Najlepšie kreditné karty v Austrálii

obrázok zobrazujúci kreditnú kartuZa posledné 4 roky som sa stal zberateľom rôznych druhov kreditných kariet. Moja peňaženka prešla z normálnej veľkosti na jednu z tých nadrozmerných tehál, ktoré sa sotva zmestíte do vrecka.


Sorta sa to páči ... ale s menšou hotovosťou. ��

A hoci my Aussies sa možno nemusíme tešiť na prémiové bonusy, ktoré naši priatelia v USA požívajú, vyzeral som vysoko a nízko, aby som našiel nejaké skutočne úžasné ponuky..

Cestou som sa naučil veľa heckuva o tom, ako dosiahnuť najlepšie ceny, ako sa vyhnúť poplatkom a tiež som mal to šťastie, že som za posledné štyri roky cestoval hlavne bodmi..

Mal som to šťastie, že som v bezpečnostnom priestore mohol založiť viacero webových firiem a digitálne platby boli niečo, o čom som sa veľa naučil.

Ako som ohodnotil tieto karty ✅

S výnimkou karty WestPac Black som v tejto recenzii použil všetky karty. Človek by si myslel, že poplatky, body a provízie za väčšinu týchto výrobkov by boli spravodlivé, ale to tak nie je..

Niektoré z týchto kariet sa veľmi líšia poplatkami, platbami v hotovosti a platbami úrokov. Snažil som sa triediť údaje pre všetkých a pomáhať vám pochopiť smiešne dlhý výtlačok na každej kartovej aplikácii (pretože viem, že to nebudete čítať ��).

Táto stránka sa pripravuje, ale som otvorený pre akékoľvek ďalšie návrhy. Ďakujem všetkým!

Contents

Rôzne kreditné karty pre rôzne potreby

Ako som už spomínal, karty nie sú rovnaké a to, čo neviete o kreditnej karte, ktorú nosíte, vám môže ublížiť..

Banky a vydavatelia kariet používajú tieto charakteristiky na to, aby sa odlíšili od svojej konkurencie, okrem zacielenia na konkrétny profil zákazníka.

Inými slovami, Každá karta má špecializovaný trh. S ohľadom na to vydavatelia kariet navrhujú svoje produkty tak, aby oslovovali týchto cieľových zákazníkov. V sekcii nižšie „Skúsil som ich zoradiť podľa kategórie.

Vašou zodpovednosťou ako zákazníka je preto nájsť kartu medzi ponúkaným množstvom, ktoré vám umožní využiť vaše výdavky, aby ste boli odmenení za váš životný štýl. Jednoducho povedané, výber kreditnej karty, ktorá bude pracovať skôr pre vás ako proti vám.

Toto je cieľ tohto najlepšieho kreditného karty v Austrálii. Nerád vás vidíme skrátene jednoducho preto, že si nezvolíte tú správnu kartu založenú na neznalosti.

Nájdenie perfektnej kreditnej karty pre seba

Okrem toho, s toľkými kreditnými kartami na trhu, pre každého nie je karta univerzálnej veľkosti vhodná pre všetkých.

Aby sme vám poskytli to najlepšie, napísali sme hĺbkovú expozíciu, na ktorej kartách považujeme to najlepšie z ich plemena, spolu s dôvodmi, ktoré z nich robia každého veľkolepého.

Nižšie je uvedený prehľad kategórií, ktoré sme použili na klasifikáciu kreditných kariet v austrálskom jazyku. Považujte to za obrys aj za referenčný zoznam, takže kliknutím na položku môžete bez problémov skočiť na ktorúkoľvek položku.

Kreditná karta za body
Kreditná karta za body

Obchodné kreditné karty
obchodné

Body Qantas
Body Qantas

Cestovná karta
Cestovanie

Odmena karta
Odmena

rýchlostná karta
rýchlosť

bezúročné
bezúročné

Prevody zostatkov
Prevody zostatkov

Žiadny ročný poplatok
Žiadny ročný poplatok

Záujemca
Nízky záujem

prezradenie: Ochrana osobných údajov Austrália je podporovaná komunitou. Keď sa zaregistrujete na kreditnú kartu prostredníctvom tohto príspevku, môžeme získať províziu. Tieto peniaze používam na úhradu za údržbu týchto stránok a tiež na podporu ďalšieho výskumu a podpory pre Austrálčanov, ktorí sa učia o digitálnom súkromí. Ochrana osobných údajov Austrália je aktívnym zástancom niekoľkých skupín zameraných na ochranu súkromia vrátane Nadácie Electronic Frontiers Foundation a MAP. Uč sa viac.

Začíname - Ak tieto informácie možno budete potrebovať, aj keď ešte nie ste začiatočník:

Zaradili sme časť Začíname, ktorá má pomôcť tým, ktorí začínajú kreditnými kartami, oboznámiť sa s fungovaním kreditných kariet. V tejto časti si vysvetlíme, ako fungujú kreditné karty, ako prebieha vaša kreditná história, aby sme určili vaše kreditné skóre, typy dostupných kreditných kariet, okrem iného.

Keďže je určený pre začiatočníkov, neváhajte preskočiť do sekcií, ktoré považujete za relevantné pre vaše potreby.

Stále však môže slúžiť ako opakovací kurz pre tých, ktorí chcú aktualizovať svoje vedomosti o základoch kreditných kariet.

dobrú chuť!

Najlepšie 3 kreditné karty celkovo (Austrália) ����

Karty, ktoré sa dostali do tejto najlepšej celkovej kategórie, neboli nevyhnutne vybrané, pretože boli vynikajúcimi vodcami v ktorejkoľvek jednotlivej charakteristike alebo charakteristike (hoci takmer všetky získali ocenenia od nezávislých orgánov).

Sú tu preto, že majú silnú kombináciu pomeru prínosov a nákladov s vysokou hodnotou, spolu s podporným obsadením odmien a pohodlia, ktoré ich oddeľuje od stáda..

1. Platinová karta American Express Velocity Platinum Card

Miera nákupu: 20,74% p.a.

Bezúročné dni: 55 dní

Ročný poplatok: 375 dolárov p.a.

Poplatok za oneskorené platby: $ 30

Miera prenosu zostatku: 0% p.a. za prvých 12 mesiacov s 1% zostatkovým poplatkom.

Toto je karta navrhnutá s ohľadom na prototypu cestujúceho. Ak musíte často cestovať za prácou alebo s potešením a máte pomerne dobrý príjem a zárobky, mali by ste skákať pri príležitosti získania tejto karty..

Získanie bodov rýchlosti

Vytvoril tento rarifikovaný zoznam, pretože okrem toho, že ponúka jednu z najvyšších sadzieb za body rýchlosti, stále má na to veľa. Zoznam výhod obsahuje dva spiatočné lety do tuzemska Economy s Virgin Australia každý rok, okrem návštev spoločenských miest v Virgin Australia. Súčasťou balíka odmien je aj salónik American Express, na ktorý sa vzťahujú podobné podmienky.

Za každý dolár, ktorý držiteľ karty minú, získa 2,25 bodov rýchlosti. Toto je rozdelené nasledovne: Za každý vynaložený dolár sa získa 1,25 bodov rýchlosti. Jedinou výnimkou sú vládne agentúry v Austrálii, kde miera návratnosti je 0,5 bodu za 1 USD.

Ak sa nákupy uskutočňujú v spoločnosti Virgin Australia, získate za každý vynaložený dolár 1 ďalší bod rýchlosti. Na rozdiel od väčšiny kariet však neexistuje maximálny počet bodov za rýchlosť, ktoré môže držiteľ karty potenciálne získať, pričom ich body sú okamžite prevedené na ich účet každý mesiac..

A ešte sme sa nedostali k najlepšej časti. Táto karta doles von 100 000 bonusových bodov rýchlosti, ak sa uchádzate, a sú schválené 12. februára 2020 alebo skôr. Následne musíte počas prvých troch mesiacov schválenia minúť najmenej 3 000 dolárov na kartu, aby ste mohli získať výhodu.

jeho bezplatné cestovné poistenie zahŕňa vnútroštátne a medzinárodné lety. Vaše cestovné poistenie pre prípad nepríjemností pokrýva zmeškané spojenia, meškanie letu a meškanie batožiny. Ak v priebehu svojho členstva každý rok utratíte 50 000 dolárov, získate 100 kreditov o stave častej prevádzky lietadla.

Môžete sa rozhodnúť zvýšiť svoju mieru zárobkov pridaním 4 ďalších kariet pre priateľov alebo rodinu bez ďalších poplatkov.

Ročné poplatky?

Niektorí by sa mohli krčiť pri šoku nálepky pri platení Ročný poplatok 375 dolárov, ale keď vezmete do úvahy množstvo výhod, ktoré ponúka, od veľkorysých odmeňovacích bodov, bezplatných domácich letov a letiskových vstupeniek, máte viac ako len vyrovnaný údajne nadmerný ročný poplatok.

Nezabúdajte, že niektoré vnútroštátne spiatočné lety stoja 375 dolárov a viac, čo znamená, že môžete získať späť svoj ročný poplatok jedným zákrutom..

2. Bankwest More World Mastercard

Miera nákupu: 19,99% p.a.

Bezúročné dni: 44 dní

Ročný poplatok: 270 dolárov p.a.

Poplatok za oneskorené platby: $ 25

Miera prenosu zostatku: 0% p.a. za prvých 6 mesiacov s 1% zostatku, potom sa vracia späť na 19,99%

Táto karta našla špeciálnu schopnosť kombinovania skvelých funkcií, vďaka ktorým sú zberatelia bodov aj cestujúci šťastní. Táto prémiová kreditná karta je vynikajúcou voľbou pre častých cestujúcich, ktorí sú tiež motivovaní myšlienkou zarobiť vyššie zárobky ako bežné platinové alebo klasické karty..

Bankwest More World Mastercard sa hýbe za plotom a ponúka pozoruhodné 2,5 bodu za každý vynaložený dolár bez akýchkoľvek obmedzení v limitoch výdavkov. Je ideálny pre tých, ktorí majú prostriedky na veľké výdavky, poskytuje 115 000 ročných bonusových bodov po splnení minimálnych ročných výdavkov.

Ak chcete dať bonus do perspektívy, je to rovnaké ako vyplatenie darčekovej karty Davis Jones v hodnote 300 dolárov so 100 000 bodmi. Na prvý pohľad sa zdá, že je to skutočný bummer budete musieť veľa utratiť - minimálne 84 000 dolárov na získanie týchto bonusových bodov. Bankwest More však prevádzkuje svoj ročný bonus v odstupňovanom režime podľa stavu karty, takže by ste mali mať možnosť nájsť ďalšiu kartu na úrovni, ktorá vyhovuje vášmu finančnému stavu..

Dodatočné bonusy

Je to však celkom šikovný kus plastu, ktorý máte pri cestovaní, neúčtujeme žiadne poplatky za zahraničné transakcie a je vybavené cestovným poistením, ktoré pokrýva domáce aj zahraničné cestovanie. Bankwest More poskytuje 10 bezplatných prístupov na letiskový salónik Každý rok je to ďalšia výhoda, ktorá vám a vašim hosťom umožňuje prístup k viac ako 1 000 salónikom po celom svete s LoungeKey.

Zatiaľ čo spoločnosť Bankwest More ponúka 0% zostatkov počas 6 mesiacov, nezabudnite na to, že by ste za túto transakciu nezískali žiadne body. Ale zo svetlej stránky by ste aspoň mohli použiť túto nízku sadzbu na splatenie existujúceho dlhu.

3. Banková prvá kreditná karta Visa Platinum

Miera nákupu: 0% p.a. Prvých šesť mesiacov

Bezúročné dni: 44 dní

Ročný poplatok: 99 dolárov p.a.

Poplatok za oneskorené platby: $ 20

Miera prenosu zostatku: 0% p.a. na počiatočných 6 mesiacov s 1% zostatku, potom sa vracia na 19,99%

Čo robí túto kartu špeciálnou a súčasťou jej jedinečnej príťažlivosti, je jej história. Bank First je vzájomná spoločnosť, ktorá naznačuje, že prostredníctvom svojich čŕt a postupov má plnené záväzky voči komunite.

Pretože to začalo hrsť učiteľov, záväzok banky First First voči svojim zákazníkom sa odráža v jej poplatkoch, výhodách a skúsenostiach. Je však potrebné poznamenať, že slúži všetkým Austrálčanom, takže nemusíte mať vzdelanie, aby ste dostali kartu alebo pôžičku.

Bonusové funkcie

Bank First Visa Platinum je jedným z mála druhov kariet, ktoré ponúkajú bezplatné úrokové sadzby na nákupy a zostatky. Táto súčasná výhoda platí, ak držiteľ karty požiada do 31. decembra 2019 alebo skôr.

Z konkurenčného ročného poplatku vo výške 99 dolárov, plus nízkych 9,84% účtovaných úrokových sadzieb po úvodnom období odkladu a iných nákladov na najnižšiu úroveň, kreditná karta Bank First Visa Platinum obsahuje definíciu hodnoty zákazníka za peniaze..

Tento étos zameraný na komunitu sa odráža v takých praktikách, ako sú bankové balíčky, ktoré sú bezplatné, termínované vklady určené na zabezpečenie škôl, aby sa uľahčilo plánovanie a organizácia grantov..

Ako držiteľ karty budete príjemne prekvapení, že jeho výhody ako cestovné poistenie zadarmo aj pri medzinárodných letoch rovnako prichádza s platinovými recepciami 24 hodín denne, aby zvládli vaše požiadavky na zábavu a životný štýl.

Jedným z mála vád na tejto karte je, že sa môže pochváliť žiadny program odmien, Aj keď sú členovia automaticky zaradení do programu Visa Entertainment, poskytujú exkluzívne zľavy na položky súvisiace so životným štýlom, ako sú šport a hudba.

Najlepšie austrálske kreditné karty - hodnotené podľa kategórie

Nižšie nájdete zoznam najlepších kreditných kariet pre konkrétne potreby alebo vynikajúcich v daných kategóriách:

# 1 - NAB Qantas odmeňuje podpisovú kartu

Najlepšia kreditná karta za body

Miera nákupu: 19,99% p.a.

Bezúročné dni: 44 dní

Ročný poplatok: 295 dolárov p.a. za prvý rok, po ktorom skočí na 395 dolárov

Poplatok za oneskorené platby: $ 15

Miera prenosu zostatku: 0% p.a. za prvých 6 mesiacov s 2% zostatku, potom sa vráti späť na 21,74%

Bola to bitka na výber medzi podpisovou kartou NAB Qantas Rewards alebo kreditnou kartou Qantas Premier Platinum pre túto kategóriu. Nakoniec sme sa však rozhodli ísť s NAB Qantas, zatiaľ čo Qantas Premier Platinum Credit Card sme pridelili ako najlepšiu v kategórii Qantas bodov..

Bola to však blízka výzva, pretože obidve tieto karty sú v kategórii bodov s ťažkosťami a zaslúžene.

Požiadavky na výdavky

NAB Qantas vám to umožňuje získajte až 120 000 bonusových bodov Qantas, akonáhle budete schopní splniť svoje požiadavky na výdavky. Jedna z týchto požiadaviek stanovuje, že ju musíte mať otvorenú 12 mesiacov.

Rozloženie rozpätia požiadaviek je takéto: ak držiteľ karty do 60 dní splní požiadavku, aby utratil 3 000 dolárov (iba na nákupy, ktoré je možné získať), získa 90 000 bonusových bodov Qantas. Zvyšok (30 000 bonusových bodov) sa potom sprístupní trinásty mesiac od času otvorenia karty.

Po prvom roku majú držitelia kariet nárok na a znížený ročný poplatok 295 dolárov, potom sa vráti na 395 dolárov. Avšak ročný poplatok zostáva v každom prípade dosť prehnaný.

Aj keď za každý vynaložený dolár získate bonusový bod, bohužiaľ obmedzená na iba 20 000 dolárov a získané body nezostanú rovnocenné za každý 1 $ výdavok. Za prvých 5 000 dolárov získate 1 bod Qantas za 1 USD, potom sa však vráti na 0,5 Qantas bodov za 1 USD vynaložených medzi 5 001 a 20 000 $ za každé obdobie výpisu.

Ako vidíte, požiadavky na útratu a chmeľ, ktorým musíte získať bonusové body, sú trochu šikovné. Karta navyše neprichádza s niektorými spoľahlivými výhodami, ktoré majú iné karty, ako sú cestovné kredity alebo vstupenky do miestností.

Jasné je, že ak môžete získať 120 000 bonusových bodov, postačí vás odletieť z Melbourne alebo Sydney do Hongkongu a vrátiť sa do prvotriednej ekonomickej triedy..

Výhody pre časté lietanie

Jedná sa o kartu navrhnutú tak, aby prospela častým letcom, ktorí chcú, keď na karte míňajú body, zbierať body a využívať množstvo ďalších funkcií karty. Skutočnosť, že ide o kartu Visa s virtuálnymi všetkými zásuvkami akceptovanými pre tento typ karty, poskytuje ďalšie zvýšenie výdavkov na odmeny.

Medzi ďalšie vrcholy karty patrí poskytovanie nepretržitej služby NAB Concierge pomáhať s cestovaním a inými službami. Bezplatné poistenie sa vzťahuje na zahraničné cestovanie, ktoré sa poskytuje pri použití najmenej 500 dolárov na vopred rezervované cestovné nákupy na karte.

# 2 - American Express Business Explorer

Najlepšie obchodné kreditné karty

Miera nákupu: 16,99% p.a.

Bezúročné dni: 55 dní

Ročný poplatok: $ 395

Poplatok za oneskorené platby:

Miera prenosu zostatku: N / A

Obrovské výhody a vernostné bonusy sú len niektoré z výhod, ktoré sú k dispozícii podnikom, ktoré sa rozhodnú pre kreditnú kartu American Express Business Explorer..

Táto karta sa používa na zvýšenie kúpnej sily spoločnosti, najmä ak musíte každý mesiac robiť nákladné a nákladné obchodné nákupy. Podniky dostávajú až 100 000 bonusových bodov za členstvo.

Funguje tak, že ponúka 2 členské odmeny za každý utratený dolár, ak je o kartu požiadaná do 15. januára 2020 alebo skôr, a každý mesiac je stanovená minimálna výška výdavkov 3 000 dolárov na 3 mesiace. Na porovnanie, väčšina kariet kádru umožňuje iba dvojmesačný časový rámec.

Súčasní držitelia kariet tiež nie sú vylúčení z bonusovej bonanzy 50 000 bonusových bodov výhody sa im rozšírili, keď každých 12 mesiacov minú na svojej karte najmenej 100 000 dolárov. Ďalším tajomstvom tejto omáčky je to, že môžete rýchlejšie zrýchliť svoju zárobkovú silu pridaním zamestnaneckých kariet na svoj účet bez ďalších nákladov.

Vďaka nízkej úrokovej sadzbe 16,99% p.a, možnosti pridať až 99 zamestnaneckých kariet je toto jedna z najuniverzálnejších obchodných kreditných kariet, ktoré má vo svojom arzenáli vašej spoločnosti. Aha, umožňuje vám pohodlne sledovať vaše obchodné výdavky prostredníctvom austrálskeho obchodného softvérového riešenia MYOB, pričom všetky výdavky na zamestnancov sa konsolidujú na jeden účet..

Získané členské body môžu byť okrem sledovania výdavkov pridelené aj na cestovné, letiskové lístky a bezplatné poistenie. Najlepšie zo všetkého je, že máte širokú škálu možností, ako dať tieto body odmeniť.

Môžete sa rozhodnúť presunúť body podľa vlastného výberu rad 8 leteckých spoločností. Alebo by ste radšej rozprestierali širokú škálu odmien okrem letov, ako napríklad online nakupovanie u Davida Jonesa, darčekové karty, letiskové lístky do letiskových salónikov alebo ich využívajte na vyplatenie zostatku na svojej karte.

Letiskové salóniky zahŕňajú 2 vstupy s možnosťou výberu v salóniku American Express na letisku Melbourne alebo Sydney International Airport.

Na rozdiel od iných kreditných kariet vám umožňuje akumulovať tieto body bez rozpoznateľných limitov, ktoré obmedzujú získané body, okrem toho, že nemáte žiadny dátum vypršania platnosti.

Aj keď ponúka veľkorysý uvítací bonus, jeho ročný poplatok vo výške 395 USD je stále relatívne vysoký a nie je za konkurencieschopné ceny.

# 3 - Kreditná karta Qantas Premier Platinum

Najlepšia kreditná karta pre body Qantas

Miera nákupu: 19,99% p.a.

Bezúročné dni: 55 dní

Ročný poplatok: $ 199

Poplatok za oneskorené platby:

Miera prenosu zostatku: 0% p.a. po dobu 18 mesiacov (Upozorňujeme však, že dni bezúročnosti sa nevzťahujú na nové nákupy, zatiaľ čo držiteľ karty má dlh na prevod zostatku.)

Kreditná karta Qantas Premier Platinum jednoducho kolíše! Táto karta vám poskytuje príležitosť získajte neuveriteľných 120 000 bonusových bodov Qantas. Musím povedať viac?

V prípade, že nie ste presvedčení, o čom hovoríme v tom, že prichádza so zľavou v prvom roku a umožňuje vám získať až 2 body za každý 1 USD, ktorý utratíte za vhodné položky. Táto karta je vytvorená pre ponúka luxusné výhody a prémiové odmeny pre častých letcov spolu s bonusovými bodmi plus exkluzívne ponuky spoločnosti Qantas.

Tento takmer neobmedzený potenciál bodov Qantas je však založený na tom, že každý mesiac míňa minimálne 1 500 povolených nákupov, aby získal celkom 120 000 bonusových bodov počas počiatočného obdobia 6 mesiacov.

Rozdeľuje sa na držiteľa karty, ktorý dostane mesačne 20 000 bodov, ktoré spĺňajú požiadavky na výdavky, počnúc dňom schválenia karty (priblíženie sa maximálnemu počtu 120 000 bonusových bodov Qantas). Takže, aj keď je bonusová ponuka vysoká, stále musíte venovať zvýšenú pozornosť, aby ste mohli dodržať stanovené podmienky.

Bonusové výhody

Jeho výhody zahŕňajú 2 bezplatné pozvánky na medzinárodné obchodné salóniky, ktoré musia byť buď klubom Qantas, alebo prevádzkované spoločnosťou Qantas každý rok..

Ďalšie výhody integrované s kreditnou kartou Qantas Premier Platinum sú bezplatné cestovné poistenie, navyše k 20% úspore na vybraných domácich letoch Qantas a QantasLink pre držiteľa karty a až 8 cestujúcich.

Jednou z boľavých poznámok pri tejto karte je, že hoci počas prvých 18 mesiacov ponúka zostatok 0% úrok, úroková sadzba sa po uplynutí tejto doby odkladu zrkadlí na preddavok v hotovosti.

Má tiež minimálny úverový limit 6 000 dolárov, čo zaisťuje, že karta poskytuje členom veľa míľ výdavkov. Na druhej strane, toto vysoké úverové minimum môže zabrániť ľuďom, ktorí majú skutočný záujem, aby sa kvalifikovali, ak ich kredit nie je hviezdny.

Ak chcete z tejto karty získať najazdených kilometrov čo najvýhodnejšie, odporúčame vám, aby ste využili jej konkurenčnú sadzbu a zvýšili bonusy, ktoré môžete získať..

Čestné uznanie

The Qantas American Express Ultimate Card sme už nazvali jednou z 3 najlepších kariet celkovo, takže si nie sme istí, či ide o nadmernú sumu. Nie je pochýb o tom, že karta Qantas American Express Ultimate Card získala právo byť tu uvedená ako vedúci uchádzač v kategórii..

# 4 - Bankwest Zero Platinum Mastercard

Najlepšie kreditné karty pre cestovanie

Miera nákupu: 17,99% p.a.

Bezúročné dni: 55 dní

Ročný poplatok: $ 0

Poplatok za zahraničnú transakciu: $ 0

Poplatok za oneskorené platby: $ 30

Miera prenosu zostatku: 2,99% p.a. o prevodoch zostatku za prvých 9 mesiacov.

Cestovanie je samo osebe náročné, s nepohodlím opustiť vašu geografickú zónu pohodlia a vyrovnať sa s celým radom cien, na ktoré ste zvyčajne zvykli..

Našťastie pre Austrálčanov existuje karta, ktorá znižuje problémy s cestovaním tým, že neposkytuje dvojnásobok, ale výkon akcie s trojitou hrozbou úspora nákladov, bezplatné výhody a zostatky s nízkou sadzbou.

Ako to výstižne opísali na svojich stránkach, Bankwest Zero Platinum Mastercard si želá, aby ste si užili „scenériu upadajúcu scenériu, nie poplatky za upustenie od online a zahraničných nákupov“.

Cestovanie do zámoria

Toto je bezpochyby najlepší spoločník s nízkou kartou pre vašu zahraničnú cestu. Exponát A: je to jedno z tých vzácnych plemien kariet, ktoré prichádzajú s žiadny ročný poplatok a žiadny poplatok za zahraničné transakcie tiež. Môžu sa však uplatňovať ďalšie poplatky a poplatky, aj keď sa používajú zahraničné bankomaty.

Vďaka tomu máte pri cestovaní oveľa silnejšie finančné postavenie, pretože sa nemusíte obávať, že poplatky za zahraničné transakcie pália dieru vo vrecku..

Aby ste si mohli pokojne odpočinúť aj v cudzej krajine, Bankwest Zero Platinum Mastercard vám poskytuje bezplatné zahraničné poistné krytie spolu s medzištátnym poistením nepohodlia. Má tiež minimálny úverový limit 6 000 dolárov, čo zaisťuje, že máte podstatný vankúš likvidity v zahraničí.

V závislosti od toho, ako sa na to pozeráte, však môže byť zložité splniť požiadavku schválenia tohto úverového limitu, ak váš úverový rating nie je obzvlášť hviezdny.

Bankwest Zero Platinum Mastercard neúčtuje žiadne poplatky za výber bankomatov v zámorí, hoci vyžaduje 2% alebo 4 doláre, podľa toho, čo je vyššie pre miestne aj zahraničné zálohy v hotovosti. Po skončení úvodného obdobia karta obnoví nabíjanie držiteľov kariet.

# 5 - Balík American Express Westpac Altitude Platinum

Najlepšia odmena kreditnej karty

Miera nákupu: 20,49% p.a. (American Express: 20,24% p.a., Mastercard: 20,49% p.a.)

Bezúročné dni: Až 45 dní

Ročný poplatok: V prípade karty MasterCard spoločnosti Westpac Altitude Platinum Master 150 dolárov za prvý rok (potom $ 199 p.a.). Pri platinovej karte American Express Westpac Altitude Platinum Card sa v prvom roku účtuje 0 dolárov a potom sa účtuje 49 dolárov.

Maximálny počet voľných dní: N / A

Poplatok za oneskorené platby: $ 30

Miera prenosu zostatku: 0% p.a. o prevodoch zostatku za prvých 12 mesiacov

Balík American Express Westpac Altitude Platinum zaisťuje, že máte viac ako jednu kartu, aby ste mohli získať svoje nadmorské výšky. Držitelia kariet Mastercard môžu okrem kariet American Express (Amex) získavať aj výškové body v rozmedzí od 1 do 3 výškových bodov za každý vynaložený dolár..

Inými slovami, držiteľ karty môže získať celkom Strávením 3 000 dolárov získate 110 000 bonusových bodov počas prvých troch mesiacov (90 dní) na každej karte. Ak si však myslíte, že by mohlo byť pre vás problematické splniť všetky požiadavky na výdavky, možno by ste mali zamerať svoje nákupy na menej prísne požiadavky na Mastercard. S Mastercard však držitelia kariet získajú 80 000 bodov, čo je a oveľa nižší bonus za rovnaké množstvo a obdobie.

Osobitné účty odmien

Ďalšia vec, ktorú treba poznamenať, je, že aj keď sú obidve karty spojené s rovnakým programom odmien a účtom, pochádzajú od rôznych vydávajúcich spoločností. Preto, pretože Amex pochádza z American Express a Westpac je vydávaný spoločnosťou Mastercard, budete nútení získať dva rôzne účty kreditných kariet. To si vyžaduje správu inej sady poplatkov, splátkových kalendárov a samostatných výpisov.

Výkyvy však prevážia tieto malé nepríjemnosti. Držitelia kariet môžu získať Altitude Points za každý dolár, ktorý minú za nákupy, ktoré sú spôsobilé, okrem toho, že ušetria 49 dolárov pomocou a zľavnený ročný poplatok 150 dolárov v prvom roku. Poskytuje sa im tiež prístup k platinovým výhodám, ktoré zahŕňajú bezplatné cestovné poistenie.

Toto bezplatné poistenie sa týka vecí, ako sú predĺžené záruky, zahraničné cestovanie a ďalšie exotické vybavenie, ako sú napríklad dopravné nehody pri zabezpečení nákupu. Keďže platinová karta American Express Westpac Altitude Platinum Card spája dve karty, každá z nich má svoje vlastné zárobkové sadzby, poplatky a úrokové sadzby. V niektorých oblastiach sa prekrývajú, ale mali by ste identifikovať oblasti, ktoré sa líšia.

# 6 - Nadmorská výška American Express Westpac
Balík čiernych kreditných kariet® (rýchlosť)

Najlepšie kreditné karty rýchlosti

Miera nákupu: 20,49% p.a

Bezúročné dni: Až 45 dní

Ročný poplatok: Prvý rok sa to zníži - 399 dolárov p.a. v prvom roku (pre Amex - 99 dolárov, zatiaľ čo Mastercard - 250 dolárov vrátane ročného poplatku za odmenu za rýchlosť 50 dolárov).
V druhom roku - 499 dolárov p.a. (199 USD za American Express plus 250 USD za Mastercard® vrátane 50 USD, čo je poplatok za účasť na Velocity Rewards)..

Maximálny počet voľných dní: N / A

Poplatok za oneskorené platby: $ 15

Miera prenosu zostatku: 0% p.a. o prevodoch zostatku za prvých 12 mesiacov

Toto kombinuje zábavu s dvojnásobnou rozmanitosťou v balíčku dvoch kariet Amex a Westpac a umožňuje vám zarobiť až 100 000 bonusových bodov za rýchlosť prihlásenia. Na to máte nárok, keď sa prihlásite do 31. marca 2020.

Po splnení požiadaviek a následnom schválení dostanete kartu žiadne ročné poplatky pripojený k nemu. Držitelia kariet majú tiež nárok na získanie 1,25 bodov rýchlosti za každý dolár, ktorý minú. Iba za prvých 12 mesiacov môžete získať 160 000 bodov.

Westpac Altitude Black Mastercard® pripravuje cestu pre svojich držiteľov kariet, aby získali až 80 000 bonusových bodov rýchlosti. Za týmto účelom musia minúť 4 000 dolárov za povolené nákupy, a to všetko do 90 dní od schválenia.

Na druhej strane bonus 20 000 je k dispozícii pre členov American Express Westpac Altitude Black Card, ktorí míňajú oprávnené nákupy v hodnote najmenej 3 000 dolárov, pokiaľ to pripadá na 90 dní od schválenia účtu..

Pridané bonusy

S touto kartou sa dodáva veľa výhod, ako napríklad dva bezplatné poukážky na upgrade sedadla Economy. Aj keď sú prístupné každý rok, je možné ich získať iba vtedy, keď ich držiteľ karty vynakladá na lety Virgin Australia na svojej Mastercard, aby ich mohol použiť na vybrané vnútroštátne lety..

Držitelia kariet dostanú každý rok to, čo je opísané ako 2 bezplatné návštevy miestností s americkým expresom na medzinárodných austrálskych letiskách. Čierna karta Master Master vám zarobí 2 bezplatné návštevy v domácom salóniku Virgin Australia. Kritériá oprávnenosti sa samozrejme vzťahujú na obidve tieto kritériá.

Nevýhodou tohto zväzku kariet je to, že po prvom roku medové týždne začínajú ubúdať. Skúsenosti držiteľov kariet a podstatné zvýšenie ročného poplatku 499 dolárov p.a. Toto sa rozdelí na 199 dolárov p.a. pre karty American Express (zvýšené z 99 dolárov za mesiac v predchádzajúcom roku); 250 dolárov p.a. pre Mastercard®. Okrem toho existuje dodatočný poplatok vo výške 50 USD za poplatok za účasť v službe Velocity Rewards, zdá sa však, že je to len pre členov Mastercard®..

Aj keď zdieľajú určité podobnosti, napríklad ich úroková sadzba pri nákupoch je rovnaká pri 20,24% pa (Mastercard® ich uvádza ako variabilný nákupný kurz), obe karty v balíku sa líšia inými významnými spôsobmi: minimálny úverový limit pre Amex je 3 000 dolárov zatiaľ čo Mastercard® je oveľa výraznejší na 15 000 $.

# 7 - Zlato s nízkym poplatkom Commonwealth Bank

Najlepšie bezúročné kreditné karty

Miera nákupu: 0% p.a. V prvých 15 mesiacoch sa po uplynutí odkladu vrátil na 19,74%.

Bezúročné dni: Až 55 dní

Ročný poplatok: 0 dolárov v prvom roku a potom 89 USD naúčtovaných potom, ak v predchádzajúcom roku nestratíte aspoň 10 000 dolárov.

Maximálny počet voľných dní: N / A

Poplatok za oneskorené platby: $ 20

Miera prenosu zostatku: 5,99% p.a. ale iba po dobu 5 mesiacov, potom sa vracia späť k 21,24 p.a.

Poskytuje veľkorysé úspory s 0% úroková sadzba na nákupy počas značného obdobia 15 mesiacov, ak sa prihlásite do 29. februára 2020 alebo skôr. Toto je jedna z mála kariet, ktoré okrem ročných poplatkov za prvý rok ponúkajú okrem bezplatných 0 dolárov aj úrokové sadzby zadarmo..

Držitelia kariet by mali pamätať na ďalšie výhody a využívať ich.

Čo iného môžete očakávať

Členovia, ktorí využijú túto dohodu, nedostanú iba toto bezplatné ročné obdobie odkladu poplatkov, ale vydavateľ karty sa bude aj naďalej vzdať svojho ročného poplatku každý rok, ak si držiteľ karty môže udržať výdavky vo výške minimálne 10 000 dolárov za predchádzajúci rok..

Výdavky sa vzťahujú iba na hotovostné zálohy a nákupy. Pokiaľ tak neurobíte, ročný poplatok sa vracia na ročných 89 dolárov. Aj keď nedokážu rozšíriť túto výhodu ročného poplatku, držitelia kariet sú pripravení na ďalšie užitočné včely a výhody, ako je napríklad platba 0% pre medzinárodné poplatky (zahŕňa aj nákupy online), plus bezplatné cestovné a nákupné poistenie.

Žiaľ, kompromisom k týmto nízkym alebo neexistujúcim medzinárodným poplatkom je, že nakoniec prídete nepremeškajte iné výhody, ktoré ponúkajú drahšie karty ako sú programy odmeňovania zamerané na zlepšenie zážitku z cestovania.

Po uplynutí počiatočných 15 mesiacov sa úroková sadzba vráti na 19,74% pa. Štandardné bezúročné obdobie.

Ďalšie funkcie

Toto je typ Mastercard s ocenené online a mobilné aplikácie ktoré poskytujú pohodlie pri prístupe k vašim bankovým službám. Tá, ktorej zahraničné cestovné poistenie vás kryje po dobu 3 mesiacov, prichádza s rozsiahlymi poistnými zmluvami, ako je napríklad ochrana vašich nákupov, ktorá nahrádza alebo opraví vaše nákupy, ak dôjde k ich krádeži, strate alebo poškodeniu do 90 mesiacov..

Aj keď táto karta je dobrým zachytením úrokov a rozdávaním ročných poplatkov, ostatné karty sú konkurencieschopnejšie, ak máte zostatok, ktorý chcete konsolidovať. Súčasné úrokové sadzby z nákupov (19,74%) a hotovostné zálohy (21,24%) sú navyše na vysokej strane.

Pretože jej miera nákupu je vysoká, mali by ste túto kartu uchopiť, iba ak si môžete zaistiť, že zostatok budete platiť celý mesiac.

# 8 - Nízkorozpočtová karta Westpac

Najlepšie kreditné karty pre prevody zostatkov

Miera nákupu: 13,74% p.a.

Bezúročné dni: 55 dní

Ročný poplatok: 59 dolárov p.a.

Poplatok za oneskorené platby: $ 15

Miera prenosu zostatku: 0% p.a. prevody zostatku za prvých 16 mesiacov.

Prečo potrebujete vykonať prevod zostatku? Podľa ľudí, ktorí sa zaoberajú osobným financovaním v spoločnosti NerdWallet, „prevod zostatku vám umožňuje presunúť dlh z jednej kreditnej karty na inú kartu s nižšou úrokovou sadzbou - najlepšie 0%.“

Presne to vám pomáha karta Westpac Low Rate Card s prevodovkou zostatku 0%. S nízkym ročným poplatkom prevod konkurenčnej rovnováhy, a možnosti splátok SmartPlan, ponúka svojim držiteľom kariet príležitosť výrazne ušetriť na nákladoch.

Ostatné náklady na zváženie

Napriek tomu, že miera bez prevodu zostatku trvá 16 mesiacov, má vo svojom arzenáli ďalšie funkcie na zníženie nákladov, ako je napríklad relatívne nízka 13,74% miera nákupu. Táto karta je ideálna pre ľudí, ktorí chcú kartu s minimálnym doplnkom rdolné poplatky za ock sprevádzajúci väčšinu svojich ďalších transakcií, ako sú 2% preddavky na hotovosť, či už na miestnej alebo zahraničnej úrovni.

Nevýhodou však je, že tento prestížny prevod nulového zostatku sa nakoniec vráti k a vysoká sadzba zálohy v hotovosti 21,49% p.a. po uplynutí úvodného obdobia. Prinajmenšom je to však oslabené pomerne skromným ročným poplatkom 59 dolárov.

# 9 - Kreditná karta American Express s nízkou sadzbou

Najlepšia kreditná karta bez ročného poplatku

Miera nákupu: 8,99% pa, 0% intro APR na nákupy po dobu 15 mesiacov, potom variabilná APR, 14,49% až 25,49%.

Bezúročné dni: 55 dní

Ročný poplatok: $ 0

Maximálny počet voľných dní: N / A

Poplatok za oneskorené platby: $ 30

Miera prenosu zostatku: 0% p.a. o prevodoch zostatku za prvých 15 mesiacov, potom s 1%.

Čo sa volá menom Shakespeare? Ak ruža s iným menom stále vonia sladko, potom American Express Nízka sadzba Kreditná karta stále plní svoj prísľub, že vám pomôže udržať nízke náklady kombináciou politiky bez ročných poplatkov s minimálnymi príplatkami.

Aj keď sa nejedná o kartu bez ozdôb, má však skromné ​​výhody, ako aj poistné krytie pri nákupe a refundácii.

Výhodou nízkej sadzby je snaha o získanie tejto výhody aj pre držiteľov kariet, ktorí ju prvýkrát potrebujú, ako zvyčajne. Táto karta ponúka úvodné 0% p.a. úroková sadzba počas prvých 12 mesiacov, keď nový držiteľ karty Amex požiada o prevod zostatku v čase svojej žiadosti.

Existuje jednorazová ponuka, ktorá sa potom vracia k poplatku za prevod zostatku vo výške 1%. Má maximálny limit prevodu zostatku 10 000 dolárov. Prichádza tiež s minimálnym úverovým limitom 1 000 dolárov, čo je zvyčajne adekvátne pre držiteľov kariet, ktorí prvýkrát pôsobia ktorí sa pravdepodobne stále učia zodpovednosti za riadenie úverových výdavkov.

Čo treba dávať pozor

Tieto kombinované vlastnosti z neho robia jednu z najkonkurenčnejších lacných kreditných kariet. Má však svoje nevýhody, ako napríklad to, že vás udrie relatívne podstatná pokuta za oneskorený poplatok vo výške 30 dolárov ak vynecháte minimálne platby.

Ďalšou nevýhodou vlastníctva tejto karty je to, že karty America Express (Amex) nezískali rovnaké široké prijatie ako karty Visa alebo Mastercard. Čoraz viac obchodov, ako sú reštaurácie, veľkí maloobchodníci, ako sú obchodné domy a supermarkety.

Aj keď nemá program odmien, prichádza s niektorými exkluzívnymi nákupnými ponukami a propagáciami prostredníctvom siete American Express. Poskytuje mobilné platby prostredníctvom systémov ako Samsung Pay, Apple Pay alebo Google Pay.

Medzi ďalšie výhody patrí záruka ochrany pred podvodmi online, prístup k nepretržitej bezpečnosti účtu. Rovnako vám umožňuje pridať do účtu 4 držiteľov kariet zdarma.

# 10 - Platinová karta NAB s nízkou sadzbou

Najlepšie nízkoúroková kreditná karta

Miera nákupu: 0% p.a. počas prvých 15 mesiacov sa potom vráti na 13,99%.

Bezúročné dni: 55 dní

Ročný poplatok: 100 $

Maximálny počet voľných dní: N / A

Poplatok za oneskorené platby: $ 30

Miera prenosu zostatku: 0% p.a. o prevodoch zostatku na 6 mesiacov, ale poplatok 2%. Miera návratnosti zostatku sa vracia späť na preddavok vo výške 21,74% p.a.

Platinová karta NAB s nízkou sadzbou má jednu z najnižších sadzieb na kartu na 13,99%, čo nie je jej najlepšia vlastnosť. Za prvých 15 mesiacov od vlastníctva karty budete skutočne platiť nulová úroková sadzba z nákupov.

S ročným poplatkom iba 100 dolárov je táto karta ideálna pre tých, ktorí majú dlhy na kreditnej karte, ktorí môžu využiť 0% p.a. prevod zostatku. Tí, ktorí sa to však snažia využiť, by si však mali byť istí, že do konca šesťmesačného obdobia na prevod zostatkov majú strategickú výplatu..

Po tomto období sa sadzba preddavku v hotovosti vráti späť na vysokú hodnotu 21,74% a všetky zvyšky zostatku začnú priťahovať úrok pri normálnej sadzbe. Okrem toho sa účtuje aj poplatok za prevod zostatku vo výške 2%.

Kedy získať NAB

Ak vás však zaťažuje obrovský dlh, možno by bolo lepšie zvážiť platbu karty dlhšou ako 6 mesiacov, najmä ak ide o primeraný prevod zostatku. Ale aj keď sa rozhodnete ísť s nízkou platinovou kartou NAB a nedokážete splatiť dlh do 6 mesiacov, karta je relatívne nízka miera nákupu 13,99% mala by byť pre vás stále dobrá správa.

Vďaka konkurenčným úrokovým sadzbám sa kreditná karta NAB stáva prémiovou kartou s výhodami ako je osobné poistenie, cestovné poistenie a služba osobného vrátnika. Umožňuje vám pridať ďalšiu kartu bez ďalších poplatkov a je obohatená o ochranu pred podvodmi NAB.

toto Ochrana obrany NAB pracuje proaktívne s cieľom odhaliť podvod a poskytnúť vám pokoj, ktorý si zaslúžite. Predstavuje však zvláštnosť platinovej karty bez akýchkoľvek programov odmien.

Je to dobré pre cestovanie?

Táto karta je tiež ideálnym spoločníkom na cesty robustné cestovné poistenie zdarma aby vás ochránil, keď ste preč. Ak držiteľ karty minú pri plánovaní pomocou karty NAB Low Rate Platinum len 500 USD na náklady na ubytovanie alebo dopravu, budú kryté na zahraničné lekárske výdavky a na ďalšie udalosti, ako napríklad strata batožiny a zrušenie cesty..

Karta je dodávaná so širokým sortimentom doplnkového poistenia v celkovej výške sedem. Toto poistenie pokrýva nepríjemnosti medzištátnych letov, dopravné nehody, cenovú ochranu a vlámanie domácich hotelov.

Jeho poistenie ochrany ceny a nákupu je dosť dômyselné ako to bude vás oprávňuje chytiť najlepšie ponuky môžete nájsť, pretože NAB vám vráti rozdiel medzi zaplatenou cenou a inzerovanou cenou, ak je nižšia. Okrem záruky austrálskeho výrobcu na nové domáce spotrebiče má NAB aj predĺžené záručné poistenie, ktoré poskytuje svojim členom ďalšie 12-mesačné predĺženie..

Sprievodca nákupom kreditných kariet

Pri nákupe kreditných kariet je potrebné zvážiť rôzne veci. Pozrime sa na bežné typy kreditných kariet, na ktoré treba dávať pozor a na často kladené otázky:

Druhy kreditných kariet

Všeobecne existujú tri hlavné typy kreditných kariet založených na úveroch, ktoré poskytujú:

 • Otáčavý kredit: Prichádzajú s maximálnym úverovým limitom a máte povolené nakupovať až do tohto limitu. Ste však povinní vykonať minimálnu platbu každý mesiac. Sumou, ktorú zaplatíte, môže byť akákoľvek časť vašich nezaplatených poplatkov až do plnej výšky. Ak vykonáte čiastočnú platbu, prenesiete zvyšnú časť svojho zostatku alebo dlžíte. Väčšina kreditných kariet sa počíta ako revolvingový kredit.
 • Poplatkové karty: Tieto karty predtým vydávali maloobchodníci na spoločnom základe výlučne na použitie v ich podniku. Poplatkové karty sú však v súčasnosti dosť zriedkavé. Aj keď sa kreditné karty používajú podobne ako kreditné karty, nedovoľujú vám však zostatok: všetky poplatky musia byť zaplatené v plnej výške každý mesiac..
 • Servisné karty: Ako už názov napovedá, tieto karty sa zaoberajú rozmanitou škálou poskytovateľov služieb, ako sú poskytovatelia služieb a vymoženosti, ako je elektrina, plyn, telocvičňa, mobilný telefón, kábel, internet atď. Tieto služby sa zvyčajne poskytujú s vedomím, že sa budú vyplácať mesačne. Väčšina CRB a systémy kreditného bodovania teraz zahŕňajú históriu týchto platieb za služby ako súčasť vášho konečného skóre.

Porovnávanie kreditných kariet

Kreditné karty je možné porovnávať na základe množstva funkcií a charakteristík. Pridali sme krátky komentár k položkám, ktoré si vyžadujú ďalšie rozpracovanie:

 • Odporúčané kreditné skóre
 • Skvelé pre
  • Cestovanie
   • Karty vám umožňujú získavať odmeny na letiskách a hoteloch
  • Prevod zostatku
   • Dobré pre splácanie dlhu z kreditnej karty, najmä pri nulových alebo nízkych sadzbách
  • odmeny
   • Ponúka výhody, ako je vrátenie peňazí a cestovné odmeny
  • Bonusové ponuky
   • Bonusy za registráciu poskytujú časovo obmedzené ponuky na získanie hotovosti alebo výhod
  • Vydať hotovosť
  • plynový
  • Zlý kredit
  • Nízky úrok / nulové percento
   • Táto karta sa používa na konsolidáciu existujúceho dlhu alebo vyplatenie veľkých nákupných položiek
 • Ročný poplatok
  • Bezplatne, 0 dolárov
  • Zrieknutie sa práva na prvý rok
 • Bonusová ponuka
  • Užite si jednorazový bonus
 • Miera odmien
 • Úvod APR
 • Odchádzajúce APR
 • Nákupná sadzba

Časté otázky týkajúce sa kreditných kariet

Začíname - Ako funguje kredit?

Ak je čokoľvek nesprávne pochopené, zvyšuje sa pravdepodobnosť zneužitia. Preto prvým krokom v efektívnom a zodpovednom používaní kreditnej karty je porozumieť tomu, ako je navrhnutá na fungovanie.

„Kreditná karta je forma nezabezpečenej osobnej pôžičky.“ Aj keď je to plastová karta, mala by sa jej venovať rovnaká opatrnosť, akú by ste dali dvojsečnému meču. Pretože, rovnako ako to druhé, môže vám pomôcť alebo ublížiť v závislosti od toho, ako sa rozhodnete ho používať.

Keďže úver nie je zabezpečený žiadnym kolaterálom, jediný spôsob, ako banka posúdi vašu úverovú bonitu, a tým minimalizuje riziko vystavenia, je vaše hodnotenie dobrej povesti pri riešení vašich finančných záväzkov.

Ako sa hovorí, minulá akcia je najlepším ukazovateľom budúceho správania. Preto je udržiavanie dobrého kreditného skóre a histórie prvoradé, pretože potenciálnym poskytovateľom úverov - v tomto prípade spoločnosti vydávajúcej kreditné karty - ukazuje, že máte dobré záznamy o pôžičkách a splácaní prostriedkov.

Dobrý alebo vynikajúci kredit je hlavnou bránou pre veľa príležitostí na úsporu peňazí. Keďže sa úver spolieha na dôveru a povesť, dodržiavanie záväzkov tým, že platia účty včas a znižuje nesplatený dlh na minimum, sú recepty na dobrú úverovú históriu..

Ak sa teda v tejto časti dozviete iba jednu vec, nech je to tak, že ak chcete využiť možnosti sporenia a odmeňovania, ktoré poskytujú kreditné karty, musíte žiť zodpovedne a dodržiavať svoje povinnosti.

Informácie použité na určenie vášho kreditného skóre zahŕňajú niektoré z týchto historických podrobností:

 • Počet účtov kreditných kariet otvorených vo vašom mene a finančné podrobnosti, ktoré sú s nimi spojené, ako sú napríklad limity ich pôžičiek a zostatok, ktorý tieto účty v súčasnosti nazhromaždili.
 • Miera, do akej boli mesačné platby vyplatené okamžite alebo oneskorene alebo úplne.
 • Či už ste zažili nejaké finančné neúspechy a ich závažnosť, ako sú bankroty, odkupy automobilov a zabavenie hypotéky.
 • Úvery, ktoré ste vzali, a do akej miery boli splatené.

Tento zoznam nie je vyčerpávajúci, ale mal by vám poskytnúť informácie o veciach, ktoré by ste mali sledovať, aby sa vaše skóre udržalo zdravé.

Ako nájdem svoje kreditné skóre v Austrálii?

Ak to chcete urobiť, jednoducho požiadajte o úverovú správu od vnútroštátneho subjektu poskytujúceho úverové správy (CRB), ktoré sú akreditovanými subjektami uvedenými na webovej stránke austrálskej vládnej agentúry..

V súčasnosti sú uvedené tieto zoznamy:

 • Equifax, telefónne číslo: 138 332
 • Experian, telefónne číslo: 1300 783 684
 • ilustrácia, telefónne číslo: 1300 734 806

Equifax (predtým Veda) je najväčšou austrálskou kanceláriou na podávanie správ o úveroch a hodnotí vás na základe jej skóre Equifax, čo je číslo medzi 0 a 1200.

Musíte poskytnúť identifikačné údaje, aby vás mohli dobre identifikovať, ale zvyčajne ide o rýchly proces a mali by ste okamžite získať spätnú väzbu a výsledok, ktorý ukazuje vašu úplnú kreditnú správu.

David Gewirtz
David Gewirtz Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me