Opera VPN Service – zadarmo .. Alebo je to naozaj? (Výsledky testu)

Ak je produkt bezplatný, VY ste ním. Aspoň vaše údaje sú.

Väčšina ľudí už teraz chápe dôležitosť dostupnosti najlepšej VPN. Chcú chrániť svoje súkromie. Chcú mať možnosť získať prístup k geoobmedzenému obsahu a surfovať na webe bez obmedzení. Keď teda Opera zistí, že Opera poskytuje službu VPN zadarmo s neobmedzeným počtom údajov, skočí na ňu.

Poskytuje služba Opery skutočne humbuk?

Contents

Prehľad VPN Opera

FeaturesInformation
Použiteľnosť: Jednoduché použitie
Pravidlá protokolovania: Niektoré zásady protokolovania
Veľkosť servera: 10 serverov
Distribúcia servera: 5 krajín
Podpora: nikto
torrenting: Nepovolené
Streaming: obmedzený
Protokol VPN a šifrovanie: neexistujúca
centrála: Kanada
Cena: zadarmo
Oficiálna web stránka: https://www.opera.com

Nie je to skutočná VPN – je to proxy služba

Prvá vec, ktorú musíte pochopiť, je to Opera nie je skutočná sieť VPN. Je to bezpečné proxy služba. To znamená, že Opera zašifruje vlastný prenos prehliadača tak, že ho nasmeruje cez server prevádzkovaný sieťou VPN v Kanade. Opera je však nie je určený na šifrovanie prenosu v iných webových prehľadávačoch alebo samostatných e-mailových klientov. Keby Opera bola skutočnou sieťou VPN, šifrovala by všetky kúsky internetových informácií prichádzajúcich a odchádzajúcich zo zariadenia. Nezáležalo na tom, aká aplikácia spracúva údaje. To znamená, že Opera je oveľa menej bezpečná ako samostatná služba VPN.

Pros:
 • Úplne zadarmo
 • Žiadne obmedzenia šírky pásma
 • Pracuje s Netflixom
 • Jednoduché nastavenie a jednoduché použitie
Zápory:
 • Zaznamenáva všetky vaše informácie
 • Kanadská jurisdikcia
 • Nie je to skutočná VPN
 • Žiadny samostatný produkt
 • Zistili sa úniky IP
 • Pomalé rýchlosti
 • Žiadne torrenty
 • Iba tri voľby servera
 • Zákaznícky servis

Čo sa nám na operácii VPN páčilo

opera vpn zadarmoChceli sme začať s pozitívnymi vecami o tejto „VPN“ predtým, ako sa ponoríme do jej mnohých nedostatkov. Jedna dobrá vec na službe je, že je úplne zadarmo. Na odber sa nemusíte zaregistrovať a neexistujú žiadne obmedzenia šírky pásma.

Je však dôležité si to pamätať bezplatné siete VPN nejakým spôsobom zarobia svoje peniaze, a to obyčajne speňažením údajov. Hovorí sa, dostaneš to, za čo platíš”. V tomto prípade to nemôže byť pravda. Takže ak chcete, aby bol skutočný obchod stále nákladovo efektívny, musíte ísť s takmer bezplatnou službou. Pozrite si náš zoznam najlepších bezplatných sietí VPN.

Je postavený priamo v prehliadači a ľahko sa aktivuje. Ak chcete aktivovať sieť VPN, jednoducho prejdite do ponúk / nastavení / súkromie / VPN. Po dokončení tohto procesu môžete jednoducho spustiť a zapnúť službu VPN. Môžete tiež zvoliť umiestnenie servera a zistiť, koľko údajov používate.

konečne, k nášmu prekvapeniu Opera pracovala s Netflixom. Fungovalo to nielen, ale aj bezchybne. Niektorí sa môžu pýtať, nemali by všetky siete VPN pracovať s Netflixom? Teoreticky áno. V priebehu rokov sa však Netflix stal veľmi prísnym a používal výkonnú anti-VPN technológiu na detekciu a blokovanie aj tých najlepších VPN. Mnoho sietí VPN, keď sa používajú na streamovanie obsahu s obmedzeným geografickým obsahom na serveri Netflix, sa stretávajú s obávanou chybovou obrazovkou.

obrazovka s chybami netflix

To je niečo, čo má Opera v jeho prospech.

Ak dôverujete opere?

Odpoveď na túto otázku získate, keď sa pozriete na pravidlá ochrany osobných údajov opery. Tam nájdete niekoľko klauzuly, ktoré prinútia jednotlivca, aby sa zamyslel nad ochranou súkromia dvakrát.

  Ako získať americký Netflix v Austrálii

Jedným príkladom je skutočnosť, že služba si vyhradzuje právo zhromažďovať údaje o používaní. To znamená, že môžu ukladať navštívené webové adresy a adresy IP, ale nie nevyhnutne obsah webových stránok.

Toto je omnoho viac informácií, ako zhromažďujú iné VPN. Pamätajte, že služba nie je nijako spojená s vaším menom ani s vami. Je pripojený k používanému zariadeniu. To znamená, že Opera VPN nevytvára históriu prehliadania.

Keď sa pozriete na ich zásady ochrany osobných údajov, vidíte, že zhromažďujú informácie o vašom operačnom systéme, vašej IP adrese a ďalšie informácie, ktoré je možné v priebehu času použiť na identifikáciu vašich zariadení. Opäť je dôležité zdôrazniť, že Opera VPN nemá informácie, ktoré vás odkazujú na IP adresu.

Opera zarába peniaze predajom údajov – pozor

opera vpn by surfeasyKeď sa pozrieme na túto službu ako celok, cítime, že Opera robí to, čo by ste očakávali od bezplatnej služby. Zhromažďujú vaše anonymné informácie a predávajú ich ostatným. Ak hľadáte anonymitu a úplné súkromie, určite to nie je VPN, ktorej by ste mali dôverovať. Mali by ste pokračovať v hľadaní najlepšej VPN pre ochranu súkromia a zabezpečenia.

Prehliadač Opera je technicky spoločnosť so sídlom v Nórsku. Problém je v tom, že ich službu VPN spravuje spoločnosť SurfEasy. Túto kanadskú spoločnosť kúpila Opera pred niekoľkými rokmi. Kanada je účastníckym členom 5 Eyes Surveillance Alliance.

Toto je aliancia zhromažďujúca informácie. Myšlienka je taká, že viaceré krajiny môžu združovať svoje zdroje spoločne. Ak má jedna krajina v skupine informácie, zdieľa ich s ostatnými štyrmi. Takže nejde len o monitorovaciu činnosť Opera VPN, ale ak o to kanadská vláda požiadala, je povinná ju odovzdať.

Prehliadač VPN používa algoritmus AES-256. Tiež vieme, že používa štandardné zabezpečenie HTTPS. Počas testovania sme nevideli žiadne úniky webRTC.

Predpokladali by sme, že Opera VPN bude fungovať ako jej partner SurfEasy. Myslíme si, že používa OpenVPN. Je však ťažké to overiť. Využíva integrovaný verejný DNS od spoločnosti Google. Požiadavka proxy je zo serverov VPN.

Používanie VPN

odznak prehliadača opera vpn povoliťPoužívanie VPN v nástennom prehliadači je super ľahké. Po dokončení procesu povoľovania servera VPN sa na paneli vyhľadávania zobrazí modrá značka VPN. Kliknutím na symbol VPN sa presmerujete na jeho hlavný panel.

Prístrojová doska sa ľahko používa. Službu VPN môžete zapnúť alebo vypnúť. Dostanete displej, ktorý zobrazuje šírku pásma použitú počas týždňa, ako aj šírku pásma, ktorú ste použili počas mesiaca. Virtuálne miesta môžete zmeniť kliknutím na aktuálny výber. Dostanete zoznam nových miest, ktoré môžete zmeniť. Jednoducho vyberte nové umiestnenie a zmení sa na server VPN v krajine, ktorú ste vybrali.

Aká rýchla je Opera VPN

Každý chápe, že ak budete používať zabezpečené pripojenie VPN, stratíte trochu rýchlosť internetu. To je len časť kurzu. Problém nastane, keď si všimnete obrovské poklesy výkonu v mene “Anonymita”.

opera vpn speed result zurichČo je ešte horšie, keď ste ani sľúbená anonymita a ty si nútení trpieť pomalou službou.

  Recenzia VeraCrypt: Vynikajúci softvér na šifrovanie diskov s otvoreným zdrojom

To je to, čo získate v opere VPN.

Tu vidíte rýchlosti, ktoré klesajú na neprijateľnom území.

Tento je o niečo lepší, ale určite nie je o čom písať domov.

Toto je jedno z najpomalších pripojení VPN, aké sme kedy videli. Opera VPN tak môže odblokovať Netflix. Spojenie je však také pomalé, že streamovanie obľúbeného filmu alebo televízneho seriálu na serveri Netflix sa stáva príjemnou nočnou morou..

Možnosti platby

Opera VPN je zadarmo. Neexistujú žiadne možnosti platby, žiadne inovácie ani časové limity. To znamená, že sa nemusíte starať o záruku vrátenia peňazí alebo o to, či používajú kryptomenu na ochranu vášho súkromia alebo nie..

Problém s bezplatnými sieťami VPN

nevýhodyNajlepšie VPN nikdy nebude bezplatná sieť VPN. Zadarmo VPN budú z dlhodobého hľadiska drahšie, pretože neposkytujú súkromie a neposkytujú zabezpečenie. Mnohé zo služieb umožňujú tretím stranám prehľadávať vaše osobné údaje alebo dokonca ešte horšie.

Keď platíte za sieť VPN, spoločnosť, ktorú platíte, zarába peniaze prostredníctvom predplatného. To znamená, že nemusia predávať vaše osobné údaje ostatným. Sieť VPN zadarmo môže predstavovať riziko, že budete mať škodlivé veci, napríklad krádež identity.

Bezplatné siete VPN majú pomalé rýchlosti pripojenia. Zadarmo VPN majú málo zákazníckych služieb. Bezplatné siete VPN majú malý výber serverov, z ktorých si môžete vybrať. Bezplatné siete VPN vám ponúkajú čiastkové protokoly VPN.

A čo Torrenting?

S operačnou sieťou VPN nie je torrentovanie vylúčené. VPN používate s torrentmi, pretože chcete chrániť svoje informácie. Chcete zabrániť ľuďom, aby nemohli hacknúť váš počítač. Keď sa zapájate do torrentu, pripájate sa k počítačom a systémom iných osôb a dávate im prístup k svojim.

Vo svete, kde boli všetci dobrí a láskaví, by to nemal byť problém. Bohužiaľ, torrenting používajú zločinní jednotlivci na páchanie počítačovej kriminality. Ak používate sieť VPN, môžete sa chrániť.

štatistika porušenia údajov

Tu je problém. Opera nešifruje vaše informácie. Takže aj keby bolo torrentovanie v poriadku, neboli by ste v bezpečí. Nezabudnite, že Opera VPN je proxy prehliadača. Takže bude pracovať iba pre informácie, ktoré sa prenášajú prostredníctvom skutočného prehliadača.

S torrentmi sa pripájate k vonkajším programom, ako je uTorrent. To znamená, že môžete pobozkať trochu ochrany, ktorú táto tzv. VPN poskytuje zbohom.

Kde sa nachádzajú servery VPN Opera?

umiestnenie servera vpnServery VPN Opera sú umiestnené v piatich krajinách. Oni sú:

 • Spojené štáty
 • Nemecko
 • Kanada
 • Holandsko
 • Singapore

Opera vydala plány na rozšírenie svojich databáz serverov na rôzne miesta po celom svete. V súčasnosti umožňujú používateľom pripojenie k tomu, čo označujú ako „preferované servery“. Sú to servery v:

 • Americas
 • Ázie
 • Európa

To je frustrujúce nemáte potuchy, s ktorým mestom ste pripojení. Musíte hodiť kockami a dúfať v to najlepšie.

Aj keď sme pri tom, mali by sme dodať, že neexistuje žiadny prípravok na zabíjanie spínačov. Toto je niečo, čo od VPN len očakávate. Ak dôjde k úniku adresy IP, prepínač zabitia automaticky ukončí vašu reláciu.

Zákaznícky servis

operné fórumÚprimne povedané, sme v pokušení nechať túto sekciu prázdnu. Koniec koncov, o čom je hovoriť? Koľko z ničoho nedostanete?

  Koľko stoja vaše dáta na temnom webe? - Skontrolovali sme

Pozrite sa, či potrebujete pomoc, Opera od vás nechce počuť. Kliknutím na tlačidlo Pomocník sa nezačne live chat, nevedie vás k kontaktnému formuláru a neotvorí sa pomocný lístok.. nič. Stačí len prejsť na stránku, kde si môžete prečítať viac o tom, čo je to VPN a ako vám má pomôcť.

Opera má podporné fórum. Toto fórum však pokrýva široké spektrum tém týkajúcich sa prehliadača. Nehovorí nič o VPN priamo. Iba ďalší štrajk proti tomu subpar VPN voľba.

Čínski investori

Čína nemá dobrú povesť, pokiaľ ide o bezplatný internet alebo súkromie na internete. Čínska investičná skupina sa nedávno spojila s prehliadačom Opera. Zrejme to nezahŕňa Opera Media Group ani službu Opera VPN. Zdá sa, že zatiaľ sú v rukách pôvodnej nórskej spoločnosti. To znamená, že máte obavy o súkromie, Možno vás zaujíma, aký prístup majú Číňania k operačnej VPN a informácie, ktoré zhromažďuje.

Záverečné myšlienky

Opera VPN vyzerá dobre na povrchu. Kto tým nebude nadšený z niečoho, čo je zadarmo a odblokuje geo obmedzenia spoločnosti Netflix? Opera VPN sa ľahko používa. Aby ste získali výhody, nemusíte vedieť, ako nastaviť VPN, ani čo je to VPN. Vaša šírka pásma nie je obmedzená a prenosy sú šifrované pomocou šifrovania vojenskej triedy.

Ak ste však akýmkoľvek spôsobom, tvarom alebo formou znepokojení súkromím a skutočnou bezpečnosťou, toto nie je pre vás voľba. Pamätajte, že nekupujete najlepšiu sieť VPN na trhu. Toto je bezplatná služba, ktorá funguje iba s informáciami prenášanými z prehliadača Opera.

povolená vyskakovacia opera

Ak si prečítate zásady ochrany osobných údajov alebo podmienky používania pripojené k službe, len sa budete cítiť menej bezpečne. Rýchlosti pripojenia sú priepastné. Opera VPN nielen zaznamenáva vaše použitie, ale môže aj predávať vaše údaje. A vďaka nejasnej jurisdikcii je veľmi možné, že táto spoločnosť zverejní vaše údaje orgánom činným v trestnom konaní, ak o to budú požiadané..

Táto služba je bezplatná. Stále si nemyslíme, že to stojí za cenu.

Ak chcete VPN, získajte skutočnú VPN

Chcete vyskúšať a otestovať službu VPN, ktorá chráni všetky údaje odosielané prostredníctvom Internetu? Potom odporúčame NordVPN.

Spoločnosť NordVPN má tisíce bezpečných umiestnení serverov po celom svete. Majú jasnú politiku a ponuku neprihlasovania bezkonkurenčná podpora zákazníkov.

Je tiež veľmi ľahko použiteľný, čo odráža záväzok spoločnosti poskytovať produkt, ktorý naozaj funguje. Neexistujú žiadne skryté poplatky alebo klauzuly. Pomocou jedného predplatného môžete chrániť viac zariadení.

Vďaka svojej polohe v Paname, NordVPN chráni vás pred množstvom vládnych programov dohľadu, ktoré môžu ohroziť vaše súkromie.

 • Ponúka fenomenálnu zákaznícku podporu a live chat, ktorý je k dispozícii 24 hodín denne, 7 dní v týždni
 • umožňuje torrentovanie
 • Plány NordVPN sa pohybujú od 2,99 dolárov mesačne na 11,99 dolárov mesačne
 • NordVPN má špeciálne servery vyčlenené, aby vám pomohli obísť geografické obmedzenia týkajúce sa služieb, ako je Netflix
David Gewirtz
David Gewirtz Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me