Podrobné pokyny pro skrytí vaší IP adresy

Poslední aktualizace 20. ledna 2020

Je to pozoruhodně jednoduchý a efektivní systém. Udržuje plynulý chod a zajišťuje, že informace, které hledáte, získáte, když o ně požádáte.

Stejně jako je váš domov identifikován jedinečnou adresou ulice, váš počítač je na internetu identifikován jedinečnou adresou IP.

Při procházení online si vaše IP adresa vyžádá webovou stránku, aby jí informace zaslala. Web používá vaši IP adresu k tomu, aby věděl, kam se mají data poslat.

Každé jiné zařízení na světě, které je připojeno k internetu, má také jedinečnou identifikační IP adresu.

I když je tento systém vhodný pro každého, kdo chce používat internet, je vhodný i pro každého, kdo chce mít přehled o tom, co děláte v online světě.

Ve skutečnosti, vaše IP adresa umožňuje ostatním sledovat a zaznamenávat vše, co děláte online. Vaši IP lze dokonce použít k zablokování přijímání určitého obsahu.

veřejná vs soukromá IP adresa

Počítačoví zločinci a další mohou také použít vaši IP adresu k určení vaší fyzické polohy.

Z tohoto důvodu a dalších může být rozumné skrýt vaši IP adresu.

Když se dozvíte více o tom, co je to IP adresa, jak funguje a jak ji skryjete, začnete vidět proč skrytí vaší IP adresy je zásadní k ochraně vašeho soukromí a anonymity online.

Definování IP adres

Je ohromující zvážit, kolik zařízení je připojeno k internetu. Existují zřejmá zařízení, jako jsou stolní a přenosné počítače, ale také zvažte chytré telefony, tablety, jednotky GPS, herní konzole, chytré televizory, tyčinky Roku a dokonce i několik hlavních zařízení, jako jsou ledničky.

Jaké neuvěřitelně matoucí místo pro internet by bylo, kdyby neexistovala koherentní metoda pro identifikaci každého jedinečného zařízení. Mohli byste požádat o návštěvu určitého webu z tabletu, ale pokud toto zařízení nemá adresu, jak by web věděl, kam data poslat??

malware útok

V souladu s tím, každému zařízení připojenému k internetu je přidělena jedinečná adresa IP. Formát, který se dnes nejčastěji používá pro adresy IP, se nazývá IPv4. Formát pro každou adresu v IPv4 je x.x.x.x, ve kterém x představuje libovolné číslo od 0 do 255.

To znamená, že adresa IPv4 může vypadat jako kterýkoli z těchto příkladů:

  • 172.16.254.1
  • 223,255,255,255
  • 191,255,255,255

Jak se obsah doručuje na konkrétní adresu?

Je nezbytné, aby každému zařízení připojenému k internetu byla přidělena jedinečná adresa IP. Pokud by dvě zařízení měla stejnou adresu, pak by webové stránky nevěděly, které zařízení skutečně požádalo o data.

Za přiřazení IP adresy zařízením je odpovědná autorita přidělených čísel na internetu. Často se označuje jako IANA, jedná se o divizi ICANN, která kromě přiřazování IP adres spravuje také Domain Name System, autonomní přidělování čísel systému, symboly související s internetovým protokolem a mnoho dalších funkcí.

IANA spravuje regionální internetové registry nebo RIR. Prostřednictvím registru má každá země řadu adres, které mohou použít k identifikaci zařízení připojených k internetu. Ve skutečnosti, IP adresa odhalí zemi, ve které se zařízení nachází. To umožňuje každému, kdo má zájem, zjistit, kde na světě jste, když procházíte.

Proč byste měli zvážit skrytí vaší IP adresy

Většina lidí má pocit, že internet používají z neškodných důvodů. Chtějí vidět, jak je určitý film hodnocen na Rotten Tomatoes, nebo zkontrolovat hodiny v místním obchoďáku. Možná nakupují jen pár bot nebo vytvářejí online objednávky potravin. Vypadá to jako docela nudné věci. Proč byste se měli zajímat, zda vás ostatní uživatelé mohou sledovat prostřednictvím vaší IP adresy?

jak vpn funguje

Ve skutečnosti by mohlo existovat několik důvodů, proč byste se měli starat. Zde je jen několik z nich, což může vést k zamaskování vaší IP adresy.

Chcete-li udržet své fyzické umístění v tajnosti

Nejste zločincem v úkrytu, ale to nutně neznamená, že chcete, aby počítačoví zločinci nebo kdokoli jiný byli schopni určit vaši polohu. Možná nebudou moci klepat na vaše dveře pomocí vaší IP adresy, ale stále vás mohou kontaktovat způsoby, které se mohou cítit strašidelně.

Při procházení, Všimli jste si někdy opravdu konkrétních místních reklam? Můžete vidět reklamu na prodejce ojetých vozů po ulici nebo květinářství, které jste viděli v centru města. Nekupovali jste ojetý vůz nebo kytici a můžete vsadit jakoukoli částku peněz, kterou ti místní obchodníci neplatí za to, že budou jejich reklamy vysílány do celého světa..

Místo toho, tyto inzerenti používají vaši IP adresu, aby vás oslovili. Podívejte se na web IPInfo. Automaticky vám řekne vše, co potřebujete vědět o vaší IP adrese. Ve skutečnosti je to překvapivě a znepokojivě podrobné. Firmy se přihlásí k této službě, aby mohly cílit na IP adresy ve své oblasti. Z tohoto důvodu vidíte tolik místní reklamy a „speciálních nabídek“, které jsou určeny výhradně pro vaši oblast.

skrýt IP adresu

Je trochu znepokojivé uvědomit si, kolik lidí se o vás může dozvědět.

Obejít omezení související s IP

Blokátory obsahu lze najít všude. Jsou extrémně běžné na pracovištích a v akademických institucích. Dokonce i vlády používají tato opatření, aby zabránily svým občanům v prohlížení určitých webových stránek.

Pokud opravdu chcete svobodu online, pak skrytí vaší skutečné adresy IP může být nejlepším způsobem, jak toho dosáhnout.

Jak obejít blokátory obsahu zavedené online službami

Společnosti jako Netflix a Hulu, které nabízejí vysoce poptávané služby, používají blokátory obsahu, aby zabránily lidem v přístupu k programování, které je určeno pouze pro určité regiony na celém světě. Herní servery a hudební webové stránky také používají tyto blokátory. Skrytí vaší IP adresy je skvělý způsob, jak obejít tato omezení.

Chraňte se před útoky DDoS

Distribuované útoky typu Denial of Service jsou nejčastěji vedeny proti obchodním a bankovním webům, ale mohou se vyskytnout i proti soukromým uživatelům. Tyto útoky, které se nejčastěji vyskytují ve světě online her, zaplavují internetové připojení oběti falešnými požadavky, takže legitimní požadavky nemohou projít.

ddos útoky

Chcete-li zůstat anonymní

Kdykoli jste online, někdo pokukuje přes rameno. Vláda, váš poskytovatel internetových služeb a nesčetné další věnují pozornost. To zahrnuje jakýkoli počet zločinců. Ve Spojených státech, váš poskytovatel internetových služeb je dokonce oprávněn prodávat vaše data třetím stranám, protože nejste moudřejší. Pokud se navíc bojíte o své osobní údaje, měli byste se informovat o děsivých zásadách ochrany osobních údajů na Facebooku.

Chraňte sebe, svůj počítač, svou anonymitu a svou identitu skrýváním vaší IP adresy.

Skrytí vaší IP adresy

Máte možnosti, pokud jde o skrytí vaší IP adresy. Jedná se o nejčastěji používané, ale představují další bezpečnostní rizika.

Použijte VPN

Virtuální privátní síť nebo VPN nabízí komplexní seznam ochran, které zakrývají vaši IP adresu a způsobují, že jste v online světě anonymní. Veškerý váš online provoz je šifrován pomocí nejlepší dostupné VPN a pro směrování vašeho provozu můžete použít jakýkoli server na celém světě. Pravděpodobně budete mít přístup k jinak blokovanému obsahu pomocí dobré VPN, stahujte bitové torrenty a zabraňujte třetím stranám identifikovat vaši geografickou polohu..

Některé VPN jsou lepší než jiné. Před rozhodnutím je vhodné přečíst několik recenzí VPN. Mezi nejvíce doporučované služby, jako jsou NordVPN a Surfshark neuchovávejte si záznamy o činnosti uživatele. To znamená, že váš poskytovatel VPN nevede záznamy o tom, kam jste a co děláte online. Toto je kritická součást jakékoli VPN.

Koneckonců používáte VPN, protože chcete ochraňte svou anonymitu a soukromí. Síť VPN brání poskytovateli Internetu vědět, že děláte online. Pokud vám vaše VPN drží karty, tento účel překoná.

co je vpn

Dávejte si pozor na společnosti, které vedou vaše protokoly VPN o vaší činnosti, včetně toho, kdy se přihlašujete, jak dlouho zůstanete online, jaké zařízení používáte a vaše jméno a platební údaje. Mnoho z nejuznávanějších sítí VPN vám umožňuje platit za službu pomocí maloobchodních dárkových karet nebo kryptoměny.

Možná nebudete cítit potřebu jít do takových extrémů, ale VPN je stále opravdu dobrý nápad. Šifrování veškerého webového provozu brání všem, od vlády až po zločince, aby mohli sledovat vaši aktivitu. Navíc si můžete udělat, aby to vypadalo, jako byste procházeli z Los Angeles v Kalifornii, když opravdu sedíte u vás doma v Brisbane. To je druh soukromí, který žádná jiná opatření nemohou nabídnout.

Vyberte server proxy

Proxy server je jako prostředník, který stojí mezi vaším zařízením a webem obecně. Požadavek odešlete na server proxy, který žádost předá na web. Poté se data vrátí zpět přes proxy server do vašeho zařízení.

jak fungují servery proxy

Zatímco služba proxy stále provádí práci na základní úrovni, s VPN získáte mnohem lepší ochranu.

Proxy servery jsou chráněny před skutečnou IP adresou a jsou cenově dostupné. Neposkytují však šifrování, které VPN provádí. Bývaly běžně v provozu, když lidé museli k připojení k internetu používat modemy vytáčeného připojení. Proxy server umožnil několika lidem přihlásit se najednou.

Objevte prohlížeč Tor

prohlížeč

Bezplatná služba zvaná The Onion Router odesílá váš webový provoz prostřednictvím obrovské sítě relé umístěných po celém světě. Každé relé je řízeno dobrovolníkem, který věří v zajištění soukromí lidí všude, když jsou online.

Díky jejich pomoci, nikdo nemůže udržet karty o vašich online aktivitách, protože nemůže zjistit vaši skutečnou IP adresu.

Přestože je k dispozici několik dalších zabezpečených prohlížečů, Tor Browser je znám jako nejúčinnější. Výrazně to však zpomaluje vaše připojení k internetu. Pokud je pro vás ochrana vašeho soukromí nanejvýš důležitá, je to rozumné preventivní opatření. Mnoho sítí VPN umožňuje přidat do vašeho připojení službu TOR pro další vrstvu šifrování.

Surfování přes veřejné Wi-Fi

Veřejné Wi-Fi není obecně bezpečný způsob procházení a umožňuje vám připojit se k místnímu hotspotu. Toto zakrývá vaši IP adresu, ale nechává vás zranitelné vůči všem ostatním, kteří používají stejný hotspot. Není to nejmoudřejší způsob, jak se chránit.

Pokud zpracováváte jakoukoli měnu online, nedělejte to, když používáte veřejné Wi-Fi. To platí zejména pro kryptoměnu. Pokud se budete chtít v takových věcech spolehnout, můžete se také dozvědět více o bezpečném ukládání krypta.

David Gewirtz
David Gewirtz Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me