Avustralya’daki En İyi Kredi Kartları

görüntü gösteren kredi kartı cüzdanSon 4 yılda kredi kartı koleksiyoncusu oldum. Cüzdanım normal bir boyuttan cebinize zar zor sığabileceğiniz büyük boy tuğlalardan birine gitti.

Böyle sorta ... ama çok daha az nakit. ��

Ve Aussies, ABD'deki arkadaşlarımızın zevk aldığı göz alıcı kayıt bonuslarına özel olmasa da, gerçekten şaşırtıcı teklifler bulmak için yüksek ve alçak baktım.

Yol boyunca, en iyi oranları nasıl alacağınız, ücretlerden nasıl kaçınacağınız ve ayrıca son dört yıldır çoğunlukla seyahat edebilecek kadar şanslı olduğum hakkında bir heckuva çok şey öğrendim.

Güvenlik alanında birden çok web tabanlı işletmeye başlayacak kadar şanslıydım ve dijital ödemeler hakkında çok şey öğrendiğim bir şey oldu.

Bu Kartları Nasıl Oyladım ✅

WestPac Black hariç, bu incelemedeki tüm kartları kullandım. Birisi, bu ürünlerin çoğu için ücretlerin, puanların ve geri tepmelerin oldukça eşit olacağını düşünüyor, ancak durum böyle değil.

Bu kartlardan bazıları ücretler, nakit para iadesi ve faiz ödemelerine göre büyük farklılıklar gösterir. Herkes için verileri sıralamak ve her kart uygulamasındaki gülünç derecede uzun ince baskıyı anlamanıza yardımcı olmak için elimden geleni yaptım (çünkü bunu okuyamayacağınızı biliyorum ��).

Bu sayfa devam eden bir çalışma ancak ek önerilere açığım. Herkese teşekkürler!

Contents

Farklı İhtiyaçlar İçin Farklı Kredi Kartları

Daha önce de belirttiğim gibi, kartlar eşit yapılmaz ve taşıdığınız kredi kartı hakkında bilmedikleriniz size zarar verebilir.

Bankalar ve kart veren kuruluşlar, bu özellikleri belirli bir müşteri profilini hedeflemenin yanı sıra rekabetlerinden ayırt etmek için de kullanırlar.

Diğer bir deyişle, her kartın uzmanlaştığı bir pazar var. Bunu göz önünde bulundurarak, kart çıkaranlar ürünlerini hedeflenen müşterilere hitap edecek şekilde tasarlarlar. Aşağıdaki bölümde category Bunları kategoriye göre sıralamaya çalıştım.

Bu nedenle, müşteri olarak sizin sorumluluğunuz, zevk aldığınız yaşam tarzı için ödüllendirilmeniz için harcamalarınızdan yararlanmanıza olanak tanıyan çokluk arasında bir kart bulmaktır. Basitçe söylemek gerekirse, size karşı değil, size uygun bir kredi kartı seçerek.

Avustralya'da bu En İyi Kredi Kartları parçası elde etmeyi amaçlamaktadır. Cehalet temelinde doğru kartı seçemediğiniz için sizi kısa sürede değiştirmekten nefret ediyoruz.

Kendiniz için Mükemmel Bir Kredi Kartı Bulmak

Ayrıca, piyasadaki bu kadar çok kredi kartı ile herkes için tek bedene uyan bir kart hakkı yok.

Size en iyisini vermek için, her bir göz kamaştırıcı sebeplerin yanı sıra, cinslerinin en iyilerini düşündüğümüz kartların derinlemesine bir sergisini yazdık..

Avustralya'daki kredi kartlarını sınıflandırmak için kullandığımız kategorilerin dağılımı aşağıdadır. Hem anahat hem de referans listesi olarak düşünün, bu yüzden bir öğeye tıklayarak herhangi birine atlamaktan çekinmeyin.

Puanlar için Kredi Kartı
Puanlar için Kredi Kartı

İş kredi kartı

Qantas Puanları
Qantas Puanları

Seyahat kartı
Seyahat

Ödül kartı
Ödül

hız kartı
hız

Faizsiz
Faizsiz

Bakiye Transferleri
Bakiye Transferleri

Yıllık ücret yok
Yıllık ücret yok

Faiz kartı
Düşük İlgi

ifşa: Gizlilik Avustralya topluluk desteklidir. Bu posta yoluyla bir kredi kartına kaydolduğunuzda komisyon kazanabiliriz. Bu parayı bu sitenin bakımı için ödeme yapmak ve aynı zamanda dijital gizlilik hakkında öğrenen Avustralyalılar için daha fazla araştırma ve desteği desteklemek için kullanıyorum. Privacy Australia, Electronic Frontiers Foundation ve MAP'ler de dahil olmak üzere çeşitli gizlilik savunuculuk gruplarının aktif bir destekçisidir.. Daha fazla bilgi edin.

Başlarken - Yeni başlayan olmasanız bile bu bilgilere yine de ihtiyacınız varsa:

Kredi kartlarıyla yeni başlayanların, kredi kartlarının nasıl çalıştığı hakkında bilgi edinmelerine yardımcı olmak için Başlarken bölümünü ekledik. Bu bölümde, kredi kartlarının nasıl çalıştığını, kredi puanlarınızı, mevcut kredi kartı türlerini belirlemek için kredi geçmişinizin nasıl ilerlediğini açıklıyoruz..

Yeni başlayanlar hedeflendiğinden, ihtiyaçlarınızla daha alakalı bulduğunuz bölümlere atlamaktan çekinmeyin.

Bununla birlikte, kredi kartlarının temelleri hakkındaki bilgilerini güncellemek isteyenler için hala bir tazeleme kursu olarak hizmet edebilir..

afiyet olsun!

En iyi 3 Kredi Kartı Genel (Avustralya) ����

Bu en iyi genel kategoriye giren kartlar mutlaka seçilmedi çünkü herhangi bir özellik veya karakteristikte seçkin liderlerdi (neredeyse hepsi bağımsız organlardan ödül kazanmış olsa da).

Buradalar, çünkü yüksek değerli bir fayda-maliyet oranının güçlü bir kombinasyonuna sahipler ve onları sürüden ayıran destekleyici bir ödül ve rahatlık.

1. American Express Hız Platin Kartı

Satın Alma Oranı: % 20.74 p.a.

Faizsiz Günler: 55days

Yıllık ücret: 375 $ p.a.

Geç Ödeme Ücreti: 30 $

Bakiye Aktarım Hızı: % 0 p.a. % 1 bakiye transfer ücreti ile ilk 12 ay boyunca.

Bu prototip gezgin düşünülerek tasarlanmış karttır. Sık sık iş veya eğlence için seyahat etmeniz ve oldukça harcanabilir bir gelir ve kazanç yeteneğiniz varsa, bu kartı alma fırsatına atlamalısınız..

Hız Puanı Kazanma

Bu rarifiye listeyi yaptı, çünkü Hız Puanları için en yüksek kazanç oranlarından birini sunmanın yanı sıra, hala çok şey var. Avantajlar listesi içerir İki ücretsiz dönüş Ekonomi iç hat uçuşları Virgin Avustralya'ya salon ziyaretlerine ek olarak her yıl Virgin Australia ile. American Express salonu da ödül paketine dahil, benzer koşullar geçerli.

Kart sahibinin harcadığı her bir dolar için 2,25 Hız Puanı kazanırlar. Bu şu şekilde bozulur: 1.25 Harcanan her dolar için Hız Puanı kazanılır. Tek istisna, Avustralya'daki getiri oranının 1 $ başına 0,5 puan olduğu devlet kurumlarıdır..

Satın alma işlemleri Virgin Australia ile yapılırsa, harcanan her dolar için 1 ek Hız Puanı kazanırsınız. Bununla birlikte, çoğu karttan farklı olarak, bir kart sahibinin potansiyel olarak kazanabileceği Hız Puanlarının sayısında herhangi bir sınır yoktur ve oran puanları hemen her ay hesabına aktarılır.

Ve henüz en iyi kısma geçmedik. Bu kart çıkıyor Başvuruyorsanız 100.000 bonus Hız Puanı, ve 12 Şubat 2020 tarihinde veya daha önce onaylanır. Daha sonra, avantajı elde etmek için onayın ilk üç ayında en az 3.000 $ harcamanız gerekir..

Onun ücretsiz seyahat sigortası iç ve dış hat uçuşlarını kapsamaktadır. Seyahat rahatsızlığı sigortanız kaçırılan bağlantılar, uçuş gecikmeleri ve gecikmiş bagajları kapsar. Her yıl üyeliğiniz boyunca, 50.000 dolar harcarsanız, 100 Hız Sık Uçan Yol Durumu Kredisi kazanırsınız.

Ek ücret ödemeden arkadaşlarınız veya aileniz için 4 ek kart ekleyerek puan kazanma oranınızı artırmaya karar verebilirsiniz..

Yıllık ücretler?

Bazıları ödeme etiketinin şokunda 375 $ yıllık ücret, ancak cömert ödül puanlarından, ücretsiz iç hat uçuşlarından ve salon geçişlerinden sunduğu avantajları göz önünde bulundurduğunuzda, sözde fahiş yıllık ücret için telafi etmekten daha fazlasına sahipsiniz.

Bazı yurtiçi dönüş uçuşlarının 375 $ ve üzerinde olduğunu aklınızda bulundurun, bu da yıllık ücretinizi tek bir swoop'ta toplayabileceğiniz anlamına gelir..

2. Bankwest More World Mastercard

Satın Alma Oranı: % 19.99 p.

Faizsiz Günler: 44days

Yıllık ücret: 270 $ p.a.

Geç Ödeme Ücreti: 25 $

Bakiye Aktarım Hızı: % 0 p.a. % 1 bakiye transfer ücreti ile ilk 6 ay boyunca,% 19,99'a geri döner

Bu kart, hem nokta koleksiyoncularını hem de gezginleri mutlu eden harika özellikleri birleştirme özelliğine sahip. Bu premium kredi kartı, normal Platinum veya Klasik kartlardan daha yüksek kazanç oranları kazanma fikri ile motive olan sık seyahat edenler için mükemmel bir seçimdir..

Bankwest More World Mastercard çitler için sallanıyor ve harcanan her dolar için dikkat çekici bir 2.5 puan sunuyor ve harcama sınırlarında hiçbir sınırlama yok. Büyük harcama yapma imkanları olanlar için idealdir., 115.000 yıllık bonus puanı sağlamak asgari yıllık harcama karşılandığında.

Bonusu perspektife koymak, 100.000 puanla 300 dolar değerinde bir Davis Jones hediye kartını kullanmakla eşdeğerdir. İlk bakışta, gerçek bir serseri gibi görünüyor çok harcamak zorunda kalacaksın - bu bonus puanları kazanmak için en az 84.000 dolar. Bununla birlikte, Bankwest More yıllık bonusunu kart durumuna göre kademeli bir rejimde çalıştırdığından, finansal durumunuza uygun bir seviyede başka bir kart bulabilmeniz gerekir.

Ek Bonuslar

Bununla birlikte, seyahat ederken, hiçbir yabancı işlem ücreti ödememek ve hem yurtiçi hem de yurtdışı seyahatleri kapsayan seyahat sigortası ile donatılmış olması oldukça kullanışlı bir plastik parçasıdır. Bankwest More Özellikler 10 adet ücretsiz havaalanı lounge erişimi ziyareti her yıl, size ve misafirlerinizin LoungeKey ile dünya çapında 1000'den fazla salona erişmesine izin verme avantajı.

Bankwest More, 6 aylık bir süre boyunca bakiye havaleleri için% 0 teklif ederken, bu işlemde puan kazanamayacağınızı unutmayın. Ama parlak tarafta, en azından mevcut borcu ödemek için bu düşük oranı kullanabilirsiniz..

3. Bank First Visa Platinum Kredi Kartı

Satın Alma Oranı: % 0 p.a. İlk altı ay boyunca

Faizsiz Günler: 44days

Yıllık ücret: 99 $ p.a.

Geç Ödeme Ücreti: 20 $

Bakiye Aktarım Hızı: % 0 p.a. % 1 bakiye transfer ücreti ile ilk 6 ay boyunca,% 19,99'a geri döner

Bu kartı özel kılan ve benzersiz çekiciliğinin bir parçası olan tarihidir. Bank First, özellikleri ve uygulamaları ile toplum odaklı bir bağlılığa sahip olduğunu gösteren karşılıklı bir toplumdur..

Bir avuç öğretmen tarafından başlatıldığı için Bank First’in müşterilerine olan taahhüdü ücretlerine, avantajlarına ve deneyimlerine yansıyor. Bununla birlikte, tüm Avustralyalılara hizmet ettiği unutulmamalıdır, bu yüzden kartlarını veya kredilerini almak için eğitimde olmanız gerekmez.

Bonus özellikler

Bank First Visa Platinum, nadir bulunan kart türlerinden biridir. Hem alımlarda hem de bakiye transferlerinde serbest faiz oranları. Bu mevcut fayda, kart sahibinin 31 Aralık 2019 veya daha önce geçerli olması durumunda geçerlidir..

99 $ 'lık yıllık rekabetçi ücretin yanı sıra, giriş ödemesiz dönem dışındaki faiz oranlarından ve% 9,84'lük düşük faiz oranlarından ve diğer alt düzey maliyetlerden, Bank First Visa Platinum kredi kartı para için müşteri değeri tanımını somutlaştırır..

Topluluk odaklı ethos, ücretsiz bankacılık paketleri, hibelerin planlanmasını ve düzenlenmesini kolaylaştırmak için okullara hitap etmek üzere tasarlanmış vadeli mevduatlar gibi uygulamalara yansır..

Bir kart sahibi olarak, avantajlarının uluslararası uçuşlarda bile ücretsiz seyahat sigortası eğlence ve yaşam tarzı taleplerinizi karşılamak için 24 saat boyunca platin konsiyerj avantajları sunar.

Bu karttaki birkaç lekeden biri, ödül programı yok, üyeler otomatik olarak Visa Entertainment programına kayıt olmakla birlikte, spor ve müzik gibi yaşam tarzı temalı öğelere özel indirimler sağlar.

En İyi Avustralya Kredi Kartları - Kategoriye Göre İnceleme

Aşağıda, belirli kategorilerdeki veya belirli kategorilerdeki en iyi kredi kartlarının bir listesini bulabilirsiniz:

# 1 - NAB Qantas İmza Kartını Ödüllendirdi

Puanlar için En İyi Kredi Kartı

Satın Alma Oranı: % 19.99 p.

Faizsiz Günler: 44days

Yıllık ücret: 295 dolar ilk yıl için, daha sonra 395 dolara atlıyor

Geç Ödeme Ücreti: 15 $

Bakiye Aktarım Hızı: % 0 p.a. % 2 bakiye transfer ücreti ile ilk 6 ay boyunca,% 21,74'e geri döner

Bu kategori için ya NAB Qantas Rewards İmza Kartı ya da Qantas Premier Platinum Kredi Kartı arasında seçim yapmak bir savaştı. Ama Qantas Premier Platinum Kredi Kartını Qantas puanları için Kategorinin En İyisi olarak atarken NAB Qantas ile gitmeye karar verdik.

Ancak bu iki kartın da ödül puanları kategorisinde ağır olduğu ve haklı olarak.

Harcama Gereksinimleri

NAB Qantas şunları yapmanızı sağlar: 120.000 bonus Qantas Puanı kazanın, harcama gereksinimlerini karşılayabildiğinizde. Bu gereksinimlerden biri, 12 ay boyunca açık tutabilmenizi şart koşar.

Gereksinimlerin yayılması şu şekildedir: 60 gün içinde kart sahibi 3.000 $ harcama gereksinimini karşılıyorsa (yalnızca uygun alışverişlerde) 90.000 bonus Qantas Puanı kazanırlar. Gerisi (30.000 bonus puanı) daha sonra kartın açıldığı tarihten itibaren 13. ayda kullanıma sunulur.

İlk yıldan sonra, kart sahipleri indirimli yıllık ücret $ 295, daha sonra 395 $ 'a döner. Bununla birlikte, yıllık ücret her iki şekilde de oldukça fahiş.

Harcanan her dolar için bir ödül puanı almanıza rağmen, bu maalesef sadece 20.000 dolar ve kazanılan puanlar her 1 dolarlık harcama için eşdeğer kalmaz. İlk 5.000 $ için 1 $ karşılığında 1 Qantas puanı kazanacaksınız, ancak daha sonra, her bir ifade dönemi için 5.001 $ ile 20.000 $ arasında harcanan 1 $ başına 0.5 Qantas Puanına geri dönecek.

Gördüğünüz gibi, bonus puanları almak için geçmeniz gereken harcama gereksinimleri ve şerbetçiotu biraz iffy. Dahası, kart, diğer kartların seyahat kredisi veya lounge kartı gibi güvenilir avantajlarından bazılarıyla birlikte gelmiyor.

Parlak nokta, 120.000 bonus puan kazanabiliyorsanız, bu sizi Melbourne veya Sydney'den Hong Kong'a ve premium ekonomi sınıfına geri götürmek için yeterli.

Sık Uçmanın Faydaları

Bu, kartta harcadıkları sırada puan toplamak ve aynı zamanda kartın diğer özelliklerinden de yararlanmak isteyen sık uçan yolculara fayda sağlamak için tasarlanmış bir karttır. Bu kart türünü kabul eden sanal tüm satış noktalarına sahip bir Visa kartı olması, ödül harcamalarına yeni bir destek sağlar.

Kartın diğer önemli özellikleri arasında 24 saat hizmet NAB Konsiyerj hizmeti seyahat ve diğer hizmetler konusunda yardımcı olmak. Ücretsiz sigorta, yurtdışı seyahatlerini kapsar ve önceden kart rezervasyonu yapılan seyahat satın alımlarınızda en az 500 $ kullandığınızda sağlanır..

# 2 - American Express Business Explorer

En İyi İş Kredi Kartı

Satın Alma Oranı: % 16,99 p.a.

Faizsiz Günler: 55 gün

Yıllık ücret: $ 395

Geç Ödeme Ücreti:

Bakiye Aktarım Hızı: N / A

Büyük avantajlar ve ticari sadakat bonusları, American Express Business Explorer Kredi Kartı ile gitmeye karar veren işletmeler için mevcut olan avantajlardan sadece birkaçı.

Özellikle her ay pahalı ve pahalı işletme satın alımları yapmanız gerekiyorsa, şirketinizin satın alma gücünü artırmak için bu kartı kullanın. İşletmeler 100.000'e kadar bonus Üyelik Ödül puanı kazanır.

Kart 15 Ocak 2020 veya daha önce başvurulursa ve 3 ay boyunca her ay en az 3.000 dolarlık harcama şekli kurulursa, harcanan her dolar için 2 üyelik ödül puanı sunarak çalışır. Buna karşılık, kadrosunun çoğu kartı sadece 2 aylık bir zaman aralığına izin verir.

Mevcut kart sahipleri bonus bonanzadan da hariç tutulmaz. 50.000 bonus puanı her 12 ayda bir kartlarına en az 100.000 dolar harcadıklarında kendilerine sağlanan avantajlar. Sosunun bir başka sırrı, hesabınıza ekstra ücret ödemeden çalışan kartları ekleyerek ödül kazanma gücünüzü daha hızlı artırabilmenizdir.

% 16.99'luk düşük faiz oranıyla 99'a kadar çalışan kartı ekleme fırsatı ile bu, şirketinizin cephaneliğinde bulunan en çok yönlü iş kredi kartlarından biridir. Ve oh, tüm çalışan harcamalarınız tek bir hesapta birleştirilerek, Avustralya'daki MYOB iş yazılımı çözümü aracılığıyla iş harcamalarınızı rahatlıkla izlemenizi sağlar.

Sağlanan gider takibine ek olarak, kazanılan üyelik puanları seyahatlerin yanı sıra havaalanı dinlenme salonu geçişleri ve ücretsiz sigortaya da konulabilir. Hepsinden iyisi, bu ödül puanlarını nasıl kullanacağınız konusunda çok çeşitli seçenekleriniz var.

Seçtiğiniz noktalara puan aktarmaya karar verebilirsiniz. 8 Havayolu İş Ortağı dizisi. Belki de David Jones'da çevrimiçi alışveriş, hediye kartları, havaalanı dinlenme salonu kartları gibi çeşitli ödüllerin yanı sıra kartlarınızdaki bakiyeyi ödemek için de kullanabilirsiniz..

Havaalanı salonları, Melbourne veya Sydney Uluslararası Havaalanlarındaki American Express Lounge'da seçim yapabilen 2 giriş içerir..

Diğer kredi kartlarının aksine, bu puanları, son kullanma tarihine sahip olmanın yanı sıra, elde edebileceğiniz puanları sınırlayan fark edilebilir sınırlar olmadan biriktirmenize izin verir..

Cömert bir karşılama bonusu sunmasına rağmen, yıllık ücreti 395 $ hala nispeten yüksek ve çok rekabetçi değil.

# 3 - Qantas Premier Platinum Kredi Kartı

Qantas puanları için En İyi Kredi Kartı

Satın Alma Oranı: % 19.99 p.

Faizsiz Günler: 55 gün

Yıllık ücret: 199 $

Geç Ödeme Ücreti:

Bakiye Aktarım Hızı: % 0 p.a. Ancak, kart sahibi bakiye havalesi borcu taşırken faizsiz günlerin yeni alımlar için geçerli olmadığını lütfen unutmayın.)

Qantas Premier Platinum Kredi Kartı basitçe sallanıyor! Bu kart size 120.000 bonus Qantas Puanı kazanın. Daha da anlatmalı mıyım?

İkna olmamanız durumunda, yıllık indirime tabi ilk yılla birlikte gelmesi ve uygun ürünlere harcadığınız her 1 $ için 2 puan kazanmanıza izin vermemize ne dersiniz? Bu kart, lüks avantajlar ve premium ödüller sunun Bonus puanlar ve özel Qantas teklifleriyle birlikte sık sık el ilanları için.

Bununla birlikte, Qantas puanları için neredeyse sınırsız olan bu potansiyel, her ay en az 1.500 ABD doları izin verilen satın alma işleminin toplam 120.000 bonus puanı ilk 6 aylık dönemde.

Her ay 20.000 puan alan kart sahibine, kartın onaylandığı tarihten itibaren (maksimum 120.000 bonus Qantas Puanına yaklaşarak) harcama gereksinimlerini karşılar. Bu nedenle, bonus teklifi yüksek olmasına rağmen, belirtilen koşullara uymanız için yine de dikkat etmeniz gerekir..

Bonus avantajları

İkramiyeleri arasında, her yıl Qantas Club veya Qantas tarafından işletilen bir kuruluş olması gereken Uluslararası Business Lounges'e 2 ücretsiz davet vardır.

Qantas Premier Platinum Kredi Kartı ile entegre diğer avantajlar ücretsiz seyahat sigortası, kart sahibi ve 8 yolcuya kadar seçilen Qantas ve QantasLink iç hat uçuşlarında% 20 tasarruf.

Bu kartla ilgili bir not, bakiye havalelerinde ilk 18 ay için% 0 faiz teklif etmesine rağmen, faiz ödemesinin bu ödemesiz dönem bittikten sonra nakit avans oranını yansıtmaya dönüşmesi.

Ayrıca, kartın üyelere çok fazla harcama yapmasını sağlayan en az 6.000 $ kredi limiti vardır. Ancak kapak tarafında bu yüksek kredi katı gerçekten ilgi duyan kişilerin, kredileri yıldız değilse, hak kazanmalarını engelleyebilir.

Bu karttan en iyi performansı elde etmek için, rekabetçi oranından yararlanmanız ve alabileceğiniz ödül bonuslarını artırmanız önerilir..

Fahri Mansiyon

Zaten Qantas American Express Ultimate Card'ı En İyi 3 Genel Karttan biri olarak belirledik, bu yüzden aşırıya kaçma olup olmadığından emin değiliz. Ancak şüphe götürmeyen şey, Qantas American Express Ultimate Card'ın lider kategori yarışmacısı olarak burada yer alma hakkını kazandığıdır..

# 4 - Bankwest Zero Platinum Mastercard

Seyahat için En İyi Kredi Kartı

Satın Alma Oranı: % 17.99 p.

Faizsiz Günler: 55 gün

Yıllık ücret: $ 0

Dış İşlem Ücreti: $ 0

Geç Ödeme Ücreti: 30 $

Bakiye Aktarım Hızı: % 2.99 p.a. 9 aylık bakiye transferleri.

Coğrafi rahatlık alanınızdan ayrılmanın ve normalde alışık olmadığınız fiyatlardan daha fazlasını ele almanın zorluğu ile seyahat etmek kendi başına yeterince zordur..

Neyse ki Avustralyalılar için, bir çift değil, bir seyahat sağlayarak seyahat zorluklarını azaltan bir kart var. üçlü tehdit eylemi performansı tasarrufu, ücretsiz avantajlar ve düşük oranlı bakiye transferleri.

Sitelerinde uygun bir şekilde tanımladıkları gibi, Bankwest Zero Platinum Mastercard, “çevrimiçi ve denizaşırı alımlarda çene düşüren ücretlerden değil, çene düşme manzarasının” keyfini çıkarmanızı istiyor.

Yurtdışı Seyahat

Bu hiç şüphesiz yurtdışı seyahatiniz için en iyi düşük kart arkadaşıdır. Sergi A: Birlikte gelen nadir kart türlerinden biridir yıllık ücret ve yabancı işlem ücreti yok de. Ancak, denizaşırı ATM'lerin kullanılması dahil, diğer ücretler ve ücretler geçerli olabilir.

Bu, seyahat ederken cebinizde bir delik yakan yabancı işlem ücretleri hakkında endişelenmenize gerek olmadığından sizi daha güçlü bir finansal zemine sokar.

Yabancı bir ülkedeyken zihninizi rahatlatmak için Bankwest Zero Platinum Mastercard, eyaletler arası uçuş rahatsızlık sigortasıyla birlikte size ücretsiz yurtdışı sigorta teminatı sunar. Ayrıca en az 6.000 $ kredi limitine sahiptir. önemli miktarda likidite yastığı yurt dışındayken.

Ancak, nasıl baktığınıza bağlı olarak, kredi puanınız özellikle yıldız değilse, bu kredi limiti için onay gereksinimini karşılamak zor olabilir.

Bankwest Zero Platinum Mastercard, hem yurtiçi hem de yurtdışı nakit avans tesisleri için hangisi daha büyükse,% 2 veya 4 $ talep etmesine rağmen, yurtdışı ATM para çekme ücretleri almaz. Giriş dönemi bittikten sonra kart, kart sahiplerini şarj etmeye devam eder.

# 5 - American Express Westpac Altitude Platinum Paketi

En İyi Ödül Kredi Kartı

Satın Alma Oranı: % 20.49 p.a. (American Express:% 20.24, Mastercard:% 20.49)

Faizsiz Günler: 45 güne kadar

Yıllık ücret: Westpac Altitude Platinum Mastercard için, ilk yıl için 150 $ (daha sonra 199 $). American Express Westpac Altitude Platinum Card için, ilk yılda 0 $, daha sonra 49 $ tahsil edilir.

Maksimum Ücretsiz Gün: N / A

Geç Ödeme Ücreti: 30 $

Bakiye Aktarım Hızı: % 0 p.a. ilk 12 aylık bakiye transferleri

American Express Westpac Altitude Platinum Bundle, Rakım Puanlarını kazanmak için birden fazla kartınızın olmasını sağlar. Mastercard sahipleri, American Express (Amex) dışında, harcanan her dolar için 1 ila 3 Rakım Puanı arasında değişen Rakım Puanları kazanabilir.

Başka bir deyişle, bir kart sahibi toplam 3.000 $ harcayarak 110.000 bonus puanı her kartta ilk üç ayda (90 gün). Bununla birlikte, tüm harcama gereksinimlerini karşılamanızın sorunlu olabileceğini düşünüyorsanız, satın alımlarınızı daha az titiz Mastercard gereksinimlerine odaklayın. Bununla birlikte, Mastercard ile kart sahipleri 80.000 puan alır, bu da çok daha düşük bonus eşdeğer miktar ve süre için.

Ayrı Ödül Hesapları

Dikkat edilmesi gereken başka bir şey, her iki kartın da aynı ödül programı ve hesabına bağlı olmasına rağmen, farklı ihraç şirketlerinden olduklarıdır. Bu nedenle, Amex American Express'ten olduğu ve Westpac Mastercard tarafından verildiği için iki farklı kredi kartı hesabı almak zorunda kalacaksınız. Bu, farklı ücretlerin, ödeme planlarının ve ayrı ekstrelerin yönetilmesini gerektirir.

Ancak, artışlar bu küçük rahatsızlıklardan daha ağır basmaktadır. Kart sahipleri, uygun alışverişlerde harcadıkları her dolar için Yükseklik Puanı kazanabilir ve ayrıca indirimli yıllık ücret ilk yılda 150 dolar. Ayrıca, ücretsiz seyahat sigortası içeren platin avantajlara erişim izni verilir.

Bu ücretsiz sigorta, uzatılmış garantiler, denizaşırı seyahatler ve satın alma güvenliği transit kazaları gibi diğer egzotik kolaylıkları kapsar. American Express Westpac Altitude Platinum Card iki kartı bir araya getirdiğinden, her birinin kendi kazanç oranları, ücretleri ve faiz oranları vardır. Bazı bölgelerde örtüşüyorlar, ancak ayrıldıkları alanları tanımlamalısınız.

# 6 - American Express Westpac Rakımı
Siyah Kredi Kartı Paketi® (Hız)

En İyi Hız Kredi Kartları

Satın Alma Oranı: % 20.49 p.a

Faizsiz Günler: 45 güne kadar

Yıllık ücret: Bu ilk yıl için azaldı - 399 $ p.a. ilk yıl içinde (Amex için - 99 $, Mastercard - 250 $, 50 $ Yıllık Hız Ödül Ücreti dahil).
İkinci yılda - 499 $, (American Express için 199 $ artı Mastercard®'da 250 $ da dahil olmak üzere 250 $, Velocity Rewards için katılım ücreti olan).

Maksimum Ücretsiz Gün: N / A

Geç Ödeme Ücreti: 15 $

Bakiye Aktarım Hızı: % 0 p.a. ilk 12 aylık bakiye transferleri

Bu, iki kartlık Amex ve Westpac paketinde çeşitliliği iki katına çıkarmanın eğlencesini birleştirir ve kayıt bonusu Hız Puanlarında 100.000'e kadar kazanmanıza izin verir. 31 Mart 2020'den önce başvurduğunuzda buna hak kazanırsınız.

Gereksinimleri ve müteakip onayı yerine getirdikten sonra, yıllık ücret yok ona bağlı. Ayrıca, kart sahipleri harcadıkları her dolar için 1.25 Hız Puanı kazanmaya hak kazanırlar. Sadece ilk 12 ayda potansiyel olarak 160.000 puan kazanabilirsiniz.

Westpac Altitude Black Mastercard® ön plana çıkıyor Kart sahiplerinin 80.000 Hız Bonus puan kazanması için. Bunu yapmak için, onaylandıktan sonraki 90 gün içinde izin verilen satın alma işlemlerinde 4.000 ABD doları harcamak zorundalar..

Öte yandan, hesabın onaylandığı tarihten itibaren 90 gün içinde kaldığı sürece, en az 3.000 $ uygun satın alma işlemi harcayan American Express Westpac Altitude Black Card üyeleri için 20.000 bonus vardır..

Eklenen Bonuslar

Bu kartla birlikte çok sayıda avantaj sağlanmıştır. iki Ücretsiz Economy koltuk yükseltme kuponları. Bunlara her yıl erişilebilir olmakla birlikte, yalnızca kart sahibi seçilen iç hat uçuşlarında kullanmak için Mastercard'larındaki Virgin Australia uçuşlarına harcadığında edinilebilir.

Kart sahipleri, her yıl Avustralya'nın uluslararası havaalanlarında American Express ile 2 ücretsiz salon ziyareti bile alıyorlar. Bir Black Mastercard, Virgin Australia’nın Yurtiçi salonuna 2 ücretsiz ziyaret kazanacaktır. Tabii ki, uygunluk kriterleri hala bunların her ikisi için de geçerlidir.

Bu kart paketinin dezavantajı, ilk yıldan sonra balayın azalmaya başlamasıdır. Kart sahipleri bir yıllık ücrette önemli artış 499 $ p.a. Bu, $ 199'a kadar yıkılıyor. American Express kartları için (bir önceki yıl 99 $ 'dan arttırılmış); 250 $ p.a. Mastercard® için. Dahası, Velocity Rewards katılım ücretinde ek 50 $ var, ancak bu sadece Mastercard® üyeleri için görünüyor.

Bazı benzerlikleri paylaşsalar da, örneğin satın almalardaki Faiz Oranları% 20,24 pa ile aynıdır (Mastercard® değişkenlerini değişken satın alma oranı olarak listeler), paketteki her iki kart da diğer önemli yollarla ayrılır: Amex için minimum kredi limiti 3.000 $ 'dır. Mastercard® 15.000 $ 'dan çok daha önemli.

# 7 - Milletler Topluluğu Bankası Düşük Ücretli Altın

En iyi faiz ücretsiz kredi kartı

Satın Alma Oranı: % 0 p.a. İlk 15 ay içinde, yetkisiz kullanım süresinden sonra% 19,74'e geri dönme.

Faizsiz Günler: 55 güne kadar

Yıllık ücret: İlk yılda 0 ABD doları, bir önceki yılda en az 10.000 ABD Doları harcamıyorsanız, daha sonra 89 ABD Doları tahsil edilir.

Maksimum Ücretsiz Gün: N / A

Geç Ödeme Ücreti: 20 $

Bakiye Aktarım Hızı: % 5.99 p.a. ancak sadece 5 ay boyunca, daha sonra 21.24 p.a.

Bir ile cömert tasarruf sağlar Alımlarda% 0 faiz oranı 29 Şubat 2020 veya daha önce başvurursanız, 15 ay gibi önemli bir süre boyunca geçerlidir. Bu, ilk yıl yıllık ücretlerinizde 0 ABD doları yanı sıra ücretsiz faiz oranları sunan birkaç karttan biridir..

Kart sahiplerinin akılda tutmaları ve bunlardan yararlanmaları gereken başka faydalı koşullar da vardır.

Başka Ne Bekleyebilirsiniz

Bu fırsattan yararlanan üyeler sadece bu ücretsiz yıllık ücret ödemesiz süreyi almayacak, ancak kart sahibinin önceki yıl için minimum 10.000 ABD doları harcama yapması durumunda kart yayıncısı her yıl yıllık ücretlerinden feragat etmeye devam edecektir..

Harcama sadece nakit avanslar ve alımlar için geçerlidir. Aksi takdirde, yıllık ücret yıllık 89 $ 'a kadar gider. Bu yıllık ücret avantajını genişletemeseler bile, kart sahipleri diğer değerli freebe'ler ve ödeme gibi avantajlar için hazırdır Uluslararası ücretler için% 0 (çevrimiçi alışverişleri de kapsar), artı ücretsiz seyahat ve satın alma sigortası.

Ne yazık ki, bu düşük veya var olmayan uluslararası ücretlerin ödemesi, sonunda daha pahalı kartlar tarafından sunulan diğer avantajları kaçırmak seyahat deneyimini geliştirmeye yönelik ödül programları gibi.

İlk 15 ay geçtikten sonra faiz oranı% 19,74'e döner. Ancak, standart faizsiz dönem.

Diğer özellikler

Bu bir Mastercard türüdür ödüllü çevrimiçi ve mobil uygulamalar bankacılık hizmetlerinize erişim kolaylığı sağlar. Denizaşırı seyahat sigortası 3 aydır sizi kapsar ve 90 ay içinde çalınması, kaybolması veya hasar görmesi durumunda satın aldığınız ürünlerin yerini alan veya onaran onarım koruması gibi sağlam bir sigorta poliçesi ile birlikte gelir.

Bu kart, faiz ve yıllık ücret hediyeleri için iyi bir engel olsa da, birleştirmek istediğiniz bir bakiyeniz varsa diğer kartlar daha rekabetçi. Ayrıca, mevcut alımlar (% 19,74) ve nakit avanslar (% 21,24) yüksek taraftadır..

Satın alma oranı yüksek olduğundan, bu kartı yalnızca her ay bakiyenizi tamamen ödemenizi sağlayabiliyorsanız almalısınız.

# 8 - Westpac Düşük Ücret Kartı

Bakiye Transferleri için En İyi Kredi Kartları

Satın Alma Oranı: % 13,74 p.a.

Faizsiz Günler: 55 gün

Yıllık ücret: 59 $ p.a.

Geç Ödeme Ücreti: 15 $

Bakiye Aktarım Hızı: % 0 p.a. ilk 16 aylık bakiye transferleri.

Neden bir denge transferi yapmanız gerekiyor? NerdWallet'teki kişisel finans arkadaşlarına göre, "Bakiye havalesi, borcu bir kredi kartından daha düşük faiz oranına sahip (tercihen% 0) farklı bir karta taşımanıza izin verir."

% 0 bakiye transfer oranı ile Westpac Düşük Ücretli Kart size tam olarak bunu sağlıyor. Düşük bir yıllık ücret ile, rekabetçi bakiye transferi, ve SmartPlan taksit seçenekleri, kart sahiplerine maliyetlerden muazzam tasarruf etme fırsatı sunuyor.

Dikkate Alınacak Diğer Maliyetler

Bakiye transfer oranı 16 ay sürmese de, cephanesinde nispeten düşük% 13,74 satın alma oranı gibi başka maliyet tasarrufu özellikleri vardır. Bu kart, minimum ekstra özelliklere sahip bir kart isteyen kişiler için mükemmeldir. rock alt ücretler yurtiçi veya yurtdışı% 2 nakit avans ücretleri gibi diğer işlemlerinin çoğuna eşlik eder.

Bununla birlikte, bir dezavantaj, bu açgözlü sıfır bakiye transferinin sonunda bir yüksek nakit avans oranı % 21.49 p.a. tanıtım süresi dolduktan sonra. Ama en azından bu oldukça mütevazı $ 59 yıllık ücretle tatlandırılıyor..

9 - American Express Düşük Fiyat Kredi Kartı

Yıllık Ücreti Olmayan En İyi Kredi Kartı

Satın Alma Oranı: % 8,99 p.a., 15 ay boyunca satın alımlarda% 0 giriş APR, daha sonra değişken APR,% 14,49 -% 25,49.

Faizsiz Günler: 55 gün

Yıllık ücret: $ 0

Maksimum Ücretsiz Gün: N / A

Geç Ödeme Ücreti: 30 $

Bakiye Aktarım Hızı: % 0 p.a. ilk 15 ay için denge transferlerinde, daha sonra% 1 ile.

Bir isimde olan Shakespeare ünlü bir şekilde sordu. Başka bir isimden bir gül hala tatlı kokuyorsa, American Express Düşük oran Kredi Kartı, yıllık ücret ödemeyen bir politikayı minimum ekstralarla birleştirerek maliyetleri düşürmenize yardımcı olma vaadini hala yerine getiriyor.

Rağmen, hayır fırfırlar bir kart, ancak satın alma ve geri ödeme sigorta koruma kapakları ile birlikte, mütevazı avantajları var.

Düşük oranlı faydasına dokunan bu avantajı, genellikle diğerlerinden daha fazla ihtiyacı olan ilk kez kart sahiplerine de kazandırır. Bu kart bir giriş% 0 p.a. faiz oranı yeni bir Amex kart sahibinin başvuru anında bakiye transferi talep ettiği ilk 12 ay boyunca.

Daha sonra% 1 bakiye transfer ücretine geri dönen bir kerelik teklif var. Maksimum 10.000 dolarlık bakiye aktarım limiti vardır. Ayrıca, genellikle 1000 ABD doları tutarında minimum kredi limiti vardır. ilk kart sahipleri için yeterli Muhtemelen hala kredi harcamalarını yönetme sorumluluğunu öğrenen.

Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bu birleşik özellikler, onu en rekabetçi düşük maliyetli kredi kartlarından biri yapar. Bununla birlikte, size nispeten nispeten vurmak gibi dezavantajları vardır. önemli miktarda 30 $ geç ücret cezası minimum ödemeleri kaçırırsanız.

Bu karta sahip olmanın bir diğer dezavantajı, America Express (Amex) kartlarının Visa veya Mastercard ile aynı geniş kabul görmemiş olmasıdır. Bununla birlikte, restoranlar, mağazalar ve süpermarketler gibi büyük perakendeciler gibi artan sayıda satış noktası.

Ona rağmen ödül programı yok, American Express ağı üzerinden bazı özel alışveriş teklifleri ve promosyonları ile birlikte gelir. Samsung Pay, Apple Pay veya Google Pay gibi sistemler aracılığıyla mobil ödemeler sunuyor.

Diğer avantajlar arasında çevrimiçi dolandırıcılık koruması, 24 saat hesap güvenliğine erişim sayılabilir. Aynı şekilde hesaba 4 ücretsiz kart sahibi eklemenize izin verir.

# 10 - NAB Düşük Oranlı Platin Kart

En İyi Düşük Faizli Kredi Kartı

Satın Alma Oranı: % 0 p.a. ilk 15 ay boyunca, daha sonra% 13,99'a geri döner.

Faizsiz Günler: 55 gün

Yıllık ücret: 100 $

Maksimum Ücretsiz Gün: N / A

Geç Ödeme Ücreti: 30 $

Bakiye Aktarım Hızı: % 0 p.a. 6 ay boyunca bakiye transferlerinde, ancak% 2 ücret. Bakiye Transfer Geri Dönüş Oranı varsayılan olarak% 21,74 nakit avans oranına geri döner..

NAB Düşük Oranlı Platinum Kart, kart için% 13,99 ile en düşük oranlardan birine sahiptir ve bu en iyi özellik değildir. Karta sahip olduğunuz ilk 15 ay boyunca, etkin bir şekilde alımlarda sıfır faiz ücreti oranı.

Yıllık 100 dolarlık bir ücretle bu kart, kredi kartı borcu olan ve% 0 p.a. bakiye transferi. Bununla birlikte, bundan yararlanmaya çalışanlar, 6 aylık bakiye transfer döneminin bitiminden önce bunu ödemek için strateji oluşturduklarından emin olmalıdırlar..

Bu süreden sonra nakit avans oranı% 21,74'e geri dönecek ve kalan bakiyeler normal oran üzerinden faiz çekmeye başlayacaktır. Buna ek olarak, dikkate alınması gereken% 2 bakiye transfer ücreti vardır.

NAB Ne Zaman Alınmaz

Bununla birlikte, büyük bir borca ​​maruz kalırsanız, borcunu ödemek için 6 aydan daha uzun süren bir kartı, özellikle orantılı bir ücretsiz bakiye transferi varsa, daha iyi düşünebilirsiniz. Ancak, NAB Düşük Ücretli Platin kart ile gitmeyi seçseniz ve 6 ay içinde borcu ödeyemeseniz bile, kart nispeten % 13.99 düşük satın alma oranı senin için hala iyi bir haber olmalı.

Rekabetçi faiz oranları, NAB kredi kartını kişisel sigorta, seyahat sigortası ve kişisel konsiyerj hizmeti gibi avantajlarla birinci sınıf bir kart haline getirmektedir. Ekstra ücret ödemeden başka bir kart eklemenize izin verir ve NAB dolandırıcılık koruması ile güçlendirilmiştir..

Bu NAB Savunma koruması dolandırıcılığı tespit etmek ve size hak ettiğiniz rahatlığı sağlamak için proaktif olarak çalışır. Ancak, herhangi bir ödül programından yoksun bir platin kartın tuhaflığını sunuyor.

Seyahat İçin İyi mi?

Bu kart aynı zamanda ideal bir seyahat arkadaşıdır. sağlam ücretsiz seyahat sigortası sen yokken seni korumak için. Bir kart sahibi, NAB Düşük Ücretli Platin kart ile planlama yaparken konaklama veya ulaşım maliyetlerine yalnızca 500 dolar harcarsa, yurtdışı sağlık harcamaları ve kayıp bagaj ve seyahat iptali gibi diğer olasılıklar karşılanacaktır..

Kart, toplamda yedi adet geniş kapsamlı, ücretsiz sigorta ürün yelpazesine sahiptir. Bu sigorta, eyaletler arası uçuş rahatsızlıklarını, ulaşım kazalarını, fiyat korumasını ve ev içi hırsızlığı kapsamaktadır..

Fiyat / satın alma koruma sigortası olduğu gibi oldukça dahice en iyi fırsatları yakalamanızı sağlar daha düşükse, ödenen fiyat ile ilan edilen fiyat arasındaki farkı iade etmek için NAB var olduğunu bulabilirsiniz. Avustralyalı üreticinin yeni ev aletleri garantisine ek olarak, NAB, üyelerine 12 ay daha ek bir garanti veren uzatılmış bir garanti sigortasına sahiptir..

Kredi Kartı Satın Alma Rehberi

Kredi kartları için alışveriş yaparken göz önünde bulundurmanız gereken çeşitli şeyler vardır. Genel kredi kartı türlerine, dikkat edilmesi gereken özelliklere ve sık sorulan sorulara göz atalım:

Kredi Kartı Çeşitleri

Sağladıkları krediye göre genellikle üç ana kredi kartı türü vardır:

 • Döner kredi: Bunlar maksimum borçlanma limiti ile birlikte gelir ve bu sınıra kadar alım yapmanıza izin verilir. Ancak, her ay minimum ödeme yapmak zorundasınız. Ödediğiniz tutar, ödenmemiş masraflarınızın tam tutarına kadar herhangi bir kısmı olabilir. Kısmi bir ödeme yaparsanız, bakiyenizin geri kalanını ileriye taşıyacak veya borcu devredeceksiniz. Çoğu kredi kartı döner kredi olarak sayılır.
 • Şarj kartları: Bu kartlar daha önce perakendeciler tarafından sadece kuruluşlarında kullanılmak üzere ortak bir temelde verilmişti. Ancak, şarj kartları şu anda oldukça nadirdir. Ödeme kartları, kredi kartları ile benzer şekilde kullanılmasına rağmen, bakiye taşımanıza izin vermezler: tüm masraflar her ay tam olarak ödenmelidir.
 • Servis kartları: Adından da anlaşılacağı gibi, bu kartlar elektrik, gaz, spor salonu, cep telefonu, kablo, internet ve benzeri gibi hizmetler ve kolaylıklar sağlayanlar gibi çeşitli servis sağlayıcılarla ilgilidir. Bu hizmetler genellikle aylık olarak ödenecekleri anlayışı ile sağlanır. Çoğu CRB ve kredi puanlama sistemi artık nihai hizmetinizin bir parçası olarak bu hizmet ödemelerinin geçmişini içeriyor.

Kredi Kartlarını Karşılaştırma

Kredi kartları bir dizi özellik ve özellik üzerinde karşılaştırılabilir. Daha fazla detaylandırılması gereken öğeler hakkında kısa bir yorum ekledik:

 • Önerilen Kredi puanı
 • İçin harika
  • Seyahat
   • Kartlar, havaalanları ve otellerle ödül kazanmanıza izin verir
  • Bakiye transferi
   • Özellikle sıfır veya düşük oranlarla kredi kartı borcunu ödemek için iyi
  • Ödüller
   • Nakit iade ve seyahat ödülleri gibi avantajlar sunar
  • Bonus teklifleri
   • Kaydolma bonusları, nakit veya fayda kazanmak için sınırlı süreli teklifler sunar
  • Nakit para
  • Gaz
  • Olumsuz kredi
  • Düşük Faiz / Sıfır Yüzde
   • Mevcut borcunuzu birleştirmek veya büyük satın alma kalemlerini ödemek için bu kartı kullanın
 • Yıllık ücret
  • Ücretsiz, 0 TL
  • İlk yıl için feragat
 • Bonus Teklif
  • Bir defalık bonusun tadını çıkarın
 • Ödül Oranı
 • Giriş Nisan
 • Giden APR
 • Satın Alma Oranı

Kredi Kartı SSS

Başlarken - Kredi Nasıl Çalışır??

Herhangi bir şeyin amacı yanlış anlaşıldığında, kötüye kullanım olasılığı artar. Bu nedenle, bir kredi kartının etkin ve sorumlu kullanımında ilk adım, kartın nasıl çalışacağını anlamaktır.

“Kredi kartı teminatsız bir kişisel kredidir.” Plastik olmasına rağmen, kredi kartına iki ucu keskin bir kılıca verdiğinizle aynı dikkat gösterilmelidir. Çünkü ikincisi gibi, nasıl kullanmayı seçtiğinize bağlı olarak size yardımcı olabilir veya zarar verebilir.

Herhangi bir teminat ile teminat altına alınmamış bir kredi olarak, tek bir banka kredi güvenilirliğini değerlendirmek ve böylece maruz kalma riskini en aza indirmek anlamına gelir finansal yükümlülüklerinizi ele itibarını değerlendirmektir.

Dedikleri gibi, geçmiş eylem gelecekteki davranışların en iyi göstergesidir. Bu nedenle, iyi bir kredi puanı ve geçmişini korumak çok önemlidir çünkü potansiyel kredi verenlere - bu durumda kredi kartı veren şirket - iyi bir borçlanma ve geri ödeme kaydına sahip olduğunuzu gösterir..

İyi veya mükemmel kredi, birçok para tasarrufu fırsatı için birincil bir geçittir. Kredi güven ve itibara dayandığı için, faturalarınızı zamanında ödeyerek ve ödenmemiş borcu asgariye indirerek yükümlülüklerinizi yerine getirmek iyi bir kredi geçmişi için tariflerdir.

Bu nedenle, bu bölümden yalnızca bir şey öğrenirseniz, kredi kartlarının sağladığı tasarruf ve ödül fırsatlarından yararlanmak için, yükümlülüklerinizi yerine getirerek sorumlu bir şekilde yaşamanız gerekir..

Kredi puanınızı belirlemek için kullanılan bilgiler şu tarihsel ayrıntılardan bazılarını içerir:

 • Adınızda açılan kredi kartı hesaplarının sayısı ve borçlanma limitleri ve bu hesapların tahakkuk etmiş olduğu bakiye gibi finansal detaylar.
 • Aylık ödemelerin derhal ödenme, geç kalma veya tamamen kaçırma.
 • İflaslar, araba hacizleri ve ipotek hacizleri gibi finansal aksaklıklar ve bunların ciddiyeti yaşayıp yaşamadığınız.
 • Sizin tarafınızdan alınan krediler ve ne ölçüde geri ödendikleri.

Bu liste ayrıntılı değildir, ancak puanınızı sağlıklı tutmak için izlemeniz gereken şeylerin bir göstergesini vermelidir.

Avustralya'da Kredi Puanımı Nasıl Bulabilirim?

Bunu yapmak için, Avustralya devlet kurumu web sitesinde listelenen akredite kuruluşlar olan ulusal bir kredi raporlama gövdesinden (CRB) bir kredi raporu talep etmeniz yeterlidir..

Şu anda listelenenler şunlardır:

 • Equifax, telefon numarası: 138332
 • Experian, telefon numarası: 1300 783684
 • illion, telefon numarası: 1300744806

Equifax (eski adıyla Veda) Avustralya'nın en büyük kredi raporlama bürosudur ve sizi 0 ile 1200 arasında bir sayı olan Equifax Skoruna göre puanlar.

Kimlik bilgilerini vermeniz gerekir, böylece sizi tanımlayabilirler, ancak genellikle hızlı bir süreçtir ve tam kredi raporunuzu gösteren hemen bir geri bildirim ve sonuç almalısınız..

David Gewirtz
David Gewirtz Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me