Open Source Privacy Tools – Kompletní průvodce bezpečností online

Téměř všechno, co děláte online, někdo sleduje. Soukromé a státem podporované organizace monitorují a zaznamenávají navštívené weby, jak dlouho na nich zůstáváte, co říkáte na sociálních médiích, komu posíláte e-mail, obsah těchto e-mailů a další. Jaké kroky můžete podniknout k ochraně sebe a svého soukromí zde na Privacy Australia.

Contents

Proč bych se měl starat o své soukromí? Neříkám nic, o co by se měl někdo starat, a nemám co skrývat.

Pro ty, kteří nemají co skrývat, máme zvláštní požadavek. Známe někoho, kdo by chtěl, abyste mu poslali všechny vaše e-mailové adresy a související hesla. Nejen ty, které používáte v práci. Chtěl by také všechny vaše osobní e-mailové adresy a hesla. Prohlédne si vaše e-mailové účty a pokud zjistí, že by o nich měli vědět ostatní, zveřejní to online pro vás. Zatím jsme neměli nikoho, kdo by chtěl tuto žádost splnit.

- Glenn Greenwald v Proč záleží na soukromí - TED Talk

Glenn-Greenwald-Why-privacy-matter

Přečtěte si také:


 • Pohled na to, proč lidé věří, že nemají co skrývat. - Wikipedia
 • Diskuse o tom, jak mluvit s lidmi, kteří nevěří, že soukromí je problém

  Globální hromadný dohled - čtrnáct očí

  UKUSA_MapČtrnáct očí je název skupiny zemí, které si navzájem sdílejí inteligenci. Tato skupina se skládá z Austrálie, Kanady, Nového Zélandu, Velké Británie, Spojených států, Dánska, Francie, Nizozemska, Norska, Belgie, Německa, Itálie, Španělska a Švédska..

  V této skupině je podmnožina zvaná Pět očí. Země, které tvoří pět očí - Austrálie, Kanada, Nový Zéland, Spojené království a Spojené státy, uzavřely vzájemnou dohodu s názvem Dohoda UKUSA. Podle podmínek této dohody se státy, které tvoří pět očí, dohodly, že budou spolupracovat při shromažďování, analýze a sdílení zpravodajských informací z různých částí světa. Souhlasili také s tím, že se navzájem nebudou špehovat jako protivníci. Přestože uzavřeli tuto dohodu, úniky od Edwarda Snowdena odhalily, že někteří členové Five Eyes ve skutečnosti špehují své občany.

  Rovněž se vyhýbají porušování vnitrostátních zákonů proti shromažďování informací o svých vlastních občanech shromažďováním informací o občanech druhých a jejich sdílením mezi sebou. Devět očí se skládá ze zemí v pěti očích spolu s Dánskem, Francií, Nizozemskem a Norskem. Členské země pěti očí sdílejí inteligenci se členy devíti očima a čtrnácti očima. Členové pěti očí a třetích zemí (těch, kteří jsou v devíti očích a čtrnácti očích, ale nikoli v pěti očích) si navzájem špehují.

  Pět očí

  1. Austrálie
  2. Kanada
  3. Nový Zéland
  4. Spojené království
  5. Spojené státy americké

  Devět očí

  6. Dánsko
  7. Francie
  8. Nizozemsko
  9. Norsko

  Čtrnáct očí

  10. Belgie
  11. Německo
  12. Itálie
  13. Španělsko
  14. Švédsko

  Chcete-li chránit své soukromí, vyhněte se službám se sídlem ve Spojených státech

  Programy sledování v USA spolu s používáním národních bezpečnostních dopisů (NSL) a přidruženými příkazy ke gagům dávají vládě USA svobodu tajně nutit společnosti, aby předaly přístup k telekomunikačním a finančním záznamům svých zákazníků. Vláda může tento přístup využít k vyzvědání těchto zákazníků. Příkazy roubíků, které jsou spojeny s NSL, zakazují příjemci tohoto typu požadavku mluvit o něm. Z tohoto důvodu byste se měli vyhnout americkým službám.

  K tomuto scénáři došlo u společnosti jménem Ladar Levison a jejich zabezpečené e-mailové služby zvané Lavabit. Poté, co FBI zjistil, že Edward Snowden tuto službu využil, požádali, aby jim Ladar udělil přístup k Snowdenovým záznamům. Protože Lavabit nevedl protokoly a protože šifroval e-mailový obsah svého zákazníka, Lavabit nemohl vyhovět požadavku FBI. FBI odpověděla doručením předvolání (s objednávkou roubíku) pro klíče SSL Lavabit. S klíči SSL by FBI měla přístup nejen k záznamům Snowden, ale ke všem komunikacím v reálném čase (metadata i nešifrovaný obsah) pro všechny zákazníky společnosti Lavabit.

  Levision nemohl tuto bitvu vyhrát. FBI poskytli klíče SSL a Lavabit ukončili. V reakci na to americká vláda obvinila Levici z porušování předvolání a hrozila, že Levisi zatkne.

  Levision restartoval Lavabit a vyvinul nový e-mailový standard nazvaný DIME - Dark Internet Mail Environment. DIME je standard pro šifrovaný e-mail od začátku do konce. Lavabit v současné době nabízí zákazníkům a firmám šifrované e-mailové služby DIME.

  Související informace
  • Vyhněte se všem americkým a britským službám
  • Důkaz toho, že rozkazové kanárky fungují na základě příkladu surespot.
  • http://en.wikipedia.org/wiki/UKUSA_Agree
  • http://cs.wikipedia.org/wiki/Lavabit#Suspension_and_gag_order
  • https://en.wikipedia.org/wiki/Key_disclosure_law
  • http://en.wikipedia.org/wiki/Portal:Mass_surveillance

  Poskytovatelé VPN s extra vrstvami soukromí

  Úplný seznam doporučených služeb VPN v Austrálii naleznete na naší domovské stránce.

  Naše kritéria pro výběr poskytovatelů VPN pro naši tabulku:

  • Poskytovatel podniká mimo členské země pěti očí. Další informace naleznete v části Ochrana vašeho soukromí, Vyhněte se americkým službám
  • Poskytovatel podporuje software OpenVPN.
  • Poskytovatel podporuje alternativní způsoby platby včetně bitcoinů, hotovosti, debetních karet nebo hotovostních karet.
  • Pro otevření účtu poskytovatel nevyžaduje žádné jiné informace než uživatelské jméno, heslo a e-mail.

  Nejsme spojeni s žádným ze zde uvedených poskytovatelů VPN ani za jejich uvedení nedostáváme žádnou kompenzaci.

  Příklady oprávnění pro Kanárské ostrovy:

  • Kliknutím sem zobrazíte srovnávací graf obsahující informace o více než 150 společnostech, které poskytují služby VPN.
  • Diskutujte o tomto grafu na Redditu.

  Více informací o VPN

  • Opravdu váš poskytovatel VPN skutečně udržuje vaše data v soukromí?
   (Poznámka: první uvedení poskytovatelé jsou sponzory tohoto webu).
  • Jak posílit zabezpečení jakékoli VPN
  • Při výběru poskytovatele VPN si dejte pozor na společnosti VPN, které platí za reklamu a falešné recenze.
  • Deset lží o VPN
   (Poznámka: je to skvělý článek, ale web se v tomto díle propaguje).
  • Poskytovatel VPN špehuje své vlastní zákazníky, aby zastavil hackera.
  • Proxy.sh vysvětluje jejich etické zásady a jaký typ scénáře by jim mohl způsobit sledování jejich serverů.
  • IVPN shromažďuje e-mailovou adresu a IP adresu zákazníků po přihlášení.
   V odpovědi si přečtěte jejich e-mailové prohlášení.
  • Když se zákazníci připojí a odpojí od svých služeb, blackVPN již nebude uchovávat protokoly připojení s časovými razítky. Jakmile se zákazník odpojí, tyto informace nyní odstraní.
  • Vyhněte se protokolu LT2P / IPSec. Místo toho vyberte jiný.

  The Warrant Canary Defined

  Kanár rozkazu je oznámení, které informuje uživatele o službě, že poskytovateli služby nebyl doručen rozkaz nebo tajné předvolání. Pokud je kanár rozkazu odstraněn nebo přestane být aktualizován, měli by uživatelé služby předpokládat, že poskytovateli služby byl doručen rozkaz nebo tajné předvolání a uživatelé by měli přestat službu používat..

  Další poskytovatelé VPN

  1. https://proxy.sh/canary
  2. https://www.ivpn.net/resources/canary.txt
  3. https://www.vpnsecure.me/files/canary.txt
  4. https://www.bolehvpn.net/canary.txt
  5. https://lokun.is/canary.txt
  6. https://www.ipredator.se/static/downloads/canary.txt

  Další poskytovatelé VPN

  • Zaručte FAQ na Kanárských ostrovech
  • Seznam společností, které spravují kanárky s rozkazem.
  • Bruce Schneier, mezinárodně uznávaný bezpečnostní technik, kritizuje kanárské ostrovy v článku na svém blogu.

  Doporučené prohlížeče

  Prohlížeč Tor

  Open Source Privacy Tools - Kompletní průvodce bezpečností onlineProhlížeč Tor je bezplatný a otevřený webový prohlížeč, který umožňuje přístup k síti Tor. Prohlížeč Tor a síť Tor pomáhají zabránit sledování dat odesíláním dat prostřednictvím distribuované sítě serverů.

  Prohlížeč Tor běží na Windows, MacOS, GNU / Linux, iOS, Android a OpenBSD

  Mozilla Firefox

  Open Source Privacy Tools - Kompletní průvodce bezpečností onlineFirefox je bezplatný a open-source webový prohlížeč. Organizace Mozilla je velmi jasná o tom, jaké informace shromažďují o vás a jejich webových stránkách, ukazuje, jak tuto sbírku deaktivovat, pokud tak chcete učinit. Při úpravách nastavení v prohlížeči Firefox postupujte podle následujících pokynů:

  • WebRTC
  • about: config
  • doplňky pro soukromí

  Firefox je k dispozici pro Windows, MacOS, Linux, BSD, iOS a Android

  Statečný

  Open Source Privacy Tools - Kompletní průvodce bezpečností onlineBrave je prohlížeč s otevřeným zdrojovým kódem, který ve výchozím nastavení blokuje reklamy a sledovače. Kromě ochrany soukromí svých uživatelů pomáhá Brave svým uživatelům šetřit peníze načítáním stránek rychleji než jejich konkurenti. Brave byl založen vynálezcem Javascriptu a spoluzakladatelem projektu Mozilla Brendan Eich.

  Brave je k dispozici pro Windows, MacOS, Linux, Android a iOS.

  Ujistěte se, že váš prohlížeč nezanechává otisky prstů při procházení webu.

  Pokud neučiníte kroky, abyste se chránili, váš prohlížeč vám poskytne informace o vás při procházení online, což vám usnadní identifikaci. Tomu se říká také „otisky prstů“.

  Když navštívíte web, váš prohlížeč vypráví příběh o vás majitelům těchto webů. Jedná se o sdílení informací, jako je například prohlížeč, který používáte, jaké plug-iny váš prohlížeč nainstaloval, jaké časové pásmo se nacházíte, jaký typ zařízení v daném okamžiku používáte atd. Pokud je soubor dat, který o vás prohlížeč předává, jedinečný, můžete jej sledovat a identifikovat i bez souborů cookie. [Panopticlick] je nástroj, který vám ukáže, jak jedinečná je konfigurace vašeho prohlížeče.

  prohlížeč-otisk prstu

  Existují dva způsoby, jak zabránit tomu, aby vás prohlížeč jednoznačně identifikoval. Prvním způsobem je, aby váš prohlížeč odeslal stejný typ informací, jaké posílá většina ostatních prohlížečů, takže nemůžete být jednoznačně identifikováni. Chcete-li to provést, měli byste mít stejná písma, pluginy a rozšíření jako většina lidí v jejich prohlížečích. Pokud to váš prohlížeč dovoluje, měli byste použít řetězec uživatelského agenta s podvržením, aby se váš prohlížeč identifikoval jako něco jiného. Měli byste deaktivovat DNT a povolit WebGL jako většina webových uživatelů. Pokud zakážete Javascript nebo použijete Linux nebo TBB, váš prohlížeč vás identifikuje jako jedinečný a usnadní vám jeho identifikaci.

  Snadnějším způsobem, jak zabránit tomu, aby váš prohlížeč jednoznačně identifikoval vás, je použití pluginů, jako je Badger na ochranu osobních údajů, Původ uBlock a Odpojení. Tyto pluginy vám pomohou udržet vaši identitu v soukromí.

  Další informace o otisku prstu prohlížeče

  • Peter Eckersley, hlavní počítačový vědec nadace Electronic Frontier Foundation, diskutuje o otiscích prstů, o tom, jak ohrožuje soukromí a co lze udělat, aby se tomu zabránilo..
  • Redditors diskutují otisku prstu prohlížeče.
  • Odkazy na doplňky ochrany soukromí Firefoxu.
  • BrowserLeaks.com - Sada webových testovacích nástrojů, které vám mohou ukázat, jaký typ informací je o vás k dispozici, když surfujete na internetu.

  Ujistěte se, že váš prohlížeč nezanechává otisky prstů při procházení webu.

  WebRTC je nový komunikační protokol, který se spoléhá na JavaScript, který může únikem vaší skutečné IP adresy zpoza vaší VPN.

  I když tomu zabraňuje software jako NoScript, pravděpodobně je dobré tento protokol blokovat také přímo, jen aby byl bezpečný.

  Jak zakázat WebRTC ve Firefoxu?

  Stručně: V „about: config“ nastavte „media.peerconnection.enabled“ na „false“..

  Vysvětlil:

  1. Do adresního řádku firefox zadejte „about: config“ a stiskněte enter.
  2. Stiskněte tlačítko „Budu opatrný, slibuji!“
  3. Hledejte „media.peerconnection.enabled“
  4. Poklepejte na položku, sloupec „Hodnota“ by nyní měl být „false“
  5. Hotovo. Proveďte test těsnosti WebRTC znovu.
   Pokud se chcete ujistit, že každé nastavení související s WebRTC je skutečně zakázáno, změňte tato nastavení:

   • media.peerconnection.turn.disable = true
   • media.peerconnection.use_document_iceservers = false
   • media.peerconnection.video.enabled = false
   • media.peerconnection.identity.timeout = 1

  Nyní si můžete být stoprocentně jisti, že je WebRTC zakázán.

  Jak zakázat WebRTC v prohlížeči Google Chrome.

  V prohlížeči Chrome nelze WebRTC úplně zakázat, ale můžete zabránit úniku změnou nastavení směrování v prohlížeči Chrome. K tomu vám pomohou dvě rozšíření s otevřeným zdrojovým kódem, které jsou WebRTC Leak Prevent a uBlock Origin. S aplikací WebRTC Leak Prevent budete muset zkontrolovat možnosti a podle potřeby je upravit. S funkcí UBlock Origin musíte přejít na „Nastavení“ a vybrat „Zabránit úniku místních IP adres z WebRTC“.

  Jak zakázat WebRTC v Chromu pro iOS, Internet Explorer nebo Safari.

  Chrome v systémech iOS, Internet Explorer a Safari v současné době protokol WebRTC nepoužívá. Doporučujeme používat Firefox na všech svých zařízeních.

  Firefox: Privacy about about about: config Tweaks

  Následující doplňky musí být správně nakonfigurovány, než budou fungovat s vaším prohlížečem.

  Ochrana osobních údajů Jezevec

  Ochrana osobních údajů Jezevec zastaví nekonsensuální sledování. Pokud inzerent nebo měřič třetích stran sleduje vaše pohyby online bez vašeho svolení, jezevec soukromí jim zabrání zobrazovat obsah v prohlížeči. Ochrana osobních údajů Jezevec má jedno omezení, o kterém byste měli vědět. Neblokuje Google Analytics. Chcete-li zablokovat Google Analytics, musíte použít blokátor jako uBlock Origin. Badger Privacy funguje s Firefoxem, Opera a Chrome.

  uBlock Původ

  Původ uBlock je více než blokování reklam. Je to širokospektrální blokátor. Ve výchozím nastavení blokuje reklamy, měřiče a weby se škodlivým softwarem. Může také blokovat skripty a rámečky třetích stran v závislosti na vybraném nastavení. uBlock Origin pracuje s Chromium, Firefox, Microsoft Edge a Safari.

  Soubor cookie AutoDelete

  Po zavření karty odstraní soubor cookie automaticky všechny nepoužívané soubory cookie. Tento doplněk je k dispozici pro Firefox a Chrome.

  HTTPS všude

  HTTPS šifruje komunikaci mezi vámi a webovými stránkami, které podporují HTTPS. HTTPS Everywhere je k dispozici pro Firefox, Firefox pro Android, Chrome a Opera.

  Decentraleyes

  Decentraleyes eliminuje potřebu, aby váš prohlížeč načítal určité soubory ze služeb třetích stran, jako jsou Knihovny hostované společností Google a jQuery CDN. Tento doplněk je dodáván s několika běžně používanými soubory a když váš prohlížeč potřebuje přístup k jednomu z nich, Decentraleyes jej načte lokálně, což brání vašemu prohlížeči v externím volání souboru a zároveň chrání vaše soukromí. Decentraleyes je kompatibilní s blokátory obsahu, jako jsou uBlock Origin a Adblock Plus. Je k dispozici pro Firefox. Zdrojový kód je k dispozici na GitHub.

  Doporučujeme, abyste při používání prohlížeče Firefox používali jeden nebo více následujících doplňků k ochraně vašeho soukromí.

  uMatrix

  uMatrix vám umožňuje přesně určit, ke kterým webům se váš prohlížeč může připojit, jaký typ dat může váš prohlížeč stáhnout a jaké funkce může váš prohlížeč vykonávat. Tento doplněk je doporučen pokročilým uživatelům.

  Sada NoScript Security Suite

  Je-li nainstalován NoScript, musíte být na seznamu povolených webových stránek, než bude moci ve vašem prohlížeči spustit jakékoli skripty. Máte kontrolu a pokud nedáte povolení, NoScript zakáže JavaScript, Java, Flash a další pluginy na webech, kde jste neuvedli, že je v pořádku.

  Doporučené doplňky Firefoxu pro ochranu vašeho soukromí

  Toto je sbírka osobních údajů o: config tweaks. Ukážeme vám, jak zvýšit soukromí prohlížeče Firefox.

  Začínáme:

  1. Do adresního řádku firefox zadejte „about: config“ a stiskněte enter.
  2. Stiskněte tlačítko „Budu opatrný, slibuji!“
  3. Postupujte podle pokynů níže ...

  Příprava:

  1. privacy.firstparty.isolate = true
   • V důsledku úsilí Tor Uplift tato preference izoluje všechny zdroje identifikátorů prohlížeče (např. Soubory cookie) do domény první strany s cílem zabránit sledování napříč různými doménami..
  2. privacy.resistFingerprinting = true
   • V důsledku úsilí Tor Uplift je tato preference díky Firefoxu odolnější vůči otiskům prstů v prohlížeči.
  3. privacy.trackingprotection.enabled = true
   • Toto je nově zabudovaná ochrana Mozilly. Používá seznam filtrů Disconnect.me, který je nadbytečný, pokud již používáte filtry třetích stran uBlock Origin, proto byste jej měli nastavit na hodnotu false, pokud používáte funkce doplňků..
  4. browser.cache.offline.enable = false
   • Zakáže mezipaměť offline.
  5. browser.safebrowsing.malware.enabled = false
   • Zakázat kontroly malwaru Google Safe Browsing. Bezpečnostní riziko, ale zlepšení soukromí.
  6. browser.safebrowsing.phishing.enabled = false
   • Zakažte Bezpečné prohlížení Google a ochranu před phishingem. Bezpečnostní riziko, ale zlepšení soukromí.
  7. browser.send_pings = false
   • Tento atribut by byl užitečný pro umožnění webovým stránkám sledovat kliknutí návštěvníků.
  8. browser.sessionstore.max_tabs_undo = 0
   • I když je Firefox nastaven tak, aby si nepamatoval historii, jsou vaše uzavřené karty dočasně uloženy v nabídce -> Dějiny -> Nedávno uzavřené karty.
  9. browser.urlbar.speculativeConnect.enabled = false
   • Zakázat předběžné načítání adres URL s automatickým doplňováním. Firefox předběžně načte adresy URL, které se automaticky doplňují, když uživatel zadá do adresního řádku, což je problém, pokud jsou navrženy adresy URL, ke kterým se uživatel nechce připojit. Zdroj
  10. dom.battery.enabled = false
   • Majitelé webových stránek mohou sledovat stav baterie vašeho zařízení. Zdroj
  11. dom.event.clipboardevents.enabled = false
   • Zakažte, aby weby mohly dostávat oznámení, pokud z webové stránky něco zkopírujete, vložíte nebo vyjmete, a informuje o tom, která část stránky byla vybrána..
  12. geo.enabled = false
   • Zakáže geolokaci.
  13. media.navigator.enabled = false
   • Webové stránky mohou sledovat stav mikrofonu a kamery vašeho zařízení.
  14. network.cookie.cookieBehavior = 1
   • Zakázat cookies
   • 0 = Standardně přijímat všechny cookies
   • 1 = Přijímat pouze z původního webu (blokovat soubory cookie třetích stran)
   • 2 = Standardně blokovat všechny cookies
  15. network.cookie.lifetimePolicy = 2
   • cookies jsou smazány na konci relace
   • 0 = Přijímat cookies normálně
   • 1 = Výzva pro každý soubor cookie
   • 2 = Přijmout pouze pro aktuální relaci
   • 3 = Přijmout na N dní
  16. network.http.referer.trimmingPolicy = 2
   • Odesílejte pouze schéma, hostitel a port v záhlaví Referer
   • 0 = Odeslat celou URL v záhlaví Referer
   • 1 = Odeslat URL bez řetězce dotazu v záhlaví Referer
   • 2 = Odeslat pouze schéma, hostitel a port v záhlaví Referer
  17. network.http.referer.XOriginPolicy = 2
   • Záhlaví odkazu odesílejte, pouze pokud se shodují celá jména hostitelů. (Poznámka: Pokud si všimnete významného poškození, můžete zkusit 1 v kombinaci s vyladěním XOriginTrimmingPolicy níže.) Zdroj
   • 0 = Odeslat referer ve všech případech
   • 1 = Odeslat odkaz na stejné weby eTLD
   • 2 = Odeslat doporučení pouze tehdy, když se shodují celé názvy hostitelů
  18. network.http.referer.XOriginTrimmingPolicy = 2
   • Když odesíláte odkazující zdroj přes počátky, odesílejte pouze schéma, hostitele a port v záhlaví odkazující žádosti o křížový původ. Zdroj
   • 0 = Odeslat celou adresu URL v Referer
   • 1 = Odeslat adresu URL bez řetězce dotazu v Referer
   • 2 = Schéma, hostitel a port odesílejte pouze v aplikaci Referer
  19. webgl.disabled = true
   • WebGL je potenciální bezpečnostní riziko. Zdroj

  Související informace

  • ffprofile.com - Pomůže vám vytvořit profil Firefox s výchozími nastaveními, která se vám líbí.
  • mozillazine.org - Zabezpečení a preference související s ochranou soukromí.
  • user.js Firefox hardening things - Toto je konfigurační soubor user.js pro Mozilla Firefox, který má zpřísnit nastavení Firefoxu a zvýšit jeho bezpečnost.
  • Nastavení ochrany osobních údajů - Doplněk Firefoxu, který snadno mění vestavěné nastavení ochrany osobních údajů pomocí panelu nástrojů.

  Poskytovatelé e-mailu, kteří dbají na ochranu osobních údajů - žádné přidružené subjekty

  Všichni zde uvedení poskytovatelé operují mimo USA a podporují SMTP TLS. Tabulka je prázdná. Nikdy nedůvěřujte žádné společnosti s vaším soukromí, vždy šifrujte.

  Dalšího poskytovatele e-mailových služeb, který vás zajímá

  • Důvěrná pošta - Confidant Mail je e-mailový systém bez šifrování SMTP. K šifrování a ověřování komunikace používá strážce ochrany osobních údajů GNU a TLS 1.2 k šifrování přenosu. Váš soukromý klíč zůstává s vámi, ne serverem Confidant Mail. To vám poskytuje mnohem větší zabezpečení než e-mailové systémy založené na SMTP. Confidant Mail je k dispozici pro Windows, MacOS a Linux. https://www.confidantmail.org/

  Hostujte svou vlastní e-mailovou službu

  Mail-in-a-BoxMail-in-a-Box vám umožní převzít úplnou kontrolu nad e-mailem tím, že vám umožní provozovat svůj vlastní poštovní server. Pro nastavení Mail-in-a-Box budete potřebovat cloudový server s minimálně 1 GB RAM s Ubuntu 14.04 a vlastním jménem vaší domény. Pro více informací navštivte https://mailinabox.email/

  Další zdroje, které vám pomohou udržet váš e-mail v soukromí

  • gpg4usb.org - bezplatný, otevřený zdrojový, přenosný textový editor, který umožňuje šifrování a dešifrování textových zpráv a souborů.
  • Poštovní obálka - rozšíření prohlížeče pro prohlížeče Chrome a Firefox, které uživateli umožňuje šifrovat e-maily odesílané prostřednictvím služeb, jako jsou Gmail, Yahoo mail a Outlook. Šifruje zprávy pomocí OpenPGP.
  • Enigmail - doplněk pro Thunderbird a SeaMonkey. Používá OpenPGP pro šifrování, dešifrování, digitální podpisy a ověřování e-mailových zpráv.
  • TorBirdy - rozšíření, které umožňuje uživatelům Thunderbirdu připojit se k síti Tor.
  • E-mail Tester soukromí - Tento nástroj provádí několik testů, aby zjistil, zda váš e-mailový klient ohrožuje vaše soukromí.

  Odkazy na články o ochraně soukromí v e-mailu

  Open Source Privacy Tools - Kompletní průvodce bezpečností online

  • Pokud jsou vaše e-mailové zprávy uloženy v cloudu, nemusí být tak soukromé, jak si myslíte. Zákon o ochraně osobních údajů v elektronických komunikacích (ECPA), který současně chránil soukromí e-mailových zpráv uložených na serverech, nedržel krok s technologiemi. E-mail, který byl uložen na serveru déle než šest měsíců, je považován za opuštěný a vláda jej může prohledat. Tento článek se zabývá tím, jak to ovlivní soukromí vašich dat, když jsou uložena v cloudu.
  • [Odkaz OpenMailBoxu se nevytáhl]
  • FBI zabaví server progresivního ISP - Aktualizace zabavení serveru FBI od 1. května / propojení lidí a zvýšení.
  • Policejní vyšetřování způsobí, že server bude ohrožen - Italská poštovní policie použila vyšetřování v jedné poštovní schránce, aby prozkoumala veškerou komunikaci probíhající prostřednictvím serveru Autistici / Inventati.

  Doporučené e-mailové klienty

  Thunderbird

  Thunderbird je bezplatný e-mailový klient s otevřeným zdrojovým kódem vyvinutý Mozilla Foundation. Podporuje chat v reálném čase, vyhledávání na webu a možnost Nesledovat.

  Thunderbird je k dispozici pro operační systémy Windows, MacOS a Linux.

  Claws Mail

  Claws Mail je bezplatný e-mailový klient založený na GTK +. Uživatelé mohou pomocí pluginů pro aplikaci Claws Mail číst zprávy RSS a Atom, přílohy PDF a další. Claws Mail je součástí šifrovací aplikace Gpg4win pro uživatele Windows.

  Aplikace Claws Mail je k dispozici pro operační systémy Windows, MacOS, Linux, BSD, Solaris, Unix a další.

  Odkazy na články o ochraně soukromí v e-mailu

  • K-9 Mail - e-mailový klient s otevřeným zdrojovým kódem pro Android. Má mnoho funkcí včetně podpory pro push IMAP, WebDAV a více identit.
  • GNU Privacy Guard - bezplatný software s otevřeným zdrojovým kódem založený na OpenPGP. Umožňuje uživatelům šifrovat a podepisovat data a e-mailové komunikace. Je to nástroj příkazového řádku, který lze integrovat do několika různých čteček pošty a grafických uživatelských rozhraní, aby se usnadnilo používání.
  • MailPile - bezplatná aplikace s otevřeným zdrojovým kódem, která funguje jako e-mailový klient, vyhledávač a osobní webový poštovní server. Používá OpenPGP pro šifrování a podpisy e-mailů.

  Alternativy k e-mailu

  I2P-Bote

  Open Source Privacy Tools - Kompletní průvodce bezpečností onlineI2P-Bote je plug-in pro síť I2P. Udržuje vaše e-mailové zprávy v soukromí tím, že poskytuje automatické šifrování a digitální podpisy a uloží váš e-mail do distribuované hašovací tabulky namísto na server.

  I2P je k dispozici pro operační systémy Windows, MacOS, Linux, Debian a Android.

  Bitmessage

  Open Source Privacy Tools - Kompletní průvodce bezpečností onlineBitmessage je decentralizovaný komunikační systém typu peer to peer, který zjednodušuje proces odesílání šifrovaných e-mailových zpráv tím, že nevyžaduje, aby uživatelé používali klíče.

  Bitmessage je zdarma, open source a je k dispozici pro Windows, MacOS a Linux.

  RetroShare

  Open Source Privacy Tools - Kompletní průvodce bezpečností onlineRetroshare je bezplatný software s otevřeným zdrojovým kódem, který uživateli umožňuje vytvořit si vlastní zabezpečenou, anonymní a decentralizovanou síť. Můžete jej použít k připojení pouze k lidem, které znáte a kterým důvěřujete.

  RetroShare lze použít pro fóra, zasílání zpráv a VoIP. RetroShare je k dispozici pro Windows, MacOS a Linux.

  Vyhledávače, které respektují vaše soukromí

  Chcete-li maximalizovat své soukromí při vyhledávání na internetu, měli byste vybrat jeden z vyhledávačů uvedených zde.

  Searx

  searxSearx je metasearch engine. Když do vyhledávacího pole zadáte dotaz a stisknete návrat, budou výsledky kombinací výsledků z několika vyhledávačů. Searx chrání vaše soukromí tím, že nesbírá ani neukládá informace o vás nebo vašich vyhledáváních.

  Úvodní stránka

  Open Source Privacy Tools - Kompletní průvodce bezpečností onlineStartPage poskytuje výsledky vyhledávání od Googlu a zároveň chrání vaše soukromí. Z důvodu ochrany vašeho soukromí nezaznamenávají vaši IP adresu, neshromažďují o vás osobní údaje a do prohlížeče neumisťují identifikační soubory cookie. Každý výsledek vyhledávání obsahuje možnost proxy, která umožňuje anonymní návštěvu webových stránek.

  DuckDuckGo

  Open Source Privacy Tools - Kompletní průvodce bezpečností onlineDuckDuckGo je vyhledávač, který využívá přes čtyři sta zdrojů, aby vám poskytl ty nejlepší odpovědi na vaše dotazy. Při vyhledávání pomocí služby DuckDuckGo se vaše osobní údaje neuloží a nikdy nebudete sledováni.

  Rozšíření pro Firefox, které chrání soukromí

  • Oprava vyhledávacího odkazu Google - doplněk s otevřeným zdrojovým kódem, který brání společnostem Google a Yandex změnit adresy URL výsledků vyhledávání, když na ně kliknete. Zakázáním tohoto chování zabrání tento doplněk také těmto vyhledávacím strojům sledování vašich kliknutí. Oprava vyhledávacího odkazu Google je k dispozici pro Firefox, Chrome a Opera. (Open Source)

  Další vyhledávače s funkcemi ochrany osobních údajů

  • Qwant - Qwant je vyhledávač založený ve Francii. Qwant chrání soukromí svých uživatelů šifrováním jejich vyhledávacích dotazů a jejich sledováním ani zaznamenáváním jejich vyhledávání.
  • MetaGer - MetaGer je vyhledávač s otevřeným zdrojovým kódem se sídlem v Německu. V zájmu ochrany soukromí svých uživatelů MetaGer neukládá IP adresy, nesleduje své uživatele, šifruje přenos dat a nabízí proxy server, takže výsledky vyhledávání mohou být zobrazovány anonymně.
  • ixquick.eu - ixquick.eu je metasearch engine, který vylučuje výsledky z Google a Yahoo. Je spravována stejnou společností, která provozuje Startpage.com. Nabízí výsledky prostřednictvím serveru proxy a nezaznamenává informace o vás ani neumisťuje soubory cookie do vašeho prohlížeče.

  Okamžití poslové se šifrováním

  Používáte-li WhatsApp, Viber, LINE, Telegra nebo Threema nebo podobnou aplikaci pro rychlé zasílání zpráv, měli byste pro ochranu vašeho soukromí přepnout na šifrovanou službu, jako jsou zde uvedené,.

  Signál

  Open-Whisper-SystemsSignal je bezplatná aplikace s otevřeným zdrojovým kódem, která umožňuje odesílat skupinové, textové, hlasové, video, dokumenty a obrázkové zprávy kdekoli na světě. Zprávy a volání odeslané pomocí signálu jsou šifrovány od začátku do konce. Můžete také nastavit, aby vaše zprávy zmizely ve zvolený čas.

  Signál je k dispozici pro systémy se systémem Android, iOS, Windows, MacOS a Debian.

  Drát

  drátWire je aplikace pro zasílání zpráv založená ze Švýcarska. Můžete použít Wire pro chat, telefonní hovory, obrázky, hudbu, video a obrázky. Všechno odeslané přesWire je šifrováno od začátku do konce. Jedno varování: Drát bude uchovávat seznam všech lidí, se kterými kontaktujete, dokud svůj účet neodstraníte. Drát je pro osobní použití zdarma.

  Drát je k dispozici pro Android, iOS, Windows, MacOS, Linux a webové prohlížeče (Chrome, Firefox, Edge a Opera).

  Ricochet

  RicochetRicochet je bezplatná služba pro zasílání zpráv s otevřeným zdrojovým kódem, která funguje po síti Tor. Každá zpráva odeslaná přes Ricochet je anonymizovaná a šifrovaná od začátku do konce.

  Ricochet je k dispozici pro Windows, Mac a Linux.

  Další služby rychlého zasílání zpráv s funkcemi ochrany osobních údajů

  ChatSecure

  chatsecurebezplatná otevřená aplikace pro zasílání zpráv pro iOS. Nabízí šifrování end-to-end pomocí OMEMO a OTR přes XMPP.

  Kryptocat

  Kryptocatbezplatná aplikace s otevřeným zdrojovým kódem, která pro šifrování používá protokol OMEMO. Kryptocat je k dispozici pro Windows, MacOS a Linux.

  Kontalk

  KontalkKontalk je otevřená aplikace pro zasílání zpráv, která funguje v distribuované síti provozované dobrovolníky. Používá XMPP k šifrování komunikace mezi klientem a serverem. Kontalk je k dispozici pro Android, MacOS, Linux a Windows.

  Další informace o šifrovaných Instant Messengerech

  • Ricochet prochází profesionálním bezpečnostním auditem a prokazuje, že o bezpečnosti myslí vážně.
  • Jak komunikovat online bez sledování nebo sledování.
  • Odkaz na stažení APK signálu, pokud jste pokročilý uživatel se zvláštními potřebami. Nedoporučuje se běžným uživatelům.
  • Drát uloží seznam všech zákaznických kontaktů, dokud nebude zákaznický účet odstraněn.
  • Audit prokazuje, že aplikace pro zasílání zpráv Telegram není zabezpečena IND-CCA.
  • Reddit diskusní vlákno o Telegramu a o tom, zda je skutečně soukromé, jak je inzerováno.

  Video a hlasové zprávy s šifrováním

  Pokud jste uživatelem Skype, Viber nebo Google Hangouts, měli byste přejít na šifrovanou službu, jako jsou zde uvedené,, aby bylo chráněno vaše soukromí.

  Signál

  Open-Whisper-SystemsSignal je bezplatná aplikace s otevřeným zdrojovým kódem, která umožňuje odesílat skupinové, textové, hlasové, video, dokumenty a obrázkové zprávy kdekoli na světě. Zprávy odeslané pomocí signálu jsou šifrovány od začátku do konce. Můžete také nastavit, aby vaše zprávy zmizely ve zvolený čas.

  Signál je k dispozici pro systémy se systémem Android, iOS, Windows, MacOS a Debian.

  Drát

  drátWire je aplikace pro zasílání zpráv založená ze Švýcarska. Můžete použít Wire pro chat, telefonní hovory, obrázky, hudbu, video a obrázky. Všechno odeslané přesWire je šifrováno od začátku do konce. Jedno varování: Drát bude uchovávat seznam všech lidí, se kterými kontaktujete, dokud svůj účet neodstraníte. Drát je pro osobní použití zdarma.

  Drát je k dispozici pro Android, iOS, Windows, MacOS, Linux a web.

  Linphone

  LinphoneLinphone je aplikace s otevřeným zdrojovým kódem VoIP, která používá protokol SIP pro hlasové a video hovory, rychlé zasílání zpráv a sdílení souborů. Linphone nabízí end-to-end šifrování prostřednictvím zRTP, TLS a SRTP.

  Linphone je k dispozici pro Android, iOS, Windows10 mobile, macOS, Windows pro stolní počítače a Linux.

  Další služby videa a hlasových zpráv s funkcemi ochrany osobních údajů

  Jitsi

  sada bezplatných a open source aplikací vytvořených pro zabezpečené online videokonference. Jitsi pro plochu nabízí chat, sdílení plochy, přenos souborů a podporu pro rychlé zasílání zpráv.

  Tox

  bezplatná distribuovaná aplikace pro hlasové a obrazové zprávy typu peer-to-peer s otevřeným zdrojovým kódem, která nabízí šifrování typu end-to-end. Tox je k dispozici pro Windows, MacOS, Linux, iOS, Android a FreeBSD.

  Prsten

  bezplatná distribuovaná aplikace pro video, hlas a rychlé zprávy, která nabízí šifrování. Ring je k dispozici pro systémy Linux, Windows, MacOS a Android.

  Články a odkazy s dalšími informacemi o šifrovaných hlasových a obrazových poslech

  • Odkaz na stažení APK signálu, pokud jste pokročilý uživatel se zvláštními potřebami. Nedoporučuje se běžným uživatelům.
  • Drát uloží seznam všech zákaznických kontaktů, dokud nebude zákaznický účet odstraněn.

  Služby sdílení souborů s funkcemi ochrany osobních údajů

  OnionShare

  Open Source Privacy Tools - Kompletní průvodce bezpečností onlineOnionShare je bezplatná aplikace s otevřeným zdrojovým kódem pro sdílení souborů libovolné velikosti. Umožňuje svým uživatelům sdílet soubory anonymně a bezpečně prostřednictvím služby cibule Tor. Generuje tajnou adresu URL, ke které musí příjemce přistupovat, aby mohl soubor stáhnout.

  Služba OnionShare je k dispozici pro systémy Windows, MacOS a Linux.

  Kouzelná červí díra

  Open Source Privacy Tools - Kompletní průvodce bezpečností onlineMagic Wormhole je nástroj pro sdílení souborů příkazového řádku. Byl navržen tak, aby se zabránilo složitosti jiných šifrovaných systémů sdílení souborů. Chrání soukromí svých uživatelů pomocí PAKE (výměna klíče ověřeného pomocí hesla).

  Služby cloudového úložiště s funkcemi ochrany osobních údajů

  Pokud pro ukládání dat v cloudu používáte Dropbox, Disk Google, Microsoft OneDrive, Apple iCloud nebo podobnou službu, měli byste přejít na službu, která chrání vaše soukromí, jako jsou zde uvedené..

  Seafile

  SeafileSeafile je aplikace pro ukládání souborů, která nabízí vestavěné šifrování a synchronizaci souborů. Uživatelé mohou dodávat svůj vlastní server nebo k ukládání souborů použít cloudovou službu Seafile. Komunitní edice, která je určena uživatelům poskytujícím vlastní servery, je zdarma. Pro Edition, který je určen zákazníkům, jejichž soubory jsou hostovány cloudovou službou Seafile, je zdarma až pro 3 uživatele. Jak Community Edition, tak Pro Edition poskytují dvoufaktorové ověření. Vydání Pro také nabízí vzdálené vymazání, protokol auditu a integraci antiviru.

  Klientský software je k dispozici pro Windows, MacOS, Linux, iOS a Android.
  Serverový software je k dispozici pro systémy Linux, Raspberry Pi a Windows.

  NextCloud

  NextcloudNextCloud je aplikace pro ukládání souborů, která umožňuje uživatelům bezpečně ukládat svá data doma, na serveru podle vlastního výběru nebo u jednoho z poskytovatelů služeb NextCloud. NextCloud je bezplatný a otevřený zdroj.

  NextCloud je k dispozici pro Windows, MacOS, Linux, Android, iOS a Windows Mobile.

  Nejméně autorita S4

  S4Nejmenší autorita nabízí službu cloudového úložiště s názvem S4 (Simple Secure Storage Service) pro jednotlivé zákazníky. S4 poskytuje šifrování uložených souborů na straně klienta. K vašim datům lze přistupovat buď pomocí Gridsync (grafické uživatelské rozhraní) nebo přes rozhraní příkazového řádku. Služba stojí 25 $ měsíčně.

  Gridsync je k dispozici pro MacOS, Linux a Windows.

  Je třeba zvážit další službu cloudového úložiště

  • Muonium - Muonium je bezplatný poskytovatel cloudových úložišť s otevřeným zdrojovým kódem, který nabízí anonymitu a šifrování typu end-to-end pro vaše soubory.

  dodatečné informace

  • Cryptomator - jednoduchá, bezplatná aplikace s otevřeným zdrojovým souborem, která vám umožňuje šifrovat obsah a názvy souborů pomocí AES. K dispozici pro Windows, MacOS, Linux, Android a iOS
  • Nejlepší plány NBN - Přestože je mírně nesouvisející, jedná se o průvodce po nejlepších poskytovatelích NBN v Austrálii. Porovnal jsem je podle funkcí rychlosti a soukromí, protože je známo, že někteří poskytovatelé internetových služeb aktivně prodávají zákaznická data.

  Aplikace, které vám umožní hostit svůj vlastní cloudový server

  Pokud používáte Dropbox, Disk Google, Microsoft OneDrive, Apple iCloud nebo podobnou službu a chcete sami hostovat cloudový server, podívejte se na tyto možnosti.

  Seafile

  SeafileSeafile je aplikace pro ukládání souborů, která nabízí vestavěné šifrování a synchronizaci souborů. Uživatelé mohou dodávat svůj vlastní server nebo k ukládání souborů použít cloudovou službu Seafile. Komunitní edice, která je určena uživatelům poskytujícím vlastní servery, je zdarma. Pro Edition, který je určen zákazníkům, jejichž soubory jsou hostovány cloudovou službou Seafile, je zdarma až pro 3 uživatele. Jak Community Edition, tak Pro Edition poskytují dvoufaktorové ověření. Vydání Pro také nabízí vzdálené vymazání, protokol auditu a integraci antiviru.

  Klientský software je k dispozici pro Windows, MacOS, Linux, iOS a Android.
  Serverový software je k dispozici pro systémy Linux, Raspberry Pi a Windows.

  Pydio

  PydioPydio je aplikace pro sdílení souborů s otevřeným zdrojovým kódem pro firmy. K souborům lze přistupovat prostřednictvím webového rozhraní, přes plochu nebo přes mobilní zařízení. Může být nasazen na serveru umístěném v provozovně nebo v soukromém cloudu. Pydio má různá nastavení zabezpečení, která lze přizpůsobit tak, aby odpovídala zásadám ochrany osobních údajů firmy, která jej používá.

  K dispozici pro Windows, MacOS, Linux, Android, iOS nebo přes web.

  Tahoe-LAFS

  Tahoe-LAFSLAFS je zkratka pro Least-Authority File Store. Tahoe-LAFS je cloudový úložný systém, který je bezplatný a otevřený zdroj. Funguje tak, že šifruje vaši komunikaci a distribuuje je na několika serverech. LAFS je systém používaný nejmenší autoritou S4.

  Dostupné pro Windows, MacOS a Linux.

  dodatečné informace

  • NextCloud - NextCloud je aplikace pro ukládání souborů, která umožňuje uživatelům bezpečně ukládat svá data doma, na serveru podle vlastního výběru nebo u jednoho z poskytovatelů služeb NextCloud. NextCloud je bezplatný a otevřený zdroj.
  • Muonium - Muonium je bezplatný poskytovatel cloudových úložišť s otevřeným zdrojovým kódem, který nabízí anonymitu a šifrování typu end-to-end pro vaše soubory.
  • Recenze webhostingu - Podívali jsme se na top hostingové společnosti a porovnali je na základě rychlosti a bezpečnosti.

  Aplikace pro synchronizaci souborů s funkcemi ochrany osobních údajů

  Sparkle Share

  SparkleShareSparkle Share je bezplatná a otevřená aplikace pro synchronizaci souborů. Nabízí šifrování na straně klienta i serveru.

  Dostupné pro Windows, MacOS a Linux

  Syncany

  SyncanySyncany je open source cloudová úložiště a aplikace pro sdílení souborů, která synchronizuje vaše soubory s jakýmkoli typem úložiště, které máte. Vaše soubory jsou před nahráním šifrovány. Syncany není aktivně udržována.

  K dispozici pro MacOS, Windows a Linux

  Syntéza

  SyntézaSyncthing je bezplatná a otevřená aplikace pro decentralizované sdílení souborů, která vám umožní ukládat data tam, kam chcete. Chrání vaše soukromí šifrováním veškeré vaší komunikace pomocí TLS. Na přenosu nebo synchronizaci vašich dat se nikdy nepodílí žádný centrální server.

  K dispozici pro Mac OS X, Windows, Linux, FreeBSD, Solaris a OpenBSD

  Další cloudové aplikace s funkcemi ochrany osobních údajů

  • git-annex - git-annex je aplikace příkazového řádku, která umožňuje synchronizovat vaše soubory s git. Pokud máte potíže s používáním příkazového řádku, můžete použít asistenta git-Annex, který je dodáván s git-annexem.

  Aplikace pro správu hesel

  Pokud v současné době používáte ke správě hesel 1Password, LastPass, Roboform nebo iCloud Keychain, doporučujeme hledat bezpečnější alternativu zde.

  Hlavní heslo

  Hlavní hesloHlavní heslo je bezplatná softwarová aplikace s otevřeným zdrojovým kódem, která pracuje algoritmickým generováním hesel podle potřeby. Vaše řešení je chráněno tímto řešením, protože vaše vygenerovaná hesla se do vašeho zařízení neuloží a neodesílají se přes síť.

  Hlavní heslo je k dispozici pro iOS, MacOS, Android, Windows, Linux a Web.

  KeePass / KeePassX

  KeePassKeePass je bezplatný správce hesel s otevřeným zdrojovým kódem, který je navržen tak, aby byl snadno použitelný. S KeePass jsou vaše hesla uložena v šifrované databázi, která je zabezpečena buď hlavním klíčem, nebo souborem klíčů. Databáze jsou šifrovány pomocí AES a Twofish. Na těchto odkazech naleznete další informace o [KeePassX] (není aktuálně udržováno) a [KeePassXC]

  K dispozici pro Windows, MacOS, Linux, Android a BSD

  LessPass

  LessPassLessPass je bezplatná aplikace s otevřeným zdrojovým kódem, která byla vyvinuta pro usnadnění správy hesel. LessPass funguje tak, že místo generování a uložení hesel počítá hesla. Nikdy neukládá vaše hesla do databáze a pro práci nemusí být synchronizována s vaším zařízením. Používá PBKDF2 a sha-256.

  K dispozici pro Windows, MacOS, Linux, Android, Firefox a Chrome.

  Jiné aplikace pro správu hesel

  • Zabezpečený generátor hesel - Online nástroj, který generuje silná a náhodná hesla. Veškeré generování hesla se provádí v prohlížeči.
  • SuperGenPass - bezplatný generátor hesel s otevřeným zdrojovým kódem, který běží ve vašem prohlížeči. Transformuje vaše hlavní heslo do jedinečného hesla pro každý navštívený web. Vaše hesla se nikdy neukládají ani nepřenášejí.
  • Heslo bezpečné - bezplatná aplikace s otevřeným zdrojovým heslem, která vám umožní spravovat stávající hesla a generovat nová hesla podle vlastních pravidel. S heslem bezpečné ukládáte hesla do jedné nebo několika šifrovaných databází. Navrženo s láskou odborníkem na bezpečnost Bruce Schneier, důrazně doporučujeme používat PW Safe, pokud chcete podporovat hnutí open source nástrojů pro ochranu osobních údajů..

  Další informace o generování hesla

  • John Oliver z pozdního týdne dnešní noci a Edward Snowden diskutují o heslech (Youtube).

  Mezinárodní zákony týkající se zveřejňování klíčů

  Odkazy související s klíčovými zákony o zveřejňování informací

  Zákony o zpřístupňování klíčů určují podmínky, za nichž je jednotlivec nucen poskytnout šifrovací klíče úředníkům činným v trestním řízení. Zákony se liší v každé zemi, ale většina zemí vyžaduje rozkaz. Steganografie a metody šifrování dat, které zajišťují věrohodnou popření, jsou dva způsoby, jakými se jednotlivci mohou bránit proti klíčovým zákonům o zveřejňování.

  Steganografie označuje skrytí jedné zprávy, obrázku nebo souboru uvnitř jiné zprávy, obrázku nebo souboru. Pro účely našeho kontextu je skrytá zpráva obvykle ta, která obsahuje šifrované informace. Aby byla zajištěna věrohodná deniabilita, skrytá zpráva by musela být šifrována takovým způsobem, aby protivník nemohl prokázat, že skrytá zpráva existuje..

  Národy, které mají klíčové zákony zveřejňování
  1. Antigua a Barbuda
  2. Austrálie
  3. Kanada
  4. Francie
  5. Indie
  6. Norsko
  7. Jižní Afrika
  8. Spojené království
  Národy, v nichž mohou nebo nemusí platit klíčové zákony o zveřejňování informací
  1. Belgie *
  2. Finsko *
  3. Nový Zéland (nejasný)
  4. Švédsko (navrženo)
  5. Nizozemí *
  6. Spojené státy americké (viz související informace)
  Národy, ve kterých neplatí klíčové zákony o zveřejňování
  1. Česká republika
  2. Polsko

  * pokud jedinec jiný než podezřelý nebo rodina podezřelého ví, jak přistupovat k systému, může být požádán, aby sdílel to, co ví.

  Odkazy na další služby šifrování souborů

  • Podrobný pohled na klíčové zákony o zveřejňování informací z Wikipedie.
  • Odpovědi na otázku o klíčových zákonech o zveřejňování informací na burze zákonů.
  • Maria Hoffman, advokátka Senior Staff Advance for Electronic Frontier Foundation, hovoří o klíčových zákonech o zveřejňování informací a nuceném dešifrování na DEFCON 20.

  Aplikace pro šifrování souborů

  Pokud aktuálně nešifrujete pevný disk, e-mailové záznamy nebo archivy souborů, doporučujeme použít jednu z těchto šifrovacích aplikací..

  Odkazy na další služby šifrování souborů

  • Cryptomator - jednoduchá, bezplatná aplikace s otevřeným zdrojovým souborem, která vám umožňuje šifrovat obsah a názvy souborů pomocí AES.
  • miniLock - auditovaný doplněk pro šifrování souborů pro prohlížeče Google Chrome a Chromium.
  • AES krypta - aplikace pro šifrování souborů založená na standardu Advanced Encryption Standard. Je snadno použitelný a po instalaci vyžaduje pouze kliknutí na soubor a zadání hesla k použití. K dispozici pro Windows, Mac, Linux a Android.
  • DiskCryptor - šifrovací aplikace s otevřeným zdrojovým souborem, kterou lze použít k šifrování některých nebo všech diskových oddílů na diskové jednotce. Podporuje AES, Twofish a Serpent. Běží na Windows.
  VeraCrypt

  VeraCryptVeraCrypt je bezplatná aplikace s otevřeným zdrojovým kódem založená na TrueCrypt 7.1a. Může vytvářet virtuální šifrovaný disk, dokáže šifrovat oddíl nebo úložné zařízení, pracuje v reálném čase a je navržen tak, aby poskytoval věrohodnou deniability.

  Dostupné pro Windows, MacOS a Linux.

  GNU Privacy Guard

  GnuPGBezplatný software s otevřeným zdrojovým kódem založený na OpenPGP. Může být použit jako nástroj příkazového řádku nebo může být použit s aplikacemi front-end. Šifruje a podepisuje datovou a e-mailovou komunikaci.

  K dispozici pro Windows, Vista a Linux.

  PeaZip

  PeaZipPeaZip je bezplatný nástroj s otevřeným zdrojovým kódem pro správu souborů a vytváření archivů souborů. Podporuje více než 180 různých formátů souborů. PeaZip zahrnuje několik metod pro zabezpečení vašich dat, včetně šifrování pomocí AES, Twofish nebo Serpent, šifrovaného správce hesel, dvoufaktorové autentizace (volitelné, není vyžadováno) a bezpečných nástrojů pro mazání a mazání souborů.

  K dispozici pro Windows, MacOS, Android a Debian.

  Sítě mimo povrchový web

  Pokud chcete přistupovat k obsahu na temném webu, vyhledejte informace v této sekci.

  Tor Project

  Open Source Privacy Tools - Kompletní průvodce bezpečností onlineSíť Tor umožňuje svým uživatelům obejít web Surface prostřednictvím sítě dobrovolně ovládaných serverů. Tor distribuuje vaši komunikaci mezi několik reléových spojení pro ochranu vaší identity.

  K dispozici pro Windows, Mac, Linux, iOS, Android a OpenBSD

  Síť I2P

  Open Source Privacy Tools - Kompletní průvodce bezpečností onlineSíť I2P je překryvná síť, která uživatelům umožňuje anonymní komunikaci. Veškerá komunikace probíhající se sítí je šifrována od začátku do konce. I2P podporuje e-mail, prohlížení webových stránek, hosting webových stránek, rychlé zprávy, blogování, fóra a ukládání souborů.

  K dispozici pro Windows, MacOS, Linux, Android

  Projekt Freenet

  FreenetFreenet je decentralizovaná, distribuovaná síť. Soubory a komunikace jsou šifrovány a uzly jsou anonymizovány na Freenetu. Uživatelé mohou sdílet fóra, publikovat webové stránky a chatovat na fórech.

  Dostupné pro Windows, MacOS a Linux

  Odkazy na další sítě mimo povrchový web

  • ZeroNet - Síť typu peer to peer pomocí sítě BitTorrent a bitcoinové kryptografie.
  • Retroshare - bezplatný software s otevřeným zdrojovým kódem, který uživateli umožňuje vytvořit bezpečnou, anonymní a decentralizovanou síť pro odesílání šifrované komunikace.
  • GNUnet - sada nástrojů a aplikací pro vytváření decentralizovaných aplikací, které chrání soukromí.
  • IPFS - systém distribuce souborů typu peer-to-peer. Cílem IPFS je nahradit HTTP a zefektivnit a zefektivnit internet. [Odkaz na upozornění na ochranu soukromí].

  Sítě mimo povrchový web

  Pokud aktuálně používáte Facebook, Twitter nebo Google+, doporučujeme hledat bezpečnější alternativu sociálních médií zde.

  diaspora *

  diasporadiaspora je decentralizovaná sociální síť, která je provozována mimo servery (které nazývají „lusky“) po celém světě. Chcete-li se připojit k diasporě, musíte najít modul a zaregistrovat se do něj. V diasporě si můžete zachovat svoji identitu v soukromí a vybrat si, kdo vaše informace uvidí.

  Friendica

  FriendicaFriendica je decentralizovaná sociální síť, která podporuje protokol diaspory. Uživatelé mohou komunikovat s uživateli v Friendica a také s uživateli v diasporě a Hubzille. Friendica také podporuje obousměrnou komunikaci s Twitterem, App.net, GNU Social a Mail.

  GNU Sociální

  GNU-sociálníGNU Social byl vyvinut jako aplikace sociálních médií, která umožňuje uživatelům kontrolovat svá vlastní data a udržovat jejich kontakty. GNU Social byl vyvinut ze společnosti Status Net.

  Odkaz na další decentralizovanou sociální síť

  • Mastodone - bezplatná decentralizovaná sociální síť s otevřeným zdrojovým kódem. Je založen na GNU Social.

  Další informace o sociálních sítích

  • Smazat svůj účet na Facebooku - Kliknutím na tento odkaz trvale smažete svůj účet na Facebooku.
  • Průvodce odstraněním vašeho účtu Facebook - Podrobné pokyny pro odstranění účtu Facebook.

  Služby doménových jmen pro větší zabezpečení

  DNSCrypt

  DNSCryptDNSCrypt je bezplatný a otevřený zdrojový protokol názvu domény, který zabraňuje spoofingu doménových jmen. DNSCrypt používá kryptografii, aby se ujistil, že komunikace pocházející z konkrétního překladače DNS jsou autentické a nebyly změněny nebo změněny..

  K dispozici pro Windows, MacOS, Linux, Android a iOS.

  OpenNIC

  OpenNICOpenNic je uživatelská alternativa k registrům doménových jmen, jako je ICANN. Nabízejí několik jedinečných domén nejvyšší úrovně (včetně .bbs, .chan, .indy a několika dalších), které nejsou dostupné prostřednictvím jiných registrů. Kromě toho, pokud splníte jejich požadavky, můžete prostřednictvím své služby navrhnout a hostit vlastní TLD.

  Odkazy na další služby názvů domén

  • NoTrack - NoTrack je server DNS, který chrání vaše soukromí tím, že potlačí požadavky na sledování z více než 10 000 sledovacích domén. Může být také použit k blokování reklam. Dostupné pro Linux.
  • NameCoin - NameCoin je bezplatná a open source aplikace založená na bitcoinech, která pohání TLD .bit.

  Zabezpečení přijímání aplikací

  Pokud aktuálně používáte Evernote, Google Keep nebo Microsoft OneNote, doporučujeme vyhledat bezpečnější aplikaci pro psaní poznámek zde.

  Laverna

  LavernaLaverna je bezplatná aplikace pro psaní poznámek s otevřeným zdrojovým kódem, která nabízí editor značek, režim bez rozptylování a schopnost šifrovat vaše poznámky. Můžete jej použít s účty Dropbox nebo RemoteStorage.

  K dispozici pro systémy Linux, MacOS a Windows.

  Turtl

  TurtlTurtl je bezplatná aplikace s otevřeným zdrojovým kódem pro pořizování poznámek, ukládání dokumentů, vytváření záložek, uchovávání fotografií a další. K ochraně vašich dat používá kryptografické klíče. Můžete použít hostovaný Turtl nebo spustit svůj vlastní Turtl server.

  K dispozici pro Windows, MacOS, Linux a Android.

  Standardní poznámky

  StandardNotesStandard Notes je bezplatná aplikace pro vytváření poznámek s otevřeným zdrojovým kódem navržená tak, aby byla jednoduchá a soukromá. Používá AES-256 k šifrování vašich poznámek a nabízí automatickou synchronizaci, přístup na web a přístup offline. Uživatelé, kteří chtějí další funkce, se mohou přihlásit k odběru své rozšířené služby, která nabízí plný přístup k jejich rozšířením a automatickým zálohám do cloudového úložiště.

  K dispozici pro MacOS, Windows, iOS, Linux a Android

  Odkaz na další zabezpečenou aplikaci pro vytváření poznámek

  • Papírování - bezplatná aplikace pro psaní poznámek s otevřeným zdrojovým kódem. K jeho použití potřebujete server se systémy Linux, Apache, MySQL a PHP.

  Zabezpečení přijímání aplikací

  PrivateBin

  PrivateBinPrivateBin je open source pastebin, který poskytuje zabezpečení vašich past jejich šifrováním a dešifrováním v prohlížeči. Server nemá přístup k pastám. Pasty mohou být chráněny heslem. Abyste ji mohli používat, musíte ji nainstalovat na svůj vlastní server nebo najít server, na kterém je spuštěn, který můžete použít a kterému důvěřujete. Seznam serverů se systémem PrivateBin naleznete. tady

  0bin

  0bin0bin je bezplatný pastebin s otevřeným zdrojovým kódem, který šifruje pasty v prohlížeči pomocí Javascriptu. Tvůrci 0bin říkají, že jejich cílem není chránit uživatele 0bin. Jejich cílem je chránit ty, kteří hostují 0bin, před žalováním za obsah past. Metodika jejich šifrování je nastavena tak, aby hostům poskytla věrohodnou deniability. Můžete použít 0bin na 0bin.net, nebo si stáhnout kód a nastavit jej na svém vlastním serveru.

  Odkazy na další zabezpečené pastebiny

  • Kroutit - Disroot nabízí sadu zabezpečených služeb, včetně pastebin PrivateBin.
  • Hastebin - Hastebin je open source pastebinová aplikace. Můžete jej použít na webu nebo si jej stáhnout a spustit na svém vlastním serveru.

  Nástroje produktivity

  Etherpad

  EtherpadEtherpad je bezplatný textový editor s otevřeným zdrojovým kódem. Můžete jej použít samostatně nebo upravit dokument Etherpadu v reálném čase se skupinou. Etherpad můžete nainstalovat na svůj vlastní server nebo jej použít prostřednictvím jedné z několika veřejně dostupných instancí.

  Dostupné pro Windows, MacOS a Linux

  EtherCalc

  EtherCalcEtherCalc je bezplatná aplikace s otevřeným zdrojovým kódem. Můžete jej použít samostatně nebo ve spolupráci. Můžete použít verzi dostupnou na webu nebo ji nainstalovat na svůj vlastní server.

  K dispozici pro Windows, MacOS, Linus, FreeBSD

  ProtectedText

  ProtectedTextChráněný text je bezplatná služba, která uživatelům umožňuje ukládat šifrované poznámky. Chráněný text šifruje text v prohlížeči. Nesledují uživatele a nezobrazují reklamy. Služba nevyžaduje registraci. Uživatelé si vyberou název svého souboru a po dokončení jej uloží pomocí hesla.

  Odkazy na další nástroje produktivity

  • Kroutit - Disroot nabízí sadu zabezpečených služeb, včetně Etherpad a EtherCalc.
  • Dudle - Bezplatná online dotazovací a plánovací aplikace. K použití není vyžadována registrace.

  Zabezpečené operační systémy

  Pokud aktuálně používáte systém Microsoft Windows nebo Apple OSX, doporučujeme vyhledat zde bezpečnější operační systém.

  Qubes OS

  Qubes-OSOS Qubes je bezplatný operační systém s otevřeným zdrojovým kódem navržený jako bezpečná alternativa k jiným operačním systémům. Přístup Qubes k zabezpečení je „zabezpečení pomocí kompartmentalizace“. Různé úkoly, které v počítači provádíte, jsou rozděleny na „kvízy“, které jsou od sebe odděleny. Tímto způsobem, pokud jeden kvark dostane kompromitovaný malware, nemůže kompromitovat ostatní qubes.

  Debian

  DebianDebian je bezplatný operační systém s otevřeným zdrojovým kódem vytvořený členy projektu Debian. Systémy Debian používají ke spuštění Linux nebo FreeBSD. Debian přichází s více než 51 000 bezplatnými softwarovými aplikacemi. Můžete nainstalovat Debian z CD, můžete si ho stáhnout online nebo si můžete koupit počítač s předinstalovaným Debianem.

  Ubuntu

  UbuntuUbuntu je bezplatný operační systém založený na Linuxu. V závislosti na vašich potřebách je k dispozici několik vydání. Původně byl vyvinut, aby poskytoval operační systém, který podporuje galicijský jazyk.

  Varování

  Pokud si chcete zachovat své soukromí, vyhněte se systému Windows 10 za každou cenu.

  Odkazy na další operační systémy

  • OpenBSD - bezplatný operační systém se sídlem v Kanadě, který byl navržen tak, aby připomínal unix. Cílem vývojářů je být číslo jedna v oblasti bezpečnosti. Kryptografie je součástí OS OpenBSD na několika místech. Kromě toho mají bezpečnostní auditovací tým, který audituje OpenBSD od roku 1996.
  • Arch Linux - Arch Linux byl navržen jako verze Linuxu do-it-yourselfer. Výchozí instalace obsahuje pouze to, co je potřeba k provozu operačního systému a uživatel jej může podle potřeby upravovat. Parabola je bezplatný operační systém s otevřeným zdrojovým kódem odvozený od Arch Linuxu.
  • Whonix - Whonix je bezplatný operační systém založený na Tor a Debian GNU / Linux. Byl navržen pro zabezpečení a soukromí a dosahuje toho pomocí sítě Tor a architektury využívající virtuální stroje.
  • Podgraf OS - Podgraf byl navržen tak, aby byl snadno použitelný, ale těžko napadnutelný. Je dodáván s jádrem kaleným s Grsecurity, vyžaduje, aby uživatelé měli šifrované souborové systémy, omezuje aplikace tak, aby používali pouze síť Tor, a přichází s bezpečným rychlým zasíláním zpráv a bezpečným e-mailovým klientem. Podgraf je založen na Debian GNU / Linux.

  OWASP má 10 nejdůležitějších zranitelností IoT

  1. Slabá, uhodnutelná nebo pevně zakódovaná hesla - Použití snadno vynucených, veřejně dostupných nebo neměnných přihlašovacích údajů, včetně zadních dveří ve firmwaru nebo klientském softwaru, který poskytuje neoprávněný přístup k nasazeným systémům.
  2. Nezabezpečené síťové služby - Nepotřebné nebo nezabezpečené síťové služby spuštěné na samotném zařízení, zejména ty, které jsou vystaveny internetu, které narušují důvěrnost, integritu / autentičnost nebo dostupnost informací nebo umožňují neoprávněné dálkové ovládání ...
  3. Nejistá ekosystémová rozhraní - Nezabezpečené webové, backend API, cloudové nebo mobilní rozhraní v ekosystému mimo zařízení, které umožňuje kompromitaci zařízení nebo souvisejících komponent. Mezi běžné problémy patří nedostatek autentizace / autorizace, chybějící nebo slabé šifrování a nedostatek filtrování vstupů a výstupů.
  4. Nedostatek zabezpečeného aktualizačního mechanismu - Nedostatek schopnosti bezpečně aktualizovat zařízení. To zahrnuje nedostatek ověření firmwaru v zařízení, nedostatek bezpečného doručení (nešifrovaný při přenosu), nedostatek mechanismů proti vrácení a nedostatek oznámení o změnách zabezpečení v důsledku aktualizací.
  5. Použití nezabezpečených nebo zastaralých součástí - Použití zastaralých nebo nezabezpečených softwarových komponent / knihoven, které by mohly umožnit ohrožení zařízení. To zahrnuje nezabezpečené přizpůsobení platforem operačních systémů a použití softwarových nebo hardwarových komponent třetích stran z ohroženého dodavatelského řetězce.
  6. Nedostatečná ochrana soukromí - Osobní údaje uživatele uložené v zařízení nebo v ekosystému, které jsou používány nejistě, nesprávně nebo bez povolení.
  7. Nezabezpečený přenos a ukládání dat - Nedostatek šifrování nebo kontroly přístupu k citlivým datům kdekoli v ekosystému, a to i v klidu, v tranzitu nebo během zpracování.
  8. Nedostatek správy zařízení - Nedostatek podpory zabezpečení u zařízení nasazených ve výrobě, včetně správy aktiv, správy aktualizací, bezpečného vyřazování z provozu, monitorování systémů a schopností reakce.
  9. Výchozí nastavení není bezpečné - Zařízení nebo systémy dodávané s nezabezpečeným výchozím nastavením nebo postrádající schopnost učinit systém bezpečnějším omezením operátorů v úpravách konfigurací.
  10. Nedostatek fyzického kalení - Nedostatek fyzického kalení, umožňující potenciálním útočníkům získat citlivé informace, které mohou pomoci při budoucím vzdáleném útoku nebo převzít místní kontrolu nad zařízením.

  Živé operační systémy rozšířené o soukromí

  Ocasy

  OcasyTails je bezplatný živý operační systém založený na Debian GNU / Linux, který může běžet mimo USB flash disk nebo DVD. Všechny softwarové aplikace spuštěné na Tails, které vyžadují přístup k internetu, jsou nuceny procházet sítí Tor, aby chránily vaše soukromí. Ocas je dodáván s kryptografickými nástroji pro šifrování souborů a zpráv a nezanechává žádné stopy po sobě v počítači, kde je používán..

  KNOPPIX

  KNOPPIXKNOPPIX je bezplatný otevřený zdrojový operační systém založený na systému Debian GNU / Linux. Může běžet z disku CD, USB nebo DVD. Verze CD obsahuje Open Office, LXDE (pro pracovní plochu), Firefox, GIMP a MPlayer a pomocné aplikace. DVD obsahuje stejný software jako CD a obsahuje další aplikace pro kancelářskou produktivitu, strojírenství, vzdělávání a hry.

  Puppy Linux

  Puppy-LinuxPuppy Linux je bezplatný operační systém s otevřeným zdrojovým kódem založený na GNU / Linux. Je navržen tak, aby byl snadno použitelný a rychle ovladatelný. Stejně jako ostatní živé operační systémy lze i Puppy Linux spouštět z jednotky USB, CD nebo DVD. Protože se jedná o malý program (asi 100 MB), načítá se velmi rychle ve většině počítačových systémů.

  Odkaz na další operační systém Live

  • Tiny Core Linux - Tiny Core je živý operační systém navržený jako malý. Tiny Core je založeno na Linuxu. Je to 10 megabajtů a nedodává se s aplikacemi koncového uživatele.

  Mobilní operační systémy se zvýšenou ochranou soukromí

  Používání Google Apps s těmito operačními systémy může ohrozit vaši bezpečnost. Doporučujeme nainstalovat MicroG do zařízení jako alternativu.

  LineageOS

  LineageOSLineageOS je bezplatný a otevřený alternativní operační systém pro chytré telefony, phablety a tablety se systémem Android. Původně byl vyvinut od CyanogenMod.

  CopperheadOS

  CopperheadOSCopperheadOS je mobilní operační systém určený pro zabezpečení a soukromí. Bezplatná verze CopperheadOS podporuje Nexus 5L a 6P. Placená verze CopperheadOS podporuje Pixel a Pixel XL. Některé z bezpečnostních funkcí zahrnutých v programu CopperheadOS zahrnují úplné šifrování disku ve vrstvě souborového systému a samostatné klíče šifrování disku pro každého uživatele konkrétního zařízení..

  Sailfish OS

  Sailfish-OSSailfishOS je mobilní operační systém navržený tak, aby byl kompatibilní se zařízeními Android a chipsety. Sailfish je založen na Linuxu a jeho jádro je založeno na projektu Mer. Jeho uživatelské rozhraní bylo vyvinuto s jazykem QML.

  Odkazy na další mobilní operační systémy

  • Replikující - mobilní operační systém, který je úpravou systému LineageOS a který byl navržen s dalšími prvky zabezpečení a ochrany soukromí.
  • OmniROM - bezplatný mobilní operační systém navržený jako alternativa k systému Android.
  • MicroG - Soubor softwarových programů určených k nahrazení aplikací a knihoven Android pro Android.

  Open Source Router Applications

  OpenWrt

  Open Source Privacy Tools - Kompletní průvodce bezpečností onlineOpenWrt je bezplatná a otevřená distribuce GNU / Linux určená pro směrovače a další vestavěná zařízení. Jeho architektura umožňuje přidávat funkce ochrany osobních údajů, jako je stavová kontrola paketů a detekce narušení za nízkou cenu.

  pfSense

  pfSensepfSense je bezplatná softwarová aplikace s otevřeným zdrojovým kódem založená na FreeBSD. Je navržen pro použití jako firewall a router a lze jej spravovat prostřednictvím webového rozhraní. Můžete použít pfSense s hardwarem dostupným od Netgate nebo si můžete zakoupit vlastní hardware pro použití s ​​pfSense.

  LibreCMC (původně LibreWRT)

  LibreWRTLibreCMC je kolekce bezplatných vestavěných operačních systémů založených na GNU / Linuxu určených pro směrovače a malé jednodeskové počítače.

  Odkazy na jiné aplikace s otevřeným zdrojovým směrovačem

  • OpenBSD - bezplatný operační systém se sídlem v Kanadě, který byl navržen tak, aby připomínal unix. OpenBSD běží na Ubiquiti Networks EdgeRouters.
  • DD-WRT - bezplatný a open source firmware vyvinutý pro několik bezdrátových směrovačů IEEE 802.11a / b / g / h / n. DD-WRT nevyžaduje aktivaci produktu a nezahrnuje sledování.

  Open Source Router Applications

  K sledování vás používá mnoho nových funkcí, které jsou součástí systému Windows 10.

  1. Windows 10 standardně obsahuje synchronizaci dat. To zahrnuje:
   • historii prohlížení, zadané adresy URL, oblíbené položky.
   • nastavení naší aplikace
   • Názvy hotspotů WiFi a vaše hesla pro ně.
  2. Windows 10 označí vaše zařízení jedinečným reklamním ID. Toto nastavení je ve výchozím nastavení zapnuto.
   • Jedinečný identifikátor slouží k poskytování přizpůsobené reklamy pro vás.
  3. Ve výchozím nastavení se o vás Cortana, virtuální asistent, který je dodáván se systémem Windows 10, učí. To se provádí shromažďováním informací o vás, jako například:
   • vaši historii vyhledávání
   • váš mikrofonní vstup
   • vaše záznamy v kalendáři
   • historii nákupu
   • údaje o vaší kreditní kartě
   • vaše hudební preference
   • vaše vzory tahů na klávesnici
  4. Podle prohlášení společnosti Microsoft o ochraně osobních údajů mohou být při interakci s produktem společnosti Microsoft shromažďovány následující typy dat:
   • vaši identitu
   • vaše hesla
   • vaše demografie
   • Tvé zájmy
   • údaje o vašem zařízení a použití
   • váš obsah
   • vaše pozice
   • vaše kontakty a osoby, se kterými jste spojeni
  5. Společnost Microsoft může sdílet vaše data s vaším souhlasem nebo bez něj.
   • Když stáhnete Windows 10, dáváte společnosti Microsoft povolení ke sdílení vašich dat s jakoukoli třetí stranou „s vaším souhlasem nebo podle potřeby…“

  Tato aplikace usnadňuje změnu nastavení v systému Windows 10, která se týkají vašeho soukromí a údajů, které o vás společnost Microsoft shromažďuje.

  Informace a odkazy, které vám pomohou chránit vaše soukromí, i když používáte Windows 10.

  • WindowsSpyBlocker - aplikace s otevřeným zdrojovým kódem, která zabraňuje systému Windows sledovat a sledovat vás.
  • Nástroje ochrany osobních údajů systému Windows 10 - odkaz na článek na adrese ghacks.net, který hodnotí nástroje ochrany osobních údajů pro systém Windows 10.
  • Průvodce opravami nastavení v systému Windows 10 abyste si mohli zachovat soukromí - od fix10.isleaked.com.
  • Průvodce úpravou výchozího nastavení v systému Windows 10 aby vaše soukromí bylo respektováno - z arstechnica.com
  • Průvodce vypnutím protokolování dat v systému Windows 10 - z redditu.

  Odkazy na články, které popisují, jak systém Windows 10 narušuje vaše soukromí.

  • Úprava nastavení ochrany osobních údajů nezabrání systému Windows 10 v tom, aby vás špehoval. - Hacker News
  • Windows 10 nadále porušuje soukromí uživatelů, kteří deaktivovali jeho funkce sběru dat. - Ars Technica.
  • Smluvní podmínky společnosti Microsoft jí umožňují zakázat software a hardware, o kterém bylo rozhodnuto, že je neoprávněné. - Techdirt

  Citáty

  "Tvrdit, že se nestaráte o právo na soukromí, protože nemáte co skrývat, se neliší od toho, co říkáte, že se nestaráte o svobodu projevu, protože nemáte co říct."

  DDočasný Snowden na reddit

  "Ale stejně jako internet otevřel svět pro každého z nás, otevřel také každému z nás světu." A stále více platí, že cena, kterou požadujeme za veškeré toto propojení, je naše soukromí. Mnozí z nás by dnes rádi věřili, že internet je soukromé místo; to není. A s každým kliknutím myši a každým dotykem na obrazovku jsme jako Hansel a Gretel, kteří zanechávají strouhanku svých osobních informací všude, kam cestujeme digitálním lesem. Opouštíme naše narozeniny, naše bydliště, naše zájmy a preference, naše vztahy, naše finanční historie a dále a dále. “

  -Gary Kovacs na TED2012

  „Ochrana soukromí je jedním z největších problémů v tomto novém elektronickém věku. V jádru internetové kultury je síla, která chce zjistit vše o vás. A jakmile zjistí vše o vás a dvou stech milionech dalších, je to velmi cenné aktivum a lidé budou v pokušení s tímto aktivem obchodovat a obchodovat. To nebyla informace, na kterou lidé mysleli, když tomu říkali informační věk. “

  „Andy Grove

  Odkazy na doporučené zdroje o ochraně osobních údajů

  Průvodci

  • Chraňte se před sledováním - průvodce Nadace Electronic Frontier Foundation, který obsahuje návody, přehledy a briefingy o tom, jak se chránit před elektronickým špehováním.
  • CryptoPaper - zdokumentovaná sbírka myšlenek, znalostí a zkušeností v oblasti bezpečnosti, soukromí a anonymity od společnosti Crypto | Seb
  • Šifrování e-mailů - průvodce nadací Free Software Foundation o tom, jak zašifrovat váš e-mail.
  • Průvodce zůstat soukromým online - článek Douglase Crawforda na BestVPN
  • Průvodce po soukromí na internetu - řada průvodců v oblasti ochrany osobních údajů od IVPN.

  Informace

  • Zabezpečení nyní! - týdenní podcast pokrývající zabezpečení osobního počítače.
  • TechSNAP - týdenní podcast zahrnující témata systémů, sítí a správy pro lidi v technologickém průmyslu.
  • Keybase.io - bezplatná aplikace s otevřeným zdrojovým kódem pro mobilní a stolní zařízení. Je podobný Slacku, ale poskytuje šifrování end-to-end.
  • Freedom.press - Freedom of Press Foundation je organizace, která podporuje novináře a oznamovatele po celém světě.
  • Bezpečné australské kreditní karty - I když rozhodně nejde o otevřený zdroj, můj průvodce po nejlepších australských kreditních kartách, který diskutuje o kartách s nejlepší historií finančního zabezpečení a ochranou údajů o zákaznících.
  • Erfahrungen.com - web, který kontroluje služby související s ochranou soukromí. Tato stránka je v němčině.
  • TOSDR.org - služba, která hodnotí a shrnuje smluvní podmínky pro různé weby na webu.
  • ipleak.net - webové nástroje, které zobrazují vaše IP adresy, vaši DNS adresu, vaši polohu, systémové informace a další kousky dat, které se o vás shromažďují.
  • Nástroje pro testování ochrany osobních údajů - Lidé na webu ghacks.net sestavili seznam nástrojů, které můžete použít k testování vašeho soukromí.
  • Prism-Break.org - Adresář zdrojů pro ochranu vašeho soukromí online.
  • SecurityinaBox.org - průvodce online ochranou obhájců lidských práv.
  • AlternativeTo.net - databáze více než 64 000 softwarových aplikací uvedených jako alternativy k běžným aplikacím. Uživatelé získají hodnocení aplikací a zanechají recenze.
  • SecureDrop.org - šifrovaný systém s otevřeným zdrojovým kódem, který mohou oznamovatelé použít k anonymnímu odesílání informací na média. SecureDrop je projekt Nadace svobody tisku.
  • Ochrana osobních údajů Pack - Soubor odkazů na nástroje, které vám pomohou udržovat vaše soukromí a zabezpečení online.
   [Web hostující Security First vrátí chybu 404]
  • Levný webhosting - Levné hostování neustále představuje bezpečnostní riziko pro webové stránky malých firem. Tento průvodce provede nové kupce výběrem, který mají k dispozici.
  David Gewirtz
  David Gewirtz Administrator
  Sorry! The Author has not filled his profile.
  follow me