Recenzia VPN v súkromnom tuneli – naozaj sa to oplatí?

VPN, ktorá svojim zákazníkom účtuje spravodlivo? Mohlo by to byť naozaj pravda?


To je otázka, ktorú som začal premýšľať po prvom vypočutí o VPN privátneho tunela. Najdlhšie som hľadal siete VPN, ktoré ponúkali neobmedzené množstvo údajov, pretože ako spotrebitelia si myslím, že sme drsní vidieť slová ako „neobmedzené“ a „žiadne obmedzenia“ ako náznaky, že za naše peniaze dostávame viac tresku..

Potom som však počul o jedinečných fakturačných praktikách súkromného tunela a začal som sa pýtať, či je „neobmedzené“ skutočne všetko, čo je popraskané..

Potom som však počul o jedinečných fakturačných praktikách súkromného tunela a začal som sa pýtať, či je „neobmedzené“ skutočne všetko, čo je popraskané..

Vysvetlenie: Súkromný tunel, komerčný vedľajší produkt OpenVPN Technologies, účtuje poplatky iba za údaje, ktoré používate. Dokonca aj nováčikovia, ktorí sa rozhodnú vyskúšať ich bezplatnú skúšobnú verziu, dostanú neuveriteľné 2 koncerty.

Možno sa pýtate: „Čo je to za úlovok?“

Pred tým, ako som ich otestoval, požiadal som to isté.

V tejto recenzii sa podelím o výsledky môjho rýchlostného testu ich služieb, ich ľahkú použiteľnosť, hodnotenie, ktoré poskytujem svojej zákazníckej podpore, a moje celkové skúsenosti s touto sieťou VPN..

Ale predtým, ako sa do toho dostaneme, je tu trochu zázemia v súkromnom tuneli a ľuďoch za touto veľkou špičkovou službou VPN.

Prehľad VPN v súkromnom tuneli

FeaturesInformation
Použiteľnosť: Veľmi jednoduché použitie
Pravidlá protokolovania: Drobná ťažba dreva
Veľkosť servera: 50 ++ servery
Distribúcia servera: 12 krajín
Podpora: Systém lístkov
torrenting: Nepovolené
Streaming: Nepovolené
Protokol VPN a šifrovanie: Protokol OpenVPN; 128-bitové šifrovanie AES-GCM
centrála: Kalifornia, USA
Cena: $ 6 / mesiac
Oficiálna web stránka: https://www.privatetunnel.com/

Pozadie súkromného tunela

Private Tunnel je hlavnou myšlienkou Jamesa Yohana a Francis Dinhy, zakladateľov OpenVPN Technologies, Inc., kalifornskej spoločnosti, ktorá integruje sadu špičkových sieťových a softvérových technológií..

Oni majú viac ako 3,6 milióna zákazníkov a počítanie.

Ich webová stránka má čistý, profesionálny dizajn a ich softvér má jednoduché a ľahko pochopiteľné rozhranie.

Ich stránka odvážne tvrdí, že každý deň zabráni 1 miliónu počítačových hrozieb. Aj keď by pre nich bolo ťažké dokázať to verejnosti bez toho, aby si uchovávali nejaké záznamy o hrozbách, ktoré blokujú - a preto si vedú záznamy o svojej online aktivite - zdá sa to celkom možné.

Koniec koncov, je to šialený, šialený svet, v ktorom práve teraz žijeme, kde počítačové útoky ohrozujú všetkých od bánk a vládnych zariadení až po súkromných občanov..

Ako sme videli v októbri 2017, počítačoví zločinci sa zameriavajú aj na naše mamičky a oteckov. Nie je bezpečné ... prinajmenšom nie, ak nezačínajú používať VPN.

Súkromný tunel vyzerá a znie legitímne, ale všetci vieme, že vzhľad môže byť klamný.

Jedna vec, ktorú by si mali užívatelia pamätať, je to, kde sa práve nachádzajú. Súkromný tunel je so sídlom v obchodnom parku Hacienda v Pleasantone v Kalifornii v USA.

Prečo to záleží?

Pretože USA sú súčasťou štrnástich očí, zoskupenia krajín, ktoré uzavreli mnohostrannú dohodu o spolupráci v oblasti spravodajských informácií..

Toto globálne kolektívne odpočúvanie, ktoré je synonymom dohody UKUSA, od občanov, ktorí používajú softvérový program Echelon, ktorý im umožňuje zachytiť našu komunikáciu, či už ide o náhodnú online aktivitu, e-mail, posielanie textových správ, sťahovanie alebo bankovníctvo..

Tu v Austrálii prijal Parlament množstvo pozmeňujúcich a doplňujúcich návrhov v prospech prísnejších zákonov o uchovávaní údajov, čo znamená, že naše telekomunikačné spoločnosti môžu ťažiť naše osobné údaje na svoje vlastné účely alebo na účely vládnej kontroly..

Jediný spôsob blokovania našich poskytovateľov internetových služieb (Poskytovatelia internetových služieb) pri zhromažďovaní týchto metaúdajov je použitie VPN so spoľahlivým šifrovaním. Viac informácií o tom, ako zostať 100% v bezpečí online, nájdete v podrobnom sprievodcovi všetkými možnými nástrojmi na ochranu osobných údajov.

Ale pokiaľ ide o pri výbere siete VPN je to podobne ako pri predaji nehnuteľností- je to všetko o polohe! Miesto! umiestnenia!

Problém so súkromným tunelom a spoločnosťami, ako je tento, je v tom, že pôsobia mimo krajiny, ktorá je v rámci ich zákonného práva požadovať, aby VPN odovzdala údaje, ktoré sa týkajú jedného z ich vyšetrovaní..

To neznamená, že súkromný tunel by sa ochotne okamžite vyrovnal akejkoľvek vládnej inštitúcii. Naopak, tvrdia, že si neuchovávajú žiadne denníky aktivít, ale sú tiež vopred informovaní o tom, že si ukladajú niektoré denníky pripojení..

Tieto protokoly sa údajne uchovávajú iba na účely monitorovania výkonu a údržby, ale väčšina renomovaných sietí VPN zachováva prísnu politiku bez protokolov..

Je celkom zrejmé, že súkromný tunel by mohol byť prinútený odovzdať užívateľské denníky, ak im boli doručené predvolanie alebo rozkaz.

Pozitívne je, že nedošlo k žiadnym prípadom VPN odovzdávajúcich informácie vládnym inštitúciám z svojvoľných dôvodov. Vždy, keď VPN zaslala správy do správy za odovzdanie takýchto údajov, týkalo sa to trestného konania, ktoré sa zvyčajne týka kybernetického zločinu a využíva služby poskytovateľa VPN na škodlivé účely (potenciálne na tmavom webe)..

Kde je teda súkromný tunel umiestnený medzi svojimi kolegami na trhu VPN? Dostali veľmi dobré skóre od zákazníkov a niektoré skutočne skvelé recenzie.

TechRadar ich nazval „Zaujímavé roztočenie na VPN,”Túžia po ich možnosti priebežného financovania, zároveň však upozorňujú na obmedzený výber miest, nespoľahlivý výkon a mimoriadne základného klienta.

Na základe vlastného testovania ich služieb by som povedal, že v poslednom roku sa ich rýchlosť určite zlepšila a problémy s pripojením boli len občasné.

Predtým, ako sa ponoríme do rýchlostí a funkcií privátneho tunela, povedzme si o kompatibilite, pretože to je to, odkiaľ skutočne prichádzajú..

Čo ponúka súkromný tunel & kompatibilita

Súkromný tunel umožňuje anonymne surfovať po webe skrytím vašej adresy IP a umiestnenia.

Aj keď väčšina ich služieb je dosť odhodlaná, začiarknu všetky správne políčka, pokiaľ ide o silné šifrovanie. Protokol OpenVPN je ťažké prekonať.

Medzi vlastnosti patrí bez protokolovania aktivít, jedinečné dátové plány a ročný plán s neobmedzenou šírkou pásma.

Táto služba VPN podporuje aj tieto operačné systémy a zariadenia:

 • iOS
 • Android
 • linux
 • windows
 • gumák
 • USB TV kľúče
 • Televízne prijímače set-top
 • Špeciálne tablety

Asi najzaujímavejšie na tejto VPN je ich záväzok k rozvoju a vývoju. OpenVPN, Inc., ktorá nespolieha na vavrínoch ich úspechu, teraz podporuje program OSTIF's Bug Bounty Program, program založený na odmenách, ktorý platí vývojárom, keď objavia zásadné nedostatky v softvéri s otvoreným zdrojovým kódom..

Nevýhodou je obmedzený počet serverov na obmedzenom počte miest. Pretože som vždy presvedčený, že najlepším spôsobom, ako vyskúšať VPN, je urobiť nejaké cestovanie, Pri cestovaní zo Sydney do New Yorku a späť som použil súkromný tunel.

Meral som pomocou jedného z ich troch serverov v New Yorku 26 Mbs na stiahnutie a 16 Mb / s na odovzdanie. Latencia ju zvýšila takmer na 79 ms. Napodiv som zistil, že tieto čísla vzrástli, keď som sa dotkol Austrálie.

Tam som bol schopný zasiahnuť 50 Mbps stiahnutí a Nahrávanie 43 Mbps s pingom 25 ms. Nie je to zlé pre službu, o ktorej je známe, že je pomalšia ako jej konkurencia.

Bohužiaľ neexistuje žiadny prepínač zabíjania pomocou súkromného tunela, takže používatelia sú náchylní na kontrolu, ak pripojenie zlyhá počas vykonávania online aktivity..

Pridané vlastnosti

Ak existuje súkromný tunel, je to jeho relatívna nedostatok funkcií. Niektoré z najlepších sietí VPN poskytujú pokročilé funkcie, ako napríklad filtrovanie adries URL, blokovanie reklám atď.

Súkromný tunel má iba jednu funkciu, ktorú treba poznamenať - Softvér na prevenciu pred prienikmi. To bráni škodlivým útokom takými, ako je malware a podobne, ale obávam sa, že to je koniec dobroty.

Navyše majú iba 12 miest k dispozícii v 9 krajinách. Tento nezmyselný počet serverov je dosť odrádzajúci v porovnaní s bohatstvom serverov ponúkaných službami, ako sú NordVPN alebo Surfshark.

Vyrovnávajú však tento nedostatok podporovaním zariadení, ktoré mnoho iných sietí VPN neobsahuje, vrátane vyššie uvedených USB TV kľúčov..

stanovenie ceny & plány

Tu skutočne svieti súkromný tunel. Ako už bolo uvedené, ponúkajú bezplatnú skúšobnú verziu s 2 Gbs dát. Okrem toho majú dva plány s obmedzením údajov a ročný balík s neobmedzenými údajmi.

Ich primerane ceny začínajú na 20 GB a používatelia platia iba za to, čo používajú.

Ich ročný plán tiež umožňuje užívateľovi 10 súčasných pripojení, zďaleka najviac pripojení, ktoré som videl v ponuke VPN.

Súkromný tunel má kombináciu úplných a pomerných záruk vrátenia peňazí a prijíma rôzne spôsoby platby od tradičných metód, ako je bankový prevod alebo kreditná karta, až po kryptomeny, ako je bitcoín..

Súkromné ​​tunely Pros

ikonaMaterská spoločnosť súkromného tunela existuje už od roku 2002, čo znamená, že za to zodpovedajú ľudia VPN sú dobre zavedené.

Získate vynikajúce šifrovanie od spoločnosti, ktorá sa venuje špičkovým softvérovým riešeniam.

Ako sme videli, majú širokú kompatibilitu a jednoduché nastavenie.

Mnoho používateľov tiež oceňuje skutočnosť, že predplatné nie je potrebné. Doslova môžete platiť, keď idete.

zabezpečenia & súkromia

Toto je hlavný problém pre tých, ktorí hľadajú VPN. Chcete anonymitu a bezpečnosť a chcete vedieť, že to skutočne rozumiete.

Z hľadiska bezpečnosti má protokol OpenVPN vynikajúcu povesť medzi online komunitou. Ale napriek tomu je tu problém s umiestnením. Túto časť nemôžem dostatočne zdôrazniť.

Poloha súkromného tunela v USA by mohla predstavovať skutočný problém pre používateľov, ktorí sa chcú nejakým spôsobom zaoberať. Aj keď môžete prepojiť svoje aplikácie a používať BitTorrent na zdieľanie súborov, väčšina amerických spoločností sa pri tomto postupe mračila a nedá sa povedať, čo by sa mohlo stať s protokolmi z tejto konkrétnej aktivity..

Právne predpisy, ako je zákon o uloženej komunikácii, dávajú skutočnú moc do rúk americkej federálnej vlády.

Aj keď 128-bitové šifrovanie AES-GCM v súkromnom tuneli chráni vaše dátové prenosy, existuje dôvod domnievať sa, že ak sa zapojíte do zdieľania P2P, vaša aktivita by sa mohla dostať do nesprávnych rúk. Viac informácií o šifrovaní nájdete v našej príručke.

Je povolený torrent?

Na trhu sú tisíce VPN. Všetky z nich súperia o vaše podnikanie. To môže viesť k tomu, že niektoré VPN sľubujú veľa, ale málo ponúkajú. Preto si skutočne vážime úprimnosti, jednoduchosti a transparentnosti, ktoré ponúka prístup k súkromnému internetu. Ich dobre implementované šifrovanie a politika nulových protokolov spojená s ich lacnejšou cenou sú niektoré z dôvodov, prečo odporúčame túto službu VPN..

Ak je pre vás sieť VPN priateľská k torrentu, prečítajte si článok o najlepších darcoch pre torrenting.

Môžem použiť súkromný tunel pre Netflix?

V čase písania tohto dokumentu nie je možné získať prístup k aplikáciám US Netflix a BBC iPlayer. Existuje niekoľko prémiových VPN plánov na streamovanie, ale toto nie je jeden z nich. Tento by sme neodporúčali pre Netflix (tu sú niektoré lepšie možnosti).

Zásady protokolovania

Ako som už povedal, súkromný tunel má neistú politiku ťažby. Aj keď tvrdia, že neuchovávajú protokoly o činnosti používateľov, ukladajú protokoly pripojení na neurčité účely.

Rýchlosti pripojenia

Veľa služieb VPN sa môže pochváliť svojou rýchlosťou blesku, ale súkromný tunel ani takúto požiadavku nevyslovil. Je zrejmé, že odkedykoľvek vám niekto povie, že zažil oneskorenie pri viac ako jednej príležitosti.

Podľa vlastnej skúsenosti som mal zmiešané skúsenosti. Zdalo sa, že ide o slušnú transatlantickú alternatívu, ale vzhľadom na to, že sú založené zo Spojených štátov, som viac než trochu šokovaný nízkymi rýchlosťami, ktoré som dosiahol pri návšteve New Yorku..

Tu sú výsledky môjho testu rýchlosti po vykonaní cesty:

 • US Server

  • Ping: 25 ms
  • Stiahnutie: 26 Mbps
  • Odovzdané: 16 Mb / s
 • EU Server

  • Ping: 40 ms
  • Stiahnuť: 65,46 Mbps
  • Odovzdané: 46,51 Mbps

Nemôžem povedať, že som bol nadšený výsledkami, aspoň nie keď som bol v USA. Mysleli by ste si, že služba so sídlom v USA by mala najlepšiu rýchlosť zo všetkých. Výhoda pre domáce pole tak, ako to bolo. Nezdalo sa však, že by to bol prípad súkromného tunela.

Viac informácií o rýchlostiach pripojenia nájdete na ich stránke otázok.

Použiteľnosť

V tomto oddelení musím dať rekvizity súkromného tunela. Aj keď ich rozhranie je menej ako esteticky príjemné, použiteľnosť bola prvotriedna. Veľmi konzistentné, veľmi ľahké použitie a žiadne skutočné problémy.

Ich jednoduché pokyny na nastavenie nájdete tu. Ako uvidíte, je to pre používateľov počítačov aj mobilných zariadení pomerne jednoduchý krok za krokom.

Nevýhody súkromného tunela

Aj keď som mal dostatočný čas na používanie súkromného tunela na príležitostné surfovanie, nedá sa povedať, že som bol o ničom vyhodený..

Rýchlosti boli v poriadku, ale neboli to nič zvláštne. Šifrovanie bolo spoľahlivé, ale každý, kto používa VPN, už očakáva, že OpenVPN bude úžasné.

Ich jedinečné cenové plány sú zaujímavé, ale stále som na ohradách o tom, či je skutočne lepší alebo horší ako neobmedzený prémiový balík od jedného z ich konkurentov. A konečne, ich absolútny nedostatok pokročilých funkcií ponecháva veľa toho, čo je potrebné.

Jednou nevýhodou, ktorá na mňa vyskočila hneď, ako som ich začal testovať, bolo toto:

Obmedzená podpora zákazníkov - Uh ....

neutrálne smajlíkRovnako ako Trust.Zone, súkromný tunel neponúka možnosti podpory zákazníkov, ktoré mnohí z nás očakávajú od dobrej VPN. Ponúkajú iba systém lístkov, ktorým im necháte správu a čakajú, až sa k vám vrátia.

Po otestovaní tohto systému som zistil, že odpoveď na moju otázku trvala viac ako 24 hodín a ich odpoveď nebola zďaleka priateľská a ultrainformačná, ktorú bežne dostávam od zamestnancov na NordVPN.

Predstav si to? Väčšina legitímnych sietí VPN poskytuje nepretržitý priamy rozhovor. namiesto, Súkromný tunel sa k vám vráti viac ako 24 hodín. Toto je ďalší z ich do očí bijúcich nevýhod a ten, ktorý by mali čoskoro napraviť, ak chcú zostať na tomto vysoko presýtenom trhu..

Odporúčam súkromný tunel?

Áno a nie ... ale väčšinou nie.

Odporučil by som záujemcom, aby sa na ne pozreli NordVPN a Surfshark ako vynikajúci výber za zhruba rovnakú cenu.

Napriek mojej menej než hviezdnej skúsenosti by som musel povedať, že je to dobrá voľba pre začiatočníkov. Ak sa práve teraz učíte o sieťach VPN a chcete niečo jednoduché na praktizovanie, je to pre vás tá správna sieť VPN.

Ako som už povedal, ich rozhranie sa ľahko naviguje, čo z neho robí dobrú voľbu pre príležitostného používateľa, ktorý chce len sledovať nejaké športy alebo poslať správu priateľovi bez toho, aby bol vyzvaný.

Navyše je to celkom prijateľná možnosť a vždy môžete využiť ich bezplatnú skúšobnú verziu a zistiť, čo si myslíte.

Ale pre všetkých ostatných používajte túto VPN opatrne. Pamätajte, že je nie vždy najlepší nápad ísť so sieťou VPN so sídlom v USA alebo ktorákoľvek z ďalších krajín, ktoré tvoria štrnásť očí.

PROS

 Kompatibilné s USB TV kľúčmi
 Dostupné cenové možnosti
 Mierne rýchlosti
 dobre šifrovaná
 Žiadne denníky aktivity
 Jednoduché použitie

ZÁPORY

Uloží denníky pripojenia
Jedinou možnosťou zákazníckej podpory je systém predaja lístkov
Nedostatok funkcií
Nepovoľuje Netflix alebo podobné streamingové služby
Nejasná politika torrentingu

David Gewirtz
David Gewirtz Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me