Nord VPN vs PIA – víťaz = Nord

Získanie najlepšej služby VPN sa nikdy nestane náhodou. Zvyčajne je to výsledok dôkladného prieskumu, ktorý porovnáva veci, ako je krajina, v ktorej má VPN sídlo, rýchlosť VPN a sieť serverov..

Možno najdôležitejšie, zákazníci musia vedieť, či sú ich údaje bezpečné s touto VPN. Je pravdepodobné, že poskytovateľ bude zdieľať akékoľvek informácie, ktoré zhromažďuje alebo skutočne dodržiava prísne zásady „neprihlásenia sa“, ktoré sľubujú používateľovi úplnú anonymitu?

Pre priemerného spotrebiteľa nie je ľahké tráviť veľa času porovnávaním rôznych poskytovateľov VPN. Preto sú také dôležité porovnania ako je toto. Zúčastňujeme sa dvoch relatívne známych poskytovateľov VPN v priamej súťaži, v ktorej môže víťaziť iba jeden..

Pozrime sa bližšie NordVPN proti. Súkromný prístup na internet, alebo PIA.

Úvod do NordVPN

So sídlom v Paname ide o jednu sieť VPN, ktorá sa skutočne drží zásady „žiadne záznamy“. Vďaka tomu je mimoriadne populárny a testy rýchlosti odhalia pôsobivé výsledky. Medzi ďalšie cenné funkcie patrí softvér na blokovanie reklám, nepretržitá podpora prostredníctvom chatu, servery, ktoré umožňujú používanie TOR-over-VPN, a konfigurácie pre dvojitú VPN. Ich 30-dňová záruka vrátenia peňazí je chvályhodná.

nordvpn logo

Úvod do PIA

Ľudia, ktorí hľadajú základnú a lacnú sieť VPN, môžu byť so súkromným prístupom na internet spokojní. Je založená v Spojených štátoch, ktoré mnohí ľudia uznajú ako nevýhodu, pretože táto krajina je je súčasťou siete Five Eyes Network. Zásady vrátenia platby od spoločnosti PIA sú menej štedré ako pre spoločnosti Nord a siahajú až na sedem dní. Okrem toho sa zdá, že zákaznícka podpora spoločnosti PIA sa v posledných mesiacoch zhoršila.

logo súkromnéhointernetového prístupu

Porovnanie jurisdikcie

NordVPN má nesporne tu výhodu. Sídli v Paname, v tej krajine nie je súčasťou z piatich očí, deviatich očí alebo 14 očí. Porovnajte to s PIA, ktorá má sídlo v USA. USA sú súčasťou všetkých týchto špionážnych sietí. To znamená, že spravodajské údaje pochádzajú zo špionáže občanov môžu byť zdieľané s orgánmi.

Tieto siete v podstate umožňujú internet špionážne agentúry jedného členského štátu, aby preskúmali online aktivity občanov iných členských štátov. Môžu tak urobiť legálne vďaka dohodám medzi členmi. Aj keď zákony USA obmedzujú amerických špiónov v konaní na ich domácom území bez pravdepodobného dôvodu, oprávnení a iných právnych vecí, špión z Austrálie nemá rovnaké obmedzenia.

Ak sa Austrália dostane do rúk niekoľkých užitočných informácií týkajúcich sa online aktivít občanov USA, podá ich s americkými orgánmi, ktoré môžu potom konať. Pravda je tiež opačná. Keď americkí špióni objavia údaje týkajúce sa austrálskych občanov, ktoré by mohli byť zaujímavé, zdieľajú sa s austrálskymi orgánmi.

Preto VPN so sídlom v USA nemusí byť schopná chrániť svojich zákazníkov pred vládnymi zásahmi. Takáto VPN tiež je podliehajú americkým zákonom o uchovávaní údajov, ako aj o ich zdieľaní s orgánmi.

Naproti tomu Panama nemá takéto zákony o uchovávaní údajov. Nie sú tiež zmluvnými stranami medzinárodných špionážnych dohôd, ktoré by ich prinútili zdieľať údaje s inými krajinami. Vďaka tomu je Panama vynikajúcou voľbou pre hosťovanie VPN.

Ktorá sieť VPN je rýchlejšia?

Bez ohľadu na to, ako trávite čas online, Rýchlosť VPN je kritická. Pomalé rýchlosti narúšajú výkon prehliadača a nechávajú vám oneskorenie pri načítaní stránky. Nižšie nájdete výsledky testov VPN a zistite, ktorá služba je rýchlejšia.

porovnávacie hodnotenie poskytovateľa predn

NordVPN poskytuje robustnú sieť, ktorá sa príliš nestará. Pomáha to spoločnosti Nord automaticky pripojiť používateľov k najmenej preťaženému serveru v krajine podľa vlastného výberu. Menej preplnený server sa vždy prekladá do rýchlejšieho prehľadávania.

Rýchlosti NordVPN však neboli pôsobivé. Sťahovanie pri použití servera v Tokiu meralo iba 1,05 Mbps. Najlepší výsledok sa dosiahol v Amsterdame s rýchlosťou sťahovania 16,36 Mbps.

Výsledky testu rýchlosti PIA boli lepšie. Rýchlosť sťahovania v Tokiu bola 13,74 Mbps av Holandsku to bolo 20,38 Mbps, čo bola najrýchlejšia rýchlosť pre PIA. Počiatočné spojenie je miesto, kde sa zdá, že PIA stráca väčšinu svojej rýchlosti, hoci jeho konzistencia bola dobrá vo všetkých smeroch.

To znamená, že PIA má výhodu v rýchlosti, ale jej prístup k streamovacím platformám je v najlepšom prípade nepredvídateľný. V súlade s tým môžu používatelia stále uprednostňovať internet spoľahlivejšie NordVPN pri streamovaní.

Ktorá sieť VPN má rozsiahlejšiu sieť?

Pokiaľ ide o zabezpečenie veľkého výkonu, veľkosť siete a distribúcia sú nanajvýš dôležité. Čím viac serverov VPN ponúka, tým menej bude preplnený každý z týchto serverov. Okrem toho je žiaduce mať dobrú geografickú distribúciu serverov, aby sa zákazníci mohli na svete nachádzať kdekoľvek nájdete server, ktorý je relatívne blízko. To zaisťuje rýchlejší výkon, ale tiež to znamená, že používatelia majú oveľa viac možností, keď chcú spoof svoju polohu.

európske servery nordvpn

NordVPN je víťazom tejto kategórie s jeho viac ako 5 000 serverov nachádza sa v 61 rôznych krajinách. PIA sa môže pochváliť hneď za nami 3 100 serverov umiestnené v 33 krajinách.

Porovnanie zabezpečenia

Bezpečnosť je hlavným dôvodom, prečo ľudia používajú siete VPN. Čoraz viac ľudí sa zaujíma o VPN kvôli obavám o bezpečnosť a počet titulkov o rizikách kybernetickej bezpečnosti zasahuje takmer takmer všetky spravodajské stránky. každý jeden deň.

V tejto kategórii nie je možné poraziť NordVPN. Majú spoľahlivé pravidlá proti protokolovaniu a ich šifrovanie je špičkové, pretože získate protokol OpenVPN a 256-bitové šifrovanie AES. Nord navyše umožňuje dvojnásobnú VPN a zahŕňa CyberSec, čo pomáha používateľom vyhnúť sa botnetom. Testovanie ďalej odhalilo, že NordVPN nemal žiadne úniky.

nordvpn cybersec

Neexistuje dvojitá VPN s PIA a predvolené pripojenie používa 128-bitové šifrovanie AES. Stále si môžete vybrať 256-bitové šifrovanie AES a môžete si tiež zvoliť MACE, čo nie je také dobré ako Nord's CyberSec, ale aspoň ponúka určitú ochranu.

nastavenie súkromného prístupu na internet

Konkurencia v tejto kategórii je blízko, ale Nord predbieha náskok.

kompatibilita

Pokiaľ ide o skutočné používanie siete VPN, chcete mať možnosť bezpečne pristupovať na internet zo všetkých svojich zariadení. Implementácia VPN na zariadení môže byť problémom v mnohých scenároch. Ak je pre vás dôležitá úspora času s jednoduchou inštaláciou VPN, potom by ste si vybrali spoločnosť NordVPN.

PIA ponúka všetky hlavné operačné systémy: Windows, MacOS, iOS, Android, Linux a schopnosť používať VPN na smerovačoch. Problém je - mimo hlavných platforiem mätúce používať vašu VPN na iných zariadeniach.

NordVPN ponúka všetky hlavné operačné systémy, ktoré PIA používa. Má tiež praktické príručky na používanie VPN na boxoch Android TV, veľa rôznych značiek smerovačov a náhodné zariadenia..

Súkromný prístup na internet prekonal NordVPN v počte zariadení, ktoré ste sa mohli pripojiť naraz. PIA vám ponúka možnosť používať 10 súčasných pripojení zatiaľ čo NordVPN umožňuje iba 6.

Ak skutočne potrebujete tieto 4 ďalšie pripojenia, potom by PIA presunula ihlu za vás, ale v opačnom prípade sa NordVPN dostane na špičku, pokiaľ ide o kompatibilitu.

Výber VPN

V tomto porovnávaní NordVPN vs. PIA, Nord je jasný víťaz. PIA napriek tomu ponúka spoľahlivé služby a má zmysel ich používať v konkrétnych scenároch.

Obe ponúkajú záruky vrátenia peňazí, takže je rozumné vyskúšať si obe možnosti zadarmo a vyskúšať si rýchlosť určovania polohy, pokiaľ už nie sú predané na jednom alebo druhom. Ak spoločnosť NordVPN drží rýchlosti PIA, odporúčame vám využiť službu NordVPN na využitie ich vynikajúcej bezpečnosti, jurisdikcie a ponuky funkcií..

nordvpn logologo súkromnéhointernetového prístupu

Vaša poloha môže urobiť jedno z nich dobrou voľbou. Ak ste v Tokiu, rýchlosť na NordVPN jednoducho nevzbudzuje dôveru v službu a robí z PIA oveľa lepšiu možnosť. Jediný čas, kedy NordVPN skutočne porazí PIA, je špecifická rýchlosť určovania polohy kde ste na svete, má veľký vplyv na váš výber.

FAQ

Otázka: Je NordVPN súkromný?

A: Áno, NordVPN však umožňuje torrentovanie a P2P iba ​​na vybranom počte svojich služieb. Vidieť, ako je torrentovanie zvyčajne tým, čo si ľudia želajú byť súkromnými, by to mohlo byť pre niektorých ľudí problémom.

Otázka: Má NordVPN prepínač zabíjania?

A: Áno, jednou z ich najlepších funkcií je ich automatický vypínač zabíjania. Ak sa vaše údaje na sekundu vystavia, automaticky zastavia program, ktorý používate, alebo prerušia pripojenie od zariadenia, ktoré používate.

Otázka: Je PIA VPN dobrá?

A: Áno, ako jedna z najpopulárnejších služieb na dnešnom trhu ponúka služby na vysokej úrovni.

Otázka: Aká je najbezpečnejšia služba VPN?

A: NordVPN berie tortu v tejto kategórii. Aj keď to nie je vždy najrýchlejšie, ponúka najlepšiu bezpečnosť technológia NordVPN.

Otázka: Sú bezplatné VPN bezpečné?

A: Z veľkej časti nie. Existujú niektoré platené služby, ktoré majú relatívne bezpečné verzie bezplatného softvéru. K dispozícii sú lepšie možnosti rozpočtu, ktoré by sa vám lepšie hodili. Pozrite si nášho najlepšieho bezplatného sprievodcu VPN.

Pridajte vlastnú recenziu:

Snažíme sa o nezávislý výskum produktov, aby sme našim čitateľom lepšie pomohli pri rozhodovaní. Vzhľadom na to chceme tiež počuť vaše názory. Prijímame individuálne recenzie, ktoré sú informatívne a nepropagačné. Vyplňte nasledujúci formulár a zverejníme vašu recenziu. Propagačné recenzie od samotných spoločností nebudú zverejnené. Vďaka!

--- Vyberte rýchlosť ---
priemerný
pomaly
rýchly
?>

--- Vyberte použiteľnosť ---
Jednoduché použitie
Mierne komplikované
Veľmi komplikované
?>

Kliknutím na tlačidlo nižšie potvrdzujem, že som si prečítal a akceptujem Podmienky používania.

PRIDAŤ PREHĽAD

0
4415

David Gewirtz
David Gewirtz Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me