9 Terrifying Ways Facebook používa vaše údaje

Posledná aktualizácia 16. apríla 2019

Kelly Gilderson tu. Sociálne médiá menia spôsob práce sveta - prospieva nám to?
Dnes chcem odhaliť niekoľko šialených spôsobov, ako FB a ďalšie veľké mediálne monštrá používajú vaše údaje a zarábajú TON peňazí.

Facebook prevratil svetovú kultúru a stanovil štandard toho, čo a platforma sociálnych médií by mala byť. Jednotlivci, podniky, vlády a vzdelávacie centrá používajú Facebook ako spôsob komunikácie s masami. Týmto zverujú Facebooku väčšinu svojich súkromných, osobných a niekedy citlivých informácií.

Keď vrstvy odlepíte a pozeráte sa na množstvo informácií, ktoré má Facebook o širokej verejnosti a porovnávate, že pri porušovaní súkromia, strašidelných experimentoch a psychologickej manipulácii Facebook použil tieto informácie na vykonanie, začína sa objavovať desivý obraz..

Facebook je viac ako len spoločnosť, ktorá využíva reklamu na zarábanie peňazí. Je to spoločnosť, ktorú svetové vlády a priemyselné odvetvia dokázali použiť na zhromažďovanie, analýzu a analýzu používať svoje osobné údaje.

Posledné spravodajské príspevky diskutovali o škandále na Facebooku. Vlastný záujem však mnohým médiám bráni hovoriť celú pravdu. Prejdú po temnejších aspektoch toho, čo Facebook robí. Nasleduje niekoľko znepokojujúcich faktov o Facebooku. Naším cieľom je poukázať na skutočnú povahu Facebooku a vysvetliť, aký je nebezpečenstvo do súkromia a ako to narúša slobodné myslenie.

# 1 - Facebook mohol ťažiť používateľské údaje bez autorizácie používateľa

Aplikácia „thisisyourdigitallife“ oznámila používateľom, že aplikácia osobnosti zhromažďovala anonymné informácie na psychologický výskum. Aplikácia, ktorú vypracovala spoločnosť Global Science Research, vyžadovala od používateľov, aby pred poskytnutím prístupu k údajom na Facebooku súhlasili s podmienkami aplikácie. Aplikácia bola údajne posilnená Amazon Turks. Je to program, ktorý jednotlivcom vypláca krátke úlohy online vrátane prieskumov. Spoločnosť Global Science Research údajne predala informácie zhromaždené na Facebooku a Amazone Turks spoločnosti Cambridge Analytic.

Graf úniku informácií na facebooku od spoločnosti Cambridge analytica

Aj keď je to znepokojivé, väčším problémom je skutočnosť, že aplikácia, ktorú stiahlo iba približne 270 000 ľudí, prevzala informácie aj od priateľov používateľa. To znamená, že aplikácia v krátkom čase zhromaždila informácie od miliónov používateľov. Mnohí z odhadovaných 87 miliónov používateľov, ktorí svoje informácie predali spoločnosti Cambridge Analytica, nikdy nestiahli aplikáciu „thisisyourdigitallife“ a nikdy neschválili použitie týchto informácií akýmkoľvek spôsobom..

# 2 - Facebook a štát dozoru

V roku 2003 došlo k úniku dokumentov NSA a nikdy predtým nebolo možné nahliadnuť do programu PRISM. Uniknuté správy načrtli spoluprácu medzi NSA a GCHQ, príslušnými orgánmi dohľadu Spojených štátov a Veľkej Británie.

prehľad prisimov

Podľa Washington Post sa NSA a GCHQ spolu s ďalšími špionážnymi agentúrami napojili na centrálne servery deviatich významných amerických internetových spoločností. Extrahovali audio, fotografie, e-maily, dokumenty a ďalšie informácie cieľovým používateľom.

Facebook bol identifikovaný ako spoločnosť, ktorá poskytol špionážnym agentúram prístup na ich servery. Facebook a ďalšie internetové spoločnosti, ktoré spolupracujú s vládnym dohľadom, však sú právne imunní z dôvodu zákona o zmene a doplnení zákona FISA z roku 2008.

Podľa uniknutých dokumentov PRISM Facebook spolupracuje s NSA od júna 2009. Facebook je v podstate iba ďalšou súčasťou NSA. Je to nástroj, ktorý NSA použil na globálny dohľad.

# 3 - Facebook vedel, že jeho údaje boli zneužité

V roku 2015 novinári informovali Facebook o zneužití údajov používateľa. Alexander Kogan, tvorca aplikácie „thisisyourdigitallife“, uviedol, že údaje sa zhromažďujú na akademické štúdium. Trval na tom, že sa v tom čase nezaoberal neprimeranou činnosťou.

Keď sa Facebook dozvedel o spôsobe zhromažďovania údajov jeho používateľov v roku 2015, požiadal o tento globálny vedecký výskum vymazať informácie. Keď sa Facebook dozvedel, že tieto informácie neboli odstránené, boli strihané kravaty s Global Science Research a začali ich vlastné vyšetrovanie.

Investori podali žalobu. Domnievali sa, že tieto informácie by mala zverejniť spoločnosť Facebook.

Cambridge Analytica spolupracuje s vyšetrovateľmi a tvrdí, že tieto informácie vymazali. Spoločnosť uviedla, že informácie, ktoré zhromaždili, sa počas prezidentskej kampane v roku 2016 nevyužili.

# 4 - Facebook zhromažďuje vaše obrázky pomocou databázy rozpoznávania tváre

Podľa spoločnosti PC World Facebook od roku 2011 vyvíja technológiu rozpoznávania tváre. Keď označíte fotografiu na Facebooku, pomocou technológie rozpoznávania tváre sa dozviete viac o tom, ako vyzerá táto osoba. To isté platí aj pre vaše fotografie, keď vás ostatní označia.

extrahovanie informačnej tabuľky

Tento program sa začal takmer pred ôsmimi rokmi. Dnes má Facebook výkonný a presný systém rozpoznávania tváre založený na umelej inteligencii. Je to jeden z najmodernejších a najpresnejších systémov svojho druhu na planéte.

V diskusii o programe známom ako DeepFace ho Wikipedia opisuje ako program na rozpoznávanie tváre. Má schopnosť vyberať ľudské tváre v digitálnych obrazoch. Má deväť vrstiev neurónovej siete. Je vybavená viac ako 120 miliónmi pripojovacích závaží. Systém je vraj S presnosťou 97 percent. Je to lepšie ako 85% miera presnosti identifikačného systému Next GEN FBI.

To znamená, že zakaždým, keď odovzdáte fotografiu seba, priateľa alebo člena rodiny, trénujete inteligenciu inteligencie DeepFace na lepšiu identifikáciu ľudských tváre. Rozpoznanie tváre tohto typu ničí súkromie. Pri tomto type rozpoznania tváre by osoba mohla získať jednu fotografiu od vás a potom ju použiť na zhromaždenie všetkých informácií, ktoré zhromaždila spoločnosť Google, Facebook a ďalšie stránky v priebehu vášho života..

# 5 - Facebook je vyšetrovaný FTC, Austráliou, Spojenými štátmi a Spojeným kráľovstvom

Facebook sa stretol s kongresom dva dni po tom, čo sa objavil škandál s ťažbou údajov. Facebook využíva služby súkromnej vyšetrovacej spoločnosti. Úrad britského informačného komisára však pokračuje vo vlastnom vyšetrovaní a požiadal súkromnú spoločnosť Facebook, aby si najala, aby odišla počas vyšetrovania..

FTC skúma, ako boli použité informácie zhromaždené počas Cambridge Analytica. Existuje aj austrálska organizácia strážnych psov, ktorá sa zaoberá používaním týchto informácií.

krajiny vyšetrovania Facebooku postihnuté škandálom

Ako bude vyšetrovanie pokračovať, pravdepodobne sa objavia ďalšie podrobnosti. Stále existuje množstvo otázok o tom, ako boli ukradnuté údaje použité. Mnoho z týchto otázok sa točí okolo toho, čo, ak vôbec, má vplyv na ukradnuté informácie, ktoré mali na politické kampane. Cambridge Analytica tvrdí, že sa nedopustili žiadneho priestupku.

# 6 - Facebook používa „Shadow Profiles“ na zhromažďovanie údajov od iných používateľov

Facebook používa tieňové profily na základe informácií získaných z viacerých zdrojov na monitorovanie používateľov mimo Facebooku. Facebook tiež používa tretie strany a vytvára tieňové profily na sledovanie aktivity používateľov, ktorí nepoužívajú službu.

Stínový diagram profilovania tieňov na facebooku

Facebook vytvára digitálnu biometrickú šablónu pomocou každého obrázka s tvárou, ktorá sa nahrá na ich servery. V súčasnosti prebieha súdna žaloba proti spoločnosti Facebook, ktorá tvrdí, že porušuje práva na súkromie ostatných používateľov, pretože ukladá biometrické informácie o ľuďoch bez ich súhlasu. Facebook tvrdí, že jednoduché ukladanie biometrických informácií bez súhlasu ľuďom neubližuje.

Je zrejmé, že zrušenie sledovania a zhromažďovanie údajov zo strany Facebooku nie je možné. Jediným spôsobom, ako zabrániť tomu, aby si Facebook dôverne získal osobné údaje, je použitie dobrých bezpečnostných opatrení online.

# 7 - Facebook hovorí, že bol podvedený

Čo odlišuje porušenie Facebooku je to, že tieto informácie neboli odcudzené hackerom alebo narušením bezpečnosti podobným tomu, čo bolo vidieť v iných spoločnostiach. Ako však Zuckerberg jasne zdôraznil, existoval porušenie dôvery medzi Facebookom, Koganom a spoločnosťou Cambridge Analytica.

Ľudia používajúci Facebook verili, že Facebook bude chrániť ich údaje a že údaje nebudú zdieľané s ostatnými. Zuckerberg uznal, že je to niečo také Facebook sa musí opraviť.

prieskum dôvery na facebooku

Andrew Bosworth, viceprezident rozšírenej a virtuálnej reality Facebooku, ktorý tiež pôsobil ako viceprezident pre reklamu, vysvetlil, že Facebook je nastavený tak, aby osobné údaje používateľa sa nepredávajú. To neznamená, že vývojári nedostávajú údaje, ktoré im pomáhajú zlepšovať skúsenosti svojich klientov. Facebook však podľa príspevku napísaného Bosworthom nevyděláva peniaze priamo z tejto výmeny informácií. Ich cieľom je nastaviť Facebook takým spôsobom, aby sa podnikom neposkytovali žiadne osobné informácie.

Ďalej vysvetľuje, ako ak Facebook pozná svojich používateľov lepšie ako iné podniky, umožňuje Facebooku zobrazovať svojim používateľom lepšie reklamy, čo vedie k zvýšenému zisku pre Facebook. Z pohľadu Boswortha je predaj informácií, ktoré spoločnosť Facebook získala, zlá stratégia.

Aby bol Facebook životaschopný, používatelia musia mať pri pripojení k aplikáciám pozitívny dojem. Ak sa používatelia obávajú, že ich informácie sú ukradnuté, nemusia sa nevyhnutne pripájať k aplikáciám, firmy prestanú pracovať s Facebookom a celý proces sa pokazí. Toto je časť argumentu, ktorý Bosworth dal na obranu Facebooku a povedal, že Facebook zámerne nevystavoval údaje používateľa.

# 8 - Facebook vykonal na vás psychologické experimenty bez vášho povolenia

Vedúci Facebooku, Sheryl Samberg, sa ospravedlnil používateľom Facebooku, keď vyšlo najavo, že Facebook uskutočnil experimenty s viac ako 700 000 používateľmi bez ich súhlasu..

Paradoxne, keď čítate ospravedlnenie, vidíte toho Samberga nikdy sa ospravedlnil za psychologické experimenty, ktoré Facebook uskutočnil, ale namiesto toho za to, že Facebook robil zlú prácu pri komunikácii o pokusoch s používateľmi.

Mali by ste sa o to starať. Je zrejmé, že Facebook je snaží sa manipulovať s vašimi emóciami. Aký dementný dôvod má Facebook na to? Nevieme. Čo vieme je, že sa to stalo v minulosti a pravdepodobne sa to stále deje.

Bývalý vedúci predstaviteľ Facebooku diskutoval o tom, ako Facebook psychologicky poškodzuje našu spoločnosť. V diskusii, ktorú mal o Facebooku, tento bývalý výkonný vedúci Facebooku stanovil, čo podľa jeho názoru má psychologický dopad Facebooku na modernú spoločnosť. Diskutoval o tom, ako sa vďaka Facebooku znížil občiansky diskurz a spolupráca. Dezinformácie a mylná pravda sú na vzostupe. Ďalej uviedol, že vplyv Facebooku na spoločnosť nie je len problémom, ktorému čelia Američania, ale je aj globálnym problémom. Je jasné, prečo toľko ľudí vníma Facebook ako psychologické nebezpečenstvo, ktorému by sa malo za každú cenu vyhnúť.

# 9 - Chráňte sa

Facebook sa vo svojej podstate ukázal ako sociopatický. Najviac znepokojujúce je, že po všetkých vypočutiach, všetkých škandáloch a vyšetrovaniach FTC, Spojeného kráľovstva, Spojených štátov, austrálskych vlád a ďalších vlád na celom svete sa nič nezmení..

Mnohé z tých istých inštitúcií, ktoré boli poverené vyšetrovaním Facebooku, majú najväčší úžitok z informácií, ktoré zhromažďuje. Vládne agentúry, veľké podniky, vzdelávacie centrá a ďalšie skupiny potrebujú informácie zhromaždené z webov ako Facebook, aby im umožnili udržiavať kontrolu a moc a nepretržite manipulovať s masami.

Facebook sa čas od času dostane dobehol škandál. Potom sa stanú nasledujúce veci:

  • Facebook napíše tokenovú ospravedlnenie a povie, že porušenie údajov bolo spôsobené chybou.
  • Médiá budú mať škandál nad skandálom a budú diskutovať o tom, že porušenie súkromia bolo niečo nové alebo prekvapujúce.
  • Facebook bude pokračovať v práci ako obvykle. Budú distribuovať vaše údaje, využívať vaše dáta rušivým spôsobom a uskutočňovať strašidelné experimenty na nevedomej a nevedomej verejnosti..

Neexistuje žiadny dôvod, prečo by ste si mali myslieť, že Facebook zmení spôsob, akým koná. Facebook je doslova ďalšou vetou štátneho dozoru. Každý rok utrácajú milióny dolárov za lobovanie za politikov, aby mohli pokračovať v práci ako obvykle.

Aby ste sa chránili, môžete urobiť niekoľko vecí:

  • Najskôr sa zbavte sociálnych médií.
  • Po druhé, nájdite dobrý prehliadač zameraný na ochranu osobných údajov na ochranu vašich údajov.
  • Po tretie, nájdite dobrú sieť VPN, ktorá zabezpečí anonymitu vašej online aktivity.
  • Po štvrté, použite nástroje na ochranu osobných údajov ako spôsob ochrany vašich údajov

Ak nechcete prerušiť spojenie s Facebookom, využite nastavenia Facebooku na obmedzenie zdieľaných údajov. Venujte osobitnú pozornosť tomu, ktorým aplikáciám tretích strán ste povolili zhromažďovanie údajov. To vás nebude chrániť, keď vonkajší zdroj nájde spôsoby, ako získať prístup k informáciám na Facebooku. Ale aspoň je to začiatok.

David Gewirtz
David Gewirtz Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me