1Şifre İncelemesi – Hala Fiyatına Değer Mi? (Güncelleme: 2020)

“Açık Susam ve“ Yuşa ”nın ortak noktası nedir??


Onlar bazıları Tarih boyunca kullanılan en ünlü kurgusal şifreler.

“Açık Susam”, Ali Baba tarafından kırk hırsızın çalınan ganimetlerini toplayıp sakladıkları mağaraya girmek için kullandığı büyülü ifadeydi. İnsanlar "Aç Susam" diyorlar. 10 yüzyıl.

Joshua 1983 filminde nükleer silah cephaneliğini kontrol eden yapay zeka yapısı Savaş oyunları. Aynı zamanda güvenli ağa arka kapıdan erişim sağlamak için kullanılan şifre oldu..

Bu şifrelerin popülerliği ve geçmişi birçok kişi bunları kendi şifresi olarak seçer.

benkimlik avı dolandırıcılığın 2017, bir bilgi güvenliği araştırmacısı 590 milyondan fazla saldırıya uğramış internet hesabından oluşan devasa bir dökümü taradı ve “Açık Susam” ve “Joshua” nın birçok kez kullanıldığını buldu.. 

Muhtemelen şimdiye kadar anladığınız gibi, popüler filmlerden ve halk hikayelerinden şifreleri kullanmak iyi bir çevrimiçi güvenlik stratejisinin parçası değildir. “123456” veya “qwerty123” kullanmak kadar kötü değil, ama fikri anladınız.

Güçlü şifre güvenliği oldukça önemlidir, bu yüzden 1Password gibi bir yazılım var. 

Neden Güçlü Şifre Güvenliğine İhtiyacınız Var?

Nisan 2019'da, stereolitografi teknolojisi kullanan bir 3D yazıcı ile donanmış bir bilgi güvenliği araştırmacısı, Samsung S10 + parmak izi sensörünü kendi işaret parmağının bir faksıyla kandırabildi.

Touch ID, yüz tanıma ve diğer yeni teknolojiler şimdiye kadar değiştirilmeye hazır olduklarını kanıtlayamadı kullanıcı adı / şifre kombinasyonları.

Hesap kimlik bilgilerinden biyometriye geçiş, bir gecede gerçekleşmeyecek bir şeydir; aslında, başarmak onlarca yıl alabilir, çünkü paradigma kayması donanım ve dijital ağ mimarisi açısından.

Parolalar yakın zamanda kaldırılmayacak, bu da stratejik ve uygun şifre güvenliğinin kullanılmasını gerektirir. Şifreler sadece dijital kimliğinizi değil, aynı zamanda çevrimiçi hesaplara yetkisiz erişimi önleme çevrimiçi varlığınız için gerçekten önemli olan.

Hakkında konuşuyoruz banka hesapları, e-posta, anlık mesajlaşma uygulamaları, sosyal ağlar, ve diğerleri. Hesaplara yetkisiz erişim elde etmek her zaman kötü niyetli bilgisayar korsanlığı faaliyetinin ön saflarında yer almıştır; Aslında, şifre kırıcılar, şifreleri belirleme konusunda usta olan kişiler, siber suç çevrelerinde büyük saygı görür.

güçlü şifre güvenliğiŞifre kırıcılara karşı korumanın en iyi yolu uzun, karmaşık harf, sayı ve sembol dizeleri kullanın. Parolalar evinizin anahtarları gibidir. Duvarlarınızın, kapılarınızdaki kilitler işe yaramazsa paranın alabileceği en iyi ev güvenlik sistemine sahip takviyeli çelik ve betondan yapılmış olması önemli değildir.. 

“123456” gibi zayıf bir şifre kullanmak ev adresinizle birlikte peçeteye yazılmış anahtarlarınızı bırakmak hırsızların takıldığı bilinen yerel bir barda.

Çeşitli hesaplarda aynı oturum açma bilgilerini kullanmak, çevrimiçi güvenlik açısından da kullanabileceğiniz en etkili önlemlerden biridir. Bununla ilgili sorun, ağların ihlal edilmiş olması ve bu olayların bazılarının kullanıcı adı ve şifre kombinasyonlarının çalınmasıyla sonuçlanmasıdır..

Bir bilgisayar korsanının bankanıza, kredi kartınıza ve Facebook hesaplarınıza erişmek için kullandığınız Gmail adresini ve şifresini ele geçirdiğini düşünün.

Muhtemelen bunun olmasını istemezsiniz. Bu nedenle bu günlerde iyi bir şifre yöneticisi kullanmanız şart.

Gerçekten Güvenli Bir Şifre Yöneticisi olan 1Password ile tanışın

1Password'ün tarihi, iki ticari web geliştiricisinin müşterileri adına oluşturdukları çok sayıda şifreyi yönetmek ve paylaşmak için güvenli ve verimli bir yönteme ihtiyaç duyduklarını fark ettikleri 2005 yılına dayanıyor..

Bu ihtiyaç, amaçlandığı gibi çalışarak dahili bir kodlama projesi haline geldi. Roustem Karimov ve David Teare bu fikri tüm dünyadaki internet kullanıcılarıyla nasıl paylaşabileceklerini düşünmek.

Web geliştirmeden tüketici odaklı bir bilgi güvenliği firmasına geçişte Teare ve Karimov, AgileBits Inc.'i kurdu. Apple PowerBooks ve güçlü Java programlama bilgisine sahip kodlayıcılar, internet kullanıcılarının karşılaştığı çok sayıda çevrimiçi formda dalgalandı 2000'lerin ortalarında.

Kimlik bilgileriyle birlikte form alanı verilerini kaydetme fikri, birçok teknoloji gözden geçireninin ve gazetecinin olmayı düşündüğü bir şifre yöneticisine dönüştü en iyisi.

Web geliştirmeden tüketici odaklı bir bilgi güvenliği firmasına geçişte Teare ve Karimov, AgileBits Inc.'i kurdu. Apple PowerBooks ve güçlü Java programlama bilgisine sahip kodlayıcılar, internet kullanıcılarının karşılaştığı çok sayıda çevrimiçi formda dalgalandı 2000'li yılların ortalarında ve kimlik bilgileriyle birlikte form alanı verilerini kaydedebilme fikri, birçok teknoloji gözden geçireninin ve gazetecinin düşündüğü bir şifre yöneticisine ilerledi. en iyiler arasında.

Projenin Mac OS X için şifre yöneticisi olarak başladı. Şirketin ilk yıllarında, 1Password incelemesini bulabileceğiniz tek yer Apple Mac'e adanmış web siteleriydi. 1Password en başından beri sadece Mac kullanıcıları için de iyi bir şifre yöneticisi olarak kabul edildi.

AgileBits'in tüm platformlarda artan şifre yöneticisi çözümlerine yönelik çözümler sunması yaklaşık 10 yıl sürdü. Şirket bugünlerde macOS, iOS, Windows ve Android cihazlar için güvenilir bir hizmet sunuyor.

1Password'un Neler Suntığını Anlama

İyi bir şifre yöneticisi oluşturur, depolar, şifreler, ve verilerini geri çağırır karmaşık kullanıcı adı / şifre bilgileri. 1Password'u incelememizin nedeni, tüm bu kutuları keneler

Kullanıcıların çevrimiçi yaşamlarını daha kolay ve daha güvenli hale getirmek için gelişmiş özelliklerle birkaç adım daha ileri gider.

Hizmetin merkezinde, internet güvenliği açısından evrensel hale gelen stratejiyi bulacaksınız: tüm hesaplar için çok güçlü ve benzersiz şifreler kullanma. 

Parola kırıcıların güçlü şifre çözme araçlarıyla bile deşifre etmek için çok zor zamanlar geçireceği güçlü harf, sayı ve sembol kombinasyonları oluşturmak, muhtemelen dakikalar içinde öğrenebileceğiniz bir şeydir.

Sorun şu ki, bunun gibi şifrelerin hatırlanması neredeyse imkansız. 

Aşağıda listelenenler gibi bir şifre ABD Ulusal Güvenlik Ajansı'ndan istihbarat uzmanlarını yüzyıllar sürecek:

Şifre Kırma Zaman Çizelgesi

Yukarıdaki gibi şifreleri hatırlamak, ortalama bir kişinin başarabileceği bir şey değildir. Şimdi birden çok web sitesi ve hesap için farklı güçlü şifreler kullanmayı denediğinizi düşünün. Sadece olmayacak.

Defterlere ve yapışkan notlara karmaşık şifreler yazmak pratik değildir. Anımsatıcı cihazlar bile modern çevrimiçi hesapların gerektirdiği karmaşık karakter dizilerini hatırlamanıza yardımcı olmaz.

Özünde, şifre kasası tüm çevrimiçi kimlik bilgilerinizi toplar, güvenlik açısından geliştirmenize yardımcı olur, onları ultra güvenli bir kasaya depolar ve sadece bir dokunuş ve tek bir şifre. Oldukça temiz.

1Password İncelememiz

Bir şifre yöneticisine bakarken, normal bir insansanız iki şeye bakıyorsunuzdur..

 1. Arayüzü sever misin?
 2. Çalışıyor mu?
 3. Fiyatı ne kadar?

Bu üç sorudan memnunsanız, muhtemelen yazılımı kullanmak istersiniz. Bu soruları şimdi sana cevaplayacağım. 

 1. Çoğu şifre yöneticisi oldukça hoş arayüzlere sahiptir. 1Password’un arayüzünü, diğer seçenekler kadar ve birçok durumda daha da çok seviyoruz.
 2. Evet, oldukça iyi çalışıyor.
 3. Yazılımı kullanmanız size aylık 5 dolardan fazla mal olmaz. Fiyatlandırma konusunda daha fazla ayrıntıya gireceğiz.

Kriptografi hakkında hiçbir şey bilmiyorsanız, muhtemelen duracağınız yer burasıdır. 1Password'un öğelerinizi nasıl koruduğu hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, aşağıda sizin için var:

 • Sıfır bilgi protokolü: Bu akıllı kullanıcı kimlik doğrulaması, hiçbir şifrenin değiştirilmediği anlamına gelir; şifre hırsızlığı mümkün değil.
 • Gizli anahtar: Adından da anlaşılacağı gibi, hizmeti kullanmak için yalnızca tek bir parolayı hatırlamanız gerekir, ancak gizli anahtar işlevi başka bir güvenlik katmanı ekler. birkaç yıl boyunca güçlü bilgisayarlarla donanmış NSA ajanlarını deşifre edecek.
 • WebCrypto: Bu, saklayan bir JavaScript uygulama programlama arayüzüdür. uygulamalar ve şirketin sunucuları arasındaki iletişim şifreli ve güvenli çevrimiçi olduğunuzda "ortadaki adam" saldırıları veya diğer karmaşık saldırı etkinlikleri hakkında endişelenmenize gerek kalmaz.
 • AES-GCM: AgileBits, 2011 yılından bu yana siber suçlular, devlet destekli bilgisayar korsanları ve şifre kırıcılarda işleri gerçekten zorlaştırmak için 256 bit Gelişmiş Şifreleme Standardı anahtarları kullanmaktadır. Diyelim ki bir haydut durum 1Password kabınıza sunucu düzeyinde girebiliyor; şifrelemek için kullanılan blok şifrelerin Galois / Counter Mode'u kırmak için, milyonlarca yıl alacaktı.
 • Asimetrik Kriptografi: Bu, biri bilinen diğeri sır olan iki anahtarı eşleştiren bir bilgisayar güvenlik standardıdır. çevrimiçi işlemlerin kimlik doğrulaması erişim gibi şifre korumalı web siteleri.

CBC modu şifreleme

1 Parola Nasıl Kurulur

1Password'ü yüklemenin birkaç yolu vardır. 

Tahmin edebileceğiniz gibi, en popüler ikisi iOS ve Android cihazlar için mobil uygulamalardır. 1Password uygulaması, şifrelerinizi her zaman güvenli ve size yakın tutarak size huzur verecektir. 

Ayrıca uygulamaları yükleme seçeneğiniz de var Windows, macOS, Chrome OS, ve hatta Linux. İkinci işletim sistemi ile ilgili olarak, terminalden erişebileceğiniz bir grafik arayüz veya komut satırı uygulaması arasında seçim yapabilirsiniz..

1 şifre indir

Yüklendikten sonra, uygulamalar sizi hatırlamanıza yardımcı olacak ipuçlarıyla birlikte güvenli bir ana şifre oluşturma işlemine yönlendirir.. 

Tüm kullanıcı adınızı ve hesap kimlik bilgilerinizi aynı anda manuel olarak depolamanız gerekmez. Web tarayıcısı uzantısı özelliği hesaplarınıza giriş yaptığınızda bu verileri güvenli bir şekilde kaydedin. Otomatik form doldurucu, hesaplarınıza tek dokunuşla veya tek tıklamayla erişim sağlar. 

1Password ayrıca parolalardan daha fazlasını da saklayabilir. Hassas dokümanları, ses kayıtlarını ve dijital videoları kişisel kasanızda saklayabilir.

Diyelim ki kişisel amaçlı bir Android akıllı telefon ve bir iPad kullandınız, hizmet verileri senkronize etmenize izin verecek sorunsuz cihazlar arasında. Bu işlevselliği işyerindeki bir PC veya dizüstü bilgisayara bile genişletebilirsiniz.

1Şifre Fiyatlandırması ve Gelişmiş Özellikler

Size fiyatlandırma hakkında daha fazla bilgi vereceğime söz verdim ve işte buradayız!

AgileBits güvenli bulut kasası, Hizmet olarak Yazılım esasına göre teslim edilir, yani bir abonelik için ayda birkaç dolar ödersiniz. 

En iyi anlaşma, aile faturalandırmasıdır ve bu da yıllık faturalandırıldığında ayda sadece birkaç dolardır. Beş üye, şifre yöneticisi hizmetinin sınırlı paylaşımı için en fazla beş misafir davet etme seçeneğini içeren bu plan kapsamındadır.. 

Tüm abonelikler sınırsız cihaz içindir, ve içerdikleri 24 saat müşteri hizmetleri.

1 şifre ailesi fiyatlandırması

Makul abonelik ücretleri için küçük işletme ekipleri ve kurumsal çözümler için özel planlar da mevcuttur. 

Yeni gelişmiş özellikler, kullanıcıların hareket halindeyken kişisel bilgisayar cihazlarında saklanan hassasları güvenli bir şekilde yönetmelerini sağlayan Seyahat Modu'nu içerir.. 

ABD Ulusal Güvenlik Departmanı'nın uluslararası havaalanlarının varış bölümlerinde elektronik arama konusunda aşırı derecede istekli olduğu bir zamanda, 1Password Seyahat Modu özelliği kesinlikle hoş geldiniz. Erişim sadece tek bir tıklama ile geri yüklenebilir kullanıcılar gümrükleri temizledikten sonra.

1Şifre Üzerine Nihai Düşünceler

Şifre yöneticilerini değerlendirirken, bulut tabanlı muadili lehine yerel kasa depolamasının kesilmesini sağlayan 1Password incelemesine rastlayabilirsiniz.. 

AgileBits'teki bilgi güvenliği uzmanları bulut kasalarını şiddetle tavsiye eder, çünkü bilgisayar korsanları genellikle bireysel cihazlara girmeyi ultra güvenli AgileBits sunucularından daha kolay bulur.

Akıllı telefonunuz kaybolur veya çalınırsa hesap bilgilerinizi almak 1Password web sitesinden kolayca gerçekleştirilebilir ana şifreniz olduğu sürece.

Kesinlikle 1Password'u denemenizi öneririz.

Sıkça Sorulan Sorular

S: Şifre Yöneticileri Güvenli mi??

A: Güçlü bir ana parola ve makul güvenlik önlemleriyle parola yöneticileri, hassas bilgileri depolamak için en güvenli yerlerdir.

Q: 1 Parola kesmek olabilir?

A: Herhangi bir bilgi teknolojisi sistemi saldırıya uğrayabilir. Örneğin Shadow Brokers siber suç grubunun, siber savaş silahlarını çalmak amacıyla Ulusal Güvenlik Ajansı tarafından tutulan sunuculara girdiğine inanılıyor, ancak kesin metodolojileri bilinmiyor. AgileBits sunucuları tehlikeye atılmış olsa bile, bilgisayar korsanlarının, Arctic'te bulunan güçlü bir veri merkezine erişebildiklerini ve her biri binlerce dolar elektrik ödemek için yeterli para olduğunu varsayarak, verilerinizi koruyan AES-GCM şifrelemesini kırmak yüzyıllar alacaktır. ay.

S: 1Password Gözetleme Kulesi nedir?

A: Bu, hesaplarınızın bulunduğu web sitelerindeki veri ihlalleri konusunda sizi uyaran bilgilendirici bir hizmettir. Yahoo e-posta hesabı kimlik bilgilerinizin güvenliğinin ihlal edildiğini varsayalım; 1Password Watchtower, kimlik bilgileriniz yeraltı bilgisayar korsanlığı forumlarında satılmadan önce şifrenizi değiştirebilmeniz için hemen sizi bilgilendirir.

S: 1Password uygulamalar ile çalışıyor mu??

A: Formların otomatik doldurulmasını geliştirin ve AgileBits API'sine bağlanmak birçok uygulama geliştiricisinin benimsediği bir şeydir. Expedia ve Starbucks bu konuda iki örnektir; diğerleri, mobil bankacılık için Chase'i ve şiddetle tavsiye edilen popüler Evernote kurumsal uygulamasını içerir..

David Gewirtz
David Gewirtz Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me