Najčastejších 15 zásad používania protokolov spoločností VPN – sú bezpečné?

Jedného dňa sme nerobili nič, preto sme sa rozhodli preskúmať realitu súkromia v dnešných popredných sieťach VPN. Tu je to, čo sme našli.

VPN alebo virtuálna súkromná sieť sa inzeruje ako internetový server riešenie problémov ochrany osobných údajov online ale ako dobre drží ich správanie pod dohľadom našich vyšetrovateľov?

Keď sa zaregistrujete na odber služby VPN, bezplatnej alebo platenej, musíte si vytvoriť účet s používateľským menom a heslom. V rámci tohto procesu vy bude potrebné akceptovať zmluvné podmienky služby, známe tiež ako zásady ochrany osobných údajov.

V tomto dokumente musí poskytovateľ VPN výslovne podrobne uviesť, aký druh informácií, ktoré budú sledovať o svojich používateľoch a ako dlho si tieto záznamy budú uchovávať. Mnoho spoločností bude vo svojich marketingových materiáloch tvrdiť, že majú žiadne zásady protokolovania. V skutočnosti je to však tak zriedka je to tak.

Naozaj by vám malo záležať na druhu protokolov, ktoré hostiteľ VPN sleduje. Niektoré typy protokolovania sú potrebné na účely správy a riešenia problémov, zatiaľ čo iné sa budú pohybovať na území narušenia súkromia.


Používanie siete VPN sa často považuje za riešenie, aby ste sa vyhli monitorovaniu poskytovateľom internetových služieb (ISP), mali by ste však porozumieť spoločnosti úplná logovacia politika pred investovaním do ich služieb VPN.

Na účely tohto článku rozdelíme koncept protokolovania do troch samostatných oblastí:

Chybové protokoly

Denníky zaznamenané o problémoch alebo problémoch so službou VPN. Tieto denníky môžu obsahovať niektoré osobné informácie, napríklad používateľské meno alebo adresu IP, ale používajú sa výlučne na riešenie problémov s chybami a na zlepšenie výkonu VPN..

Denník pripojenia

Niektoré spoločnosti presadzujú obmedzenia týkajúce sa ich služieb, napríklad ako dlho môže spojenie trvať alebo koľko súčasných spojení je povolené. Sledovaním protokolov o pripojení môže spoločnosť sledovať každú reláciu v službe a vhodne ich spravovať.

Denníky aktivít

Servery VPN sú zodpovedné za smerovanie všetkej prevádzky, ktorá prichádza cez jej sieť, takže poskytovatelia technicky majú možnosť sledovať každú odoslanú alebo prijatú webovú požiadavku. To znamená, že hostiteľ VPN môže sledovať všetku webovú aktivitu pre každého používateľa a dokonca určiť, aké typy súborov sa sťahujú.

Poskytovateľ VPN môže nastaviť svoje úrovne protokolovania z rôznych dôvodov. Môžu sa jednoducho zaujímať o obmedzovanie svojho vlastného širokopásmového prenosu, aby sa všetkým používateľom zaistili najvyššie výkony. Existuje však šanca, že vaša webová aktivita môže byť ohrozené predaja inzerentom alebo iným zainteresovaným stranám. Nižšie nájdete užitočného sprievodcu mnohými poprednými riešeniami VPN a spôsobom, akým sa ich logovacie pravidlá navzájom ukladajú.

NordVPN

 • Servery pre NordVPN sú hostené v Paname. To znamená, že je nízka pravdepodobnosť, že vaše aktivity budú zdieľané medzi národnými bezpečnostnými agentúrami.
 • V politike ochrany osobných údajov spoločnosti NordVPN sa uvádza, že služba má dokončiť politiku bez protokolov.
 • NordVPN nebude sledovať protokoly chýb, pripojení alebo aktivít. Vaše osobné údaje vrátane mena, e-mailovej adresy a adresy IP zostanú anonymné.

IPVanish

 • Servery pre IPVanish sú hostené v Spojených štátoch. Pretože Amerika má dátové spojenectvo s mnohými ďalšími krajinami vrátane Kanady, Veľkej Británie, Austrálie a Nového Zélandu, existuje šanca, že by sa vaša aktivita VPN mohla zdieľať medzi národnými bezpečnostnými agentúrami..
 • Zásady ochrany osobných údajov pre spoločnosť IPVanish tvrdia, že služba trvá nula-logs prístup.
 • IPVanish nebude sledovať protokoly chýb, pripojení alebo aktivít. Každý užívateľ služby sa považuje za anonymnú entitu. IPVanish tiež podporuje Electronic Frontier Foundation (EFF), ktorá bojuje za ochranu súkromia online.

StrongVPN

 • Servery pre StrongVPN sú hostené v Spojených štátoch. USA majú dohodu o zabezpečení internetu s mnohými ďalšími krajinami vrátane Kanady, Veľkej Británie, Austrálie a Nového Zélandu. To znamená, že existuje pravdepodobnosť, že by sa vaše údaje mohli zdieľať medzi národnými bezpečnostnými agentúrami.
 • Zásady ochrany osobných údajov pre StrongVPN uvádzajú, že služba neuchováva žiadne dopravné denníky.
 • StrongVPN nebude sledovať protokoly chýb, pripojení alebo aktivít. Môžete si byť istí, že vaše online použitie nebude na ich serveroch vôbec uložené.

ExpressVPN

 • Servery ExpressVPN sú hostené na britských Panenských ostrovoch. Ako nezávislý subjekt to znamená, že je nízka pravdepodobnosť, že vaša činnosť bude zdieľaná medzi národnými bezpečnostnými agentúrami.
 • Zásady ochrany osobných údajov pre ExpressVPN uvádzajú, že nemonitorujú aktivitu používateľa ani sledujú využitie šírky pásma.
 • ExpressVPN nebude sledovať denníky aktivít. Služba však ukladá obmedzené množstvo informácií pre denníky pripojenia. Zahŕňa to dátum každej relácie VPN a použitý server. Vaša IP adresa nie je súčasťou týchto údajov.

HideMyAss

 • Servery pre HideMyAss sú hostené vo Veľkej Británii. Spojené kráľovstvo má dohodu o zabezpečení internetu s mnohými ďalšími krajinami vrátane Kanady, Spojených štátov, Austrálie a Nového Zélandu. To znamená, že existuje šanca na vaše údaje sa dajú zdieľať v súvislosti s incidentom národnej bezpečnosti.
 • Zásady ochrany osobných údajov pre HideMyAss vysvetľujú, že služba nebude ukladať žiadne konkrétne informácie o webových stránkach, ktoré navštevujete pri používaní svojho VPN klienta..
 • HideMyAss ukladá denníky minimálnej aktivity, ale sledujú rôzne typy protokolov pripojenia vrátane vašej pôvodnej adresy IP, trvania každej relácie VPN a množstva použitej šírky pásma..

CyberGhost

 • Servery pre CyberGhost sú hostené v Rumunsku. Nemusíte sa obávať, že vaše osobné údaje budú zdieľané medzi národnými bezpečnostnými agentúrami.
 • Zásady ochrany osobných údajov pre CyberGhost uvádzajú, že služba neuchováva žiadne štatistické údaje.
 • CyberGhost nebude ukladať žiadne podrobné denníky aktivít. Denníky ich pripojení sú udržiavané v anonymite a používajú sa iba na monitorovanie zaťaženia servera a riešenie problémov.

VyprVN

 • Servery pre VyprVN sú hostené vo Švajčiarsku. To znamená, že je nízka pravdepodobnosť, že vaše aktivity budú zdieľané medzi národnými bezpečnostnými agentúrami.
 • Zásady ochrany osobných údajov pre server VyprVN tvrdia, že služba nebude zaznamenávať žiadne prevádzkové údaje súvisiace s aktivitou alebo sťahovaním používateľov.
 • Hoci VyprVN nebudú ukladať denníky aktivít, uchovávajú denník údajov o pripojení. Tieto informácie budú zahŕňať zdrojové adresy IP, časovanie relácií a množstvo prenesených údajov.

Súkromný prístup na internet

 • Servery pre súkromný prístup na internet sú hostené v USA. USA majú bezpečnostnú alianciu s mnohými ďalšími krajinami vrátane Kanady, Veľkej Británie, Austrálie a Nového Zélandu. To znamená, že existuje pravdepodobnosť, že by sa vaše údaje mohli zdieľať medzi národnými bezpečnostnými agentúrami.
 • Zásady ochrany osobných údajov pri súkromnom prístupe na internet sú trochu neurčité a tvrdia, že v ich službách nie sú zachytené žiadne protokoly o prevádzke VPN.
 • Súkromný prístup na internet Zdá sa, že má skutočnú politiku nulového záznamu. To znamená, že neuchovávajú protokoly o chybách, pripojeniach ani činnostiach vrátane akýchkoľvek informácií, ktoré by mohli identifikovať jedného z ich zákazníkov.

TorGuard

 • Servery pre Torguard sú hostené v Spojených štátoch. Z dôvodu umiestnenia týchto serverov a dohôd, ktoré USA uzavreli s inými krajinami, V prípade národnej bezpečnosti by sa mohli zabaviť údaje VPN.
 • Zásady ochrany osobných údajov pre TorGuard naznačujú, že sa riadia skutočnými zásadami bez prihlásenia.
 • TorGuard nebude sledovať protokoly chýb, pripojení alebo aktivít. Všetky osobné údaje prepojené s vaším účtom VPN sa považujú za úplne anonymné.

vyrovnávacie

 • Servery pre vyrovnávacie sú hostené v Gibraltári. To znamená, že je nízka pravdepodobnosť, že vaše aktivity budú zdieľané medzi národnými bezpečnostnými agentúrami z iných krajín.
 • Zásady ochrany osobných údajov pre službu Buffered uvádzajú, že zákazníci tak urobia nikdy nemajte monitorovanú aktivitu prehliadania ani sťahovania.
 • Vyrovnávacia pamäť neukladá denníky aktivít, ale zaznamenáva niektoré informácie o pripojení vrátane prichádzajúcich adries IP, časov relácií a veľkosti údajov. Tieto denníky pripojenia sa uchovávajú iba po dobu maximálne 30 dní.

Husacie VPN

 • Servery pre GooseVPN sú hostené v Holandsku. Pretože Holandsko je súčasťou určitých medzinárodných bezpečnostných aliancií, existuje nejaké riziko, že by sa mohli zobraziť vaše informácie VPN pri vyšetrovaniach týkajúcich sa národnej bezpečnosti.
 • Zásady ochrany osobných údajov pre GooseVPN označuje, že služba nikdy nebude sledovať záznamy aktivity s osobnými údajmi.
 • Aj keď GooseVPN neuchováva protokoly aktivít, majú protokolované postupy týkajúce sa informácií o pripojení, ako napríklad operačného systému a geografického umiestnenia. IP adresy nie sú zahrnuté v týchto protokoloch.

Štít Hotspot

 • Servery pre Hotspot Shield sú hostené vo Švajčiarsku. Zákony vo Švajčiarsku neumožňujú zdieľanie internetových aktivít s inými krajinami.
 • Zásady ochrany osobných údajov pre štít Hotspot uvádza, že denníky pripojenia sa sledujú, ale potom sa odstránia na konci každej relácie VPN.
 • Štít Hotspot pripustil, že vo svojich denníkoch vykonáva agregovanú aktivitu prehľadávania. IP adresy nie sú zahrnuté v protokoloch, ale to znamená, že vaše online správanie sa stále sleduje.

Astrill

 • Servery pre Astrill sú hostené na Seychelách. Krajina nemá žiadne medzinárodné aliancie súvisiace so zdieľaním údajov na internete.
 • Zásady ochrany osobných údajov spoločnosti Astrill to pripúšťajú protokoly o pripojení sa uchovávajú na ich serveroch.
 • Aj keď Astrill nezachytáva denníky aktivít, ich údaje o pripojení obsahujú adresy IP a všeobecné informácie o zariadení. Používa sa na sledovanie súčasných pripojení z jedného účtu.

ZoogVPN

 • Servery pre ZoogVPN sú hostené na ostrove Man. To znamená, že je nízka pravdepodobnosť, že vaše aktivity budú zdieľané medzi národnými bezpečnostnými agentúrami.
 • Zásady ochrany osobných údajov pre spoločnosť ZoogVPN tvrdia, že spoločnosť má politika nulového záznamu.
 • ZoogVPN očividne neukladá protokoly aktivít, ale ich servery zaznamenávajú informácie o tom, koľko sa používa šírka pásma na reláciu VPN..

Anonymizer

 • Servery pre Anonymizer sú hostené v Spojených štátoch. USA uzavreli dohodu o zabezpečení internetu s inými krajinami vrátane Kanady, Veľkej Británie, Austrálie a Nového Zélandu. To znamená, že existuje pravdepodobnosť, že by sa vaše údaje mohli vyžiadať alebo zdieľať v rámci vyšetrovania národnej bezpečnosti.
 • Zásady ochrany osobných údajov pre Anonymizer uvádzajú, že služba zachytí všetky protokoly že je legálne povolené ukladať ich servery.
 • Zásady ochrany osobných údajov Anonymizer sú v rozpore s tvrdeniami uvádzanými v marketingových materiáloch, ktoré tvrdia, že sledujú alebo sledujú vašu online aktivitu. Zásady ochrany osobných údajov tiež stanovujú, že spoločnosť môže zdieľať svoje údaje denníka s inými subjektmi.
David Gewirtz
David Gewirtz Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me