VPN Unlimited Review – Prečo je to vlastne veľmi obmedzené

Čo znamená slovo neobmedzene? Bez obmedzenia VPN môžete používať celý život iba za 200 dolárov. To je pre nás dosť neobmedzené.


predn neobmedzené logo

Sieť VPN by mala byť kritickou súčasťou takmer každého online zážitku. Keď sa VPN Unlimited prvýkrát spustila, skutočne nedosiahla to, čo by sme chceli od siete VPN.

S ich verziou 5.0 sú určite vylepšené z hľadiska rýchlosti, doby prevádzky serverov a aplikácií. Toto je fantastický znak od každej spoločnosti, pretože ukazuje, že pravdepodobne len bude ďalej vylepšovať.

Aktuálna verzia služby vás neodradí, ale ponúka takmer všetko, čo potrebujete z VPN. Má číslo nvypínač zabíjania bahnice a je a skvelá platforma pre prístup k streamovanému obsahu. Jeho rýchlosť vás nevyhodí z vody, ale kto vie, možno tento rok budúci rok bude to najrýchlejšia sieť VPN v okolí.

Táto služba určite prejavuje najväčšiu ochotu zlepšiť sa v porovnaní s desiatkami ďalších služieb VPN tam.

Viac informácií o VPN Unlimited

Päť očí

VPN Unlimited je produkt americkej spoločnosti s názvom KeepSolid Inc. a služba bola spustená v roku 2013. Ako je známe v niektorých odvetviach online komunity, USA je súčasťou bezpečnostných aliancií Five Eyes partneri ako Kanada, Austrália, Spojené kráľovstvo a Nový Zéland. Preto sa USA nepovažujú za jednu z najvýhodnejších krajín, v ktorých môžu založiť podnikanie VPN.

Je to tak preto, že účasť v sieti Five Eyes umožňuje iným členským štátom, aby sa v podstate stali špehovať občanov ostatných krajín, ktoré súhlasili. To môže byť pre krajiny výhodné obísť svoje vlastné zákony proti špionáži na svojich občanov pretože iná krajina vykonáva skutočný dohľad a potom informácie odovzdáva.

V súčasnosti v USA neexistujú zákony, ktoré by nútili službu VPN zaznamenávať údaje, ale ak by niekedy existovala krajina, ktorá by to robila, boli by to USA..

Ak hľadáte VPN, pravdepodobne si online kladiete vysoké nároky na bezpečnosť, súkromie a anonymitu. Podobne a Poskytovateľ VPN v USA nemusí byť najlepšou stávkou.

Zásady protokolovania, ktoré zaostávajú

Jedna vec, ktorú väčšina používateľov nechce pri používaní siete VPN, je ktokoľvek, kto sleduje, kde sa nachádzal a čo robil online. Poskytovateľ internetových služieb alebo poskytovateľ internetových služieb zvyčajne vedie rozsiahle záznamy o online prevádzke všetkých. Tieto údaje môžu byť zraniteľné a ak sa dostanú do nesprávnych rúk, môžu spôsobiť katastrofu.

VPN sa majú líšiť. Z tohto dôvodu väčšina poskytovateľov VPN uvádza, že majú politiku „neprihlásenia sa“. „Bez protokolovania“ znamená, že nikto si neuchováva dôležité údaje, ako napríklad o tom, ktoré webové stránky navštevujete, s ktorými hovoríte online a čo môžete robiť s časom stráveným na internete..

anonymné prehliadanie

Bohužiaľ, mnoho z týchto politík „neprihlásenia sa“ nie je také jednoduché, ako by spoločnosti chceli, aby spotrebitelia uverili. Zásady protokolovania VPN Unlimited určite patria do tejto kategórie.

Zdá sa, že niektoré z ich protokolovania súvisia so snahou poskytnúť používateľom lepší výkon. Napríklad spoločnosť monitoruje počet ľudí pristupujúcich k ich serverom, aby im pomohla pri riešení problémov a zaistila bezpečnosť operácií. Okrem toho zaznamenávajú počet kliknutí, ktoré používatelia používajú pri používaní softvéru VPN na účely vylepšenia rozhrania. Toto nie je obzvlášť znepokojujúce, ale zvyšok ich politiky zaznamenávania môže byť.

V ich politike sa uvádza, že spoločnosť nezbiera a neuchováva aktivity používateľov, kým zákazníci používajú ich VPN. Spoločnosť však vedie záznamy o dátume každej relácie a celkovom množstve webového prenosu, ku ktorému dôjde počas týchto relácií. V politike spoločnosti sa tiež uvádza, že šifruje a uchováva údaje o zariadeniach, ktoré zákazníci prepojili so svojím účtom VPN, pretože je možné pripojiť iba určitý počet zariadení..

VPN Unlimited hovorí, že sa zapájajú do tohto typu protokolovania iba za účelom poskytnutia „podrobných informácií určených výlučne pre každého konkrétneho používateľa.“ Tento neurčito stanovený účel môže Zvýšte červenú vlajku pre niektorých používateľov, najmä tých, ktorí chcú iba najlepšiu ochranu, pokiaľ ide o online anonymitu a súkromie.

Je VPN neobmedzená bezpečnosť?

Bohužiaľ, ľudia, ktorí sa spoliehajú na VPN Unlimited, aby im ponúkli online anonymitu, sa môžu tešiť z falošného pocitu zabezpečenia. Rozsiahle testovanie množstva serverov spoločnosti ukázalo veľké úniky.

Aj keď má používateľ vo svojom systéme povolené všetky nastavenia zabezpečenia a ochrany osobných údajov, môžu sa vyskytnúť úniky. Sieť VPN by mala zabrániť takýmto únikom.neobmedzené šifrovanie

Testovanie však odhalilo, že používatelia VPN Unlimited môžu podliehať únikom WebRTC, DNS a IPv6. K týmto únikom dochádza napriek prítomnosti robustného šifrovania.

VPN Unlimited využíva šifrovanie AES-256 s OpenVPN, čo je v súčasnosti takmer zlatý štandard. Je to metóda šifrovania podľa výberu pre vládne agentúry na celom svete, takže je to pozitívna vec pre používateľov VPN Unlimited. Tieto úniky sú však stále problémom.

KeepSolid Wise

keepsolid dns firewall

KeepSolid Wise je rozšírenie, ktoré môžu zákazníci pridať do svojich služieb VPN, ak potrebujú obísť obzvlášť reštriktívne vládne protokoly. V totalitných štátoch nie je neobvyklé, že vlády zakazujú používanie VPN. Keď objavia niekoho, kto používa niektorú z týchto služieb, môžu zasahovať do alebo zabrániť užívateľovi v prístupe na internet.

KeepSolid Wise je navrhnutý tak, aby pripojenie VPN vyzeralo ako bežné pripojenie pre každého, kto monitoruje internetový prenos. Toto rozšírenie je k dispozícii iba v systémoch Linux, Android, Windows a iOS. Používatelia počítačov Mac to zatiaľ nemôžu využiť.

Má VPN Unlimited funkciu zabíjania?

vpn neobmedzené zabíjanie prepínač android

Nie je to tak dávno, VPN Unlimited neponúka funkciu prepínania zabíjania. Je to dôležité, pretože prepínač zabíjania je zabezpečený proti zlyhaniu, ktorý zaisťuje, že používatelia sa zbytočne nevystavujú online.

V podstate, ak pripojenie VPN zlyhá alebo sa stane nedostupným počas relácie prehľadávania, táto relácia je automaticky prerušená prepínačom kill.

V súčasnosti VPN Unlimited tento nedostatok svojich služieb riešil do roku 2008 pridanie funkcie vypínača zabíjania.

VPN Unlimited je teraz spoľahlivý

V minulosti testovanie preukázalo, že pripojenie k VPN Unlimited bolo zriedka ľahké. Zdá sa, že k tomu došlo bez ohľadu na to, ktoré testery serverov sa snažili použiť. Zdá sa, že klient Windows je týmto zlyhaním obzvlášť zraniteľný. S novou verziou softvéru sa to úplne zmenilo.

niektorí servery sa zdali byť náhodne nedostupné. Teraz sú veľmi jasne uvedené, keď sú dostupné a keď nie sú k dispozícii. V našich najnovších testoch sme sa pokúsili pripojiť ku každému serveru a nemali sme žiadne problémy.

Keď sa používatelia môžu pripojiť, existuje viac správ o strate spojenia na frustrujúco častom základe. Niektorí zákazníci tvrdia, že ak sa majú znova pripojiť, musia reštartovať počítač viackrát, čo vedie k niektorým 30 až 45 minút zbytočného času a zároveň sa jednoducho snažíme dostať bezpečne online.

Týmto používateľom povieme, aby dali VPN ďalší pokus, ak chcú. Chápeme však, že ak ste boli v minulosti spálení, prečo to skúste znova? Keď je tam toľko dobrých sietí VPN, tí zákazníci pravdepodobne našli alternatívu.

Nedovoľte, aby vám tieto recenzie odrádzali, ak ste novým používateľom siete VPN, pretože sieť VPN unlimited tieto problémy definitívne vyriešila.

Zásady obmedzovania zariadení

VPN Unlimited, podobne ako mnoho iných poskytovateľov VPN, obmedzuje počet zariadení, ktoré môžu používatelia pripojiť k službe. V súčasnosti spoločnosť umožňuje každému používateľovi pripojiť k sieti VPN maximálne päť zariadení.

neobmedzený limit zariadeniaNeznie to ako nevýhoda, kým sa bližšie nepozeráte, ako vás VPN Unlimited núti obmedzovať zariadenia, ktoré používate v spojení s ich službami. Zatiaľ čo iné spoločnosti obmedzujú počet zariadení, ktoré môžete súčasne pripojiť k ich VPN, táto spoločnosť dáva každému zákazníkovi päť slotov, z ktorých každé je priradené konkrétnemu zariadeniu. Ak sa pokúsite prihlásiť pomocou iného zariadenia, ktoré nie je priradené k jednému z týchto priestorov, nebudete sa môcť prihlásiť.

Mohli by ste sa prihlásiť na autorizovanom zariadení, odstrániť jedno z ďalších zariadení a potom pridať nové zariadenie, je to však veľká práca. Dôvod všetkých týchto komplikácií sa stane transparentným, keď si uvedomíte, že na svoj účet môžete pridať ďalšie zariadenia za ďalšie mesačné poplatky. Veľké rodiny alebo spoločnosti, ktoré používajú VPN, môžu mať záujem o pridanie ďalších zariadení, ale táto funkcia má pre väčšinu ľudí len malý zjavný úžitok.

Priemerná rýchlosť

Či už nahrávate, sťahujete alebo len prehliadate, záleží na rýchlosti a práve tam je VPN Unlimited je priemer. Je umiestnená priamo v balení zvyšku VPN, ktoré sme testovali. V porovnaní s inými poskytovateľmi VPN môže byť toto užitočné, ak sa vám rozhranie páči.

Server v Miláne v Taliansku testoval pri 60 Mb / s pri našom 100 Mb / s pripojení. To je v poriadku, zdá sa však, že ide o to najlepšie, čo VPN Unlimited dokáže zhromaždiť. Server v New Yorku spravoval počas sťahovania iba 25 Mb / s. Opäť to nie je skvelé, ale nie je to najhoršie. Rýchlosti nahrávania boli omnoho pomalšie, ale v prípade VPN je to niečo ako štandard.

výsledok bez obmedzenia rýchlosti

Hongkonský server bol rovnako priemerný pri sťahovaní rýchlosťou približne 30 Mb / s a ​​pri rýchlosti nahrávania rýchlosťou približne 12 Mb / s. Netreba dodávať, že ak hľadáte neuveriteľne rýchle nahrávanie a sťahovanie, mali by ste radšej pokračovať v hľadaní najlepšej VPN pre vaše potreby..

Je Netflix k dispozícii pri používaní VPN neobmedzene?

Funkcia Netflix KeepSolid

Netflix môže alebo nemusí byť dostupný prostredníctvom VPN Unlimited, v závislosti od servera, ktorý si zvolil užívateľ. Pre VPN je to normálne a táto služba vlastne vyhradila VPN siete Netflix, ktoré fungovali vždy, keď sme ich vyskúšali.

Ostatné servery sú viac zasiahnuté a chýbajú. Napríklad sa zdá, že servery spoločnosti v Holandsku a Hampshire v Spojenom kráľovstve blokujú prístup k sieti Netflix. Na druhej strane sa server nachádzajúci sa v americkom štáte Kalifornia a ďalší server nachádzajúci sa v Kanade mohli pripojiť k sieti Netflix..

Ak je Netflix na vašom zozname povinných služieb pre poskytovateľa VPN, je to oveľa lepšie ako iné možnosti.

Môžem používať stránky Torrent s VPN Unlimited?

BitTorrent a ďalšie formy zdieľania súborov nie sú široko dostupné prostredníctvom VPN Unlimited. Spoločnosť vo svojich politikách uvádza, že jej hlavným záujmom je zabezpečenie súkromia používateľov na rozdiel od sťahovania torrentov.

VPN Unlimited však umožňuje používanie serverov torrentu na určitých serveroch. Medzi ne patrí server v Kalifornii v USA, Ontário v Kanade a servery vo Francúzsku, Luxembursku a Rumunsku. Vzhľadom na celkovú nespoľahlivosť služby, tí, ktorí chcú používať stránky torrentu s akoukoľvek pravidelnosťou, budú pravdepodobne musieť hľadať inde.

Počet serverov a miest

VPN-neobmedzený počet MiestaVPN Unlimited má približne 400 serverov v 70 miestnych nastaveniach. Na rozdiel od mnohých iných poskytovateľov VPN tieto miesta zahŕňajú Afriku, Turecko a Južnú Ameriku. Ostatní konkurenti na trhu ponúkajú viac, pokiaľ ide o počet serverov a rozmanitosť miest.

Materská spoločnosť VPN Unlimited, KeepSolid, nezverejňuje, koľko z jej serverov sú fyzické servery a koľko virtuálnych serverov. To môže byť problém pre niektorých používateľov, ktorí sa obávajú konečnej bezpečnosti svojich údajov. Iní poskytovatelia VPN sú oveľa transparentnejší ako VPN Unlimited, pokiaľ ide o používanie virtuálnych serverov, ktoré môžu byť umiestnené na jednom mieste, ale signalizujú, že sú na inom mieste. Prečítajte si viac o najlepších vpnoch na torrenting tu.

Neobmedzená podpora zákazníkov VPN

Zdá sa, že jednou z oblastí, v ktorej VPN neobmedzene funguje veľmi dobre, je podpora zákazníkov. Aj keď nemajú funkcie živého rozhovoru, umožňujú komunikáciu s pracovníkmi technickej podpory prostredníctvom e-mailu.

Zdá sa, že väčšina ľudí dostáva relatívne efektívnu odpoveď do 20 minút alebo pol hodiny. Jednou z potenciálnych nevýhod oddelenia podpory zákazníkov je to, že sa zdá sa nachádza na Ukrajine. To môže byť pre niektoré jazykové bariéry.

Koľko stojí VPN neobmedzené náklady?

Zákazníci, ktorí uprednostňujú nastavenie priebežného financovania, ocenia mesačný plán 9,99 dolárov.

vopred neobmedzené ceny

Jeden rok služby možno zaplatiť vopred za cenu päť dolárov mesačne. Lepšie riešenie je trojročný plán, ktorý stojí 99,99 dolárov. Program „Životnosť“ je k dispozícii za približne 200 dolárov, ale odporúča sa to iba tým, ktorí sú si istí, že VPN Unlimited je pre nich to pravé.

Mal by som si zvoliť VPN Unlimited?

Záleží. Ak potrebujete pripomenutie toho, čo ste práve čítali, má ich niekoľko bezpečnostné úniky a priemerná rýchlosť. Ak uprednostňujete sledovanie Netflixu ako svoju hlavnú úlohu VPN, potom vyskúšajte VPN Unlimited.

V priebehu mnohých rokov sme preskúmali toľko sietí VPN a otestovali ich takmer sto rôznych poskytovateľov VPN. V tejto chvíli môžeme s absolútnou istotou povedať, že existuje veľa dobrých, z ktorých si môžete vybrať NordVPN a Surfshark. Všetko záleží na tom, čo je pre vás dôležité. Ak potrebujete dobrý zoznam, začnite s výberom najlepších sietí VPN na rok 2020. Prejdite si možnosti a nebudete sklamaní tým, čo nájdete.

David Gewirtz
David Gewirtz Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me