Kompletný zoznam krajín so zakázanými sieťami VPN (aktualizovaná verzia)

V niektorých krajinách sa na vás pozeráme Čína, Severná Kórea a ďalšie, sloboda prístupu na internet WHOLE sa nikdy nestala vecou.


Internet sa síce považuje za otvorenú medzinárodnú platformu, je však potrebné pamätať na to, že jednotlivé krajiny a územia môžu dajte svoje vlastné zákony o tom, ako web funguje pre svojich obyvateľov.

Mnoho krajín obmedzuje poskytovateľov internetových služieb (ISP) na kontrolu toho, ktorý typ obsahu je blokovaný webovými prehliadačmi. Vláda sa napríklad môže rozhodnúť zakázať určité weby na zdieľanie súborov alebo online trhoviská.

Najjednoduchší spôsob, ako obísť tieto typy obmedzení, je použitie virtuálnej súkromnej siete (VPN). S VPN klient v počítači alebo mobilnom zariadení sa stále pripájate k internetu prostredníctvom miestneho poskytovateľa internetových služieb alebo poskytovateľa mobilných služieb, ale všetka vaša prevádzka je okamžite smerovaná na server tretej strany.

Relácia je plne zabezpečená a šifrovaná a stáva sa primárnou IP adresou maskovaný na všetky vonkajšie webové stránky.

Kompletný zoznam krajín so zakázanými sieťami VPN (aktualizovaná verzia)

S pripojením VPN môžete skutočne ovládať, v ktorej oblasti sa nachádza vaša adresa IP, v závislosti od možností ponúkaných poskytovateľom služieb. Ak má napríklad váš hostiteľ VPN servery nastavené v USA, Kanade alebo Austrálii, môžete sa rozhodnúť pripojiť k niektorému z týchto serverov. prístupové body a získať a lokalizovaná IP adresa. Mnoho používateľov VPN využíva túto možnosť na pripojenie k streamovaným videom alebo iným aplikáciám a webom, ktoré nie sú v ich krajine povolené.

Vláda, samozrejme, stále existuje spôsob, ako kontrolovať používanie internetu, aj s dnešným počtom služieb VPN na dnešnom trhu. Môžu spolupracovať s poskytovateľmi internetových služieb na blokovaní domovských stránok VPN alebo úplnom obmedzení pripojení VPN. Čítajte ďalej a zistite, aké typy obmedzení vynucujú rôzne krajiny. Zoznam uvedený nižšie je uvedený v poradí najrýchlejších rýchlostí internetu na svete.

Južná Kórea

vlajka južnej KóreyJuhokórejská vláda neobmedzuje Využitie VPN pre svojich občanov. Zúčastňuje sa však na internetovej cenzúre, pretože blokuje mnoho webových stránok týkajúcich sa Severnej Kórey alebo pornografie.

Nórsko

nórska vlajkaV Nórsku existuje nie sú umiestnené žiadne bloky na webových stránkach VPN alebo klientoch. Táto krajina sa považuje za veľmi otvorenú internetovú politiku, hoci nedávne rozhodnutia viedli k tomu, že nórska vláda zablokovala niektoré z najlepších webových stránok na zdieľanie súborov a torrentovanie vrátane The Pirate Bay..

Švédsko

Vlajka ŠvédskaObyvatelia Švédska majú plný prístup na internet a môžu sa pripojiť k akýmkoľvek službám VPN. Ústava krajiny podporuje slobodu prejavu a tlače, a preto existuje internetová cenzúra len málo k žiadnemu vo Švédsku.

Hong Kong

Hongkonská vlajkaNapriek geografickej polohe v Číne, kde je používanie internetu vysoko monitorované a cenzurované, občania Hongkongu bezplatný prístup na otvorený web. Poskytovatelia internetových služieb v Hongkongu neobmedzujú používanie VPN bez ohľadu na to, kde sa nachádza hostiteľský server.

švajčiarsko

Vlajka ŠvajčiarskaHoci VPN nie sú vo Švajčiarsku blokované, krajina pridala ďalšie a viac internetových obmedzení v posledných rokoch. Federálny najvyšší súd vydáva rozsudky od prípadu k prípadu. Krajina najmä tvrdo zakazuje internetové stránky s hazardnými hrami.

Fínsko

Fínska vlajkaPoužívanie služieb VPN je pre fínskych občanov úplne legálne. Vláda však zamestnávala isté filtračné systémy prinútiť poskytovateľov internetových služieb, aby blokovali webové stránky zamerané na zdieľanie súborov alebo hazardné hry online.

Singapore

Singapurská vlajkaSingapur sa považuje za podnik s relatívne reštriktívny prístup k internetovej cenzúre, ale nástroje VPN nie sú pre svojich občanov blokované. Torrenting stránky, ako je The Pirate Bay, boli zablokované v Singapure a niekoľko prípadov rasistických komentárov online vyústilo do trestných konaní..

Japonsko

japonská vlajkaJaponskí občania majú plný prístup na web a môžu využívať akúkoľvek hostiteľskú službu VPN. Je to vďaka jej zákonom pre sloboda prejavu a tlače. Niektorí poskytovatelia internetových služieb v Japonsku zaviedli zásady filtrovania nevhodného obsahu pre svojich zákazníkov.

Spojene kralovstvo

Vlajka Spojeného kráľovstvaVPN sú v Spojenom kráľovstve legálne, ale to neznamená, že sú také anonymné, ako si myslíte. Spojené kráľovstvo má zákon s názvom Zákon o vyšetrovacích schopnostiach, ktoré od poskytovateľov internetových služieb vyžaduje, aby uchovávali údaje o zákazníkoch a sprístupňovali ich v prípadoch, keď sa vyžaduje vnútroštátny dohľad. Spoločnosti VPN prevádzkujúce svoje servery v Spojenom kráľovstve sú viazané na túto politiku, aj keď sa občania môžu stále pripojiť k hostiteľom v iných krajinách.

Vláda Spojeného kráľovstva v minulosti áno zablokovaný prístup online na služby zdieľania súborov, o ktorých je známe, že pirátsky obsah je hosťovaný. Niektorí z najväčších poskytovateľov internetových služieb vo Veľkej Británii tiež prechádzajú všetku svoju prevádzku pomocou filtrov, ktoré blokujú nelegálne webové stránky a zobrazujú chybu webového prehľadávača, keď sa užívateľ pokúša získať prístup k nim.

Spojené štáty

Vlajka Spojených štátovKlienti VPN sú v Spojených štátoch amerických úplne legálni. Niektoré internetové nariadenia môžu byť v skutočnosti kontrolované jednotlivými štátmi, ale celkovo si USA zachovali otvorený prístup k cenzúre internetu.

Spojené štáty americké boli nedávno označené ako nepriateľ internetu určitými medzinárodnými skupinami. Dôvodom je z veľkej časti história krajiny v roku online dohľad nad svojimi občanmi. Okrem toho posledné rozhodnutie vlády o zrušení právne predpisy týkajúce sa neutrality siete môže viesť k tomu, že poskytovatelia internetových služieb získajú viac sily na obmedzenie prístupu pre svojich zákazníkov.

Holandsko

vlajka HolandskaHolandsko má veľmi otvorený prístup k používaniu internetu a neukladá žiadne obmedzenia ani obmedzenia o používaní VPN. Najvyšší súd krajiny v minulosti nariadil najväčším poskytovateľom internetových služieb blokovať určité nástroje na zdieľanie súborov, ako je The Pirate Bay, ale neutralita siete zostáva v Holandsku naďalej cieľom.

Rumunsko

Vlajka RumunskaRumunsko má žiadna história obmedzovania používania služieb VPN. Jeho občania majú plný prístup na otvorený internet, v zriedkavých prípadoch očakávajú webové stránky s hazardnými hrami, ktoré vláda filtruje.

Česká republika

Vlajka Českej republikyObyvatelia Českej republiky sa považujú za obyvateľov úplná sloboda pokiaľ ide o prehľadávanie internetu, vrátane použitia hostiteľov VPN v iných regiónoch. Jednotliví poskytovatelia internetových služieb v Českej republike môžu zvážiť filtrovanie konkrétnych webových stránok, ak ich zákazníci podávajú sťažnosti.

Spojené Arabské Emiráty

Vlajka Spojených arabských emirátovSAE majú napísané konkrétne zákony týkajúce sa spôsobu, akým môžu občania využívať služby VPN. Hoci siete VPN nie sú úplne blokované, každá činnosť vykonaná prostredníctvom siete VPN, ktorá sa považuje za nezákonnú, bude mať za následok pokutu vo výške väzenia a veľká pokuta.

Dánsko

Vlajka DánskaDánska vláda má nikdy sa nepokúsili blokovať pripojenia VPN pochádzajúce z jeho hraníc. Pokiaľ ide o filtrovanie internetu, existujú určité obmedzenia týkajúce sa systému názvov domén (DNS), najmä v súvislosti s webovými stránkami o drogách a nástrojmi na zdieľanie súborov..

Taiwan

Taiwanská vlajkaTaiwan ponúka svojim občanom plný prístup k internetu necenzurovaný internet, vrátane schopnosti používať VPN na maskovanie IP adries. Poskytovatelia internetových služieb na Taiwane nemonitorujú zákaznícky prenos ani neblokujú služby zdieľania súborov.

Lotyšsko

Vlajka LotyšskaÚstava Lotyšska zahŕňa práva slobody tlače a slobody prejavu. Ako výsledok, internetové obmedzenia sú minimálne v Lotyšsku a siete VPN je možné voľne používať. Vláda nevykonáva dohľad nad internetovým využívaním e-mailových údajov ich občanmi.

Belgicko

Vlajka BelgickaBelgická vláda nemá históriu obmedzovania používania klientov VPN. Krajina však má zavedené určité zákony, ktoré od ISP vyžadujú odfiltrovať považovaný za webový obsah nemorálne alebo nezákonné. Patria sem webové stránky s hazardnými hrami a aplikácie na zdieľanie súborov.

Kanada

Vlajka KanadyAj keď sa vyskytli určité špekulácie, že najväčší poskytovatelia internetových služieb v Kanade sa môžu snažiť obmedziť používanie VPN, doteraz sa tak nestalo. Vláda má organizáciu, ktorá pracuje na označení nelegálnych webových stránok, ale mimo tohto filtrovania má kanadský občan plný prístup na internet.

Thailand

Thajsko vlajkaSlužby VPN sú v Thajsku dostupné bez akýchkoľvek obmedzení. Táto krajina sa však považuje za veľmi reštriktívna politika cenzúry, ktorá sa v posledných rokoch zvýšila. Veľká časť filtrovania, ktorá sa vyskytuje v Thajsku, súvisí s politikou. Vláda môže zablokovať akúkoľvek webovú stránku, ktorá sa považuje za urážku alebo nelichotivosť kráľa.

Írsko

Vlajka ÍrskaObčania Írska by nemali mať žiadne problémy pri používaní klienta VPN na prístup k zabezpečeným sieťam a maskovanie ich adresy IP. Krajina má minimálne obmedzenia prehliadania webu, okrem niekoľkých webových stránok na zdieľanie súborov, ktoré v súčasnosti blokuje vláda.

bielorusko

Bieloruská vlajkaKrajina Bielorusko bola predtým označená ako nepriateľ internetu a jeho vláda podnikla kroky na obmedzenie používania VPN jej občanmi. Vláda vlastní primárny ISP a udržuje prísnu kontrolu nad tým, ako sa dá internet používať. Nedávno boli bieloruské úrady spojené s webovými stránkami VPN spolu s klientmi, ktorí prichádzajú do styku s klientmi. Občania môžu byť potrestaní za používanie VPN klientov alebo za pokus o prístup na určité zahraničné webové stránky.

Irak

Iracká vlajkaV Iraku sú poskytovatelia VPN vo všeobecnosti zakázaní. To znamená, že akýkoľvek pokus o prístup na domovskú stránku poskytovateľa VPN alebo akýkoľvek pokus o začatie pripojenia klienta VPN ukončí poskytovateľ internetových služieb. Ak dokážete nájsť službu VPN, ktorá obchádza obmedzenia, uvedomte si, že vaša aktivita bude monitorovaná a môžete byť stíhané za používanie VPN.

Irán

Vlajka IránuIránska vláda má prísne právne predpisy, pokiaľ ide o spôsob použitia VPN. Nie sú technicky nezákonné, ale občania sú môžu sa zaregistrovať iba pre služby VPN, ktoré boli predtým schválené vládou. V mnohých ohľadoch to bráni účelu VPN, pretože možnosti schválené vládou pravdepodobne zablokujú takmer rovnaký obsah ako bežní poskytovatelia internetových služieb..

Irán bol označený za nepriateľa internetu, a to najmä z dôvodu svojich filtrovacích zákonov, ktoré blokujú určitý politický a náboženský obsah od všetkých občanov. Mnohé sociálne siete sú úplne zablokované aj v Iráne.

Čína

Čína vlajkaČína je preslávený obmedzením využívania internetu jeho občanov. Firewall, ktorý vláda zaviedla, blokuje mnoho z najpopulárnejších webových stránok hostených v Spojených štátoch. Pokiaľ ide o VPN, Čína často zablokuje hlavnú domovskú stránku poskytovateľov VPN. To občanom sťaží stiahnutie pridruženého klienta VPN, hoci to nemusí úplne blokovať odchádzajúce pripojenia.

Pokiaľ ide o mobilné zariadenia, niekoľko obchodov VPN bolo násilne odstránených z čínskych obchodov s aplikáciami pre systémy iOS a Android. Čínska vláda tiež blokuje mnoho webových stránok týkajúcich sa sporných politických aktivít alebo historických udalostí.

Severná Kórea

Vlajka Severnej KóreyNie je prekvapujúce, že Severná Kórea má niektoré najprísnejšie internetové predpisy na celom svete. O tom, ako sa presne dodržiavajú ich zákony, nie je veľa známe, je však možné predpokladať, že nie sú povolené externé siete VPN hostené v iných krajinách. Všetky webové stránky v Severnej Kórei sú spravované vládou a neexistuje žiadny prístup k širšiemu webu.

Omán

Ománska vlajkaV minulosti vláda Ománu zablokovala mnoho z popredných poskytovateľov VPN, ktorí hosťujú svoje služby v iných krajinách. Vláda filtruje všetok webový obsah, ktorý považuje za nemorálny, a to vrátane sietí VPN a ďalších nástrojov určených na anonymizáciu adries IP.

Turecko

Turecko vlajkaObčania Turecka majú obmedzený prístup na internet, keďže vláda prijala opatrenia na kontrolu typov obsahu povolených prostredníctvom svojho filtra. V Turecku je blokovaných veľa najpopulárnejších služieb VPN a obyvatelia nemajú povolené presmerovať svoj webový prenos cez zahraničné servery.

Sociálne médiá sú tiež silne regulované v Turecku, pričom niekoľko platforiem je úplne zakázaných. V minulosti boli občania trestaní za pripomienky k sociálnej sieti.

Rusko

Ruská vlajkaV súčasnosti je zásadou ruskej vlády v oblasti VPN blokovať domovské stránky jednotlivých poskytovateľov služieb. Skutočná prevádzka VPN s maskovanými IP adresami nie je blokovaná, takže ruskí občania jednoducho potrebujú nájsť spôsob získania bezpečného nástroja VPN. Krajina prevádzkuje rozsiahly čierny zoznam ďalších blokovaných webových stránok vrátane akéhokoľvek obsahu, ktorý vláda považuje za nezákonný.

David Gewirtz
David Gewirtz Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me