Čo je to Proxy Server? Jednoduchý sprievodca

Možno by ste radi zdieľali svoju polohu a zvyky prezerania online so zvyškom sveta. Možno nie. Proxy server vám môže pomôcť zviditeľniť sa.


Väčšina z nás je s našimi osobnými údajmi veľmi opatrná. Napríklad, ak k vám niekto prišiel na ulici, ktorého nepoznáte a požiadal vás o vaše telefónne číslo alebo vašu adresu, bolo by to veľmi škaredé.

Možno si neuvedomujete, že zakaždým, keď sa pripájate k webovej stránke alebo ak sa k niekomu pripojíte cez internet, vaše pripojenie dá adresu vášho počítača osobe, s ktorou komunikujete. Prečo sa to stalo? Pretože váš počítač musí byť schopný odosielať a prijímať informácie z počítača, s ktorým komunikuje.

štatistika kybernetickej bezpečnostiMôžete si to myslieť, akoby to bolo ľuďom, ktorí sa snažia navzájom posielať informácie poštou. Jediným spôsobom, ako sa môžu ubezpečiť, že sa informácie dostanú na správne miesto, je vloženie adresy na obálku.

Adresa, ktorú počítač pošle, je vaša verejná adresa IP. Možno ste už tento výraz počuli. IP je skratka pre internetový protokol. Teraz, keď viete, že máte internetovú adresu, ste zvedaví na to, čo to je? Je ľahké to zistiť. Stačí ísť na Google a do vyhľadávacieho panela napíšete „Čo je moja IP?“

Mali by ste vidieť sériu čísel rozdelených v intervaloch troch alebo dvoch bodiek. To je to, čo váš počítač a iné počítače používajú na pripojenie k zvyšku sveta.

Ste pripravení vedieť viac o svojej IP adrese? Pokračujte v čítaní.

Čo je za vašou IP adresou?

Možno vás zaujíma, ako ste dostali IP adresu. Ako sa dostal váš domov alebo byt? Skupina urbanistov zmapovala oblasť a určila určité ulice, aby mali na tejto ulici určité názvy a určité domy, aby mali určité čísla. Je to takmer rovnaké s vašou IP adresou.

čo je ip adresa

Rozdiel je v tom, že namiesto urbanistov máte svojho poskytovateľa internetových služieb. V závislosti od toho, kde sa v krajine nachádzate, môže to byť Verizon, AT&T, Comcast alebo ľubovoľný počet ISP. Mali by ste vedieť, že vášmu modemu je pridelená adresa IP. Každé zariadenie, ktoré používate na pripojenie k internetu, keď ste doma, bude na túto adresu odosielať a prijímať informácie.

Ak sa vám páči väčšina ľudí, vidíte to ako zaujímavé informácie, ale nemáte pocit, že by sa im to malo týkať alebo zaujímať. Existujú však určité skutočnosti o verejných IP adresách, ktoré aby boli niektorí ľudia nervózni.

Napríklad ste vedeli, že ak má osoba vašu IP adresu, je schopná identifikovať, kde sa nachádzate na planéte? Možno budú dokonca schopní určiť ulicu, na ktorej žijete.

Alebo ste vedeli, že váš prístup na určité webové stránky môže byť obmedzený IP adresou to máš? Väčšina ľudí si to uvedomuje prvýkrát, keď cestujú do zahraničia a pokúšajú sa získať prístup k svojej obľúbenej streamingovej službe v USA. Služba nefunguje vôbec, alebo existujú určité obmedzenia, ako bude služba fungovať na základe toho, kde sa nachádzate pri pripojení.

Premýšľajte o tom, vaša IP adresa je priamo spojená s vaším menom a domácou adresou. Dôvodom je, že poskytovateľ internetových služieb vie, že na určitej adrese je niekto, kto za túto adresu platí. To znamená, že zakaždým, keď používate počítač, rozdávate svetu potenciálne osobné informácie o sebe. Čo teda môžete urobiť?

Pozrite sa do časti Získanie servera proxy

Zástupca je niečo alebo niekto, kto stojí na mieste iného. Keď hovoríme o serveri proxy pre vašu adresu IP, hovoríme o tom, že dostanete náhradnú adresu IP alebo náhradnú totožnosť.

ako funguje proxy

Nie, to neznamená, že musíte získať nový internetový plán. Jednoducho musíte ísť online a skontrolovať zoznam dostupných proxy serverov. Existuje niekoľko serverov proxy, ktoré sa domnievajú, že sú bezplatné, ale niekoľkokrát ponúkajú pomalú službu a pri monitorovaní a uchovávaní osobných údajov môžu mať menej než návykové návyky..

Tam sú počet renomovaných serverov proxy dostupných online. Tieto servery proxy a VPN blokujú vašu skutočnú adresu IP a poskytujú vám falošnú adresu IP, vďaka ktorej bude vyzerať akoby ste v inej časti sveta..

Ako funguje Proxy?

Proxy je server v počítači. Tento server sa postará o vaše prehliadanie webu a presmeruje ho. Čo to znamená z praktického hľadiska?

ako funguje proxy server

Povedzme, že chcete kúpiť niečo z eBay. Prechádzate do režimu online, do vyhľadávacieho panela napíšete eBay a váš poskytovateľ internetových služieb pošle žiadosť. Táto požiadavka vás spojí s vaším cieľom a zobrazuje eBay, aká je vaša skutočná IP adresa.

Ak ste pripojení pomocou servera proxy, žiadosť prebehne inou cestou. Táto požiadavka prechádza z vášho počítača na vášho poskytovateľa internetových služieb, ale potom na proxy alebo náhradný server. Z tohto proxy servera prejde na eBay. Počas prenosu informácií vám server proxy poskytuje tajnú adresu IP, ktorá vám umožňuje skryť vašu skutočnú adresu IP.

Potrebujete proxy?

Existuje mnoho ľudí, ktorí by povedali, že nepotrebujú zástupcu. Nemajú čo skrývať a nemajú obavy z toho, kto má prístup k ich IP adrese. Existuje však niekoľko dôvodov, prečo používať proxy, ktoré idú nad rámec toho, ako chcú skryť svoje osobné informácie.

výhody proxy servera

Napríklad ste v škole alebo v knižnici a chcete skontrolovať stav svojich sociálnych médií. Vaša škola alebo knižnica však zablokovali prístup na vašu obľúbenú stránku sociálnych médií. Proxy server by vám umožnil obísť tento blok a získať požadovaný prístup.

Alebo to môže byť tak, že vás zaujíma niečo online, ale nemusíte nevyhnutne vedieť, aby celý svet vedel, že sa pozeráte na uvedenú položku alebo čítate konkrétnu tému. Bez servera proxy by sa vaša adresa IP sledovala späť k vašej fyzickej polohe. Pri použití servera proxy by sa vaša adresa IP nesledovala späť k vašej fyzickej polohe.

Ďalšou možnosťou, ktorú by ste mohli využiť, je, keď cestujete do zahraničia. Možno si myslíte, že na cestách by ste nemali záujem o streamovanie obsahu online. Avšak, ako každý, kto cestoval vo veľkom rozsahu, bez ohľadu na to, ako exotické alebo krásne je miesto, ktoré navštevujete, príde čas, keď si budete chcieť len tak sadnúť a relaxovať a sledovať svoju obľúbenú show na svojom obľúbenom streame. service. Avšak kvôli geo obmedzenia, možno nebudete schopní. Opäť vám pomôže použitie servera proxy.

Niektorí ľudia používajú proxy pri práci, pretože ich zamestnávateľ blokuje prístup na určité stránky sociálnych médií. Chcú byť schopní obísť tieto obmedzenia. Pravda je, že existuje veľa dôvodov, prečo môže byť použitie proxy pre vás tou pravou voľbou.

Existuje niekoľko dôvodov, prečo sa vyhýbať používaniu servera proxy. Napríklad váš poskytovateľ internetových služieb, váš zamestnávateľ alebo sieť môžu proti vám namietať pomocou servera proxy. Môžu dokonca zakázať určité adresy IP, o ktorých vedia, že môžu pochádzať zo servera proxy.

Vaše súkromie je dôležité

Ľudia si cenia svoje súkromie. Proxy servery vám pomôžu udržať vaše osobné informácie a vaše návyky prehliadania v súkromí. Proxy servery poskytujú výhody zabezpečenia. Váš proxy server môže byť schopný šifrovať vaše webové požiadavky a zabrániť tak zvedavým očiam pozerať sa na vaše transakcie. Proxy server vás môže chrániť pred známym škodlivým softvérom a môže sa spojiť s virtuálnou súkromnou sieťou, ktorá umožňuje vzdialeným používateľom prístup na internet prostredníctvom firemného proxy.

David Gewirtz
David Gewirtz Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me