Ako odstrániť svoju históriu Google

Google o vás vie viac ako vaša matka. Je možné, že Google vás pozná lepšie ako vy sám.


Ako je to možné?

Pre spoločnosť Google je to jednoduché. Vedú záznamy o všetkom, čo robíte prostredníctvom svojich služieb. Z každého vyhľadávania, ktoré ste kedy vstúpili, sa o vás dozvedeli viac, vrátane vašich obľúbených záujmov a záujmov, ako aj identifikácie ľudí, s ktorými ste spojení..

Už ste niekedy použili spoločnosť Google na hľadanie zamestnania alebo na získanie ďalších informácií o zdravotnom stave? A čo vyhľadávanie televíznych relácií, hudobníkov a filmov? Možno ste hľadali banku alebo sprostredkovateľský dom alebo našli svojho realitného agenta pomocou služby Google.

Ak áno, spoločnosť Google si to pamätá. Google udržiava užívateľský profil pre všetkých, ktorí využívajú ich služby.

Sú schopní zhromaždiť tie najmenšie podrobnosti týkajúce sa vašej identity a preferencií len zhromažďovaním všetkých týchto údajov. Facebook je v tomto ohľade ešte horší, keďže sa ich nedávnym nehodám v oblasti ochrany osobných údajov podarilo dostať na celosvetové hľadisko.

Tu je ukážka toho, na čom spoločnosť Google uchováva karty:

  • Vaše požiadavky na vyhľadávanie
  • ktorý videá vidíte
  • Všetky reklamy na ktoré kliknete alebo si ju zobrazíte
  • tvoj fyzické umiestnenie počas relácie prehliadania
  • ktorý webové stránky tráviť kedykoľvek
  • Údaje týkajúce sa prehliadačov a prehliadačov zariadenia, ktoré používate pri prístupe do spoločnosti Google

To je celkom komplexné, ale záznamy tam nekončia. Každý, kto má účet Google, mohol dať spoločnosti množstvo informácií, ako sú meno, pohlavie, dátum narodenia, telefónne číslo a heslo.

zmazať aktivitu google

Ak na YouTube zverejníte nejaké komentáre, nahráte fotografie alebo videá, píšete e-maily alebo pridáte kontakty, všetko sa zaznamená tiež.

Nie je to tak, akoby spoločnosť Google tieto informácie niekedy vyčistila. Udržiavali používateľské profily siahajúce až do roku 2005. To znamená, že zakaždým, keď ste používali Google, bol do vášho profilu vložený nový záznam. V tom čase na vysokej škole, keď vás zaujímali rekreačné drogy? Google má o tom záznam.

Realita je taká, že tieto rozsiahle záznamy sú priame ohrozenie vášho súkromia. Aj keď v prehliadači môžete vymazať históriu, vaša história Google sa tým nevymaže. Je to preto, že odstránenie histórie prehliadača funguje iba na vašom vlastnom zariadení.

Šanca, že vás znepokojuje vaše súkromie a bezpečnosť v online svete, je veľká. Chcete použiť najlepšiu sieť VPN, aby ste zaistili, že nikto nebude schopný viesť záznamy o tom, čo robíte online. Ak však svoju históriu vyhľadávania Google nevymažete, nechávate sa zraniteľní. Aj keď tieto údaje nebudú napadnuté alebo zneužité, stále ide o narušenie vášho súkromia.

Prečo spoločnosť Google uchováva všetky tieto údaje?

Google nebude odstraňovať informácie, ktoré zhromaždil v priebehu rokov. Je to preto, že sa naň spoliehajú na rôzne účely.

čistý príjem z digitálnej reklamy podľa spoločnosti

Jedným z najdôležitejších aspektov týchto cieľov je ich účasť na hromadnom dohľade. Spoločnosť Google úzko spolupracuje s vládnymi agentúrami na „špehovaní“ ľudí. Program dohľadu PRISM sa týka najmä odborníkov v oblasti bezpečnosti. V rámci tohto programu je NSA v USA schopná zbierať balíky online komunikácií. Podobné programy sú aktívne aj v iných krajinách.

Tieto údaje navyše pomáhajú spoločnosti Google zacieliť vás konkrétnou reklamou. Tento zimný kabát, na ktorý ste sa dívali online?

Zrazu sa od nej nemôžete dostať.

Reklama na to vás sleduje všade, kam idete.

Spoločnosť Google rýchlo poznamenáva, že vaše údaje nepredáva tretím stranám, ale stále dosahujú zisk. Je to preto, že inzerenti im platia za umiestňovanie reklám. Google uspeje v tejto hre v piky. Sú dominantné nad všetkými ostatnými online službami umiestňovania reklám.

Spoločnosť Google je ďalej známa nákup ohromujúceho počtu firiem. Údaje, ktoré zhromažďujú od vás a od ostatných, sú potrebné na to, aby pomohli týmto podnikom uspieť. Medzi ich najnovšie akvizície patria Sigmoid Labs, Workbench, Onward, Senosis, GraphicsFuzz, Cask a mnoho ďalších..

Nenávidíte predstavu, že spoločnosť Google toho o vás veľa vie?

špionážny vektorNie je pochýb o tom, že Google je skvelý vyhľadávací nástroj. Získate veľa vynikajúcich výsledkov v žiadnom momente. Táto služba však prichádza s cenou, konkrétne za vaše súkromie. Čím viac ľudí si uvedomuje, aké sú invazívne a rozšírené taktiky spoločnosti Google, zvyšuje sa naliehavosť vymazania ich histórie Google..

Ak sa vám nepáči myšlienka akejkoľvek spoločnosti, ktorá má o vás toľko informácií, z ktorých niektoré pravdepodobne siahajú až do roku 2005.

Na riešenie tohto problému môžete podniknúť kroky.

Začnite s účtom Google

Vyzerá to kontraintuitívne, ale jediný spoľahlivý spôsob, ako odstrániť svoju históriu Google, je prostredníctvom vášho účtu Google. Ak teda nemáte účet Google, musíte si ho vytvoriť. Ak sa vám páči veľká väčšina ľudí, jedného už máte. Ak tak neurobíteposkytnite spoločnosti Google iba minimum informácií o tebe.

Vyhľadajte nástroj Moja aktivita

Začať na domovskej stránke spoločnosti Google. Ak ste sa ešte neprihlásili, prejdite do pravého horného rohu a prihláste sa do svojho účtu Google. Potom kliknite na ikonu v tvare kruhu a začnite.

Google vás zavedie na domovskú stránku účtu Google. Vyberte „Dáta & Prispôsobenie “na ľavej strane obrazovky. Posuňte zobrazenie nadol a vyhľadajte tlačidlo „Moja aktivita“.

nastavenia google

Na tejto stránke uvidíte neuveriteľne podrobný a komplexný zoznam vašej online aktivity. Na ľavej strane obrazovky nájdete možnosť „Odstrániť aktivitu“.

Kliknite naň a Google sa vás môže pokúsiť presvedčiť, že zdieľanie vašich údajov a ich uchovávanie v ich záznamoch je dôležité. Používajú tri diapozitívy, ktoré poskytujú dôvody, prečo si myslia, že by ste mali byť pri svojej činnosti otvorenejší.

V zásade ich možno ignorovať, pretože dôraz sa kladie na ochranu súkromia.

Existujú údaje, ktoré chcete uchovávať?

Niektoré z vašich vyhľadávaní nemusia byť obzvlášť citlivé a možno vám nebude vadiť, ak ich o nich vie svet. Vymazanie vašej histórie Google zahŕňa aj odstránenie e-mailov vo vašom účte Gmail. Vo vašom profile Google sa môžu nachádzať aj ďalšie veci, ktoré si chcete ponechať.

V takom prípade budete musieť údaje skôr, ako niečo vymažete, stiahnuť. Je to dôležité, pretože tu uvedený postup odstránenia úplne vymaže vašu históriu Google. Nechcete stratiť žiadne dôležité e-maily ani iné údaje, ktoré sú pre vás stále užitočné.

Ak chcete stiahnuť vybrané súbory, ktoré si chcete uložiť, prihláste sa do svojho účtu Google. Nájdite stránku na odber údajov. Google automaticky vyberie na stiahnutie všetky typy súborov vo vašom účte. Keďže pravdepodobne nebudete musieť alebo nechcete sťahovať celú svoju históriu Google, môžete kliknúť na možnosť „Vybrať žiadne“, aby neboli vybrané žiadne kategórie..

gmail menovky

Odtiaľto si môžete vybrať a vybrať, ktoré súbory alebo typy súborov si chcete stiahnuť a ponechať. Napríklad v oblasti Gmailu môžete vybrať všetky položky v doručenej pošte a koncepty. Po dokončení výberu kliknite na „Ďalej“ v dolnej časti stránky.

gmail výber štítkov ďalšie tlačidlo

Týmto sa otvorí nová stránka, kde môžete si vybrať, kam chcete svoje sťahovanie uložiť. Je tiež možné zvoliť, či chcete typ súboru .zip alebo .tgz. Potom si musíte zvoliť, ako budú vaše údaje doručené. Väčšina ľudí uprednostňuje e-mail s odkazom, môžete sa však rozhodnúť pre odoslanie odkazu do cloudového úložiska. Ďalej kliknite na „Vytvoriť archív“ a spustite proces sťahovania. V závislosti od veľkosti sťahovaných súborov to môže trvať niekoľko minút.

archív vytvárajúci google

Keď váš e-mail príde od spoločnosti Google, kliknite na odkaz a stiahnite si svoje údaje. Zvážte ponechanie kópie v počítači a ďalšie v cloude alebo na externom pevnom disku.

archív sťahovania google

Vymazanie údajov vyhľadávania

Na stránke „Moja aktivita“ nájdite tlačidlo „Odstrániť aktivitu podľa“. Môžete si vybrať z niekoľkých možností, ako sa rozhodnúť, čo chcete odstrániť a čo ponechať. Môžete odstrániť na základe konkrétnych tém alebo produktov.

téma odstránenia google

Kliknite na položku „Vyskúšať“ pod položkou „Odstrániť podľa témy alebo produktu“. Týmto sa vrátite na hlavnú stránku Moja aktivita. Vyberte konkrétnu aktivitu kliknutím na ikonu troch zvislých bodiek. Vyberte možnosť Odstrániť.

google moja aktivita

Tu Google začne trochu panikáriť. Poskytuje vám kartu, ktorá vám povie, ako vaša história robí spoločnosť Google rýchlejšou a užitočnejšou. Kliknutím na „OK“ to obídete.

potom, Spoločnosť Google dvakrát skontroluje, či sa daný záznam skutočne chcete odstrániť. Užitočne vás informujú, že podobné údaje môžu byť stále pripojené k vášmu účtu Google v oblastiach ako História polohy a História prehliadača Chrome. Tiež vám povie, že ak chcete vidieť túto ďalšiu aktivitu, môžete navštíviť „Iná aktivita Google“. Kliknite na tlačidlo Odstrániť a vybraný záznam zmizne..

Rýchlejší a komplexnejší spôsob odstránenia vašej histórie Google je použitie možnosti „Odstrániť podľa dátumu“ namiesto možnosti „Odstrániť podľa témy alebo produktu“. Kliknite na „Vyskúšať“ a zobrazí sa vám rozbaľovacia ponuka s rôznymi rozsahmi dátumov. Môžete tiež vytvoriť vlastný rozsah dátumov, ktorý chcete odstrániť.

google odstrániť tému po celú dobu

Najužitočnejšou položkou v rozbaľovacej ponuke je však výber „Celý čas“. Kliknite na „Odstrániť“ a Google bude znova panikáriť. Uvidíte kartu, ktorá vás vyzve, aby ste si overili, že to naozaj chcete odstráňte celú svoju históriu.

google odstrániť tému ďalšie tlačidlo

Dokončite proces kliknutím na tlačidlo Odstrániť. Pokiaľ ide o spoločnosť Google, máte teraz čistú tabuľu.

Čo teraz?

To, že ste vymazali svoju históriu, samozrejme neznamená, že nemusíte robiť nič iné. Google bude stále sledovať každý váš krok. Znamená to, že proces mazania histórie Google musíte opakovať každých pár týždňov alebo mesiacov.

alternatívne, môžete spoločnosti Google zabrániť v sledovaní vašich online aktivít. Na hlavnej stránke Moja aktivita kliknite na ikonu troch zvislých bodiek v pravej hornej časti obrazovky. Vyberte "Ovládacie prvky aktivity."

kontrola aktivity google

Každá aktivita Google má vlastnú kontrolu, takže budete musieť zrušiť výber každej z nich.

Kliknutím na tlačidlo Pozastaviť v dolnej časti stránky zabránite spoločnosti Google sledovať vás. Na zastavenie ešte väčšej sledovacej aktivity, prejdite nadol do dolnej časti nasledujúcej stránky a kliknite na položku Reklamy. Znova budete musieť zrušiť výber všetkých tlačidiel. Zobrazí sa kontextové okno týkajúce sa prispôsobenia reklám. Vypnite to tiež.

google pozastaviť webovú aktivitu

Po dokončení všetkých týchto krokov si môžete byť istí, že vaše súkromné ​​údaje už nie sú uložené v rozsiahlej databáze spoločnosti Google.

Google je to obrovský poskytuje informácie pre bývanie. Kedykoľvek budete využívať ich služby, musíte si uvedomiť, že každá akcia je sledovaná, meraná a analyzovaná predovšetkým preto, aby vám priniesla reklamy. Aj keď určite existujú spôsoby, ako obmedziť množstvo informácií, ktoré môže spoločnosť Google získať od vás, napríklad použitie úplne bezpečného prehliadača spojeného s sieťou VPN (dokonca aj dobrá bezplatná sieť VPN urobí), nezabudnite, že obetuješ trochu lepších skúseností zakaždým, keď si anonymný.

Táto téma je veľmi subjektívna, ale vždy zostane otázkou rovnováhy medzi súkromím a pohodlím.

Čo je pre vás dôležitejšie?

David Gewirtz Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me