BetterNet Review – Gizliliğe Değer Verirseniz UZAK DURUN

Herhangi bir VPN'in, hatta ücretsiz bir VPN'nin hiç birinden daha iyi olduğunu düşünüyorsanız, tekrar düşünün. Bazılarında bok faktörü çok yüksek.

İncelemelerimizi okuduğunuzda, göreceğiniz ortak bir ileti dizisi vardır. Oldukça sık hiçbir VPN ücretsiz bir VPN'den daha iyi değildir. Betternet bir kez daha ücretsiz bir VPN hizmetidir görüşümüzü doğrular.

Betternet VPN logosuÜcretsiz VPN'ler size dünyadaki tüm avantajları sunabilir. Ancak, özgür olmalarının bir nedeni var. Bir şekilde para kazanıyorlar. Genellikle, verilerinizi satarak veya size bir ton reklam göstererek. Hizmetleri genellikle güvenli değildir, sınırlı sayıda sunucuları var ve iyi çalışmıyorlar.

Kredisine, Betternet, verilerinizi korumak için incelediğimiz diğer ücretsiz VPN'lerden daha iyi bir iş çıkarır. Ancak bu incelemeyi okurken, neden en iyi ücretsiz VPN'ler listemize Betternet'i dahil etmediğimizi göreceksiniz..

Betternet Kimdir?

Bu, Betternet'i ilk kez duymuş olabilirsiniz. Muhtemelen, 2015'in ortalarında sahneye çıkan nispeten yeni bir şirket oldukları için. Şirketin kuruluşundan bu yana, yavaş yavaş büyüyorlar.


betternet vpn avantajlarıTabii ki, insanların kendilerine çekilmelerinin başlıca nedeni VPN tamamen ücretsiz. Android'den Mac'e ve Windows'a kadar çeşitli platformlarda kullanılabilir. Chrome tarayıcıda ve Firefox'ta kullanılabilecek uzantılar bile var. Bunların hepsini bir kuruş bile ödemeden alırsınız. Güzel olan şey, kaydolmaya gerek olmamasıdır, bu nedenle adınız veya e-posta adresiniz gibi kişisel bilgileriniz yoktur..

Artıları:

 • Ücretsiz bir VPN

Eksileri:

 • Uygulamada kötü amaçlı yazılım var
 • Belirli verileri saklar
 • Üçüncü tarafların verilere erişimini sağlar
 • IPv6 ve IPv4 sızıntıları
 • DNS sızıntıları
 • Yavaş hız
 • Sık sık kesilen bağlantılar

Betternet VPN Nasıl Para Kazanır?

betternet kurulumu

Betternet web sitesine göre, bu hizmet ücretsizdir, çünkü ücretsiz sponsorlu uygulamalar sunarlar. Mobil uygulamayı indirdiğinizde bir "uygulamayı yükle" düğmesi görürsünüz. Düğmeye tıklayarak, yükleyebileceğiniz diğer uygulamalar için reklamlar alırsınız. Her uygulama yüklediğinizde Betternet nakit para kazanır.

Videolar sunuyorlar. Uygulamayı yüklediğinizde, "kısa bir video izleyin" yazan bir düğme görürsünüz. Videoyu izleyerek Betternet'in para kazanmasına yardımcı olursunuz.

betternet vpn parası

Betternet, bu modelin onlar için iyi çalıştığını iddia ediyor. Kullanıcılar önerilen uygulamaları yükler ve Betternet ışıkları açık tutabilir. Müşterilerinin desteği ve sadakati sayesinde hizmetlerini sonsuza kadar ücretsiz tutacağına söz veriyorlar. Onlar ayrıca amaçlarının kâr etmek değil, sadece bakım maliyetlerini karşılamak olduğunu iddia etmek.

İlginçtir ki Betternet kısa süre önce “premium versiyonunu” tanıttı. Bu hizmet, ücretsiz hizmetin karşılamadığı giderleri karşılamak için oluşturulmuştur. Sunucu eklemeye yardımcı olmak ve kullanıcılar için en yüksek kalitede hizmet sunmak için tasarlanmıştır.

Bununla ilgili bir takım sorunlarımız var. İnsanların ücretsiz bir VPN kullandığınızda ürün olduğunuzu söylediğini duymak çok yaygındır. Temel olarak, bunun anlamı Betternet sell gibi ücretsiz VPN'ler verilerinizdir. Gerçek müşterilerini satıyorlar. Reklamverenlerin size erişmesini sağlarlar. Bu, odaklamanın size iyi bir ürün sunmak değil, reklamverenlerin iyi bir ürüne, paranıza erişmesini sağlamak olduğu anlamına gelir..

Kötü Amaçlı Yazılım Galore

betternet vpn sıralaması

“Android VPN İzni Etkin Uygulamaların Gizlilik ve Güvenlik Riskinin Analizi” başlıklı akademik bir makalede kötü amaçlı yazılım söz konusu olduğunda Betternet VPN ne kadar tehlikeli.

Akademik makale Betternet'in 13 farklı antivirüs programı tarafından kötü amaçlı yazılım. Bu çalışma, Google Play gibi bir hizmette derecelendirmelerin ötesine bakmanın önemini vurgulamaktadır. Kullanıcılar yazılımı çok yüksek olarak derecelendirebilir, ancak bunun nedeni yazılımın kendilerine verebileceği zararı ve gizliliklerini bilmemesidir..

Betternet VPN'ye Güvenmeli misiniz??

betternet gizliliğiŞimdiye kadar muhtemelen bu konuda nasıl hissettiğimizi biliyorsunuz. Ancak birkaç dakikanızı ayırıp Betternet’in gizlilik politikasına bakmak ve incelediğimiz en iyi VPN'lerle nasıl karşılaştırıldığını görmek istiyoruz.

Hemen yarasa, gizlilik politikasına baktığımızda, endişe duymamızı sağlayan bazı şeyler görüyoruz. Betternet VPN sizi tanımadıklarını söylüyor. Ancak, paylaştığınız ve ürün reklamlarını desteklemek için kullandıkları bilgileri topladıklarını söylemeye devam ederler. Diğer bir deyişle, bilgilerinizi alıp başkalarına veriyorlar.

betternet üçüncü taraf politikasıŞartlar ve Koşullarının .8.2'sini okuduğunuzda, ücretsiz hizmetlerini kullanırken kişisel bilgilerinizin bir üçüncü taraf içerik sağlayıcısı tarafından kullanılabileceğini açıkça belirtirler. Üçüncü taraf bir ürün veya hizmet kullanmayı veya bu taraflarla herhangi bir şekilde etkileşim kurmayı seçerseniz, Betternet VPN'nin güvenliğiniz için hiçbir sorumluluğu yoktur.

En azından seni uyarıyorlar.

Betternet Neden Uygulamaları Üzerinde Kötü Amaçlı Yazılım ve İzlemeye İzin Verir??

Bu araçlar verilerinizi toplamasına olanak tanır. Bu, ücretsiz VPN uygulamalarından para kazanmaları için en iyi yoldur. Verileriniz toplandıktan sonra, algılanabilir beğenilerinize göre uyarlanmış reklamlarla satılabilir veya sizi hedeflemek için kullanılabilir. Bu sırayla İnternet için gelir. Gerçek şu ki, bu indirdiğiniz ücretsiz uygulamaların çoğu için iş modeli.

Bu Ücretsiz Hizmet, Ücretli Hizmet Daha İyi mi?

Premium Betternet VPN'ye erişmek için önce ücretsiz VPN'yi indirmeniz gerekir. Kurulduktan sonra, yükleme işleminden geçmek için gereken adımlar size verilir.

Burada, yedi günlük denemeyi başlatma seçeneği sunulur. Ancak, denemeye başlamadan önce, Betternet'e bir sürü kişisel bilgi verin.

betternet vpn ücretsiz deneme sürümü

Ödediğiniz fiyat, ürüne ne kadar süre abone olduğunuza bağlı olarak değişir. Ne kadar uzun abone olursanız, sadakat indiriminiz o kadar büyük olur. Size bir ay, altı ay veya bir yıl abone olma seçeneği sunulur.

Bir aylık fiyat $ 11.99. Ancak, peşin yıl için ödeme yaparsanız, aylık fiyat 2,99 $ düşüyor. Yedi günlük denemeyi seçerseniz ve aboneliğinizi iptal etmezseniz, aboneliğiniz otomatik olarak $ 11,99 oranında yenilenir.

Ödeme yönteminizi girdiğinizde, otomatik olarak yinelenen bir faturalandırma işlemi ayarlarsınız. Abonelik sona ermeden sözleşmeyi iptal etmeyi unutursanız, Betternet sizden başka bir süre için ücret alacaktır, bir ay, altı ay veya yıl.

Betternet’in geri ödeme politikasına göre, mevcut abonelik ödeme tutarınızın orantılı bir geri ödemesini alabilirsiniz. Şartlar ve koşulların ihlali nedeniyle hesap feshedilirse, geri ödeme yapılmaz. Tüm geri ödemeler Betternet'in takdirine bağlı olarak yapılır ve herhangi bir nedenle veya hiçbir nedenle geri ödemenizi reddetme hakkını saklı tutarlar.

Güvenlik ayarları

Betternet VPN istemcisini kurduktan sonra, öldürme anahtarı, başlatma kontrolü ve kaçak koruma seçeneği olmadığını öğrenmek sizi şaşırtabilir. SIFIR güvenliği olduğu için mi alıyoruz?

Belirtildiği gibi, yedi günlük ücretsiz denemeye kaydolduğunuzda, ödeme ayrıntılarınızı ele almanız gerekir. Bu, Betternet'te bir hesabınız olmadığı için ilgilidir. Ödemelerinize bakmak, faturaları incelemek veya hizmeti iptal etmek için oturum açacağınız bir yer yok.

Bir mobil cihazdan abonelikleri iptal etme seçeneği vardır. Peki ya masaüstünüzde ödeme yaptıysanız? Güvenlik nedeniyle, denemeyi kullanmaya ve kredi kartınızla ödeme yapmaya karar verirseniz, hizmeti bir veya iki gün boyunca test edin ve gerekli olduğunu düşünüyorsanız hemen iptal edin. Bu, hizmetten kurtulmanın rigmarole'ından geçmek için size zaman verecektir..

Betternet’in Sunucuları Nerede?

betternet konumları

Ücretsiz hizmeti kullandığınızda, bağlandığınız sunucuyu seçme seçeneği yoktur. Premium seçeneğini kullanırken, şu konumlarda bulunan sunucuları bağlayabilirsiniz:

 • Birleşik Devletler
 • Kanada
 • Hollanda
 • Almanya
 • Japonya
 • Birleşik Krallık

Belirli sunucuları seçmenize izin verilmiyor, yalnızca bölgeler.

Sunucu Hızı

betternet hız sonucuÜcretsiz sürümle veya ücretli sürümle ilgileniyor olsak da sunucu hızı sorunluydu. Ağı değerlendiren bir temel hız testi aşağıdadır.

betternet hız sonucu 2Ve burada Betternet'teki en iyi sunucuya bağlı.

Avrupa'daki veya ABD'deki sunuculara bağlanmaya çalışın, DNS hatasını sık sık alıyorsunuzs. Hizmetlerine bağlanabildiğinizde, aldığınız sonuçlar çok tutarsız.

Nihai Kararımız Nedir??

Oh kesinlikle Betternet'i seviyoruz ve herkesin ücretli hizmeti kullanması gerektiğini düşünüyoruz. Siz oradayken, bir silah alın ve kendi ayağınızı da vurun.

Hayır, ama cidden, Betternet, bugüne kadar incelediğimiz en kötü VPN'lerden biri. Sunucular güvenilmez. Destekleri çok az veya hiç yok. Hiçbir özellik yok ve gizlilikle ilgili birçok endişe var. Akış sitelerinin engellemesini kaldırma söz konusu olduğunda, sonuçlar en iyi ihtimalle sorgulanabilirdi. Ve coğrafi kısıtlamaların üstesinden gelebilseydik bile, sunucu hızı o kadar yavaştı ki akış tamamen imkansızdı.

Sadece zencefilli ekmek evinde bitirmek için, ücretsiz şekerleme ile cezbedilmiş olanlar için kötü hissediyoruz. Lütfen o insanlardan biri olma

Başka Bir Alternatif - NordVPN

Kaliteli bir VPN hizmeti arıyorsanız, NordVPN'yi öneririz. NordVPN'in dünya çapında 5.000'den fazla sunucusu var, net bir kayıt politikası yok, benzersiz müşteri desteği sunuyor, coğrafi kısıtlamaların üstesinden gelmek için özel olarak tasarlanmış sunuculara sahip ve makul fiyatlı.

NordVPN kullanıcı dostudur ve basit bir yazılıma sahiptir. Müşterilerinin gizliliğini korumaya kararlıdırlar.. Bununla üst seviye VPN, gizli ücretler veya maddeler hakkında endişelenmenize gerek yoktur. Ürünleri satmaya çalışmazlar ve hizmeti tek bir abonelikle beş cihaza kadar kullanabilirsiniz..

NordVPN’in sunucularının her biri Netflix gibi hizmetlerde coğrafi kısıtlamalarla karşılaşır. Panama'da oldukları için, gizliliğinizden ödün vermekle tehdit eden bir dizi hükümet gözetim programından korunursunuz.

NordVPN mükemmel müşteri desteğine sahiptir ve 7/24 canlı sohbet sunar.

P2P hizmetlerine izin verir ve ayda 2,99 dolar ile ayda 11,99 dolar arasında değişen planlar sunar. Ve bu fiyat piyasadaki diğer VPN'lerden biraz daha pahalı olsa da, VPN'lerle, sizin için ne ödeme yaptığınızı hatırlamak önemlidir..

Ara sıra, ücretsiz daha loftier bir fiyata geliyor. Gizliliğinizi ciddiye alın ve iyi bir VPN'e yatırım yapın. Büyük bir felaketin ne olabileceğini önleyin. İle git NordVPN.

David Gewirtz
David Gewirtz Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me