CyberGhost – İyi ama Harika Değil (Komple Test Sonuçlarımız)

Bu oldukça iyi. Mükemmel değil, dikkat et ama oldukça iyi. Çok daha fazla para için daha kötüsünü yapabilirdin.

Cyberghost, web sitesinde “sivil hakların, özgür bir toplumun ve sansürsüz bir internet kültürünün büyük destekçisi ve destekçisi” olduğunu savunuyor.

Bize göre, başlamak için oldukça iyi bir yer.

Bu Romen şirketi 2011 yılında kuruldu, ancak yakın zamanda Crossrider Limited ve Robert Knapp tarafından satın alındı. Bu nedenle, şirketin VPN hizmet sıralamasında daha da yüksek olmasına yardımcı olabilecek sürekli gelişen hizmetler sunmaya hazır görünüyorlar. CyberGhost hizmetlerini sağladığını iddia ediyor dünya çapında 20 milyondan fazla insan. Ayrıca, CyberGhost, OpenVPN ve IPSec ile sağlam protokoller sunar. AES-256 bit şifreleme ile gizliliğinizin ve anonimliğinizin bu hizmetle sağlandığını görmek kolaydır.


CyberGhost, sörf yaparken IP adresinizi etkili bir şekilde gizlemek için tasarlanmıştır ve bir kill anahtarının eklenmesi, gerçek konumunuzu ve kimliğinizi ortaya çıkarmadan endişelenmeden göz atabileceğiniz anlamına gelir.

CyberGhost'a eşzamanlı olarak bağlanan yedi cihaza bile sahip olabilirsiniz, bu da çok sayıda bilgisayar, tablet ve akıllı telefonu olan herkes için mükemmeldir.

Cyberghost Genel Bakış

FeaturesInformation
Kullanılabilirlik: Kullanımı kolay
Günlük İlkesi: Günlük politikası yok
Sunucu Boyutu: 3000 ++ sunucu
Sunucu Dağıtımı: 59 ülke
Destek: Canlı sohbet
torrenting: İzin
Yayın Akışı: İzin
VPN protokolü ve şifreleme: OpenVPN, L2TP ve IPSec protokolü; AES 256 bit şifreleme
Merkez: Romanya
Fiyat: $ 2.75 / ay
Resmi internet sitesi: https://www.cyberghostvpn.com

Çoklu Platform Dostu Bir Çözüm

cyberghost nasıl çalışırCihazlarınız Mac, Windows, iOS veya Android kullanıyor olsun, CyberGhost ile uyumludur. İleri düzey kullanıcılar ayrıca Linux aygıtlarını bağlama ve hizmeti bir yönlendiriciye bağlama yeteneğini takdir edeceklerdir.

Diğer endüstri liderleri kadar kapsamlı olmasa da, CyberGhost ayrıca dünya çapında nispeten sağlam sunucu seçeneklerine sahiptir. Tüm bunlar uygun bir fiyata mevcuttur, ancak kesinlikle ücretsiz bir VPN değildir..

Diğer VPN sağlayıcıları, daha geniş sunucu ağlarına ek olarak, biraz daha iyi güvenlik protokolleri ve biraz daha hızlı veri aktarım hızları sunar. Her şeye rağmen, CyberGhost şüphesiz sağlam bir seçimdir.

Güvenlik ve Şifreleme

çatlak AES-256

CyberGhost, diğer bazı sağlayıcıların yaptığı aşırı önlemlere güvenlik önlemleri almasa da, yine de endüstri lideri koruma sağlar. Bu, aşağıdakiler de dahil olmak üzere çeşitli VPN protokollerini içerir. çok tercih edilen OpenVPN protokolü. IPSec ve L2Tp de diğer birkaç modelle birlikte mevcuttur. Uygun protokolü seçebilmek çok daha sofistike kullanıcılar için büyük bir artı.

Güvenilir protokollere ek olarak, AES-256 bit şifreleme alırsınız. Bu, hükümet ve ordu tarafından yaygın olarak kullanılan bir şifreleme türüdür. Web trafiğinizin olacağına güvenebilirsiniz neredeyse kırılmaz bir seviyede şifrelenmiş.

Bir VPN'ye ek olarak TOR kullanmayı tercih ederseniz, CyberGhost sizin için iyi bir seçimdir. Bu VPN, TOR ile mükemmel uyumludur. Daha fazla güvenlik ihtiyacı duyanlar, Çift Şifreleme özelliğini kontrol etmek isteyebilir, bu da kimlik doğrulama verilerinin ve VPN verilerinin şifreli olduğu anlamına gelir..

CyberGhost’un Sunucu Konumları

Şu anda, CyberGhost bir toplam 3.066 sunucu. Bu, çoğu VPN sağlayıcısının sunabileceğinden çok daha fazlasıdır, ancak en iyi VPN şirketlerinden bazılarının sunduğu kadar iyi değildir. CyberGhost’in sunucuları 59 ülkeye dağılmıştır ve şirket sürekli olarak artan konum çeşitliliğinde daha fazla sunucuyu çevrimiçi hale getirmeye çalıştıklarını söylüyor.

ABD'de, CyberGhost 500'den fazla sunucuyu yönetiyor ve Kanada'da 89 sunucu daha var. Meksika'da sunucuları yok, ancak Kosta Rika'da 10 tane var. Güney Amerika'daki kapsama alanı diğer sağlayıcılarla karşılaştırıldığında oldukça iyidir. Sunucular Kolombiya, Brezilya ve Şili'de bulunmaktadır.

Diğer birçok VPN şirketinde olduğu gibi, Afrika'daki kapsama alanı oldukça sınırlıdır. Bununla birlikte, sunucular Güney Afrika ve Kenya'da bulunmaktadır. Ortadoğu'da da benzer şekilde temsil edilmiyor, dokuz sunucu İsrail'de ve 10 tanesi Pakistan'da bulunuyor, bu da birçok VPN sağlayıcısı arasında olağandışı bir içerme.

Her Yerinde Sunucular

cyberghost sunucu konumları

Avrupa kapsamlı bir şekilde kapsanmaktadır Portekiz'den Ukrayna'ya ve İzlanda'dan Yunanistan'a. Arnavutluk, Bosna-Hersek, Belarus, Kıbrıs, Estonya, Litvanya, Letonya, Moldova, Makedonya, Sırbistan, Slovenya ve Slovakya gibi daha küçük ülkeler bile kapsanıyor.

Hong Kong, Endonezya, Hindistan, Japonya, Güney Kore, Malezya, Singapur, Tayland ve Vietnam'da bulunan sunucular, Asya bölgesinin iyi temsil edildiği anlamına gelir. Yeni Zelanda ve Avustralya da benzer şekilde yüzlerce sunucu tarafından karşılanmaktadır.

Bazı VPN servis sağlayıcıları fiziksel ve sanal sunucuların bir kombinasyonunu kullanır. Fiziksel sunucular aslında atandıkları coğrafi konuma yerleştirilir. Bununla birlikte, sanal sunucular herhangi bir yerde olabilir ve VPN servisinin sunucunun bulunduğunu söylediği ülkede bulundukları gibi görünmesini sağlayan bir yazılımla yüklenebilir.

Bu uygulamada doğası gereği yanlış bir şey yoktur. Bununla birlikte, bazı VPN kullanıcıları web trafiğinin hangi ülkeden yönlendirildiğinden endişe duymaktadır. Onların bakış açısına göre, fiziksel sunucularla ilgilenmeyi tercih ederler, böylece verilerinin tam olarak nereye gittiğini bilirler.

CyberGhost, fiziksel ve sanal sunucuların bir kombinasyonunu kullanır. Şirket temsilcisi, sunucularının çoğunun fiziksel olduğunu belirtiyor. Ancak, sunucularının neredeyse 350'sinde bir dereceye kadar sanallaştırma var. Bunun endişe duyduğu kullanıcılar, bu sanal sunucuların aslında ülkede açıklandığı gibi bulunduğunu öğrenmekten mutluluk duyacaktır..

CyberGhost ile BitTorrent veya P2P kullanma

dosya paylaşımı vektörCyberGhost'taki kişiler, çevrimiçi deneyimleri sırasında müşterilerinin mümkün olan en fazla özgürlüğe sahip olmalarını istiyor gibi görünüyor. Sonuç olarak, P2P dosya paylaşımına ve BitTorrent'e bu hizmet aracılığıyla izin verilir. Diğer sağlayıcılar kullanıcıları bu amaçla belirli sunucularla sınırlayabilir veya diğerleri bu etkinliğe tamamen izin vermez, CyberGhost böyle bir kısıtlama kullanmaz.

Birçok kişi ayrıca CyberGhost'un akış deneyimini geliştirmek için özel olarak tasarlanmış sunucuları kullandığını bilmekten mutluluk duyacaktır. Netflix, Amazon Prime veya diğer akış hizmetlerini izlerken VPN'lerini kullanmak isteyen insanlar için harika bir haber.

CyberGhost Hız Test Sonuçları

Genel olarak, CyberGhost oldukça iyi bir özellik paketi sunuyor. Hız bölümünde işler biraz parçalanıyor gibi görünüyor. VPN'yi açmadan önce yapılan testlerde 98.71 Mbps indirme aktarım hızı ve 53.00 Mbps yükleme aktarım hızı verildi. CyberGhost'u açmak, işlerin anıtsal olarak yavaşladığı anlamına geliyordu. New York'ta ABD sunucusuna bağlanmak 18.41 Mbps indirme ve 7.12 Mbps yükleme hızlarıyla sonuçlandı.

cyberghost hız testi sonucuBu düşük veri aktarım hızları ile ücretsiz bir VPN de kullanabilirsiniz. Amsterdam'da bulunan bir sunucu kullanılırken işler düzeldi. İndirme hızları 51,10 Mbps'ye, yükleme hızları 21.10 Mbps'ye değiştirildi.

Hong Kong ve Londra'daki hız testlerinin sonuçları daha kötüydü. Hong Kong, yükleme hızları için Londra'daki ortalama 5.63 Mbps ve 15.65 Mbps indirirken, 4.0 Mbps bölgesinde neredeyse aynı indirme ve yükleme hızlarına sahipti..

CyberGhost’un Günlük Kaydı Politikası

Herhangi bir VPN sağlayıcısının sunabileceği en kritik özelliklerden biri, müşterileri üzerinde kayıt tutmamalarıdır. Sonuçta, insanların ilk etapta bir VPN kullanmayı seçmelerinin nedeni, gizliliklerine yönelik saldırıları en aza indirmektir. Hassas verilerinin risk altında olmadığını ve çevrimiçi ortamda nasıl zaman geçirdiklerini hiç kimsenin yakından takip etmediğini bilmek istiyorlar..

Bu çok önemlidir, çünkü VPN sağlayıcıları İnternet Servis Sağlayıcılarının yaptığı gibi kayıtlar tuttuysa, VPN'nin amacını bozacaktır. Kolluk kuvvetleri veya diğer resmi makamlar bir VPN şirketinden müşteri kayıtları talep etmeye karar verirse, sağlamak için çok az kayıt olması veya hiç kaydı olmaması her zaman tercih edilir.

Buna göre, VPN servislerinin “kayıt tutmama” politikaları hakkında övünmeleri beklenmedik değildir. Bu politikalar nadiren sıkı bir şekilde takip edilmektedir. Bunun yerine, gizlilik politikasına veya hizmet şartlarına bakmak, bazı VPN sağlayıcılarının aslında oldukça kapsamlı kayıtlar tuttuğunu ortaya koyuyor.

cyberghost yorumuBu DEĞİL CyberGhost için durum. Romanya'daki konumları bu duruma kesinlikle yardımcı oluyor çünkü bu ülke 14 Göz izleme ağının bir parçası değil. Diğer uluslarla fazla veri paylaşmıyorlar, ve veri ve kayıt tutma ile ilgili yasaları neredeyse sıfırdır. Bu, çevrimiçi etkinliklerinizin daha sonra erişilebilecekleri bir yerde izlenmediği ve depolanmadığına güvenebileceğiniz anlamına gelir.

CyberGhost, web sitelerinde izleme verileriyle ilgili olmadıklarını açıkça ortaya koymaktadır. Bu, kullanıcının tarama geçmişinin, verilerinin içeriğinin ve hatta arama tercihlerinin hiçbir kaydı olmadığı anlamına gelir. Şirket bağlantı günlüklerini bile tutmuyor, bu yüzden kimse internette ne zaman ve ne kadar süre oturum açtığınızı izlemiyor.

CyberGhost için Fiyatlandırma Seçenekleri

CyberGhost için tüm faturalandırma seçenekleri, şirketin sunucularının her birine erişim ve aynı anda yedi cihaza kadar bağlanın. Müşteri desteği 7/24 sunulmaktadır ve Mac, Windows, iOS, Android ve daha fazlası ile uyumlu uygulamalar mevcuttur.

cyberghost fiyatlandırma

Bir aydan aya ödeme yapmayı seçen müşteriler her ay 11.99 dolar ödeyecek. Hizmetten bir yıl veya daha fazla satın alan kişiler için indirim uygulanmaktadır. Bir yıllık paket aylık 4,99 dolar, iki yıllık paket aylık 3,79 dolar. En ucuz anlaşma, üç yıllık paketle ayda 2,75 $ 'a gitmek.

CyberGhost’un oldukça yavaş veri aktarım hızları göz önüne alındığında, ürünün sizin için gerçekten uygun olduğundan emin olana kadar bir, iki veya üç yıllık bir taahhütte bulunmak mantıklı olmayabilir. Daha büyük bir paket satın almadan önce hizmeti denemek için kendinize zaman vermek amacıyla bir aylık bir abonelik satın almak en iyisi olabilir. Alternatif olarak, hizmeti tutmamaya karar verirseniz tüm paketlerde 30 günlük geri ödeme yapılabilir.

Ödeme seçenekleri arasında PayPal ve kredi kartları bulunur. Gerçekten anonim kalmak istiyorsanız, o zaman ayrıca Bitcoin kullanarak ödeme yapabilirsiniz.

CyberGhost Önerilen mi - Evet

Bir VPN olarak, CyberGhost bunun için çok şey yapıyor. Güvenliği AES-256 bit şifreleme ile sağlamdır ve aralarından seçim yapabileceğiniz çeşitli VPN protokollerine sahip olmak kesinlikle güzel. Bu protokollerin OpenVPN ve IPSec'i içermesi güvenlik konusunda endişe duyan insanlar için harika bir haberdir. Ayrıca, çift şifreleme seçeneği, totaliter rejimlerin meraklı gözlerinden kaçınmak isteyen insanlar için özellikle değerli olabilir..

cyberghost proCyberGhost'u çekici bir VPN seçeneği yapan bir başka şey de olumlu kullanıcı deneyimi. Kurulumu ve başlatılması son derece kolaydır, yani beş dakikadan daha kısa bir sürede çalışmaya başlayabilirsiniz.

CyberGhost uygulamasının içindeyken kullanılabilirlik harika. Her şey parmaklarınızın ucunda gibi görünüyor ve en temel işlemleri nasıl tamamlayacağınızı anlamak için çok fazla av yapmak zorunda kalmayacaksınız. Kullanıcılar bunu isterse, uygulamayı tek bir tıklamayla otomatik olarak başlayacak şekilde yapılandırmak mümkündür..

CyberGhost’un günlük kaydı politikası da kesin artı, özellikle gizlilik ve çevrimiçi anonimlik konularına gerçekten duyarlı olanlar için. Ancak, bu şirket hız konusunda gerçekten tökezliyor. 3.000'den fazla sunucudan oluşan bir ağa sahip bir VPN, daha iyi aktarım hızları sunabilmelidir. Bir VPN kullanıldığında biraz yavaşlama bekleniyor, ancak CyberGhost hız testi sonuçları hayal kırıklığı yaratan bir şey değil.

Kullanıcı deneyimlerinin bilgisayar sistemine ve kullanıcının dünyanın neresinde olduğuna bağlı olarak büyük ölçüde değişebileceğini unutmayın. Kuşkusuz, CyberGhost, tarama deneyimlerinden hızla memnun olan binlerce müşteriye sahiptir. Burada gösterilen test sonuçları, hizmetten memnun değilseniz CyberGhost’un geri ödeme politikasını aklınızda tutmak isteyebileceğinizi gösterir.

Hız sorunları bir yana, CyberGhost ücretli bir VPN hizmetinden bekleyebileceğiniz tüm özellikleri ve güvenliği sunar. Buna göre, CyberGhost önerilir.

David Gewirtz
David Gewirtz Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me