CyberGhost – dobrý, ale nie veľký (naše úplné výsledky testov)

Tento je celkom dobrý. Nie je dokonalý, nevadí, ale celkom dobre. Mohli by ste urobiť horšie pre oveľa viac peňazí.


Cyberghost na svojej webovej stránke potvrdzuje, že sú „hlavným zástancom a propagátorom občianskych práv, slobodnej spoločnosti a necenzurovanej internetovej kultúry“.

Podľa nášho názoru je to celkom dobré miesto, kde začať.

Táto rumunská spoločnosť bola založená v roku 2011, nedávno ju však získali Crossrider Limited a Robert Knapp. Zdá sa, že sú pripravení ponúkať neustále zlepšujúce sa služby, ktoré by spoločnosti mohli pomôcť získať vyššiu priečku v rebríčku služieb VPN. Spoločnosť CyberGhost tvrdí, že poskytuje svoje služby spoločnosti viac ako 20 miliónov ľudí na celom svete. Okrem toho ponúka CyberGhost okrem iného spoľahlivé protokoly s OpenVPN a IPSec. Vďaka šifrovaniu bitov AES-256 je ľahké zistiť, či je touto službou zabezpečené vaše súkromie a anonymita.

CyberGhost je navrhnutý tak, aby počas surfovania účinne skryl vašu IP adresu. Zahrnutie prepínača kill znamená, že môžete prehľadávať bez obáv odhaliť svoju skutočnú polohu a identitu..

K zariadeniu CyberGhost môžete súčasne pripojiť až sedem zariadení, čo je ideálne pre každého, kto má početné počítače, tablety a smartphony..

Prehľad Cyberghost

FeaturesInformation
Použiteľnosť: Jednoduché použitie
Pravidlá protokolovania: Žiadne zásady denníka
Veľkosť servera: 3000 ++ servery
Distribúcia servera: 59 krajín
Podpora: Live chat
torrenting: Povolený
Streaming: Povolený
Protokol VPN a šifrovanie: Protokol OpenVPN, L2TP a IPSec; 256-bitové šifrovanie AES
centrála: Rumunsko
Cena: $ 2,75 / mesiac
Oficiálna web stránka: https://www.cyberghostvpn.com

Viaceré priateľské riešenie

ako cyberghost fungujeČi už vaše zariadenia používajú Mac, Windows, iOS alebo Android, sú kompatibilné s CyberGhost. Pokročilí používatelia ocenia možnosť pripojenia svojich zariadení so systémom Linux a pripojenia služby k smerovaču.

Hoci CyberGhost nie je tak rozsiahly ako iní lídri v tomto odvetví, predstavuje tiež pomerne robustný výber serverov umiestnených po celom svete. To všetko je k dispozícii za prijateľnú cenu, ale rozhodne to nie je bezplatné vpn.

Iní poskytovatelia VPN ponúkajú popri rozsiahlejších sieťach serverov o niečo lepšie protokoly zabezpečenia a o niečo rýchlejšie rýchlosti prenosu údajov. Avšak, CyberGhost je nepochybne solídna voľba.

Bezpečnosť a šifrovanie

trhliny AES-256

Aj keď CyberGhost neprijíma bezpečnostné opatrenia do extrémov, ktoré niektorí ďalší poskytovatelia robia, stále poskytujú špičkovú ochranu. Patria sem rôzne protokoly VPN vrátane protokolu veľmi preferovaný protokol OpenVPN. IPSec a L2Tp sú tiež k dispozícii spolu s niekoľkými ďalšími. Schopnosť zvoliť si vhodný protokol je veľkým plusom pre mnoho sofistikovanejších používateľov.

Okrem dôveryhodných protokolov získate šifrovanie AES-256 bit. Je to druh šifrovania, ktorý široko používa vláda a armáda. Môžete veriť, že váš webový prenos bude šifrované na prakticky nerozbitnej úrovni.

Ak uprednostňujete TOR okrem VPN, CyberGhost je pre vás dobrou voľbou. Táto VPN je dokonale kompatibilná s TOR. Tí, ktorí cítia potrebu ešte väčšej bezpečnosti, môžu chcieť vyskúšať funkciu Double Encryption, čo znamená, že autentifikačné údaje aj údaje VPN sú šifrované.

Umiestnenie servera CyberGhost

V súčasnosti sa CyberGhost pýši a celkom 3 066 serverov. Je to omnoho viac, ako môže ponúknuť väčšina poskytovateľov VPN, ale nie je to také dobré ako to, čo je k dispozícii prostredníctvom niektorých najlepších spoločností VPN. Servery CyberGhost sú distribuované do 59 krajín a spoločnosť tvrdí, že sa neustále usilujú prinášať viac serverov online na stále rastúcu rozmanitosť miest..

V USA spravuje CyberGhost viac ako 500 serverov a ďalších 89 v Kanade. V Mexiku nemajú servery, ale v Kostarike je ich desať. Pokrytie v Južnej Amerike je v porovnaní s inými poskytovateľmi pomerne dobré. Servery sa nachádzajú v Kolumbii, Brazílii a Čile.

Rovnako ako v prípade mnohých iných spoločností VPN je pokrytie v Afrike pomerne obmedzené. Servery sa však nachádzajú v Južnej Afrike a Keni. Blízky východ je podobne nedostatočne zastúpený. Deväť serverov sa nachádza v Izraeli a 10 sa nachádza v Pakistane, čo je nezvyčajné začlenenie medzi mnohých poskytovateľov VPN.

Servery všade

umiestnenie servera cyberghost

Európa je komplexne pokrytá z Portugalska na Ukrajinu a z Islandu do Grécka. Zahrnuté sú aj menšie krajiny ako Albánsko, Bosna a Hercegovina, Bielorusko, Cyprus, Estónsko, Litva, Lotyšsko, Moldavsko, Macedónsko, Srbsko, Slovinsko a Slovensko..

Servery nájdené v Hongkongu, Indonézii, Indii, Japonsku, Južnej Kórei, Malajzii, Singapure, Thajsku a Vietname znamenajú, že ázijský región je dobre zastúpený. Nový Zéland a Austrália sú podobne pokryté stovkami serverov.

Niektorí poskytovatelia služieb VPN používajú kombináciu fyzických a virtuálnych serverov. Fyzické servery sú skutočne umiestnené v geografickom umiestnení, ku ktorému sú priradené. Virtuálne servery však môžu byť kdekoľvek a môžu byť načítané softvérom, vďaka ktorému sa zdá, že sa nachádzajú v krajine, kde služba VPN hovorí, že server je nájdený.

S touto praxou nie je nič zlé. Niektorí používatelia VPN sa napriek tomu obávajú, cez ktorú krajinu smeruje ich webový prenos. Z ich pohľadu by sa radšej zaoberali fyzickými servermi, aby presne vedeli, kam ich údaje smerujú.

CyberGhost používa kombináciu fyzických a virtuálnych serverov. Zástupca spoločnosti poznamenáva, že väčšina jej serverov je fyzických. Majú však stupeň virtualizácie na takmer 350 svojich serveroch. Používatelia, ktorých sa to týka, sa radi dozvedeli, že tieto virtuálne servery sa skutočne nachádzajú v krajine podľa popisu.

Používanie služby BitTorrent alebo P2P s programom CyberGhost

vektor zdieľania súborovZdá sa, že ľudia v CyberGhost chcú, aby mali zákazníci počas svojich online zážitkov čo najväčšiu slobodu. V dôsledku toho je zdieľanie súborov P2P a BitTorrent povolené prostredníctvom tejto služby. Zatiaľ čo iní poskytovatelia môžu na tento účel obmedziť používateľov na určité servery alebo iní túto činnosť úplne zakázajú, CyberGhost nevyužíva žiadne takéto obmedzenia.

Mnoho ľudí bude tiež radi, že vedia, že CyberGhost ďalej využíva servery, ktoré sú špeciálne navrhnuté tak, aby zlepšili zážitok zo streamovania. Toto je skvelá správa pre ľudí, ktorí chcú používať svoju sieť VPN pri sledovaní služieb Netflix, Amazon Prime alebo iných streamovacích služieb..

Výsledky testu rýchlosti CyberGhost

Celkovo CyberGhost ponúka celkom dobrý balík funkcií. Zdá sa, že sa veci v oddelení rýchlosti trochu rozpadajú. Testovanie výkonnosti pred zapnutím VPN prinieslo prenosové rýchlosti 98,71 Mbps a prenosové rýchlosti 53,00 Mbps. Zapnutie programu CyberGhost znamenalo, že sa veci výrazne spomalili. Pripojenie na americký server v New Yorku malo za následok rýchlosť sťahovania 18,41 Mbps a rýchlosť uploadu 7,12 Mbps.

Výsledok testu rýchlosti cyberghostPri nízkej rýchlosti prenosu dát môžete tiež použiť bezplatnú sieť VPN. Veci sa zlepšili, keď sa používa server nachádzajúci sa v Amsterdame. Rýchlosti sťahovania sa zlepšili na 51,10 Mbps, zatiaľ čo rýchlosť nahrávania sa zmenila na 21,10 Mbps.

Výsledky z rýchlostných skúšok v Hongkongu a Londýne boli horšie. Hongkong predstavoval takmer rovnaké rýchlosti sťahovania a nahrávania v oblasti 4,0 Mb / s, zatiaľ čo v Londýne bol priemerný počet sťahovaných sadzieb 5,63 Mb / s a ​​15,65 Mb / s..

Pravidlá protokolovania spoločnosti CyberGhost

Jednou z najdôležitejších funkcií, ktorú môže ponúknuť ktorýkoľvek poskytovateľ VPN, je to, že neuchovávajú záznamy o svojich zákazníkoch. Koniec koncov, dôvodom, prečo sa ľudia rozhodnú používať VPN predovšetkým, je minimalizovať narušenie ich súkromia. Chcú vedieť, že ich citlivé údaje nie sú ohrozené a že nikto podrobne monitoruje, ako trávia svoj čas online.

Je to rozhodujúce, pretože ak poskytovatelia VPN uchovávajú záznamy o spôsobe, akým poskytovatelia internetových služieb postupujú, narušilo by to účel VPN. Ak sa orgány činné v trestnom konaní alebo iné vládne orgány rozhodnú požadovať záznamy zákazníkov od spoločnosti VPN, vždy je vhodnejšie, ak majú málo alebo žiadne záznamy, ktoré by im poskytli.

Preto nie je neobvyklé, keď sa služby VPN pýšia svojimi politikami „neprihlasovania“. Tieto politiky sa zriedka dodržiavajú v prísnom zmysle. Ak sa namiesto toho pozriete na zásady ochrany osobných údajov alebo podmienky služby, zistíte, že niektorí poskytovatelia VPN skutočne vedú pomerne komplexné záznamy.

cyberghost komentárToto je NOT prípad CyberGhost. Ich umiestnenie v Rumunsku určite pomôže situácii, pretože táto krajina nie je súčasťou siete dohľadu 14 očí. Nezdieľajú veľa údajov s inými krajinami, a ich zákony týkajúce sa údajov a vedenia záznamov sú prakticky nulové. To znamená, že môžete veriť, že vaše online aktivity nie sú monitorované a uložené niekde, odkiaľ by sa k nim neskôr mohlo pristupovať.

CyberGhost na svojich webových stránkach jasne ukazuje, že nedrží údaje sledovania. To znamená, že neexistujú žiadne záznamy o histórii prehliadania používateľa, o obsahu jeho údajov ani o preferenciách vyhľadávania. Spoločnosť neuchováva protokoly o pripojení, takže nikto nesleduje kedy a ako dlho sa prihlasujete na internet.

Možnosti tvorby cien pre CyberGhost

Všetky možnosti fakturácie pre CyberGhost zahŕňajú prístup na všetky servery spoločnosti a schopnosť pripojte naraz až sedem zariadení. Zákaznícka podpora je poskytovaná nepretržite a sú k dispozícii aplikácie, ktoré sú kompatibilné s počítačmi Mac, Windows, iOS, Android a ďalšími..

cyberghost cenotvorba

Zákazníci, ktorí sa rozhodnú platiť mesačne, zaplatia každý mesiac 11,99 dolárov. Zľavy sú k dispozícii pre ľudí, ktorí si službu zakúpia jeden alebo viac rokov vopred. Jednoročný balík stojí 4,99 dolárov mesačne, zatiaľ čo dvojročný balík stojí 3,79 dolárov mesačne. Najlacnejšie riešenie je ísť s trojročným balíkom za 2,75 dolárov mesačne.

Vzhľadom na pomerne pomalú rýchlosť prenosu údajov spoločnosti CyberGhost nemusí byť rozumné investovať do jednoročného, ​​dvoj- alebo trojročného záväzku, kým si nie ste istí, že produkt je pre vás skutočne životaschopný. Najlepšie bude kúpiť si mesačné predplatné, aby ste si mali čas vyskúšať službu pred zakúpením väčšieho balíka. Ak sa rozhodnete službu neponechať, je k dispozícii 30-dňová refundácia na všetky balíky.

Možnosti platby zahŕňajú PayPal a kreditné karty. Ak chcete zostať skutočne anonymní, potom môžete tiež platiť pomocou bitcoínov.

Odporúča sa CyberGhost - Áno

Ako sieť VPN má CyberGhost veľa práce. Jeho bezpečnosť je spoľahlivá pri šifrovaní AES-256 bitov a určite je príjemné mať k dispozícii množstvo protokolov VPN, z ktorých si môžete vybrať. To, že tieto protokoly zahŕňajú OpenVPN a IPSec, je skvelou správou pre ľudí, ktorí sa obávajú o bezpečnosť. Tiež možnosť dvojitého šifrovania môže byť obzvlášť užitočná pre ľudí, ktorí majú obavy, aby sa vyhli zvedavým očiam totalitných režimov..

cyberghost proĎalšia vec, ktorá robí CyberGhost atraktívnou voľbou VPN, je pozitívny dojem používateľa. Inštalácia a spustenie je mimoriadne ľahké, čo znamená, že môžete byť v prevádzke za menej ako päť minút.

Použiteľnosť je skvelá, keď ste v aplikácii CyberGhost. Zdá sa, že je všetko na dosah ruky, a nemusíte robiť veľa lovu, aby ste zistili, ako dokončiť najzákladnejšie operácie. Ak si to používatelia želajú, je možné aplikáciu nakonfigurovať tak, aby sa automaticky spúšťala jediným kliknutím.

Žiadna CyberGhostova politika bez protokolovania je tiež definitívne plus, najmä pre tých, ktorí sú skutočne citliví na otázky týkajúce sa súkromia a anonymity online. Táto spoločnosť sa však skutočne rýchlo potýka s rýchlosťou. VPN, ktorá sa môže pochváliť sieťou viac ako 3 000 serverov, by mala byť schopná poskytovať lepšie prenosové rýchlosti. Očakáva sa mierne spomalenie, keď sa použije VPN, ale výsledky testu rýchlosti CyberGhost nie sú ničím sklamaním..

Majte na pamäti, že skúsenosti používateľov sa môžu značne líšiť v závislosti od počítačového systému a miesta, kde sa používateľ nachádza na svete. Bezpochyby má CyberGhost tisíce zákazníkov, ktorí sú úplne spokojní s rýchlosťou ich prehliadania. Tu zobrazené výsledky testov jednoducho preukazujú, že možno budete chcieť pamätať na zásady vrátenia platieb CyberGhost, ak nie ste spokojní so službou..

Okrem problémov s rýchlosťou, CyberGhost ponúka všetky funkcie a zabezpečenie, ktoré by ste očakávali od platenej služby VPN. Preto sa odporúča CyberGhost.

David Gewirtz
David Gewirtz Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me