného záujmu spotrebiteľov o súkromie populárne internetové prehliadače vždy zverejňujú blogy a posielajú e-maily, v ktorých prehlasujú za svoj záväzok k ochrane súkromia. Ak sa však len poškriabate pod povrch a pozeráte sa na ich vyhlásenia o ochrane osobných údajov alebo ich podmienky a predpisy, je zrejmé, že ochrana vášho súkromia je poslednou vecou v ich mysli..

Z tohto dôvodu je pre vás dôležité vyzbrojte sa vedomosťami. V tejto príručke budeme diskutovať o tom, ako váš prehliadač môže ohroziť vaše súkromie, ktorým prehliadačom sa treba vyhnúť, ako aj diskutovať o našich výberoch najlepších prehliadačov pre počítače, Android a IOS..

Contents

Prečo sa väčšina prehliadačov nezaujíma o vaše súkromie

Dôverujeme našim prehliadačom. Používame ich na prezeranie najrôznejších súkromných, osobných a potenciálne trápnych informácií na internete. Robíme to dobre vieme, že niektoré aspekty zaznamenáva sa naša identita.

Väčšina ľudí súhlasí s týmto ukladaním informácií, pretože chcú mať možnosť jednoducho prehľadávať internet a udržiavať internet služba zadarmo. Našťastie, niektorí jednotlivci podnikli určité kroky, aby sa chránili tým, že sa pokúsili nájsť najlepšiu VPN pre prehliadač, ktorý používajú.

Problém je v tom, že väčšina prehliadačov pravdepodobne nedrží svoj koniec dohody. Môžu predávať vaše informácie ostatným a tieto informácie by sa mohli použiť na personalizovanejšiu reklamu alebo viac škodlivých účelov. Stačí sa pozrieť na všetky informácie, ktoré prehľadávač pravdepodobne zhromažďuje o vás práve teraz.

umiestnenia

geo-acc-mapVäčšina prehliadačov má zabudované rozhranie geografického určovania polohy. Webové stránky, ktoré navštevujete, a služby, ktoré používate, požadujú tieto informácie, aby mohli určiť, ktorú verziu svojich stránok by vám mali zobraziť.

Tieto informácie sa môžu tiež použiť na určenie, či by vám mali byť k dispozícii stránky ako BBC, iPlayer, Hulu alebo Netflix. Možno budete schopní obísť obmedzenia geografickej polohy pomocou siete VPN, dokonca aj bezplatná sieť VPN niekedy úlohu vykoná.

Presnosť informácií o polohe sa bude líšiť v závislosti od používaného zariadenia. Informácie o polohe zvyčajne nie sú také presné, ako vidíte na vašom smartfóne, pretože váš smartphone používa GPS.

prípojka

Niektoré webové stránky, napríklad streamingové služby, budú vyžadovať informácie o vašich informáciách o pripojení. Môžu ho použiť na určenie obsahu webových stránok, ktorý vám bude slúžiť. Streamovacia služba, ako je Netflix, ju použije na zmenu sledovaného toku. Možno budete schopní obísť obmedzenia geografickej polohy pomocou VPN pripravenej na Netflix. Príkladom takéhoto poskytovateľa je SurfsharkSurfshark má servery a systémy navrhnuté špeciálne na obchádzanie týchto obmedzení.

Sociálne médiá

Monitorovanie vášho účtu sociálnych médiíUž viete, že vaše účty sociálnych médií vás sledujú pri návšteve stránok na internete. Preto sú zadarmo. Dostanú zaplatené predajom inzerentov.

Neexistuje žiadny stimul, aby tieto praktiky zastavili.

Možno si myslíte, že vás sociálne médiá nezaujímajú, ale môže to spôsobiť veľa problémov. Povedzme napríklad, že ste prihlásený / -á na Facebook a potom navštívte stránku, kde sa zobrazujú škodlivé položky alebo dokonca obsah pre dospelých. Stránky sociálnych médií si to pamätajú pomocou tzv. supercookies.

Neprinášajú vám reklamu plnú obsahu pre dospelých, ale denník, ktorý vaše stránky sociálnych médií uskutočnené pri vašej návšteve stránok s obsahom pre dospelých, nikdy nezmiznú. Bude to vždy spojené s vami.

technické vybavenie

Prehliadač zaznamená informácie o hardvéri, ktorý používate, ao operačných systémoch, ktoré ste nainštalovali. Týmto sa ubezpečíte, že zobrazené webové informácie skutočne budú vo vašom zariadení fungovať. Váš prehliadač zaznamená tiež všetky rozšírenia alebo doplnky, ktoré máte ako aj poskytovateľa služieb, ktorý používate.

gyroskop

Informácie o gyroskopeTieto informácie sa zhromažďujú iba na mobilných zariadeniach. Tieto informácie sú príšerné tým, že ich váš prehliadač dokáže použiť zistite, či je zariadenie vo vašich rukách alebo sedí na stole.

Aj keď sa tieto informácie môžu zdať neškodné, pravdou je, že ak sú kombinované s ostatnými informáciami, ktoré prehľadávač zaznamenáva,, vykresľuje skutočný obraz o tom, kto ste. V rukách menej než čestných ľudí sa dá použiť na identifikáciu spôsobov, ako zaútočiť na vaše súkromie. Presvedčte sa sami, čo váš prehľadávač vie o vás.

4 internetovým prehliadačom, ktorým sa treba vyhnúť

Pri výbere internetových prehliadačov, ktorým by ste sa mali vyhnúť, sme preskúmali niekoľko kritérií. Zahŕňali počet týždňov medzi aktualizáciami, zabezpečením a ochranou súkromia. Na základe toho sa domnievame, že toto sú internetové prehliadače, ktorým by ste sa mali vyhnúť.

1. Microsoft Internet Explorer

logo internetového prehliadačaBol čas, keď bol program Internet Explorer nesporný kráľ vo svete prehliadačov. Spoločnosť Microsoft teraz vyzýva ľudí, aby nepoužívali program Internet Explorer. To vám povie, aké je to zlé.

Spoločnosť Microsoft nahradila program Internet Explorer programom Edge. Neplánujú teda žiadne väčšie aktualizácie IE. Stále ponúkajú niektoré aktualizácie zabezpečenia, ale tieto sú zriedkavé. Internet Explorer môže ísť dole v histórii ako jeden z najmenej zabezpečených prehliadačov, aký bol kedy vytvorený.

Pokiaľ ide o ochranu osobných údajov, program Internet Explorer vám umožňuje používať blokovanie automaticky otváraných okien a odosielať žiadosti „Nesledovať“ nielen na stránky, ktoré ste navštívili, ale aj na stránky tretích strán, ktoré ponúkajú obsah na navštívených stránkach.. Tieto žiadosti sa, žiaľ, nemusia ignorovať. Program Internet Explorer nemôže zaručiť, že vaša súkromná prevádzka zostane súkromná. Internet Explorer je uzavretý zdroj. Takže nemáte predstavu, aké sledovacie programy sa skrývajú za oponou.

Musím spomenúť jednu vec, že ​​ak používate online obchodnú platformu, nemali by ste za žiadnych okolností stále používať EI na obchodovanie. Je to vážna zodpovednosť a potenciálne riskujete únik vašich finančných údajov.

2. Microsoft Edge

logo Microsoft edgeEdge poháňaný chrómom je najnovším pokusom spoločnosti Microsoft o vytvorenie životaschopného webového prehľadávača. Je určený pre jednotlivcov so systémom Windows 10.

Iba Microsoft Edge aktualizuje sa dvakrát do roka. Keď premýšľate o pokročilom malvére a inom softvéri navrhnutom na napadnutie vášho súkromia, ktoré sa neustále aktualizuje, dvojročné aktualizácie sa nezdajú byť všade blízko a je to určite oveľa menej ako jej konkurenti.

Prehliadač hrán beží v karanténe. To znamená, že procesy prehliadača sú obsiahnuté. Cieľom je, aby prehliadač mal možnosť zabrániť podozrivým webom so škodlivým kódom ovplyvniť používateľov. Edge má obmedzenú podporu rozšírenia. To znamená, že existuje menej nebezpečných rozšírení, ktoré by ste mohli omylom stiahnuť. Microsoft Edge, ktorý je pravdivý, sa však rýchlo odhalí, že má nanajvýš špinavý bezpečnostný záznam.

V prehliadači Internet Explorer môžete využívať funkciu ochrany sledovania. Z nejakého neobjasneného dôvodu sa spoločnosť Microsoft rozhodla ísť bez tejto sledovacej ochrany s Edge. Aj v režime súkromného prehliadania môžete byť sledovaní. Záver je, že ak hľadáte súkromné ​​prehliadanie Internetu, Edge pre vás nie je dobrá voľba.

3. Opera

logo operyOpera je prehliadač založený na prehliadači Chromium, ktorý využíva aktualizácie každé štyri až šesť týždňov. Ideálnym scenárom by boli aktualizácie implementované každé tri alebo štyri týždne.

Pokiaľ ide o bezpečnosť, Opera má množstvo bezpečnostných funkcií, ktoré sú navrhnuté tak, aby zlepšili bezpečnosť vášho prehliadania. Patria sem ochrana proti podvodom a malvéru a nástroje určené na blokovanie skriptov a doplnkov, ktoré spôsobujú nezabezpečené prehliadanie.

operný umožňuje to na prispôsobenie nastavení ochrany osobných údajov a zabezpečenia tak, aby vaše údaje neboli uložené do vyrovnávacej pamäte. Väčšina ľudí je však zvyknutá na dobrý prehliadač, ktorý to robí automaticky, takže toto nastavenie zabezpečenia nemusí zmeniť. Ešte znepokojivejšie je, že Opera v roku 2016 kúpila sieť VPN, o ktorej sa zistilo, že sleduje šírku pásma a využívanie protokolov. Ak to nebolo dosť znepokojujúce, Opera si kúpila spoločnosť, ktorá sa stala nechvalne známy pre porušenie súkromia.

4. Google Chrome

chrómové logoGoogle Chrome je zďaleka najširší používaný webový prehliadač dnes. Ponúkajú časté aktualizácie a dobrú bezpečnosť svojho prehliadača. Google zašiel tak ďaleko, že nabádal hackerov, aby vo svojom prehliadači hľadali zraniteľné miesta s cieľom nájsť medzery a opraviť produkt..

Dôvod, prečo je prehliadač Google Chrome na tomto zozname, a dôvod, prečo o ňom budeme hovoriť znova v tejto príručke, je prehliadač Google Chrome patrí do spoločnosti, ktorá sa živí zhromažďovaním súkromných informácií od verejnosti. Každých niekoľko mesiacov sa zdá, že spoločnosť Google odhaľuje niečo navrhnuté tak, aby napadlo vaše súkromie pomocou prehliadača Chrome, či už ide o pochybné pravidlá histórie polohy alebo sa automaticky prihlasuje do prehliadača. Google používa prehliadač Chrome, aby sa o vás dozvedel čo najviac a na základe týchto informácií zarobil peniaze.

Prehliadač Google Chrome ponúka niekoľko rozšírení prehľadávača. Tieto zvyšujú funkčnosť vášho prehliadania, ale tiež okradnúť o súkromie. Nezabudnite, že prehliadač Google Chrome je prehliadač s uzavretým zdrojom. Takže neviete, čo sa skrývalo v ich kóde. Spoločnosť Google ponúka záujemcom otvorenú verziu prehliadača Chrome.

Najvyššie štyri stolné prehliadače pre ochranu súkromia a bezpečnosť

Anonymita na internete sa rýchlo stáva minulosťou vďaka sieťam sociálnych médií a prehliadačom, ktoré ukladajú vaše súkromné ​​informácie s cieľom poskytovať prispôsobené reklamy a webové stránky. Nasledujú prehliadače, ktoré považujeme za najlepšie anonymné prehliadače, ktoré môžete použiť na ochranu osobných údajov a bezpečnosť.

1. Prehliadač Tor

logoPrehliadač Tor robí váš webový prenos anonymným prostredníctvom siete Tor (Ton ONion Rvonkajšie). V dôsledku toho je jednoduchšie chrániť vašu totožnosť online. Prehľadávanie webu pomocou Tor bude pomalšie ako používanie siete Clearnet. A existuje mnoho webových stránok, ktoré blokujú používateľov Tor. Autoritárske vlády, ktoré sa obávajú súkromných komunikácií, publikovania alebo čítania informácií o svojich občanoch, tiež zablokujú prehliadače Tor.

Vďaka anonymite, ktorú poskytuje, sa prehliadač Tor stal vyhľadávaním novinárov a disidentov z celého sveta, ktorí pracujú v režimoch blokujúcich komunikáciu.. Mnohí to dnes považujú za základ online demokracie. Toto je jeden z dôvodov, prečo sa vedci usilovne snažia vylepšiť anonymné vlastnosti Tor.

Ako prehliadač Tor chráni vašu anonymitu

Ikona cibule sa používa na ilustráciu spôsobu fungovania prehliadača Tor. Nasmeruje vašu komunikáciu cez sieť Tor a robí ju anonymnou. Tor používa a trojvrstvový proxy, podobné vrstvám cibule. Prehliadač Tor sa náhodne pripojí k verejne uvedenému uzlu záznamu. Odtiaľ je premávka odrazená prostredným relé, ktoré je vybrané náhodne. Potom bude prevádzka ukončená koncovým výstupným uzlom.

ako tor funguje

Pri použití prehliadača Tor, človek by nemal byť prekvapený, ak sa ich stránky nahrávajú v inom jazyku. Google a ďalšie služby používajú vašu IP adresu ako spôsob, ako uhádnuť, v ktorej krajine sa nachádzate, a v jazyku, v ktorom chcete zobraziť informácie. Keď však používate Tor, vaša fyzická poloha sa zdá byť na druhej strane planéty..

ako funguje tor 2

Jednotlivci, ktorí žijú pod vládami, ktoré blokujú Tor, nakonfigurujú svoj prehliadač Tor tak, aby používal mosty. Torove vstupné a výstupné uzly sú uvedené verejne. Adresy IP mostov nie sú. To sťažuje, ak nie nemožné, pre vlády, aby blokovali tieto adresy IP.

ako funguje tor 3

Aj keď sieť Tor dokáže smerovať všetky druhy prenosu TCP, bola optimalizovaná na prehľadávanie webu. Tor nepodporuje UDP.

2. Epic Privacy Browser

logo epicprivacybrowserPrehliadač Epic Privacy je prehliadač založený na Indii, ktorý ponúka mnoho funkcií na ochranu osobných údajov, ktoré ľudia požadujú priamo po vybalení. Prehliadač Epic Privacy je postavený na platforme Chromium. Medzi jeho vlastnosti týkajúce sa ochrany osobných údajov patria:

 • Nepovoľujú doplnky
 • Blokovanie súborov cookie tretích strán
 • Proxy na surfovanie po webe jedným kliknutím
 • Aktívne zisťuje a blokuje reklamné siete
 • Blokuje webové analytické systémy, ktoré sledujú vašu online aktivitu

Ako používať Epic Privacy Browser

Osoba, ktorá pozná používanie prehliadača Chrome, bude môcť používať program Epic. Stiahnite si ju a začnite surfovať. od tej doby Epic neuchováva históriu, jej domovská stránka bude obsahovať osem panelov vašich obľúbených stránok. Dvom z nich je osadená položka „How It Fungers“ a panel, ktorý vás nasmeruje na súkromné ​​vyhľadávanie spoločnosti Epic. Ak chcete, aby sa pri prihlásení ostatné panely vyplnili webom, budete musieť ručne zadať webovú adresu, ktorá tam má byť. Po každej relácii prehliadania sú k dispozícii súbory cookie, údaje súvisiace s vyhľadávaním a sledovače vypúšťa.

Ako vás Epic Privacy Browser chráni?

Jedným zo spôsobov, ako to môžu urobiť, je, že neodosielajú údaje hlavičky sprostredkovateľa. To znamená, že po kliknutí na odkaz z vyhľadávacieho nástroja neodosielajú údaje o výrazoch, ktoré ste hľadali, na iné webové stránky.

Zlyhanie IP adresy Web RTC je zablokované. To znamená, že spoločnosť Epic automaticky blokuje webové volania RTC, ktoré by mohli únikom vašej adresy IP. Pokiaľ nie ste prihlásení na odber služby VPN, ktorá priamo ponúka ochranu pred únikom Páči sa mi to NordVPN, k takýmto únikom môže stále dôjsť pri VPN alebo proxy serveri.

Sledovanie adries URL a sledovanie panela s adresou sú odstránené. To znamená, že sa odstránia nasledujúce veci:

 • Navrhnúť panel s adresou
 • Automatický preklad
 • URLTracker
 • Kontrola adresy URL

V predvolenom nastavení extrémna ochrana súkromia spoločnosti Epic znamená, že neexistuje:

 • Kontrola pravopisu
 • Uloženie hesla
 • Webová vyrovnávacia pamäť
 • Cache DNS
 • Automatické dopĺňanie
 • histórie
 • Automatizované „najnavštevovanejšie webové stránky“

Keď sa program Epic zavrie, automaticky sa odstráni:

 • histórie
 • databázy
 • Navštívené odkazy
 • Mediálna vyrovnávacia pamäť
 • Prihláste sa
 • Cache aplikácií a DNS
 • Index DB
 • Pamäť poskytovateľa histórie

Proxy šifrovania jedným kliknutím

Šifrovaný proxy server spoločnosti Epic pri prehliadaní udrží vašu IP adresu skrytú a šifrovanú. Požiadavky DNS budú smerované prostredníctvom šifrovaného servera proxy. To znamená, že váš poskytovateľ internetových služieb, vláda, váš zamestnávateľ a sieť sa prepínajú nebude mať tušenie, odkiaľ prehľadávate alebo kde hľadáte.

3. Brave Browser

statočné logo (1)Statečný prehliadač si vytvára meno medzi tými, ktorí sa zaujímajú o súkromie, pretože poskytuje používateľom bezpečný, rýchly a súkromný prehliadač. Statečný hrdý na seba byť viac ako nový typ prehliadača. Ich cieľom je prevrat v spôsobe, akým ľudia myslia o internete. Ako prehliadač s otvoreným zdrojom má živý tím jednotlivcov, ktorí na ňom pracujú a ktoré sa zameriavajú na súkromie a výkon. Odvážny bol založená spoluzakladateľom Mozilly a vynálezcom JavaScriptu.

Čo robí statočný beh

Brave je open-source projekt postavený na prehliadači Chromium. To znamená, že s technológiou Brave bude fungovať rovnaká technológia backendu, ktorá sa používa na fungovanie prehliadača Chrome, ako napríklad stroj JavaScript V8 a renderovací modul Blink..

statočné preferencie

Keď je spustený v systéme iOS, Brave používa WebKit, ktorý je výkonom prehliadača Apple Safari.

Čo robí odvážny rozdiel?

Je to postoj, s ktorým sa Brave agresívne stavia proti reklamám. jeho obchodný model je založený na blokovaní reklám a ich nahradenie reklamami z jeho siete.

Brave sa zbavil všetkých sledovačov reklám. však, to, čo Brave neodstránil, sú reklamy vo výsledkoch vyhľadávania. Patria sem reklamy AdWords vo výsledkoch Google. Vylúčením reklám Brave sťahuje z webu oveľa menej obsahu, aký používajú iné prehliadače, ktoré nepoužívajú rozšírenie blokovania reklám.

statočná platforma

Spoločnosť prisahá, že nebude a nikdy nebude ukladať užívateľské údaje na svojich serveroch.

4. Prehliadač SRWare Iron

Logo SRWare IronPrehliadač SRWare Iron sa predáva ako prehliadač budúcnosti. Zameriavajú sa na zachovanie súkromia a bezpečnosti. Rovnako ako mnoho prehliadačov, ktoré sme preskúmali, aj SRWare Iron implementuje prehliadač Chromium. Je k dispozícii zadarmo v systémoch Mac OS, Windows a Linux. Niektoré funkcie, vďaka ktorým je súkromné ​​a bezpečné zahŕňajú:

 • Nesleduje stiahnuté súbory ani inštalácie prehliadača
 • Neposkytuje aktualizácie na pozadí, napríklad tie, ktoré sa zobrazujú v prehliadači Google Chrome
 • Ponúka prispôsobiteľný užívateľský agent
 • Nevytvorí ID inštalácie programu

Čo robí prehliadač SRWare Iron jedinečným?

Ochrana osobných údajov je to, čo odlišuje SRWare Iron od bežných prehliadačov, ako je Google Chrome. Tu je niekoľko príkladov:

navrhnúť

V závislosti od toho, ako nakonfigurujete prehliadač Google Chrome, keď do adresného riadku vložíte niečo, informácie sa odošlú spoločnosti Google a pomôžu im navrhnúť návrhy. V prípade SRWare Iron toto neexistuje.

Alternatívne chybové stránky

Ak do panela s adresou zadáte nesprávnu adresu, v závislosti od spôsobu konfigurácie prehliadača Google Chrome sa tieto informácie odošlú spoločnosti Google a pošlú vám späť chybovú správu. Prehliadač SRWare Iron to nerobí.

Blokovanie reklám

Prehliadač Chrome nie je vybavený vstavaným programom AdBlocker. Prehliadač SRWare Iron. Ich Adblocker môže byť ľahko nakonfigurovaný pomocou jedného súboru.

To sú len niektoré z funkcií, ktoré má. Prehliadač SRWare Iron sa zaoberá:

 • Používateľský agent
 • Preview Thumbs
 • Google Updater
 • Sledovač adries URL
 • RL Z Sledovanie
 • Hlásenie chýb

Najlepšie prehliadač pre Android

Vaše osobné údaje sú hodnotnejšie ako zlato. Vďaka tomu sú smartfóny a ďalšie mobilné zariadenia zlaté bane pre každého, kto chce vaše súkromné ​​údaje.

Prečo je Firefox Focus najlepším prehliadačom pre používateľov systému Android pri vyhľadávaní súkromia

Mozilla Firefox Focus je určený pre jednotlivcov, ktorí sa obávajú súkromia. Po ukončení relácie prehliadania sa osobné údaje o vás vrátane hesiel, histórie prehliadania a súborov cookie okamžite vymažú. Mozilla Firefox Focus tiež zastaví sledovače a blokuje reklamy.

mobilné platformy prehliadača Firefox

Ako funguje Firefox Focus na ochranu vášho súkromia?

Firefox Focus poskytuje zvýšenú bezpečnosť tým, že umožňuje blokovať známe sledovače webových stránok na základe kategórií. To znamená, že si môžete vybrať, či chcete blokovať sledovače reklám, analytické sledovače alebo sledovače sociálnych sietí jednotlivo alebo ako skupina. Budete tiež môcť blokovať veci vstavané v článkoch správ, videách a prezentáciách fotografií, ktoré by vás mohli sledovať.

Pri poskytovaní ochrany sledovania Firefox Focus používa zoznam poskytnutý spoločnosťou Disconnect. Tento zoznam umožňuje prehliadaču Firefox identifikovať a blokovať sledovače.

Vylepšená ochrana sledovania

Táto funkcia vám umožňuje blokujte súbory cookie a sledovače s mimoriadnou granularitou. Kým nebude táto funkcia pridaná, Focus bude blokovať všetky cookies ako predvolené nastavenie. Stále to môžete urobiť, alebo si môžete zvoliť, či povolíte súbory cookie, ak ich pridajú k vašej používateľskej skúsenosti. Zároveň zabránite sledovateľom sledovať vás na viacerých weboch. To znamená, že vám nebudú ponúkať stále rovnaké produkty, nezaznamenajú ani vaše online správanie.

Najlepšie prehliadač ochrany osobných údajov pre iOS

Ak ste na trhu so súkromným prehliadačom pre váš iPhone alebo iPad, jednoducho choďte do prehliadača Ghostery Privacy. Umožní vám prehliadať internet súkromne a bez zanechania stopy na vašom zariadení so systémom iOS. Aj keď spoločnosť Cliqz získala v roku 2017 spoločnosť Gliery Privacy, oba prehliadače stále fungujú ako jednotlivé subjekty, ale medzi sebou zdieľajú doplnky bezpečnostných funkcií..

Súkromie duchov, najrýchlejší a najbezpečnejší prehliadač pre iOS

Toto je jeden z najrýchlejších a najbezpečnejších prehliadačov pre iOS. Prehliadač Ghostery Privacy (Ochrana súkromia) poskytol používateľom iOS možnosť prehliadať web rýchlo, súkromne, bez sledovačov a bez reklám.

cliqz mobiie app

Rovnako ako všetky produkty, ktoré spoločnosť Ghostery vyrába, je ich mobilný prehliadač úplne otvoreným zdrojom. Jadrom jej technológie sú niektoré funkcie založené na technológii Firefox. Medzi kľúčové funkcie tohto prehľadávača kompatibilného s iOS patria:

Vstavaný program AdBlocker

V predvolenom nastavení je prehliadač Ghostery Privacy zbavuje reklamy a neporiadku. Používateľom zostáva čisté a rýchle prehliadanie. Používateľom sa zobrazuje, kto sleduje ich údaje pri návšteve webových stránok. Potom majú možnosť blokovania alebo odblokovania sledovacích zariadení.

Ghost Search

Toto je vyhľadávací nástroj na ochranu súkromia, ktorý prevádzkuje jeho materská spoločnosť Cliqz. Cliqz je úplne nezávislý a má svoj vlastný webový index. Cliqz nebude zdieľať informácie umožňujúce identifikáciu osôb. Používajú najmodernejšie techniky na udržanie vyhľadávacích dopytov svojich používateľov úplne anonymný.

Duchový režim

Používatelia môžu chrániť svoje súkromie tak, že zabránia zaznamenaniu webových stránok, ktoré navštívia, do histórie prehliadača.

Ako optimalizovať prehliadač Chrome z dôvodu maximálneho súkromia (ak ho potrebujete)

Možno budete chcieť použiť niektoré z bezpečnejších prehliadačov založených na ochrane osobných údajov, o ktorých sme diskutovali v tejto príručke. Keďže je však prehliadač Google Chrome najobľúbenejším prehliadačom na tejto planéte, je pravdepodobné, že ho budete musieť používať v práci alebo v iných nastaveniach. Našťastie, v nastaveniach môžete vykonať niekoľko úprav, aby ste zlepšili svoje súkromie.

1. Nenechajte synchronizáciu prehliadača Chrome

Ak je prehliadač Chrome nainštalovaný v telefóne, notebooku a počítači v práci, chce synchronizovať veci, ako sú vaše heslá a história prehliadača, so všetkými zariadeniami, na ktorých je. Určite by to mohlo byť výhodné. ale vaše súkromie je cennejšie ako trochu pohodlia. Stránky, ktoré hľadáte doma alebo na svojom mobilnom zariadení, nemusíte nevyhnutne nachádzať na pracovnom počítači, však? Môžete to vyriešiť nasledujúcim spôsobom:

 1. Kliknite na tri bodky, ktoré sa zobrazujú na pravej strane okna prehliadača Chrome. Tým sa otvorí ponuka.
 2. Kliknite na nastavenia.
 3. Kliknite na položku Ľudia. Mali by ste vidieť svoje prihlasovacie meno alebo názov účtu Google.
 4. Kliknite na lištu synchronizácie hneď pod prihlasovacím menom alebo menom účtu a mala by sa zobraziť možnosť „Rozšírené nastavenia synchronizácie“.

nastavenie synchronizácie prehliadača Chrome

 1. Vypnite čokoľvek, čo nechcete, aby prehľadávač, ktorý práve používate, zdieľal s prehliadačom na iných zariadeniach. Túto zmenu budete musieť vykonať na každom zariadení, v ktorom ste prihlásený.

2. Ovládajte, s ktorými prehliadačmi Chrome chatujú

Prehliadač Chrome spolupracuje s množstvom online služieb, aby niektoré funkcie fungovali. Ak chcete, aby prehliadač Chrome s týmito službami nereagoval bez vášho vedomia, môžete ich deaktivovať jeden po druhom. Nezabudnite, že ich deaktiváciou deaktivujete aj funkcie, ktoré prinášajú. Ak to chcete dosiahnuť, postupujte takto:

 1. Kliknite na tri bodky, ktoré sa zobrazujú na pravej strane okna prehliadača Chrome. Tým sa otvorí ponuka.
 2. Kliknite na nastavenia. Posuňte zobrazenie nadol na spodnú časť stránky.
 3. Kliknutím na rozšírenú šípku získate prístup k funkciám ochrany osobných údajov a zabezpečenia.
 4. Môžete sa rozhodnúť, aké ďalšie nastavenia chcete zakázať.

chrómové webové služby

3. Ovládajte webový obsah

Prehliadač Google Chrome vám umožňuje kontrolovať, čo webové stránky môžu alebo nemusia robiť. Aby ste to dosiahli, postupujte takto:

 1. Kliknite na tri bodky, ktoré sa zobrazujú na pravej strane okna prehliadača Chrome. Tým sa otvorí ponuka.
 2. Kliknite na nastavenia. Posuňte zobrazenie nadol na spodnú časť stránky.
 3. Kliknutím na rozšírenú šípku získate prístup k funkciám ochrany osobných údajov a zabezpečenia.
 4. Kliknutím na nastavenie obsahu získate rozšírené funkcie.

chrómový webový obsah

Po otvorení tejto stránky budete mať možnosť jemne vylaďte nastavenia súborov cookie, určte, ako dlho by sa mali údaje uchovávať, a podniknite kroky, ktoré zabránia webovým stránkam vo vytváraní podrobného profilu o vás vo vašom počítači. Niektorí ľudia sa rozhodnú úplne vypnúť jazyk JavaScript a povoliť jeho fungovanie iba na webových stránkach, ktorým skutočne dôverujú.

V prehliadači Google Chrome môžete vypnúť ďalšie funkcie. Môžete napríklad pravidelne kontrolovať správcu hesiel prehliadača Google Chrome, aby ste sa uistili, že už nemáte uložené žiadne heslá, ktoré už nepoužívate. Ak ste prihlásení v prehliadači pomocou zdieľaného počítača, môže byť vhodné úplne zakázať správu hesiel.

Najlepšie doplnky pre prehliadač

1. Badger

logo loga ochrany osobných údajovBadger na ochranu osobných údajov je doplnok pre spoločnosť Google, ktorý sa naučil blokovať neviditeľné sledovače. Badger na ochranu súkromia nemá zoznam toho, čo bude blokovať. Namiesto toho monitoruje domény, ktoré podľa všetkého sledujú vás pri prehliadaní online.

Potom vyšle signál Nesledovať. Ak sledovač túto požiadavku ignoruje, Badger ich začne blokovať. Proces blokovania sa spustí, keď si všimne rovnaký sledovač, ktorý sa nachádza na troch rôznych webových stránkach.

Okrem automatického sledovania, Badger na ochranu súkromia zabraňuje sledovaniu kliknutí na odchádzajúce odkazy v službách Twitter, Google a Facebook.

2. Duchovia

duchovné logoGhostery je úžasné rozšírenie ochrany osobných údajov pre prehliadač Google Chrome. Blokuje nežiaduce reklamy, zastavuje sledovače a môže zvýšiť rýchlosť načítania webových stránok.

Ghostery vám umožňuje zistiť, kto vás sleduje na akom webe a kto zhromažďuje vaše údaje. Funkcie na sledovanie aby boli vaše údaje anonymné aby ste dostali ďalšiu vrstvu súkromia.

záver

Ak chcete počas prehliadania webu chrániť svoje údaje a zachovať súkromné ​​informácie ako súkromné, potrebujete dobre nakonfigurovaný a bezpečný prehliadač..

Pamätajte, že väčšina vašich prehliadačov bude držať vaše súkromné ​​údaje, ak sa ich predvolené nastavenia nezmenia. Vďaka tomu sú tieto prehliadače a v konečnom dôsledku aj vaše ciele pre počítačových zločincov. Získajte dobrú VPN ako NordVPN alebo Surfshark, a začnite bezpečne prehliadať.

Ak chcete získať ďalšie informácie o zlepšení vášho online surfovania, pozrite sa na moju nedávnu epickú kontrolu plánov NBN podľa oblasti a rýchlosti.

David Gewirtz
David Gewirtz Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me