Zoznam podvodov VPN: Služby nestoja za čas (aktualizácia 2020)

Virtuálne súkromné ​​siete fungujú už desaťročia.


Kedysi sa považujú za zdroj, ktorý používajú najmä spoločnosti, a teraz sú bežné pre menšie podniky a dokonca aj pre jednotlivcov. V tom najlepšom svete, VPN poskytuje väčšie súkromie, uľahčuje správu zabezpečenia vo vašej domácej sieti, vo verejných sieťach a vo všeobecnosti bráni tomu, aby sa informácie dostali do nesprávnych rúk.

Bohužiaľ nie všetci poskytovatelia VPN ponúkajú rovnakú úroveň služieb a podpory. Môžu byť dobrí pri prijímaní vašich peňazí, ale poskytujú menej ako výhody, ktoré tvrdia, že ponúkajú. Ak uvažujete o investovaní do siete VPN alebo o prechode na inú službu, postupujte opatrne.

Tu je niekoľko zdrojov, ktoré vám pomôžu spoznať populárnejšie podvody VPN a dokonca aj niektoré návrhy týkajúce sa najhorších služieb VPN, ktorým sa treba vyhnúť.

Kontrolka Známky podvodu VPN

Vďaka dnešnému ľahkému prístupu k informáciám môžu ľudia teraz robiť informovanejšie rozhodnutia o kúpe. Niekedy však nie sú to, čo vždy robia.

Na prvý pohľad sa obchody ponúkané spoločnosťou VPN môžu zdať čestné a spravodlivé. Ale po podrobnejšej kontrole je veľa z týchto sľubov jednoznačne príliš ťažké dodržať ... Keď VPN majú rozsiahle vyhlásenia o svojich službách - nie konkrétne, konkrétne podrobnosti - je to výstražná značka.

Keď sa zdá, že je niečo príliš dobré na to, aby to bola pravda, existuje primeraná šanca, že niečo nie je úplne v poriadku.

Toto sú niektoré z najpopulárnejších podvodov v súčasnosti a je to z nejakého dôvodu. Všetky sú navrhnuté tak, aby klamali zákazníkov tak či onak. Nečakajte teda, že všetko bude na prvý pohľad zrejmé.

Nie všetky siete VPN vám hovoria všetko úplne

internetový phisingV popisoch produktov vidíte vyhlásenia, ktoré vás vedú k domnienke, že uvažovaná sieť VPN odvádza skvelú prácu pri ochrane vás a vašej firmy. Veľa sa hovorí o tom, ako služba nevedie záznamy o činnosti, ale o čom hovorí predajný materiál iné typy denníkov?

  • Udržiava služba záznamy o pripojení po ľubovoľnú dobu?
  • Zahŕňajú tieto denníky vašu pôvodnú IP adresu alebo iné údaje, ktoré by sa mohli primerane sledovať späť k vám?
  • V protokoloch uchovávaných službou je niečo, čo naznačuje, aký druh súborov ste zdieľali alebo stiahli?

Ako pri každom type výskumu, oplatí sa pamätať na päť W pred tým, ako sa rozhodnete pre akúkoľvek VPN. Vždy sa opýtajte: kto, čo, kedy, kde a prečo.

Ak nemôžete získať odpovede, je to dobré znamenie, ktoré sa nepodobá NordVPN s jasnými zásadami neprihlásenia sa, druhá sieť VPN nerobí tak dobre, aby chránila svoju online aktivitu tak, ako by si tím predajných tímov chcel myslieť.

Táto bezplatná sieť VPN môže nakoniec stáť dosť

Už viete, že existujú bezplatné služby VPN aj služby založené na poplatkoch. Predtým, ako predpokladáte, že bezplatná služba je pre vaše potreby dostatočná, uistite sa, že rozumiete tomu, čo bude a nebude poskytovať, pokiaľ ide o zachovanie bezpečnosti vašich údajov a neudržiavanie protokolov.

platené vs zadarmo vpn

Určite existujú bezplatné služby VPN, ktoré odvedú vynikajúcu prácu Surfshark. Iní nie sú až takí silní, čo sa týka bezpečnosti, a môžu mať dokonca prevádzkové problémy, ktoré vás nechajú bez možnosti prihlásiť sa, keď ste mimo mesta. To vás a akékoľvek interakcie, ktoré uskutočňujete online, necháva bez toho, aby obmedzovali ochranu.

Zistite, čo môžete vedieť o výpadkoch systému a o aký druh zabezpečenia tím VPN používa, aby zabránil narušeniam.

Pomáha tiež zistiť, či uchovávajú akýkoľvek typ denníka dokonca aj deň. To môže znamenať pokus o priame odpovede na vaše otázky. Ak všetko, čo dostanete, je únik, berte to ako znamenie a prejdite k inému poskytovateľovi.

Obmedzenia streamovania a iných funkcií

Vedeli ste, že nie všetky služby VPN umožňujú streamovanie z niektorých populárnejších stránok, ako je Netflix.com?

V posledných rokoch niektoré z týchto stránok podnikli právne kroky, aby zabránili tomuto prístupu, alebo vyžadujú nejakú kompenzáciu, aby to umožnili. bohužiaľ, Nie všetci poskytovatelia VPN sú vopred informovaní o tom, na ktoré weby nemožno streamovať alebo ak bude platiť nejaký poplatok.

chybové hlásenie netflix

Zvážte situáciu, keď je streamovanie neskoro v noci súčasťou vášho rodinného víkendu. Ako opatrná osoba sa rozhodnete zachovať anonymitu prenosu.

Keďže však váš poskytovateľ VPN neuviedol, že na populárnej stránke, ktorú používate, nemôžete streamovať, v tomto dôležitom čase spájania rodín vám nakoniec chýba..

Vyzerá trochu triviálne? Nemyslíme si to ...

Služby VPN sú navrhnuté tak, aby šifrovali a zabezpečili vašu online aktivitu, a to vrátane streamovania. Vynútenie obetovania súkromia vašich údajov jednoduchým streamovaním videoobsahu online nie je o VPN.

Obmedzenia na streamovanie zábavy potom, čo poskytovateľ VPN sľúbil neobmedzené streamovanie, je veľká červená vlajka. Ak zistíte, že poskytovateľ VPN tvrdí, že poskytuje prístup, a nie, alebo ak musíte zaplatiť poplatky, keď vám bolo sľúbené inak, je čas prejsť na iného poskytovateľa služieb.

Nie všetky vaše zariadenia pracujú s VPN

ako router router funguje

Zaregistrovali ste sa do siete VPN, pretože tvrdil, že je kompatibilný so všetkými vašimi zariadeniami a všetkými operačnými systémami na nich.

To je obzvlášť dôležité, ak vy alebo ktorýkoľvek z vašich zamestnancov cestujete. Čo sa stane, keď ste prvýkrát na ceste a nemôžete svoj telefón pripojiť k sieti VPN? Znemožní vám to prácu, ktorá si vyžaduje vyššiu úroveň bezpečnosti?

Dajte si pozor na zametanie tvrdení, že VPN funguje so všetkými zariadeniami a operačnými systémami. Choďte so službou, ktorá podrobne popisuje, ktoré zariadenia a aké systémy sú podporované VyprVPN ktorý obsahuje jasné podrobnosti o kompatibilite.

Túto veľkú sieť VPN možno použiť na vytvorenie siete BotNet

Čo je botnet? Botnet je sieť zariadení podporujúcich internet, ktoré sú zachytené malvérom a potom ich používa radič bez toho, aby vlastníci vedeli, čo sa deje.

Verte tomu alebo nie, zraniteľné miesta VPN môžu ohroziť váš počítač a stať sa súčasťou armády botnetov. To znamená, že niektoré z vašich zdrojov by sa mohli použiť na vykompenzovanie iných z hotovosti odoslaním e-mailov alebo uzamykacích systémov na výkupné..

Toto je ďalší dôvod na kladenie otázok o zabezpečení platformy. Ak služba pravidelne neaktualizuje ochranu, ste v nebezpečenstve, aj keď neuchovávajú denníky. Vaša aktivita v reálnom čase je dostatočná na to, aby sa z vás stala obeťou. 

Platnosť predplatného na celý život

Videli ste služby VPN, ktoré poskytujú predplatné na celý život. Ale naozaj?

… Existujú siete VPN, ktoré túto ponuku využívajú, pokiaľ služba zostáva v prevádzke. Iní vás môžu upustiť po roku alebo dvoch, niekedy bez predchádzajúceho upozornenia.

Podvod na celoživotné predplatné VPN

Ak poskytovateľ VPN zruší existujúce celoživotné predplatné, zostane vám poskytnutá ochrana a ochrana osobných údajov. Nájdenie inej vhodnej služby si vyžaduje čas, takže vy pri výbere poskytovateľa siete VPN a balíkov, na ktoré sa budete spoľahnúť, musíte byť opatrní.

Predtým, ako sa rozhodnete, že predplatné na celý život je skutočná dohoda, prečítajte si zmluvné podmienky. Čo by umožnilo zrušiť toto predplatné? Ak sa vám nepáči, čo objavíte, nájdite inú službu.

Notoricky známa aplikácia VPN Scam

Neexistuje nedostatok aplikácií VPN vyvinutých pre najrôznejšie smartphony. Od Androidu po Apple majú obchody množstvo možností - ale nie všetky sú legitímne.

Spoločnosť Apple pred nejakým časom odstránila aplikáciu VPN, ktorá sa používa na vystrašenie ľudí z väčších súm peňazí. V tomto prípade bola na konci skúšobného obdobia ponúknutá bezplatná skúšobná verzia a informácie o automatickom obnove boli menej než jasné. Pred odstránením aplikácie z obchodu Apple, stovky ľudí platili prehnané sadzby a mali problémy dostať sa z dohody.

Ak podmienky nie sú jasné, aplikácia nestojí za váš čas. Prejdite na jednu, ktorá je v popredí o všetkých poplatkoch a poplatkoch a o tom, ako sa odhlásiť pred ukončením bezplatného skúšobného obdobia.

Na vašej premávke sú oči, aj keď neexistuje žiadny protokol aktivity

očné sledovanieĎalší podvod súvisí s prístupom k vašim údajom v reálnom čase. Malvér je v podstate prítomný a zachytáva vaše prehliadanie, sťahovanie súborov, sledovanie videa a ďalšie aktivity, keď prebieha. Môže to ovplyvniť jedno alebo viac zariadení použitých na prihlásenie do VPN.

Neexistuje denník aktivít ako taký, ale vaše akcie sa neskôr používajú na generovanie cieleného marketingu vo forme e-mailov, textových správ a zobrazovaní reklám. Podľa toho, čo ste robili online, táto informácia sa môže použiť aj ako pokus o vydieranie peňazí.

Hľadáte službu VPN? Vyškrtnite tieto zoznamy!

Stačí jedno rýchle online vyhľadávanie, aby ste našli viac služieb VPN, ako ste si doteraz mysleli. Niektoré z nich sú v skutočnosti služby registrácie VPN, ktoré v konečnom dôsledku neprinášajú žiadne výhody.

Iní skutočne pracujú, ale nie spôsobom, akým tvrdia. Najlepším riešením je vždy vyhľadať online recenzie, a spýtajte sa, čo môžu ľudia vo vašej sociálnej alebo obchodnej sieti vedieť o akejkoľvek VPN, ktorú zvažujete.

Na začiatok uvádzame niekoľko príkladov scammy VPN služby, ktoré NIE JE pravdepodobne to, čo potrebujete.

Liberty VPN

Logo Liberty VPNSlužba VPN, ktorá sa zdráha informovať vás, kde je založená, nestojí za váš čas. Prejdite z hľadiska služieb, ktoré sú mätúce a nie sú schopné odblokovať streamovacie služby, a mali by ste si byť istí, že dohoda nie je dobrá..

Ak mesačné náklady neposkytujú veľkú šírku pásma a pravidlá pre vrátenie platby sú spletitejšie ako zmluvné podmienky, je vhodné hľadať inde.

Liberty VPN poskytuje všetko vyššie uvedené. Ak stále potrebujete väčšiu motiváciu na prihlásenie sa.

  • Z niektorých krajín nemôžete používať Skype
  • Neexistujú žiadne súčasné spojenia
  • Existuje otázka, ktoré zariadenia sú podporované a do akej miery
  • Ak náhodou porušíte niektorú z ťažko pochopiteľných zmluvných podmienok, upustia vás bez varovania
  • Ešte horšie je, že vám bude účtovaný značný poplatok za „spadnutie“.

Betternet VPN

Logo Betternet VPNBetternet VPN má nádejné meno, ktoré má vzbudiť dôveru. Bohužiaľ sa stáva, že patrí medzi bezplatné služby VPN s menej než inšpirujúcimi bezpečnostnými opatreniami.

Používatelia nahlásili problémy s malvérom a následné problémy. To znamená, že vaše údaje sa zhromažďujú a pravdepodobne sa predajú uchádzačovi s najvyššou ponukou.

Nebuďte prekvapení, ak nemôžete získať priame odpovede od technických alebo podporných tímov. Nie sú známe tým, že sú zákazníkmi najpriaznivejšími pre zákazníkov.

Majte na pamäti, že zatiaľ Betternet inzeruje politiku nulového protokolu, udržuje protokoly pripojení. Nie je jasné, ako dlho sa tieto denníky uchovávajú.

Obrana VPN

Logo obrany VPNAký má zmysel mať VPN, ak nezostane hore? To je jeden z hlavných problémov s obranou VPN. Ich prestoje sú výrazne väčšie ako konkurencia a existuje otázka, ako bezpečne sa zákazníci stanú, aj keď je sieť v prevádzke.

Niektorí zákazníci tiež nahlásia problémy so streamovaním a všimnú si nárast spamu, ktorý sa zdá byť čudne spojený s aktivitou prehliadania pri prihlásení do siete. Iní poznamenávajú, že keď sa vyskytnú problémy, ich zákaznícka podpora sa nezdá byť v slučke, takže si všetci nie sú istí, čo sa deje..

Pokiaľ sa vám nepáči chaos a nepáči sa vám predstava, kto má vaše údaje, bolo by najlepšie vyhľadať služby inde.

Dot VPN

dotvpn logoČo si myslíte o VPN založenej na jednej krajine, ale v prvom rade prevádzkuje servery v jednej z krajín, ktoré sú súčasťou dohody Five Eyes?

Čo tak servery v štáte, ktorý má určitú reciprocitu, pokiaľ ide o zdieľanie údajov s inými krajinami? Pokiaľ neviete, ako to ovplyvňuje vaše súkromie, a nie ste v poriadku, výber služby ako Dot VPN NIE JE pre vás.

Môžete sa staviť, že so sídlom v Hongkongu so servermi v Nemecku sú udržiavané záznamy o pripojení a používaní. V tomto prípade VPN to znamená, že záznamy sú k dispozícii až dva roky.

Skombinujte to s povesť slabého výkonu a musíte sa čudovať, prečo by sa niekto mohol prihlásiť.

OneVPN

logo onevpnNie ste spokojní s výkonom alebo so skutočnosťou, že služba OneVPN uchováva protokoly pripojení a súčasne ponúka politiku nulového protokolu? Koniec koncov, žiadne záznamy znamenajú žiadne záznamy.

To je príliš zlé. Majú spôsoby, ako obísť svoju záruku vrátenia peňazí, ktorá spôsobila, že niektorí používatelia boli naštvaní a chudobnejší.

Pretože nie sú vopred o protokoloch pripojení a ich tvrdení, že sú jednou z najrýchlejších služieb VPN v okolí, musíte sa pýtať, čo iného sa rozhodnú vám povedať. Zaregistrujte sa na svoje vlastné riziko.

Spodný riadok

Existuje veľa legitímnych služieb VPN, ktoré ponúkajú vynikajúce služby, presne vám povedia, čo môžu a nemôžu poskytnúť, a účtujú primerané poplatky..

Preskočte tie, ktoré vám zanechávajú veľa otázok, a zamerajte sa na poskytovateľov služieb, ktorí sa snažia byť úprimní voči potenciálnym klientom. Z dlhodobého hľadiska získate viac výhod a menej bolesti hlavy.

David Gewirtz
David Gewirtz Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me