Instrukcje krok po kroku dotyczące ukrywania adresu IP

Ostatnia aktualizacja 20 stycznia 2020 r

To niezwykle prosty i skuteczny system. Sprawia, że ​​wszystko działa płynnie i zapewnia, że ​​otrzymujesz informacje, których szukasz, gdy o to poprosisz.


Tak jak twój dom jest identyfikowany przez unikalny adres, Twój komputer jest identyfikowany w Internecie za pomocą unikalnego adresu IP.

Podczas przeglądania Internetu Twój adres IP wysyła prośbę do witryny o przesłanie informacji. Witryna używa twojego adresu IP, aby wiedzieć, gdzie wysłać te dane.

Każde inne urządzenie na świecie, które jest podłączone do Internetu, ma także unikalny, identyfikujący adres IP.

Chociaż ten system jest wygodny dla każdego, kto chce korzystać z Internetu, jest również wygodny dla każdego, kto chce mieć oko na to, co robisz w świecie online.

w rzeczywistości, Twój adres IP umożliwia innym śledzenie i rejestrowanie wszystkiego, co robisz online. Twój adres IP może nawet służyć do blokowania ci dostępu do niektórych treści.

publiczny i prywatny adres IP

Cyberprzestępcy i inni mogą również używać twojego adresu IP w celu ustalenia twojej fizycznej lokalizacji.

Z tego i innych powodów rozsądne może być ukrycie adresu IP.

Gdy dowiesz się więcej o tym, czym jest adres IP, jak działa i jak go ukryć, zaczniesz rozumieć, dlaczego ukrywanie adresu IP jest niezbędne w celu ochrony Twojej prywatności i anonimowości w Internecie.

Definiowanie adresów IP

Zastanawiające jest, ile urządzeń jest podłączonych do Internetu. Istnieją oczywiste urządzenia, takie jak komputery stacjonarne i laptopy, ale uwzględniają również smartfony, tablety, urządzenia GPS, konsole do gier, inteligentne telewizory, drążki Roku, a nawet kilka głównych urządzeń, takich jak lodówki.

Jakim niesamowicie zagmatwanym miejscem byłby Internet, gdyby nie było spójnej metody identyfikacji każdego unikalnego urządzenia. Możesz poprosić o odwiedzanie określonej witryny za pomocą tabletu, ale jeśli to urządzenie nie ma adresu, skąd strona wiedziałaby, gdzie wysłać dane?

atak złośliwego oprogramowania

Odpowiednio, każde urządzenie podłączone do Internetu ma przypisany unikalny adres IP. Format najczęściej używany dzisiaj dla adresów IP nazywa się IPv4. Format każdego adresu w IPv4 to x.x.x.x, w którym x oznacza dowolną liczbę od 0 do 255.

Oznacza to, że adres IP IPv4 może wyglądać jak dowolny z poniższych przykładów:

  • 172.16.254.1
  • 223.255.255.255
  • 191.255.255.255

W jaki sposób treść jest dostarczana na określony adres?

Konieczne jest, aby każde urządzenie podłączone do Internetu otrzymało unikalny adres IP. Gdyby dwa urządzenia miały ten sam adres, strony nie wiedziałyby, które urządzenie faktycznie wysłało żądanie danych.

Urząd przydzielania numerów internetowych jest odpowiedzialny za przypisanie adresu IP urządzeniom. Często nazywany IANA, jest to dział ICANN, który oprócz przypisywania adresów IP zarządza systemem nazw domen, autonomicznym przydzielaniem numerów systemowych, symbolami związanymi z protokołem internetowym i wieloma innymi funkcjami.

IANA zarządza regionalnymi rejestrami internetowymi lub RIR. Za pośrednictwem rejestru każdy kraj otrzymuje szereg adresów, z których mogą korzystać w celu identyfikacji urządzeń podłączonych do Internetu. w rzeczywistości, adres IP ujawnia kraj, w którym znajduje się urządzenie. Dzięki temu każdy, kto jest zainteresowany, może dowiedzieć się, gdzie jesteś na świecie podczas przeglądania.

Dlaczego warto rozważyć ukrywanie swojego adresu IP

Większość ludzi uważa, że ​​korzysta z Internetu z nieszkodliwych powodów. Chcą zobaczyć, jak dany film jest oceniany w Rotten Tomatoes, lub sprawdzić godziny w lokalnym centrum handlowym. Może kupują tylko buty lub składają zamówienie online na artykuły spożywcze. To wydaje się dość nudne. Dlaczego miałbyś przejmować się tym, że inne osoby są w stanie śledzić Cię za pomocą Twojego adresu IP??

jak działa VPN

Może być kilka powodów, dla których powinieneś się tym przejmować. Oto tylko kilka z nich, które mogą sprawić, że będziesz chciał ukryć swój adres IP.

Aby zachować fizyczną lokalizację w tajemnicy

Nie jesteś przestępcą w kryjówce, ale to niekoniecznie oznacza, że ​​chcesz, aby cyberprzestępcy lub ktokolwiek inny mógł określić Twoją lokalizację. Mogą nie być w stanie zapukać do twoich drzwi przy użyciu twojego adresu IP, ale nadal mogą do ciebie dotrzeć w sposób, który może wydawać się trochę przerażający.

Podczas przeglądania, czy zauważyłeś kiedyś bardzo konkretne, lokalne reklamy? Na ulicy możesz zobaczyć reklamę dealera używanych samochodów lub kwiaciarnię, którą widziałeś w centrum miasta. Nie kupowałeś używanego samochodu ani bukietu i możesz postawić dowolną sumę pieniędzy, której ci lokalni kupcy nie płacą za to, aby ich reklamy były emitowane na cały świat.

Zamiast tego reklamodawcy używają Twojego adresu IP, aby się z Tobą skontaktować. Sprawdź stronę IPInfo. Automatycznie powie ci wszystko, co musisz wiedzieć o swoim adresie IP. W rzeczywistości jest zaskakująco i niepokojąco szczegółowy. Firmy rejestrują się w tej usłudze, aby móc celować w adresy IP na swoim obszarze. Dlatego widzisz tyle lokalnych reklam i „ofert specjalnych”, które są przeznaczone wyłącznie dla twojego regionu.

ukryj adres IP

Trochę niepokojące jest uświadomienie sobie, jak wiele nieznajomych może się o tobie dowiedzieć.

Aby obejść ograniczenia związane z IP

Blokery treści można spotkać wszędzie. Są niezwykle powszechne w miejscach pracy i instytucjach akademickich. Nawet rządy stosują te środki, aby powstrzymać swoich obywateli przed przeglądaniem niektórych stron internetowych.

Jeśli naprawdę chcesz wolności w Internecie, najlepszym sposobem na to może być ukrywanie prawdziwego adresu IP.

Aby obejść blokery treści ustanowione przez usługi online

Firmy takie jak Netflix i Hulu, które oferują wysoce pożądane usługi, używają blokad treści, aby uniemożliwić ludziom dostęp do programów przeznaczonych tylko dla niektórych regionów na całym świecie. Serwery gier i strony internetowe z muzyką również używają tych blokerów. Ukrywanie adresu IP to świetny sposób na obejście tych ograniczeń.

Chroń się przed atakami DDoS

Rozproszone ataki typu „odmowa usługi” są najczęściej przeprowadzane przeciwko witrynom biznesowym i bankowym mogą wystąpić także przeciwko prywatnym użytkownikom. Te ataki, najczęściej spotykane w świecie gier online, zalewają połączenie internetowe ofiary fałszywymi żądaniami, dzięki czemu uzasadnione żądania nie mogą się przedostać.

ataki ddos

Aby pozostać anonimowym

Za każdym razem, gdy jesteś online, ktoś zagląda ci przez ramię. Rząd, twój dostawca usług internetowych i niezliczone inne osoby zwracają uwagę. Dotyczy to dowolnej liczby przestępców. W Stanach Zjednoczonych, Twój dostawca usług internetowych może nawet sprzedawać twoje dane stronom trzecim, przy czym nie jesteś mądrzejszy. Ponadto, jeśli obawiasz się swoich danych osobowych, chciałbyś dowiedzieć się o przerażających zasadach ochrony prywatności na Facebooku.

Chroń siebie, swój komputer, swoją anonimowość i tożsamość, ukrywając swój adres IP.

Ukrywanie adresu IP

Masz opcje, jeśli chodzi o ukrywanie twojego adresu IP. Są to najczęściej używane, ale wiążą się z dodatkowym ryzykiem bezpieczeństwa.

Użyj VPN

Wirtualna sieć prywatna (VPN) oferuje kompleksową listę zabezpieczeń, które ukrywają Twój adres IP i czynią Cię anonimowym w świecie online. Cały Twój ruch online jest szyfrowany za pomocą najlepszej dostępnej sieci VPN, a do routingu ruchu możesz używać dowolnego serwera na całym świecie. Możesz mieć dostęp do treści zablokowanych w inny sposób za pomocą dobrej sieci VPN, pobierać bit torrenty i uniemożliwiać osobom trzecim identyfikację Twojej lokalizacji geograficznej.

Niektóre sieci VPN są lepsze od innych. Przed podjęciem decyzji dobrze jest przeczytać kilka recenzji VPN. Najbardziej polecane usługi, takie jak NordVPN i Surfshark nie przechowuj dzienników aktywności użytkownika. Oznacza to, że Twój dostawca VPN nie prowadzi rejestrów tego, gdzie idziesz i co robisz online. Jest to kluczowy element każdej sieci VPN.

W końcu używasz VPN, ponieważ chcesz chroń swoją anonimowość i prywatność. VPN nie pozwala Twojemu ISP wiedzieć, że robisz to online. Jeśli twoja sieć VPN ma na ciebie oko, to nie udaje się to osiągnąć.

co to jest VPN

Zachowaj ostrożność wobec firm, które przechowują wszelkie dzienniki VPN dotyczące Twojej aktywności, w tym podczas logowania, czasu pozostawania online, używanego urządzenia oraz nazwy i informacji o płatności. Wiele najbardziej renomowanych sieci VPN pozwala płacić za usługę przy użyciu kart podarunkowych lub kryptowaluty.

Możesz nie odczuwać potrzeby sięgania do takich ekstremów, ale VPN jest nadal naprawdę dobrym pomysłem. Szyfrowanie całego twojego ruchu w sieci uniemożliwia wszystkim, od rządu po przestępców, możliwość monitorowania twojej aktywności. Dodatkowo możesz sprawić, że będzie wyglądać, jakbyś przeglądał Internet z Los Angeles w Kalifornii, gdy naprawdę siedzisz w domu w Brisbane. Tego rodzaju prywatności nie mogą zaoferować żadne inne środki.

Wybierz serwer proxy

Serwer proxy jest jak mediator, który stoi między urządzeniem a siecią w ogóle. Wysyłasz zapytanie do serwera proxy, który przekazuje żądanie do witryny internetowej. Następnie dane wracają przez serwer proxy do twojego urządzenia.

jak działają serwery proxy

Podczas gdy usługa proxy nadal wykonuje zadanie na poziomie podstawowym, uzyskasz znacznie lepszą ochronę dzięki VPN.

Serwery proxy są w stanie ukryć Twój prawdziwy adres IP i są niedrogie. Jednak nie zapewniają szyfrowania, które zapewnia VPN. Były one szerzej wykorzystywane, gdy ludzie musieli używać modemów telefonicznych do łączenia się z Internetem. Serwer proxy umożliwił zalogowanie się kilku osobom jednocześnie.

Odkryj przeglądarkę Tor

przeglądarka tor

Bezpłatna usługa znana jako The Onion Router wysyła ruch internetowy przez rozległą sieć przekaźników zlokalizowanych na całym świecie. Każdą sztafetą zarządza wolontariusz, który wierzy w zapewnienie prywatności ludziom na całym świecie, gdy korzystają z Internetu.

Dzięki ich pomocy, nikt nie jest w stanie monitorować twoich działań online, ponieważ nie może wykryć twojego rzeczywistego adresu IP.

Chociaż dostępnych jest kilka innych bezpiecznych przeglądarek, Tor Browser jest najbardziej skuteczny. To jednak znacznie spowalnia twoje połączenie internetowe. Jeśli ochrona Twojej prywatności ma dla Ciebie ogromne znaczenie, to jest to rozsądne środki ostrożności. Wiele sieci VPN umożliwia dodanie usługi TOR do połączenia w celu uzyskania dodatkowej warstwy szyfrowania.

Surfowanie za pośrednictwem publicznego Wi-Fi

Nie jest to ogólnie bezpieczny sposób przeglądania, publiczna sieć Wi-Fi umożliwia połączenie z lokalnym punktem dostępowym. To maskuje twój adres IP, ale naraża Cię na niebezpieczeństwo wszystkich, którzy korzystają z tego samego hotspotu. To nie jest najmądrzejszy sposób na ochronę siebie.

Jeśli korzystasz z dowolnej waluty online, nie rób tego podczas korzystania z publicznej sieci Wi-Fi. Dotyczy to zwłaszcza kryptowaluty. Ponadto możesz dowiedzieć się więcej o bezpiecznym przechowywaniu krypto, jeśli zagłębisz się w takie sprawy.

David Gewirtz
David Gewirtz Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me