Recenzia LastPass (2020) – Úžasná bezpečnosť … Stojí za to cenu?

Zostaňte v bezpečí online ešte dnes usilovne vec, čo treba urobiť.

Keď sa hackeri a počítačoví zločinci vytrvale snažia ukradnúť vaše osobné informácie, môžete váhať s dôverou webových stránok a mobilných aplikácií, ako sú čísla kreditných kariet a e-mailové heslá. Porušenie údajov sa stalo pravidelným javom a často opúšťa ľudí náchylné na útok.

hackovanie hesielInternetové heslá boli navrhnuté tak, aby poskytovali najvyššiu ochranu pred online hrozbami. Pokiaľ ste si vybrali jedinečné heslo a nikdy ho nezdieľali s nikým iným, vaše účty a údaje by teoreticky mali zostať v bezpečí. Ale ako sa vyvinuli kybernetické útoky, hackeri boli odhalení aj zložité heslá.

Ľudia začali požadovať lepšie bezpečnostné nástroje na zabezpečenie svojich údajov. Správcovia hesiel, ako je LastPass, ponúkajú nový spôsob zaobchádzania s vašimi online účtami.

V tejto recenzii sa pozrieme na najdôležitejšie funkcie správcov hesiel, aby sme zistili, či LastPass môže pomôcť vyplniť hroziaci rozdiel medzi bezpečnosťou a zraniteľnosťou..

Čo je to Správca hesiel?

Prakticky každá moderná webová stránka vyžaduje účet a heslo. Patria sem webové stránky súvisiace s bankovníctvom, e-mailom, sociálnymi sieťami a nakupovaním.

Podľa osvedčených postupov by ste mali používať jedinečné heslo pre každú jednotlivú online službu, ale pokus o zapamätanie si všetkých je veľkou výzvou. Použitie rovnakého hesla pre všetky weby je tiež zlé, pretože vás robí zraniteľnejším voči počítačovým útokom.

ako funguje správca hesiel

Najlepšie nástroje na správu hesiel vás môžu zachrániť z oboch týchto dilem. Uložia všetky vaše jedinečné heslá, aby ste si ich nemuseli pamätať, a zároveň zaistili bezpečnosť jednotlivých poverení. To vám ušetrí čas pri prehliadaní webu a zároveň vám dodá trochu mysle.

Pokiaľ však ide o produkty hesiel typu cloud, existujú určité potenciálne negatívy. Najprv pomocou jedného vyžaduje, aby ste mali dôveru v spoločnosť prevádzkujúcu túto službu. Ak si nemôžete byť istí, že nástroj šifruje všetky heslá, ktoré v ňom ukladáte, existuje riziko pomocou správcu hesiel..

Pred investovaním do akéhokoľvek nástroja na správu hesiel, nezabudnite pravidelne skúmať jeho kompatibilitu so všetkými zariadeniami, ktoré používate. Ak službu nie je možné používať s určitými operačnými systémami alebo webovými stránkami, môže sa stať ťažkopádnejším, aby ste sa na ňu mohli spoliehať počas svojho každodenného života..

Nezabudnite tiež, že obslužný program na ukladanie hesiel funguje ako jediný bod zlyhania. Ak stratíte alebo zabudnete svoje hlavné heslo, v podstate ste uzamknutí zo všetkých svojich individuálnych účtov, takmer rovnaký problém pri používaní zdieľaných počítačov a nemôžete na ne nainštalovať softvér na správu hesiel..

V týchto [dúfajme zriedkavých] prípadoch, keď nemáte správcu hesiel, budete musieť získať a zapamätať si všetky svoje jedinečné heslá, ktoré nakoniec skončí pomocou jedného hesla pre všetky vaše online účty, ktoré z teba robí veľmi pekný cieľ pre môjho hackerského priateľa Čínu.

Ak by tomu tak bolo, vtipy by ste si mali prečítať tento článok a nakoniec tento problém vyriešite rýchlejšie a plynulejšie, ako si myslíte..

Prehľad

Prvé vydanie produktu LastPass bolo postavené v roku 2008 skupinou štyroch vývojárov, ktorí sa snažili zlepšiť riešenie správy hesiel. Tento tím predtým spolupracoval na cloudovej platforme a pochopil, že existuje potenciál na vybudovanie webového nástroja, ktorý by mohol ukladať heslá online a zostať v bezpečí pri používaní..

Sedem rokov po tomto počiatočnom uvedení na trh produkt získal spoločnosť LogMeIn viac ako 100 miliónov dolárov. LogMeIn je spoločnosť špecializujúca sa na nástroje vzdialenej pracovnej plochy, ktoré jednotlivcom umožňujú bezpečne ovládať servery alebo pracovné stanice prostredníctvom základného internetového pripojenia..

Značka spoločnosti sa od akvizície nezmenila a v podstate sa prevádzkuje ako samostatný produkt.

LastPass Solutions

Vynikajúci správca hesiel musí byť spoľahlivý, bezpečný a ľahko použiteľný. LastPass svojím riešením spĺňa všetky tri kritériá, ktoré fungujú buď ako rozšírenie počítačového prehľadávača, alebo ako mobilná aplikácia. Služba podporuje synchronizáciu na všetkých zariadeniach ktoré vlastníte.

posledný trezor

Pre používateľov počítačov je možné rozšírenie prehliadača stiahnuť jediným kliknutím. Podporuje všetky populárne moderné prehliadače vrátane prehliadača Google Chrome, Mozilla Firefox a Microsoft Internet Explorer.

Po inštalácii sa v pravom hornom rohu panela s nástrojmi objaví nová ikona. Po kliknutí na tlačidlo budete vyzvaný, aby ste sa buď prihlásili k existujúcemu účtu, alebo si vytvorili nový účet od nuly.

Noví používatelia vytvoria účet prepojený s ich e-mailovou adresou. Potom si budú musieť zvoliť hlavné heslo, ktoré sa bude každý deň používať v rozšírení prehliadača. toto hlavné heslo funguje ako primárny kľúč na použitie a správu všetkých ostatných uložených poverení v službe.

Po nastavení hlavného hesla si budete môcť zobraziť súkromný trezor, ktorý dokáže ukladať jednotlivé poverenia, ako aj kreditné karty a ďalšie dôverné informácie. Do tohto úschovne môžete ručne pridať heslá webových stránok alebo nechať službu, aby to robila automaticky pri prehliadaní webu.

Každý deň, keď v počítači otvoríte prehliadač, rozšírenie vás vyzve na zadanie hlavného hesla. Od tejto chvíle budete mať prístup k všetkým účtom v trezore bez toho, aby ste museli manuálne zadávať ďalšie poverenia. Rozšírenie automaticky vyplní vaše uložené používateľské mená a heslá uchovávanie týchto informácií v bezpečí.

Mobilná aplikácia je k dispozícii pre Apple iOS a Android a funguje približne rovnako ako rozšírenie prehliadača. Pre zariadenia, ktoré ho podporujú, je možné nastaviť overenie odtlačkov prstov takže ak potrebujete z smartfónu alebo tabletu zadať heslo, môžete pomocou hesla overiť svoje hlavné heslo.

Viac funkcií ako váš typický správca hesiel

Aj keď sa základné funkcie LastPassu môžu zdať jednoduché, vývojári tohto softvéru sú neustále pracuje na nových funkciách aby bol nástroj flexibilnejší a komplexnejší v tom, ako spravuje vaše citlivé údaje. Tieto typy vydaní sú k dispozícii všetkým používateľom prostredníctvom pravidelných aktualizácií softvéru.

autentifikátor poslednej voľby

vstavaný generátor hesiel Táto funkcia je rozhodujúca pre čo najlepšie využitie systému správy hesiel. Jediným kliknutím rozšírenie prehliadača alebo mobilná aplikácia vytvoria zložitý, náhodný reťazec hesiel, ktorý bude takmer nemožné uhádnuť alebo hacknúť. Generátor hesla môžete použiť pre každú novú navštívenú stránku a pre každý reťazec automaticky pridané do vášho súkromného trezoru.

Pri prehliadaní súkromného trezoru si na bočnom paneli všimnete širokú škálu nových kategórií. Každá položka ponuky predstavuje a samostatný typ údajov, ktoré môžete bezpečne uložiť. Patria sem napríklad heslá wi-fi, čísla núdzového kontaktu a poznámky týkajúce sa poistenia, bankových účtov alebo pasov.

Zdieľanie hesiel s inými ľuďmi je vždy riskantné úsilie, aj keď je to s blízkym priateľom člena rodiny. Aby sa znížilo nebezpečenstvo, LastPass nedávno spustil a Nový funkcia s názvom Rodiny čo uľahčuje zdieľanie poverení medzi viacerými ľuďmi.

Môžete prepojiť šesť účtov a zvoliť, ktoré heslá sa pridajú do zdieľaného priestoru. Kedykoľvek máte možnosť pridať alebo odstrániť viditeľnosť informácií o tomto účte.

Keďže sa ochrana súkromia na internete stáva horúcou témou diskusie, experti na kybernetickú bezpečnosť naliehajú na používateľov internetu, aby do svojich online účtov pridali ďalšie úrovne ochrany. Jeden jednoduchý spôsob, ako to dosiahnuť, je dvojfaktorová autentifikácia, kde používate bežné heslo plus inú formu identifikácie.

S textom „2FA“ je systém textových správ najbežnejšou formou dvojfaktorovej autentifikácie, ale LastPass navrhol svoju vlastnú verziu, ktorá funguje ako hardvérový token. LastPass Authenticator vám umožňuje overiť svoju totožnosť s mnohými populárnymi webmi pomocou svojej mobilnej aplikácie zakaždým, keď sa zobrazí výzva na dvojfaktorové overenie.

Prémiové funkcie bez prémiových nákladov

Noví používatelia môžu začnite s programom LastPass úplne bez nákladov. Rozšírenie prehľadávača aj mobilná aplikácia sú k dispozícii na stiahnutie zadarmo. Bezplatné účty zahŕňajú neobmedzené úložisko vo vašom súkromnom trezore, ako aj prístup k generátoru hesiel a dvojfaktorovým autentifikačným službám.

posledná cena

Pre tých, ktorí chcú viac funkcií a funkcií, LastPass ponúka štyri rôzne produktové možnosti, z toho dve pre osobné použitie a dve pre obchodné použitie. Osobné možnosti sú poistné a rodiny a obchodné možnosti sú tímy a podnik.

Náklady na predplatné Premium 3 $ mesačne a odomkne niekoľko funkcií, ktoré nie sú zahrnuté v systéme Windows plán zadarmo. Získate schopnosť zašlite zašifrované informácie z vášho trezoru externým používateľom.

Predplatné vám tiež umožní nastaviť núdzový kontakt, ktorý bude mať v prípade potreby prístup k vašim údajom. Napokon, prémiový plán obsahuje jeden gigabajt šifrovaného úložiska ktoré môžete použiť na bezpečný presun ľubovoľného typu súboru do cloudu.

Možnosť Rodiny stojí 4 USD mesačne a umožňuje vám prepojiť až šesť používateľov pod jedným zastrešujúcim účtom. Ako vedúci rodinného trezoru budete môcť určiť, ktoré heslá sa zdieľajú medzi všetkými jednotlivcami, takže ich nemusíte posielať prostredníctvom nezabezpečených kanálov..

Predplatné tímov je určené pre menšie spoločnosti, ktoré majú medzi 5 a 50 zamestnancami. Cena je 4 USD mesačne na používateľa v organizácii. Všetci zamestnanci získajú prístup do súkromného trezora, ako aj do zdieľaného priestoru na správu hesiel, licencií a iných bezpečných údajov.

Pre väčšie spoločnosti stojí balík Enterprise cena 6 dolárov na používateľa mesačne a ponúka kontrolu nad bezpečnou správou údajov na úrovni IT. Zahŕňa sadu správcovských ovládacích prvkov, ktoré môžete použiť na centralizáciu vašich systémov prístupu k identite. Tento nástroj sa okrem toho môže integrovať do vašich existujúcich úložísk adresárov.

LastPass Bezpečnosť a šifrovanie

LastPass podporuje úplné šifrovanie na úrovni zariadenia, čo znamená, že ani jeho vývojári nemôžu vidieť ani získať informácie, ktoré ukladáte vo vašom súkromnom trezore. Vaše hlavné heslo sa nikdy neposiela na cloudové servery a k nemu nemajú prístup hackeri, ktorí môžu zachytávať váš webový prenos.

príklad soli s heslom

Tento produkt je postavený na 256 bitovej šifre Advanced Encryption Standard (AES), čo vláda USA používa na ochranu utajovaných skutočností. Pri ukladaní informácií o hesle systém spolieha na algoritmy PBKDF2 aj SHA-256. Tento proces je známy ako solené hashe, ktoré fungujú ako jednosmerná funkcia na šifrovanie údajov ako náhodných reťazcov.

Návod na inštaláciu

posledná inštaláciaRozšírenie prehľadávača LastPass je k dispozícii ako bezplatný doplnok pre rôzne operačné systémy zo stránok spoločnosti na stiahnutie.

Pre prehliadače Chrome a Firefox, jednoduché spustenie sťahovania nainštaluje rozšírenie na paneli s nástrojmi prehliadača. Používatelia počítačov Mac, ktorí chcú používať Safari, budú musieť dvakrát kliknúť na súbor .dmg a prihlásiť sa k svojmu účtu pomocou sprievodcu inštaláciou. Tiež si všimnite, že pre Windows je k dispozícii univerzálny inštalátor, ktorý pridá podporu rozšírenia pre všetky aktívne prehliadače.

Čo sa týka mobilných vecí, používatelia si môžu stiahnuť aplikáciu pre smartfóny a tablety z obchodu iOS App Store alebo Google Play Store. Po inštalácii sa zobrazí výzva na prihlásenie používateľa pomocou e-mailovej adresy a hlavného hesla. Služba potom začne synchronizovať všetky uložené poverenia.

Je to veľmi plynulý proces.

Zákaznícka podpora

LastPass ponúka rôzne úrovne zákazníckej podpory na základe predplatného balíka, ktorý máte. Ako sa očakávalo, tí, ktorí majú bezplatné účty, dostanú nižšiu úroveň služieb ako tí, ktorí platia za mesačné plány. Všetci používatelia však majú prístup k znalostnej báze spoločnosti a obsahu častých otázok.

Plány Premium, Rodiny a Tímy všetky zahŕňajú prioritnú technickú podporu. To znamená, že používatelia môžu odosielať servisné lístky týkajúce sa problémov alebo chýb. Balík Enterprise ide o krok ďalej a priraďuje nepretržitý vyhradený tím odborníkov na podporu zákazníkov.

Záverečné myšlienky - potrebujete LastPass

Vďaka hackerom a počítačovým zločincom ste pri používaní internetu vždy zraniteľní. Správcovia hesiel sú navrhnuté tak, aby zmiernili niektoré riziká tým, že vám poskytnú centrálne a bezpečné miesto na uloženie všetkých vašich dôverných informácií a poverení účtu..

Ako však postupujete pri výbere najlepšieho nástroja na bezpečné uloženie hesiel?

Ako dúfame, že táto recenzia LastPass ukázala, služba prichádza s dlhá reputácia bezpečnosti a inovácií v cloude. Dôvera ktorejkoľvek spoločnosti s vašimi heslami sa môže zdať strašidelná, ale jej implementácia súkromný trezor sa ukázal ako spoľahlivý a chránený.

Skutočnosť, že ich základný nástroj je k dispozícii zadarmo, nič nebolí, hoci používatelia, ktorí potrebujú viac funkcií alebo podporu podniku, majú možnosť upgradovať na platené plány.

Najčastejšie otázky

Ktorý správca hesiel sa najjednoduchšie používa?

A: Ľahké používanie závisí od osoby, preto je najlepšie vyskúšať bezplatné verzie niekoľkých nástrojov a zistiť, čo pre vás najlepšie funguje. Medzi najobľúbenejšie služby dnes patria Keeper, 1Password a LastPass.

Môže byť program LastPass napadnutý?

A: Vaše individuálne poverenia sú bezpečné, pretože sa nikdy neprenášajú na cloudové servery a vždy sú šifrované. Ak sa vám však niekto podarí ukradnúť vaše hlavné heslo, je ohrozená celá vaša úschovňa.

Existuje bezplatná verzia LastPass?

A: Áno, bezplatný plán obsahuje rozšírenie prehliadača, mobilné aplikácie a neobmedzené úložisko poverení vo vašom súkromnom trezore.

Môžem používať LastPass s Yubikey?

A: Áno, podpora je k dispozícii pre plány Premium a Enterprise.

David Gewirtz
David Gewirtz Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me