Proton VPN – skúsení lídri v oblasti bezpečnosti (môžu dodávať?)

ProtonVPN ešte nie je pôsobivou službou, ale zdá sa, že sa usilovne snaží. Tu je môj názor na to, ako sa stavajú proti konkurencii.


ProtonVPN je duchovným dielom Harvardských fyzikov, ktorí boli za ProtonMailom. Tvrdenie spoločnosti ProtonMail je to, že bola umiestnená v podzemnom bunkri. ProtonVPN je virtuálna súkromná sieť navrhnutá na zabezpečenie vášho webového prenosu.

ProtonVPN je služba, ktorá je zameraná na zabezpečenie bezpečnosti. Je to jedna z mála služieb VPN, ktorá ponúka skutočne bezplatnú možnosť. Je to dobrá služba. Mohlo by sa to však považovať za najlepšiu sieť VPN? Pozrime sa na niekoľko faktorov, ktoré nám môžu pomôcť určiť odpoveď.

Prehľad

FeaturesInformation
Použiteľnosť: Jednoduché použitie
Pravidlá protokolovania: Žiadne zásady protokolovania
Veľkosť servera: 3000 serverov ++
Distribúcia servera: 61 krajín
Podpora: vstupenka
torrenting: obmedzený
Streaming: obmedzený
Protokol VPN a šifrovanie: Protokol OpenVPN; Šifrovanie AES-256
centrála: švajčiarsko
Cena: $ 4 / mesiac
Oficiálna web stránka: https://protonvpn.com/
Pros:
 • Servery sú fyzicky bezpečné
 • Dobré zásady ochrany osobných údajov
 • Internetový klient sa ľahko používa
 • Priateľské k P2P
 • Môže obsahovať ProtonMail
 • Zabezpečené pripojenia Core
Zápory:
 • Obmedzené servery a umiestnenia serverov
 • Problémy s rýchlosťou servera
 • Nie všetci klienti majú plný prístup k funkciám servera
Vlastnosti:
 • Tri umiestnenia serverov s bezplatnou verziou VPN
 • Šifrovanie AES - 256
 • 2048 - bitové šifrovanie kľúčov RSA
 • HMAC s SHA256 na autentifikáciu správy
 • Otvorte protokoly VPN
 • Podporuje PPTP L2TP / IP sec
 • Spoločnosť so sídlom vo Švajčiarsku
 • Proton VPNs Secure Core sa nachádza 1 000 m pod povrchom v prístave na spadnutie
 • Hlavný vypínač
 • Správa o transparentnosti
 • Rozkazový kanár

Môžete dôverovať ProtonVPN?

Pri určovaní, či je VPN dôveryhodná, je jedným z prvých miest, na ktoré sa chceme pozrieť, ich zásady ochrany osobných údajov. ProtonVPN pri diskusii o svojej filozofii hovorí, že sa zaviazali chrániť súkromie svojich používateľov. To znamená, že zhromažďujú minimálne množstvo potrebných informácií s cieľom umožniť svojim klientom súkromnú a anonymnú skúsenosť.

Protonvpn log logProtonVPN sľubuje, že nebude zhromažďovať žiadne záznamy. Zaväzujú sa preto, že nebudú zdieľať informácie o vašich pripojeniach alebo webových stránkach, ktoré navštevujete.

Na prihlásenie do svojho účtu ukladajú jednu časovú pečiatku najnovšej aktivity. Nezahŕňa to informácie o tom, odkiaľ ste sa prihlásili, ani o tom, ako dlho ste prihlásení. Toto je štandardná prax vo všetkých sieťach VPN. To im umožňuje uistiť sa, že zákazníci nezneužívajú svoje služby tým, že nechajú viac ľudí používať sieť VPN, ako povoľuje predplatné. Časová pečiatka sa prepíše pri každom opätovnom pripojení k serveru.

Niektorí sa pýtajú, ako sa ProtonVPN dokáže vyhnúť uchovávaniu údajov denníka, pretože je to podľa švajčiarskeho práva povinné. ProtonVPN to podrobne vysvetlil vo svojich zásadách ochrany osobných údajov. Zneužitie blogu spočíva v tom, že zákony, ktoré vyžadujú ukladanie informácií o protokolovaní, sa vzťahujú na hlavných telekomunikačných operátorov, ktorých ProtonVPN nie je. Tieto zákony ich teda neovplyvňujú.

Sú servery spoločnosti Proton Mail bezpečné?

protonvpn žiadne protokolyIní sa obávajú, že veľa serverov ProtonVPN sa nenachádza vo Švajčiarsku. Namiesto toho sa nachádzajú v krajinách ako Kanada, USA a Čína, kde sa vynucujú napríklad ťažba dreva a monitorovanie. Dalo by sa teda opýtať, ako by v tejto situácii fungovali politiky bez protokolov. Odpoveď je, že politika je rovnaká bez ohľadu na to, kde sa nachádzajú servery. Podľa ProtonVPN ich servery neuchovávajú žiadne osobné informácie, takže je bezpečné sa pripojiť k akejkoľvek krajine, ktorú by užívateľ chcel..

ProtonVPN je otvorený a vopred o tom, že vie, či je konkrétny klient pripojený k službe VPN. Platí to však pre všetky služby VPN. Čo sa nám na ProtonVPN páči, je to, že sú dosť zodpovední, aby túto skutočnosť odhalili. Pre nás je to dobrá vec.

Skutočnosť, že sledujú časové pečiatky pokusov o prihlásenie, je dobrá, pretože im umožňuje chrániť sa pred útokmi hrubou silou. Služba VPN, ktorá hovorí, že neprihlási pokusy o prihlásenie, je buď klamlivá, alebo si nie sú vedomá bezpečnosti.

Po preskúmaní rôznych aspektov ich pravidiel ochrany osobných údajov máme preto pocit, že ProtonVPN je čestný. Sú vopred o tom, čo budú a nebudú zbierať. Podporujú ich jednotlivci, ktorí majú dlhoročné skúsenosti v oblasti ochrany osobných údajov a ktorí berú ochranu súkromia svojich klientov vážne.

Keďže ide o švajčiarsku spoločnosť, nepodliehajú právnym predpisom EÚ. Nie sú členmi programov sledovania Five Eyes alebo 14 Eyes pod vedením Spojených štátov. Ako sme však už uviedli, Švajčiarsko tiež prijalo niektoré zákony o dohľade, ktoré nás nútia premýšľať dvakrát. Tieto zákony vyžadujú od telekomunikačných operátorov ukladanie protokolov pripojenia po dobu 12 mesiacov. Z dôvodu nejednoznačnosti znenia by sme mohli odísť a veriť, že to neplatí pre e-maily a služby VPN. Toto je taktika, ktorú používa ProtonVPN.

Ceny ProtonVPN

ProtonVPN ponúka štyri rôzne spôsoby stanovovania cien. Každý cenový bod ponúka voliteľné zľavy, ak platíte ročne.

protonvpn ceny

Prvá úroveň služieb je bezplatná. Ide však o veľmi obmedzenú službu. Máte prístup iba k serverom v Holandsku, Spojených štátoch a Japonsku. Nie sú k dispozícii žiadne ďalšie funkcie. Ak sa však zaregistrujete pre bezplatnú službu, máte možnosť vyskúšať si platenú službu sedem dní zadarmo. Takže je to dobrá voľba, ak chcete zistiť, či pre vás bude služba ProtonVPN fungovať.

Ďalšou možnosťou je ich základný plán vo výške 4 USD. Máte prístup k všetkým ich serverom. Môžete pripojiť dve zariadenia súčasne. Rýchlosť služby je vyššia ako rýchlosť bezplatnej možnosti, ale nejde o najrýchlejšiu rýchlosť.

Ďalšou možnosťou je 8 dolárov mesačne. Obmedzenie vášho pripojenia sa zvýšilo na päť zariadení. Tu získate prístup k ich najvyšším rýchlostiam, k ich torrentovým serverom ak ich bezpečnému jadru. Pokiaľ ide o peniaze, je to najlepší plán, s ktorým by ste mali ísť. Poskytuje vám všetko, čo potrebujete z VPN.

protonvpn spôsob platbyKonečný plán je 24 dolárov mesačne vyplatených raz ročne. Tento plán je veľmi blízko plánu 8 dolárov s výnimkou, že získate aj prístup k službe ProtonMail.

Môžete platiť pomocou služby PayPal alebo hlavnej kreditnej karty.

ProtonVPN ponúka 30-dňovú záruku vrátenia peňazí. Nejde však o úplnú záruku vrátenia peňazí. Je to pomerná záruka. Vráťte sa teda iba za nevyužitú časť mesiaca. Ak túto službu využívate päť dní, za nevyužitých 25 dní dostanete náhradu. Toto nie je dobrá politika vrátenia peňazí, najmä ak sa pozriete na iné služby, ktoré ponúkajú úplnú záruku vrátenia peňazí bez akýchkoľvek otázok.

Pozitívne je, že ProtonVPN môže podľa svojich zmluvných podmienok poskytnúť svojim klientom pomerné vrátenie prostriedkov, ak z nejakého dôvodu ich služba nebola dostupná alebo nestabilná. Uskutoční sa to po podaní žiadosti majiteľa účtu. Všetky vrátené prostriedky sa spracujú do 14 dní od žiadosti.

Rýchlosť servera ProtonVPN

ProtonVPN má v poriadku plus pomocou plánu plus. Je to o 13 až 15 percent pomalšie ako nechránené pripojenie. Čím bližšie ste fyzicky k serveru, tým rýchlejšie sú rýchlosti.

Výsledok rýchlosti protonvpnKontrola pripojenia pomocou serverov plus viedla k trochu väčšej strate rýchlosti pripojenia. Očakávali sme to však kvôli zvýšenej úrovni šifrovania. Aj keď došlo k určitým stratám rýchlosti, služba bola stále dostatočne rýchla na to, aby mohla využívať online streamingové služby.

Sieťové pripojenia Secure Core mali najpomalšie rýchlosti zo všetkých služieb. Dá sa to očakávať, pretože cesta k cieľovému serveru VPN je rozšírená o multi-hopping. Toto pridané bezpečnostné opatrenie výrazne zvyšuje čas pingu a výrazne znižuje rýchlosť internetu.

výsledok rýchlosti protonvpn2Pri počiatočnom znížení rýchlosti základného ISP o 28 MB za sekundu šifrované pripojenie zníži rýchlosť na 18,46 MB za sekundu. Hovoríme o 35-percentnom poklese rýchlosti. Videli sme, že rovnaké výsledky sú pravdivé bez ohľadu na server. Rýchlosť klesla medzi 25 a 35 percentami. Je to drastická strata rýchlosti, ale je dosť rýchla, takže môžete vykonávať svoje internetové aktivity, ak ste ochotní obetovať rýchlosť kvôli zvýšenému súkromiu online..

výsledok rýchlosti protonvpn3S bezplatnou službou VPN si všimnete najväčší pokles rýchlosti pripojenia. Dôvodom je, že služba poskytuje prístup k malému počtu serverov s malou šírkou pásma, ktoré sú často zaťažené.

Tu sme začali so základnou rýchlosťou sťahovania ISP 28,22 MB za sekundu. Klesla na približne 15,5 MB za sekundu. To je pokles o približne 45 percent. A ďalšie testovacie rýchlosti klesli medzi 30 a 60 percentami. V závislosti na tom, aké rýchle je vaše pôvodné pripojenie k ISP, by to mohlo mať výrazný účinok a ovplyvniť vašu schopnosť vychutnať si surfovanie online. Bezplatná voľba teda nie je naozaj dobrá voľba pre jednotlivcov, ktorí bežne používajú internet s VPN. Ak len zriedka potrebujete zabezpečené pripojenie k internetu alebo nemáte peniaze, môže to byť pre vás dobrá voľba.

Pochopenie možnosti Secure Core Connections

Jednou z hlavných funkcií služby je jej sieť Secure Core. Táto sieť je skupina serverov umiestnených na Islande, vo Švajčiarsku a vo Švédsku. Všetky tieto krajiny majú veľmi silné zákony o ochrane osobných údajov. Servery, ktoré tvoria sieť Secure Core, sú v extrémnych bezpečnostných dátových centrách.

Tieto servery sú úplne vo vlastníctve a pod kontrolou spoločnosti ProtonVPN. Tieto servery sú pripojené k internetu pomocou vlastnej vyhradenej sieťovej adresy IP.

To umožňuje používateľom úplnú ochranu pred ohrozenými servermi VPN a krajinami s nižším ohľadom na súkromie na internete, ako je napríklad Čína. Alebo chráni používateľov pred sledovaním v krajinách ako Austrália, Veľká Británia a USA.

Ak bol poskytovateľ VPN v krajine, ako je Austrália, nútený monitorovať sieťový prenos VPN, môže byť schopný použiť časové korelácie ako spôsob útoku na súkromie používateľa pri surfovaní online. Ak je používateľ pripojený k sieti Secure Core, tieto korelačné útoky načasovania by sa dali sledovať iba do siete Secure Core spoločnosti ProtonVPN. To minimalizuje pravdepodobnosť, že by orgány činné v trestnom konaní alebo štátna agentúra mohli sledovať skutočnú adresu IP používateľa.

Protonvpn možnosť bezpečného jadra

Základnou myšlienkou je, že vaše pripojenie sa začína multi-hoppingom cez siete Secure Core. Potom vytvorí konečné pripojenie k cieľovému serveru VPN. Ak sa pripájate k serveru v Spojených štátoch pomocou siete Secure Core, prenos by najskôr prešiel serverom na Islande alebo vo Švajčiarsku a potom by smeroval k cieľovému serveru VPN v Spojených štátoch..

Umiestnenie servera

umiestnenia protonvpn serveraProtonVPN má relatívne malý počet umiestnení serverov. Okolo 300 je to o 90 percent menej, ako majú ostatné služby VPN. Napríklad spoločnosť NordVPN má viac ako 4 800 serverov a VPN so súkromným prístupom na internet má viac ako 3 500 serverov.

Čím viac serverov má spoločnosť VPN, tým viac možností existuje pre spoofing vašej polohy. Ak veľa cestujete, chcete získať prístup k serveru VPN v okolí, pretože vaše pripojenie bude rýchlejšie v porovnaní s serverom v inej krajine alebo dokonca na inom kontinente..

ProtonVPN má 24 serverových umiestnení. Na jeho zásluhu pracujú na zvyšovaní počtu serverových umiestnení.

Jedná sa o servery Secure Core, ktoré sa používajú na pridanie dodatočnej ochrany pred kompromismi koncového bodu VPN.

Jedná sa o štandardné servery, ktoré sa používajú na zabezpečenie pripojenia so širokopásmovým pripojením pre predplatiteľov.

Odporúčame ProtonVPN?

Aj keď ProtonVPN je v odbore relatívne nový, má za ProtonMail technické znalosti a podporu tímu. ProtonVPN je preto zabezpečená sieť VPN. Sú dobrou voľbou, ale zďaleka nie sú v rovnakej kategórii ako najlepšie služby VPN, ktoré sme skontrolovali.

Ich klient sa v systéme Windows ľahko používa. Sieť Secure Core poskytuje zvýšenú úroveň bezpečnosti. Táto zvýšená úroveň bezpečnosti však prichádza so zreteľným znížením rýchlosti.

7-dňový bezplatný skúšobný vektorový obrázokPonúkajú bezplatnú sedemdňovú skúšobnú verziu, v ktorej môžete naplno využívať výkon VPN. Ak však niekto chce používať ProtonVPN ako bezplatnú službu, bude sklamaný. Servery sú zvyčajne nasýtené, takže rýchlosť vášho internetu sa môže znížiť až o 50 percent.

Majú slušný cenový plán, pričom služba 8 dolárov a viac je najlepšou voľbou pre vaše peniaze. Ako už bolo povedané, máme pocit, že v tejto VPN chýba veľa funkcií, ktoré by sa od platenej služby očakávali. Hlavnou nevýhodou pre nás je počet miest, v ktorých majú servery VPN. V ich zákazníckej podpore tiež chýba možnosť live chatu..

Ako sme povedali, jedná sa o relatívne novú spoločnosť. Keď navštívite ich online fórum, vidíte, že sa aktívne angažujú so svojimi zákazníkmi a podnikajú kroky na zlepšenie kvality služieb, ktoré ponúkajú. Tešíme sa na opätovnú kontrolu tohto produktu a na zlepšenie, ktoré urobili. Zatiaľ však máme pocit, že táto služba nestojí za peniaze.

Služba VPN, ktorá stojí za to - NordVPN

Chcete službu VPN, ktorá poskytuje kvalitné služby za primeranú cenu? Odporúčame NordVPN.

Spoločnosť NordVPN má tisíce serverov rozmiestnených po 61 krajinách na 6 zo 7 kontinentov. Majú jasnú politiku bez protokolovania a poskytujú najlepšiu zákaznícku podporu, akú sme kedy videli.

NordVPN sa ľahko používa a odzrkadľuje záväzok spoločnosti dať na prvom mieste súkromie svojich zákazníkov. Neexistujú žiadne skryté poplatky alebo klauzuly. Pomocou jedného predplatného môžete chrániť viac zariadení.

Keďže sa nachádzajú v Paname, ste chránení pred množstvom vládnych programov dohľadu, ktoré môžu ohroziť vaše súkromie.

 • NordVPN má fantastickú zákaznícku podporu a ponúka 24/7 live chat
 • NordVPN umožňuje torrentovanie pomocou špeciálnych serverov
 • NordVPN má plány, ktoré sa pohybujú od 11,95 dolárov mesačne do už za 2,99 dolárov mesačne
 • Väčšina serverov NordVPN môžu obísť geograficky obmedzený obsah, ako je Netflix

s NordVPN, dostaneš to, za čo platíš.

David Gewirtz Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me