Najlepsze „bezpłatne” oprogramowanie antywirusowe (2020)

Chociaż możemy myśleć, że obecny wybór bezpłatnego oprogramowania antywirusowego może być najlepszą rzeczą na świecie od obieraczek do ziemniaków, istnieją pewne sytuacje online, w których są Nie pasujący.

Mówiąc wprost, jeśli robisz coś, co się liczy - na przykład bankowość elektroniczna, handel kryptowalutami lub cokolwiek innego, co popsułoby twoje życie, gdybyś został zhakowany - na miłość boską, wyłóż pieniądze na wysokiej jakości produkt AV.

Nie są one tak drogie w porównaniu z życiem finansowym pozostawionym w chaosie. Płatne wersje zapewniają ściślejszą blokadę i szybsze aktualizacje przed wszelkiego rodzaju złośliwymi programami złośliwymi, więc bądźmy szczerzy. Nawet najlepsze z najlepszych darmowych programów AV nie zapewnia solidnej ochrony płatnej wersji.

Ale prawdopodobnie chcesz usłyszeć wszystko o darmowych rzeczach. Czytaj dalej.

Płacić czy nie płacić

Pay_No-PayCo powinien zrobić użytkownik sieci? Darmowe czy płatne? Potrzebujesz więcej informacji, proszę! Dobra, przeciągnijmy trochę tę dyskusję, zanim przejdziemy do naszych bezpłatnych rekomendacji AV. Oto kilka wad nie płacenia.


Ograniczone do użytku niekomercyjnego: Nie powinno to dziwić, ale większość dobrych darmowych programów AV to uproszczona wersja produktu premium, który kosztuje.

Często darmowa wersja jest przeznaczona wyłącznie do użytku osobistego, co oznacza, że ​​nie należy jej używać jako podstawowego środka obrony w systemie biznesowym. Jeśli naprawdę chcesz chronić swoją firmę, potrzebujesz ochrony związanej z komercyjnym pakietem zabezpieczeń. Nie martw się. Tak, kosztuje, ale jest to koszt uzyskania przychodu.

program antywirusowy za darmoSolidne funkcje: Biorąc pod uwagę to, co właśnie powiedzieliśmy o darmowych pakietach AV będących lekkimi wersjami produktu premium, nie powinno cię oburzyć, że dowiesz się, że zyskujesz więcej funkcji, gdy za nie płacisz.

W zależności od dostawcy spodziewaj się, że płacenie za ochronę będzie wiązało się z różnymi aktualizacjami związanymi ze skanowaniem złośliwego oprogramowania, zaporami ogniowymi i ogólnie lepszą szansą na powstrzymanie złych ludzi i dziewczyn przed zagrożeniem dla twojego urządzenia.

Lepsze wsparcie: Innym obszarem, w którym bezpłatne oprogramowanie AV ma tendencję do opóźnień, jest dostępność i jakość pomocy technicznej. Stanie się to widoczne przy pierwszej próbie wykopania nieprzyjemnego oprogramowania szpiegującego ze swojego systemu, a najlepsze, co można uzyskać na drodze pomocy technicznej, to odniesienie do systemu FAQ i obfite „Powodzenia, kolego!”

Zatrzymaj Free-Bashing

oszczędzać pieniądzeDo tej pory bardziej inteligentni członkowie naszych czytelników mogliby się zastanawiać: „Dlaczego, do diabła, tak trudno jest ci korzystać z wolnego oprogramowania, jeśli masz zamiar polecić, które z nich powinniśmy wykorzystać? Czy ostatnio spadłeś na głowę?

Dusić. Uważamy, że jest ich kilka całkiem niesamowite bezpłatne produkty AV tam.

Najlepsze z nich obejmują nie tylko potężne narzędzia do usuwania istniejącego złośliwego oprogramowania, ale także ochronę w czasie rzeczywistym przed phishingiem, phishingiem typu spear, oprogramowaniem ransomware, trojanami, botami i innymi. Jest to cyberbezpieczeństwo jakości od uczciwej do dobroci przy zerowym koszcie. Tam. Powiedzieliśmy to. Darmowe oprogramowanie AV jest dobre. Jesteś teraz szczęśliwy?

Niezależne testy są kluczowe

myślałem, że to całkowicie za darmoW rzeczywistości jesteśmy wielkim fanem niezależnych laboratoriów antywirusowych. Tu nie ma żadnej payoli. Tak, firmy ochroniarskie mogą zapłacić za sprawdzenie swojego produktu, ale nie ma obietnicy, że ustalenia będą przyjemne.

Inteligentne firmy biorą te szczegółowe raporty, które są regularnie publikowane, i wykorzystują je do ulepszania swoich produktów. Chociaż oprogramowanie przekazane do testowania jest zwykle wersją premium, to mały brudny sekret jest to, że nawet darmowe oprogramowanie AV jest wyposażone w pełną ochronę.

Firma ma nadzieję, że podoba Ci się, jak dobrze działa ich darmowa wersja i zostanie entuzjastycznym fanem, który ostatecznie zdecyduje się na aktualizację do swojej sztandarowej oferty z mnóstwem dodatkowych funkcji.

Najważniejsze jest to, że jeśli widzisz produkt dostawcy pokazany w kilku z tych raportów laboratoryjnych, to dobry znak, że patrzysz na poważny gracz w branży. Naukowcy z laboratorium są zbyt zajęci, aby tracić czas na produkty, które nigdy nic nie będą warte. Powiedzieliśmy to wszystko, aby to powiedzieć.

Jednym z kroków, które podjęliśmy w celu oceny bezpłatnego oprogramowania AV, było przeczytanie tych raportów. Jeśli laboratorium uważa, że ​​warto powąchać, będziemy słuchać tego, co mówią, formułując wstępną opinię.

���� Aby dowiedzieć się więcej, sprawdź wielkiego tatusia króla wszystkich testów antywirusowych - AV TEST ����

8 doskonałych darmowych programów antywirusowych

Bez zbędnych ceregieli przejdźmy do naszej listy siedmiu darmowych produktów AV, które polecamy, oraz dodatkowych rekomendacji trzech najlepszych płatnych programów zabezpieczających, jakie mogliśmy znaleźć. Jeśli pracujesz w trybie online lub handlujesz w trybie dziennym, są to solidne, bezpłatne opcje.

# 1. AV ogółem

(Najlepszy wybór dookoła - Chroń się przed wszystkim)

Na pierwszym miejscu znajduje się Total AV. Są dwa powody, dla których umieszczamy ten wybór na początku listy. Pierwsze sprowadza się do szybkości, większość darmowych rozwiązań antywirusowych zajmuje dużo pamięci, z drugiej strony Total AV jest lekki i działa w tle.

Druga opcja to tylko funkcjonalność. Działa poza typowym poziomem antywirusowym, zapewniając ciągłe monitorowanie programów typu adware, malware, spyware, ransomware. Ma nawet zdalną zaporę ogniową dla dodatkowego bezpieczeństwa.

Kompatybilny ze wszystkim

Total AV działa na każdym urządzeniu. Twój telefon z systemem Android lub iOS, a także procesor.

Menedżer haseł i identyfikacja ochrony przed kradzieżą

To też świetnie mieć. Zwykły menedżer haseł może uruchomić cię w dowolnym miejscu od 30 do 80 dolarów rocznie, a ochrona przed kradzieżą jest prawie taka sama. TotalAV zawiera oba te elementy w wersji pro, co pozwala zaoszczędzić 100-150 USD rocznie.

Ogólnie TotalAV jest mistrzem płynnego przekształcania niechronionego użytkownika komputera w użytkownika komputera antywirusowego. Ważne jest przejście do tego drugiego.

Robią to, czyniąc interfejs użytkownika niezwykle intuicyjnym, a także zapewniając, że jego oprogramowanie natychmiast usuwa złośliwe oprogramowanie. Zespół obsługi klienta TotalAV znajduje się również na najwyższym poziomie zespołów wsparcia antywirusowego i może pomóc każdemu użytkownikowi z problemami, które mogą się pojawić, lub po prostu pomóc każdemu w rozpoczęciu korzystania z oprogramowania

Innym fantastycznym aspektem TotalAV, o którym warto wspomnieć, jest ich ceny wstępne. Przez pierwszy rok użytkowania możesz uzyskać cenę pełną wartości.

Ogólnie rzecz biorąc, jest to świetny wybór nie tylko dla programu antywirusowego, ale również do ochrony.

# 2. AVAST Bezpłatnie

(Nie, to nie jest jak piracki dzień)

Zawsze chcemy pisać AVAST z „ye mateys”, ale spróbujemy się powstrzymać. Ups Za późno. Pomijając wszystkie dowcipy, jest to najlepszy wybór lepszy niż elf na półce w bezpłatnej ochronie przed złymi rzeczami.

Świetne raporty i testy, a także mnóstwo dodatkowych funkcji, które ją katapultują głowa paczki naszych rekomendacji. Jedynym minusem jest to, że funkcje menedżera haseł nie są tak niezawodne, jak byśmy tego chcieli. Werdykt: można było zrobić gorzej, ale trudno byłoby lepiej.

# 3. AVG Antivirus

(Wciąż w grze)

AVG jest weteranem wojen z bezpłatnym oprogramowaniem AV. Ostatnie zmiany w projekcie i interfejsie użytkownika tego nie zmieniły. Nadal niezawodny wybór ochrony online. Laboratoria testowe kochają AVG tak samo jak my.

Wykrywanie złośliwego oprogramowania jest świetne i jesteśmy zakochani w funkcji wtyczki, która informuje, czy witryna jest złośliwa. Jedyne odnotowane wady to to, że ukończenie wstępnego skanowania trwa wieczność (co może być dobrą rzeczą), a ochrona przed atakami typu „phishing” nie była tak silna, jak się spodziewaliśmy. Ogólny, AVG pozostaje najlepszym wyborem za darmo oprogramowanie AV.

# 4. Bitdefender

(Przeciwieństwo pełne funkcji)

Pamiętasz, jak wspominaliśmy, jak niektóre firmy stosują dokładnie takie same podstawowe zabezpieczenia w wersji darmowej, co płatne? Oto przykład tego pomysłu w działaniu. Problem polega na tym, że w darmowej wersji brakuje każdej przydatnej funkcji płatnego Bitdefender.

Jeśli jednak szukasz bezobsługowej podstawowej obrony przed wszystkimi brzydotami biegającymi w Internecie i możesz żyć bez dzwonków i gwizdków, jest to solidny produkt, który wygenerował najwyższy wynik w zakresie zwalczania phishingu. Jeśli masz już standardowe zabezpieczenia systemu Windows, jest to świetny dodatek.

# 5. Check Point ZoneAlarm

(Meh ... jest dobrze i źle)

Pomimo licencjonowania niektórych swoich produktów od szanowanej marki antywirusowej Kaspersky, ZoneAlarm oferuje mieszaną skuteczność. Z jednej strony zapora działa świetnie w obu kierunkach i zapewnia prawdziwy spokój ducha.

Z drugiej strony nie przeprowadzono niezależnych testów laboratoryjnych tego produktu. * Wzruszyć * Jedną z rzeczy, które zauważyliśmy, był brak funkcji antyphishingowych, co jest dość dużą rzeczą do pominięcia. Jakby sprzedać ci samochód bez kierownicy. Niezły wybór, jeśli nie potrzebujesz kompleksowego pakietu zabezpieczeń.

# 6. Cybereason RansomFree

(Kolejna warstwa bezpieczeństwa)

Cybereason koncentruje się na laserowym ataku określonego rodzaju ataku złośliwego oprogramowania - oprogramowania ransomware. Dzieje się tak, gdy złośliwe oprogramowanie jest wprowadzane do komputera i blokuje je, co czyni go bezużytecznym do momentu uiszczenia opłaty (okupu) za jego wydanie.

Jeśli masz dane lub ważne pliki na komputerze lokalnym, może to być katastrofalne włamanie. Testem była torba mieszana. Produkt dobrze sobie radził z prawdziwymi atakami okupu, ale potem nie wykrył wersji symulowanych.

Mimo to rzecz jest bezpłatna i oferuje przynajmniej próbę ochrony przed potraktowaniem twojego komputera jako zakładnika. Nic nie może zranić.

# 7. Kaspersky Lab

(Znowu Rosjanie - ojej!)

Usuńmy to z drogi. W nieustannym nawoływaniu do związków z Rosjanami, Kaspersky Labs zostali wrzuceni do miksu, ale nie widzieliśmy żadnych dowodów na to, więc nadal będziemy zaznaczać, że ten produkt otrzymuje najwyższe oceny od niezależnych testerów.

Darmowa wersja działała tylko dla nas w testach pod kątem złośliwego oprogramowania, ale świetnie sprawdzała się w wykrywaniu i eliminowaniu prób wyłudzania informacji. Produkt nie wymaga żadnych dodatkowych funkcji ani zaawansowanych funkcji ani bezpośredniego wsparcia technicznego. Po prostu a solidny sojusznik w trwającej walce ze złymi cyberprzestępcami.

# 8. Sophos Home

(Ochrona biznesowa do użytku domowego)

Sophos od dłuższego czasu pracuje po stronie biznesowej ogrodzenia, nigdy tak naprawdę nie zwracając uwagi na rynek konsumencki. Sophos Home jest ich pierwsze przedsięwzięcie na tym nowym terytorium i powiedzielibyśmy, że był to udany ruch.

Podobnie jak w przypadku Kaspersky Lab wyniki niezależnych laboratoriów były imponujące, szczególnie w zakresie odpychania złośliwego oprogramowania i oferowania czystego, zgrabnego interfejsu. Wyniki naszych własnych testów nie były tak imponujące, ale nie na tyle złe, by wyciągnąć nasze zalecenie.

3 godny płatnych produktów antywirusowych

Nie zdziw się, gdy zobaczysz te same nazwiska z bezpłatnej listy na naszej liście dostawców AV, za które płacisz. Jak już wspomnieliśmy, większość firm w branży używa darmowych wersji jako przynęty, aby ostatecznie przejść na płatną platformę.

Nic w tym złego. Musisz tylko zdecydować, czy potrzeba ochrony wykracza poza to, co otrzymujesz za darmo.

Oto trzy płatne produkty AV, które uważamy za lepsze. Dlaczego trzy? Dlaczego nie?

# 1. Bitdefender Antivirus Plus (39,99 USD / rok)

Zasługując na swoją nazwę, z pewnością zyskasz więcej niż zwykłą ochronę antywirusową dzięki temu szczeniakowi. Obejmuje to również menedżera haseł, ulepszoną przeglądarkę, bezpieczne usuwanie, ochronę przed oprogramowaniem ransomware i inne.

Brakuje zapory ogniowej, ochrony przed spamem i kontroli rodzicielskiej. Prawdopodobnie będzie można go znaleźć za 24 USD rocznie na otwartym rynku, co zapewnia ochronę jednego urządzenia. Imponująca wydajność zarówno w testach laboratoryjnych, jak i w naszych testach praktycznych, chociaż okazało się, że jest nieco mniej skuteczna w blokowaniu złośliwego oprogramowania niż naukowcy. Trochę pieniędzy za dużo ochrony.

# 2. Kaspesky Anti-Virus (59,99 USD)

Nie tylko my śpiewamy pochwały od Kaspersky. Ten produkt jest chwalony przez niezależne laboratoria, a nawet znajduje się na liście wybory redaktora na prestiżowych stronach internetowych, takich jak PC Magazine, więc nie wstydzimy się użyczyć głosu chórowi pozytywów.

Szczególnie godna uwagi jest funkcja Kontrola systemu, która śledzi złośliwe zachowanie przez wszystko, co się tam dzieje w Internecie. Chociaż nie jest promowany jako narzędzie do ransomware-buster, robi to w zasadzie to samo. Sugerowany MSRP to prawie sześćdziesiąt dolarów, ale powinieneś być w stanie znaleźć go za około połowę za pośrednictwem sprzedawców detalicznych.

# 3. McAfee AntiVirus Plus (59,99 USD)

Może najlepsza oferta. Pojedyncza subskrypcja, którą możesz kupić za 19,99 USD rocznie, zapewnia ochronę dla każdego urządzenia z systemem Windows, Android, macOS i iOS, które posiadasz lub ktokolwiek z Twojej rodziny.

Jest to uznanie faktu, że gospodarstwa domowe nie mają już jednego komputera stacjonarnego, przez który mają dostęp do Internetu. Ale czy to działa? McAfee od dawna cieszy się dużym uznaniem w walce z cyberprzestępcami. Ogólnie wypadł dobrze zarówno w naszych testowych, jak i niezależnych laboratoriach.

Dolna linia

Nie będziemy marnować Twojego czasu, powtarzając powody, dla których możesz wybrać darmowe lub płatne oprogramowanie AV. Ostatnim punktem, który chcielibyśmy zrobić, jest musisz wybrać jedno lub drugie jeśli obecnie nie jesteś chroniony. Uwierz nam - źli w końcu cię dopadną, a kiedy to zrobią, będziesz żałował, że nie skorzystałeś z naszej rady. Powodzenia tam!

Również…

Jeśli bezpieczeństwo online stanowi problem, zdecydowanie zalecamy zapoznanie się z najlepszymi dostępnymi sieciami VPN, a następnie uzyskanie wysokiej jakości systemu zarządzania hasłami.

David Gewirtz
David Gewirtz Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me