Najlepsze okładki kamer internetowych (2020)

Ponieważ prywatność w Internecie staje się głównym tematem w ostatnich latach, konsumenci zaczynają się bardziej martwić o to, jak działają ich urządzenia po podłączeniu do Internetu.

Ustalono, że komputery, tablety i smartfony z mikrofonami i kamerami mogą rejestrować dane nawet gdy ich telefony śpią lub są wyłączone.

Niemal każdy współczesny laptop jest teraz wyposażony w kamerę internetową wbudowaną w górę ekranu. To pozwala na łatwe rozmowy wideo przez Skype, Facetime lub aplikacje do obsługi konferencji.

Jeśli jednak naprawdę zależy Ci na prywatności i martwisz się tym, że Twój komputer, dostawca usług internetowych lub rząd mogą zdalnie uzyskiwać dostęp do informacji do woli, prawdopodobnie powinieneś dostać osłonę kamery internetowej.

W tym artykule omówiono niektóre często zadawane pytania dotyczące osłon kamer internetowych, a następnie przedstawiono rekomendacje dla kilku popularnych marek.

Podstawy osłon kamer internetowych

Pokrywy kamer internetowych nie wymagają wiele wymyślnej technologii. Zostały zaprojektowane tak, aby zrobić jedną prostą rzecz: zablokować aparatowi możliwość przechwytywania dowolnego materiału przed ekranem. Najłatwiejszym sposobem na to jest umieszczenie fizycznej bariery na górze kamery internetowej, która ukryje ją w ciemności.

wektor kamery pcZastanów się nad oddzielnymi osłonami kamer dla wszystkich urządzeń, w tym komputerów, smartfonów i tabletów. Najlepszym podejściem jest cały czas utrzymuj kamerę pod osłoną chyba że aktywnie uczestniczysz w czacie wideo. W przeciwnym razie ryzykujesz umożliwieniem intruzom zdalnego dostępu do kamery.

�� Wskazówka bezpieczeństwa: Jako dodatkowy środek bezpieczeństwa możesz również ręcznie wyłączyć funkcję kamery internetowej za pomocą systemu operacyjnego urządzenia. W przypadku użytkowników systemu Windows kliknij prawym przyciskiem myszy menu Start i wybierz „Menedżer urządzeń”. Następnie rozwiń kategorię „Urządzenia do przetwarzania obrazu”, kliknij prawym przyciskiem myszy „Zintegrowana kamera” i wybierz opcję [Wyłącz].

System operacyjny Mac nie ma ustawienia systemowego wyłączania wbudowanej kamery internetowej we wszystkich aplikacjach, ale możesz otworzyć aplikację Facetime i użyć menu „Preferencje”, aby określić, kiedy kamera jest włączona.

Ustawienia: Na smartfonach i tabletach system Apple iOS pozwala wybrać, które aplikacje mają dostęp do przednich i tylnych kamer. Przejdź do aplikacji Ustawienia i przejdź do menu „Ogólne” i „Ograniczenia”. Stamtąd zobaczysz listę aplikacji, które poprosiły o dostęp do kamery z przełącznikiem dla każdej z nich.

Użytkownicy systemu Android powinni przejść do obszaru Ustawienia i kliknąć „Aplikacje”. Następnie na liście znaleźć „Aparat” i nacisnąć przycisk „Wyłącz”. Jeśli nie jest to możliwe, użyj opcji „Uprawnienia”, aby wyłączyć kamerę dla niektórych aplikacji.

Pamiętaj, że wyłączenie kamery internetowej za pomocą oprogramowania i systemów operacyjnych nie zawsze wystarcza do zachowania prywatności i anonimowości w Internecie. Hakerzy opracowali złośliwe oprogramowanie, które może przejąć kontrolę nad sprzętem komputera i zdalnie sterować kamerą internetową.

Dlatego ważne jest, aby mieć silny skaner antywirusowy na każdym posiadanym urządzeniu i regularnie skanuj komputer w poszukiwaniu wirusów i złośliwego oprogramowania.

1. CloudValley

CloudValley jest jednym z wiodących sprzedawców pokrowców na kamery i nie bez powodu…

Ich flagowy produkt ma tę główną zaletę, że jest kompatybilny zarówno z laptopami PC i Mac, jak i wszystkimi najnowszymi modelami iPhone i iPad. Osłona kamery CloudValley jest bardzo mały - tylko 0,6 milimetra - więc nawet tego nie zauważysz podczas korzystania z urządzenia.

Obudowa kamery CloudValleyKolejną kluczową zaletą osłony kamery CloudValley jest prosty proces instalacji. Obudowa składa się z jednego kawałka metalu, który tworzy uszczelkę z ramką lub ekranem twojego urządzenia.

Wystarczy przymocować osłonę do aparatu przez piętnaście sekund, aby go zamocować. Obudowę można również łatwo zdjąć w dowolnym momencie, nie powodując uszkodzenia ekranu ani aparatu.

Po zainstalowaniu wystarczy przesunąć osłonę CloudValley w prawo, aby zablokować dostęp do kamery. Jeśli chcesz używać kamery na laptopie lub urządzeniu mobilnym do prowadzenia rozmów wideo, odwróć machnięcie, aby odblokować kamerę. Obudowa nie wpływa na lampkę kontrolną ani żadną inną część urządzenia.

Recenzje: Otrzymano osłonę kamery internetowej CloudValley setki pozytywne recenzje od użytkowników z całego świata, a jedynym minusem są koszty. Okładki z CloudValley będą kosztować więcej niż inne marki, głównie ze względu na materiały użyte w produkcie. Jednak dodatkowy koszt może być opłacalny, jeśli potrzebujesz osłony kamery internetowej, która uzupełnia elegancki wygląd laptopa, telefonu lub tabletu.

Zakupy w CloudValley są dostarczane z zestawem dwóch osłon kamer i instrukcją instalacji. Ponadto CloudValley posiada 18-miesięczną gwarancję, która obejmuje wszelkie przypadkowe uszkodzenia lub wady, a także inne zapytania dotyczące obsługi klienta.

2. MagiDeal

MagiDeal oferuje tanie rozwiązanie dla tych, którzy chcą w łatwy sposób zablokować kamerę internetową bez płacenia dużych pieniędzy. Podstawowy produkt marki obejmuje zestaw trzech ciemnoszarych pokryw kamer, które można przymocować do szeregu urządzeń, w tym laptopów, smartfonów i tabletów.

Osłona kamery MagiDealWymiary osłony kamery MagiDeal są mierzone w 0,8 milimetra grubości, która jest nieco większa niż pokrywa CloudValley, ale nie powinna wpływać na sposób zamykania pokrywy laptopa ani sposób, w jaki smartfon mieści się w kieszeni lub torbie. Cała pokrywa ma tylko 18 milimetrów mierzonych od lewej do prawej.

MagiDeal produkuje swoje osłony kamer bardzo wytrzymały plastik, dlatego są w stanie sprzedawać je po niższych kosztach niż niektórzy konkurenci. Należy jednak pamiętać, że osłony kamer na bazie metalu zwykle trwają dłużej niż te wykonane z plastiku lub innych materiałów.

Każda osłona kamery MagiDeal ma kawałki dwustronnego kleju przymocowane z tyłu produktu, co oznacza, że ​​instalacja zajmuje tylko kilka sekund, aby wyrównać ją z kamerą, a następnie mocno docisnąć. Jednak materiał klejący może z czasem tracić swoją lepkość pokrywa może utracić wyrównanie w rezultacie.

Recenzje: Osłony kamer MagiDeal mają głównie pozytywne recenzje, dzięki ich prostej konstrukcji i obsłudze. Otwór kamery jest nieco większy niż niektóre produkty konkurencji, co może być pomocne, jeśli masz kamerę internetową obsługującą obraz szerokokątny.

Największą wadą korzystania z osłon kamer MagiDeal są użytkownicy smartfonów. Jeśli masz nowszy telefon z systemem dwóch kamer z tyłu, osłona MagiDeal nie będzie w stanie zablokować obu kamer jednocześnie. ��

3. Forito

Marki osłon kamer internetowych Forito to kolejne ekonomiczne rozwiązanie zapewniające ochronę przed hakerami i innymi zagrożeniami zdalnego włamania. Podobnie jak produkt MagiDeal, Forito zawiera zestaw trzech pokryw z każdym zakupem, które można przymocować do wszystkich modeli laptopów, tabletów i smartfonów.

Osłona kamery ForitoOsłona kamery Forito ma grubość około 0,7 milimetra, co jest dobre w porównaniu z niektórymi konkurentami, ale nie jest najcieńszą opcją na rynku. Podobnie jak pokrowiec MagiDeal, produkt Forito jest w większości wykonany z tworzywa sztucznego i dlatego jest znacznie tańsze niż inne opcje metalowe jak CloudValley.

Instalacja: Z tyłu osłony kamery Forito znajduje się kawałek taśmy wyprodukowany przez korporację 3M. Po oderwaniu tylnej części taśmy możesz nacisnąć pokrywę na dowolnym ekranie urządzenia i przymocować ją. Zdjęcie osłony nie pozostawi żadnych zadrapań ani pozostałości, co oznacza, że ​​w razie potrzeby możesz przełączyć jedną osłonę między wieloma urządzeniami. ��‍�� ��

Aby zablokować kamerę internetową urządzenia za pomocą osłony Forito, wystarczy przesunąć plastikową klapkę od lewej do prawej. Pokrowce Forito mają otwarcie tylko 5 milimetrów, który jest mniejszy niż większość konkurentów. Będzie to stanowić problem tylko wtedy, gdy masz specjalną kamerę internetową z funkcjami szerokokątnymi.

Przed zainstalowaniem osłony Forito na dowolnym laptopie, tablecie lub smartfonie należy wyczyścić obszar ekranu ściereczką z mikrofibry. Ma to zapewnić bezpieczne przymocowanie taśmy do urządzenia. Forito oferuje a pełny program wymiany jeśli zostaną wykryte jakiekolwiek usterki lub problemy z osłonami ich kamer internetowych.

4. Niome

Osłona migawki kamery internetowej NiomeNiome jest małym sprzedawcą akcesoriów komputerowych, w tym osłony kamery internetowej skierowanej przede wszystkim do właścicieli laptopów. Rozmiar i wymiary Osłona Niome nie będzie łatwo dopasowywać się do większości modeli smartfonów lub tabletów.

Głównym powodem, dla którego warto rozważyć zastosowanie osłony kamery internetowej Niome, jest kolor. Większość konkurentów oferuje tylko czarne lub ciemnoszare rozwiązania, których obudowa Niome jest w kolorze srebrnym, który może uzupełniać niektóre projekty laptopów. Ich osłony są wykonane z tworzywa sztucznego, ale zachowują wygląd szczotkowanego metalu.

Cons: Niestety, osłony kamer internetowych Niome mają również pewne wady. Niektórzy konsumenci zgłaszali problemy z pękaniem plastiku podczas próby przymocowania go do ekranu. Ponadto jest przyklejony pasek z tyłu osłony kamery internetowej Niome niższa jakość wykonania niż u konkurencji, co oznacza, że ​​prawdopodobnie nie potrwa to tak długo i może się poluzować.

Większość osłon kamer jest dostępna w paczkach po dwa lub więcej, ponieważ konsumenci często posiadają wiele urządzeń wyposażonych w kamery. Niome sprzedaje swój model tylko w pojedynczych opakowaniach, co czyni go stosunkowo droga opcja, zwłaszcza przy uwzględnieniu dodatkowych kosztów wysyłki.

David Gewirtz
David Gewirtz Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me