Kontrola pomocou hesla – jeden z najlepších nástrojov na správu hesiel s otvoreným zdrojom

Kontrola pomocou hesla - jeden z najlepších nástrojov na správu hesiel s otvoreným zdrojom

Pracujem v oblasti technológií, ale dlhodobo som odolal nástrojom na správu hesiel. Až donedávna vlastne. Vyzeralo to ako zbytočný ďalší krok, keď sa moje dôležité heslá uložili do Post-It v mojej peňaženke. Než sa príliš hlboko krčete, vedzte, že boli skutočne uložené v mojej hlave, pretože mám veľkú pamäť (alebo tak som si myslel), a peňaženka bola iba zálohou pre prípad, že by som z ragby dostal otras.

Potom prišiel deň, keď jeden z Webové stránky WordPress, ktoré som práve prevzal online, boli napadnuté. Pracovný kamarát zdôraznil, že by som sa mal radiť podľa vlastných pokynov a sprísniť svoje heslá na obvyklú odporúčanú normu: najmenej osem znakov, ktoré pozostávajú z veľkých a malých písmen, číslic, špeciálnych znakov, bla bla..

Neochotne som si uvedomil, že moje heslá boli kecy útoky hrubou silou. Na ich zlepšenie by bolo potrebné niečo lepšie ako moja mozgová sila.

"Získajte správcu hesiel," povedal môj kamarát. Na hack som bol tak naštvaný, že som sa rozhodol, že nebude zraňovať niekoľko výskumov.


Zistil som, že existuje asi jedna miliarda možností, ale veľa z nich nemá potrebné funkcie alebo vyžaduje, aby ste sa prihlásili na odber, aby ste získali plný prístup k funkciám, ktoré skutočne potrebujete, a potom nakoniec platíte za veci nechceš alebo nikdy nepoužijem.

Dlhý príbeh krátky. Zaradil som sa do bezpečného hesla a tu je dôvod.

Prehľad o bezpečnom hesle

Rozhranie Password Safe sa ľahko používa, nenechajte sa oklamať, aby ste si mysleli, že je to vtip programu, pretože to tak nie je. Komunita aktívnych tvorcov / vývojárov je pripravená pomôcť, keď sa niečo pokazí. Odteraz existujú dokonca aj neoficiálne aplikácie pre Android a iOS, ktoré sa mi zdajú veľmi cool.

Pros - čo sa vám bude páčiť
  • Intuitívne a ľahko použiteľné
  • Podporované živou komunitou s otvoreným zdrojom
  • Úplne zadarmo
  • Dokáže spracovať viacero trezorov
  • Lokálne šifrovanie údajov
Nevýhody - čo sa dá vylepšiť
  • Iba hŕstka možností importu
  • Obmedzuje sa iba na ukladanie hesiel

Je bezpečné heslo?

Áno. Program bol navrhnutý s množstvom funkcií, vďaka ktorým je transparentný a bezpečný.

bezpečnostný zámok

Je to Open Source. To znamená, že nemusíte brať dizajnérske slovo za evanjelium, že program je bezpečný. Môžete si ľahko stiahnuť zdrojový kód, skontrolovať ho pre seba alebo nechať skontrolovať niekoho s vyššou odbornosťou v tejto oblasti. Ak máte technické sekcie, môžete program skombinovať pomocou stiahnutých zdrojových súborov namiesto súborov, ktoré ponúka bezpečné heslo.

Nástroj Password Safe tiež nemá mechanizmus na obnovenie ani neexistuje backdoor - čo je dobré. To znamená, že pokiaľ osoba nemá hlavný kľúč, nie je možné získať prístup k vašim heslám. Patria sem vývojári a používatelia.

Kontroly integrity súborov znamená, že útočník nemôže zmeniť žiadne chránené súbory bez znalosti hlavnej prístupovej frázy. Zálohy predchádzajúcich databáz sa vytvárajú automaticky. Užívatelia majú úplnú kontrolu nad počtom záloh ako aj kde sú uložené.

Ako používať bezpečné heslo

Bezpečné heslo vám umožní uložte všetky svoje heslá do jednej databázy hesiel, alebo si môžete vytvoriť rôzne databázy na rôzne účely. Vidím, kde by mohlo byť užitočné mať databázu pre prácu a inú pre osobné použitie.

Databázy sa môžu presúvať medzi systémami, pokiaľ každý systém používa rovnakú verziu aplikácie Password Safe. Pozrime sa na rýchle nastavenie softvéru.

Pri prvom použití hesla je to bezpečné vyberte nové tlačidlo databázy.

nové heslo bezpečné

Potom budete vyzvaní vyberte miesto, kam chcete uložiť novú databázu ako aj meno, ktoré chcete priradiť k databáze.

pwsafe db umiestnenie

Zobrazí sa výzva na zadanie hlavného hesla. To je to, čo budete používať na šifrovanie a uzamknutie celého obsahu vášho nového trezoru.

heslom bezpečný vstup

Pokiaľ ide o používanie uloženého hesla, je k dispozícii niekoľko nástrojov. Mnohé z nich vyžadujú vloženie informácií do vašej schránky a iné umožňujú automatickú funkciu typu automatizuje prenos hesiel do webových formulárov.

Ak chcete použiť uložené heslá, môžete otvoriť Heslo bezpečné. Potom vyberte používateľské meno a heslo, ktoré chcete použiť.

pwsafe uložené prihlásenie

Vyberte ikonu používateľského mena na paneli nástrojov. Naopak, môžete pravým tlačidlom myši kliknúť na obrazovku a vyberte možnosť „skopírovať používateľské meno do schránky“. Ďalšou možnosťou je použitie skratky Control + U a vloženie používateľského mena do požadovaného poľa.

ikona používateľského mena pwsafe

Vyberte príslušné heslo, kliknite na ikonu hesla na paneli nástrojov alebo kliknite pravým tlačidlom myši a potom vyberte „skopírovať heslo do schránky“. Ďalšou možnosťou je použitie klávesov Control + C na vloženie hesla do požadovaného poľa.

ikona hesla pwsafe

Pridané vlastnosti

prispôsobenie pwsafe

Password Safe uľahčuje vytváranie a úpravy prihlasovacích údajov, pretože jediné, čo potrebujete, je používateľské meno, heslo a miesto, kde by sa mala ukladať nová skupina informácií.. Môžete nastaviť dátumy vypršania platnosti svojich hesiel, ktorý poskytuje ďalšiu úroveň zabezpečenia tým, že ich často meníte.

Možno problém, ale skvelý nápad.

Existujú prispôsobiteľné pravidlá pre heslá, ktoré vám umožňujú pravidelne meniť svoje heslá podľa frekvencie podľa vášho výberu.

Funkcie automatického dopĺňania a automatického prihlásenia uľahčujú používanie hesiel. Generátor hesiel automaticky vytvára zložité a silné heslá na základe zadaných kritérií.

Tak silné a také zložité, že sa ich vôbec neobťažujem snažiť si ich zapamätať. Nestojí to za námahu.

Niekoľko ďalších funkcií, ktoré si zasluhujú zmienku, patrí možnosť nainštalovať softvér na jednotku USB a funkcia zálohovania, ktorá vám umožní zálohovať celú databázu a uložiť ju na bezpečnom mieste, ak by sa niečo pokazilo.

obmedzenia

Heslo bezpečné je skvelý nástroj, ktorý nič nestojí a jeho načítanie a nastavenie môže trvať iba niekoľko sekúnd. Jedinou nevýhodou je, že je momentálne k dispozícii iba pre systémy Windows. Nestrácajte čas hľadaním inovácií, pretože tu nie sú žiadne. Normálne by sa to týkalo mňa, ale tá vec je taká jednoduchá a ľahko použiteľná, že súčasná verzia mali by fungovať v poriadku po dlhý a dlhý čas.

Logo bezpečné pre hesloTo je miesto, kde obmedzenia končia na všetky praktické účely. Slovo o zákazníckom servise; pretože ide o open source riešenie, hlavná metóda podpory je vo fórach, čo nie je zlá vec. Pre jedného by som radšej vybral mozgy ľudí, ktorí tento produkt skutočne používajú, ako tých, ktorých najala spoločnosť, aby o tom hovorili. Len moja preferencia.

Po nainštalovaní softvéru a testovaní počas niekoľkých dní som tu, aby som povedal, že nemôžem nájsť jediný dôvod, prečo sa stále pozerať. Password Safe je správca hesiel, o ktorom som si nikdy nemyslel, že by som ho chcel mať.

Po rozsiahlom osobnom testovaní to môžem povedať Password Safe je vynikajúci správca hesiel , Ktoré dokonca súperi výkon nášho kurátorského zoznamu najlepší správcovia hesiel. Pre potreby väčšiny používateľov si neviem predstaviť, že by ste sa museli hľadať niekde inde.

David Gewirtz
David Gewirtz Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me