Hide.Me VPN Review – dobrý výber, ale pomalé rýchlosti (výsledky testov)

Hide.me robí pár vecí dobre. Nanešťastie ich robia rýchlosťou - dobre, uh ... Predstavte si lenivú pláva v bazéne arašidového masla. V skutočnosti to nerobte.


hide.me logoBola založená v roku 2012, Hide.me je a relatívne nový hráč v hre VPN. Všetci jej zakladatelia majú skúsenosti s IT oddeleniami vysokotlakových sektorov, ako sú veľké korporácie s pobočkami vo viacerých krajinách a federálne vlády. To znamená, že sú dobre kvalifikovaní pre navrhovanie služieb, ktoré majú chrániť súkromie svojich zákazníkov.

Napriek tomuto rodokmeňu, Hide.me nie je tak dobrý, ako by mohol byť. V jej prospech má spoločnosť sídlo v Malajzii, krajine, ktorá nie je členom Five Eyes ani 14 Eyes. Toto je vynikajúca správa pre ľudí, ktorí si chcú byť istí, že ich súkromné ​​údaje nebudú odovzdané prvej donucovacej alebo vládnej organizácii, ktorá prichádza klopať na dvere Hide.me.

Pozri totalitný zoznam nižšie a potom čítajte, aby ste zistili, čo si skutočne myslíme o Hide.me

používateľ vpn podľa krajiny

Hide.Me VPN Overview

FeaturesInformation
Použiteľnosť: Jednoduché použitie
Pravidlá protokolovania: Žiadne zásady protokolovania
Veľkosť servera: 160 ++ servery
Distribúcia servera: 55 krajín
Podpora: Podpora 24 hodín denne, 7 dní v týždni prostredníctvom e-mailu a systému predaja lístkov
torrenting: obmedzený
Streaming: obmedzený
Protokol VPN a šifrovanie: Protokoly OpenVPN, SoftEther, IKEv2, L2TP / IPSec, PPTP, SSTP; 256-bitové šifrovanie AES
centrála: Malajzia
Cena: $ 5,41 / mesiac
Oficiálna web stránka: https://hide.me

Dôstojná bezpečnosť a šifrovanie

V prospech Hide.me sú tiež protokoly VPN, ktoré používa. Protokol OpenVPN je pre mnohých používateľov prvou voľbou, pretože toto šifrovanie je otvoreným zdrojom. Produkt s otvoreným zdrojom má výhodu, že ho používa viac ľudí, čo znamená, že bolo pravdepodobne dôkladnejšie preskúmané zraniteľnosť ako porovnateľné produkty. Medzi ďalšie dostupné protokoly patria IKEv2, SSTP a PPTP. Posledné dve sú do značnej miery zastarané a neposkytujú rovnakú úroveň šifrovania, aké sa dodáva s OpenVPN a IKEv2, preto ich používajte opatrne.

Protokol SoftEther je navyše k dispozícii prostredníctvom Hide.me. Väčšina ostatných sietí VPN nemá túto technológiu k dispozícii. Zámerom je ešte viac odhaliť internetový prenos. Mnoho ďalších sietí VPN však prichádza s funkciami navrhnutými tak, aby bolo sledovanie pohybu používateľa online prakticky nemožné, takže to samo osebe nie je dôvodom pre výber služieb VPN spoločnosti Hide.me..

Umiestnenie servera Hide.me

V porovnaní s inými konkurentmi ako NordVPN, Hide.me má pomerne málo serverov. Celkovo existuje iba 150 serverov. Nachádzajú sa v 34 krajinách na 45 rôznych miestach. Iní, sofistikovanejší poskytovatelia služieb VPN majú tisíce serverov v stovkách krajín, čo používateľom poskytuje omnoho viac možností.

Nie dosť serverov na splnenie globálneho dopytu

mapa servera hide.meMať taký pomerne malý počet serverov znamená, že na ten istý server sa musí naraziť viac používateľov. Každá osoba dostáva pri prihlásení pomerne malú šírku pásma, čo ovplyvňuje výkon. To môže byť len jeden z dôvodov, prečo Hide.me pri testoch rýchlosti nefunguje tak dobre ako iné spoločnosti VPN.

Rôznorodosť umiestnení serverov môže byť tiež kritická pre výkon. všeobecne, rýchlosti prenosu dát sú rýchlejšie, keď sa používatelia môžu prihlásiť na server VPN, ktorý je relatívne blízko ich skutočnej geografickej polohy.

Preplnené servery a nedostatok mnohých serverov v rôznych lokalitách znamenajú pomalú rýchlosť prenosu dát a nútenie vybrať si server na inom kontinente, len aby sa pripojil.. To môže viesť k opakovanej frustrácii pre bežných používateľov.

Pokiaľ ide o miesta, Hide.me vykonáva slušnú prácu pri zabezpečovaní rozmanitosti. Môže sa pochváliť šiestimi americkými a kanadskými servermi, jedným v Mexiku a jedným v Brazílii. Väčšina serverov sa nachádza v Európe a Spojenom kráľovstve s ďalšími pobočkami v Maroku a na Islande. Ostatné servery spoločnosti Hide.me sa nachádzajú v Melbourne a Sidney, Austrálii, Indii, Singapure, Hongkongu, Južnej Kórei a Japonsku. V súčasnosti táto služba nemá servery v Rusku, ale majú servery na Ukrajine av Turecku.

Používanie služby BitTorrent alebo P2P pomocou skriptu Hide.me

Hide.me povoľuje použitie BitTorrentu a P2P na určitých serveroch. Servery v USA, Mexiku, Spojenom kráľovstve a Austrálii sú významnými výnimkami z tohto povolenia. Hide.me na svojej webovej stránke tvrdí, že používanie proxy servera SOCKS na torrentovej prevádzke P2P zvyšuje rýchlosť prenosu. Tam je málo dôkazov na podporu tohto tvrdenia. Avšak, SOCKS5 proxy má vypínač zabíjania to umožňuje bezpečnejšie sťahovanie torrentov.

Hide.me Výsledky testu rýchlosti VPN

Používanie akejkoľvek siete VPN ovplyvní rýchlosť prenosu údajov. V podstate, keď používate sieť VPN, všetky vaše online žiadosti musia preskočiť ďalšie obruče a podnikať sa oveľa ďalej, než by boli inak povinné..

Výsledok testu rýchlosti skrytej rýchlostiTesty rýchlosti pomocou Hide.me VPN služba priniesla menej pôsobivé výsledky. Použitím servera v New Yorku bola rýchlosť sťahovania 17,17 Mbps, zatiaľ čo rýchlosť nahrávania bola neobvyklá 10,10 Mbps.

Čísla sa zlepšili pri použití servera v Amsterdame. Tu bola rýchlosť sťahovania 27,60 Mb / s, zatiaľ čo rýchlosť nahrávania bola 19,92 Mb / s.

Použitie britského servera v Londýne prinieslo podobné čísla. Sťahovanie prebiehalo rýchlosťou 28,69 Mbps, zatiaľ čo nahrávanie bolo 20,41 Mbps.

Výkon servera v Hongkongu bol obzvlášť skľučujúci. Pri rýchlosti sťahovania 11,71 Mbps a rýchlosti uploadu 3,19 Mbps je celkom zrejmé, že to nie je druh rýchlosti, ktorú sofistikovaní používatelia očakávajú..

Majte na pamäti, že váš výkon sa môže líšiť. Výsledky akejkoľvek rýchlostnej skúšky zachytávajú hlavne okamih v čase, k lepšiemu alebo k horšiemu. To znamená, že na svojich zariadeniach sa môžu vyskytnúť zlepšené alebo zhoršené výsledky.

Pravidlá protokolovania Hide.me

Hide.me sa pýši prísnymi zásadami bez protokolovania. Vďaka tomu, že má sídlo v Malajzii, v krajine, ktorá nemá žiadne právne predpisy týkajúce sa povinného uchovávania údajov, je to jedna z mála služieb VPN, pre ktorú sa táto správa môže pochváliť. Toto je rozhodujúce, najmä pri zvažovaní spôsobov, ako ľudia trávia čas online. Viac informácií o protokolovaní VPN nájdete tu.

bodovací diagram politiky prihlásenia sa do protokolu vpn

Aj keď veľa ľudí by to rýchlo tvrdilo „Nič skrývať“ online, toto vyhlásenie je zriedka pravdivé.

Realita je taká, že nikto nechce, aby niekto iný nosil prostredníctvom svojich e-mailov, získal prístup k svojim bankovým alebo iným finančným informáciám alebo aby sa „počúval“ pri súkromných rozhovoroch..

Preto je dôležité používať najlepšiu sieť VPN na ochranu súkromia a zabezpečiť, aby nikto nevedel sledovať vaše osobné pohyby online

Skrýva sa. Skryje svoju politiku protokolovania?

V snahe vyhnúť sa akejkoľvek právnej zodpovednosti, Hide.me hovorí, že nelogujú osobné údaje žiadnych používateľov, ani nevedú na svojich serveroch žiadne záznamy. Hide.me tiež vyhlasuje, že žiadnym spôsobom nemonitorujú, čo robia ich používatelia vo virtuálnom svete. V skutočnosti podnikli pomerne nezvyčajný krok, keď sa stali certifikovanými nezávislým bezpečnostným analytikom, ktorý vyhlásil, že Hide.me nevedie záznamy o svojich zákazníkoch..

Podľa publikácií spoločnosti ani nezaznamenávajú skutočnú IP adresu žiadneho používateľa, ani nie je na pripojení časová pečiatka. Keďže súkromie je jedným z najväčších dôvodov použitia VPN, Schránka spoločnosti Hide.me je jednou z funkcií, ktorá je do veľkej miery v prospech spoločnosti.

Možnosti tvorby cien pre Hide.me

Ďalším bodom v prospech tohto poskytovateľa VPN je to, že ponúka svoje služby zadarmo. Pre používateľov, ktorí sa rozhodnú pre bezplatnú verziu Hide.me, však existujú určité významné výnimky a obmedzenia. Zákazníci nemusia zadávať informácie o svojej kreditnej karte do a plán zadarmo, ale majú prístup iba k trom umiestneniam servera. Okrem toho sú obmedzené na používanie po jednom zariadení. Ak hľadáte bezplatnú sieť, tu je niekoľko lepších možností bezplatnej siete VPN.

Ďalším frustrujúcim obmedzením je, že bezplatní zákazníci sú každý mesiac obmedzení len na dva gigabajty údajov, čo je neuveriteľne malé množstvo. Bezplatná verzia Hide.me je tiež šialene pomalá napriek prísľubu spoločnosti vyvinúť maximálne úsilie na to, aby sa veci pohybovali rýchlosťou minimálne 3 Mbps. Zadarmo používatelia ďalej nemusia mať radi, že dostupné protokoly VPN sú obmedzené na IPSEC, SSTP, PPTP a L2TP. IPSEC, ktorý obsahuje IKEv1 a 2, je spoľahlivou možnosťou, ale ďalšie najnovšie a najväčšie protokoly sú vyhradené pre platiacich zákazníkov..

skrytie ceny

Program Plus je k dispozícii za približne 4,99 dolárov mesačne. Horná hranica pre prenos údajov je výrazne zvýšená na 75 GB, ale používatelia na tejto úrovni sú stále obmedzené iba na jedno pripojenie. Členovia získajú prístup ku všetkým umiestneniam servera a všetkým protokolom VPN. SOCKS proxy je ďalej k dispozícii s týmto balíkom.

Prémiový plán zdvojnásobuje mesačné ceny na 9,99 dolárov mesačne, ale používatelia dostávajú neobmedzený prenos dát a môžu sa pripojiť až päť zariadení naraz. Tento program obsahuje okrem pevnej adresy IP a dynamického preposielania portov tiež všetko, čo ponúka plán Plus.

Plány Plus a Premium majú 14-dňovú záruku vrátenia peňazí, ak nie sú používatelia spokojní. Ide o relatívne krátke obdobie, malo by však stačiť, aby bežní užívatelia určili, či pre nich služba funguje alebo nie.

Je Hide.me odporúčané?

Vďaka svojej rýchlosti a nafúknutým plánom, Momentálne nemôžeme odporučiť Hide.me. Ak je vaším cieľom nájsť nákladovo najefektívnejšie riešenie, radšej ho nepoužívajte Surfshark, čo ponúka viac funkcií za nižšie ceny.

David Gewirtz Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me