Nejlepší „bezplatný“ antivirový software (2020)

I když si můžeme myslet, že současný výběr bezplatného antivirového softwaru může být tou nejlepší věcí na této zemi od odlupování brambor, existují některé online situace, pro které jsou Není vhodné.


Jednoduše řečeno, pokud děláte něco, na čem záleží - jako je online bankovnictví, obchodování s kryptoměnami nebo cokoli jiného, ​​co by vám zachránilo život, kdybyste byli hacknuti - kvůli bohu vydělejte peníze na prémiový produkt AV.

Nejsou tak drahé ve srovnání s finančním životem, který zůstal v troskách. Placené verze poskytují přísnější uzamčení a rychlejší aktualizace proti všem druhům malwaru nasties, takže je to jasné. Ani to nejlepší z toho nejlepšího z bezplatného AV softwaru nenabízí robustní ochranu placené verze.

Ale asi budete chtít slyšet vše o bezplatných věcech. Čti dál.

Platit nebo neplatit

Pay_No-PayCo by tedy měl uživatel webu dělat? Zdarma nebo placené? Potřebujete více informací, prosím! Dobře, pojďme tuto diskusi trochu před tím, než se dostaneme do našich bezplatných doporučení AV. Zde je několik nevýhod, které neplatí.

Omezeno na nekomerční použití: To by nemělo být překvapením, ale většina dobrých bezplatných softwarových produktů AV je staženou verzí prémiového produktu, který stojí peníze.

Bezplatná verze je často omezena na osobní použití, což znamená, že byste ji neměli používat jako primární prostředek obrany ve svém obchodním systému. Pokud opravdu chcete chránit své podnikání, potřebujete ochranu vlastní komerční sadě zabezpečení. Neboj se. Ano, to stojí peníze, ale je to odpočitatelný výdaj.

antivirus zdarmaRobustní funkce: Vzhledem k tomu, co jsme právě řekli o bezplatných AV balíčcích, které jsou lehkými verzemi prémiového produktu, by vás nemělo pobouřit, abyste zjistili, že získáte více funkcí, když za ně platíte.

V závislosti na prodejci očekávejte, že platby za ochranu přijdou s různými upgrady souvisejícími se skenováním malwaru, firewallem a obecně lepší šancí, jak zabránit padouchům a holkám v ohrožení vašeho zařízení..

Lepší podpora: Další oblastí, kde volný AV software má tendenci zaostávat, je dostupnost a kvalita technické podpory. To se projeví při prvním pokusu vykopat z vašeho systému nepříjemný spyware a to nejlepší, co získáte v cestě technické podpory, je odkaz na systém FAQ a výstižně: „Hodně štěstí, kamaráde!“

Zastavte šíření zdarma

šetřit penízeInteligentnější členové našeho čtenářského publika si nyní mohou říkat: „Proč sakra jste tak tvrdě na svobodném softwaru, pokud se chystáte doporučit, které z nich bychom měli použít? Byli jste nedávno upuštěni na hlavu? “

Uklidnit se. Vlastně si myslíme, že existuje několik docela úžasné produkty AV zdarma tam venku.

K těm nejlepším patří nejen impozantní nástroje, jak se zbavit existujícího malwaru, ale také ochrana v reálném čase proti phishingu, phishingu v phishingu, ransomwaru, trojským koním, robotům atd. Jedná se o kvalitní počítačové kybernetické zabezpečení za nulové náklady. Tam. Řekli jsme to. Bezplatný AV software je dobrý. Jsi šťastný?

Klíčem je nezávislé testování

Myslel jsem, že je to úplně zdarmaVe skutečnosti jsme velkým fanouškem nezávislých antivirových testovacích laboratoří. Tady se nic neděje. Ano, bezpečnostní společnosti mohou platit za to, aby byl jejich produkt zkontrolován, ale není slib, že zjištění budou příjemná.

Inteligentní společnosti berou tyto podrobné zprávy, které jsou pravidelně zveřejňovány také veřejnosti, a používají je ke zlepšení svých produktů. Zatímco software předložený k testování je obvykle prémiová verze, malé špinavé tajemství je to, že i bezplatný AV software je vybaven kompletní ochranou.

Společnost doufá, že se vám líbí, jak dobře funguje jejich bezplatná verze, a stanete se fanouškem fanoušků, který se nakonec rozhodne upgradovat na svou vlajkovou loď s řadou přidaných funkcí..

Pointa je, že pokud uvidíte produkt dodavatele v několika těchto laboratorních zprávách, je to dobré znamení, že se díváte na vážný hráč v oboru. Vědci laboratoře jsou příliš zaneprázdněni, než aby ztratili čas na produktech, které nikdy nic nepřijdou. Řekli jsme to všechno, abychom to řekli.

Jedním z kroků, které jsme podnikli k vyhodnocení bezplatného AV softwaru, bylo přečíst si tyto zprávy. Pokud si laboratoř myslí, že stojí za to čichat, posloucháme, co říkají, při vytváření počátečního názoru.

���� Chcete-li se dozvědět více, podívejte se na velkého otce krále všech testů na antivirové programy - AV TEST ����

8 Vynikajících antivirových softwarových produktů zdarma

Bez dalšího upozornění se vraťme k našemu seznamu sedmi bezplatných produktů AV, které doporučujeme, plus bonusová doporučení nejlepších tří placených bezpečnostních softwarových produktů, které jsme našli. Pokud pracujete online nebo obchodujete den, jedná se o solidní volná rozhodnutí.

# 1. Celkem AV

(Nejlepší výběr z celého světa - Chraňte se před vším)

Na prvním místě je Total AV. Existují 2 důvody, proč jsme tuto volbu umístili na začátek seznamu. První z nich klesá na rychlost, většina freewarových antivirových řešení zabírá spoustu paměti, Total AV na druhé straně je lehký a běží na pozadí.

Druhou možností je pouze funkčnost. Funguje nad obvyklou úroveň antiviru a zajišťuje nepřetržité sledování adwaru, malwaru, spywaru, ransomwaru. Má dokonce vzdálený firewall pro další zabezpečení.

Kompatibilní se vším

Total AV funguje na každém zařízení, které máte. Váš telefon, zda android pro iOS a také váš procesor.

Správce hesel a ochrana proti krádeži

To je skvělé mít také. Pravidelný správce hesel vás může spouštět kdekoli mezi 30–80 dolary za rok a identifikovat ochranu proti krádeži je přibližně stejná. TotalAV zahrnuje obě tyto verze v profesionální verzi, která vám může ušetřit 100–150 $ ročně.

TotalAV je mistrem plynulého přechodu nechráněného uživatele počítače na uživatele antivirového počítače. Přechod na druhý je důležitý.

Dělají to tak, že činí uživatelské rozhraní velmi intuitivním a zajišťuje, že jejich software okamžitě odstraňuje malware. Tým podpory zákazníků TotalAV je také na špičkové úrovni týmů antivirové podpory a může pomoci každému uživateli s problémy, které mohou nastat, nebo jen pomůže někomu začít se softwarem

Dalším fantastickým aspektem TotalAV, který stojí za zmínku, je jejich úvodní ceny. Za první rok používání můžete získat cenu plnou hodnoty.

Celkově skvělá volba nejen pro AntiVirus, ale všude kolem ochrany.

# 2. AVAST zdarma

(Ne, nemluví to jako pirátský den)

Vždy chceme sledovat psaní AVAST s „kamarádi“, ale pokusíme se zdržet. Jejda. Příliš pozdě. Všechny vtipy stranou, to je nejlepší lepší než-elf-on-a-police volba zdarma ochranu před špatnými věcmi.

Skvělé zprávy a testování, plus sakra spousty bonusových funkcí, které je katapultují na hlava smečky našich doporučení. Jedinou skutečnou nevýhodou je, že funkce správce hesel nejsou tak robustní, jak bychom chtěli. Verdikt: můžete udělat horší, ale bylo by těžké dělat lépe.

# 3. AVG Antivirus

(Stále ve hře)

AVG je veteránem válek bezplatného softwaru AV. Nedávné aktualizace designu a uživatelského rozhraní to nezměnily. Stále spolehlivá volba pro online ochranu. Testovací laboratoře milují AVG stejně jako my.

Detekce malwaru je skvělá a jsme do funkce pluginu, která vám řekne, zda je web škodlivý, či ne. Jediné zaznamenané nevýhody byly, že dokončení počátečního skenování (což by ve skutečnosti mohlo být dobré) trvalo věčně a anti-phishing nebyl tak silný, jak jsme doufali. Celkově, AVG zůstává na výběr zdarma software AV.

# 4. Bitdefender

(Opak opakovaného nabití)

Vzpomínáte si zpět, když jsme se zmínili o tom, jak některé společnosti používají ve stejné verzi stejné základní zabezpečení jako placené? Zde je jeden příklad této myšlenky v akci. Problém je v tom, že bezplatná verze postrádá všechny užitečné funkce placeného Bitdefenderu.

Pokud však hledáte základní ochranu před všemi ošklivými skvrnami, která tam běží on-line a můžete žít život bez zvonků a píšťalek, jedná se o solidní produkt, který generoval nejvyšší skóre proti phishingu. Pokud již máte standardní zabezpečení systému Windows, je to skvělý doplněk.

# 5. Zkontrolujte Point ZoneAlarm

(Meh ... je dobré a špatné)

Přestože ZoneAlarm poskytuje licence na některá ze svých vnitřností od renomované antivirové značky Kaspersky, nabízí smíšený balíček bezpečnostních efektů. Na jedné straně firewall funguje skvěle v obou směrech a nabízí skutečný klid.

Na druhé straně nebyly provedeny žádné nezávislé laboratorní testy tohoto produktu. * Shrug * Jedna věc, kterou jsme si všimli, byl nedostatek anti-phishingových funkcí, což je docela velká věc, kterou lze vynechat. Něco jako prodat vám auto bez volantu. Není to špatná volba, pokud nepotřebujete komplexní sadu zabezpečení.

# 6. Cybereason RansomFree

(Další vrstva zabezpečení)

Cybereason přináší laserové ostré zaměření na konkrétní typ útoku malwaru - ransomware. To je, když je škodlivý software představen do vašeho počítače a uzamkne ho, takže je nepoužitelný, dokud nezaplatíte poplatek (výkupné) za jeho vydání.

Pokud máte na místním počítači data nebo důležité soubory, může to být katastrofální narušení. Testování bylo smíšené. Produkt vedl dobře proti útokům výkupného v reálném světě, ale poté nedokázal detekovat simulované verze.

Přesto je věc bezplatná a nabízí alespoň pokus o ochranu proti tomu, aby se váš počítač stal rukojmím. Nemohlo nic ublížit.

# 7. Kaspersky Lab

(Rusové znovu - oh, můj!)

Pojďme to dostat z cesty. V neustálém tleskání o vazbách na Rusy byla společnost Kaspersky Labs vhozena do mixu, ale neviděli jsme žádný důkaz o ničem, takže budeme nadále poukazovat na to, že tento produkt získává nejlepší známky od nezávislých testerů.

Bezplatná verze fungovala proti testování malwaru pouze pro nás, i když byla skvělá při vyčichávání a eliminaci pokusů o phishing. U produktu bez ozdůbek nejsou zahrnuty žádné pokročilé funkce ani přímá technická podpora. Jen a rockově solidní spojenec v probíhající bitvě proti špatným kybernetickým věcem.

# 8. Sophos Home

(Ochrana podnikání pro domácí použití)

Sophos pracuje na obchodní straně plotu po dlouhou dobu, nikdy se opravdu nevěnuje pozornosti spotřebitelskému trhu. Sophos Home je jejich první podnik na toto nové území a řekli bychom, že to byl úspěšný krok.

Stejně jako Kaspersky, skóre u nezávislých laboratoří bylo působivé, zejména při odpuzování malwaru a poskytování čistého a elegantního rozhraní. Výsledky našich vlastních testů nebyly tak působivé, ale ne dost špatné, aby se stáhly naše doporučení.

3 hodnotné placené antivirové produkty

Nenechte se překvapit, když na našem seznamu poskytovatelů audiovizuálních služeb, za které platíte, neuvidíte stejná jména z bezplatného seznamu. Jak jsme již zmínili, většina společností v oboru používá bezplatné verze jako návnadu k tomu, aby vás nakonec upgradovala na placenou platformu.

S tím není nic špatného. Stačí se rozhodnout, zda vaše potřeba ochrany nepřekračuje rámec toho, co získáte zdarma.

Zde jsou tři placené produkty AV, které považujeme za vynikající. Proč tři? Proč ne?

# 1. Bitdefender Antivirus Plus (39,99 $ / rok)

Díky tomuto jménu získáte s tímto štěňátkem více než jednoduchou antivirovou ochranu. Zahrnuty jsou také správce hesel, ztvrdlý prohlížeč, bezpečné mazání, ochrana ransomware a další.

Chybí zde firewall, ochrana proti spamu a rodičovská kontrola. Pravděpodobně jej budete moci najít na otevřeném trhu za 24 $ / rok, což vám poskytne ochranu pro jedno zařízení. Působivý výkon jak v laboratorních testech, tak v našich praktických testech, i když jsme zjistili, že v blokování malwaru je o něco méně účinný než vědci. Trochu peněz na hodně ochrany.

# 2. Kaspesky Anti-Virus (59,99 $)

Nejsme jediní, kdo zpívají chválu Kasperského. Tento produkt je chválen nezávislými laboratořemi a dokonce zařazen mezi volby editora na prestižních webech, jako je PC Magazine, takže se nehanbíme půjčovat náš hlas sboru pozitivů.

Obzvláště pozoruhodná je funkce System Watcher, která udržuje oko loupané za škodlivé chování tím, co se pohybuje na internetu. Ačkoli to není propagováno jako ransomware-buster, dělá v podstatě totéž. Jeho doporučená hodnota MSRP je téměř šedesát babek, ale měli byste ji najít asi na polovinu, než prostřednictvím maloobchodníků.

# 3. McAfee AntiVirus Plus (59,99 $)

Možná nejlepší obchod. Jediné předplatné, které najdete za 19,99 $ / rok, vám poskytne ochranu pro všechna zařízení Windows, Android, MacOS a iOS, které vlastníte vy nebo kdokoli z vaší rodiny.

To je uznání skutečnosti, že domácnosti již nemají jeden stolní počítač, přes který mají přístup na internet. Ale funguje to? McAfee má vysoké jméno v boji proti kybernetickému neštěstí po dlouhou dobu a z dobrého důvodu. Obecně dobře skóroval v našich testovacích i nezávislých laboratořích.

Sečteno a podtrženo

Neztrácíme čas opakováním důvodů, které si můžete vybrat mezi bezplatným nebo placeným AV softwarem. Posledním bodem, který bychom chtěli učinit, je musíte si vybrat jednu nebo druhou pokud jste v současné době nechráněné. Věřte nám - špatní chlapi vás nakonec dostanou, a až to udělají, přejete si, abyste vzali naši radu. Hodně štěstí tam!

Taky…

Pokud se jedná o zabezpečení online, určitě doporučujeme přečíst si o nejlepších VPNch tam, a pak si pořídit vysoce kvalitní systém správy hesel.

David Gewirtz
David Gewirtz Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me