Najlepšie plány NBN v porovnaní s cenou a rýchlosťou

Rýchlosť internetuVšetci hľadáme to isté ... šialene rýchly internet. ��️


Táto príručka vám pomôže porozumieť rôznym plánom NBN.

Keď sa snažíte zvoliť vnútroštátnu širokopásmovú sieť, ktorá vám poskytne rýchly internet za prijateľnú cenu, môže byť ťažké nájsť ten najlepší plán. Veľa času si všimnete, že ak chcete dosiahnuť vysokú rýchlosť, musíte platiť viac. Nikto nechce, aby sa ich služba streamovania videa začala ukladať do vyrovnávacej pamäte uprostred jednej z ich obľúbených relácií, ktoré pozerajú.

Nižšie nájdete informácie o najlepšom celkovom pláne, najlepšej rýchlosti a niekoľkých ďalších čestných recenziách poskytovateľov. Porovnali sa dve hlavné vlastnosti: rýchlosť a cena. Chceli sme veci ešte viac zjednodušiť, keď hovoríme o najlepšom poskytovateľovi NBN pre každé populárne mesto v Austrálii. Nakoniec sa trochu porozprávame o tom, čo by ste mali hľadať pri nakupovaní ďalšieho poskytovateľa internetu.

Prečo mi veríš? ����

Moje meno je Vôľa a posledné tri roky som spustil tento bezpečnostný blog, ktorý pomáha Austrálčanom lepšie porozumieť digitálnemu súkromiu (obrovský sprievodca tu). Spolupracoval som s firmami po celom Austrálii, ktoré im pomáhajú zabezpečovať ich siete a webové stránky. Táto cesta ma tiež naučila niečo o tom, ako funguje odvetvie ISP.

Mojím cieľom tejto príručky je podeliť sa o svoje skúsenosti s využitím doslova všetkých nižšie uvedených plánov NBN a zároveň vytvoriť bezpečnú IT infraštruktúru pre malé podniky v Sydney a Melbourne..

V tomto článku sa pracuje, ale ak máte nejaké otázky alebo potrebujete pomoc s výberom vhodného plánu NBN, neváhajte ma kontaktovať. Na zdravie ��

Contents

�� Čo je NBN? ��

Austrália používa termín NBN alebo národnú širokopásmovú sieť, keď hovorí o vysokorýchlostných širokopásmových spoločnostiach, ktoré poskytujú internetové služby občanom Austrálie. Poskytujú tiež služby, ako sú bezpečnosť, zábava, mobilný telefón a dokonca aj elektronické zdravotníctvo.

Existuje niekoľko rôznych technológií, ktoré národné širokopásmové siete používajú na poskytovanie služieb svojim zákazníkom, o čom však budeme hovoriť neskôr. NBN je podobná tomu, čo Američania nazývajú poskytovateľom internetových služieb, pretože sú v podstate to isté, používajú rôzne typy technológií.

�� Najlepší poskytovateľ NBN - porovnanie 6 plánov ��

Dobre všetci, je čas na kontrolu. Zapojte sa a začnime našu internetovú-hroznú cestu k nájdeniu kráľa scény Aussie ISP.

1. Najlepšie celkové výber - Najlepšie NBN plán neobmedzené údaje

Celková najlepšia voľba pre najlepší plán NBN s neobmedzeným počtom údajov v Austrálii je Internode. Táto spoločnosť bola založená takmer 30 rokov a jej sídlo sa nachádza v austrálskom meste Adelaide. Internode je pobočkou siete iiNet. Niet pochýb o tom, že sú naším najväčším poskytovateľom internetových služieb v Austrálii.

ŠPECIFIKÁCIE

 • Dostupné bezplatné nastavenie: áno
 • Možnosť zapožičania / nákupu modemu: áno
 • Plány sa pohybujú od 50 dolárov - 100 dolárov mesačne
 • Dostupné balíčky programov: áno
 • Doplnky: Telefón, internetový balík, Načítať, Balíky kanálov

PROS

Široká škála cenových možností
Dostupné možnosti podľa platenia
Žiadna zmluvná podmienka
Zákaznícky servis je úžasný

ZÁPORY

Menej ako priemerné MBps ako iné NBN v Austrálii

Žiadna zmluva, žiadny problém

Skvelá vec na tom je, že je to služba pay as you go telefónne služby a širokopásmové služby, ktoré platíte za mesiac na mesiac. Neexistuje komplikovaná zmluva, ktorú musíte podpísať, a táto spoločnosť získala ocenenia za spokojnosť svojich zákazníkov. K dispozícii je štandardná plus večerná rýchlosť okolo 44 Mbps. Táto spoločnosť ponúka neobmedzené údaje za približne 50 dolárov mesačne.

Iné ako ostatné

Aj keď si môžete všimnúť, že máte o 6 megabitov za sekundu menej ako niektorí z iných vnútroštátnych poskytovateľov širokopásmových sietí, výhody plynúce z mesiaca na mesiac, majú vynikajúci zákaznícky servis a žiadna zmluva nestanovuje plán Internode Unlimited vyššie zvyšok. Poskytujú tiež podnikateľské plány a ďalšie telekomunikačné služby.

ocenená

Pokiaľ ide o ceny, Internode ich získal veľa. Majú jedného poskytovateľa internetových služieb za mesiac jún, júl a august 2019. Dva roky v rade získali aj domáceho poskytovateľa širokopásmových služieb roka. Nakoniec získali ocenenie za inováciu komunikačných aliancií.

2. Najlepšia rýchlosť - Aussie Broadband

Pokiaľ ide o najlepší vysokorýchlostný plán NBN, našli sme pre vás jednu z najlepších možností. Počnúc nami je Aussie Broadband. Aussie Broadband bola založená v roku 2008 a je súkromnou spoločnosťou. Sídlo spoločnosti sa nachádza v austrálskom Morwell. Poskytujú internetové a mobilné služby v oblastiach ako Victoria, Darwin, Lynbrook a Morwell.

ŠPECIFIKÁCIE

 • Dostupné bezplatné nastavenie: áno, ak to urobíte sami
 • Možnosť zapožičania / nákupu modemu: áno (a prenájom telefónu)
 • Plány sa pohybujú od 69 do 199 dolárov mesačne
 • Dostupné balíčky programov: áno
 • Doplnky: zábavné balíčky

PROS

Bleskové rýchlosti
Žiadne vyplácanie z vrecka
Nie je potrebné podpisovať zmluvu
Ľahko prístupný po celej krajine

ZÁPORY

Plány môžu byť drahé

Crazy Fast Speed

Majú 100/40 neobmedzený balík. Vaša typická večerná rýchlosť bude tesne pod 90 Mbps. Dostanete neobmedzené množstvo údajov a priemerná cena sa pohybuje okolo 100 dolárov mesačne. Tento prémiový plán je dosť ťažké odovzdať. Priemerná rýchlosť poskytovateľa NBN pre Austráliu je približne 80 Mbps, zatiaľ čo Aussie Broadband je bližšie k 90 Mbps.

Je to bez rizika

Je to tiež vynikajúca voľba, ak hľadáte niečo, čo je prakticky bezpečné. Nebudete sa musieť zaviazať na zmluvu na dobu určitú ani nemusíte platiť žiadne vreckové za akékoľvek poplatky za zriadenie. Je to perfektné, ak si nie ste istí, aký typ rýchlosti potrebujete alebo aké množstvo údajov používate. Ak potrebujete niečo viac alebo menej, môžete ľahko prepínať plány.

3. Najlepšie Telstra NBN plán

Telstra je jednou z najznámejších a používaných národných širokopásmových sietí v Austrálii. Boli tu už niekoľko rokov a majú ústredie v austrálskom Melbourne. Ponúkajú hŕstku jednoduchých zväzkov, z ktorých je ľahké vybrať. Pokiaľ ide o najlepší plán Telstra NBN, musíte zvážiť, koľko údajov budete potrebovať mesačne.

ŠPECIFIKÁCIE

 • Dostupné bezplatné nastavenie: áno
 • Možnosť zapožičania / nákupu modemu: áno
 • Plány sa pohybujú od 75 do 120 dolárov mesačne
 • Dostupné balíčky programov: áno
 • Doplnky: zábavný balík, prístup k službe Xbox

PROS

Konkurenčné rýchlostné balíčky
K dispozícii je bezplatný modem s príslušnými podmienkami
Netflix bez vyrovnávacej pamäte

ZÁPORY

Je to drahé

Bundles Galore!

Ich zväzky sú založené na množstve získaných údajov. Ponúkajú plán 100 GB, plán 200 GB a neobmedzený plán. Rovnako ako mnoho iných poskytovateľov, aj oni ponúkajú doplnky, ako sú televízne služby vrátane Netflix. Keby sme si museli zvoliť celkový najlepší plán Telstra NBN, museli by sme ísť s neobmedzeným plánom. Týmto zaplatíte 90 USD za fakturačné obdobie a získate neobmedzené údaje pri rýchlosti NBN 50.

K dispozícii je štandardná plus večerná rýchlosť, modem 216 dolárov, ktorý je bezplatný pri používaní služby 24 mesiacov, zľavy na poplatky za pripojenie a dokonca aj neobmedzené miestne a národné telefónne hovory v cene.

Dostupné ďalšie možnosti zábavy

Telstra je skvelý, pretože má k dispozícii množstvo možností zábavy. Ak máte nárok, môžete tiež upgradovať svoj plán na prémiovú rýchlosť NBN 100. Nakoniec neexistuje zmluva o zablokovaní. To je skvelé pre zákazníkov, ktorí zápasia so záväzkom alebo ak sa často pohybujete.

Zákaznícky servis

Ich zákaznícky servis je tiež niečo, čo odlišuje túto spoločnosť od iných dostupných možností. Existuje niekoľko spôsobov, ako sa zmocniť zástupcu zákazníckeho servisu. S niekým môžete telefonovať, poslať e-mail alebo dokonca živý rozhovor so školeným zástupcom zákazníckeho servisu z pohodlia domova..

Recenzie plánu NBN - ďalšie skvelé možnosti

4. Plány TPG NBN

TPG je ďalším úžasným poskytovateľom obyvateľov Austrálie. Táto spoločnosť má viac ako 5 000 zamestnancov a od augusta 2015 je druhým najväčším poskytovateľom internetových služieb v Austrálii. Jedna vec, ktorú ľudia nemusia vedieť o spoločnosti, je to, že TPG je skratkou skupiny Total Peripherals Group. Táto skupina bola založená a založená až v roku 1986.

ŠPECIFIKÁCIE

 • Dostupné bezplatné nastavenie: áno
 • Možnosť zapožičania / nákupu modemu: áno
 • Plány sa pohybujú od 60 do 90 dolárov mesačne
 • Dostupné balíčky programov: áno
 • Doplnky: Telefón, internetový balíček, zábava, šport

PROS

Množstvo doplnkov
Žiadna zmluva o uzamknutí
Zadarmo na 18 mesačnú zmluvu

ZÁPORY

Pomalší ako priemerná rýchlosť na ich lacnejšom pláne

Široká paleta plánov

Ponúkajú celý rad rôznych plánov, z ktorých všetky majú neobmedzené množstvo údajov. Tieto sa pohybujú od približne 60 dolárov mesačne do 90 dolárov mesačne. Je známe, že majú najrýchlejší výkon, pokiaľ ide o večerné rýchlosti, v priemere 88 Mbps. S ich lacnejším balíkom získate neobmedzené množstvo dát, nezmluvnú dobu, 11,1 megabitov za sekundu, typickú večernú rýchlosť, všetko 60 USD mesačne.

Ich stredný plán na 70 dolárov mesačne vám poskytne neobmedzené údaje, žiadnu zmluvnú dobu a takmer 44 Mbps typickej večernej rýchlosti. Nakoniec vám za ich drahší balík získate 90 dolárov mesačne na dobu neurčitú, 78,2 Mbps typickej večernej rýchlosti a samozrejme neobmedzené množstvo údajov.

5. Plány spoločnosti Vodafone NBN

Vodafone je známa spoločnosť po celej Austrálii. Je iróniou, že spoločnosť má sídlo v Berkshire vo Veľkej Británii. Samotná spoločnosť bola založená v roku 1982 v Newbury vo Veľkej Británii, ale v Austrálii je dosť nová. Majú okolo 2500 zamestnancov a ich ústredie sa nachádza v North Sydney.

ŠPECIFIKÁCIE

 • Dostupné bezplatné nastavenie: áno
 • Možnosť zapožičania / nákupu modemu: áno
 • Plány sa pohybujú od 59 do 69 dolárov mesačne
 • Dostupné balíčky programov: áno
 • Doplnky: Wi-Fi hub, telefón

PROS

Ušetrite peniaze, keď zväzujete
Bezplatné Wi-Fi centrum
Okamžité pripojenie
Zálohovanie 4G

ZÁPORY

Streamovanie je k dispozícii iba na viacerých zariadeniach podľa drahších plánov

Vysoké rýchlosti pri nízkych rýchlostiach

Majú k dispozícii štyri hlavné plány, ktoré sú pomerne efektívne z hľadiska nákladov. Ich prvý plán vás bude stáť okolo 60 dolárov mesačne a dostanete neobmedzené množstvo dát, nezmluvnú dobu a 23 Mbps typickej večernej rýchlosti.

Ďalej vám za 70 dolárov mesačne získate 83 Mbps typickej večernej rýchlosti, neobmedzené množstvo údajov, žiadnu zmluvnú dobu a často nájdete tento plán za 20 dolárov mesačne. Nakoniec vám ďalšia možnosť 70 dolárov mesačne prinesie neobmedzené množstvo údajov, novú zmluvnú dobu a typickú večernú rýchlosť 45 Mb / s..

Je to nová spoločnosť

Táto spoločnosť je skôr nová, pokiaľ ide o národné širokopásmové siete, ale sú vynikajúce v tom, čo robia. Ak na svojom mobilnom zariadení používate Vodafone, pri pridávaní do plánu širokopásmového pripojenia budete hovoriť medzi 5% a 20%.

6. Plány NBN spoločnosti Tangerine Telecom

Ďalej máme Tangerine Telecom. Táto spoločnosť bola založená v roku 2013 a má okolo 50 zamestnancov. Jedna vec, ktorú ľudia hovoria, je vynikajúca, pokiaľ ide o spoločnosť Tangerine Telecom, a to, že majú počas pracovných hodín 10-sekundový čas na prijatie hovoru. To znamená, že keď zavoláte počas pracovnej doby, do 10 sekúnd budete hovoriť so skutočnou osobou. Preč sú dni čakania na veky.

ŠPECIFIKÁCIE

 • Dostupné bezplatné nastavenie: áno
 • Možnosť zapožičania / nákupu modemu: áno
 • Plány sa pohybujú od 64,90 dolárov - 89,90 dolárov mesačne
 • Dostupné balíčky programov: áno
 • Doplnky: mobile sim, phone

PROS

14-dňová bezriziková skúšobná verzia
Poplatok za nastavenie $ 0
Často existujú propagácie

ZÁPORY

Drahé modemy
Ceny sa po prvých 6 mesiacoch zvyšujú

Ponuky šetriace peniaze

Často majú propagačné ponuky a dokonca aj dvojtýždňovú bezrizikovú skúšobnú verziu, aby ste si mohli vyskúšať svoje služby. Tri plány s neobmedzeným počtom údajov, ktoré táto spoločnosť ponúka, sa pohybujú od približne 55 dolárov mesačne do takmer 80 dolárov mesačne. Ich lacnejší plán začína na 54,90 dolárov mesačne a ponúka neobmedzené množstvo dát, žiadnu zmluvnú dobu a 21 Mbps typickej večernej rýchlosti.

Férové ​​ceny

Ďalej za 59,90 dolárov mesačne získate zmluvnú zmluvnú zmluvnú službu s neobmedzeným počtom údajov a typickou večernou rýchlosťou 42 Mb / s. Ich najdrahší plán prichádza na 79,90 dolárov mesačne. Získate tak neobmedzené údaje, typickú večernú rýchlosť 83 Mb / s a ​​žiadnu zmluvu na dobu určitú.

7. Exetel NBN Plány

Posledná čestná zmienka, ktorú tu máme, je Exetel. Ich ústredie sa nachádza v austrálskom Sydney a spoločnosť je tu od jesene 2001. Ide o súkromnú spoločnosť, ktorá v čase písania tohto dokumentu má okolo 300 zamestnancov..

ŠPECIFIKÁCIE

 • Dostupné bezplatné nastavenie: áno
 • Možnosť zapožičania / nákupu modemu: áno
 • Plány sa pohybujú od 69 do 99 dolárov mesačne
 • Dostupné balíčky programov: áno
 • Doplnky: telefónna služba

PROS

Zmena plánu je zadarmo
Žiadna zmluva o uzamknutí
K dispozícii je kontrola rýchlosti
Veľa možností zväzku

ZÁPORY

Vyššie počiatočné náklady

Dôveryhodná austrálska spoločnosť

Tri hlavné neobmedzené plány, ktoré majú, sa pohybujú od 69 dolárov mesačne do 99 dolárov mesačne. S najdrahším plánom dostanete neobmedzené množstvo údajov a žiadnu zmluvnú dobu a typickú večernú rýchlosť 77 Mb / s pod 100 dolárov.

Ich stredný plán je 79 dolárov a získate 40 Mbps typickej večernej rýchlosti, neobmedzené množstvo údajov a poznám zmluvnú dobu. Ich najúspornejšia alternatíva s neobmedzeným počtom údajov má zmluvnú dobu a typickú večernú rýchlosť 20 Mb / s.

Plány NBN podľa mesta

Pretože sa zdá, že plány NBN sa líšia v závislosti od toho, v ktorom meste žijete, chceli sme rozobrať niektoré z možností dostupných pre najobľúbenejšie mestá v Austrálii. Mnoho poskytovateľov NBN poskytuje služby viacerým mestám alebo dokonca väčšine krajiny.

Najlepšie plány NBN pre Melbourne

1. Neobmedzený patrí

patrí logo

Prvý plán NBN, ktorý je vhodný pre tých, ktorí bývajú v Melbourne, je Unlimited Belong. Tento program nemá štandardný aktivačný poplatok a pri podpísaní 12 mesačnej zmluvy sa účtuje poplatok za modem s nulovým dolárom.

Získate neobmedzené mesačné údaje pri štandardnej rýchlosti plus 50 Mb / s. Ich najkratší plán je 12 mesiacov a umožňuje širokopásmový prístup. To vás bude stáť okolo 65 dolárov mesačne. Poskytujú tiež 24 sedem zákazníckej podpory.

2. TPG Plus

logo tpg

TPG Plus je ďalšou skvelou voľbou pre rezidenciu v Melbourne. Tento plán vám poskytne neobmedzené údaje každý mesiac za niečo menej ako 60 dolárov mesačne. Rýchlosti sú o niečo pomalšie, so základnou rýchlosťou 12 Mbps.

S ohľadom na to by však pre väčšinu ľudí mala byť stále dostatočná rýchlosť. Napokon ich zmluva je dlhá 18 mesiacov a ponúkajú balíček širokopásmového pripojenia a domáceho telefónu.

3. Sumo Single Saver

sumo single saver

Sumo Single Saver ponúka 50 Mbps neobmedzenej služby mesačne. Táto možnosť je vynikajúca, pretože nemusíte podpisovať zmluvu a jej dĺžka je mesačná.

Ponúkajú širokopásmové balíčky už od 65 USD mesačne. Môžete tiež ušetriť päť dolárov mesačne, keď spojíte svoj širokopásmový plán s jedným z plánov spoločnosti Sumo Electricity.

4. Dodo - plán Standard Plus

Posledná možnosť, o ktorej budeme hovoriť pre Melbourne, je zväzok od Doda. vták dodo Za 70 dolárov mesačne získate neobmedzené množstvo dát rýchlosťou 50 Mbps. Ich zmluva je dlhá 12 mesiacov a ponúkajú balík širokopásmových a domácich telefónov. Ide o neuveriteľne rýchly internet za dostupnú cenu, najmä ak ide o balík.

Najlepšie plány NBN pre Perth

Perth má všetky plány, ktoré Melbourne uviedol vyššie, ale chceli sme zahrnúť niekoľko konkrétnych príkladov pre Perth.

1. iiNet Unlimited

iiNet Unlimited ponúka komplexný plán širokopásmového internetu a služieb domácej telefónie. Logo iiNetZískate neobmedzené množstvo dát a rýchlosť 50 Mbps. Ich plány sú šesťmesačné a budú vás stáť okolo 75 dolárov mesačne.

2. Základný plán mojej republiky bez obmedzenia

myrepublic-logo

Moja republika má neobmedzený základný plán, ktorý si ľudia v Perthe užívajú. S týmto plánom zaplatíte 75 dolárov mesačne za neobmedzené množstvo údajov. Ich plány trvajú 12 mesiacov a ponúkajú iba širokopásmové pripojenie. Rovnako ako mnoho iných poskytovateľov má tento plán štandardnú rýchlosť plus 50 Mb / s.

3. Neobmedzený plán iPrimus

logo iprimus

Ďalej máme plán Neurčený pre iPrimus. Tento plán je balíkom širokopásmového internetu a služieb domácej telefónie. Za 80 dolárov mesačne získate neobmedzené množstvo dát rýchlosťou 15 Mb / s. Ich plány sú 12 mesiacov a je tu zahrnutý aj prenájom linky.

4. Telstra Casual Neobmedzený

Telstra-logo

Ak hľadáte niečo, čo je mesiac na mesiac, Telstra Casual Unlimited má balík domáceho širokopásmového pripojenia, o ktorý by vás mohol zaujímať. Širokopásmový internet a domáci telefón získate za 90 dolárov mesačne. Ich štandardná plus večerná rýchlosť je 50 Mbps.

5. Optus

logo optus

Nakoniec, pre Pertha je Optus. Optus ponúka neobmedzené dáta pri 50 Mbps za 90 dolárov mesačne. To zahŕňa balík širokopásmového internetu a domáceho telefónu. Ich servisná dĺžka je 24 mesiacov.

Najlepšie plány NBN pre Adelaide

1. Neobmedzený patrí

patrí logo

Najlepšie možnosti plánovania pre ľudí žijúcich v Adelaide je Unlimited Belong Broadband Broadband. Za 65 dolárov mesačne dostanete 12 mesiacov neobmedzené údaje. Toto je širokopásmový balík a existuje štandardná rýchlosť plus 50 Mb / s. S týmto plánom dostanete bezplatnú aktiváciu, bezplatný modem a 24 sedem zákazníckej podpory.

2. Sumo Single Saver

sumo single saver

Sumo Single Saver robí ďalší vzhľad, tentoraz pre ľudí v Adelaide. S týmto plánom budete platiť iba mesačne a stále získate neobmedzené služby. Plány stoja tesne pod 65 dolárov a existuje ďalšia možnosť, ako ušetriť ďalších päť dolárov mesačne, keď spojíte svoj plán len so širokopásmovým pripojením s plánom Sumo Electricity. S týmto plánom dostanete štandardných 50 Mb / s.

3. TPG Plus

logo tpg

Táto ďalšia možnosť je o niečo dlhodobejšia a rýchlosť je o niečo pomalšia. So základným plánom od spoločnosti TPG Plus zažijete rýchlosti 12 Mb / s. Tento plán je 18 mesiacov a obsahuje neobmedzené množstvo údajov. Jedná sa o balík služieb domácej telefónie a širokopásmového internetu za menej ako 60 dolárov mesačne.

4. Optus

logo optus

Optus ponúka obyvateľom Adelaide neobmedzený plán balíčkov. Ako ste si asi mohli myslieť, s týmto plánom dostanete neobmedzené množstvo údajov. Zahŕňa širokopásmové internetové služby a domáci telefón. Plán je 24 mesiacov, stojí 70 dolárov mesačne a má štandard plus rýchlosť 50 Mbps.

5. Dodo

vták dodo

V neposlednom rade má Dodo k dispozícii aj plán pre túto časť Austrálie. Toto je neobmedzený plán, ktorý zahŕňa prenájom domácej telefónnej linky pre balík služieb domácej telefónnej siete a širokopásmový internet. Celkovo je plán o 24 mesiacov trochu dlhší. Štandardne získate 50 Mbps plus rýchlosť za 70 dolárov mesačne.

Najlepšie plány NBN pre Brisbane

1. iiNet Unlimited

Logo iiNet

Prvý plán pre Brisbane, o ktorom sa bude hovoriť, je z iiNet Unlimited. Tento plán má iba šesťmesačnú zmluvu a bude vás stáť menej ako 75 dolárov mesačne. Dostanete balík služieb širokopásmového internetu a služieb domácej telefónie so štandardnou rýchlosťou plus 50 Mb / s. Zahrnuté sú neobmedzené údaje.

2. Základný plán mojej republiky bez obmedzenia

myrepublic-logo

Ďalej máme My Republic. Vďaka neobmedzenému základnému plánu zaplatíte za neobmedzené dáta iba 75 dolárov mesačne pri štandardnej rýchlosti plus 50 Mb / s. Plán zahŕňa iba širokopásmové pripojenie a bude trvať 12 mesiacov.

3. Dodo

vták dodo

Dodo je skvelou voľbou pre ľudí žijúcich v Brisbane. K dispozícii sú dve dĺžky plánu: 12 mesiacov a 24 mesiacov. Obaja stoja 70 dolárov mesačne a zahŕňajú neobmedzené množstvo údajov. K dispozícii je prenájom domácej telefónnej linky s oboma programami spolu s 50 Mb / s štandardnou rýchlosťou. Toto je súhrnná možnosť širokopásmového internetu a služieb domácej telefónie.

4. Optus

logo optus

Spoločnosť Optus ponúka obyvateľom Brisbane Spojený plán služieb širokopásmového pripojenia a domáceho telefónu s neobmedzeným počtom údajov. Za 70 dolárov mesačne po dobu 24 mesiacov dostanete 50 Mbps štandardného a rýchleho internetu.

5. Neobmedzený patrí

patrí logo

Neobmedzený počet patrí 12-mesačné plány širokopásmového pripojenia za 65 dolárov mesačne. Vďaka tomu získate neobmedzené množstvo dát pri rýchlosti 50 Mb / s štandardne plus rýchlosť, bezplatná aktivácia, 24 sedem zákazníckych služieb a bezplatný Wi-Fi modem.

Najlepšie plány NBN pre Sydney

1. Telstra Casual Neobmedzený

Telstra-logo

S týmto neobmedzeným dátovým plánom budete mesačne platiť 90 dolárov. Neexistuje žiadna dlhodobá zmluva a dostanete balík plánov pre širokopásmový internet a služby domácej telefónie. Štandardná plus večerná rýchlosť je 50 Mbps.

2. Neobmedzený patrí

patrí logo

Unlimited Belong je ľahko jednou z vašich najlepších možností bez ohľadu na to, kde sa v krajine nachádzate. Ich najdostupnejší plán prichádza s neobmedzenými dátami pri štandardnej rýchlosti 50 Mb / s. Toto je iba program pre širokopásmové pripojenie a bude vás stáť 65 USD.

Najlepšia časť? Aktivácia je bezplatná, nebudete musieť platiť za Wi-Fi modem a budete môcť kedykoľvek kontaktovať zákaznícku podporu..

3. TPG Plus

logo tpg

TPG opäť zostavuje zoznam, tentoraz pre Sydney. So základným balíkom budete platiť mesačne 59,99 dolárov za širokopásmové aj domáce telefónne služby. Po dobu 18 mesiacov dostanete neobmedzené množstvo dát pri základnej rýchlosti 12 Mb / s.

4. iiNet Unlimited

Logo iiNet

Za 74,99 dolárov mesačne môžete získať balík zo siete iiNet, ktorý zahŕňa širokopásmové pripojenie na internet a službu domácej telefónie. Ich plány sú dlhé iba šesť mesiacov a poskytujú štandardnú rýchlosť plus 50 Mb / s.

5. Sumo Single Saver

sumo single saver

V neposlednom rade pre Sydney je plán spoločnosti Sumo Single Saver. Ponúkajú mesačný plán za 64,95 dolárov mesačne, ktorý má neobmedzené množstvo dát a štandardné plus rýchlosti 50 Mbps. Majú tiež neobmedzený plán, ktorý je 70 dolárov mesačne a má základné rýchlosti 12 Mbps, ale prečo platiť za pomalšiu službu viac?

Najlepšie plány NBN pre Victoria

1. Neobmedzený patrí

patrí logo

Victoria miluje tiež Unlimited Belong. K dispozícii je štandardný 12-mesačný plán, ktorý stojí 65 dolárov mesačne. To zahŕňa iba širokopásmové pripojenie a štandardnú rýchlosť 50 Mb / s. Majú tiež plán, ktorý je 70 dolárov mesačne.

Tento plán je mesačný neobmedzený dátový plán iba pre širokopásmové pripojenie. Získate tiež 50 Mbps štandardnej rýchlosti. Hlavným rozdielom medzi týmito dvoma programami okrem dĺžky obdobia je to, že s lacnejšou možnosťou dostanete aj aktiváciu a modem Wi-Fi zadarmo. Oba plány prichádzajú s 24/7 zákazníckou podporou.

2. Môj neobmedzený základný plán flexi

myrepublic-logo

Základný plán spoločnosti Flexi z mojej republiky je mesačne 79 dolárov. Získate tak iba širokopásmové pripojenie, neobmedzené množstvo údajov a štandardnú rýchlosť plus 50 Mb / s. Táto spoločnosť ponúka aj 12-mesačné obdobie so štyrmi dolármi menej za mesiac.

3. iPrimus

logo iprimus

iPrimus má k dispozícii dva plány za cenu 80 dolárov, má neobmedzené množstvo dát, balíkové širokopásmové pripojenie a službu domáceho telefónu a má priemernú večernú rýchlosť 50 Mb / s. Jediný rozdiel medzi plánmi je, že jeden má 12 mesačnú službu, zatiaľ čo druhý má 24 mesačnú službu. Obidva plány zahŕňajú aj prenájom linky.

4. Dodo

vták dodo

Dodo tiež ponúka dva plány pre tých, ktorí žijú vo Viktórii. Tieto plány stoja 70 dolárov mesačne, prichádzajú s neobmedzenými údajmi, majú štandardné plus rýchlosti 58 Mb / s a ​​sú to širokopásmové aj domáce telefónne služby. Prichádzajú tiež s prenájmom telefónnej linky, ale jeden program je 12 mesiacov a druhý 24 mesiacov.

5. Optus

logo optus

Optus urobí zoznam naposledy. Ich plán je 24 mesiacov a bude vás stáť 70 dolárov mesačne. Získate tak neobmedzené množstvo dát a širokopásmový balík s domácim telefónom. K dispozícii je štandardná rýchlosť plus 50 Mb / s.

Sprievodca nákupom plánov v Austrálii NBN

Pri nákupe ďalšieho poskytovateľa služieb NBN môže byť ťažké vedieť, čo hľadať. Možno neviete, koľko údajov používate, či stojí za to získať balík, ak zmluvy obsahujú skryté informácie, spolu s ďalšími faktormi, ktoré sa týkajú. Preto sme vám chceli povedať niečo o tom, čo by ste mali hľadať, aby vám pomohli nájsť dokonalý plán pre vás. Nižšie je uvedený návod na nákup NBN, ktorý môžete použiť pri porovnávaní jedného poskytovateľa alebo plánu s iným.

použitie

Prvá vec, ktorú chcete zvážiť, je to, na čo budete používať NBN. Pozrime sa, čo budete potrebovať pre rôzne kategórie nižšie.

Prehliadanie internetu

Ak ste niekto, kto zistí, že prehliadate web veľa, pravdepodobne využijete 150 až 300 MB za hodinu. Ide napríklad o kontrolu e-mailov, surfovanie po webe, občasnú kontrolu sociálnych médií alebo krátke streamovanie videa na YouTube.

Hranie online

Online hry sa môžu dosť pohybovať v závislosti od typu hry, ktorú hráte a či streamujete naživo s publikom. Vo všeobecnosti hry zvyčajne vyžadujú asi 40 MB za hodinu. Ak hráte hry virtuálnej reality, je to omnoho vyššie. Ak skombinujete hranie hry, sťahovanie nových hier alebo aktualizovanie tých, ktoré už máte, budete pravdepodobne potrebovať mesačne okolo 100 až 200 GB na osobu. Do tejto kategórie opäť spadá množstvo faktorov, takže množstvo použitých údajov sa môže trochu meniť.

chlapec hrá počítačovú hru

Trávia čas na sociálnych médiách

Ak sa považujete za niekoho, kto trávi slušné množstvo času pomocou sociálnych médií, pravdepodobne spotrebujete okolo 120 MB za hodinu. Je to jednoduché uverejňovanie stavov, sťahovanie obrázkov alebo videí a uverejňovanie obrázkov alebo videí. To všetko okrem správ svojim priateľom a blízkym, táto kategória vás spustí medzi 1,8 GB za hodinu až 3,5 GB za hodinu.

Streamovanie videí

Kto nemá rád streamovanie videí? Či už sledujete Netflix, YouTube alebo Presto, streamovanie videí zaberá v porovnaní s inými kategóriami najväčšiu šírku pásma. Toto sa samozrejme bude líšiť v závislosti od toho, koľko sledujete a na akej kvalite ju sledujete. Streamovanie videa v priemere využíva okolo 3,5 GB za hodinu. V priemere bude domácnosť využívať okolo 320 GB mesačne.

Ak bývate s niekým alebo ste niekto, kto trávi veľa času online, tento počet sa môže trochu zvýšiť. Niekto, kto používa internet náhodne, strávi na ňom približne 32 hodín mesačne. Ľudia, ktorí investujú do sociálnych médií, môžu minúť viac ako 40 hodín mesačne. A nakoniec, väčšina domácností bude ľahko sledovať videá v hodnote 60 hodín mesačne.

údaje

Jedna z hlavných vecí, ktorá určí, ktorý plán si kúpite, je množstvo údajov, ktoré potrebujete. Dúfajme, že vyššie uvedená časť vám poskytne lepšiu predstavu o tom, koľko vy a vaša domácnosť spotrebujete za mesiac. Možnosti NBN, o ktorých ste predtým čítali, mali neobmedzené možnosti údajov.

sťahovanie multimédií

To je skvelá voľba pre väčšinu ľudí v závislosti od ceny. Ak je vo vašej domácnosti niekto, kto streamuje veľa videí, sťahuje filmy alebo hrá veľa online videohier, určite dostanete svoje peniaze z neobmedzeného dátového plánu..

Priemerný austrálsky trávi každý mesiac o niečo menej ako 50 hodín online. Podľa toho, čo robíte, môžete použiť veľa údajov jeden mesiac a sotva nasledujúci. Je inteligentné získavať trochu viac údajov, ako si myslíte, že budete používať, aby ste predišli tomu, že dôjdete.

Veľkosť domácnosti

Keď sme vykonávali náš výskum, aby sme zistili, ktoré plány boli najlepšie pre hlavné mestá Austrálie, museli sme vyplniť, koľko ľudí bolo v domácnosti. Ak žijete sami, pravdepodobne budete používať oveľa menej údajov ako štvorčlenná rodina. Závisí to aj od veku ľudí v dome.

Ak máte tri deti, z ktorých každá má svoje vlastné zariadenie na streamovanie karikatúr, bude jesť veľa údajov. Ak žijete s partiou vysokoškolských študentov, pravdepodobne strávia veľa času online štúdiom, sociálnymi médiami, streamovaním videí a iba surfovaním po webe. Vidíte, ako rýchlo sa môže množstvo potrebných údajov zmeniť? Posledná vec, ktorú treba mať na pamäti, je, ako často sú ľudia vo vašej domácnosti doma.

rodina, ktorá niečo sleduje na notebooku

Ak žijete s hŕstkou dospelých, ktorí pracujú na plný úväzok, budete používať oveľa menej údajov ako domácnosť s ľuďmi, ktorí sú doma veľa..

Rýchlosti NBN

Ďalej budeme hovoriť trochu o rýchlosti. Rýchlosť je absolútne rozhodujúca vlastnosť, ktorú musíte zvážiť skôr, ako utratíte akékoľvek peniaze za balík alebo balík. Pre väčšinu plánov NBN existujú tri hlavné trhliny.

 • Norma NBN: 25/5
 • NBN Standard Plus: 50/20
 • NBN Premium: 100/40

Keď veľa poskytovateľov prvýkrát začalo ponúkať plány pre svojich zákazníkov, najčastejšie sa používal štandardný plán NBN. Pretože spôsob, akým používame internet a koľko ho používame, sa v priebehu rokov drasticky zmenil, spoločnosti sa začínajú zbavovať NBN ako štandardného plánu, pretože štandard plus plán je najobľúbenejší plošne.

Aby sa ľahšie strávil, sú frakcie vyššie pre každý plán zložené z dvoch čísel. Prvé číslo súvisí s rýchlosťou sťahovania. Napríklad štandard NBN plus plus má rýchlosť sťahovania 50 Mbps. Druhé číslo sa týka rýchlosti nahrávania. NBN štandard plus plán má rýchlosť uploadu 20 Mbps.

internet rýchlosť test

Jedna vec, ktorú môžete urobiť, je zistiť, koľko údajov budete potrebovať a pri akej rýchlosti je potrebné zvážiť, koľko zariadení sa vo vašom dome použije. Ak máte dve alebo menej obrazoviek, malo by stačiť NBN štandard plus plán. Ak máte viac ako to, budete pravdepodobne potrebovať poistný plán NBN.

Dôležité je poznamenať, že pokiaľ ide o rýchlosť vášho plánu, ak neviete, koľko budete potrebovať, je lepšie predpokladať skôr menšiu ako vyššiu sumu. Je to preto, že je oveľa jednoduchšie požiadať spoločnosť, aby zvýšila rýchlosť, či už ju zníži.

NBN Náklady na plán

Samozrejme, musíme hovoriť o peniazoch. Plány NBN prichádzajú v rôznych cenových bodoch, ako je uvedené vyššie. Niektoré plány budú stáť 60 dolárov a poskytujú maximálnu rýchlosť 12 Mb / s, zatiaľ čo iné majú rovnakú cenu a ponúkajú 50 Mb / s. Preto je dôležité porovnávať plány medzi rôznymi poskytovateľmi NBN. Ďalšou vecou, ​​pokiaľ ide o náklady, sú počiatočné náklady. Niektorí poskytovatelia môžu pri registrácii na svoje služby požadovať zálohu alebo účtovať príplatok.

Zatiaľ čo niektorí poskytovatelia NBN nebudú mať žiadne počiatočné náklady, iní môžu mať počiatočné náklady nad 200 dolárov. Existujú tiež poplatky, ktoré prichádzajú so zmluvnými obdobiami v závislosti od dĺžky. Nie je neobvyklé, že zistíte, že keď sa zaregistrujete na dlhší plán, pravdepodobne vám ponúknu zľavnený mesačný poplatok. Priemerný Austrálčan zaplatí za svoje služby NBN okolo 50 dolárov. Existujú poskytovatelia, ktorí za niektoré balíčky a balíčky budú účtovať viac ako 100 dolárov za mesiac.

pomocou návrhu wifi

Keď už hovoríme o balíčkoch, môžete získať predplatné, za dva roky služby môžete platiť až 3 000 AU. Je to vaša najlepšia stávka na začatie nákladovo efektívnejšieho plánu a upgrade podľa potreby. Týmto spôsobom neplatíte viac za menej. Nezabudnite si prečítať drobné písmo a nemusíte sa hanbiť pýtať sa poskytovateľov na akékoľvek otázky týkajúce sa nákladov.

Dĺžka zmluvy NBN

Ďalšou vecou, ​​ktorú chcete zvážiť, je dĺžka zmluvy. Ako ste už čítali vyššie, poskytovatelia NBN ponúkajú rôzne dĺžky zmlúv. Niektoré ponúkajú zmluvy na mesiac, zatiaľ čo iné majú zmluvy na 24 mesiacov. Existuje veľa faktorov, ktoré hrajú, do ktorej zmluvy by ste sa mali prihlásiť. Ak ste niekto, kto sa veľa pohybuje, má nestabilný príjem alebo si nie je istý rýchlosťou používania údajov pre svoju domácnosť, mesačná zmluva je vynikajúcou možnosťou.

To vám v prípade potreby umožní jednoduchú inováciu alebo downgrade. Na druhú stranu, veľa času, keď podpíšete dlhšiu zmluvu, získate zľavnenú cenu. Ak plánujete bývať vo svojom bydlisku alebo meste v dohľadnej budúcnosti, máte stály príjem a už viete, koľko údajov a rýchlosť budete potrebovať, je to vynikajúca možnosť.

Podpísanie zmluvy bez ohľadu na to, ako dlho môže trvať, je strašidelné a zastrašujúce. Choďte s akoukoľvek dĺžkou zmluvy, s ktorou sa cítite dobre, a zabráňte poskytovateľom, aby vás rozprávali do plánu alebo dĺžky zmluvy, aby mohli zarobiť viac peňazí.

modemy

Modemy môžu byť neuveriteľne drahé. Ak už máte svoj vlastný, ušetrí vám to veľa peňazí. Ak tak neurobíte, pravdepodobne si budete môcť požičať od poskytovateľa NBN, ktorý si vyberiete. Je dôležité poznamenať, že nie všetci poskytovatelia ponúkajú modemy na prenájom, ale väčšina z nich áno. Ak si potrebujete jednu prenajať, bude veľmi užitočné pozrieť sa na ceny u rôznych poskytovateľov.

inteligentný modem telstra

Jeden môže ponúkať bezplatný modem s dlhšou zmluvou, zatiaľ čo druhý vám môže účtovať 30 dolárov mesačne za používanie jedného z ich modemov. Je vo vašom najlepšom záujme kúpiť si vlastné. Týmto spôsobom nezodpovedáte za časť vybavenia spoločnosti a z dlhodobého hľadiska vám to ušetrí veľa peňazí.

Zákaznícky servis

Teraz sa na to môžete pozrieť a myslíte si, že zákaznícky servis nezmení vaše rozhodnutie, v ktorom pláne alebo poskytovateľovi vyberiete. Aj keď to môže byť pravda, dúfame, že beriete do úvahy zákaznícky servis. Spôsob, akým spoločnosť zaobchádza so svojimi zákazníkmi, môže zmeniť váš svet, pokiaľ ide o vaše skúsenosti s nimi.

To môže byť obzvlášť dôležité, ak potrebujete prepnúť plány, zrušiť svoj plán alebo potrebujete profesionála, ktorý príde k vám domov a opraví váš modem. Ako zistíte, či má poskytovateľ kvalitný zákaznícky servis? Existuje niekoľko spôsobov. Jedným z najjednoduchších spôsobov kontroly je prečítanie recenzií.

Snažte sa vyhnúť čítaniu recenzií na svojich priamych webových stránkach, pretože je veľmi nepravdepodobné, že by zverejnili akékoľvek negatívne recenzie. Ak chcete zobraziť skutočnú a čestnú spätnú väzbu od zákazníkov, skontrolujte svoj miestny vyhľadávací nástroj alebo jednoducho zadajte meno poskytovateľa a následne „recenzie“. Ďalšou vecou, ​​ktorú môžete urobiť, je skontrolovať, či nezískali nejaké ocenenia za služby zákazníkom. Čo sa týka služieb zákazníkom, je to, že to môže byť dosť zložité. Zákazník by mohol byť očividne hrubý, zástupca zákazníckeho servisu môže mať zlý deň alebo niečo medzi tým.

zákaznícka podpora na smartfóne

Z tohto dôvodu je dôležité prečítať si niekoľko recenzií, ktoré sú pozitívne aj negatívne, aby vám poskytli najlepšiu predstavu o tom, do čoho sa zapojíte. Nakoniec sa poraďte so svojimi priateľmi a rodinou, aký poskytovateľ má a aké sú ich skúsenosti. V závislosti od poskytovateľa služieb NBN sa to môže líšiť v závislosti od mesta.

Typy technológie NBN

Väčšina ľudí nevie, aký typ technológie už vlastní. Ak ste ako ja, môžete sa jednoducho obrátiť na svojho poskytovateľa a zistiť to. Môžete tiež prejsť na ich webovú stránku a zadať svoju adresu, aby ste zistili, aký typ technológie a pripojenie poskytuje vaše mesto.

Pretože technológia môže byť neuveriteľne komplikovaná, chceli sme do nej zahrnúť niekoľko jednoduchých vecí, aby bola trochu ľahšia na pochopenie. Existujú tri rôzne technológie NBN, ktoré sa zaoberáme, a porozprávame sa o tom, čo by ste mali hľadať vo vašej domácnosti, mimo vašej domácnosti a aký typ zásuvky sa bude vyžadovať..

Fibre do areálu (FTTP)
 • Typ zásuvky: Tento typ technológie NBN nepoužíva telefónnu zásuvku vo vašej domácnosti.
 • Vo vnútri vášho domu: Vo vašom dome budú musieť byť namontované dve škatule.
 • Mimo domov: vlákno pobeží do a z domu do ulice NBN spolu s krabicou nainštalovanou na vonkajšej strane domu..
Kábel (HFC)
 • Druh zásuvky: Vnútorná skrinka sa nepripevní k stenám a nebude používať telefónne zásuvky.
 • Vo vnútri vášho domu: Ak už nemáte kábel NBN nainštalovaný, budete ho potrebovať.
 • Mimo domova: Koaxiálny kábel bude vedený z elektrického vedenia do uzlovej skrinky. Potom vlákno spojí uzlový box s NBN boxom.
Vlákno do uzla (FTTN)
 • Typ zásuvky: Používa zásuvku telefónu v domácnosti.
 • Vo vašom dome: Vo vašom dome je umiestnený ADSL modem.
 • Mimo domova: Medené vedenia vedú z domu do uličného uzla. Potom bude z ulice smerovať vlákno smerujúce do krabice NBN.

Zmena poskytovateľov

Ak uvažujete o zmene poskytovateľov, závisí to od niekoľkých faktorov. Hlavným faktorom, ktorý hrá rolu, je to, či ste alebo nie ste v zmluve. Ak ste v jednom, mali by ste sa obrátiť na svojho súčasného poskytovateľa a zistiť, aké sú jeho pravidlá zrušenia a či existujú nejaké ďalšie poplatky.

poskytovateľ orionov

Niektoré spoločnosti vám budú účtovať poplatky za zostávajúce mesiace vašej zmluvy plus storno poplatok. Ostatné spoločnosti vám nič neúčtujú. To môže byť niečo, na čo sa treba zamerať skôr, ako si vôbec vyberiete poskytovateľa. Ako zmeníte poskytovateľov, ak nemáte zmluvu? Je to oveľa jednoduchšie, ako keby ste boli v zmluve.

Najprv budete musieť kontaktovať svojho nového poskytovateľa NBN. Môžete to urobiť online, telefonicky alebo osobne. Skvelá vec, ktorú to urobíte, je, že váš nový poskytovateľ bude pravdepodobne hovoriť so starým alebo súčasným poskytovateľom, ktorý vám pomôže s prechodom bez problémov. Váš starý program zvyčajne zostane aktívny až do konca mesiaca.

Kde žiješ

Kde žijete, tiež hrá úlohu, v ktorej môžete poskytovateľa NBN, ktorý môžete použiť. Nie každé mesto má rovnaké možnosti. Ak neviete, kto poskytuje služby vo vašom okolí alebo v susedstve, do ktorého sa sťahujete, môžete jednoducho prejsť na webovú stránku poskytovateľa, ktorú zvažujete použiť, a zadať svoju adresu.

Ak nemáte na mysli žiadnych poskytovateľov, existuje veľa stránok, ktoré vám umožňujú zadať vašu adresu. Na základe zadanej adresy vytiahnu rôzne možnosti..

zväzovanie

Balíčkovanie je ďalšia vec, ktorú musíte zvážiť skôr, ako utratíte akékoľvek peniaze za nového poskytovateľa služieb. Niektoré spoločnosti ponúkajú balíčky obchodov, vďaka ktorým bude hrsť vašich výdavkov o niečo lacnejšia.

ruka ukazuje na wifi

Napríklad, ak máte mobilného operátora, ktorý vám účtuje poplatok 100 USD mesačne za vašu telefónnu službu a NBN, ktorý vám účtuje poplatok za služby 75 USD, možno budete chcieť skontrolovať u tohto NBN, či ponúkajú balíčky. Ak nie, môže byť užitočné, aby ste prešli na ten, ktorý robí. Možno budete môcť získať mobilný telefón a služby NBN za menej ako 100 dolárov mesačne.

Propagačné ponuky

Poskytovatelia budú mať veľa času spustené propagačné ponuky, z ktorých by ste mohli chcieť využiť. Najbežnejšou propagačnou dohodou je zľavnená cena za prvých šesť mesiacov vašej zmluvy.

Ďalšie propagačné ponuky budú zahŕňať veci ako zadarmo alebo dokonca rýchlejšie služby za menej peňazí. Nezabudnite sa opýtať na propagačné ponuky s akýmkoľvek poskytovateľom NBN, od ktorého hľadáte nákup služby. Nie všetky propagácie sú vždy uvedené na webových stránkach.

Add-ons

Doplnky alebo iné populárne funkcie, ktoré majú mnohí poskytovatelia NBN k dispozícii pre svojich zákazníkov. Väčšina doplnkových balíkov sa týka zábavy. To by mohlo znamenať, že poskytovateľ zahŕňa predplatné Netflixu, konkrétne televízne kanály alebo predplatné videohier.

Netflix

Služby, ako je tento, sú súčasťou balíkov služieb. Najlepším plánom, ktorý by ste našli, by bol ten, ktorý ponúka internet, telefón a streamingové služby. Aj keď sa to líši v závislosti od osoby, tento typ balíka by bol u väčšiny zákazníkov neuveriteľne populárny.

Často kladené otázky o pláne NBN

Otázka: Aký je účel NBN?

A: Hlavným účelom NBN je priniesť zákazníkom služby v celej krajine služby, ako sú telefón a internet. Poskytujú tiež veľkoobchodné širokopásmové pripojenie maloobchodným poskytovateľom služieb vo veľkých mestách.

Otázka: Je NBN dobrá vec?

A: Neboli by sme sa chválili, keby to nebolo! Národná širokopásmová sieť má oveľa rýchlejšie rýchlosti ako ADSL. Sadzby, ktoré ponúkajú, sú konkurencieschopné a mnohé plány zahŕňajú neobmedzené množstvo údajov.

Otázka: Čo zahŕňa inštalácia NBN?

A: Ak vonkajšia časť vášho majetku nebola predtým nastavená na inštaláciu NBN, bude to prvý krok. Prichádzajú a inštalujú káble alebo vlákna, v závislosti od typu dostupnej technológie. Potom nainštalujú kábel, ak je to potrebné, do vašej domácnosti, spolu s boxom alebo dvoma. V prípade potreby vám môžu pomôcť nastaviť internet, aby ste ho hneď po odchode pripravení používať!

Otázka: Inštalácia NBN je bezplatná?

A: Ak hľadáte iba štandardnú inštaláciu NBN, áno, je to zadarmo! Zahŕňa to proces inštalácie, ktorý je uvedený vyššie!

Otázka: Môžete použiť NBN bez aktívnej telefónnej linky?

A: Určite môžete. Na fungovanie NBN nie je potrebná aktívna telefónna linka. Môžete mať spoločnosť nainštalovanú NBN pomocou medeného drôtu a telefónnej zásuvky, ktorá je u vás doma, aj keď sa to nedeje na všetkých typoch technológií.

Otázka: Existujú alternatívy k NBN?

A: Technicky áno. Ale keď príde na porovnávanie vecí, ako sú cena, údaje a rýchlosť, v skutočnosti neexistuje žiadna iná alternatíva, ktorá by merala až do NBN..

Záverečné slová

No, tu to máte. Teraz ste odborníkom na všetko, čo súvisí s národnými širokopásmovými sieťami. Dúfame, že sa vám podarilo nájsť poskytovateľa nad týmto mestom, ktorého ceny sú v rámci vášho rozpočtu a ktoré ponúkajú konkurenčnú rýchlosť a rýchlosť prenosu údajov. Predtým, ako utratíte nejaké peniaze, nezabudnite sa pozrieť na dĺžku zmluvy, ktorú má poskytovateľ pre každý plán.

Uistite sa, že suma, ktorú platíte, a množstvo získaných údajov, je dostatočné pre celú vašu domácnosť. Nezabudnite tiež, že v závislosti od toho, ako vy a ostatní žijete s používaním internetu, môže byť veľký rozdiel, pokiaľ ide o to, koľko údajov potrebujete. Najlepšie bude ísť s neobmedzeným dátovým plánom, ktorý má večerné rýchlosti medzi 30 a 50 Mbps. Dúfajme, že ste o krok bližšie k nájdeniu perfektného poskytovateľa NBN pre vás. Šťastné nakupovanie!

David Gewirtz
David Gewirtz Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me