Recenzia KeePass – skvelá správa hesiel alebo katastrofa s otvoreným zdrojom?

Toto nie je správca hesiel vášho starého otca, ale aj tak by sa vám to aj tak malo páčiť, hneď ako si na to zvyknete. Mmm ... softvér s otvoreným zdrojom.

Predstavte si svet bez hesiel. Na druhú stranu, nevadí.

Z vašich bankových účtov na sociálne médiá a e-mail neexistuje spôsob, ako pracovať v online prostredí bez ich použitia.

využiť správcu hesiel webový sledovač

Keďže sa nikto nepodceňuje, aby sa stal obeťou online krádeže, má zmysel chrániť sa. Zahŕňa to použitie bezpečného spôsobu, ako držať krok s vašimi heslami, a nemusíte prejsť agónou zapamätania si, ktorú kombináciu ste použili na ktorej stránke.

Inými slovami, potrebujete správcu hesiel.

Ale nielen starý správca hesiel. Potrebujete ten, ktorý robí túto prácu, je trochu flexibilný a ktorý môžete zvládnuť relatívne ľahko. KeePass môže byť tým pravým pre vás.

Tu je potrebné vedieť o tomto manažérovi vrátane informácií, ktoré ho odlišujú od podobných produktov.

Presne to, čo je KeePass?

Ak ste už dávali pozor, už viete, že KeePass je správca hesiel. Možno nepoznáte, že ide o produkt s otvoreným zdrojom.

Čo je open source?

vývoj softvéru s otvoreným zdrojom

V podstate je to softvér, ktorý používa zdrojový kód, ktorý môže ktokoľvek vidieť a meniť nejakým spôsobom, ktorý snáď vylepšuje jeho funkčnosť. To v žiadnom prípade neznamená, že softvér s otvoreným zdrojom nie je vo svojej podstate nebezpečný; Mnoho príkladov má zabudovanú ochranu, ktorá ju robí rovnako bezpečný ako proprietárny značkový softvér.

Čo to znamená, že a skupina angažovaných používateľov môže zhromažďovať svoje nápady a vymýšľať spôsoby, ako vylepšiť to, čo je už dobré.

Pokiaľ ide o KeePass, znamená to, že existujú odborníci, ktorí sa tiež stávajú spotrebiteľmi, ktorí neustále hľadajú spôsoby, ako produkt posilniť. To tiež znamená, že základný produkt sa ponúka bezplatne.

Prečo potrebujem Správcu hesiel?

ako funguje správca hesielSprávcovia hesiel sú aplikácie určené na ukladanie prihlasovacích informácií v bezpečnom nastavení.

Dáta sú uložené v zašifrovanej podobe a môžu k nim pristupovať iba osoby, ktoré majú všeobecne známe hlavné heslo. Hlavné heslo je to, čo umožňuje prehliadaču prístup do zoznamu a vytiahnutie správneho hesla na prihlásenie sa na konkrétnu stránku.

Ber to ako virtuálny trezor. Svoje cennosti vložíte do trezoru (v tomto prípade heslá) a zamknete dvere. Bez kombinácie sa nikto nedostane do bezpečia. Ako ten, kto má túto kombináciu, môžete dvere kedykoľvek otvoriť.

Nie všetci správcovia hesiel sú si podobní. Niektorí lepšie chránia heslá ako iné. Ak sa chcete dozvedieť, či je KeePass dôstojným produktom, čítajte ďalej.

Potrebujem KeePass alebo iného správcu hesiel?

Ak sa vám páči vzrušenie z nechania sa náchylných na hackovanie, neobťažujte sa s KeePassom ...

Na druhej strane, ľudia, ktorí nechcú odcudziť svoju totožnosť alebo poškodiť svoje údaje, budú tento zdroj milovať.

Aké vážne to môže byť? Zvážte tieto nedávne udalosti:

vzdušný kanadský tweetV auguste 2018 spoločnosť Air Canada izolovala porušenie mobilných aplikácií a uzamkla 1,7 milióna používateľských účtov aplikácií. Keď sa usadil prach, zistili, že odcudzené prihlasovacie údaje od viac ako 20 000 zákazníkov. To znamená, že 20 000 ľudí muselo zmeniť svoje prihlasovacie údaje a dúfať, že porušenie nepovedie k problémom na iných stránkach.

Ďalšia udalosť sa konala počas prvého týždňa septembra 2018, keď British Airways zistil tieto podrobnosti Bolo ohrozených 380 000 klientov. Ľudia sa museli opäť snažiť aktualizovať heslá a dúfať v to najlepšie.

Každý, kto používa KeePass, by si mohol oddýchnuť a vedieť, že porušenia ich pravdepodobne nebudú mať vplyv.

Na ktorých systémoch bude KeePass pracovať?

Rôzne vydania programu KeePass sa budú spúšťať na rôznych verziách systému Windows. Ak máte radi Linux, nájdete vydania, ktoré pracujú s väčšinou distribúcií Linuxu, vrátane systémov Lubuntu. Tento softvér je kompatibilný s väčšinou systémov Android, ako aj Mac a iOS.

keepass os app

Možno budete musieť urobiť nejaké kopanie, aby ste zistili, ktoré vydanie KeePassu pracuje s určitým systémom. Nerobte si starosti, ak stále používate starší systém, ktorý už nikto nepodporuje. Nájdete vydanie, ktoré bude pracovať so systémami starými ako Windows 98.

Toto je jeden zo spôsobov KeePass vyniká v dave manažérov hesiel. Mnohé sú navrhnuté špeciálne pre najnovšie operačné systémy. Ak prevádzkujete starší počítač, ktorý nepodporuje nedávne vydania systému, máte šťastie. Ak pôjdete s KeePass, existuje veľká šanca nájsť manažéra, ktorý bude fungovať dokonale.

Majte na pamäti, že aplikácie, ktoré vám umožňujú používať KeePass, sú stále bezplatné, ale môžu si vyžadovať občasné prezeranie reklám. Kto nemiluje dobrú reklamu občas?

Poďme hovoriť Nastavenie

Nastavenie je jednou z oblastí, v ktorej kritici nesúhlasia s KeePassom. Niet pochýb o tom, že si vyžaduje viac úsilia pri nastavovaní databázy hesiel.

Niektorí to môžu považovať za skľučujúce, jednoducho preto, že si zvykli na vstavaný systém na ukladanie a správu hesiel, ktorý sa nachádza vo väčšine hlavných vyhľadávacích nástrojov..

Niektorí ľudia si však myslia, že pečenie koláča je skľučujúce, pretože je to ťažšie ako si ho vyzdvihnúť v pekárni. Iní sa darí pri pečení vlastných koláčov a počas tohto procesu plávajú. Ak ste typ, ktorý sa nebojí malého zadávania údajov, Nastavenie KeePass bude, no - kúsok koláča.

Tu je základný postup. Majte na pamäti, že sa môže medzi jednotlivými vydaniami mierne líšiť:

 • Keepass setupVytvorte názov a zadajte umiestnenie pre databázový súbor hesiel, ktorý budete mať v systéme.
 • Vytvorte hlavné heslo, ktoré budete používať na prístup do databázy.
 • Vyberte si rozšírené možnosti, ak existujú, ktoré chcete použiť namiesto bežných overení používateľských účtov alebo spolu s nimi.
 • Nastavte bezpečnostné preferencie pre KeePass a všetky ďalšie funkcie, ktoré chcete prispôsobiť.
 • Bavte sa výberom farieb pre zobrazenie databázy, ako aj rozloženia.

Zapamätaj si to. Medzi zariadeniami neexistuje automatická synchronizácia. Tento postup budete musieť zopakovať na každom zariadení, ktoré plánujete používať s KeePass.

Môžem importovať heslá z iných zdrojov?

Závisí to od zdroja a vydania KeePass, ktoré používate.

import hesiel z prehliadača ChromeMôžete mať napríklad uložené heslá v prehliadači Chrome. Väčšina vydaní vám umožní uchopiť tieto heslá a importovať ich pomocou vstavaného nástroja. Ak máte všeobecný súbor hesiel, prípadne aj tabuľku s hlavičkami identifikujúcimi heslá, môžete ich importovať..

Ak ste už predtým používali iný typ správcu hesiel a rozhodli ste sa vykonať prechod, existuje šanca, že môžete chytiť všetko, čo ste uložili v inom programe, a importovať tieto údaje..

Ak importujete z vonkajšieho zdroja, nezabudnite údaje starostlivo skontrolovať. Posledné, čo potrebujete, je skúsiť sa rýchlo prihlásiť na web a zistiť, že sa niečo neimportovalo správne.

A čo aktualizácia mojich hesiel? Je to zložité?

Už viete, že je rozumné aktualizovať heslá z času na čas. Čo sa stane, keď chcete aktualizovať hlavné heslo alebo jedno z hesiel, ktoré už sú v databáze? Nie je to ťažké.

databáza hesiel keepass

Mali by ste si vytvoriť kópiu aktuálnej databázy pre prípad, že by sa vyskytol problém. Potom môžete otvoriť svoju databázu, prejdite na Súbor, vyberte Zmeniť hlavné heslo a postupujte podľa pokynov.

Vo väčšine vydaní je aktualizácia uložených hesiel podobná aktualizácii poľa v tabuľke. Prejdite do bunky obsahujúcej heslo a zmeňte ho. Nezabudnite uložiť zmeny a máte hotovo.

V budúcnosti bude KeePass zachytávať nové heslá a užívateľské mená?

Jedna funkcia, ktorú niektorí uvidia ako nevýhodu, a iní nebudú mať na zreteli zadávanie hesiel pre nové účty. KeePass ich automaticky nepridá do databázy.

Musíte sa prihlásiť pomocou hlavného hesla a údaje zadať ručne. Netrvá to však dlho. Okrem toho je isté, že váš kamarát nepridá svoje heslá do databázy keď mu dovolíte požičať si laptop, kým je v obchode.

Môžem si to vziať so sebou?

vektor databázyVäčšina vydaní KeePass je navrhnutá tak, aby sa nachádzala na pracovnej ploche, prenosnom počítači, tablete alebo smartfóne.

Existujú však vydania, ktoré môžete načítať na skokovú jednotku a vziať so sebou kamkoľvek. Databáza zostáva na skokovej jednotke a pristupuje sa k nej skôr priamo ako k stiahnutiu na akýkoľvek stroj, ktorý používate.

Preto je užitočné si so sebou vziať cestovanie a radšej by laptop neťahal.

Poďme si pohovoriť! Koľko ma KeePass nastaví späť?

Pamätajte, že sme povedali, že KeePass je softvér s otvoreným zdrojovým kódom? To znamená, že vás to nestojí nič.

Iste, nájdete skokové jednotky alebo CDR, na ktorých je už KeePass načítaný, zvyčajne na aukčných stránkach a podobných obchodoch. Kupujete nie samotný softvér, ale objekt fyzického úložiska.

Nestrácajte čas a peniaze nákupom KeePass CD alebo skokovej mechaniky (pokiaľ sa nestretnete s drvivou nutnosťou kúpiť si novú skokovú mechaniku).

Potrebné vydanie si môžete stiahnuť, pokiaľ máte relatívne rýchle pripojenie k internetu.

Ako nájdem správne vydanie?

Neexistuje jediné vydanie KeePassu. Spolu s 1.x a 2.x existujú variácie navrhnuté tak, aby fungovali na viacerých rôznych platformách. Predtým, ako pôjdete na lov, zvážte tieto faktory:

 • Typ zariadenia, ktoré používate: stolný počítač, prenosný počítač, tablet, smartfón, skoková jednotka.
 • Operačný systém: existujú vydania, ktoré budú fungovať pre staré systémy ako Windows 98 celú cestu cez Windows 10 alebo najnovší produkt Linux. Musíte len vedieť, ktoré vydanie pracuje s čím.
 • Prehliadač: uprednostňujete Safari alebo lásku pomocou Silk? Existujú vydania, ktoré s menej známymi prehliadačmi fungujú dobre.

V súčasnosti je k dispozícii viac ako dve desiatky derivátov a zoznam rastie. Vyhľadávanie môžete zúžiť identifikáciou zariadení, operačných systémov a prehľadávačov, aby ste našli ten, ktorý bude pracovať pre vás.

Zhrnutie to

výhody:
 • Jednoduchá inštalácia a prispôsobenie.
 • Kompatibilný s mnohými zariadeniami a operačnými systémami.
 • Pop to na skok jednotku a vziať si svoje heslá kdekoľvek.
nevýhody:
 • Niektorým môže byť zložité nastavenie.
 • Medzi zariadeniami neexistuje automatická synchronizácia.
 • Musíte zadať nové heslá alebo sami aktualizovať staré.

odporúčanie: Vyskúšajte KeePass na jednom zo svojich zariadení. Hrajte sa s tým a uvidíte, čo si myslíte. Ak sa vám páči, nahrajte ho na všetky svoje zariadenia. Môže to byť trochu práca na front-ende, ale ochrana bude stáť za námahu.

Ak patríte medzi najrušnejších v okolí, zvážte vyskúšanie našich recenzií najlepších správcov hesiel. Aj keď väčšina z nich vás môže stáť, nezabudnite s nákladmi prichádza pohodlie.

V konečnom dôsledku ide o rozhodnutie o tom, čo pre vás znamená vaša bezpečnosť.

Pridajte vlastnú recenziu:

Snažíme sa o nezávislý výskum produktov, aby sme našim čitateľom lepšie pomohli pri rozhodovaní. Vzhľadom na to chceme tiež počuť vaše názory. Prijímame individuálne recenzie, ktoré sú informatívne a nepropagačné. Vyplňte nasledujúci formulár a zverejníme vašu recenziu. Propagačné recenzie od samotných spoločností nebudú zverejnené. Vďaka!

--- Vyberte rýchlosť ---
priemerný
pomaly
rýchly
?>

--- Vyberte použiteľnosť ---
Jednoduché použitie
Mierne komplikované
Veľmi komplikované
?>

Kliknutím na tlačidlo nižšie potvrdzujem, že som si prečítal a akceptujem Podmienky používania.

PRIDAŤ PREHĽAD

0
1563

David Gewirtz
David Gewirtz Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me