Najlepšie austrálski poskytovatelia internetových služieb

obraz pomalej rýchlosti internetuRovnako ako väčšina ostatných Aussies som bojovala s domácim internetovým pripojením.


Pri budovaní tohto blogu a niekoľkých ďalších online firiem sa vyskytli určité obdobia, keď mi pomalé pripojenie na internet spôsobilo nejaké vážne frustrácie.

Hovoríme o tom, že búšim do klávesnice nejakú frustráciu. Niečo podobné ��

V procese skúmania a pokusu o optimalizáciu rýchlosti mojej domácej kancelárie som urobil sakra veľa výskumov o austrálskych poskytovateľoch internetových služieb a plánoch NBN..

Svet austrálskych poskytovateľov internetových služieb

Je ťažké predstaviť si život bez neustáleho prístupu na internet. V roku 2020 má doma viac ako 14,7 milióna Austrálčanov internet. To znamená, že približne 88 percent domácností a podnikov je spojených.

Používanie internetu je rovnomerne distribuované v celej Austrálii, pričom ľudia v Tasmánii používajú menej internetu ako väčšina krajiny. Telstra Corporation Limited je najväčší poskytovateľ telekomunikačných služieb vrátane internetu v krajine.

Austrália má povesť niektorých z najnižších rýchlostí internetu v rozvinutých krajinách. Je za krajinami ako Rusko, Maďarsko a Keňa. Väčšina predplatiteľov internetu má rýchlosti medzi 24 Mb / s a ​​100 Mb / s.

Nedávna štúdia zaradila Austrálčana medzi 62. najpomalší internet na svete. Ouch ��

Hoci Telstra Corporation Limited je najväčší názov v oblasti telekomunikácií, na ostrove pôsobí množstvo nových a etablovaných poskytovateľov internetu. Môže byť ťažké zvoliť si ten správny. Zostavili sme niekoľko informácií o najväčších hráčoch v austrálskej telekomunikácii s cieľom pomôcť vám získať lepší prehľad o trhu a urobiť dobré rozhodnutie..

Okrem krátkeho preskúmania týchto spoločností sme zahrnuli aj niektoré dôležité informácie o možnostiach internetu dostupných v Austrálii a o tom, ako tieto môžu ovplyvniť službu, ktorú dostávate..

���� Top 10 poskytovateľov internetu Austrália ����

Predstavíme 10 najlepších poskytovateľov internetových služieb v Austrálii, počnúc niektorými z väčších známych mien a potom hovoríme o niektorých menej populárnych možnostiach..

1. Telstra - najlepšie celkové pripojenie / rýchlosť

Keď Austrálčania myslia o internete, myslíme na Telstra. V skutočnosti viac ako 40 percent internetového pripojenia v Austrálii má Telstra.

Telstra ponúka niektoré z najdrahších možností internetu. Ceny za program s kapacitou 100 GB, ktorý sa dodáva s ADSL 2+, NBN alebo káblom, začínajú približne 70 dolárov mesačne.

Je to oveľa drahšie ako to, čo niektoré ďalšie spoločnosti, ktoré ponúkneme, preskúmame.

Telstra je dobrá voľba, ak hľadáte starú spoločnosť, ktorá má povesť kvality a konzistentných služieb. Telstra ponúka dobré večerné rýchlosti NBN. Inzerujú 80 percent maximálnej rýchlosti pripojenia v čase špičky.

Mobilné plány spoločnosti Telstra ponúkajú prístup k rýchlej 4GX sieti. Niektorí sa rozhodli používať mobilné širokopásmové pripojenie ako náhradu za svoj domov.

Medzi ďalšie výhody, ktoré klienti dostávajú, patria lacné vstupenky na filmy, predpredaj lístkov na koncerty a zľavnené vstupenky na niektoré športové udalosti..

2. Optus - skvelé služby / rýchlosti

Ak je Telstra kráľom telekomunikácií v Austrálii, potom je korunným princom Optus. Je to druhý najznámejší poskytovateľ internetu v krajine. Jeho reputácia bola niečím, čo trvalo roky. Pôvodne bola založená v roku 1981 pod názvom AUSSAT. V roku 2001 prevzal moniker Optus.

Optus ponúka klientom kompletnú škálu služieb vrátane plánov NBN a ADSL. K dispozícii sú mobilné plány a plány mobilného širokopásmového pripojenia. Spoločnosť Optus si vybudovala povesť poskytovania kvalitných zákazníckych služieb. Dychtivo sa zhovárajú so svojimi klientmi prostredníctvom telefónu, sociálnych médií, chatových programov a vo svojich obchodoch.

Optus je známy predovšetkým ako poskytovateľ tradičných pevných internetových liniek a mobilných telefónov. Rozvetvujú sa a ponúkajú viac domácich bezdrôtových produktov. Ich plány sú konkurencieschopné a mnohí videli svoje bezdrôtové možnosti ako atraktívnu alternatívu k ADSL, NBN alebo káblovému internetu..

3. TPG - výber pevného zväzku NBN

Keď Austrálčania myslia na TPG, jedno z prvých slov, ktoré mi príde na myseľ, je lacné. Spoločnosť TPG má k dispozícii niektoré z najlacnejších plánov NBN. TPG sa môže pochváliť viac ako dvoma miliónmi zákazníkov v rámci svojich servisných plánov. Plány rástli v obľube kvôli nízkej počiatočnej cene a bez pridaných bonusov.

Služba TPG NBN je nielen lacná, ale aj rýchla. Testy výkonnosti vykonané v roku 2020 ukázali, že služby TPG v NBN poskytovali zákazníkom rýchlosť sťahovania približne 86 percent z ich maximálnej inzerovanej hodnoty. Je to také dobré, ak nie lepšie ako ich konkurenti. Tieto čísla sa samozrejme môžu pravidelne meniť.

TPG ponúka klientom tri stupne rýchlosti NBN:

 • Základné NBN 12
 • Standard Plus NBN 50
 • Premium NBN 100

Tieto plány prichádzajú s neobmedzenými údajmi. Za primeraný poplatok môžu používatelia pridať pevné linky a mobilné telefóny.

4. iiNet

iiNet je pre vás dobrou voľbou, ak chcete spolu s vaším internetom vytvoriť zábavný plán. Ak si zakúpite neobmedzený dátový plán iiNet, získate prístup k set-top boxu Fetch TV. Jednou z najatraktívnejších čŕt tejto spoločnosti je, že ponúkajú služby Naked DSL. To znamená, že môžete získať internet DSL bez platenia za ďalší prenájom telefónnej linky. Mnoho Austrálčanov to páči, pretože väčšina ľudí opustí svoje pevné linky a používa iba mobilné telefóny.

5. Dodo

Dodo si síce nezachytil rovnaký trh ako niektorí z jeho väčších konkurentov, ale vybudoval si značnú zákaznícku základňu. Ako dcérska spoločnosť spoločnosti Vocus Communications je vo vlastníctve tej istej spoločnosti, ktorá spravuje iPrimus a ďalšie komunikačné spoločnosti.

Dodo ponúka domáci internet, plány mobilných telefónov a domáce energetické a poistné produkty. Okrem ponuky služieb internetu, ktoré lákajú ľudí na Dodo, je to, že môžu poskytnúť domácnosti väčšinu svojich kľúčových služieb na jeden účet..

Srdcom ponuky spoločnosti Dodo je širokopásmový internet. Majú kompletný sortiment výrobkov vrátane služieb NBN, ADSL 2+ a mobilných internetových služieb. K dispozícii je viacero internetových balíkov a iba plány pre internet. Dodo sa môže pochváliť niektorými z najlacnejších širokopásmových možností na ostrove.

6. Vodafone

Väčšina ľudí nemyslí na internetové služby, keď myslia na Vodafone. Táto spoločnosť si vybudovala svoje meno ako mobilná spoločnosť. Avšak v posledných rokoch začala spoločnosť Vodafone ponúkať plány NBN a hádzať klobúk do hry internetového obchodu.

Vodafone má priamy cenový model. Všetky ich plány majú neobmedzené množstvo údajov. Všetko, čo musíte urobiť, je určiť rýchlosť a cenu, ktorú chcete zaplatiť. Možnosti sa pohybujú od NBN 25 do NBN 100. Ak urobíte trochu kopanie, uvidíte, že Vodafone má lacný plán NBN 12. Toto je dobrá voľba, ak hľadáte internet na základe rozpočtu.

7. Patrí

S menom, vďaka ktorému sa všetci cítia vítaní, je Belong jedným z novších poskytovateľov internetových služieb v Austrálii. Začala sa v roku 2013 a ponúka ADSL 2+ plány za 50 dolárov mesačne alebo 65 dolárov mesačne. Tieto plány ponúkali 70 GB, respektíve 250 GB. Žiaľ, pri spustení tejto služby mohli mať úžitok iba tí, ktorí žijú v metropolitnej oblasti Sydney.

Keď sa však pokrytie NBN začalo rozširovať, Belong začal ponúkať plány NBN a plány ADSL v celej väčšej austrálskej oblasti. Od roku 2020 sa spoločnosť Belong držala svojej jednoduchej jednoduchej ponuky. Existuje jedna neobmedzená možnosť dátového plánu, tri možnosti pre službu NBN, dva plány ADSL 2+ a tri mobilné plány Sim..

Austrália má viac poskytovateľov širokopásmového pripojenia ako kedykoľvek predtým, takže noví poskytovatelia, ako je Belong, museli nájsť spôsob, ako sa dostať na trh. Vyhlásenie spoločnosti Belong o slávu je, že ponúka efektívny spôsob, ako streamovať Netflix na rozpočet. Domácnosť s dvoma alebo tromi ľuďmi môže ľahko streamovať pomocou služby Standard Plus 40 Mbps. Väčšie domácnosti, ktoré hľadajú nepretržité streamovanie 4K / UHD, by mali úžitok z plánu Premium 80 Mb / s.

Zatiaľ čo základné plány, ktoré ponúka spoločnosť Belong, sú atraktívne, v oblasti služieb zákazníkom sa nedostávajú. Existuje niekoľko sťažností na zlú komunikáciu a pomalé časy odozvy.

8. Aussie Broadband

Aussie Broadband je ďalším poskytovateľom internetových služieb v Austrálii. Čo im chýba uznanie mena, rýchlo si vybudujú reputáciu. Zákazníci Aussie Broadband často komentujú, ako sa tento poskytovateľ internetových služieb obáva o výkon svojich služieb. Aktívne sa angažuje so svojimi zákazníkmi, ako vyplýva z ich komunikácie so zákazníkmi na fórach.

9. Exetel

Spoločnosť Exetel, založená v roku 2001, sa rozrástla na viac ako 300 000 obchodných a rezidenčných zákazníkov tu v Austrálii. Je to spoločnosť, ktorá urobila tvrdé lodenice a existuje už niekoľko rokov.

Rovnako ako ich konkurenti, ponúkajú viac úrovní plánov NBN, počnúc ich plánom NBN 50 až po plán 100 NBN. Neponúkajú plány NBN 25 alebo NBN 12, ale rozhodli sa zachytiť svojich zákazníkov prostredníctvom svojej bezdrôtovej širokopásmovej služby. S 12-mesačnou zmluvou získate modem a nemusíte platiť nastavovací poplatok. Za približne 40 dolárov mesačne získate 250 GB údajov.

Používatelia, ktorí sa hanbia o záväzku, môžu získať rovnakú širokopásmovú službu bez zmluvy, ale za modem musíte zaplatiť približne 100 dolárov. Ak použijete tieto možnosti, musíte sledovať prideľovanie údajov. Ak prekročíte pridelenú sumu, bude vám naúčtovaná suma 10 USD za 10 GB. Vaša rýchlosť sa zníži z 12 Mb / s na 256 kb / s.

Exetel tiež ponúka klientom plány ADSL, optické plány a plány mobilného širokopásmového pripojenia. Rovnako ako u mnohých poskytovateľov internetových služieb, ktoré sme preskúmali, Exetel ponúka ako balík balíkov domáci balík VoIP, mobilné plány a plán domácej linky..

10. SpinTel

SpinTel je jedným z najlepších poskytovateľov internetových služieb v Austrálii, o ktorom ste pravdepodobne nikdy nepočuli. Renomované finančné časopisy, ako napríklad Money Magazine, ocenili spoločnosť SpinTel viackrát za ponuku nízkorozpočtových možností internetu..

Podobne ako mnoho svojich konkurentov ponúka spoločnosť SpinTel množstvo služieb vrátane služieb NBN, mobilných širokopásmových plánov a ADSL 2+. Ich domáce bezdrôtové širokopásmové služby vám poskytujú výkon širokopásmového pripojenia prostredníctvom modemu. To vám umožní zdieľať internet v celom dome. Pretože SpinTel predáva telefónne plány, môžete si pri nakupovaní na internete spojiť telefónny plán BYO.

Čo znamenajú rôzne typy internetových služieb?

V našej recenzii najlepších poskytovateľov internetových služieb v Austrálii sme hovorili o:

 • Internet ADSL
 • Káblový internet
 • NBN
 • Domáce bezdrôtové širokopásmové pripojenie
 • Pevné bezdrôtové pripojenie
 • Satelitné NBN

Všetky tieto podmienky môžu byť mätúce. Nájdime si pár minút, aby sme si rozobrali, čo tieto výrazy v skutočnosti znamenajú, a uvidíme, ako ovplyvňujú internetovú službu, ktorú dostávate.

Čo je to ADSL Internet?

obrázok zobrazujúci internetové linky reklamy v AustráliiADSL Internet, tiež známy ako asymetrická digitálna účastnícka linka, je technológia, ktorá bola vyvinutá na poskytovanie rýchlych rýchlostí pripojenia pomocou tradičných telefónnych liniek. To umožňovalo rýchlosti, ktoré boli mnohokrát rýchlejšie ako rýchlosti poskytované telefonickým pripojením na internet.

Technológia ADSL umožňovala širokopásmovú rýchlosť. Je to sila za Webom 2.0.

V niektorých častiach sveta bol internet ADSL nahradený optickým pripojením na internet. Na mnohých miestach v Austrálii je však technológia ADSL dnešnou technológiou. Pochopenie toho, čo to je a ako to funguje, vám môže pomôcť pri výbere pripojenia pre váš domov alebo firmu.

Čo je linka ADSL?

Technológie optických vlákien vyžadujú káble z optických vlákien. Pre porovnanie, ADSL je flexibilná technológia. Používa medené telefónne linky, ktoré sa už desaťročia používajú v pevných linkách. Informácie sa posielajú cez medené vedenia vysokou rýchlosťou, čo používateľom umožňuje sledovať Netflix, odosielať e-maily a pracovať online.

Táto technológia bola prvýkrát zavedená v roku 1988, ale trvalo roky, kým sa technológia zakorenila, pretože je nákladné ju implementovať. Bolo potrebné intuitívne spracovanie signálu, čo si vyžadovalo vývoj a výrobu špecializovaného zariadenia. Začiatkom roku 2000 sa väčšina oblastí inovovala na technológiu ADSL.

Pokrytie siete ADSLAko ADSL funguje?

ADSL je komplikovaný systém, ktorý vyžaduje harmonické fungovanie viacerých technológií. Vo vašej domácnosti budete potrebovať ADSL modem. Modem z vašej domácnosti je pripojený pomocou skrútenej dvojlinky z medených telefónnych drôtov, zvyčajne káblov kategórie päť alebo kategórie šesť, ktoré sú pripojené k miestnej telefónnej ústredni. Odtiaľ sú medené drôty z vášho domu a medené drôty z domovov a firiem vo vašej oblasti pripojené k DSLAM alebo k digitálnemu multiplexoru s prístupom k účastníckej linke..

Modem, ktorý máte doma, odosiela a prijíma údaje do az DSLAM. Signály, ktoré sa posielajú tam a späť, používajú inú frekvenciu ako signály používané pre hlasovú komunikáciu. Z tohto dôvodu je možné telefonické hovory a signály z Internetu posielať súčasne na tú istú linku. Keď signály dosiahnu výmenu, sú rozdelené a spracované rôznymi sieťovými technológiami. To vám umožní komunikovať cez telefón alebo komunikovať s webovým serverom na druhom konci.

Čo ovplyvňuje rýchlosť ADSL internetu?

Internetové rýchlosti ADSL nemôžu prekročiť 50 Mbps z dôvodu obmedzení medených vodičov použitých na pripojenie. Existujú aj ďalšie faktory, ktoré môžu ovplyvniť pripojenia ADSL, z ktorých mnohé sú mimo kontroly spotrebiteľa.

Ak je vaše pripojenie „neobmedzené“, maximálna rýchlosť je približne 10 Mbps. V obývanej oblasti vytiahnite z jednej šírky pásma viac miestnych pripojení. To znamená, že existuje viac ľudí, ktorí sa snažia využívať obmedzenú šírku pásma.

Na druhej strane uzavreté pripojenie ADSL má obmedzenia počtu súčasných pripojení v oblasti. Tieto môžu dosiahnuť rýchlosti až 40 Mb / s, pretože na tej istej linke nie je toľko používateľov, ktorí súťažia.

Rýchlosť ADSL je ovplyvnená vzdialenosťou medzi vašim domom a telefónnou ústredňou. Čím ďalej je vzdialenosť, tým pomalšie je pripojenie a tým menej spoľahlivé môže byť spojenie. Predlžovače slučky sa môžu použiť na zvýšenie sily signálu na dlhších linkách. Kratšie čiary sú však vždy lepšie.

Vylepšenia v linkách ADSL zvýšili spoľahlivosť poskytovania vysokorýchlostného internetu na dlhšie vzdialenosti. Spojenia, ktoré sú od seba vzdialené 10 kilometrov alebo viac, však budú v dôsledku vzdialenosti trpieť degradáciou a stratou rýchlosti.

Čo je káblový internet?

Obrázok vysvetľujúci fungovanie káblového internetuKáblový internet používa ten istý koaxiálny kábel a sieť, ktorá sa používa na zabezpečenie káblov pre váš domov, aby vám poskytol internet. Váš poskytovateľ internetových služieb pošle dátový signál cez koaxiálny kábel. Signál sa prenáša do vášho modemu.

Z vášho modemu je k počítaču alebo smerovaču pripojený ethernetový kábel. Tu získate vysokorýchlostný internet. Váš smerovač bude vysielať váš signál Wi-Fi po celej domácnosti.

Služba káblovej televízie využíva iba malú časť šírky pásma koaxiálneho kábla. Preto internetová služba môže fungovať pomocou rovnakej siete. Káblové siete sú rozmiestnené po celej krajine a používajú sa na spojenie Austrálie so zvyškom sveta. Káblový internet umožňuje rovnomernú distribúciu signálu medzi jednotlivými používateľmi. Tiež to umožňuje používateľom, ktorí platia viac, získať vyššiu šírku pásma, čo znamená vyššie rýchlosti.

Ako sa líši káblový internet od iných foriem internetu?

Satelity, optické vlákna, káble a ADSL zdieľajú množstvo podobností. Káblový internet môže byť výhodnejší ako satelitný internet, pretože satelitný internet ponúka nepriamy signál, čo znamená, že počas prenosu môže dôjsť k rušeniu. Káblový internet má priame pripojenie, čo znamená spoľahlivý signál pri vysokých rýchlostiach.

Internetové káble s optickými vláknami môžu dosiahnuť rýchlosti nahrávania, ktoré sa pohybujú od 50 Mb / s do 2 000 Mb / s. Toto je drasticky rýchlejšie ako to, čo získate z káblového internetu. Nevýhodou je, že optické siete sa stále rozširujú a nie sú tak dostupné v celej Austrálii, najmä vo vidieckych oblastiach.

Pre koho je káblový internet vhodný??

Káblový internet ponúka rýchle širokopásmové pripojenie. Môže to byť až 10-krát rýchlejšie ako služby DSL. Káblový internet je skvelý pre tých, ktorí chcú mať nepretržité služby pri hraní videohier a používaní technológie živého videa online. Existuje niekoľko telefónnych služieb, ktoré sa v súčasnosti ponúkajú prostredníctvom káblového internetu a poskytujú jasnú komunikáciu za zlomok ceny tradičných telefónnych liniek..

Čo je NBN?

Čas by zlyhal, keby sme sa pokúsili podrobne opísať, čo je NBN. Toto je prehľadná verzia aplikácie Reader. Národná širokopásmová sieť je sieť, ktorú vláda Austrálie postupne rozširovala. Účelom NBN je poskytnúť vysokorýchlostné pripojenie do každého domu a kancelárie v Austrálii. Umožňuje tiež telefónom a poskytovateľom internetových služieb poskytovať zábavu, elektronické zdravotníctvo, bezpečnosť a oveľa viac do domácností a firiem.

Aké technológie používajú NBN?

NBN používa viac technológií, vrátane:

 • Vlákno do priestorov
 • Vlákno do uzla
 • Vlákno do budovy
 • Koaxiálny kábel z hybridných vlákien
 • Pevné bezdrôtové pripojenie
 • satelit

Väčšina obyvateľov a podnikov bude používať jednu z prvých troch technológií.

Sieť vytvorená NBN je navrhnutá tak, aby posunula austrálske hospodárstvo vpred tým, že ponúka lepšie spojenia so zvyškom sveta. Väčšina ľudí používa protokol NBN ako spôsob pripojenia k internetu, komunikácie s priateľmi a rodinou a sledovania streamingových služieb.

Po pripojení domu alebo firmy k NBN musia majitelia domov kúpiť nový plán a modem NBN. NBN umožňuje používateľom pokračovať v prehľadávaní webu tak, ako vždy, ale so stabilnejšou sieťou a vyššími rýchlosťami.

NBN predáva štyri úrovne rýchlosti poskytovateľom internetových služieb, ktorí ich prebalia a predajú verejnosti. Možnosti zahŕňajú:

 • NBN 12
 • NBN 25
 • NBN 50
 • NBN 100

Čísla po NBN sa vzťahujú na megabitov za sekundu. Toto číslo vám v podstate hovorí, ako rýchlo môžete veci sťahovať. Čím vyššie je toto číslo, tým rýchlejšie môžete sťahovať informácie. Ak si zakúpite plán NBN 50, budete mať rýchlosť internetu vyššiu ako staršie plány ADSL. Postačuje, aby štvorčlenná rodina mohla slobodne používať internet.

Kto ťaží zo satelitných a pevných bezdrôtových plánov NBN?

Bezdrôtové signály sú ideálne pre tých z nás, ktorí žijú vo vidieckych oblastiach Austrálie. Je kontraproduktívne viesť káble až do našich domovov, takže bezdrôtové signály nám umožňujú využívať internet bez toho, aby sme obetovali výkon.

Môžete ho porovnať s mobilným internetom v telefóne. Po celej krajine sa nachádzajú veľké prenosové veže, ktoré sú súčasťou NBN. Máte doma anténu alebo prijímač. Ak žijete v obývanej oblasti, môže existovať jediná prenosová veža, ktorá obsluhuje súčasne viac domov.

Ak žijete vo vzdialených častiach krajiny, služba NBN sa poskytuje prostredníctvom satelitu známeho ako Sky Muster. Na streche vášho domu bude anténa a signál sa z vesmíru dostane do vášho domu. Táto technológia sa zdá byť futuristická. Pretože signál prechádza veľké vzdialenosti, existujú obmedzenia, ako rýchlo môže signál ísť.

Kto ťaží z domáceho bezdrôtového širokopásmového pripojenia?

Austrália síce necháva veľa úspechov, pokiaľ ide o rýchlosť internetového pripojenia, Austrália však má jedny z najlepších sietí mobilných telefónov na tejto planéte. Mnoho ľudí si uvedomuje, že je oveľa lepšie používať bezdrôtové širokopásmové pripojenie ako pripojenie k pevnej službe, ako je NBN..

Domáce bezdrôtové širokopásmové plány zdieľajú veľa podobností s mobilnými širokopásmovými plánmi. Bezdrôtové plány však obsahujú viac údajov a ponúkajú až 200 GB mesačne. Okrem toho bezdrôtové širokopásmové plány prídu s Wi-Fi routerom, ktorý je porovnateľný s routerom, ktorý by ste použili pri pripojení k NBN. Jedná sa o výkonné časti hardvéru, ktoré vám umožňujú vysielať signál v každej miestnosti vášho domu.

Plány bezdrôtového širokopásmového pripojenia sú o niečo drahšie ako to, čo by ste zaplatili za plány NBN. Avšak ako ich začne viac ľudí využívať, očakáva sa, že cena týchto plánov začne klesať.

FAQ: Ako si môžem vybrať najlepší internetový plán?

Uskutočnili sme krátku kontrolu najlepších poskytovateľov internetových služieb v Austrálii. Teraz by sme chceli prediskutovať niekoľko vecí, ktoré by ste mali zvážiť pri výbere nového internetového plánu pre váš domov. Mali by ste zvážiť tri základné faktory. Zahŕňajú:

 • Množstvo údajov, ktoré budete potrebovať
 • Rýchlosť vášho plánu NBN
 • Podpísanie zmluvy alebo nie

Koľko údajov potrebujem pre svoj plán poskytovateľa internetových služieb?

Odpoveď na túto otázku sa bude v jednotlivých domácnostiach líšiť. V roku 2018 priemerná austrálska domácnosť využívala každý mesiac okolo 85 GB širokopásmových dát. Ako už bolo povedané, väčšina ľudí vníma internet ako nástroj. Nikto by nechcel kúpiť pevné množstvo elektriny s vedomím, že ak prekročia túto pevnú sumu, elektrina sa vypne. Podobne väčšina ľudí chce, aby bol ich internet vždy zapnutý. Preto sa väčšina rozhoduje pre neobmedzené množstvo údajov.

Koľko údajov v súčasnosti používate?

Ak máte pocit, že neobmedzené množstvo údajov pre vás nie je správne, najlepším spôsobom, ako zistiť, aký veľký dátový plán potrebujete, je pozrieť sa na svoje staré internetové účty. Zvyčajne majú mesačné využitie. Ak nemáte papierovú kópiu, mali by ste byť schopní nájsť tieto informácie na webových stránkach poskytovateľa internetových služieb.

Kroky na minimalizáciu použitia údajov

Ak ste šokovaní množstvom údajov, ktoré používate, a chcete zaplatiť za lacnejší plán, môžete vylepšiť používanie internetu. Napríklad na sociálnych médiách nastavte videá na automatické prehrávanie. Skontrolujte tiež kvalitu streamovania Netflix. Čím vyššia je kvalita, tým viac údajov používate. Ak sťahujete filmy, stiahnite ich na SD na rozdiel od HD. Film v kvalite HD na iTunes je približne 4 GB, zatiaľ čo film v kvalite SD je v priemere 1,5 GB.

Ako rýchlo by mal byť váš plán NBN?

To môže byť pre Austrálčanov zložitá otázka, pretože najdlhšiu dobu sme si nedokázali zvoliť rýchlosť pripojenia k internetu. Teraz nám však NBN dáva na výber.

Pri určovaní toho, ako rýchlo je pre nás dosť, musíme vziať do úvahy dva faktory. Prvou vecou, ​​na ktorú sa chceme zamyslieť, je rýchlosť NBN z hľadiska toho, ako rýchlo dokážeme veci sťahovať. Potom chceme premýšľať o maximálnej kapacite našich spojení.

Povedzme napríklad, že sme sa rozhodli pre najlacnejší plán NBN 12. Dostávame 12 Mbps. V našom dome však máme šesť ľudí, ktorí sú často na internete. Ak sú všetci súčasne online, každý sa dostane okolo 2 Mb / s, čo nie je nič.

Vo väčšine prípadov odporúčame získať plán NBN 50. Umožní to štvorčlennej rodine pripojiť sa na internet s dobrou rýchlosťou. Iste, ušetríte pár dolárov navyše zakúpením pomalšej služby. Keď však všetci v rodine bojujú o streamovanie Netflixu, pozeranie videí na YouTube alebo hranie online hier, uvedomíte si, že pár dolárov, ktoré ste ušetrili, za to nestoja..

Mali by sme získať zmluvný plán poskytovateľa internetových služieb?

Odpoveď závisí od toho, čo chcete od svojho internetu.

Výhody plynúce zo zmluvy zadarmo

Možno budete chcieť zmluvu zadarmo z mesiaca na mesiac, pretože nie ste v nej uzamknutí na diaľku. Pravdepodobne budete musieť zaplatiť nastavovací poplatok a pravdepodobne vám bude účtovaný smerovač a modem. Svoju službu však môžete kedykoľvek zrušiť. Ak sa vám váš poskytovateľ nepáči, môžete kedykoľvek pokračovať. Toto je dobrá voľba pre ľudí, ktorí zvažujú vyskúšanie nového poskytovateľa, v ktorý nie sú istí.

Ak nájdete lepšiu ponuku, budete tiež môcť ľahko zmeniť poskytovateľov. Ak však nový obchod, ktorý nájdete, je zriadený aj mesačne, pravdepodobne budete musieť zaplatiť ďalší drahý počiatočný poplatok. Tu v Austrálii nie je náš trh so širokopásmovým pripojením taký robustný ako trh so smartfónmi. To znamená, že existuje menšia konkurencia, takže pravdepodobne nebudete svedkami veľkého kolísania cien medzi jednotlivými poskytovateľmi, pokiaľ nedôjde k dohode..

Výhody získania zmluvy

Ak pôjdete na zmluvnú trasu, váš poskytovateľ internetových služieb vás uzamkne počas 12 až 24 mesiacov. Časom však pravdepodobne ušetríte peniaze. Niektoré výhody, ktoré získate pri podpise zmluvy, môžu zahŕňať neplatenie nastavovacieho poplatku, získanie bezplatného alebo zľavneného modemu a lacnejšiu mesačnú cenu..

Dlhodobé zmluvy zvyčajne prichádzajú s nejakým typom bonusu. Môžu zahŕňať televíziu, laptop alebo prístup k iným službám. Zatiaľ čo všetci poskytovatelia internetových služieb využívajú zmluvy, len málo z nich sa pracuje mesačne.

Dúfame, že ste si užili našu recenziu desiatich najlepších ISP v Austrálii. Ako vždy, radi počúvame od našich čitateľov. Dajte nám vedieť svoje skúsenosti s rôznymi poskytovateľmi internetových služieb, ktoré ste použili v sekcii s komentármi nižšie.

Pridajte vlastnú recenziu:

Snažíme sa o nezávislý výskum produktov, aby sme našim čitateľom lepšie pomohli pri rozhodovaní. Vzhľadom na to chceme tiež počuť vaše názory. Prijímame individuálne recenzie, ktoré sú informatívne a nepropagačné. Vyplňte nasledujúci formulár a zverejníme vašu recenziu. Propagačné recenzie od samotných spoločností nebudú zverejnené. Vďaka!

--- Vyberte rýchlosť ---
priemerný
pomaly
rýchly
?>

--- Vyberte použiteľnosť ---
Jednoduché použitie
Mierne komplikované
Veľmi komplikované
?>

Kliknutím na tlačidlo nižšie potvrdzujem, že som si prečítal a akceptujem Podmienky používania.

PRIDAŤ PREHĽAD

0
6858

David Gewirtz
David Gewirtz Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me