Recenzia VeraCrypt: Vynikajúci softvér na šifrovanie diskov s otvoreným zdrojom

Ak hľadáte riešenie na šifrovanie a softvér s otvoreným zdrojovým kódom je vaša vec, už viac nehľadajte.

Veracrypt logo designAk máte svrbenie na zašifrovanie niektorých údajov, VeraCrypt je šifrovací softvér s otvoreným zdrojovým kódom, ktorý môže slúžiť iba na poskytnutie informácií.

Medzi jej základné vlastnosti patrí:

 • Schopnosť vytvoriť virtuálny šifrovaný disk vo vnútri súboru a potom pripojiť virtuálny šifrovaný disk, akoby išlo o skutočný disk
 • Zašifrujte celý oddiel alebo úložné zariadenie, napríklad jednotku flash alebo pevný disk
 • Schopnosť šifrovať oddiel alebo jednotku, ak je nainštalovaný systém Windows
 • Potrubie a paralelizácia umožňujú čítanie a zápis údajov rovnakou rýchlosťou, ako keby disk nebol šifrovaný
 • Moderné procesory umožňujú urýchlenie šifrovania
 • Ak ste boli nútení odhaliť svoje heslo, poskytuje hodnovernú odmietateľnosť. Skryté zväzky a skryté operačné systémy poskytujú dodatočnú ochranu

Čo to všetko znamená? Poďme sa hlbšie ponoriť a vyjasnite si to.

Contents

Čo pre vás VeraCrypt robí??

vývojový diagram veracrpytVeraCrypt zlepšuje a zvyšuje bezpečnosť algoritmov Používa sa, keď sú systémy a oddiely šifrované. V prípade útokov hrubou silou sú prakticky imunní.

Toto je softvér s otvoreným zdrojom a šifrovací softvér. Dokáže šifrovať priečinky, súbory a systémy. Poskytuje vám dodatočnú ochranu proti krádeži údajov a únikom údajov. Bol vytvorený spôsob riešenia niektorých bezpečnostných problémov a slabých miest, ktoré sa vyskytli pri používaní TrueCrypt.

Medzi ďalšie vlastnosti VeraCrypt patrí:

 • Ochrana proti útokom za studena
 • Zákaz zadného prístupu
 • Vytvára objemy šifrovania za behu
 • Zastaví úniky údajov
 • Zabraňuje krádeži údajov

Schopnosť vytvárať nepretržité šifrovacie objemy znamená, že vaše dáta sú šifrované automaticky tesne pred ich uložením. A vaše dáta sú dešifrované okamžite po ich načítaní. Z vašej strany nie sú potrebné žiadne ďalšie zásahy. Ak používateľ nemá správne heslo, šifrovacie kľúče alebo súbor kľúčov, nemožno dešifrovať ani prečítať žiadne údaje, ktoré sú uložené v šifrovanom zväzku. Môžete šifrovať celý informačný systém vrátane názvov priečinkov, názvov súborov, všetkého obsahu každého súboru, metadát, voľného miesta a ďalších.

Prečo preferujeme VeraCrypt pred konkurenciou

VeraCrypt a BitLocker si navzájom konkurujú. Preferujeme VeraCrypt, pretože je otvorený a ľahko prístupný. S nástrojom BitLocker musíte mať pred spustením programu Windows 10 Pro spustenie systému Windows 10 Pro. Väčšina ľudí, ktorí idú von a kúpia nový počítač, dostane niečo, čo obsahuje domácu verziu systému Windows. VeraCrypt možno ľahko používať a inštalovať na Windows, ako aj na celý rad ďalších operačných systémov.

Sprievodca vytvorením zväzku veracrypt

VeraCrypt sa ľahko používa. Stačí jednoducho nainštalovať program a prejsť procesom nastavenia. Aj netechnickí zdatní jednotlivci to dokážu zistiť. Nie je to produkt na kľúč. Tým myslíme, že na to, aby produkt fungoval, nejde iba o prepínanie políčka. Budete musieť prejsť na proces vytvorenia obnovovacieho disku v prípade, že všetko zlyhá.

  Top 9 domácich bezpečnostných kamier 2020

VeraCrypt vám umožňuje vytvoriť návnadný operačný systém. Ak ste nútení dešifrovať, musíte iba dešifrovať operačný systém, ale vaše údaje môžu zostať šifrované. V podstate sa dostávame k tomu, že VeraCrypt je výkonný program. Aby ste z toho dostali maximum, musíte byť ochotní sa to naozaj naučiť a používať. Keď pochopíte iba niekoľko jednoduchých procesov, budete ich môcť používať s minimálnym alebo žiadnym ďalším úsilím.

benchmark

VeraCrypt je vybavený nástrojom, ktorý vám umožňuje porovnávať podporované šifrovacie algoritmy. Týmto spôsobom viete, ktoré algoritmy budú poskytnúť vám najlepší výkon.

Môžete si vybrať podporovaný šifrovací algoritmus, ktorý chcete pri vytváraní nových kontajnerov alebo šifrovaní zväzkov v systéme. Odporúčame vám vybrať jeden z rýchlych algoritmov, pretože drasticky urýchli proces šifrovania.

VeraCrypt: Produkt, ktorý sa zameriava na bezpečnosť

veracryptový formát zväzku

Šifrovacie nástroje sú iba také dobré, ako zabezpečenie, ktoré ponúkajú. VeraCrypt podporuje množstvo šifrovacích metód. Má silné bezpečnostné kľúče. Jedným z dôvodov silnej bezpečnosti VeraCrypt je to tí istí jedinci, ktorí vyvinuli VeraCrypt, tiež vyvinuli TrueCrypt.

V prípade TrueCrypt sa vyskytli určité bezpečnostné problémy. Tieto bezpečnostné problémy boli vyriešené vo VeraCrypt, čím sa produkt vytvoril ešte bezpečnejšie.

To samozrejme neznamená, že VeraCrypt je perfektný produkt. Existujú obavy týkajúce sa škodlivého softvéru a obavy týkajúce sa fyzického prístupu. A zatiaľ čo nás teší skutočnosť, že vývojári VeraCrypt urobili veľa pre riešenie problémov, ktoré spôsobili, že TrueCrypt bol menej bezpečný, ako chceli., VeraCrypt má stále nejaké bezpečnostné problémy, ktoré vývojár bude musieť riešiť.

Vývojári VeraCrypt nepodporujú TMP. Je to preto, že TMP bol v minulosti kompromitovaný. Nie je to ľahké, ale urobilo sa to. Existuje množstvo dobrých šifrovacích programov. Faktom je, že VeraCrypt je silnejší. Poskytuje bezproblémovú a transparentnú možnosť pre tých, ktorí sa zaujímajú o šifrovanie disku.

Sila pravdepodobnej odmietateľnosti

Veracrypt šifrovacie možnostiJednou z najsilnejších výhod VeraCrypt je to, že máte hodnoverná popierateľnosť. Inými slovami, môžete odmietnuť znalosť citlivých informácií vo vašom počítači, pretože neexistuje spôsob, ako dokázať, že uvedené citlivé informácie vo vašom počítači existujú. Jednotlivec alebo organizácia, ktorá vás obviňuje, samozrejme, môže predpokladať, že keďže šifrujete svoje údaje, chránite niečo citlivé. Neexistuje však žiadny spôsob, ako to dokázať.

VeraCrypt umožňuje pravdepodobnú odmietnuteľnosť tým, že vám umožňuje skryť jeden zväzok v inom neviditeľnom zväzku. VeraCrypt vám tiež umožňuje vytvoriť šifrovaný OS. Neexistuje spôsob, ako dokázať, že existuje skrytý zväzok alebo skrytý operačný systém, a preto je pravdepodobné odmietnutie.

Zariadenie, ktoré je šifrované pomocou VeraCrypt alebo šifrovaný oddiel, bude mať náhodné údaje bez podpisu, čo by naznačovalo, že údaje, ktoré obsahuje, nie sú náhodné. Je tiež nemožné dokázať, že šifrovaný oddiel alebo šifrované zariadenie je šifrovaný zväzok VeraCrypt.

  Ako odblokovať videá YouTube

Čo je skrytý operačný systém?

Vytvorenie skrytého operačného systému umožňuje zachovanie pravdepodobnej odmietateľnosti. Pokiaľ budete postupovať podľa pokynov na vytvorenie skrytého operačného systému, existencia operačného systému by nemala byť dokázateľná. Skvelý spôsob, ako zaistiť prijateľnú odmietnuteľnosť, pokiaľ ide o skrytý operačný systém, je vytvorenie nenápadného operačného systému.

Veracrypt šifrovací objemVeraCrypt vytvára zavádzač, ktorý je uložený na obnovovacom disku VeraCrypt alebo niekde v systéme, ale nie je šifrovaný. Samozrejme, ak existuje zavádzač, musí existovať aj systém, ktorý je niekde v počítači šifrovaný pomocou VeraCrypt..

VeraCrypt vám pomôže obísť to tým, že vám umožní vytvoriť druhý šifrovaný operačný systém pri vytváraní skutočného skrytého operačného systému. Systém návnady by nemal žiadne citlivé informácie. Nie je nainštalovaný v skrytom zväzku, takže existencia je jasná pre každého. Týmto spôsobom, ak sa vás niekto pokúsi prinútiť odhaliť heslo na overenie pred spustením, môžete. Všetko, čo vystavíte, je vaša návnada.

Spravidla platí, že ak chcete vytvoriť nástražný operačný systém, musíte ho používať často, inak by niečo mohlo vyzerať podozrivo. Je dobré používať svoj operačný systém pre návnadu, keď sa zapájate do činností, ktoré nemajú nič spoločné s citlivými údajmi. Posledné, čo chcete, je, aby si jednotlivec, ktorý sa pokúša odhaliť vaše citlivé údaje, všimol, že váš operačný systém s návnadou sa sotva používa, čo by mohlo spôsobiť podozrenie, že v počítači je skrytý systém..

veracryp decoy partitionSvoje údaje môžete uložiť do oblasti s návnadou a nemusíte sa obávať, že by sa skrytý zväzok vôbec poškodil, pretože systém návestia nie je nainštalovaný na vonkajšom zväzku. To znamená, že vaše zariadenie bude mať dve autentifikačné heslá pred zavedením, ktoré sú úplne oddelené. Jeden poskytne prístup do systému návnady a druhý je pre operačný systém, ktorý je skrytý na vašom zariadení.

To by tiež znamenalo, že by ste mali tretie heslo pre vonkajší zväzok. Toto je bežné heslo zväzku VeraCrypt, ktoré by ste mohli dať každému bez toho, aby ste im oznámili, že existuje skrytý zväzok alebo skrytý operačný systém. Celkovo budete mať tri heslá. Dva z nich môžu byť poskytnuté komukoľvek bez odhalenia operačného systému, ktorý sa používa na ochranu vašich citlivých šifrovaných údajov.

záver

VeraCrypt je skvelý nástroj na ochranu osobných údajov. Ponúka vysokú úroveň bezpečnosti, ľahko sa používa a je to program s otvoreným zdrojom, takže je zadarmo. VeraCrypt je možné používať pre Windows, Mac OSx a Linux.

  Ako zastaviť únik LTC na webe (bezplatné a ľahké opravy)

VeraCrypt umožňuje prístup k jednému šifrovanému zväzku súčasne z viacerých operačných systémov v sieti. Samotný VeraCrypt však neposkytuje rovnakú ochranu, akú by ste získali od najlepších sietí VPN v okolí.

Špičková sieť VPN zaistí bezpečnosť údajov vašej spoločnosti alebo vašich osobných údajov. VPN bude šifrovať komunikáciu medzi servermi. Po prenose vašich údajov sú kódované, takže ich nemôžu prečítať cudzinci.

Kombinácia Veracrypt a NordVPN – maximálna bezpečnosť + anonymita

Vaše miestne zariadenie môže byť šifrované, ale váš internetový prenos stále nie je. Ak hľadáte dokonalý pár, potom odporúčame NordVPN. Spoločnosť NordVPN ponúka tisíce serverových umiestnení v hlavných oblastiach sveta. Majú jasnú politiku bez protokolovania a bezkonkurenčnú zákaznícku podporu.

NordVPN je užívateľsky prívetivý a jednoduchý softvér, ktorý odráža záväzok spoločnosti chrániť súkromie svojich zákazníkov. Vďaka tejto špičkovej VPN nie sú skryté žiadne poplatky ani klauzuly. Neskúšajú rozširovať produkty a službu môžete využívať až na 6 zariadeniach s jedným odberom.

Kľúčovou vlastnosťou spoločnosti NordVPN je patentovaná technológia, ktorú používajú na to, aby umožnili väčšine svojich serverov obísť geo-obmedzenia týkajúce sa služieb, ako je Netflix.. Môžete sa rozlúčiť s blokovaním geo.

Pretože ich jurisdikcia je v Paname, ste chránení pred množstvom vládnych programov dohľadu, ktoré môžu ohroziť vaše súkromie.

 • NordVPN má fenomenálnu zákaznícku podporu, ktorá ponúka nepretržitý live rozhovor
 • NordVPN má špeciálne servery, ktoré umožňujú torrentovanie
 • Plány spoločnosti NordVPN sa pohybujú od 2,99 dolárov mesačne do 11,95 dolárov mesačne

NordVPN môže byť o niečo drahšia ako niektoré iné siete VPN na trhu, je však dôležité pamätať na to, že v prípade sietí VPN získate, za čo platíte.

Nestrácajte čas ani svoje peniaze na podoblasti VPN, ktoré v najlepšom prípade nefungujú alebo v najhoršom prípade ohrozujú vaše súkromie a bezpečnosť..

Pridajte vlastnú recenziu:

Snažíme sa o nezávislý výskum produktov, aby sme našim čitateľom lepšie pomohli pri rozhodovaní. Vzhľadom na to chceme tiež počuť vaše názory. Prijímame individuálne recenzie, ktoré sú informatívne a nepropagačné. Vyplňte nasledujúci formulár a zverejníme vašu recenziu. Propagačné recenzie od samotných spoločností nebudú zverejnené. Vďaka!

— Vyberte rýchlosť —
priemerný
pomaly
rýchly
?>

— Vyberte použiteľnosť —
Jednoduché použitie
Mierne komplikované
Veľmi komplikované
?>

Kliknutím na tlačidlo nižšie potvrdzujem, že som si prečítal a akceptujem Podmienky používania.

PRIDAŤ PREHĽAD

0
1859

David Gewirtz
David Gewirtz Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me