En İyi VPN Yönlendiricileri (+ Kurulum Kılavuzu)

VPN yönlendiricileri, standart müşteri sınıfı yönlendiricilere kıyasla daha sağlam, güvenli ve tutarlı bir deneyim sunar.

Bir VPN yönlendiricisi, normal bir yönlendiriciyle neredeyse aynı görünür. Aradaki fark, VPN yönlendiricisinde VPN istemci yazılımının kurulu olmasıdır. Sonuç olarak, VPN yönlendiriciye bağlanan her cihaz korunur VPN tarafından.

nasıl vpn-yönlendirici-işleri

VPN yazılımı yüklü olan cihazlar, yalnızca bu cihazda şifreleme koruması alır. Öte yandan bir VPN ağ yönlendiricisi, aynı ağdaki birden fazla cihazı aynı anda koruyabilir.

Bunlar tabletler, akıllı telefonlar, bilgisayarlar veya herhangi bir bilgi işlem cihazı olabilir. Tek bir bağlantı ile bir VPN yönlendirici, ağdaki tüm cihazları tek bir bağlantıyla tek bir kaynaktan şifreleyebilir.

VPN yönlendiricileri, bir VPN ortamında ağ iletişimine izin vermek için özel olarak tasarlanmıştır. Genellikle ayrı konumlarda bulunan bir dizi VPN son cihazı arasında iletişim ve bağlantı sağlarlar..

Standart bir yönlendiriciye benzer şekilde, bir VPN yönlendiricisi olası çekirdek paket yönlendirmesini ve ağ iletişim hizmetlerini mümkün kılar. Tek fark, bunun VPN ortamında gerçekleşmesidir. Sanal özel ağın bir dizi farklı uç cihazla paylaşılmasını ve bağlanmasını mümkün kılar.

vpn sunucusu kurulumu

Taşınabilir VPN yönlendiricileri şu adresten yapılandırılabilir ve yüklenebilir: İnternet bağlantısı olan herhangi bir yer. Kullanıcılar yönlendiriciye kablosuz ağ, kablolu LAN veya seri arabirimler üzerinden bağlanabilir. Bir VPN yönlendirici, yönetmesine izin veren bir veya daha fazla ağ / tünel protokolü kullanabilir ve VPN tünelleri içinde iletişim oluştur.

Contents

Ön Flaş & VPN Uyumlu Yönlendiriciler

Çok ileri gitmeden önce, bir noktayı açıklığa kavuşturmamız gerekiyor. Normal yönlendiricinize yükleyebileceğiniz VPN hizmetleri var. Yüklendiğinde, bu hizmetler VPN’inizi bağlı olan cihazlarla paylaşmanıza olanak tanır. Öte yandan, yönlendiriciler var VPN’ler için özel olarak tasarlanmıştır.

Flash Öncesi Yönlendiriciler

İster deneyimli bir VPN kullanıcısı olun, ister acemi bir kullanıcı olun, önceden yanıp sönen bir VPN yönlendirici satın almak sizin için yararlı olabilir. Bunu yaparsanız, doğru firmware’i VPN’nize flaş etme karmaşık sürecinden geçmeniz gerekmeyecektir. Gereksinim duyacağınız bellenim, sahip olduğunuz yönlendiricinin türüne ve özelliklerine göre değişecektir.

yönlendirici bağlantı vektörÖnceden kurulmuş bir VPN yönlendiricisi için biraz daha fazla ödeme yapmayı beklemelisiniz. Bunun nedeni, önceden flash edilmiş yönlendiriciler satan şirketlerin kurulumu sizin için halletmesidir. Bu yönlendiriciler genellikle şifrelenmiş tak ve çalıştır ve diğer performans geliştirmeleri gibi ihtiyaç duyacağınız özelliklerle birlikte gelir. Birçoğu bunun için ödedikleri ekstra fiyatın buna değer.

Hazır VPN Uyumlu Yönlendiriciler

VPN uyumlu yönlendiriciler genellikle OpenVPN protokolü. Sonuç olarak, hemen hemen istediğiniz herhangi bir VPN sağlayıcısı bunlarla. Bu yönlendiriciler yerleşik VPN yeteneklerine sahip olduklarından, yeni bellenimin yanıp sönmesine veya bu tür yönlendiriciyi ikincil bir yönlendiriciye bağlamak gerekli değildir.

VPN Yönlendirici Hızı ve Performansı

İnsanlar VPN yönlendiricileri hakkında konuştuğunda, normal yönlendiricilere kıyasla yavaş olduklarından şikayet ederler. Bu durumda, yönlendiricinin performansını etkileyebilecek iki faktöre bakmalısınız. Onlar:

 • Yönlendiricinin işlemci
 • VPN hizmeti Kullanılan

Tartışma uğruna, piyasadaki en iyi VPN’i kullandığınızı varsayacağız. Durum buysa, yönlendiricinizin CPU’suna bakın ve yönlendiricinin hızını nasıl etkilediğini belirleyin. Tüketici sınıfı işlemciler ve yönlendiriciler hakkında yaygın bir şikayet, VPN ile şifrelemeyi düzgün bir şekilde işlemek için yeterli güce sahip olmamalarıdır..

Neyse ki, VPN’ler daha yaygın hale geldikçe, piyasadaki yeni yönlendiriciler bu sorunu ele alıyor. Bu incelemede biraz sonra tartışacağımız yönlendiricileri sunan Sabai Technology, bu güç sorununu tescilli VPN hızlandırıcı.

işlemci VPN hızlı test

Bazı işlemciler AES – NI. Bu teknoloji VPN şifreleme hızlarını hızlandırır. Birçoğu, bunun VPN yönlendiricilerinin performansında büyük bir fark yarattığını belirtti. Bu incelemede daha sonra ele alacağımız yönlendiricilere sahip bir şirket olan Asus, bu teknolojiden yararlanan birkaç yönlendiriciye, GT-AC5300 ve RT-AC86U’ya sahiptir..

VPN yönlendirici hızınızı en üst düzeye çıkarmanıza yardımcı olacak bazı ipuçları:

 • Yönlendiricinizin bakımını yapın güncel yazılım
 • Kullanın saygın VPN hizmeti
 • Yönlendiricinizde bir Minimum 800 MHz ile CPU. Ne kadar çok, o kadar iyi. Kablosuz sinyali CPU’nuzun gücüyle karıştırmayın. Bunların her ikisi de Hz.
 • Kullanın Size yakın bir VPN sunucusu ve yeterli miktarda kullanılabilir bant genişliğine sahip
 • Daha iyi performans için mümkün olan en iyi NBN planına sahip olun

VPN Hizmetleri için VPN Yönlendiricisi Yükleme

Bir yönlendirici seçtikten sonra, bir VPN sağlayıcı bulun. Bu kılavuzda biraz daha en iyi seçimlerimizden bazılarını tartışacağız. Bu açıklama uğruna, ExpressVPN. İşlem, kullandığınız VPN hizmetine bağlı olarak biraz değişecektir..

ExpressVPN’in ana sayfasına ulaştığınızda, ilk yapmak istediğiniz şey ExpressVPN ürün yazılımını indirmektir. Bunu yapmak için yapmanız gerekenler:

 1. Oluşturduğunuz bir ExpressVPN hesabı.
 2. Kurulum sayfasına gidin ve Tıklayın Yönlendirici”.
 3. Göreceksin bir aktivasyon kodu. Aktivasyon kodunu kopyalayın ve farklı bir belgede saklayın. Sen buna daha sonra ihtiyacım olacak.
 4. Yapmanız gereken yönlendirici modelini seçin uygun ürün yazılımını indirin.

Ürün yazılımını indirdikten sonra, yönlendiricinizi bağlama zamanı. Kullandığınız model yönlendiriciye bağlı olarak kurulum farklı olacaktır. Vakaların çoğunda, iki yönlendiricinizin olması önerilir ve İnternet bağlantısı.

İlk olarak, birincil yönlendiricinizi VPN geçişine izin verecek şekilde yapılandırın. Bunu yaptığınızda, birincil yönlendiricinize bağladığınız herhangi bir cihazın VPN istemci yazılımınızı çalıştırmasına izin veriyorsunuz.

Şimdi, birincil yönlendiricinizi ikincil yönlendiricinize bağlayın. Bunu aşağıdaki adımı kullanarak yapabilirsinizs:

 1. Cihazınıza bir Ethernet kablosu bağlayın. Birincil yönlendiricinizin LAN bağlantı noktası. Ethernet kablosunun diğer ucunu VPN yönlendiricinizin WAN bağlantı noktası.
 2. Şebekeye başka bir Ethernet kablosu bağlayın. VPN yönlendiricinizin LAN bağlantı noktası senin için bilgisayarın LAN bağlantı noktası.
 3. Kablosuz bir bağlantı kullanıyorsanız, VPN yönlendirici kablosuz olarak bağlanacak son cihazlarınıza.

ağ yönlendiricisi

Hem kablolu hem de kablosuz bağlantı ile VPN yönlendiriciniz İnternet’e bağlanmak için birincil yönlendiricinizin İnternet bağlantısını kullanıyor.

  Torrenting için En İyi VPN'ler (2023)

Bu örnekte iki yönlendiricinin kullanılmasını önerdiğimizi belirtmek önemlidir., bu her zaman gerekli değildir. Örneğin, tek birincil yönlendirici olarak tasarlanmış Linksys yönlendiricileri vardır.

Artık yönlendiricilerinizi bağladığınıza göre, yönlendiricinizi yanıp sönme sürecinden geçmeniz gerekebilir. İşlem, kullandığınız yönlendiricinin modeline ve markasına göre değişiklik gösterecektir.

Diğer adımlar şunları içerecektir:

 • Bir sunucu konumu seçme
 • Cihazları yönetme
 • Varsayılan SS Kimliği parolanızı değiştirme

Ücretsiz bir tarayıcı VPN kullanmaya alışkınsanız, bir VPN yönlendirici satın almak için büyük bir adım atmak büyük bir adım gibi görünebilir. Ancak, gizlilikleri konusunda ciddi olan ve güvenli bir tarama deneyimi isteyen kişiler için, kurulum için ek maliyet ve zaman buna değer.

Yukarıda bahsettiğimiz adımlar yönlendiricinizde ExpressVPN kullanma, kullandığınız VPN hizmetinden bağımsız olarak işlem hemen hemen aynı. Anahtar titiz olmaktır, VPN hizmetinin yakından sağladığı her adımı izleyin ve VPN’niz hemen hazır olmalıdır.

Yönlendiriciler için En İyi 4 VPN Yazılımımız

Şimdi VPN yönlendiricinizi ayarlama hakkında biraz tartıştığımıza göre, biraz zaman ayırdığımız şeyleri incelemeye ayırmak istiyoruz. mevcut en iyi VPN hizmetleri. Tartışacağımız kişiler ücretli bir abonelik hizmetine sahiptir. Tek bir cihaza yüklemek için ücretsiz bir VPN hizmeti bulabilirsiniz, ancak yönlendirici hizmetleri sunan çok az ücretsiz VPN var.

1. NordVPN – Mükemmel Gizlilik Dengesi & Hız, Çift Veri Şifreleme

NordVPN oldukça uzun bir süredir var ve bariz nedenlerden dolayı çok popüler. NordVPN ile sınırsız P2P paylaşımı, DNS sızıntı engelleyici, bir öldürme anahtarı ve bir 30-gün para iade garantisi.

Dahası, askeri düzeyde şifreleme kullanıyorlar ve kullanıcılarına CyberSec sağlıyorlar. kötü amaçlı yazılım gibi şeyleri otomatik olarak engeller böylece engellenen içeriği sunarken veya yayınlarken siber tehditler hakkında endişelenmenize gerek kalmaz.

CyberSec ayrıca DDoS (Dağıtılmış Hizmet Reddi) saldırılarına karşı da koruma sağlar. DDoS saldırısı, özellikle bir sistemi, sisteminizi hedeflemek için birden fazla güvenliği ihlal edilmiş sistemin kullanıldığı bir saldırı türüdür. CyberSec sizi böyle bir saldırıya karşı korur.

Artıları – NordVPN Hakkında Neyi Seviyoruz
 • Askeri düzeyde şifreleme
 • Torruma izin verir
 • Netflix dahil 150’den fazla akış hizmetine erişin
 • 61 ülkede 5.100’den fazla sunucu
 • Kullanımı kolay
 • sınırsız bant genişliği
Eksileri – Neler Geliştirilebilir
 • Birkaç sunucuda hız vasat
hız

Çok uzun zaman önce, NordVPN mükemmel güvenlik sağlamada, ancak ortalama transfer oranlarında bir üne sahipti. Hızları bu metrik için henüz endüstri liderine uymasa da, oyunlarını kesinlikle geliştirdiler. Aşağıda 104 Mbps’lik kıyaslama hızı ile Avrupa’dan sonuçlar verilmiştir.

New York Sunucusu

İngiltere Sunucusu

Kullanıcıların aynı anda altı taneye kadar bağlantısı olabilir, iOS, Mac, Windows ve Android cihazlar için uygulamaları var. Çevrimiçi öğreticiler mevcuttur. Bunlar, yönlendiricilerle NordVPN kullanımı, RaspberryPi ve çeşitli mobil işletim sistemlerini içerir. NordVPN ayrıca, Onion Router ile uyumludur, böylece taramalarınız için daha fazla kimlik koruması elde edebilirsiniz.

Gizlilik Politikası

NordVPN mükemmel, sıkı “kayıt tutmama” politikasıyla hareket ediyor. Bir kullanıcı hizmette oturum açtığı andan itibaren, tüm web trafiğinin şifreli olduğunu, böylece ISS’sinin bile kimsenin gözetlemeyeceğini belirtir. Politika, Panama’nın verilerin raporlanması veya depolanması ile ilgili yasaları olmadığını belirtmektedir. Kolluk görevlileri veya başka bir üçüncü taraf çalıyorsa, NordVPN hiçbir şekilde hiçbir şeyi paylaşmakla yükümlü değildir.

nordvpn günlük kaydı politikası

NordVPN, ücretsiz deneme sürümü sunan en gelişmiş VPN’lerden biridir. Şifrelemeleri somuttur ve planları veri sınırı olmadan gelir. Aylık planları söz konusu olduğunda diğer ücretli VPN’lerden biraz daha pahalı olabilirler, ancak bunlar arasından seçim yapabileceğiniz birçok plan var. ayda 2,99 $ ‘a kadar olan oran onlarla kalmaya karar verirsen.

Tüm bu özellikler, gizlilik ve hız ile 7/24 canlı sohbet desteği, pratik olarak onlardan inanılmaz bir deneyim elde etmeyi garanti edebilirsiniz.

2. ExpressVPN – Hız ve Güvenlikte Şampiyon

VPN hizmetleri için değerlendirme baktığınızda, genellikle ExpressVPN’yi üstte veya üstte bulabilirsiniz. Bunun bir nedeni, ExpressVPN’in kullanıcılarının gizliliğini ciddiye alan bir VPN hizmeti. DNS sorguları, IP adresleri veya meta veriler gibi dosyaları tutmamaya kararlıdırlar..

Devlet kurumlarının sunucularını inceleyerek ExpressVPN müşterileri hakkında bilgi sahibi olmaya çalıştıkları birkaç yüksek profilli vaka olmuştur. Bununla birlikte, ExpressVPN müşterileri hakkında kişisel bilgi saklamadığından, bu resmi kurumlar hiçbir şey bulamadım.

Artıları – ExpressVPN Hakkında Neyi Seviyoruz
 • Hızlı indirme hızı
 • Torruma izin verir
 • Netflix coğrafi kısıtlamalarını atlar
 • 3.000’den fazla sunucu
 • Kullanımı kolay
Eksileri – Neler Geliştirilebilir
 • Aydan aya kullanıcılar için pahalı
 • Sadece üç eşzamanlı bağlantıya izin verir
hız

Expressvpn logosu

ExpressVPN’in en büyük satış noktalarından biri hızlı yükleme ve indirme hızlarıdır. 98 Mbps temel hızdan başlayarak, ExpressVPN’in birkaç sunucudaki performansını test ettik ve bulduğumuz şey:

Temel Hız

Frankfurt, Almanya

New York’a bağlandıklarında 60.04 Mbps indirme hızları ve 30.41 Mbps yükleme hızları vardı.

Bu sonuçlar ExpressVPN’i piyasadaki en hızlı VPN hizmetlerinden biri haline getirir. Satın aldığınız yönlendirici, İnternet bağlantınız ve bilgisayarınızın teknik özellikleri de dahil olmak üzere birçok şey İnternet hızınızı etkileyebilir. Testimiz, ExpressVPN’in her zaman yüksek bağlantı hızları sağlayabildiğini kanıtlıyor.

ExpressVPN 94 ülkede 3.000’den fazla sunucu sunmaktadır. Sundukları gizlilik özelliklerinden bazıları şunlardır:

 • Öldürme anahtarı
 • P2P sunucuları
 • Netflix uyumluluğu
 • Anonim IP

yönlendiricili expressvpn cihazlarıExpressVPN, Mac, Android, Windows ve iOS gibi bir dizi cihazı ve işletim sistemini destekler. ExpressVPN tarafından desteklenen ve gittikçe artan sayıda yönlendirici var.

ExpressVPN için önemli bir satış noktası şirketin bulunduğu yerdir. Dayanmaktadır İngiliz Virgin Adaları. Bu, yerel hükümetleri tarafından sunucularının verilerini teslim etmeleri gerekmediği anlamına gelir. Bu, müşterileri için ekstra bir koruma katmanı ekler. Bunu bir OpenVPN platformu kullanarak güçlü AES 256 sundukları gerçeğiyle birleştirin ve ExpressVPN’in yakında ödün verilmeyeceğini bilerek rahatlayabilirsiniz.

  Torrenting için En İyi VPN'ler (2023)

ExpressVPN teklifleri benzersiz 7/24 canlı müşteri desteği Kullanabileceğiniz en iyi VPN hizmetlerinden biri

3. VyprVPN – Etkileyici Hız ve Özel Güvenlik Özellikleri

VyprVPN’in sunduğu koruma, şifreleme ve güvenliklerinin ötesine geçer. Kuzey Kore ve Çin’de bulunanlar gibi yetkili rejimler “Derin Paket Denetimi” uygulamıştır. Bu, bir kişinin VPN kullandığına dair kanıt arayan meta verileri tarar. Bu yetkili rejimler, bir kişinin VPN kullandığından şüphelenirse, bir kişinin İnternet kullanımını kısıtlar, VPN kullanmasını imkansız hale getiriyor.

Bu konuda bir şeyler yapma gereğini gören VyprVPN, Bukalemun. Bu, meta verilerinizi karıştıracak ve DPI taramalarını tetiklemeden bir VPN kullanmanıza izin veren tescilli bir teknolojidir. Türkiye, Rusya veya Çin gibi ülkelerde VPN kullanan kişiler için, bu teknoloji tam anlamıyla yaşam ve ölüm arasındaki fark.

Artıları – VyprVPN Hakkında Neler Seviyoruz
 • Üç günlük ücretsiz deneme
 • Netflix ile çalışır
 • Günlük yok
 • DNS sızıntısı yok
 • Güçlü şifreleme
Eksileri – Neler Geliştirilebilir
 • Anonim ödemelere izin verilmez
 • Torrent uygulaması teşvik edilmez

Vyprvpn logosu

VyprVPN web sitelerinde birincil görevlerini belirtir. Basitçe “çevrimiçi gizliliğinizi korumak, İnternet bağlantınızı korumak ve özgürlüğünüzü geri kazanmak” ve bunu OpenVPN protokolünü kullanarak hizmetlerini sunarak yaparlar. Tüm verileriniz AES 256 şifreleme anahtarı kullanılarak şifrelenir. Bunlar devlet kurumlarının kullandığı standartların aynısıdır, NSA’dan CIA’ya ve FBI’ya kadar.

Gizlilik Politikaları

Geçmiş yıllarda, insanlar kayıt politikaları nedeniyle VyprVPN ile sorunları vardı. Müşterileriyle ilgili bilgileri 30 güne kadar saklarlar, örneğin:

 • Kullanıcının kullandığı VPN adresi
 • Bağlantılarını başlatıp durdurduklarında
 • Kullanılan toplam bayt

Ancak, bu yazının yazıldığı tarih itibariyle, VyprVPN politikalarını tamamen yeniledi. Şimdi, müşterilerinin kayıtlarını gerçekten tutmadıklarını doğrulayabiliriz.

hız

VyprVPN hızlıdır. Temel 98 Mbps indirme hızı ve 53 Mbps yükleme hızı olan bu örneğe baktığınızda görebilirsiniz.

Temel Hız

Frankfurt, Almanya

Amerika Birleşik Devletleri’ndeki diğer sunuculara ve dünyanın diğer yerlerine bağlantı yapıldığında sonuçlar biraz daha az etkileyiciydi:

ABD Sunucusu (New York)

 • İndir: 51.09 Mbps
 • Yükleme: 3.17 Mbps

Asya Sunucusu (Hong Kong)

 • İndir: 54.29 Mbps
 • Yükleme: 8.22 Mbps

VyprVPN’in AB’deki sunucuları kullanıcılara hızlı indirme ve hızlı yükleme hızları sağlayacak şekilde optimize edilmiştir. Aynı şey Amerika Birleşik Devletleri’ndeki veya diğer ülkelerdeki sunucuları için de geçerli değildir. Yine de, güvenlik ve gizlilik konusundaki taahhütleri yıldız hızlarından daha azlarını dengeliyor.

Coğrafi Kısıtlı Malzeme

VyprVPN bu alanda vurulur ve kaçırılır. Amerika Birleşik Devletleri’ndeki sunucuları inanılmaz çalışıyor. Sorunsuz akış gerçekleştirebilirsiniz. Ancak, sunucularını Birleşik Krallık veya Kanada’da kullandığınızda, engellenirsiniz. Yine de, bizim açımızdan, bu bir kazançtır, çünkü Netflix ile çalışacak bir VPN bulmak zordur. VyprVPN, yönlendiriciniz de dahil olmak üzere birçok cihazda kullanılabilir.

4. Mükemmel Gizlilik

Perfect Privacy, 256 bit şifreleme ve OpenVPN protokolleri dahil olmak üzere güçlü şifreleme protokolleri kullanır. Parola yöneticileri, hükümet izleme ve İnternet taramanızı gizli tutma konusunda endişeli olan kişi sizseniz, bu sizin için doğru seçenektir..

Mükemmel Gizlilik, coğrafi kısıtlamaları aşmaktan ziyade gizliliğe odaklanmış. Bağlı olan sunucuya bağlı olarak, Netflix’in siyah ölüm ekranından geçebileceklerini gördük. Ancak, test ettiğimiz çok sayıda sunucu Netflix tarafından engellendi. Yalnızca coğrafi kısıtlamaları aşmak için bir hizmet arıyorsanız, bu sizin için bir hizmet olmayabilir.

Artıları – Mükemmel Gizlilik Hakkında Ne Seviyoruz
 • İsviçre yargı yetkisi
 • Netflix ile çalışır
 • Sınırsız cihaz
 • Öldürme anahtarı
 • Torrent kullanımına izin verilir
 • Günlük kaydı yok
Eksileri – Neler Geliştirilebilir
 • Vasat hızlar
 • Pahalı
 • Android / Mac / iOS’ta kullanımı zor
Gizlilik Politikası

Mükemmel gizlilik logosu

Mükemmel Gizlilik ile ilgili sevdiğimiz şeylerden biri, gizlilik politikalarının açık ve anlaşılması kolay olmasıdır. Bazı VPN sağlayıcıları, çok fazla teknik jargonun arkasına gizlenmeye çalışır ve müşterilerinin bilgilerini gerçekten sattıklarında müşterilerinin gizliliğini korudukları izlenimini verir..

perfectprivacy günlük tutma politikası

Kullanımı Kolay Uygulama

Çoğu VPN sağlayıcısının kullanımı kolay bir uygulama oluşturacağını düşünürsünüz. Bazı VPN’lerin ne kadar karmaşık olacağına şaşırdık. Mükemmel Gizlilik tam tersidir. Basitliği örneklendiriyorlar.

Herhangi bir sorunuz varsa, e-posta yoluyla müşteri desteklerine başvurabilir, forumlarındaki sorunları tartışabilir ve SSS bölümlerini inceleyebilirsiniz. Bir dezavantajı, canlı sohbetin olmamasıdır.

hız

Aşağıdaki hız testinde görebileceğiniz gibi, karşılaştırma hızı indirme için 98,71 Mbps ve 53 Mbps yükleme hızı oldu.

Temel Hız

Korkunç değiller, ama kesinlikle hız açısından eve yazacak bir şey değiller.

Amsterdam, Hollanda

New York, Amerika Birleşik Devletleri

Mükemmel Gizlilik, hizmetlerini yönlendiricinizle nasıl kuracağınız konusunda kullanabileceğiniz bir dizi öğretici sunar. Sınırsız sayıda cihazı tek bir abonelikle bağlamanızı sağlar. Bu neredeyse duyulmamış bir şey. Ayrıca, kripto para birimlerini kullanarak anonim olarak ödeme yapabilirsiniz. Ancak, kullanıcılarına mümkün olan en özel deneyimi sunmaya odaklanan bir VPN’den beklediğiniz şey budur.

En İyi Önceden Yapılandırılmış VPN Yönlendiriciler (fiziksel cihazlar)

1. Sabai Technology VPN Router – En Son Teknoloji

Sabai Technology VPN yönlendirici kullanıcı dostu olacak şekilde tasarlanmıştır ve bir VPN’den istediğiniz özelliklere sahiptir. Sabai işletim sistemi ürün yazılımını Domates’e dayandırıyor. Ancak, işletim sistemleri çok daha fazla özellik sunuyor ve düzenli güncellemeler var.

sabai teknoloji yönlendirici

Sabai OS’yi kullanırken keyif alacağınızı düşündüğümüz bir şey ağ geçidi özelliğidir. Bu özellik, ağınıza bağlanan tüm cihazları seçerek yönlendirmenizi sağlar. Bu, çocuklarınızın kullandığı iPad’i şifrelenmemiş bir bağlantı üzerinden bağlı tutarken ofisinizdeki bilgisayarın VPN’nizden geçmesini isteyip istemediğinizi belirleyebileceğiniz anlamına gelir.

Kill switch özelliği başka bir artı. Belirli bir ağ geçidi düşerse, diyelim ki yönlendiricinizdeki VPN sunucusuna VPN bağlantısı, VPN yönlendiriciye atanan tüm cihazlar engellenecektir. Bu sizi güvende tutar ve IP sızıntılarını önler.

  Torrenting için En İyi VPN'ler (2023)

Sabai VPN Accelerator, VPN bağlantınızı hızlandırmanıza yardımcı olabilir. Bu teknoloji, yönlendiricinize bağlanan mini bir bilgisayardır. VPN şifrelemesinin tümünden sorumlu olur. Bu, VPN kullanırken bağlantı hızında bir düşüş yaşamayacağınız anlamına gelir.

Sabai, yönlendiricilerini yapılandırmayı kolaylaştırmak için harika bir iş çıkardı. Herhangi bir sorunuz varsa, kurum içi teknisyenleriyle konuşabilirsiniz. Bu güzel, çünkü üçüncü taraf desteği ile değil, bu yönlendiriciyle günlük olarak çalışan kişilerle iletişim kuruyorsunuz.

Güvenlik söz konusu olduğunda, Sabai OS ürün yazılımı sürekli olarak geliştirilmektedir. Düzenli güvenlik güncellemeleri var.

2. FlashRouters VPN Router – Birinci Sınıf Destek

Flashrouters ABD merkezli bir şirkettir. DD – WRT veya Domates ürün yazılımı ile önceden parlatılan yönlendiricileri satmaları nedeniyle benzersiz bir niş oluşturdular.

flashrouters ürünüFlashRouters farklı VPN sağlayıcılarıyla yakın çalışır. Bu, sahip olduğunuz VPN’den bağımsız olarak, sundukları yönlendiricilerin işe yarayacağı anlamına gelir. FlashRouters, VPN’lerle kutusundan çıkar çıkmaz çalışan tak ve çalıştır yönlendiriciler sunar.

FlashRouters 15 ila 20 farklı tipte yönlendirici satmaktadır. Netgear, Linksys ve Asus gibi önde gelen üreticilerle çalışıyorlar. Linksys WRT1200 gibi düşük uçlu modeller ve ASUS RT-AC5300 dahil olmak üzere güçlü yönlendiriciler sunarlar..

FlashRouters yönlendiricileri her zaman önceden yanıp söner. Bu, üreticinin garantisini geçersiz kıldığından, üreticinin garantisini başlangıç ​​süresi 90 gün olan ancak iki yıla kadar uzatılabilen garanti ile değiştirir. Tüm yönlendiricileri FlashRouters VPN uygulamasıyla ücretsiz olarak gelir.

3. Asus VPN Yönlendiriciler – Maliyet Verimliliği ile Hız

Asus VPN YönlendiriciAsus VPN yönlendiricileri, üst düzeyden daha ucuz modellere kadar geniş bir yelpazede gelir. Asus, P şifrelemesini çok iyi işleyen yeni modeller yaratıyor. Bazı raporlar, yeni modellerinin yeni Asus RT-AC86U’nun OpenVPN kullanarak 150 Mbps’yi aşan hızları işleyebildiğini gösteriyor.

Asus VPN yönlendiricileri kararlı, çok yönlüdür ve aşağıdakiler de dahil olmak üzere birçok bellenimle çalışır:

 • Asus
 • bozdoğan
 • DD-WRT
 • Domates
 • AdvancedTomato
 • OpenWRT
 • Sabai İşletim Sistemi

SSS

S: Yönlendiricime nasıl bir VPN koyabilirim?

A: Bu soru 4 Adımlı Bir Süreçle cevaplanabilir:

 1. Bir VPN yönlendirici satın alın.
 2. VPN sağlayıcısı ile bir hesap açın.
 3. Yönlendiricinizi VPN için hazırlama konusunda sağlayıcının talimatlarını izleyin.
 4. Yönlendirici hazırlandıktan sonra yönlendiriciyi ağınıza bağlamak için yönlendiricinin üreticisinin yönergelerini izleyin.
S: VPN yönlendirici nedir?

A: Bir VPN yönlendiricisi, üzerine doğrudan bir VPN yerleştirilmiş bir yönlendiricidir. VPN sunucularına tüm bağlantılar yönlendirici tarafından gerçekleştirilir. Bu, ayrı cihazlara yüklenen VPN istemcilerinden farklıdır. Yönlendirici, ağdaki her cihazı korur ve her cihaza istemci yazılımı yükleme ihtiyacını önler.

S: VPN için bir yönlendiriciye ihtiyacım var mı?

A: Bu sorunun cevabı, İnternet taramanızdan ne istediğinize bağlıdır. Gizlilik konusunda endişeleriniz varsa, Coğrafi kısıtlamanın üstesinden gelmek istiyorsanız ve bir VPN’ye bağlamak istediğiniz birden fazla cihazınız varsa, VPN yönlendirici ihtiyaçlarınız için doğru seçenek olabilir.

S: Bir VPN yönlendirici nasıl çalışır??

A: Bir VPN bağlantısı, tek bir cihazı şifrelemek için tasarlanmıştır. Bir VPN ağ yönlendiricisi, aynı anda birden fazla cihazı korumak için tasarlanmıştır. Birden fazla cihazı tek bir kaynaktan şifreleme ve sadece tek bir bağlantı kullanma kolaylığı sunar.

S: Tüm yönlendiriciler VPN’yi destekliyor mu?

A: Hayır. VPN’ler yalnızca VPN bağlantılarını yönetebilen bir bellenime sahip yönlendiricilere yüklenebilir. Her yönlendirici bir VPN yönlendiricisi olarak yapılandırılamaz.

Son düşünceler

Umarız VPN yönlendirici kılavuzumuzu beğenmişsinizdir. VPN yönlendiricileri, yönlendiriciye bağlı her cihazı koruma avantajı sunar. Bu, akıllı TV’ler ve oyun konsolları dahil olmak üzere VPN’leri kendi başlarına çalıştıramayan cihazları içerir. Bir VPN yönlendirici, sağlayıcınız tarafından yalnızca bir bağlantı olarak görülür. Sonuç olarak, VPN yönlendiricisi üzerinden VPN’ye istediğiniz kadar cihaz bağlayabilirsiniz.

Sizden duymak isteriz. Şu anda bir VPN yönlendirici mi kullanıyorsunuz? Görüşmemenizi tavsiye edeceğiniz biri var mı? Aşağıdaki yorumlar bölümünde bize bildirin!

Değerlendirmenizi ekleyin:

Okuyucularımızın karar vermesine daha iyi yardımcı olmak için ürünleri bağımsız olarak araştırmak için elimizden geleni yapıyoruz. Olduğu söyleniyor, biz de görüşlerinizi duymak istiyoruz. Bilgilendirici ve tanıtımsız bireysel incelemeleri kabul ediyoruz. Lütfen aşağıdaki formu doldurun, yorumunuzu yayınlayalım. Şirketlerin kendileri tarafından yapılan tanıtım incelemeleri yayınlanmayacaktır. Teşekkürler!

— Lütfen Hız Seçin —
Ortalama
Yavaş
Hızlı
?>

— Lütfen Kullanılabilirlik Seçiniz —
Kullanımı kolay
Hafif Karmaşık
Çok karmaşık
?>

Aşağıdaki düğmeyi tıklayarak Kullanım Şartlarını okuduğumu ve kabul ettiğimi kabul ediyorum.

İNCELEMEYİ EKLE

2
4440

En İyi VPN Yönlendiricileri (+ Kurulum Kılavuzu)

Steve
5/10

Hız: Hızlı
Kullanılabilirlik: Kullanımı Kolay

20 Ocak 2023

Sabai Teknolojisi

Ürünü seviyorum. Sabai OS ile ilgili bir sorun – en azından yönlendiricimde. Netgear R7000. Kara liste güncellenemiyor. Sabai, düzeltmeleri olmadığını söylüyor. Sadece şikayet. Bu sorun çözüldüyse puanımı 10 olarak değiştirirdim.

En İyi VPN Yönlendiricileri (+ Kurulum Kılavuzu)

Samuel Menzie
2/10

Hız: Ortalama
Kullanılabilirlik: Biraz Karmaşık

20 Ocak 2023

Yönlendiricilerdeki VPN’ler

VPN servisleriyle ilgili okuduğum çok sayıda olumlu eleştiriyi düşündüğümde NordVPN için çok yüksek umutları vardı, ancak hizmetlerini 2 tam gün boyunca (Android Pie çalıştıran Android akıllı telefonumu kullanarak) iyi bir denemeden sonra, (Bu arada, derhal sağlandı) bir geri ödeme isteyin. Sorun bağlantıydı: Yaklaşık 15 saniye kullanımdan sonra VPN sürekli olarak bağlantıyı kesmeye devam etti. Uygulama ayarlarında yaptığım hiçbir şey bunun olmasını engelleyemezdi. NordVPN’lerin canlı sohbetiyle de hiçbir sohbet olmazdı. Bu sabit, çözülmemiş sorunun 2 tam gününden sonra yeterince yaşadım & 5 gün içinde geri ödeme isteğinde bulunuldu.

David Gewirtz
David Gewirtz Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me