Avira Phantom VPN – Túto stránku neodporúčame (výsledky testov)

Avira Phantom VPN - Túto stránku neodporúčame (výsledky testov)

Príliš málo serverov, príliš pomalých a, mimochodom, čo tak nemecké zákony o ochrane súkromia?

Avira Phantom VPN má pre to veľa práce. Využíva najnovšie a najväčšie protokoly VPN a šifrovanie AES-256 bitov. Okrem toho je povolené torrentovanie a zdá sa, že Netflix je z veľkej časti dostupný na mnohých serveroch. Avira Phantom sa môže pochváliť aj zabudovaným vypínačom zabíjania a možnosťou pripojenia viacerých zariadení naraz.

Táto zbierka pozitív nestačí na prekonanie tejto skutočnosti rýchlosť prenosu dát je neuveriteľne pomalá s touto službou. Spoločnosť má tiež ústredie v Nemecku, čo môže byť problémom pre používateľov, ktorí sa obzvlášť obávajú o súkromie svojich údajov. Politika ťažby môže byť pre niektorých ľudí odbočkou.

Poďme to rozobrať.

avira logo

Avira Phantom VPN Overview

FeaturesInformation
Použiteľnosť: Veľmi jednoduché použitie
Pravidlá protokolovania: Niektoré zásady protokolovania
Veľkosť servera: 40 serverov
Distribúcia servera: 20 krajín
Podpora: databázy
torrenting: Povolený
Streaming: Povolený
Protokol VPN a šifrovanie: Protokoly OpenVPN, IPSec a Ikev2;
centrála: Nemecko
Cena: $ 4,99 / mesiac
Oficiálna web stránka: https://www.avira.com

Bezpečnosť a šifrovanie

Avira Phantom má klientov pre Windows, Android, MacOS a iOS. Po pripojení k systému Android alebo Windows budete používať protokol OpenVPN. Pre väčšinu informovaných používateľov je to protokol voľby, pretože má výhodu v tom, že ide o technológiu s otvoreným zdrojom. Tí, ktorí používajú MacOS alebo iOS, budú mať výhody protokolu IPSec. Sofistikovaní používatelia si môžu všimnúť, že pokiaľ ide o protokoly VPN s touto službou, nie je na výber. Priemerný používateľ si to však pravdepodobne nevšimne.

šifrovací proces vpn

Avira Phantom VPN má vstavaný vypínač zabíjania, táto funkcia je však k dispozícii iba platiacim zákazníkom a nie tým, ktorí sa rozhodnú používať bezplatnú verziu tejto služby. Prepínač zabíjania je nevyhnutný, pretože bráni aplikáciám vo vašom počítači pokračovať v prehliadaní, keď sieť VPN náhle stratí pripojenie. To zaisťuje, že počas relácie prehliadania budete udržiavať úplné súkromie.

Jednou z výhod v prospech Avira Phantom je, že poskytuje ochranu DNS. DNS transformuje adresy URL, ktoré ľudia hľadajú, na adresy IP, ktorým môžu počítače ľahšie porozumieť. Vďaka internej službe DNS ju Avira Phantom robí oveľa viac pre akúkoľvek tretiu stranu je ťažké sledovať žiadosti používateľov o DNS.

Umiestnenie servera Avira Phantom VPN

avira vpn zoznam krajínJeden z dôvodov, prečo je Avira Phantom VPN tak pomalý, môže súvisieť s jeho malý počet serverov. Celkovo má iba 40 serverov v 20 krajinách. Väčšina z nich sa nachádza v Európe v krajinách ako Rakúsko, Česká republika, Taliansko, Nemecko, Francúzsko, Rumunsko, Holandsko, Poľsko, Švajčiarsko, Spojené kráľovstvo a Španielsko. So sídlom v Nemecku nie je táto koncentrácia európskych serverov prekvapujúca.

Ďalšie servery sa nachádzajú v USA, Kanade, Mexiku, Austrálii, Brazílii a Singapure. V USA existuje tucet serverov, ale iba jeden server v Južnej Amerike a Blízky východ a Afrika sú úplne vynechané. Ak bývate na jednom z týchto miest, môže byť rozumné vyhľadať iného poskytovateľa VPN.

Webové stránky spoločnosti Avira Phantom sľubujú, že sa v budúcnosti pridá viac miest, ale neexistujú žiadne podrobnosti o tom, kedy k tomu môže dôjsť alebo kde sa tieto servery môžu nachádzať..

Prečo je tento relatívne malý počet serverov významný?

Ak poskytovateľ VPN ponúka používateľom iba niekoľko serverov, z ktorých si môžu vybrať, znamená to, že sa vynásobí objem prenosu na každom serveri. Keď je server čoraz viac preplnený, zhoršuje sa výkon, najmä rýchlosť prenosu dát.

Čím väčšia je rozmanitosť umiestnenia serverov, tým je pravdepodobnejšie, že používatelia nájdu server, ktorý je blízko domova, čo by malo zvýšiť rýchlosť prehliadania. Ak je skrytie vašej geografickej polohy rozhodujúce, znamená to, že mať viac serverov, z ktorých si môžete vybrať, tiež znamená lepšie schopnosti spoofingu.

Ak sa pozriete na najlepšie výber austrálskych sietí VPN, uvidíte, že väčšina vysokokvalitných služieb má k dispozícii tisíce serverov.

Používanie BitTorrentu alebo P2P s Avira Phantom VPN

Členovia tímu zákazníckej podpory spoločnosti Avira Phantom uviedli, že nerozlišujú medzi rôznymi druhmi webového prenosu. To znamená, že P2P a sťahovanie torrentov sú povolené. Na rozdiel od iných poskytovateľov VPN sa zdieľanie súborov neobmedzuje iba na konkrétne servery.

Výsledky rýchlostných testov siete Avira Phantom VPN

Väčšina ľudí, ktorí používajú sieť VPN, predtým vie, že tieto služby môžu pomôcť zaistiť svoju anonymitu a súkromie online. Tiež vedia, že cena, ktorú za túto anonymitu platia, je rýchlosť. Skutočne seriózny poskytovateľ VPN so sieťou tisícok serverov a veľkou rozmanitosťou umiestnení serverov spôsobí menší vplyv na rýchlosť prenosu údajov..

avira phantom vpn speed resultBohužiaľ pre Avira Phantom VPN ich systém trpí neuveriteľným nedostatkom serverov. To znamená neuveriteľne pomalý prenos dát. Testovanie výkonnosti bez použitia siete VPN umožnilo rýchlosť sťahovania údajov 98,71 Mb / s a rýchlosti nahrávania 53,00 Mb / s. Keď bola zapnutá sieť Avira Phantom VPN, rýchlosť sťahovania klesla na iba 6,98 Mbps zatiaľ čo rýchlosť nahrávania bola neuveriteľne 9,02 Mbps.

Tento test sa uskutočnil pomocou servera Avira v Holandsku, ktorý je dosť vzdialený od skutočného umiestnenia testovacieho počítača. Testovanie na serveri v USA bolo ešte horšie. To poskytlo výsledky sťahovania 4,34 Mbps a 2,23 Mbps pre nahrávanie. To je rýchlosť sťahovania približne o 95% pomalšie ako výsledky dosiahnuté bez VPN, a rýchlosť nahrávania bola podobne ovplyvnená.

V porovnaní s niektorými z väčších poskytovateľov VPN tam, tieto výsledky testov rýchlosti sú dosť zlé. Predstavte si, že na načítanie webovej stránky budete musieť počkať niekoľko minút. Bolo by to nesmierne frustrujúce. Pravdepodobne by ste sa vzdali a odišli dlho predtým, ako niečo urobíte.

Pravidlá protokolovania siete Avira Phantom VPN

zabezpečené prehliadanieMnoho poskytovateľov VPN sa pýši zásadami neprihlásenia sa, ale potom vo svojich zásadách ochrany osobných údajov alebo zmluvných podmienkach uvedie, že skutočne vykonávajú určité obmedzené sledovanie a udržiavanie záznamov týkajúcich sa svojich zákazníkov. Avira Phantom VPN sa líši v tom, že sú vopred o protokolovaní, ktoré robia.

Spoločnosť hovorí, že oni uchovávať údaje týkajúce sa diagnostických informácií aby mohli udržiavať náskok pred chybami a inými problémami, ktoré pravdepodobne ovplyvnia dojem používateľa. Avira tiež môže sledovať, či sú konkrétni používatelia platení alebo bezplatní zákazníci, pretože existujú limity, koľko údajov môže bezplatný zákazník využiť v lehote jedného mesiaca..

Okrem toho spoločnosť tvrdí, že nesledujú, ktoré webové stránky jej zákazníci navštevujú, ani ich IP adresy.

Možnosti cien pre Avira Phantom VPN

Avira Phantom ponúka bezplatné aj platené verzie svojich služieb. Bezplatná verzia obmedzuje zákazníkov iba na 500 MB mesačne. Celý prenos je šifrovaný a je možné pristupovať na stránky s obmedzeným geografickým umiestnením. Zahrnutá je aj ochrana proti úniku DNS a je možný prístup prostredníctvom viacerých zariadení.

avira vpn proPlatená verzia sa nazýva Phantom VPN Pro. Používatelia, ktorí sa rozhodnú pre túto službu, majú prístup k neobmedzenému množstvu údajov ak všetkým funkciám zahrnutým v bezplatnom pláne. Platená služba sa však dodáva s dvoma hlavnými funkciami, ktoré nie sú dostupné pre bezplatných zákazníkov. Týmito funkciami sú spínač zabíjania a prístup k zákazníckej podpore.

Dobrá cena alebo predražená?

To je správne. Každý, kto sa rozhodne neplatiť za Avira Phantom VPN, nebude mať výhodu automatického prepínača zabíjania, ktorý ho chráni v prípade, že jeho VPN služba nebude dostupná. ďalej, bezplatní zákazníci nemajú vôbec žiadny prístup k zákazníckej podpore.

Internetová stránka Avira Phantom VPN má vedomostnú základňu, nemusí však nevyhnutne zodpovedať odpovede, ktoré používatelia hľadajú. K dispozícii sú aj fóra používateľov, ale skúsenosti naznačujú, že to nie je efektívny alebo efektívny spôsob riešenia problémov so službami.

Mať zákaznícku podporu s plateným programom nie je nevyhnutne ani veľa. Prístup je možný prostredníctvom telefónu alebo e-mailu a podpora sa poskytuje hovorcom viacerých jazykov. však, reakčné časy sa zdajú byť pomalé a siahajú do hodín alebo dní. Keď dostanú odpovede, často nie sú v poriadku a vyžadujú viac a viac dozadu. Vyriešenie jednoduchého problému môže trvať týždeň alebo viac.

Platené predplatné stojí 10 dolárov mesačne. Toto nie je zlá cena, ale nedostatok podpory zákazníkov a pomalé rýchlosti prenosu údajov znamenajú, že služba za to nestojí. Jedna pekná vec je, že Avira Phantom VPN umožňuje pripojenie neobmedzeného počtu zariadení. Toto je obzvlášť dobrá správa pre majiteľov firiem alebo ľudí, ktorí majú veľa zariadení na ochranu.

Je Avira Phantom VPN odporúčaná?

Router VPNAvira Phantom VPN je neodporúčané z niekoľkých dôvodov. Aj keď je služba dostupná pre zariadenia so systémom Windows, Mac, iOS a Android, nie je možné nastaviť túto službu na smerovači, aby všetky vaše pripojené zariadenia mali rovnakú ochranu. Navyše to tak je nie je možné používať Avira Phantom v súvislosti s TOR poskytnúť si ďalšiu vrstvu ochrany. SmartTV, herné konzoly a zariadenia so systémom Linux podobne nie sú kompatibilné.

Existujú lepšie služby s oveľa rýchlejšou rýchlosťou prenosu údajov a ľahko dostupnými konkurenčnými cenami. Ak chcete Ochrana osobných údajov Austrália odporúčanie, potom sa pozrite na našu recenziu NordVPN. Nebudete sklamaní.

David Gewirtz
David Gewirtz Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me