Podrobné pokyny na zakrytie vašej adresy IP

Posledná aktualizácia 20. januára 2020

Je to pozoruhodne jednoduchý a efektívny systém. Udržuje plynulý chod a zaisťuje, že informácie, ktoré hľadáte, získate, keď ich o to požiadate.


Rovnako ako je váš domov identifikovaný jedinečnou adresou ulice, váš počítač je na internete identifikovaný jedinečnou adresou IP.

Pri prehliadaní online vaša IP adresa žiada webovú stránku o zaslanie informácií. Webové stránky používajú vašu IP adresu na zistenie, kam sa majú tieto údaje odoslať.

Každé iné zariadenie na svete, ktoré je pripojené k internetu, má tiež jedinečnú identifikujúcu IP adresu.

Aj keď je tento systém vhodný pre každého, kto chce používať internet, je vhodný aj pre každého, kto chce mať prehľad o tom, čo robíte vo svete online..

v skutočnosti, vaša IP adresa umožňuje ostatným sledovať a zaznamenávať všetko, čo robíte online. Vaša adresa IP sa dá dokonca použiť na zablokovanie prijímania určitého obsahu.

verejná vs. súkromná adresa IP

Počítačoví zločinci a iní môžu tiež použiť vašu IP adresu na určenie vašej fyzickej polohy.

Z tohto dôvodu a ďalších môže byť rozumné skryť vašu IP adresu.

Keď sa dozviete viac o tom, čo je to adresa IP, ako funguje a ako ju skryť, začnete vidieť, prečo skrytie vašej adresy IP je nevyhnutné chrániť vaše súkromie a anonymitu online.

Definovanie IP adries

Je ohromujúce zvážiť, koľko zariadení je pripojených k internetu. Existujú zrejmé zariadenia, ako sú stolové a prenosné počítače, ale tiež zvážte inteligentné telefóny, tablety, jednotky GPS, herné konzoly, inteligentné televízory, palice Roku a dokonca aj niekoľko hlavných zariadení, ako sú chladničky..

Aké neuveriteľne mätúce miesto na internete by bolo, keby neexistovala koherentná metóda na identifikáciu každého jedinečného zariadenia. Môžete požiadať o návštevu určitého webu z tabletu, ale ak dané zariadenie nemá adresu, ako by mal web vedieť, kam sa majú údaje odoslať??

malware útok

teda, každému zariadeniu pripojenému na internet je pridelená jedinečná adresa IP. Formát, ktorý sa dnes bežne používa pre adresy IP, sa nazýva IPv4. Formát pre každú adresu v IPv4 je x.x.x.x, v ktorom x predstavuje akékoľvek číslo od 0 do 255..

To znamená, že adresa IPv4 môže vyzerať ako ktorýkoľvek z týchto príkladov:

  • 172.16.254.1
  • 223.255.255.255
  • 191.255.255.255

Ako sa obsah doručuje na konkrétnu adresu?

Je nevyhnutné, aby každému zariadeniu pripojenému na internet bola pridelená jedinečná adresa IP. Ak by dve zariadenia mali rovnakú adresu, webové stránky by nevedeli, ktoré zariadenie skutočne požiadalo o údaje.

Za pridelenie adresy IP zariadeniam je zodpovedná organizácia Internet Assigned Numbers Authority. Často sa označuje ako IANA, je to divízia ICANN, ktorá okrem prideľovania IP adries spravuje aj systém doménových mien, autonómne prideľovanie čísiel systémov, symboly súvisiace s internetovým protokolom a mnoho ďalších funkcií..

IANA spravuje regionálne internetové registre alebo RIR. Prostredníctvom registra je každej krajine pridelený celý rad adries, ktoré môžu používať na identifikáciu zariadení pripojených k internetu. v skutočnosti, adresa IP odhalí krajinu, v ktorej sa zariadenie nachádza. To umožňuje každému, kto má záujem zistiť, kde na svete sa nachádzate počas prehliadania.

Prečo by ste mali zvážiť skrytie svojej adresy IP

Väčšina ľudí má pocit, že internet používajú z neškodných dôvodov. Chcú vidieť, ako je určitý film ohodnotený na Rotten Tomatoes alebo skontrolovať hodiny v miestnom obchodnom dome. Možno práve nakupujú topánky alebo vytvárajú online objednávky potravín. Vyzerá to ako dosť nudné veci. Prečo by vás zaujímalo, či vás iní ľudia môžu sledovať prostredníctvom vašej adresy IP?

ako vpn funguje

V skutočnosti by mohlo byť niekoľko dôvodov, prečo by ste sa mali starať. Tu je len niekoľko z nich, vďaka ktorým by ste chceli zakryť svoju IP adresu.

Aby ste udržali svoju fyzickú polohu v tajnosti

Nie ste zločincom v úkryte, ale to nevyhnutne neznamená, že chcete, aby počítačoví zločinci alebo ktokoľvek iný mohol určiť vašu polohu. Možno nebudú schopní zaklopať na vaše predné dvere pomocou vašej adresy IP, ale stále vás môžu osloviť spôsobmi, ktoré sa môžu cítiť strašidelne..

Počas prehliadania, Všimli ste si niekedy skutočne konkrétne miestne reklamy? Môžete vidieť reklamu pre predajcu ojazdených vozidiel po ulici alebo kvetinárstvo, ktoré ste videli v centre mesta. Nekupovali ste ojazdené auto alebo kyticu a môžete si staviť akékoľvek množstvo peňazí, ktoré títo miestni obchodníci neplatia za to, aby sa ich reklamy vysielali do celého sveta..

Namiesto toho tieto inzerenti používajú vašu IP adresu, aby vás oslovili. Pozrite sa na webovú stránku IPInfo. Automaticky vám povie všetko, čo potrebujete vedieť o svojej IP adrese. V skutočnosti je to prekvapivo a znepokojivo podrobné. Firmy sa zaregistrujú pre túto službu, aby mohli zacieľovať na IP adresy vo svojej oblasti. Z tohto dôvodu vidíte toľko miestnej reklamy a „špeciálnych ponúk“, ktoré sú výlučne pre vašu oblasť.

skryť IP adresu

Je trochu znepokojujúce uvedomiť si, koľko cudzincov sa o vás môže dozvedieť.

Obísť obmedzenia súvisiace s IP

Blokátory obsahu sa môžu vyskytnúť všade. Sú mimoriadne bežné na pracoviskách a na akademických inštitúciách. Dokonca aj vlády používajú tieto opatrenia, aby zabránili svojim občanom prezerať si určité webové stránky.

Ak skutočne chcete slobodu online, môže byť najlepším spôsobom ako skryť svoju skutočnú IP adresu.

Ako obísť blokátory obsahu zavedené online službami

Spoločnosti ako Netflix a Hulu, ktoré ponúkajú vysoko dopytované služby, používajú blokátory obsahu, aby zabránili ľuďom v prístupe k programovaniu, ktoré je určené iba pre určité regióny na celom svete. Herné servery a hudobné webové stránky tiež používajú tieto blokátory. Skrytie vašej adresy IP je skvelý spôsob, ako obísť tieto obmedzenia.

Chráňte sa pred útokmi DDoS

Distribuované útoky odmietnutia služby sa najčastejšie vedú proti obchodným a bankovým webom, ale môžu sa vyskytnúť aj proti súkromným používateľom. Tieto útoky, ktoré sa najčastejšie vyskytujú vo svete online hier, zaplavujú internetové pripojenie obete falošnými požiadavkami, takže legitímne žiadosti sa nemôžu dostať.

ddos útoky

Zostať anonymný

Kedykoľvek ste online, niekto vám prezerá cez rameno. Vláda, váš poskytovateľ internetových služieb a nespočetné množstvo ďalších venuje pozornosť. To zahŕňa akýkoľvek počet zločincov. V Spojených štátoch, váš poskytovateľ internetových služieb môže dokonca predávať vaše údaje tretím stranám, pričom nemáte múdrejší prístup. Okrem toho, ak sa obávate osobných údajov, mali by ste sa informovať o hrozivých zásadách ochrany osobných údajov na Facebooku.

Chráňte seba, svoj počítač, svoju anonymitu a svoju totožnosť skrytím svojej adresy IP.

Skrytie vašej IP adresy

Máte možnosť skryť svoju IP adresu. Sú to najčastejšie používané, ale predstavujú ďalšie bezpečnostné riziká.

Použite sieť VPN

Virtuálna súkromná sieť alebo VPN ponúka komplexný zoznam ochrán, ktoré zakrývajú vašu IP adresu a robia z vás anonymného vo svete online. Všetka vaša online prevádzka je šifrovaná pomocou najlepšej dostupnej siete VPN a na smerovanie svojej prevádzky môžete použiť akýkoľvek server na celom svete. Pravdepodobne budete mať prístup k inak blokovanému obsahu pomocou dobrej VPN, stiahnite si bitové toky a zabránite tretím stranám v identifikácii vašej geografickej polohy..

Niektoré siete VPN sú lepšie ako iné. Pred rozhodnutím je vhodné prečítať si niekoľko recenzií VPN. Najviac odporúčané služby ako napr NordVPN a Surfshark neuchovávajú si záznamy o činnosti používateľov. To znamená, že váš poskytovateľ VPN neuchováva záznamy o tom, kam idete a čo robíte online. Toto je kritická súčasť akejkoľvek VPN.

Koniec koncov, používate VPN, pretože chcete ochráňte svoju anonymitu a súkromie. Sieť VPN bráni vášmu poskytovateľovi internetu vedieť, že sa nachádzate online. Ak vám vaša sieť VPN drží karty, prekoná to účel.

čo je vpn

Dajte si pozor na spoločnosti, ktoré vedú vaše protokoly VPN o vašej činnosti, vrátane informácií o tom, kedy zostávate online, aké zariadenie používate, vaše meno a informácie o platbe. Mnoho najuznávanejších sietí VPN vám umožňuje platiť za službu pomocou maloobchodných darčekových kariet alebo kryptomeny.

Možno nebudete cítiť potrebu ísť do takýchto extrémov, ale VPN je stále naozaj dobrý nápad. Šifrovanie všetkého vášho webového prenosu bráni každému od vlády až po zločincov, aby mohli sledovať vašu činnosť. Navyše si môžete vytvoriť dojem, akoby ste prehliadali z Los Angeles v Kalifornii, keď skutočne sedíte vo svojom dome v Brisbane.. To je druh súkromia, ktorý nemôžu ponúknuť žiadne iné opatrenia.

Vyberte Proxy Server

Proxy server je ako mediátor, ktorý stojí medzi vašim zariadením a webom ako takým. Žiadosť odošlete na server proxy, ktorý žiadosť postúpi na webovú stránku. Potom dáta prechádzajú späť cez proxy server do vášho zariadenia.

ako fungujú proxy servery

Aj keď služba proxy stále vykonáva prácu na základnej úrovni, s VPN získate omnoho lepšiu ochranu.

Proxy servery sú chránené pred skutočnou IP adresou a sú cenovo dostupné. Neposkytujú však šifrovanie, ktoré VPN vykonáva. Zvyčajne boli v prevádzke, keď ľudia museli na pripojenie na internet používať modemy dial-up. Proxy server umožnil viacerým ľuďom prihlásiť sa naraz.

Objavte prehliadač Tor

prehliadač

Bezplatná služba známa ako Onion Router odosiela váš webový prenos prostredníctvom rozsiahlej siete relé umiestnených po celom svete. Každú štafetu riadi dobrovoľník, ktorý verí v zabezpečenie súkromia ľudí všade, keď sú online.

Vďaka ich pomoci, nikto nedokáže udržiavať karty o vašich online aktivitách, pretože nemôže zistiť vašu skutočnú adresu IP.

Aj keď existuje niekoľko ďalších dobrých zabezpečených prehliadačov, Tor Browser je známy tým, že je najúčinnejší. Výrazne to však spomaľuje vaše pripojenie k internetu. Ak je pre vás ochrana súkromia prvoradá dôležitosť, je potrebné urobiť rozumné preventívne opatrenie. Mnoho sietí VPN vám umožňuje pridať službu TOR k vášmu pripojeniu pre ďalšiu vrstvu šifrovania.

Surfovanie cez verejné Wi-Fi

Verejné Wi-Fi nie je vo všeobecnosti bezpečný spôsob prehľadávania a umožňuje vám pripojiť sa k miestnemu hotspotu. Toto zakrýva vašu IP adresu, ale necháva vás zraniteľné voči všetkým ostatným, ktorí používajú rovnaký hotspot. Nie je to najmúdrejší spôsob, ako sa chrániť.

Ak manipulujete s niektorou menou online, nerobte to, keď používate verejné Wi-Fi. To platí najmä pre kryptomenu. Okrem toho by ste sa mali pravdepodobne dozvedieť viac o bezpečnom ukladaní kryptov, ak sa v takýchto veciach potkáte.

David Gewirtz
David Gewirtz Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me