Nejlepší prohlížeče ochrany osobních údajů (a nejhorší)

Prohlížeč špionážníVěděli jste, že pokaždé, když přejdete online, váš prohlížeč o vás zanechá spoustu informací?

Každý, kdo získá neoprávněný přístup k vašemu počítači, bude moci tyto informace zkontrolovat a dozvědět se mnoho o vašich zvycích. Zhorší je to váš prohlížeč vám rád nahlásí mnoho vašich soukromých informací na webové stránky, které navštěvujete.

V důsledku obnoveného zájmu spotřebitelů o soukromí, populární internetové prohlížeče vždy uvolňují blogy a zasílají e-maily, které prokazují jejich závazek k ochraně soukromí. Pokud se však jen poškrábáte pod povrchem a podíváte se na jejich prohlášení o ochraně osobních údajů nebo jejich podmínky a předpisy, je zřejmé, že ochrana vašeho soukromí je poslední věcí, kterou mají na mysli.

Z tohoto důvodu je pro vás důležité vyzbrojte se znalostmi. V této příručce budeme diskutovat o tom, jak váš prohlížeč může ohrozit vaše soukromí, kterým prohlížečům se vyhnout, a diskutovat o našich výběrech nejlepších prohlížečů pro vaši plochu, Android a IOS..

Proč většina prohlížečů nezajímá vaše soukromí

V naše prohlížeče věříme. Používáme je k prohlížení nejrůznějších soukromých, osobních a potenciálně trapných informací na internetu. Děláme to tak dobře, že někteří aspekty zaznamenává se naše identita.

Většina lidí souhlasí s tímto ukládáním informací, protože chtějí mít možnost snadno prohlížet internet a udržovat internet služba zdarma. Naštěstí někteří jednotlivci podnikli několik kroků, aby se chránili tím, že se pokusili najít nejlepší VPN pro prohlížeč, který používají.

Problém je v tom, že většina prohlížečů nemusí držet svůj konec dohody. Mohou vaše informace prodávat ostatním a tyto informace by mohly být použity k personalizovanější reklamě nebo více nebezpečných účelů. Stačí se podívat na všechny informace, které prohlížeč pravděpodobně shromažďuje o vás právě teď.

Umístění

geo-acc-mapVětšina prohlížečů má zabudované rozhraní API pro geografické umístění. Webové stránky, které navštěvujete, a služby, které používáte, vyžadují tyto informace, aby mohly určit, kterou verzi svých stránek by vám měli zobrazit.

Tyto informace lze také použít při určování, zda by vám měly být k dispozici weby jako BBC, iPlayer, Hulu nebo Netflix. Možná budete moci obejít omezení geografické polohy pomocí VPN, dokonce i VPN někdy tuto úlohu provede.

Přesnost informací o poloze se bude lišit v závislosti na zařízení, které používáte. Informace o poloze obvykle nejsou tak přesné jako to, co vidíte na smartphonu, protože váš smartphone používá GPS.

Spojení

Některé weby, například služby streamování, budou požadovat informace o vašich informacích o připojení. Mohou to použít k určení obsahu webových stránek, který vám bude sloužit. Streamovací služba, jako je Netflix, ji použije ke změně sledovaného proudu. Možná budete moci obejít omezení geografické polohy pomocí VPN připravené pro Netflix. Příkladem takového poskytovatele je SurfsharkSurfshark má servery a systémy navrženo speciálně pro obcházení těchto omezení.

Sociální média

Sledování vašeho účtu sociálních médiíJiž víte, že vaše účty sociálních médií vás sledují při návštěvě webů na internetu. Proto jsou zdarma. Dostanou zaplaceno prodejem inzerentů.

Neexistují žádné pobídky, aby tyto praktiky zastavili.

Možná si myslíte, že to není tak velké, že vás sledují sociální média, ale může to způsobit mnoho problémů. Řekněme například, že zůstanete přihlášeni na Facebooku a poté navštívíte web zobrazující škodlivé předměty nebo dokonce obsah pro dospělé. Stránky sociálních médií si to pamatují pomocí tzv. supercookies.

Nebudou vám poskytovat inzerci plnou obsahu pro dospělé, ale protokol, který vaše stránky sociálních médií vytvořené při vaší návštěvě webů s obsahem pro dospělé, nikdy nezmizí. Bude to vždy spojeno s vámi.

Hardware

Prohlížeč zaznamená informace o hardwaru, který používáte a operačních systémech, které jste nainstalovali. Tím zajistíte, aby zobrazené webové informace ve vašem zařízení skutečně fungovaly. Prohlížeč také zaznamená všechna rozšíření nebo doplňky, které máte a poskytovatele služeb, který používáte.

Gyroskop

informace o gyroskopuTyto informace se shromažďují pouze na mobilních zařízeních. Tyto informace dělají strašidelnost tím, že je váš prohlížeč dokáže použít zjistit, zda je vaše zařízení v rukou nebo sedí na stole.

Zatímco mnoho z těchto informací se může zdát neškodné, pravdou je, že pokud jsou kombinovány s ostatními informacemi, které váš prohlížeč zaznamenává, vykresluje skutečný obrázek o tom, kdo jste. V rukou méně než čestných lidí může být použit k identifikaci způsobů, jak zaútočit na vaše soukromí. Přesvědčte se sami, co váš prohlížeč ví o vás.

4 Internetové prohlížeče, kterým je třeba se vyhnout

Při výběru internetového prohlížeče, kterému byste se měli vyhnout, jsme se podívali na několik kritérií. Patří sem počet týdnů mezi aktualizacemi, zabezpečením a ochranou soukromí. Na základě toho se domníváme, že se jedná o internetové prohlížeče, kterým byste se měli vyhnout.

1. Microsoft Internet Explorer

logo internetového prohlížečeByl čas, kdy Internet Explorer byl nesporný král ve světě prohlížečů. Nyní společnost Microsoft vyzývá lidi, aby nepoužívali Internet Explorer. To vám řekne, jak je to špatné.

Microsoft nahradil Internet Explorer Edge. Neplánují tedy žádné další zásadní aktualizace IE. Stále nabízejí některé aktualizace zabezpečení, ale ty jsou vzácné. Internet Explorer může jít dolů v historii jako jeden z nejméně zabezpečených prohlížečů, jaký byl kdy vytvořen.

Pokud jde o soukromí, Internet Explorer vám umožňuje používat blokování vyskakovacích oken a odesílat požadavky „Nesledovat“ nejen na navštívené weby, ale také na weby třetích stran, které nabízejí obsah na navštívených webech.. Tyto žádosti bohužel lze ignorovat. Internet Explorer nemůže zaručit, že váš soukromý provoz zůstane soukromý. Internet Explorer je uzavřený zdroj. Takže nemáte představu, jaké sledovací programy číhají za oponou.

Jednu věc, kterou musím zmínit, pokud používáte online obchodní platformu, neměli byste za žádných okolností stále používat EI k obchodování. Je to vážná odpovědnost a riskujete únik vašich finančních údajů.

2. Microsoft Edge

logo microsoft edgeEdge Chromium je nejnovější pokus společnosti Microsoft o vytvoření životaschopného webového prohlížeče. Je určen pro jednotlivce se systémem Windows 10.

Pouze Microsoft Edge aktualizace dvakrát ročně. Když přemýšlíte o pokročilém malwaru a dalších částech softwaru navržených k napadení vašeho soukromí, které se neustále aktualizuje, pololetní aktualizace se nezdá být nikde poblíž, a je to rozhodně mnohem méně než její konkurenti.

Prohlížeč okrajů běží v karanténě. To znamená, že procesy prohlížeče jsou obsaženy. Záměrem je, aby prohlížeč měl možnost zabránit podezřelým webům se škodlivým kódem ovlivnit uživatele. Edge má omezenou podporu rozšíření. To znamená, že existuje méně nebezpečných rozšíření, které byste si mohli omylem stáhnout. Je však pravdou, že Microsoft Edge je rychle odhalen a má přinejlepším skvrnitý bezpečnostní záznam.

S aplikací Internet Explorer získáte výhodu funkce Ochrana sledování. Z nějakého nevysvětlitelného důvodu se společnost Microsoft rozhodla jít bez této ochrany sledování s Edge. I v režimu soukromého prohlížení můžete být stále sledováni. Závěr je, že pokud hledáte soukromý internet, Edge pro vás není dobrá volba.

3. Opera

logo operyOpera je prohlížeč založený na prohlížeči Chromium, který těží z aktualizací každé čtyři až šest týdnů. Ideálním scénářem by byly aktualizace implementované každé tři nebo čtyři týdny.

Pokud jde o bezpečnost, Opera má řadu bezpečnostních funkcí, které jsou navrženy tak, aby zlepšily bezpečnost vašeho prohlížení. Patří sem ochrana proti podvodům a malwaru a nástroje určené k blokování skriptů a doplňků, které způsobují nezabezpečené prohlížení.

Operní umožňuje to můžete přizpůsobit nastavení ochrany osobních údajů a zabezpečení tak, aby vaše data nebyla uložena do mezipaměti. Většina lidí je však zvyklá na dobrý prohlížeč, který to dělá automaticky, takže toto nastavení zabezpečení nemusí změnit. Mnohem znepokojivější je, že Opera v roce 2016 zakoupila VPN, o které bylo prokázáno, že sleduje využití šířky pásma a využití protokolu. Pokud to neruší dost, Opera koupila společnost, která se stala nechvalně známý pro porušení soukromí.

4. Google Chrome

chromové logoGoogle Chrome je zdaleka nejširší používaný webový prohlížeč dnes. Nabízejí časté aktualizace a dobré zabezpečení prohlížeče. Google zašel tak daleko, že povzbudil hackery, aby ve svém prohlížeči hledali zranitelnosti s cílem nalézt mezery a opravit produkt..

Důvod, proč je Google Chrome na tomto seznamu, a důvod, proč o něm budeme znovu hovořit v této příručce, je Google Chrome patří společnosti, která se živí shromažďováním soukromých informací od veřejnosti. Každých několik měsíců se zdá, že Google odhaluje něco, co je navrženo tak, aby napadlo vaše soukromí pomocí Chromu, ať už se jedná o pochybnou politiku historie polohy nebo o automatické přihlášení do prohlížeče. Google používá Chrome, aby se o vás dozvěděl co nejvíce, a pak z těchto informací vydělávají peníze.

Google Chrome nabízí řadu rozšíření prohlížeče. Tyto funkce zvyšují funkčnost vašeho prohlížení, ale také okrást soukromí. Nezapomeňte, že Google Chrome je prohlížeč s uzavřeným zdrojem. Takže nemáte ponětí, co se skrývají v jejich kódu. Google nabízí zájemcům otevřenou verzi prohlížeče Chrome.

Nejlepší čtyři stolní prohlížeče pro ochranu soukromí a bezpečnost

Anonymita na internetu se rychle stává minulostí díky sítím sociálních médií a prohlížečům, které ukládají vaše soukromé informace s cílem poskytovat přizpůsobené reklamy a webové stránky. Následující prohlížeče považujeme za nejlepší anonymní prohlížeče, které můžete použít pro ochranu soukromí a bezpečnost.

1. Prohlížeč Tor

logoProhlížeč Tor zajistí, že váš webový provoz bude anonymní prostřednictvím sítě Tor (Ton ÓNion Rvnější). Díky tomu je snadnější chránit vaši identitu online. Procházení webu pomocí Tor bude pomalejší než používání sítě Clearnet. A existuje mnoho webů, které blokují uživatele Tor. Autoritářské vlády, které mají obavy o to, že jejich občané soukromě komunikují, publikují nebo čtou informace, blokují také prohlížeče Tor.

Díky anonymitě, kterou poskytuje, se prohlížeč Tor stal průvodcem pro novináře a disidenty z celého světa, kteří pracují v režimech, které blokují komunikaci. Mnozí to dnes považují za základ online demokracie. To je jeden z důvodů, proč se vědci snaží vylepšovat anonymní vlastnosti Tor.

Jak Tor Browser chrání vaši anonymitu

Ikona cibule slouží k ilustraci fungování prohlížeče Tor. Směruje váš provoz přes síť Tor, takže je anonymní. Tor používá a třívrstvý proxy, podobné vrstvám cibule. Prohlížeč Tor se náhodně připojí k veřejně uvedenému uzlu záznamu. Odtud je provoz odrazen prostředním relé, které je vybráno náhodně. Poté bude provoz ukončen koncovým výstupním uzlem.

jak tor funguje

Při použití prohlížeče Tor, člověk by neměl být překvapen, pokud se jejich stránky nahrávají v jiném jazyce. Google a další služby používají vaši IP adresu jako způsob, jak uhodnout zemi, ve které jsou, a jazyk, ve kterém chcete informace zobrazovat. Pokud však používáte Tor, vaše fyzické umístění se zdá být na druhé straně planety..

jak tor pracuje 2

Jednotlivci, kteří žijí pod vládami, které blokují Tor, nakonfigurují svůj prohlížeč Tor tak, aby používal mosty. Torovy vstupní a výstupní uzly jsou uvedeny veřejně. Adresy IP mostů nejsou. To ztěžuje, pokud to není možné, pro vlády, aby zablokovaly tyto IP adresy.

jak tor pracuje 3

Ačkoli síť Tor může směrovat všechny druhy TCP provozu, byla optimalizována pro prohlížení webu. Tor nepodporuje UDP.

2. Epic Privacy Browser

logo epicprivacybrowserProhlížeč Epic Privacy je indický prohlížeč, který nabízí mnoho funkcí ochrany osobních údajů, které lidé chtějí mít okamžitě k dispozici. Prohlížeč Epic Privacy je postavený na platformě Chromium. Mezi jeho funkce ochrany osobních údajů patří:

 • Nepovoluje doplňky
 • Blokování souborů cookie třetích stran
 • Jeden web pro procházení webu proxy
 • Aktivně detekuje a blokuje reklamní sítě
 • Blokuje webové analytické systémy, které sledují vaši online aktivitu

Jak používat Epic Privacy Browser

Osoba, která je obeznámena s používáním prohlížeče Chrome, bude moci Epic používat. Stáhněte si ji a začněte surfovat. Od té doby Epic neudržuje historii, jeho domovská stránka bude mít osm panelů vašich oblíbených webů. Dva z nich jsou osazeni „Jak to funguje“ a panelem, který vás nasměruje na soukromé vyhledávání společnosti Epic. Pokud chcete, aby byly ostatní panely při přihlášení naplněny webem, budete muset ručně zadat adresu URL, která tam má být. Po každé relaci procházení jsou soubory cookie, data související s vyhledáváním a sledovače smazáno.

Jak vás Epic Privacy Browser chrání?

Jedním ze způsobů, jak to udělat, je neposílat data záhlaví referreru. To znamená, že po kliknutí na odkaz z vyhledávače neodesílají údaje o vyhledávaných výrazech na jiné weby.

Vytékání webové adresy IP RTC je blokováno. To znamená, že Epic automaticky blokuje webová volání RTC, která by mohla úniku vaší IP adresy. Pokud nejste přihlášeni k odběru služby VPN, která přímo nabízí ochranu proti úniku jako NordVPN, k těmto únikům může stále dojít u VPN nebo proxy serveru.

Sledování adres URL a sledování adresního řádku jsou odstraněny. To znamená, že jsou odstraněny následující věci:

 • Navrhnout adresní řádek
 • Automatické překlady
 • URLTracker
 • Kontrola URL

Ve výchozím nastavení extrémní ochrana soukromí společnosti Epic znamená, že neexistuje:

 • Kontrola pravopisu
 • Uložení hesla
 • Webová mezipaměť
 • Mezipaměť DNS
 • Automatické plnění
 • Dějiny
 • Automatizované „nejnavštěvovanější webové stránky“

Když se program Epic zavře, automaticky se odstraní:

 • Dějiny
 • Databáze
 • Navštívené odkazy
 • Mediální cache
 • Přihlaste se Data
 • Mezipaměť aplikace a DNS
 • Index DB
 • Mezipaměť poskytovatele historie

Proxy šifrování jedním kliknutím

Šifrovaný proxy server společnosti Epic zajistí, že při procházení bude vaše IP adresa skrytá a šifrovaná. Požadavky DNS budou směrovány pomocí šifrovaného serveru proxy. To znamená, že váš ISP, vláda, váš zaměstnavatel a síťové snoops nebude mít tušení, odkud procházíte nebo kde procházíte.

3. Statečný prohlížeč

statečné logo (1)Statečný prohlížeč si vytváří jméno pro ty, kdo se zajímají o soukromí, protože poskytuje uživatelům bezpečný, rychlý a soukromý prohlížeč. Statečný hrdý na sebe být více než nový typ prohlížeče. Jejich cílem je revoluce ve způsobu, jakým lidé myslí na internet. Jako otevřený zdrojový prohlížeč má živý tým jednotlivců, kteří na něm pracují a jsou zaměřeni na soukromí a výkon. Statečný byl založil spoluzakladatel Mozilly a vynálezce JavaScriptu.

Co dělá statečný běh

Brave je open-source projekt postavený na Chromiu. To znamená, že se stejnými technologiemi backendu, které fungují, aby Chrome fungoval, jako je JavaScriptový modul V8 a renderovací modul Blink, bude fungovat s Brave.

statečné preference

Když je spuštěn na iOS, Brave používá WebKit, sílu prohlížeče Apple Safari.

Co dělá statečný rozdíl?

Je to postoj, se kterým se Brave agresivně staví proti reklamám. Své obchodní model je založen na blokování reklam a nahrazení reklamami z její sítě.

Statečný se zbavil všech sledovačů reklam. nicméně, to, co Brave neodstranil, jsou reklamy ve výsledcích vyhledávání. To zahrnuje reklamy AdWords v rámci výsledků Google. Tím, že Brave odstraní reklamy, stahuje z webu mnohem méně obsahu než ostatní prohlížeče, které nepoužívají rozšíření pro blokování reklam.

statečná platforma

Společnost přísahá, že nebude a nikdy nebude ukládat uživatelská data na jejich servery.

4. Prohlížeč SRWare Iron

Logo SRWare IronProhlížeč SRWare Iron se prodává jako prohlížeč budoucnosti. Zaměřují se na zachování soukromí a bezpečnosti. Stejně jako mnoho prohlížečů, které jsme zkontrolovali, i SRWare Iron implementuje Chromium. Je k dispozici zdarma v systémech Mac OS, Windows a Linux. Některé z funkcí, které to dělají soukromé a bezpečné zahrnout:

 • Nesleduje stahování ani instalace prohlížeče
 • Neposkytuje na pozadí žádné aktualizace, jako například ty, které vidíte v prohlížeči Google Chrome
 • Nabízí přizpůsobitelný uživatelský agent
 • Nevytvoří ID instalace programu

Co dělá SRWare Iron Browser jedinečným?

Ochrana soukromí je to, co odlišuje SRWare Iron od běžných prohlížečů, jako je Google Chrome. Zde jsou nějaké příklady:

Navrhnout

Podle toho, jak nakonfigurujete Google Chrome, když do adresního řádku vložíte něco, informace se odešle společnosti Google a pomůže jim navrhnout návrhy. U SRWare Iron toto neexistuje.

Alternativní chybové stránky

Podle toho, jak nakonfigurujete Google Chrome, zadáte-li do adresního řádku nesprávnou adresu, budou tyto informace odeslány společnosti Google a pošlou vám zpět chybovou zprávu. Prohlížeč SRWare Iron toto nedělá.

Blokovač reklam

Chrome není vybaven vestavěným AdBlockerem. Prohlížeč SRWare Iron. Jejich Adblocker lze snadno konfigurovat pomocí jediného souboru.

To jsou jen některé z funkcí, které má. Prohlížeč SRWare Iron se zabývá:

 • Uživatelský agent
 • Náhled Palce
 • Google Updater
 • Sledování URL
 • RL Z Sledování
 • Hlášení chyb

Nejlepší prohlížeč pro Android

Vaše osobní údaje jsou cennější než zlato. Díky tomu jsou chytré telefony a další mobilní zařízení zlaté doly pro kohokoli, kdo chce vaše osobní údaje.

Proč je Firefox Focus nejlepším prohlížečem pro uživatele systému Android při hledání soukromí

Mozilla Firefox Focus je určen pro jednotlivce, kteří mají obavy o soukromí. Jakmile ukončíte relaci prohlížení, osobní údaje o vás, včetně hesel, historie procházení a souborů cookie, budou okamžitě odstraněny. Mozilla Firefox Focus také zastaví sledovače a blokuje reklamy.

firefox mobilní platformy prohlížeče

Jak Firefox Focus pracuje na ochraně vašeho soukromí?

Firefox Focus poskytuje další zabezpečení tím, že vám umožňuje blokovat známé sledovače webových stránek na základě kategorií. To znamená, že si můžete vybrat, zda chcete blokovat měřiče reklam, analytické nebo sociální sledovače jednotlivě nebo jako skupina. Budete také moci blokovat věci vestavěný v článcích zpráv, videích a prezentacích fotografií, které by vás mohly sledovat.

Při poskytování ochrany sledování Firefox Focus používá seznam poskytovaný společností Disconnect. Tento seznam umožňuje Firefoxu identifikovat a blokovat sledovače.

Vylepšená ochrana sledování

Tato funkce umožňuje blokujte soubory cookie a sledovače s mimořádnou granularitou. Dokud nebyla tato funkce přidána, Focus by jako výchozí nastavení zablokoval všechny cookies. Stále to můžete udělat, nebo si můžete vybrat, zda povolíte soubory cookie, pokud se vám přidají k vašemu uživatelskému prostředí. Zároveň bráníte, aby vás sledovatelé mohli sledovat na více webech. To znamená, že vám nebudou nabízet stejné produkty znovu a znovu, nezaznamenají ani vaše online chování.

Nejlepší iOS Privacy Browser

Pokud hledáte soukromý prohlížeč pro váš iPhone nebo iPad, pak jděte do prohlížeče Ghostery Privacy. To vám umožní procházet internet soukromě a bez zanechání stopy na vašem zařízení iOS. Zatímco společnost Cliqz získala v roce 2017 společnost Gliery Privacy, oba prohlížeče stále fungují jako jednotlivé entity, ale mezi sebou sdílejí doplňky bezpečnostních funkcí..

Ghostery Privacy, nejrychlejší a nejbezpečnější prohlížeč pro iOS

Toto je jeden z nejrychlejších a nejbezpečnějších prohlížečů pro iOS. Prohlížeč ochrany duchů poskytl uživatelům systému iOS příležitost rychle a soukromě prohlížet web, bez sledování a bez reklam.

cliqz mobiie aplikace

Stejně jako všechny produkty, které Ghostery vyrábí, je jejich mobilní prohlížeč zcela otevřeným zdrojovým kódem. Jádrem její technologie jsou některé funkce založené na technologii Firefox. Mezi klíčové funkce tohoto prohlížeče kompatibilního pro iOS patří:

Vestavěný AdBlocker

Ve výchozím nastavení prohlížeč Ghostery Privacy zbavuje se reklam a nepořádku. Uživatelé mají čistý a rychlý zážitek z prohlížení. Uživatelům se zobrazuje, kdo sleduje jejich data při návštěvě webových stránek. Oni pak mají možnost blokovat nebo odblokovat sledovače.

Ghost Search

Jedná se o vyhledávač soukromí, který provozuje jeho mateřská společnost Cliqz. Cliqz je zcela nezávislý a má svůj vlastní webový index. Cliqz nebude sdílet osobní údaje. Používají nejmodernější techniky k udržení vyhledávacích dotazů svých uživatelů zcela anonymní.

Duchový režim

Uživatelé mohou chránit své soukromí tím, že zabrání tomu, aby navštívené webové stránky byly zaznamenány v historii prohlížeče.

Jak optimalizovat Chrome pro maximální soukromí (pokud jej potřebujete)

Možná budete chtít použít některé z bezpečnějších prohlížečů založených na ochraně osobních údajů, které jsme popsali v této příručce. Protože je však Google Chrome nejoblíbenějším prohlížečem na této planetě, je pravděpodobné, že jej budete muset použít v práci nebo v jiném nastavení. díkybohu, v nastavení můžete provést několik úprav, abyste zvýšili své soukromí.

1. Nenechávejte synchronizaci Chrome

Pokud je Chrome nainstalován v telefonu, notebooku a počítači v práci, chce synchronizovat věci, jako jsou vaše hesla a historie vašeho prohlížeče, se všemi zařízeními, na kterých je. Jistě, mohlo by to být výhodné. Ale vaše soukromí je cennější než trochu pohodlí. Nemusíte nutně chtít, aby weby, které vyhledáváte doma nebo v mobilním zařízení, byly umístěny ve vašem pracovním počítači, že? Můžete to vyřešit následujícím způsobem:

 1. Klikněte na tři tečky, které se zobrazí na pravé straně okna Chrome. Tím se otevře nabídka.
 2. Klikněte na nastavení.
 3. Klikněte na „Lidé“. Mělo by se zobrazit vaše přihlašovací jméno nebo jméno účtu Google.
 4. Klikněte na lištu synchronizace přímo pod vaším přihlašovacím jménem nebo jménem účtu a mělo by se zobrazit „Pokročilé nastavení synchronizace“.

nastavení synchronizace chromu

 1. Vypněte cokoli, co nechcete, aby prohlížeč, který aktuálně používáte, sdílel s prohlížečem na ostatních zařízeních. Tuto změnu budete muset provést na každém zařízení, ve kterém jste přihlášeni.

2. Ovládejte, s kým Chrome Chats

Chrome spolupracuje s řadou online služeb, aby některé funkce fungovaly. Pokud chcete, aby Chrome s těmito službami nereagoval bez vašeho vědomí, můžete je deaktivovat jeden po druhém. Jen si pamatujte, že jejich deaktivací deaktivujete také funkce, které přinášejí. Chcete-li to získat, proveďte následující:

 1. Klikněte na tři tečky, které se zobrazí na pravé straně okna Chrome. Tím se otevře nabídka.
 2. Klikněte na nastavení. Přejděte dolů na konec stránky.
 3. Kliknutím na pokročilou šipku získáte přístup k funkcím ochrany soukromí a zabezpečení.
 4. Můžete se rozhodnout, jaká další nastavení chcete deaktivovat.

chromové webové služby

3. Ovládání webového obsahu

Google Chrome vám umožňuje řídit, jaké weby mohou, ale nemusí. Chcete-li toho dosáhnout, proveďte následující kroky:

 1. Klikněte na tři tečky, které se zobrazí na pravé straně okna Chrome. Tím se otevře nabídka.
 2. Klikněte na nastavení. Přejděte dolů na konec stránky.
 3. Kliknutím na pokročilou šipku získáte přístup k funkcím ochrany soukromí a zabezpečení.
 4. Kliknutím na nastavení obsahu zobrazíte pokročilé funkce.

chrome webový obsah

S touto otevřenou stránkou budete mít možnost jemně vylaďte nastavení souborů cookie, určete, jak dlouho by měla být data uchovávána, a podnikněte kroky, které zabrání webovým stránkám ve vytváření podrobného profilu o vás v počítači. Někteří lidé se rozhodnou JavaScript zcela vypnout a povolit jeho fungování pouze na webech, kterým skutečně věří.

V prohlížeči Google Chrome můžete vypnout další funkce. Můžete například chtít pravidelně kontrolovat správce hesel Google Chrome a ujistit se, že nemáte uložená hesla, která již nepoužíváte. Pokud jste přihlášeni do prohlížeče pomocí sdíleného počítače, může být dobré vypnout správu hesel.

Nejlepší plug-iny prohlížeče

1. Badger

logo jezevce na ochranu soukromíOchrana osobních údajů Badger je plug-in pro Google, který se naučil blokovat neviditelné sledovače. Badger nemá seznam toho, co bude blokovat. Místo toho monitoruje domény, které, jak se zdá, vás sledují při prohlížení online.

Poté vyšle signál Nesledovat. Pokud sledovač tuto žádost ignoruje, Badger ji začne blokovat. Zahájí proces blokování, jakmile si všimne stejného sledovače přítomného na třech různých webech.

Kromě automatického sledování, Badger na soukromí zabraňuje sledování kliknutí odchozích odkazů na Twitteru, Google a Facebooku.

2. Duchové

duchové logoGhostery je úžasné rozšíření ochrany osobních údajů pro Google Chrome. Blokuje nežádoucí reklamy, zastavuje měřiče a může zvýšit rychlost načítání webových stránek.

Ghostery vám umožní zjistit, kdo vás sleduje na jakém webu a kdo shromažďuje vaše data. Anti-tracking funkce učinit vaše data anonymními aby vám poskytla další vrstvu soukromí.

Závěr

Potřebujete-li dobře nakonfigurovaný a bezpečný prohlížeč, pokud budete při procházení webu chránit svá data a zachovat soukromé informace soukromé.

Pamatujte, že většina prohlížečů bude držet vaše soukromá data, pokud se jejich výchozí nastavení nezmění. Díky tomu jsou tyto prohlížeče a podle vás i cíle pro počítačové zločince. Získejte dobrou VPN jako NordVPN nebo Surfshark, a začněte bezpečně procházet.

Další informace o vylepšení vašeho online surfování najdete v mé nedávné epické recenzi plánů NBN podle oblasti a rychlosti.

David Gewirtz
David Gewirtz Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me