Avira Phantom VPN – Bunu Önermiyoruz (Test Sonuçları)

Avira Phantom VPN - Bunu Önermiyoruz (Test Sonuçları)

Çok az sunucu, çok yavaş ve - oh, bu arada - bu Alman gizlilik yasalarına ne dersiniz??


Avira Phantom VPN bunun için çok şey yapıyor. En son ve en iyi VPN protokollerini ve AES-256 bit şifrelemesini kullanır. Dahası, torrent işlemine izin verilir ve Netflix birçok sunucuda büyük ölçüde kullanılabilir gibi görünmektedir. Avira Phantom ayrıca yerleşik bir öldürme anahtarına ve aynı anda birden fazla cihazı bağlama yeteneğine sahiptir.

Bu pozitif koleksiyon, şu gerçeğin üstesinden gelmek için yeterli değildir: veri aktarım hızları inanılmaz derecede yavaş bu hizmet ile. Şirketin merkezi Almanya'dadır ve bu durum özellikle verilerinin gizliliği konusunda endişe duyan kullanıcılar için bir sorun olabilir. Kayıt politikası ayrıca bazı insanlar için bir sapma olabilir.

Hadi yıkalım.

avira logosu

Avira Phantom VPN Genel Bakış

FeaturesInformation
Kullanılabilirlik: Kullanımı çok kolay
Günlük İlkesi: Bazı günlük kaydı politikaları
Sunucu Boyutu: 40 sunucu
Sunucu Dağıtımı: 20 ülke
Destek: Veri tabanı
torrenting: İzin
Yayın Akışı: İzin
VPN protokolü ve şifreleme: OpenVPN, IPSec ve Ikev2 protokolleri;
Merkez: Almanya
Fiyat: 4,99 $ / ay
Resmi internet sitesi: https://www.avira.com

Güvenlik ve Şifreleme

Avira Phantom'un Windows, Android, macOS ve iOS için istemcileri vardır. Android veya Windows ile bağlandığınızda, OpenVPN protokolünü kullanacaksınız. Açık kaynak teknolojisi olma avantajına sahip olduğu için, bu en bilgili kullanıcılar için tercih edilen protokoldür. MacOS veya iOS kullananlar IPSec protokolünden yararlanabilirler. Gelişmiş kullanıcılar, bu hizmetle VPN protokolleri söz konusu olduğunda seçim eksikliği olduğunu belirtebilirler. Ancak, ortalama bir kullanıcının fark etmesi olası değildir.

vpn şifreleme işlemi

Avira Phantom VPN bir dahili öldürme anahtarı, ancak bu özellik yalnızca ücretli müşteriler tarafından kullanılabilir, bu hizmetin ücretsiz sürümünü kullanmayı tercih edenler için geçerli değildir. Bir öldürme anahtarı hayati önem taşır, çünkü VPN aniden bağlantısını kaybettiğinde bilgisayarınızdaki uygulamaların göz atmaya devam etmesini durdurur. Bu, tarama oturumunuz boyunca toplam gizliliği korumanızı sağlar.

Avira Phantom’un lehine olan bir nokta, DNS koruması sağlamasıdır. DNS, kullanıcıların aradığı URL'leri, bilgisayarların daha kolay anlayabileceği IP adreslerine dönüştüren şeydir. Şirket içi DNS hizmetiyle Avira Phantom daha fazlasını yapar herhangi bir üçüncü tarafın kullanıcının DNS isteklerini izlemesi zor.

Avira Phantom VPN’nin Sunucu Konumları

avira vpn ülke listesiAvira Phantom VPN'nin bu kadar yavaş olmasının nedenlerinden biri, az sayıda sunucu. Toplamda, sadece 20 ülkede 40 sunucu. Bunların çoğu Avrupa'da Avusturya, Çek Cumhuriyeti, İtalya, Almanya, Fransa, Romanya, Hollanda, Polonya, İsviçre, İngiltere ve İspanya gibi ülkelerde bulunmaktadır. Merkezi Almanya'da olduğundan, Avrupa sunucularının bu konsantrasyonu şaşırtıcı değil.

Diğer sunucular ABD, Kanada, Meksika, Avustralya, Brezilya ve Singapur'da bulunmaktadır. ABD'de bir düzine sunucu var, ancak Güney Amerika'da sadece bir sunucu var ve Orta Doğu ve Afrika tamamen dışlanmış durumda. Bu yerlerden birinde yaşıyorsanız, farklı bir VPN sağlayıcısı aramak akıllıca olabilir.

Avira Phantom’un web sitesi gelecekte daha fazla yerin ekleneceğine söz veriyor, ancak bunun ne zaman olabileceği veya bu sunucuların nerede bulunabileceğiyle ilgili hiçbir ayrıntı yok.

Bu nispeten az sayıda sunucu neden önemlidir??

Bir VPN sağlayıcısı, kullanıcılara seçilecekleri yalnızca birkaç sunucu sunduğunda, her sunucudaki trafik miktarının çarpıldığı anlamına gelir. Sunucu gittikçe kalabalıklaştıkça performans, özellikle veri aktarım hızları bozulur.

Ayrıca, sunucuların konum çeşitliliği ne kadar büyük olursa, kullanıcıların eve yakın olan ve tarama hızını artıracak bir sunucu bulma olasılığı o kadar artar. Coğrafi konumunuzu gizlemek kritik öneme sahipse, seçilebilecek daha fazla sunucuya sahip olmak, daha iyi kimlik sahtekarlığı yetenekleri anlamına gelir.

Avustralya VPN'leri için en iyi seçimlere bakarsanız, yüksek kaliteli hizmetlerin çoğunda binlerce sunucunun olduğunu görürsünüz..

Avira Phantom VPN ile BitTorrent veya P2P Kullanımı

Avira Phantom’un müşteri destek ekibinin üyeleri, farklı web trafiği türlerini ayırt etmediklerini söyledi. Bu, P2P ve torrentlerin indirilmesine izin verildiği anlamına gelir. Diğer VPN sağlayıcılarından farklı olarak, dosya paylaşımı belirli sunucularla sınırlı değildir.

Avira Phantom VPN Hız Test Sonuçları

Daha önce VPN kullanan çoğu kişi, bu hizmetlerin çevrimiçi anonimliğinizi ve gizliliğinizi sağlayın. Ayrıca bu anonimlik için ödedikleri fiyatın hız olduğunu biliyorlar. Binlerce sunucu ağına ve çok çeşitli sunucu konumlarına sahip gerçekten saygın bir VPN sağlayıcısı, veri aktarım hızlarınız üzerinde daha az etkiye neden olacaktır.

avira phantom vpn hız sonucuNe yazık ki Avira Phantom VPN için, sistemleri inanılmaz bir sunucu eksikliğinden muzdarip. Bu, inanılmaz derecede yavaş veri aktarım hızları anlamına gelir. Bir VPN kullanmadan karşılaştırma testi, 98,71 Mb / sn ve 53,00 Mbps yükleme hızı. Avira Phantom VPN açıldığında, indirme hızları sadece 6,98 Mbps'ye düştü yükleme hızları 9,02 Mbps.

Bu test, test bilgisayarının gerçek konumundan oldukça uzakta olan Avira’nın Hollanda'daki sunucusu kullanılarak yapıldı. Bir sunucuda test etme ABD'de daha kötüydü. Bu, indirme için 4.34 Mbps sonuçları ve yüklemeler için 2,23 Mbps. Bu indirme hızı VPN olmadan elde edilen sonuçlardan yaklaşık% 95 daha yavaş, ve yükleme hızları da benzer şekilde etkilendi.

Dışarıdaki bazı büyük VPN sağlayıcılarıyla karşılaştırıldığında, bu hız testi sonuçları oldukça kasvetli. Bir web sitesinin yüklenmesi için birkaç dakika beklemek zorunda olduğunuzu düşünün. Son derece sinir bozucu olurdu. Muhtemelen bir şey yapmadan çok önce vazgeçer ve uzaklaşırsın.

Avira Phantom VPN’nin Günlük Kaydı Politikası

güvenli taramaBirçok VPN sağlayıcısı, kayıt tutmama politikasıyla övünür, ancak gizlilik politikalarında veya hizmet şartlarında, müşterileriyle ilgili kayıtların gerçekten sınırlı bir şekilde izlendiğini ve muhafaza edildiğini belirtir. Avira Phantom VPN, yaptıkları günlük kaydı konusunda açık oldukları için farklıdır.

Şirket diyor ki teşhis bilgilerine ilişkin verileri sakla böylece kullanıcı deneyimini etkileyebilecek hataların ve diğer sorunların önüne geçebilirler. Avira ayrıca, belirli bir kullanıcının bir ay içinde ne kadar veri kullanabileceğine ilişkin sınırlamalar bulunduğundan belirli kullanıcıların ücretli veya ücretsiz müşteri olup olmadığını da izleyebilir.

Bunun ötesinde şirket, müşterilerinin hangi web sitelerini ziyaret ettiğini veya IP adreslerini takip etmediklerini söylüyor.

Avira Phantom VPN için Fiyatlandırma Seçenekleri

Avira Phantom hizmetinin hem ücretsiz hem de ücretli sürümlerini sunuyor. Ücretsiz sürüm, müşterileri ayda yalnızca 500 MB ile sınırlar. Tüm trafik şifrelenir ve coğrafi kısıtlamalı sitelere erişmek mümkündür. DNS sızıntısını önleme dahildir ve birden fazla cihaz üzerinden erişim mümkündür.

avira vpn proÜcretli sürüme Phantom VPN Pro denir. Bu hizmeti seçen kullanıcılar, sınırsız verilere ve ücretsiz plana dahil olan tüm özelliklere erişebilir. Ancak, ücretli hizmet, ücretsiz müşteriler için mevcut olmayan iki ana özellik ile birlikte gelir. Bu özellikler kill switch'i ve müşteri destek erişimidir..

İyi Fiyatlandırılmış veya Overpriced?

Doğru. Avira Phantom VPN için ödeme yapmamayı seçen herkes, VPN hizmetlerinin kullanılamaması durumunda onları koruyan otomatik bir öldürme anahtarından yararlanmaz. bunlara ek olarak, ücretsiz müşterilerin müşteri desteğine erişimi yoktur.

Avira Phantom VPN web sitesinin bir bilgi tabanı vardır, ancak kullanıcıların aradığı cevaplara sahip olması gerekmez. Kullanıcı forumları da mevcuttur, ancak deneyimler bunun servis sorunlarını çözmek için etkili veya etkili bir yol olmadığını göstermektedir..

Ücretli planla müşteri desteğine sahip olmak da çok önemli değildir. Telefon veya e-posta yoluyla erişim mümkündür ve birden fazla dilin konuşmacıları için destek sağlanır. ancak, tepki süreleri yavaş görünüyor, saatler veya günler halinde uzanıyor. Cevaplar alındığında, sık sık konuya değinmezler, ileri geri hareket gerektirirler. Basit bir sorunu çözmek bir hafta veya daha uzun sürebilir.

Ücretli abonelik ücreti aylık 10 ABD dolarıdır. Bu kötü bir fiyat değil, ancak müşteri desteği eksikliği ve yavaş veri aktarım hızları, hizmetin masrafa değmeyeceği anlamına geliyor. Güzel bir şey, Avira Phantom VPN'in sınırsız sayıda cihazı bağlamayı mümkün kılmasıdır. Bu, özellikle işletme sahipleri veya korumak için çok fazla cihaza sahip kişiler için iyi bir haber.

Avira Phantom VPN Tavsiye Edilir mi??

Yönlendirici VPNAvira Phantom VPN tavsiye edilmez Birkaç nedenden dolayı. Windows, Mac, iOS ve Android çalıştıran cihazlarda kullanılabilir olmasına rağmen, bu hizmeti bir yönlendiricide kurmak mümkün değildir, böylece bağlı tüm cihazlarınız aynı korumaya sahiptir. Ayrıca, Avira Phantom'u TOR ile bağlantılı olarak kullanmak mümkün değil ek bir koruma katmanı sağlamak için. SmartTV'ler, oyun konsolları ve Linux cihazları benzer şekilde uyumlu değildir.

Çok daha hızlı veri aktarım hızları ve rekabetçi fiyatlandırma ile daha iyi hizmetler mevcuttur. Eğer istersen Gizlilik Avustralya önerisi, sonra incelememize göz atın NordVPN. Hayal kırıklığına uğramayacaksın.

David Gewirtz
David Gewirtz Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me