1Password Review – stále to stojí za to? (Aktualizované: 2020)

Čo majú spoločné „Open Sesame a“ Joshua ”?

Sú to niektoré z najslávnejšie fiktívne heslá používané v histórii.

„Open Sesame“ bola magická fráza, ktorú použil Ali Baba na vstup do jaskyne, kde zhromaždilo štyridsať zlodejov a uložili ukradnuté koristi. Ľudia hovoria „Open Sesame“ pre 10 storočí.

"Joshua" bol konštrukt umelej inteligencie, ktorý vo filme 1983 kontroloval arzenál jadrových zbraní "Wargames". Tiež sa stalo heslom, ktoré sa používa na získanie zadného prístupu k zabezpečenej sieti.

Popularita a história týchto hesiel vedú veľa ľudí si ich vyberie ako svoje vlastné heslo.


japodvod typu phishingV roku 2017 výskumný pracovník v oblasti informačnej bezpečnosti prešiel cez obrovskú skládku viac ako 590 miliónov hackovaných internetových účtov a zistil, že „Open Sesame“ a „Joshua“ sa používali mnohokrát. 

Ako ste už pravdepodobne prišli na to, používanie hesiel z populárnych filmov a ľudových rozprávok nie je súčasťou dobrej bezpečnostnej stratégie online. Nie je to také zlé ako používanie „123456“ alebo „qwerty123“, ale získate predstavu.

Silné zabezpečenie heslom je dosť dôležité, a preto existuje softvér ako 1Password. 

Prečo potrebujete silnú ochranu heslom

V apríli 2019 bol výskumný pracovník v oblasti informačnej bezpečnosti vyzbrojený 3D tlačiarňou, ktorá používa stereolitografickú technológiu, schopný oklamať snímač odtlačkov prstov Samsung S10 + faxom svojho vlastného ukazováka.

Dotykové ID, rozpoznávanie tváre a ďalšie vznikajúce technológie doteraz nedokázal, že sú pripravení nahradiť kombinácie užívateľského mena a hesla.

Prechod od prihlasovacích údajov k biometrike je niečo, čo sa nestane cez noc; v skutočnosti môže trvať desaťročia, kým sa to podarí, pretože to vyžaduje a zmena paradigmy z hľadiska architektúry hardvéru a digitálnej siete.

Heslá nikdy nezmiznú, a to si vyžaduje použitie strategického a pohodlného zabezpečenia heslom. Heslá nielen určujú vašu digitálnu identitu, ale tiež zabrániť neoprávnenému prístupu k online účtom ktoré sú skutočne dôležité pre vašu online existenciu.

Hovoríme o tom bankové účty, e-mail, aplikácie okamžitých správ, sociálne siete, a ďalšie. Získanie neoprávneného prístupu k účtom bolo vždy v popredí škodlivej hackerskej činnosti; v skutočnosti sú crackeri hesiel, jednotlivci, ktorí majú talent na určovanie hesiel, v počítačovej kriminalite vysoko rešpektovaní.

silné zabezpečenie heslomNajlepší spôsob, ako sa chrániť pred crackermi hesiel, je používať dlhé a zložité reťazce písmen, číslic a symbolov. Heslá sú ako kľúče od vášho domu. Nezáleží na tom, či sú vaše steny vyrobené z vystuženej ocele a betónu s najlepším systémom zabezpečenia domácnosti, ktoré si peniaze môžu kúpiť, ak zámky na vašich dverách nefungujú. 

Používa sa slabé heslo, napríklad „123456“ vypustenie kľúčov spolu s domácou adresou napísanou na obrúsku v miestnom bare, kde sú známe zlodeji.

Používanie rovnakých prihlasovacích údajov na rôznych účtoch je jedným z najúčinnejších opatrení, ktoré môžete použiť aj z hľadiska online bezpečnosti. Problém je v tom, že došlo k narušeniu sietí a niektoré z týchto incidentov viedli k odcudzeniu kombinácií užívateľského mena a hesla.

Predstavte si, že hacker získa pozdržanie adresy a hesla služby Gmail, ktoré používate aj na prístup k svojim bankám, kreditným kartám a účtom Facebook.

Pravdepodobne to nebudete chcieť. To je dôvod, prečo je nevyhnutné, aby ste v týchto dňoch používali dobrého správcu hesiel.

Predstavujeme 1Password, skutočne bezpečné heslo Manager

História hesla 1Password sa datuje do roku 2005, keď si dvaja komerční vývojári webových stránok uvedomili, že potrebujú bezpečnú a efektívnu metódu na správu a zdieľanie mnohých hesiel, ktoré vytvorili v mene svojich klientov..

Táto potreba sa stala projektom interného kódovania, ktorý fungoval tak, ako sa plánovalo, a teda vedie Roustem Karimov a David Teare premýšľať o tom, ako by mohli zdieľať tento nápad s používateľmi internetu na celom svete.

V prechode od vývoja webu k spotrebiteľskej spoločnosti zameranej na informačnú bezpečnosť založili Teare a Karimov spoločnosť AgileBits Inc. Ozbrojené programami Apple PowerBooks a silná znalosť programovania v jazyku Java boli kodéry flummoxované samotným množstvom online formulárov, s ktorými sa používatelia internetu stretávajú. v polovici 20. storočia.

Myšlienka, že je možné ukladať údaje z polí spolu s povereniami, prešla do správcu hesiel, ktorý mnohí technologickí recenzenti a novinári považujú za najlepší.

Pri prechode z vývoja webu na spotrebiteľsky orientovanú firmu zameranú na informačnú bezpečnosť založili Teare a Karimov spoločnosť AgileBits Inc. Vyzbrojení Apple PowerBooks a silná znalosť programovania v jazyku Java boli kodéry flummoxované samotným množstvom online formulárov, s ktorými sa používatelia internetu stretávajú. v polovici dvadsiatych rokov minulého storočia sa myšlienka schopnosti ukladať údaje z polí spolu s povereniami zmenila na správcu hesiel, ktorý mnohí recenzenti technológií a novinári považujú za patrí medzi najlepších.

Je zaujímavé poznamenať, že projekt začal ako správca hesiel pre Mac OS X. V prvých rokoch spoločnosti boli jedinými miestami, kde ste našli prehľad 1 hesiel, webové stránky venované spoločnosti Apple Mac. 1Password bolo od začiatku považované za dobrého správcu hesiel, aj keď iba pre používateľov počítačov Mac.

Trvalo asi 10 rokov, kým spoločnosť AgileBits poskytla riešenia pre rastúci dopyt po riešeniach na správu hesiel na všetkých platformách. V súčasnosti spoločnosť ponúka dôveryhodnú službu dostupnú pre zariadenia MacOS, iOS, Windows a Android.

Pochopenie toho, čo 1Password ponúka

Dobrý správca hesiel generuje, ukladá a šifruje, a načítava zložité používateľské meno / heslo. Dôvod, prečo posudzujeme 1 kľúčové slovo, je ten, že je začiarkne všetky tieto políčka

Vďaka pokročilým funkciám ide ešte o krok ďalej, aby sa online život používateľov zjednodušil a zabezpečil.

V centre tejto služby nájdete stratégiu, ktorá sa stala univerzálnou z hľadiska zabezpečenia internetu: používanie veľmi silných a jedinečných hesiel pre všetky účty. 

Vytvorenie silných kombinácií písmen, číslic a symbolov, ktoré budú crackeri hesiel veľmi ťažko dešifrovať, a to aj so silnými dešifrovacími nástrojmi, sa pravdepodobne naučíte v priebehu niekoľkých minút..

Problém je v tom, že si také heslá si takmer vôbec nemožno zapamätať. 

Heslo podobné heslám uvedeným nižšie využije spravodajských odborníkov z Národnej bezpečnostnej agentúry Spojených štátov po celé storočia:

Časový rozvrh hesla

Zapamätanie si hesiel, ako je uvedené vyššie, nie je niečo, čo môže priemerný človek dosiahnuť. Teraz si predstavte, že sa pokúšate rôzne silné heslá pre viaceré webové stránky a účty. To sa jednoducho nestane.

Písanie zložitých hesiel do notebookov a poznámok je nepraktické. Ani mnemotechnické zariadenia vám nepomôžu zapamätať si zložité reťazce znakov, ktoré moderné online účty vyžadujú.

Sektor hesiel v podstate zhromažďuje všetky vaše online poverenia, pomáha vám ich vylepšovať z hľadiska bezpečnosti, ukladá ich do ultra bezpečného trezora a získava ich pomocou iba jedným dotykom a jedno heslo. Pekne upravené.

Naša recenzia 1Password

Pri pohľade na správcu hesiel sa v zásade pozeráte na dve veci, ak ste normálny človek.

 1. Páči sa vám rozhranie?
 2. Funguje to?
 3. Koľko to stojí?

Ak ste s týmito tromi otázkami spokojní, pravdepodobne budete chcieť softvér používať. Na tieto otázky ti teraz odpoviem. 

 1. Väčšina správcov hesiel má pekné rozhrania. Určite sa nám páči rozhranie 1Passwordu rovnako ako ostatné možnosti tam a v mnohých prípadoch ešte viac.
 2. Áno, funguje to celkom dobre.
 3. Za používanie softvéru vás nebude stáť viac ako 5 dolárov mesačne. Podrobnejšie sa budeme venovať cenám.

Ak neviete nič o kryptografii, pravdepodobne by ste sa zastavili. Ak sa chcete dozvedieť viac informácií o tom, ako 1Password zabezpečuje vaše veci, máme ich nižšie:

 • Protokol nulovej znalosti: Toto šikovné overenie používateľa znamená, že sa nevymieňajú žiadne heslá, čo zase znamená krádež hesla nie je možná.
 • Tajný kľúč: Ako už názov napovedá, na používanie služby si musíte pamätať iba jedno heslo, ale funkcia tajného kľúča pridáva ďalšiu úroveň zabezpečenia, ktorá bude dešifrovať agentov NSA vyzbrojených výkonnými počítačmi niekoľko desaťročí.
 • WebCrypto: Toto je rozhranie pre programovanie aplikácií JavaScript, ktoré sa udržiava šifrovaná a zabezpečená komunikácia medzi aplikáciami a firemnými servermi aby ste sa nemuseli báť útokov typu „človek v strede“ alebo inej sofistikovanej hackerskej činnosti, keď ste online.
 • AES-GCM: Od roku 2011 používa AgileBits 256-bitové kľúče Advanced Encryption Standard, vďaka ktorým sú veci naozaj zločinci, hackeri sponzorovaní štátom a crackeri hesiel skutočne komplikovaní. Povedzme, že nečestný stav sa dokáže preniknúť do vášho kontajnera s 1 heslom na úrovni servera; na rozlúsknutie blokových šifrov Galois / Counter, ktoré sa používajú na šifrovanie vašich informácií, trvalo by to milióny rokov.
 • Asymetrická kryptografia: Toto je počítačový bezpečnostný štandard, ktorý spáruje dva kľúče, jeden známy a druhý tajný autentifikovať online transakcie napríklad prístup webové stránky chránené heslom.

Šifrovanie v režime CBC

Ako nastaviť 1Password

Existuje niekoľko spôsobov, ako nainštalovať 1 heslo. 

Ako si viete predstaviť, dve z najpopulárnejších sú mobilné aplikácie pre zariadenia iOS a Android. Aplikácia 1Password vám zaistí pokoj tým, že vaše heslá bude vždy v bezpečí a vždy blízko. 

Máte tiež možnosť nainštalovať aplikácie Windows, MacOS, Chrome OS, a dokonca linux. Pokiaľ ide o posledný uvedený operačný systém, môžete si vybrať medzi grafickým rozhraním alebo aplikáciou príkazového riadku, ku ktorej máte prístup z terminálu.

1heslo na stiahnutie

Po inštalácii vás aplikácie prevedú procesom nastavenia bezpečného hlavného hesla spolu s tipmi, ktoré vám pomôžu zapamätať si ho. 

Nemusíte ručne ukladať všetky svoje používateľské meno a poverenia účtu naraz. Funkcia rozšírenia webového prehliadača bude tieto údaje bezpečne zaznamenajte, keď sa prihlásite do svojich účtov. Automatické vypĺňanie formulárov poskytne prístup k vašim účtom jedným dotykom alebo jedným kliknutím. 

1Password môže tiež ukladať viac ako len heslá. Je schopný ukladať citlivé dokumenty, zvukové záznamy a digitálne videá do vášho osobného trezoru.

Povedzme, že na osobné účely používate smartfón s Androidom a iPad, služba vám umožní synchronizáciu údajov bezproblémovo medzi zariadeniami. Túto funkciu môžete dokonca rozšíriť na počítač alebo notebook v práci.

1 Ceny za kľúčové slová a rozšírené funkcie

Sľúbil som, že vám dám viac informácií o cenách, a tu sme!

Zabezpečený cloudový trezor AgileBits sa dodáva na báze Software-as-a-Service, čo znamená, že za predplatné platíte niekoľko dolárov mesačne. 

Najvýhodnejším riešením je plán predplatného rodiny, ktorý pri ročnej fakturácii predstavuje iba niekoľko dolárov mesačne. Tento plán zahŕňa päť členov, medzi ktoré patrí možnosť pozvať až päť hostí na obmedzené zdieľanie služby správcu hesiel. 

Všetky predplatné je určené pre neobmedzené množstvo zariadení, a zahŕňajú 24 hodinový zákaznícky servis.

1password rodinné ceny

K dispozícii sú aj špeciálne plány pre malé obchodné tímy a podnikové riešenia za rozumné poplatky. 

Medzi nové pokročilé funkcie patrí režim cestovania, ktorý používateľom umožňuje bezpečne spravovať citlivé údaje uložené v ich osobných počítačových zariadeniach, keď sú na cestách. 

V čase, keď americké ministerstvo vnútornej bezpečnosti začalo horlivo hľadať elektroniku v príletových častiach medzinárodných letísk, je určite vítaná funkcia 1Password Travel Mode. Prístup je možné obnoviť jediným kliknutím keď používatelia odbavia clo.

Záverečné myšlienky k 1 heslu

V priebehu vyhodnocovania správcov hesiel sa môžete stretnúť s recenziou 1 hesla, ktorá ľutuje prerušenie ukladania miestneho úložiska v prospech jeho náprotivku v cloude.. 

Špecialisti na informačnú bezpečnosť na AgileBits dôrazne odporúčajú cloudové úschovne, pretože hackerom sa často zdá ľahšie preniknúť do jednotlivých zariadení ako ultra bezpečné servery AgileBits..

Ak dôjde k strate alebo krádeži vášho smartfónu načítanie informácií o vašom účte je možné ľahko vykonať z webovej stránky 1Password pokiaľ máte hlavné heslo.

Určite odporúčame vyskúšať 1 kľúčové slovo.

často kladené otázky

Otázka: Sú správcovia hesiel bezpečné?

A: Vďaka silnému hlavnému heslu a primeraným bezpečnostným opatreniam sú správcovia hesiel najbezpečnejšie miesta na ukladanie citlivých informácií.

Otázka: Môže byť 1Password napadnutý?

A: Akýkoľvek systém informačnej technológie môže byť hacknutý. Napríklad skupina Shadow Brokers pre oblasť počítačovej kriminality získala údaj o vstupe na servery spravované Národnou bezpečnostnou agentúrou s cieľom ukradnúť zbrane kybernetickej vojny, ale ich presná metodika zostáva neznáma. Aj keď sú servery AgileBits ohrozené, hackerom by stálo stáročia, kým by prelomili šifrovanie AES-GCM chrániace vaše údaje za predpokladu, že majú prístup k výkonnému dátovému centru v Arktíde a dostatok peňazí na zaplatenie tisícok dolárov za účty za elektrinu mesiac.

Otázka: Čo je to 1Password Watchtower?

A: Ide o informačnú službu, ktorá vás upozorní na porušenie údajov na webových stránkach, na ktorých máte účty. Povedzme, že vaše prihlasovacie údaje k e-mailovému účtu Yahoo sú ohrozené; 1Password Strážna veža vás okamžite upozorní, aby ste si mohli zmeniť svoje heslo pred tým, ako sa vaše poverenia predajú na podvodných fórach hackerov..

Otázka: Funguje 1Password s aplikáciami?

A: Vylepšenie automatického vypĺňania formulárov a pripojenie k API AgileBits je niečo, čo mnohí vývojári prijali. Expedia a Starbucks sú v tomto ohľade dva príklady; Medzi ďalšie patrí Chase pre mobilné bankovníctvo a populárna organizačná aplikácia Evernote, ktorá sa dôrazne odporúča.

David Gewirtz
David Gewirtz Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me