Najlepsi menedżerowie haseł w 2020 r

Zamiast zaoszczędzić największy samorodek porad na pochłaniające zakończenie tego artykułu, usuńmy go najpierw. Jeśli jeszcze tego nie robisz, od razu kup i użyj menedżera haseł.


OK, możesz poczekać, aż przeczytasz ten artykuł, aby dowiedzieć się, które z nich są najlepsze, ale rozumiesz? To bardzo ważne! Dzisiejsi cyberprzestępcy nie są drobnymi uciążliwościami, takimi jak złota rybka skubiąca palce u nóg.

Ci faceci i dziewczęta są rekinami, które zdejmą stopę jednym kęsem. Najlepszą obroną przed hakerami jest tworzenie i używanie haseł światowej klasy, a poniższe aplikacje pomogą ci to zrobić.

Czym do cholery jest Menedżer haseł?

Wiemy, że możesz nawet nie wiedzieć (pomimo oczywistego tytułu kategorii), co dokładnie robi menedżer haseł. Bez obaw. Jesteśmy tutaj, aby wszystko było krystalicznie czyste.

Najpierw trochę ciekawostek na temat tego, co stanowi dobre hasło. Oto podpowiedź. Nie powinna zawierać nazwisk dzieci ani zwierząt domowych - w rzeczywistości nie powinna przypominać żadnego słowa w języku angielskim. Są zbyt łatwe do złamania przez oprogramowanie zgadujące hasło.

Większość internetowych ekspertów ds. Bezpieczeństwa powiedziałaby, abyś użył czegoś o długości od co najmniej sześciu do ośmiu znaków, chociaż niektóre mają nawet 16 znaków, i upewnij się, że używasz wielkich i małych liter oraz znaków specjalnych, aby wyglądało to mniej więcej tak: Hgs3 @ 4j55nKX! Sl . Zobacz, jak trudniej byłoby go złamać niż „bobscomputer”?

Potem pojawia się problem, że nie brakuje myśli Raymonda Rain Man mógł zapamiętać tak złożone wpisy dla każdej używanej usługi online, która wymaga hasła.

… Przydaje się dobry menedżer haseł. Najlepsze z nich pomagają w tworzeniu i regularnym zmienianiu haseł, które są przechowywane w wirtualnym „pudełku blokującym” w samym oprogramowaniu. ��

Twój menedżer synchronizuje się na wszystkich używanych urządzeniach. Wszystko, co musisz zrobić, to zapamiętać jedno hasło - to, które pozwala wejść do menedżera haseł.

Podczas przeglądania menedżer wypełnia hasła do stron internetowych automatycznie, dzięki czemu możesz podążać swoją wesołą drogą i znacznie WIĘCEJ narażać online.

Proces oceny

Przejdźmy głębiej do tego, czego konkretnie szukamy, porównując menedżerów haseł. Oto podstawowe informacje, które najlepsze sprawdzone produkty oprogramowania stanowią podstawowe elementy:

 • Zabezpiecz dane w chmurze i na swoim komputerze lub urządzeniach mobilnych
 • Zastosuj najskuteczniejszą formę powszechnie stosowanego szyfrowania
 • Przyjdź z pakietami dla Windows, macOS, Androida i iOS
 • Masz darmowe opcje, ale będziesz musiał zapłacić coś za maksymalne korzyści
 • Nieograniczona instalacja na wielu urządzeniach w ramach jednego konta
 • Nieograniczona liczba haseł

Inne godne uwagi funkcje, które znaleźliśmy w niektórych, ale nie we wszystkich produktach, obejmują alerty o naruszeniu danych i uwierzytelnianie dwuskładnikowe (to dobra rzecz - więcej później).

Inne wykraczają poza podstawowe zarządzanie hasłami i obejmują miejsce do bezpiecznego przechowywania często używanych informacji, takich jak karty kredytowe i dane osobowe. Zaletą jest to, że możesz bezpiecznie i szybko wypełniać rzeczy, z których często korzystasz podczas wypełniania formularzy online.

O tak, to hasło główne, o którym wspominaliśmy? Żaden z testowanych przez nas produktów nie pozwala go odzyskać, jeśli zapomnisz, ale w niektórych przypadkach możesz go zresetować.

Jeśli jesteś osobą, która częściej używa przycisków „zapomniałem mojego identyfikatora” i „zapomniałem hasła” niż zmieniasz bieliznę, w przyszłości mogą wystąpić pewne zmiany zachowania. Nie martwić się. To coś dobrego.

On With the Show!

Przejdźmy do rzeczy i pokażmy nasze typy najlepszych menedżerów haseł na rynku.

(Nawiasem mówiąc, jeśli zastanawiasz się nad ostatnią funkcją na dole listy - login biometryczny - to naprawdę fajne. Może nawet rzeczy Jamesa Bonda. To tutaj możesz użyć unikalnych osobistych identyfikatorów, takich jak twój głos lub odcisk palca, aby się zalogować oprogramowanie.)

# 1. 1 Hasło (✨3 bezpłatne miesiące dla naszych czytelników ✨)

(Best in Show - err - Ogólnie)

 • Koszt: 35,88 USD rocznie
 • Platformy: Windows, Mac, iOS, Android, Linux, Chrome OS
 • Limit bezpłatnej wersji: 3-miesięczna bezpłatna wersja próbna z nieograniczoną liczbą urządzeń
 • 2FA: Tak
 • Wtyczki do przeglądarek: Chrome, Firefox, IE, Safari, Edge
 • Logowanie biometryczne: Face ID, Touch ID na iOS & macOS, większość czytników linii papilarnych na Androida

PROS

 Tryb podróży uniemożliwia „człowiekowi” zobaczenie twoich danych osobowych podczas podróży międzynarodowych.

CONS

Może być trochę tańszy

1Password zaczął życie wyłącznie jako aplikacja Apple, ale z biegiem lat rozszerzył się na większość systemów operacyjnych i odnotował znaczną poprawę funkcjonalności na całym forum. 1 Hasło jest teraz kompatybilny z prawie 98% wszystkich systemów operacyjnych istniejących na całym świecie.

Po wypróbowaniu usług bardzo szybko zauważysz, że firma 1Password zainwestowała wiele czasu i zasobów w swoje usługi z korzyścią dla wszystkich swoich klientów, którzy na dowolnym poziomie usług mogą uzyskać dostęp do obsługi klienta 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu przez cały rok. Zaprojektowany z myślą o nieprzepuszczalnej ochronie, solidnej funkcjonalności i bezproblemowym interfejsie, 1Password stał się prawdziwym serwis Premium.

Nie oczekuj więc darmowej wersji innej niż bezpłatna wersja próbna, ponieważ nie jest to jedna z tych firm, które ograniczają usługi. Albo subskrybujesz, otrzymujesz wszystkie funkcje bezpieczeństwa i otrzymujesz niesamowite wsparcie, albo wcale nie dostajesz nic - co nie jest złe, po prostu nie jest idealne dla niektórych osób.

Zwykle 1Password zapewnia każdemu 30 dniowy okres próbny, ale ponieważ Prywatność Australia tak bardzo kocha 1Password ❤️ otrzymaliśmy wyłączną ofertę. Wszyscy czytelnicy w Prywatności Australia otrzymują 3-miesięczny bezpłatny okres próbny tylko do 9 października 2019 r. (Kliknij tutaj, aby uzyskać teraz).

Wszystko, co powiedział, 1Password objął tron ​​jako najlepszy menedżer haseł na całym świecie. Sprawdź naszą pełną recenzję 1Password tutaj.

# 2. Dashlane

(Nowe, ulepszone i lepsze niż wcześniej)

 • Koszt: 40 USD rocznie
 • Platformy: Windows, Mac, iOS, Android, Linux, Chrome OS, watchOS
 • Limit wersji darmowej: Jedno urządzenie
 • 2FA: tak
 • Wtyczki do przeglądarki: Chrome, Firefox, IE, Safari, Edge
 • Logowanie biometryczne: Face ID, Touch ID w iOS, większość czytników linii papilarnych na Androida

PROS

 Natychmiast zmieniaj wiele haseł.

CONS

Nieco droższe niż inne.

Początkowo wydany w 2012 roku, Dashlane przez lata przeżywał coraz większe problemy, a inżynierowie firmy kontynuowali rozwój, próbując, jak się wydawało, prób i błędów. Teraz nie ma znaczenia.

Dashlane znajduje się na szczycie naszej listy rekomendacji menedżera haseł jako drugi najlepszy wybór. Dlaczego? Kilka dobrych powodów.

Przede wszystkim Dashlane poprawił się w prawie każdym obszarze od ostatniego spojrzenia. Nie tylko wprowadzono poważne uaktualnienie obsługi przeglądarki - wszystkie duże firmy są reprezentowane - ale działa równie dobrze jako rozwiązanie komputerowe, chmurowe lub mobilne, z naprawdę cudownym interfejsem użytkownika.

NIE zgubisz się ani nie pomylisz za pomocą Dashlane. Przy cenie 40 USD rocznie za wersję płatną możesz poczuć się trochę zniechęcony ceną. Zaufaj nam, gdy po raz pierwszy będziesz mieć możliwość masowej zmiany haseł z powodu naruszenia danych, będziesz jednym szczęśliwym obozowiczem. Sprawdź naszą pełną recenzję Dashlane tutaj.

# 3. LastPass

(Pretty Darn Good Too)

 • Koszt: 24 USD / rok
 • Platformy: Windows, Mac, iOS, Android, Linux, Chrome OS, Windows Phone, watchOS
 • Bezpłatny limit wersji: Ograniczone udostępnianie hasła i uwierzytelnianie dwuskładnikowe
 • 2FA: Tak
 • Wtyczki do przeglądarek: Chrome, Firefox, IE, Safari, Edge, Maxthon, Opera
 • Logowanie biometryczne: Face ID, Touch ID na iOS & macOS, większość Androida & Czytniki linii papilarnych Windows

PROS

 Solidna konstrukcja i wydajność w doskonałej cenie.

CONS

Niektórzy wolą prawdziwą instalację na pulpicie, która nie istnieje.

Powiemy, że między LastPass a Dashlane nie ma nic więcej niż komar, jeśli chodzi o jakość, funkcje, łatwość konfiguracji i wsparcie.

Wygląda na to, że darmowa wersja LastPass ma mniej funkcji niż Dashlane, a wersja płatna to zauważalnie tańszy przy 24 USD rocznie.

Dla tych, którzy lubią życie w chmurze, ten produkt nie wymaga pobierania ani instalowania; jest w pełni dostępny poprzez interfejs sieciowy i rozszerzenia przeglądarki.

Jeśli chcesz zapłacić tylko 24 USD rocznie i nie więcej, LastPass jest Twoim wyborem i uważamy, że będziesz zadowolony. Jeśli jednak możesz podnieść koszt Dashlane w wysokości 40 USD rocznie, który obejmuje wszystko, co oferuje LastPass i nieco więcej - och, pieprzyć to - nie ma złego wyboru między tymi dwoma. Sprawdź naszą pełną recenzję LastPass tutaj.

# 4. NordPass

(Nowa, elegancka usługa od doświadczonej marki)

 • Koszt: 35,88 USD rocznie
 • Platformy: Windows, Mac, iOS, Android, Linux, Chrome OS, Windows Phone, Kindle, BlackBerry
 • Limit wersji darmowej: jedno urządzenie
 • 2FA: Tak
 • Wtyczki do przeglądarek: iOS, Android, Chrome, Firefox, Opera, Edge
 • Dane biometryczne: odcisk palca (na odpowiednich urządzeniach)

PROS

 Doskonała obsługa klienta
 Najwyższe bezpieczeństwo

CONS

Może być drogi
Dostępne są tylko dane biometryczne odcisków palców

Firma Nord (Nordowie?) To trochę stara marka domowa w świecie bezpieczeństwa online. Mówiąc najprościej, są najbardziej szanowaną nazwą w świecie VPN. Ich usługa zarządzania hasłami spełnia wymagania tego rekordu.

Bezpieczeństwo jest, jak się spodziewaliśmy, najwyższą linią. Najlepsze szyfrowanie, uwierzytelnianie biometryczne i architektura zerowej wiedzy (o wiele mądrzejszy system niż się wydaje) łączą się, aby zapewnić większe bezpieczeństwo niż Fort Knox.

Jest również łatwy w użyciu i naprawdę nie ma żadnych zagięć w serwisie, które moglibyśmy znaleźć. Zapewnia łatwą intuicyjną obsługę rodzimych aplikacji systemu operacyjnego i rozszerzeń przeglądarki, które naszym zdaniem stanowią sedno menedżera haseł.

W rzadkich przypadkach, w których masz problem, ich wielokrotnie nagradzana obsługa klienta jest dostępna 24/7.

Jeśli naprawdę przekręciłeś nasze ramię, by wypluć wadę, na myśl przychodzi cena. To nie jest nadmiernie drogie, ale jest na górze, więc musisz być poświęcony bezpieczeństwu swojego hasła, aby to uzasadnić.

Istnieje również fakt, że NordPass zapewnia jedynie dane biometryczne odcisków palców, co może być uciążliwe dla urządzeń, w których nie ma to zastosowania.

Tak czy inaczej, jest to fantastyczna usługa ze świetnymi rozszerzeniami przeglądarki, które zalecamy. Może również wspinać się w rankingach, ponieważ używamy go z czasem.

# 5. Opiekun

(Najlepsza tania opcja ochrony hasłem)

 • Koszt: 25,49 USD / rok (Zwykłe 30 USD rocznie)
 • Platformy: Windows, Mac, iOS, Android, Linux, Chrome OS, Windows Phone, Kindle, BlackBerry
 • Limit wersji darmowej: jedno urządzenie
 • 2FA: Tak
 • Wtyczki do przeglądarek: Chrome, Firefox, IE, Safari, Edge
 • Logowanie biometryczne: Face ID, Touch ID na iOS & macOS, Windows Hello, większość czytników linii papilarnych na Androida

PROS

 Świetny design i silne zabezpieczenia.

CONS

Po drogiej stronie, biorąc pod uwagę słabą zdolność wypełniania formularzy itp

Keeper to doskonały menedżer haseł, który postanowił skoncentrować się na zapewnieniu najwyższego dostępnego poziomu bezpieczeństwa.

Kompromisem dla tego spokoju ducha są kilka niedogodności, jednym z nich jest brak możliwości masowej zmiany haseł. Innym jest to, że nie można dostać się do aplikacji mobilnej za pomocą zwykłego czterocyfrowego kodu PIN.

O ile nie użyjesz jakiejkolwiek formy logowania biometrycznego, musisz wpisać pełne hasło główne za każdym razem. Musisz zadać sobie jedno pytanie.

Czy czujesz się bezpiecznie? No cóż, punku?

Przepraszam, na sekundę dryfowaliśmy do świata Brudnego Harry'ego… Powrót do rzeczywistości.

Jeśli bezpieczeństwo za wszelką cenę lub 30 dolarów za rok jest dla Ciebie ważne, Keeper może być Twoim rozwiązaniem.

# 6. Enpass

(Jeśli lubisz funkcjonalność - i nic innego)

 • Koszt: 9,99 USD (opłata jednorazowa)
 • Platformy: Windows, Mac, iOS, Android, Linux, Chrome OS, Windows Phone
 • Limit wersji darmowej: 20 elementów (tylko na urządzenia mobilne)
 • Uwierzytelnianie dwuskładnikowe: Nie
 • Wtyczki do przeglądarek: Chrome, Firefox, Safari, Edge, Opera
 • Logowanie biometryczne: Touch ID na iOS & macOS, Windows Hello, większość czytników linii papilarnych na Androida

PROS

 Brak opłat bieżących.

CONS

Funkcjonalnie jest to odpowiednik darmowej wersji LastPass.

W porównaniu z recenzowanymi produktami, Enpass to okazja: bezpłatnie dla wersji na komputery i jednorazowa opłata (9,99 USD) za korzystanie z telefonu komórkowego.

Oczywiście, na taką słodką ofertę nie dostaniesz wszystkich schludnych funkcji, dzwonków i gwizdów, które mogą mieć inni. W jednym przypadku - uwierzytelnianie dwuskładnikowe - nie otrzymasz czegoś, co będzie uważane za bardzo istotne dla niezawodnego bezpieczeństwa online.

Ponieważ branża menedżerów haseł, podobnie jak wiele innych, kontynuuje swój szalony pęd w kierunku przechowywania danych w chmurze i planów subskrypcji, Enpass woli wykopać go w starym stylu. Podczas gdy nacisk na lokalne przechowywanie danych może utrudnić styl tych, którzy zawsze szukają postępów w zakresie nowych technologii, każdy ostrożny w umieszczaniu jakichkolwiek danych osobowych w Internecie prawdopodobnie polubi Enpass.

Jest lekki na funkcje, ale jeśli wszystko, czego potrzebujesz, to tanie rozwiązanie do zarządzania kilkoma hasłami, ten produkt może być Twoją odpowiedzią.

# 7. Zoho Vault

(Kolejne rozwiązanie bez dodatków)

 • Koszt: Bezpłatna usługa dodatkowa
 • Platformy: Windows, Mac, iOS, Android, Linux, Windows Phone
 • Limit wersji darmowej: bez udostępniania
 • 2FA: Tak
 • Wtyczki do przeglądarek: Chrome, Firefox, Safari
 • Logowanie biometryczne: Touch ID na iOS, większość czytników linii papilarnych Android

PROS

 Całkowicie bezpłatny dla osób niebędących przedsiębiorcami.

CONS

Ma problemy z logowaniem się do Google.

Jeśli Ty lub Twoja firma jest już subskrybentem pakietu narzędzi dla przedsiębiorstw Zoho, będziesz mógł używać Zoho Vault jako bezpłatna usługa dodatków.

Jeśli szukasz bezproblemowego menedżera haseł, może to być idealne rozwiązanie. Po prostu wiedz, że w prostym porównaniu nie mierzy się on z naszymi ulubionymi, takimi jak Dashlane i LastPass. Znaczące nieobecne funkcje obejmują masową zmianę hasła i wypełnianie formularzy danych osobowych.

Nie mamy nic na świecie przeciwko Zoho Vault. To nic nie kosztuje, a jeśli tego właśnie szukasz, kontynuuj o swoim złym ja. Rzeczywistość jest taka, że ​​zyskujesz więcej funkcji w darmowej wersji LastPass.

Jedyną rzeczą, którą oferuje ten menedżer haseł, która jest wyjątkowa ze względu na swoją taniość, jest możliwość dzielenia haseł przez rodzinę złożoną z czterech lub mniej osób.

# 8. RoboForm

(Podobnie jak RoboCop - Old and Cranky)

 • Koszt: 20 USD rocznie
 • Platformy: Windows, Mac, iOS, Android, Linux, Chrome OS
 • Limit wersji darmowej: jedno urządzenie
 • 2FA: Tak
 • Wtyczki do przeglądarek: Chrome, Firefox, IE, Safari, Edge, Opera
 • Logowanie biometryczne: Face ID, Touch ID na iOS & macOS, większość Androida & Czytniki linii papilarnych Windows

PROS

 Jest tani i ... uh ... jest tani.

CONS

Jeśli szukasz intuicyjnego projektu dla dzisiejszych internautów, szukaj dalej. Nie znajdziesz go tutaj.

RoboForm po raz pierwszy pojawił się na scenie w 1999 roku. Prawie potrzebujesz wszystkich palców u rąk i nóg, aby policzyć tak wysoko, co czyni go praktycznie prehistorycznym pod względem technologicznym. Chociaż wersja premium jest skromnie wyceniona na 20 USD rocznie, jest to kolejny przypadek uzyskania mniej niż dwóch darmowych wersji z naszych dwóch najlepszych rekomendacji.

Chociaż działa wiarygodnie w wypełnianiu formularzy, a obsługa przeglądarki i systemu operacyjnego jest przyzwoita, RoboForm wymaga poważnego przeglądu, zanim będzie gotowy konkurować z liderami branży.

Pomimo naszej letniej rekomendacji, RoboForm wykonuje podstawowe czynności aż do tabaki: nieograniczone hasła, autouzupełnianie formularzy, tworzenie kopii zapasowych w chmurze, synchronizacja wielu urządzeń, bezpieczne przechowywanie i możliwość przyznania dostępu awaryjnego innemu użytkownikowi RoboForm.

Do chmury lub nie do chmury

Być może zauważyłeś gdzieś w tym artykule, nie jesteśmy pewni, gdzie, wspomniano, że jeden z produktów (1Password) oferuje opcję przechowywania haseł lokalnie. Brzmi tak 1995, prawda? Zabawne jest to, że ten scenariusz ma niewielką przewagę bezpieczeństwa.

Oznacza to, że wszystkie dane i hasła są przechowywane na każdym używanym urządzeniu; za firmy zewnętrzne, takie jak Dropbox umożliwia synchronizację między urządzeniami. To nie jest najbardziej przyjazne dla użytkownika rozwiązanie, ale jeśli jesteś świadomy hiper-bezpieczeństwa ...

Alternatywny model, który został przyjęty przez naszych ulubionych Dashlane, LastPass i kilka innych, przechowuje dane w chmurze przy użyciu najnowocześniejszej technologii szyfrowania.

Mimo to, bez względu na to, jak je podzielimy, istnieje rzeczywistość, że hakerzy mogą przeniknąć do usługi w chmurze i złamać twoje hasło. Nie oznacza to, że przechowywanie ich lokalnie oznacza, że ​​cyberprzestępca nie może popełnić krzywdy.

Jeśli chodzi o Internet, absolutnie wszystko może być wrażliwe atakować. W pewnym momencie musisz zdecydować, czy chcesz uczestniczyć w najbardziej wpływowej platformie medialnej w całej historii.

Nasze ostatnie słowo na ten temat… na razie

Mamy szczerą nadzieję, że ten artykuł nie został napisany na próżno - że przynajmniej jeden biedny schlub na interwebs-land go przeczyta i zdecyduje się na korzystanie z menedżera haseł. W dzisiejszych czasach głupio jest nie.

Ponieważ stopień zaawansowania ataków złośliwego oprogramowania rośnie do tego stopnia, że ​​komputer nie nadaje się do użytku, dopóki nie uiścisz opłaty (ransomware), po prostu nie ma sensu bawić się w bezpieczeństwo online. Istnieje technologia blokowania komputera i danych osobowych za pomocą naprawdę silnych haseł. Sugerujemy skorzystanie z tego.

Mam nadzieję, że ten artykuł był pomocny, jeśli tak, na pewno zechcesz wykorzystać nasz kompleksowy podział na najlepsze usługi VPN także w Australii.

David Gewirtz
David Gewirtz Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me