Nejlepší kryty webových kamer (2020)

Vzhledem k tomu, že v posledních letech se soukromí na internetu stalo hlavním tématem, spotřebitelé si začínají dělat starosti s tím, jak jejich zařízení fungují při připojení k internetu.


Bylo zjištěno, že počítače, tablety a chytré telefony s mikrofony a fotoaparáty mohou zaznamenávat data i když jejich telefony spí nebo jsou deaktivovány.

Téměř každý moderní notebook je nyní dodáván s webovou kamerou zabudovanou do horní části obrazovky. To umožňuje snadné video chatování prostřednictvím aplikací Skype, Facetime nebo konferenčních aplikací.

Pokud se však opravdu zajímáte o soukromí a máte obavy, že váš počítač, poskytovatel internetových služeb nebo vláda budou moci vzdáleně přistupovat k informacím, pravděpodobně byste měli získat kryt webové kamery.

V tomto článku se seznámíme s některými běžnými otázkami, které se týkají obalů webových kamer, a poté nabídnu doporučení pro několik populárních značek.

Základy obalů webové kamery

Kryty webových kamer nezahrnují mnoho efektních technologií. Jsou navrženy tak, aby udělaly jednu jednoduchou věc: zabraňte fotoaparátu, aby nemohl zachytit žádné záběry před obrazovkou. Nejjednodušší způsob, jak toho dosáhnout, je umístit fyzickou bariéru na horní část webové kamery, která ji skryje ve tmě.

PC webcam vektorBudete chtít zvážit získání samostatných krytů webových kamer pro všechna vaše zařízení, včetně počítačů, chytrých telefonů a tabletů. Nejlepší přístup je Udržujte webovou kameru vždy zakrytou pokud se aktivně neúčastníte videochatu. V opačném případě riskujete, že vetřelci budou moci vzdáleně přistupovat k fotoaparátu.

�� Bezpečnostní tip: Jako další bezpečnostní opatření můžete také ručně deaktivovat funkčnost webové kamery prostřednictvím operačního systému vašeho zařízení. Pro uživatele Windows klikněte pravým tlačítkem na nabídku Start a vyberte „Správce zařízení“. Poté rozbalte kategorii „Zobrazovací zařízení“, klikněte pravým tlačítkem na „Integrovaná kamera“ a vyberte možnost [Zakázat].

Operační systém Mac nemá systémové nastavení pro deaktivaci zabudované webové kamery ve všech aplikacích, ale můžete otevřít aplikaci Facetime a pomocí nabídky „Předvolby“ určit, kdy je kamera povolena.

Nastavení: V chytrých telefonech a tabletech vám systém iOS společnosti Apple umožňuje zvolit, které aplikace mají přístup k předním a zadním kamerám. Přejděte do aplikace Nastavení a přejděte do nabídek „Obecné“ a „Omezení“. Odtud uvidíte seznam aplikací, které požádaly o přístup k fotoaparátu, s přepínačem pro každou z nich.

Pro uživatele systému Android přejděte do oblasti Nastavení a klikněte na „Aplikace“. Poté v seznamu najděte „Fotoaparát“ a klepněte na tlačítko „Zakázat“. Pokud to není k dispozici, vypněte kameru pro určité aplikace pomocí možnosti „Oprávnění“.

Nezapomeňte, že deaktivace webové kamery pomocí softwaru a operačních systémů není vždy dostatečná k zachování vašeho soukromí a anonymity online. Hackeři vyvinuli malware, který dokáže unést hardware vašeho počítače a dálkově ovládat webovou kameru.

Je to důležité mít silný antivirový skener na každém zařízení, které vlastníte, a pravidelně prohledávejte počítač, zda neobsahuje viry a malware.

1. CloudValley

CloudValley je jedním z předních maloobchodníků s kryty webových kamer, a to z dobrého důvodu ...

Jejich stěžejní produkt má hlavní výhodu v tom, že je kompatibilní s PC i Mac notebooky, stejně jako se všemi nejnovějšími modely iPhone a iPad. Kryt webové kamery CloudValley je extrémně malý - jen 0,6 milimetrů silný - tak ani si toho nevšimnete při používání zařízení.

Obal webové kamery CloudValleyDalší klíčovou výhodou krytu kamery CloudValley je jednoduchý instalační proces. Kryt je vyroben z jednoho kusu kovu, který tvoří těsnění s rámem nebo obrazovkou vašeho zařízení.

Vše, co musíte udělat, je stisknout kryt proti fotoaparátu po dobu patnácti sekund, abyste jej připojili. Kryt lze také kdykoli snadno sejmout, aniž by došlo k poškození obrazovky nebo fotoaparátu.

Po instalaci stačí jednoduše posunout kryt CloudValley doprava, aby se zabránilo přístupu kamery. Pokud chcete použít kameru na svém notebooku nebo mobilním zařízení pro videochat, otočením prstem odblokujete kameru. Kryt neovlivňuje kontrolku ani žádnou jinou část zařízení.

Recenze: Obal webové kamery CloudValley obdržel stovky pozitivní recenze od uživatelů z celého světa, přičemž jedinou nevýhodou jsou náklady. Obaly z CloudValley budou stát dražší než ostatní značky, hlavně kvůli materiálům použitým ve výrobku. Přidané náklady však mohou být užitečné, pokud chcete kryt webové kamery, který doplňuje elegantní design notebooku, telefonu nebo tabletu..

Nákupy od CloudValley přicházejí se sadou dvou krytů webových kamer a instalačního průvodce. CloudValley má navíc 18měsíční záruku, která pokrývá veškeré náhodné poškození nebo závady, jakož i další dotazy týkající se zákaznických služeb..

2. MagiDeal

MagiDeal nabízí levné řešení pro ty, kteří chtějí snadný způsob, jak blokovat webovou kameru, aniž by museli platit spoustu peněz. Základní produkt značky zahrnuje sadu tří tmavě šedých krytů webových kamer, které lze připojit k celé řadě zařízení, včetně notebooků, chytrých telefonů a tabletů..

Obal webové kamery MagiDealObal webové kamery MagiDeal se měří na Tloušťka 0,8 milimetru, což je o něco více než kryt CloudValley, ale nemělo by to mít vliv na zavření víka notebooku nebo na to, jak se váš smartphone vejde do kapsy nebo tašky. Celý kryt je pouze 18 milimetrů měřeno zleva doprava.

MagiDeal vyrábí své kryty webových kamer vysoce odolný plast, proto je mohou prodat za nižší cenu než někteří konkurenti. Mějte však na paměti, že kryty webových kamer na bázi kovů obvykle trvají déle než kryty z plastů nebo jiných materiálů.

Každý kryt webové kamery MagiDeal má na zadní straně produktu připevněné kousky oboustranného lepidla, což znamená, že instalace vyžaduje jen několik sekund, aby se zarovnal s fotoaparátem, a poté pevně zatlačte dolů. Lepivý materiál však může časem a ztratit lepivost kryt může ztratit své zarovnání jako výsledek.

Recenze: Kryty webů MagiDeal mají díky jednoduchému designu a ovládání většinou kladné recenze. Otevření kamery je o něco větší než některé konkurenční produkty, což může být užitečné, pokud máte webovou kameru, která podporuje širokoúhlý obraz.

Největší nevýhodou používání krycích desek MagiDeal je u uživatelů smartphonů. Pokud máte na zadní straně novější telefon se systémem dvou kamer, kryt MagiDeal nebude moci blokovat obě kamery současně. ��

3. Forito

Značka webových kamer Forito je dalším ekonomickým řešením pro zvýšení ochrany před hackery a dalšími hrozbami vzdáleného vniknutí. Podobně jako produkt MagiDeal zahrnuje Forito sadu tří obalů s každým nákupem, které lze připojit ke všem modelům notebooků, tabletů a chytrých telefonů.

Obal webové kamery ForitoKryt webové kamery Forito má tloušťka přibližně 0,7 milimetru, což je dobré ve srovnání s některými konkurenty, ale ne nejtenčí možností na trhu. Stejně jako obal MagiDeal je produkt společnosti Forito většinou vyroben z plastu, a proto je podstatně levnější než jiné kovové možnosti jako CloudValley.

Instalace: Na zadní straně krytu webové kamery Forito je kus pásky vyrobené společností 3M corporation. Jakmile je zadní část pásky odloupnuta, můžete kryt přitisknout na libovolnou obrazovku zařízení a připojit ji. Odstranění krytu nezanechává žádné škrábance nebo zbytky, což znamená, že v případě potřeby můžete přepínat jeden kryt mezi více zařízeními. ��‍�� ��

Chcete-li blokovat webovou kameru zařízení krytem Forito, stačí jednoduše posunout plastovou kartu zleva doprava. Kryty Forito mají otevření pouze 5 milimetrů, což je menší než většina konkurentů. To bude představovat problém, pouze pokud máte speciální webovou kameru s širokoúhlými schopnostmi.

Před instalací krytu Forito na jakýkoli notebook, tablet nebo smartphone nezapomeňte vyčistit plochu obrazovky hadříkem z mikrovlákna. Tím je zajištěno, že páska může být bezpečně připojena k zařízení. Forito nabízí plný náhradní program pokud se u obalů jejich webů vyskytnou nějaké závady nebo problémy.

4. Niom

Kryt závěrky Niome pro webovou kameruNiome je malý prodejce počítačového příslušenství, včetně krytu webové kamery, který je primárně zaměřen na majitele notebooků. Velikost a rozměry Kryt Niome nebude snadno sladěn s většinou modelů smartphonů nebo tabletů.

Hlavním důvodem, proč zvážit kryt webové kamery Niome, je barva. Většina konkurentů nabízí pouze černé nebo tmavě šedé řešení, které kryt Niome přichází ve stříbrné barvě, která může doplňovat určité designy notebooku. Jejich kryty jsou vyrobeny z plastu, ale udržují vzhled kartáčovaného kovu.

Nevýhody: Bohužel, kryty webových kamer Niome mají také určité nedostatky. Někteří spotřebitelé hlásili problémy s plastovým lámáním, zatímco se jej snažili připojit na obrazovku. Kromě toho je na zadní straně krytu webové kamery Niome lepicí pásek nižší kvalita stavby než konkurence, což znamená, že pravděpodobně nebude trvat tak dlouho a může se uvolnit.

Většina krytů webkamer přichází v baleních dvou nebo více, protože zákazníci často vlastní více zařízení, která mají fotoaparáty. Niome prodává svůj model pouze v jednom balení, což z něj dělá relativně drahá varianta, zejména při zohlednění dodatečných nákladů na dopravu.

David Gewirtz
David Gewirtz Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me