Hola VPN – skvelá voľba pre bezpečnosť a rýchlosť BAD

Kedy VPN nie je VPN? Keď je to Hola VPN. Vážne. Zaujímavý spôsob použitia siete P2P však.


hola vpn logoHola VPN je v tomto odvetví niečo ako anomálie. Neposkytuje presne tradičné služby VPN, pretože skôr ako smerovanie webového prenosu cez dedikované servery umiestnené na rôznych miestach, Hola VPN je systém typu peer-to-peer. To znamená, že keď sa používatelia prihlásia do Hola VPN, ich webový prenos je smerované prostredníctvom pripojení iných používateľov.

Tento prístup môže mať niekoľko výhod. Napríklad používanie služby Hola nemá veľký vplyv na rýchlosť prenosu údajov. Používatelia, ktorí sú zvyknutí na bleskové časy sťahovania, nebudú sklamaní. Používanie siete typu peer-to-peer tiež znamená, že webové stránky zvyčajne nedokážu zistiť, že prehliadate prostredníctvom siete VPN. To znamená, že možno budete môcť získať prístup k službám, ako je Netflix, aj keď sa zdá, že s Holou to zriedka spolupracuje..

Hola VPN sa dá tiež používať zadarmo. Ak ste si skutočne vedomí nákladov, môže to byť dobrá vec. Žiadny z týchto len sotva pozitívnych aspektov však neprevažuje nad negatívami, ktoré sú s touto službou spojené. Nie je to ani odporúčaná voľba pre bezplatné kupóny.

FeaturesInformation
Použiteľnosť: Jednoduché použitie
Pravidlá protokolovania: Niektoré zásady protokolovania
Veľkosť servera: n / a
Distribúcia servera: n / a
Podpora: Kontaktný formulár
torrenting: Nepovolené
Streaming: Nepovolené
Protokol VPN a šifrovanie: neexistujúca
centrála: Izrael
Cena: zadarmo
Oficiálna web stránka: https://hola.org/
Čo je dohoda s Holou??

Komunita hola vpnKeď sa zaregistrujete pre Holu, vy povoliť ostatným členom používať váš systém a prostriedky vo vašej sieti. Publikácie Hola hovoria, že to robia iba vtedy, keď sú vaše zariadenia nečinné a pripojené k zdroju energie. A čo viac, spoločnosť tvrdí, že priemerná prevádzka, ktorú nečinný partner zažije v typický deň, je menšia ako klip YouTube, ktorý trvá len niekoľko sekúnd. Môže to byť až štyri až päť MB.

Ešte väčšie znepokojenie je skutočnosť, že nemáte žiadny spôsob, ako zistiť, čo robia ostatní používatelia Holy, zatiaľ čo používajú vaše zdroje.. Váš počítač sa môže stať výstupným serverom na účely, ktoré nie sú nebezpečné. Od spamu po hackerstvo môžete jedného dňa zistiť, že vaša adresa IP je spojená s niektorými veľmi nepríjemnými vecami.

Bezpečnosť a šifrovanie

Bezpečnosť a šifrovanie s Hola VPN prakticky neexistujú. Zatiaľ čo vedúci predstavitelia odvetvia používajú protokol AES-256 a Open VPN na ochranu vašej identity a súkromia, Hola ich nevyužíva..

Predpokladajme, že sa chcete prihlásiť na internet cez Hola v Austrálii. Keď zapnete službu Hola, prihlásite sa prostredníctvom iných nečinných používateľov v Austrálii. Takto to vyzerá, že sa pripájate prostredníctvom inej adresy IP. Hola trvá na tom, že tento prístup poskytuje zákazníkom „špičkovú službu VPN s minimálnymi základnými nákladmi.“ Argumentom je, že pretože spoločnosť neplatí za nákup a údržbu množstva nákladných serverov po celom svete, môžu vám priniesť svoje služby. zadarmo a zároveň ponúka spotrebiteľom súkromie a ochranu, ktorá je rovnaká ako ochrana poskytovaná tradičnejšími poskytovateľmi VPN.

symetrická bloková šifra

Tento argument jednoducho nezvoní. Protokoly šifrovania ako AES-256 a Open VPN ponúkajú šifrovanie na vojenskej úrovni, ktoré superpočítače nedokážu prelomiť. ďalej, Hola pripúšťa, že v jeho systéme sú zraniteľné miesta. Píšu o tom, že „škodliví ľudia“ sú schopní „ukradnúť váš hotspot WiFi“, a hovoria, že tieto „obísť“ ukončia hneď, ako sa objavia..

Medzitým ste zraniteľní. Hola VPN vôbec nepoužíva protokol VPN. Vaše informácie prenáša a proxy pripojenie bez šifrovania. Neurobiť chybu. Toto vystavuje vaše citlivé osobné informácie riziku.

Umiestnenie servera Hola VPN

vektor umiestnenia servera vpnHola nemá servery, a hoci spoločnosť tvrdí, že je to výhoda, určite je ťažké ju takto považovať. Zákazníci, ktorí využívajú túto službu, sú v skutočnosti servery. Ak sa vám nepáči myšlienka nechať cudzincov používať vašu IP adresu, Hola vám umožní odhlásiť sa.

To znamená, že budete musieť platiť za prémiové predplatné. Aj pri platenom predplatnom by ste mali neočakávajte žiadne významné výhody. Jediná vec, ktorú dostanete, je neprítomnosť iných ľudí, ktorí trapia po celej vašej IP adrese. Pri prémiovom predplatnom stále neexistuje šifrovanie a málo skutočných funkcií v štýle VPN.

Používanie služby BitTorrent alebo P2P s Hola VPN

Aj keď spoločnosť Hola ponúka prvú službu VPN typu peer-to-peer, neočakáva sa, že bude môcť prostredníctvom tohto systému sťahovať torrenty alebo zdieľať súbory. Hoci nič v literatúre Hola prísne zakazuje zdieľanie súborov, testovanie to odhalilo torrentovanie s Holou jednoducho nefunguje.

Okrem toho neočakávajte, že bude mať prístup k sieti Netflix v iných oblastiach prostredníctvom Holy. Toto bolo testované pomocou piatich rôznych spojení a nikdy to nebolo úspešné.

Výsledky testu rýchlosti VPN Hola

Toto je len o jedinej metrike, ktorú za to Hola VPN urobila. Rýchlosti prenosu dát so službou sa nedali vždy zvlášť odlíšiť od základnej rýchlosti a nepoužitia prenosových rýchlostí VPN. S pomocou predplatiteľov Hola v USA boli rýchlosti sťahovania relatívne slušné pre VPN pri 32,47 Mbps. Rýchlosť nahrávania 7,97 Mb / s je však sotva prijateľná. Toto je neuveriteľne pomalý v porovnaní s niektorými najlepšími sieťami VPN.

Výsledok testu rýchlosti hola vpn

Používatelia v EÚ sa umiestnili o niečo lepšie. Rýchlosť sťahovania bola 84,61, čo v porovnaní s referenčným bodom 97 Mb / s nie je vôbec zchudlé. Nahrávania boli v porovnaní s referenčným bodom o niečo pomalšie. Tieto čísla boli 38,83 a 53.

Hola vpn rýchlosť test výsledok Amsterdam

S postupujúcimi rýchlostnými testami nie sú tieto výsledky zlé. Tieto úrovne rýchlosti sa však dosahujú na úkor akéhokoľvek šifrovania alebo skutočného zabezpečenia akéhokoľvek druhu. Ak ste vôbec nepoužívali žiadnu sieť VPN, mali by ste rýchlejšie prenosové rýchlosti a približne rovnakú úroveň ochrany bez ohrozenia systému inými používateľmi..

Zásady protokolovania Hola VPN

Väčšina poskytovateľov VPN je hrdá na svoje zásady neprihlásenia. Jedným z hlavných bodov používania siete VPN je koniec koncov vyhýbanie sa zvedavým očiam a udržanie vášho online života v čo najväčšej miere súkromným.

Zatiaľ čo niekoľko spoločností VPN sa rýchlo pýši tým, ako si neuchovávajú protokoly, tieto chvály sú zriedka podporované faktami. Mnoho služieb VPN vedie o svojich používateľoch obmedzené záznamy. V tomto odvetví sú, samozrejme, elitní poskytovatelia, ktorí si myslia, že majú prísnu politiku bez protokolovania, a to absolútne myslia..

Nakoniec je to taký poskytovateľ VPN, aký chcete. Najlepší poskytovatelia VPN sa obvykle nachádzajú v krajine, ktorá nie je súčasťou aliancií na sledovanie piatich očí, deviatich očí alebo 14 očí. Ďalšie informácie, ako je tento, nájdete v našej príručke Zásady protokolovania VPN.

Izrael - nie také veľké na ochranu osobných údajov

aliancia krajín NATO

Hola VPN má sídlo v Izraeli, ktorý nie je členom týchto aliancií. Je však dôležité poznamenať, že o týchto alianciách dohľadu je známe, že Izrael „spolupracuje“. Inými slovami, Izrael úzko spolupracuje s národmi, ktoré sú členmi týchto skupín. Ak budú nútení zdieľať svoje inteligencie, pravdepodobne tak urobia.

To je zlá správa pre používateľov VPN, ktorí hľadajú skutočne súkromný a anonymný online zážitok. znepokojujúco, Hola na svojej webovej stránke neuvádza žiadne skutočné deklaratívne vyhlásenie o svojich postupoch pri ťažbe. Spoločnosť má zásady ochrany osobných údajov, v ktorých spomínajú údaje denníka. Definitívne v politike je uvedená skutočnosť, že zaznamenávajú všetko o použitom prehliadači, navštívených webových stránkach, koľko času stráveného na každej webovej stránke a dátume a čase prístupu..

To však nie je koniec. Hola tiež sleduje osobné údaje každého člena. Patria sem všetky údaje, ktoré vás môžu identifikovať, vrátane vášho mena a e-mailovej adresy spolu s vašou IP adresou.

zhromažďovanie informácií hola vpn

Tam to nekončí. Zásady ochrany osobných údajov ďalej tvrdia, že môžu sprístupniť osobné informácie zákazníkov „dôveryhodným poskytovateľom služieb alebo partnerom tretích strán.“ Taktiež proaktívne tvrdia, že budú zdieľať vaše informácie v súlade so zákonom alebo súdnym príkazom.0.

Inými slovami, táto VPN vôbec nie je VPN.

Možnosti tvorby cien pre Hola VPN

hola vpn oceňovanie

Je zrejmé, že Hola je bezplatná služba. Majú plán prémiového predplatného, ​​ktorý je k dispozícii za 11,95 dolárov mesačne. Akcie sa často nakupujú šesť mesiacov, jeden rok alebo dva roky vopred. Jedná sa o omnoho lacnejšie možnosti, ale za svoje peniaze dostanete len veľmi málo.

Je Hola VPN odporúčaná?

Hola VPN má toľko problémov, že je ťažké vedieť, kde začať. Ak je pre vás dôležitá rýchlosť, môže byť tou správnou odpoveďou Hola. Bez akéhokoľvek zabezpečenia alebo šifrovania akéhokoľvek druhu ste však omnoho lepšie surfovať na webe bez VPN. To je preto, lebo, Ak používate Holu, necháte svoj systém zraniteľný voči používateľom so zlým úmyslom. Určite nechcete povoliť, aby sa vaša adresa IP spájala s hackermi, spamom alebo inými nezákonnými alebo aspoň nevhodnými činnosťami..

Oveľa lepšie služby VPN ako NordVPN a Surfshark sú k dispozícii. Väčšina z nich poskytuje vojenské šifrovanie, fyzické servery, ktoré maskujú vašu totožnosť a umiestnenie a zabezpečujú vaše údaje v bezpečí.

David Gewirtz
David Gewirtz Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me