En İyi Avustralya ISS’leri

yavaş internet hızları görüntüsüÇoğu Avustralyalı gibi, ev tabanlı İnternet bağlantımla mücadele ettim.


Bu blogu ve birkaç çevrimiçi işletmeyi oluştururken, yavaş İnternet bağlantımın bazı ciddi hayal kırıklıklarına neden olduğu zamanlar oldu.

Klavyemi masaya vurarak biraz hayal kırıklığı yaşıyoruz. Bunun gibi bir ��

Ev ofis hızımı araştırma ve optimize etmeye çalışırken Avustralya ISP'leri ve NBN planları hakkında bir sürü araştırma yaptım..

Avustralya ISS'lerinin Dünyası

İnternete sürekli erişim olmadan canlı yaşamı hayal etmek zordur. 2020'den itibaren 14,7 milyondan fazla Avustralyalı'nın evinde veya işyerinde İnternet var. Bu, evlerin ve işletmelerin yaklaşık yüzde 88'inin birbirine bağlı olduğu anlamına gelir.

İnternet kullanımı Avustralya genelinde eşit bir şekilde dağılmış olup, Tazmanya'daki insanlar ülkenin çoğundan daha az İnternet kullanmaktadır. Telstra Corporation Limited, ülkedeki internet de dahil olmak üzere en büyük telekomünikasyon sağlayıcısıdır.

Avustralya, gelişmiş ülkeler arasında en düşük İnternet hızlarına sahip olduğu konusunda bir üne sahiptir. Rusya, Macaristan ve Kenya gibi ülkelerin arkasında. Çoğu İnternet abonesinin hızı saniyede 24 Mb ile saniyede 100 Mb arasındadır.

Son zamanlarda yapılan bir araştırma, Avustralya'yı dünyadaki en yavaş 62. İnternet olarak belirledi. Ah ��

Telstra Corporation Limited telekomünikasyonda en büyük isim olmasına rağmen, adada faaliyet gösteren bir dizi yeni ve köklü İnternet sağlayıcısı var. Doğru olanı seçmek zor olabilir. Piyasayı daha iyi anlamanıza ve iyi bir karar vermenize yardımcı olmak amacıyla Avustralya telekomünikasyonunun en büyük oyuncuları hakkında bazı bilgiler derledik.

Bu şirketleri kısaca incelemeye ek olarak, Avustralya'da mevcut olan İnternet seçenekleri ve bunların aldığınız hizmeti nasıl etkileyebileceği hakkında bazı bilgiler de ekledik..

���� Top 10 İnternet Sağlayıcıları Avustralya ����

Avustralya'daki en iyi 10 İnternet servis sağlayıcısını, daha büyük tanınmış isimlerden bazılarıyla başlayıp daha az popüler seçeneklerden bahsedeceğiz..

1. Telstra - En İyi Genel Bağlantı / Hız

Avustralyalılar interneti düşündüklerinde, Telstra'yı düşünüyoruz. Aslında, Avustralya'daki İnternet bağlantılarının yüzde 40'tan fazlası Telstra ile.

Telstra, en pahalı İnternet seçeneklerinden bazılarını sunmaktadır. ADSL 2+, NBN veya kablo ile birlikte gelen 100 GB'lık bir plan için fiyatlandırma ayda 70 dolardan başlıyor.

Bu, inceleyeceğimiz diğer şirketlerin bazılarından çok daha pahalı.

Telstra, kaliteli ve tutarlı hizmet konusunda bir üne sahip eski bir şirket arıyorsanız iyi bir seçimdir. Telstra iyi NBN akşam hızları sunar. Yoğun saatlerde maksimum bağlantı hızının yüzde 80'ini tanıtırlar.

Telstra mobil planları hızlı bir 4GX ağına erişim sunar. Bazıları mobil geniş bandı evlerinin yerine kullanmayı seçti.

Müşterilerinin aldığı ekstra avantajlardan bazıları ucuz film biletleri, presell konser biletleri ve bazı spor etkinliklerine indirimli bilet.

2. Optus - Mükemmel Hizmet / Hızlar

Telstra Avustralya'da telekomünikasyonun kralıysa, Optus veliaht prenstir. Ülkenin en iyi bilinen ikinci İnternet sağlayıcısıdır. İtibarı, inşa edilmesi yıllar süren bir şeydi. Aslen 1981 yılında AUSSAT adı altında kuruldu. 2001 yılında Moniker Optus'u aldı.

Optus, müşterilere NBN ve ADSL planları da dahil olmak üzere eksiksiz hizmet gamı ​​sunar. Mobil planlar ve mobil geniş bant planları mevcuttur. Optus, yüksek kaliteli müşteri hizmetleri sunmak için bir üne sahiptir. Müşterileriyle telefon, sosyal medya, sohbet programları ve mağazalarında sohbet etmeye isteklidirler..

Optus öncelikle geleneksel sabit hat Internet planları ve cep telefonları sağlayıcısı olarak bilinir. Ancak, dallanıyor ve daha fazla ev kablosuz ürünleri sunuyorlar. Planları rekabetçi bir şekilde fiyatlandırıldı ve çoğu kablosuz seçeneklerini ADSL, NBN veya kablolu İnternet'e çekici bir alternatif olarak gördü.

3. TPG - Katı NBN Paketi Seçimi

Avustralyalılar TPG'yi düşündüğünde, akla ilk gelen kelimelerden biri ucuz. TPG, mevcut en ucuz NBN planlarından bazılarına sahiptir. TPG, hizmet planlarında iki milyondan fazla müşteriye sahiptir. Planlar, düşük başlangıç ​​fiyat noktaları ve ek ekstralar olmaması nedeniyle popülerlik kazanmıştır.

Ucuz olmasının yanı sıra TPG NBN servisi de hızlı. 2020'de yapılan performans testleri, NBN'deki TPG hizmetlerinin müşterilere reklamlarının maksimum yüzde 86'lık indirme hızlarını sağladığını gösterdi. Bu rakiplerinden daha iyi olmasa da iyidir. Tabii ki, bu sayılar düzenli olarak dalgalanabilir.

TPG, müşterilere üç NBN hız katmanı sunar:

 • Temel NBN 12
 • Standart Artı NBN 50
 • Premium NBN 100

Bu planlar sınırsız veriyle gelir. Makul bir ücret karşılığında kullanıcılar sabit hatlar ve mobil cihazlar ekleyebilir.

4. iiNet

İnternetinizle birlikte bir eğlence planı istiyorsanız iiNet sizin için iyi bir seçenektir. Sınırsız veri iiNet planı satın aldığınızda, Getirme TV set üstü kutusuna erişebilirsiniz. Bu şirketin en çekici özelliklerinden biri de Çıplak DSL hizmetleri sunmalarıdır. Bu, ekstra telefon hattı kiralama ücreti ödemeden DSL Internet alabileceğiniz anlamına gelir. Çoğu Avustralyalı bunu seviyor çünkü çoğu insan sabit hatlarını terk ediyor ve sadece cep telefonları kullanıyor.

5. Dodo

Dodo, daha büyük rakiplerinden bazılarıyla aynı pazarı ele geçirmese de, büyük bir müşteri tabanı oluşturdu. Vocus Communications'ın bir yan kuruluşu olarak iPrimus ve diğer iletişim şirketlerini yöneten aynı şirkete aittir..

Dodo, ev İnternet, cep telefonu planları ve ev enerji ve sigorta ürünleri sunmaktadır. Sundukları İnternet hizmetine ek olarak, insanları Dodo'ya çeken şey, bir haneye kilit hizmetlerinin çoğunu tek bir faturada sunmalarıdır..

Dodo'nun sunduklarının kalbi geniş bant İnternettir. NBN, ADSL 2+ ve mobil İnternet hizmetleri dahil olmak üzere eksiksiz bir ürün yelpazesine sahiptirler. Birden fazla İnternet paketi ve yalnızca İnternet planları vardır. Dodo, adadaki en ucuz geniş bant seçeneklerinden bazılarına sahiptir.

6. Vodafone

Çoğu kişi Vodafone hakkında düşündüklerinde internet hizmeti hakkında düşünmez. Bu şirket adını mobil şirket olarak oluşturdu. Ancak, son yıllarda Vodafone, NBN planlarını sunmaya başladı ve şapkasını İnternet iş oyununa fırlattı.

Vodafone basit bir fiyatlandırma modeline sahiptir. Tüm planlarında sınırsız veri var. Tek yapmanız gereken ödemek istediğiniz hızı ve fiyatı belirlemektir. Seçenekler NBN 25 ile NBN 100 arasında değişir. Biraz kazma yaparsanız, Vodafone'un ucuz bir NBN 12 planına sahip olduğunu göreceksiniz. Bir bütçeyle İnternet arıyorsanız, bu iyi bir seçenektir.

7. Ait

Herkesin hoş karşılanmasını sağlayan bir isim ile Belong, Avustralya'daki yeni ISS'lerden biridir. 2013 yılında lanse edilerek ADSL 2+ planlarına ayda 50 $ veya ayda 65 $ karşılığında teklif vermiştir. Bu planlar sırasıyla 70 GB ve 250 GB teklif etti. Ne yazık ki, lansmanında sadece Sydney metropol bölgesinde yaşayanlar bu hizmetten yararlanabilir.

Bununla birlikte, NBN kapsamı genişlemeye başladığında Belong, Avustralya'nın büyük bir bölümünde NBN planları ve ADSL planları sunmaya başladı. 2020'den itibaren Belong basit ve basit teklifine sadık kalmıştır. Bir sınırsız veri planı seçeneği, NBN hizmeti için üç seçenek, iki ADSL 2+ planı ve üç Sim mobil planı vardır.

Avustralya'nın her zamankinden daha fazla geniş bant sağlayıcısı var, bu yüzden Belong gibi yeni sağlayıcılar pazara girmenin yollarını bulmak zorunda kaldı. Belong’un şöhret iddiası, Netflix'i bir bütçeyle yayınlamak için etkili bir yol sunmasıdır. İki veya üç kişilik bir aile, Standard Plus 40 Mbps hizmetini kullanarak kolayca akış gerçekleştirebilir. Kesintisiz 4K / UHD’nin akışını arayan daha büyük evler, 80 Mbps Premium planından yararlanır.

Belong tarafından sunulan temel planlar cazip olsa da, müşteri hizmetlerinde yetersiz kalıyorlar. Kötü iletişim ve yavaş yanıt süreleri hakkında bir takım şikayetler var.

8. Aussie Geniş Bant

Aussie Broadband, Avustralya'daki internet sağlayıcıları için yeni bir firmadır. İsim tanımada eksik oldukları şey, hızla itibar kazanıyorlar. Aussie Broadband müşterileri, bu ISS'nin hizmetinin performansı hakkında nasıl endişe duyduğunu sıklıkla yorumlar. Forumlardaki müşterilerle iletişiminden görülebileceği gibi müşterileriyle aktif olarak ilgilenmektedir..

9. Exetel

2001 yılında kurulan Exetel, Avustralya'da 300.000'den fazla iş ve konut müşterisine sahip oldu. Bu, sert bahçeleri yapan ve birkaç yıldır var olan bir şirket.

Rakipleri gibi, NBN 50 planlarına NBN 100 planlarına kadar başlayan çok sayıda NBN planı katmanı sunuyorlar. NBN 25 veya NBN 12 planları sunmazlar, ancak kablosuz geniş bant hizmetleriyle bütçe müşterilerini yakalamayı seçtiler. 12 aylık bir sözleşme ile modem alırsınız ve kurulum ücreti ödemek zorunda kalmazsınız. Ayda yaklaşık 40 $ karşılığında 250 GB veri elde edersiniz.

Taahhüt yapmaktan utanan kullanıcılar, aynı geniş bant servisini sözleşme yapmadan alabilirler, ancak modem için yaklaşık 100 $ ödemeniz gerekecektir. Bu seçenekleri kullandığınızda, veri ayırmanızı izlemeniz gerekir. Tahsisatınızın üzerinden geçerseniz, 10 GB için 10 ABD Doları tahsil edilecektir. Ve hızınız 12 Mbps'den 256 kbps'ye düşecek.

Exetel, müşterilerine ADSL planları, fiber planları ve mobil geniş bant planları da sunuyor. İncelediğimiz birçok ISS'de olduğu gibi, Exetel bir ev VoIP paketi, mobil planlar ve paketlenmiş bir paket olarak bir ev hattı planı sunuyor.

10. SpinTel

SpinTel, Avustralya'da muhtemelen hiç duymadığınız en iyi ISS'lerden biridir. Money Magazine gibi ünlü finansal dergiler, düşük maliyetli İnternet seçenekleri sunmak için SpinTel'e birçok kez ödül verdi.

Rakiplerinin çoğuna benzer şekilde SpinTel, NBN, mobil geniş bant planları ve ADSL 2+ dahil olmak üzere çeşitli hizmetler sunmaktadır. Evdeki kablosuz geniş bant hizmetleri, modem aracılığıyla geniş bant gücü sağlar. Bu, tüm evi İnternet üzerinden paylaşmanıza olanak tanır. SpinTel telefon planları sattığından, İnternet'ten alışveriş yaparken bir BYO telefon planı paketleyebilirsiniz.

Farklı İnternet Hizmet Türleri Ne Anlama Geliyor?

Avustralya'daki en iyi İSS'leri gözden geçirdiğimizde şunları konuştuk:

 • ADSL İnternet
 • Kablolu İnternet
 • NBN
 • Ev kablosuz geniş bant
 • Sabit kablosuz
 • Uydu NBN

Tüm bu terimler kafa karıştırıcı olabilir. Bu terimlerin her birinin gerçekte ne anlama geldiğini incelemek ve aldığınız İnternet hizmetini nasıl etkilediğini görmek için birkaç dakikanızı ayıralım.

ADSL İnternet Nedir?

Avustralya'da adsl internet hatlarını gösteren resimAsimetrik Dijital Abone Hattı olarak da bilinen ADSL Internet, geleneksel telefon hatlarını kullanarak yüksek bağlantı hızları sağlamak için oluşturulmuş bir teknolojidir. Bu, çevirmeli Internet tarafından sağlanan hızlardan çok daha yüksek hızlara izin verdi.

Geniş bant hızını mümkün kılan şey ADSL teknolojisi. Web 2.0'ın arkasındaki güçtür.

Dünyanın bazı bölgelerinde, ADSL İnternet'in yerini fiber İnternet bağlantıları almıştır. Yine de, Avustralya'nın birçok yerinde, ADSL günün teknolojisi. Ne olduğunu ve nasıl çalıştığını anlamak, eviniz veya işiniz için bir bağlantı seçerken size yardımcı olabilir.

ADSL Hattı Nedir??

Fiber optik teknolojileri, fiber optik kablolar gerektirir. Buna karşılık, ADSL esnek bir teknolojidir. Onlarca yıldır sabit hatlarda kullanılan bakır telefon hatlarını kullanıyor. Bakır hatlar üzerinden bilgi yüksek hızlarda gönderilir, böylece kullanıcılar Netflix'i izleyebilir, e-posta gönderebilir ve çevrimiçi çalışabilir.

Teknoloji ilk olarak 1988'de piyasaya sürüldü, ancak teknolojinin kök salması yıllar sürdü çünkü konuşlandırılması pahalı. Özel ekipmanların geliştirilmesi ve üretilmesini gerektiren sezgisel sinyal işleme gerekliydi. 2000'li yılların başlarında, çoğu alan ADSL teknolojisine geçti.

ADSL Ağ KapsamıADSL Nasıl Çalışır??

ADSL, uyumlu bir şekilde çalışması için çoklu teknolojiler gerektiren karmaşık bir sistemdir. Evinizde bir ADSL modeme sahip olmanız gerekir. Evinizdeki modem, yerel telefon santraline bağlı olan genellikle kategori beş veya kategori altı kablolar gibi bükülmüş bir çift bakır telefon kablosu ile bağlanır. Oradan, evinizdeki bakır tel ve bölgenizdeki ev ve işyerlerinden gelen bakır teller bir DSLAM'a veya bir dijital abone hattı erişim çoklayıcısına bağlanır.

Evinizde bulunan modem DSLAM'a veri gönderip alıyor. İleri ve geri gönderilen sinyaller, sesli telefon iletişimi için kullanılanlardan farklı bir frekans kullanır. Bu nedenle telefon görüşmeleri ve İnternet sinyalleri aynı hat üzerinden aynı anda gönderilebilir. Sinyaller değiş tokuşa ulaştığında, farklı ağ teknolojileri tarafından bölünür ve işlenirler. Bu, telefon üzerinden veya diğer uçta bir web sunucusuyla iletişim kurmanıza olanak tanır.

ADSL İnternet Hızını Etkileyen?

Bağlantı için kullanılan bakır kabloların sınırlamaları nedeniyle ADSL İnternet hızları 50 Mbps'yi geçemez. ADSL bağlantılarını etkileyebilecek, çoğu tüketicinin kontrolü dışında olan başka faktörler de vardır..

Bağlantınız “kapaksız” ise, maksimum 10 Mbps hızında kesilir. Dolu bir bölgede birden fazla yerel bağlantı aynı bant genişliğinden çekilir. Bu, sınırlı miktarda bant genişliği kullanmaya çalışan daha fazla insan olduğu anlamına gelir.

Öte yandan, sınırlı bir ADSL bağlantısının bir alandaki eşzamanlı bağlantı sayısı üzerinde sınırları vardır. Bunlar 40 Mbps'ye kadar hızlara ulaşabilir, çünkü aynı hat için yarışan çok fazla kullanıcı yoktur.

ADSL hızı, eviniz ile telefon santrali arasındaki mesafeden etkilenir. Mesafe ne kadar uzak olursa, bağlantı o kadar yavaş ve bağlantı o kadar güvenilir olmayabilir. Döngü genişleticiler, daha uzun hatlarda sinyal gücünü artırmak için kullanılabilir. Ancak, kısa çizgiler her zaman daha iyidir.

ADSL hatlarındaki gelişmeler, uzun mesafelerde yüksek hızlı İnternet sunmayı daha güvenilir hale getirdi. Yine de, 10 mil veya daha fazla ayrılmış bağlantılar mesafe nedeniyle bozulmaya ve hız kaybına maruz kalacaktır..

Kablo İnternet Nedir?

kablolu internetin nasıl çalıştığını açıklayan resimKablolu İnternet, size İnternet vermek için evinize kablo sağlamak için kullanılan aynı koaksiyel kablo ve ağı kullanır. İnternet servis sağlayıcınız koaksiyel kablo üzerinden bir veri sinyali gönderir. Sinyal modeminize iletilir.

Modeminizden bilgisayarınıza veya yönlendiricinize bir ethernet kablosu bağlanır. Yüksek hızlı İnternet'inizi buradan alabilirsiniz. Yönlendiriciniz Wi-Fi sinyalinizi evde yayınlayacak.

Kablolu TV hizmeti, koaksiyel kablonun bant genişliğinin yalnızca küçük bir bölümünü kullanır. Bu nedenle İnternet hizmeti aynı ağı kullanarak çalışabilir. Kablo ağları ülke geneline yayılmıştır ve Avustralya'yı dünyanın geri kalanına bağlamak için kullanılır. Kablolu İnternet, sinyalin bireysel kullanıcılar arasında eşit dağılımını sağlar. Ayrıca, daha fazla ödeme yapan kullanıcıların daha yüksek bant genişliği almasını sağlar, bu da daha yüksek hızlar anlamına gelir.

Kablolu İnternet, Diğer İnternet Formlarından Nasıl Farklıdır??

Uydu, fiber optik, kablo ve ADSL birçok benzerliği paylaşır. Uydu İnternet, uydu İnternet'e doğrudan tercih edilebilir, çünkü uydu İnternet doğrudan olmayan bir sinyal sunar, yani iletim sırasında parazit olabilir. Kablolu İnternet'in doğrudan bağlantısı vardır, yani yüksek hızlarda güvenilir sinyal.

Fiber optik İnternet kabloları 50 Mbps ile 2.000 Mbps arasında değişen yükleme hızlarına ulaşabilir. Bu, kablolu internetten alacağınızdan çok daha hızlıdır. Dezavantajı, fiber ağların hala genişlemesidir ve Avustralya genelinde, özellikle kırsal alanlarda erişilebilir değildir..

Kablo İnternet Kimin İçin Uygun?

Kablolu internet, hızlı bir geniş bant bağlantısı sunar. DSL hizmetlerinden 10 kata kadar daha hızlı olabilir. Kablolu İnternet, video oyunları oynarken ve çevrimiçi canlı video teknolojisini kullanırken kesintisiz hizmet almak isteyenler için mükemmeldir. Şu anda kablolu internet üzerinden sunulan ve geleneksel telefon hatlarının maliyetinin çok altında net iletişim sağlayan bir dizi telefon hizmeti vardır..

NBN Nedir?

NBN'nin ne olduğunu derinlemesine anlatmaya çalışırsak zaman bize başarısız olur. İşte Reader’ın Özet sürümü. Ulusal Geniş Bant Ağı, Avustralya'daki hükümet tarafından giderek yaygınlaştırılan bir ağdır. NBN'nin amacı Avustralya'daki her eve ve ofise yüksek hızlı bağlantılar sağlamaktır. Ayrıca telefon ve ISS'lerin evlere ve işletmelere eğlence, e-sağlık, güvenlik ve daha fazlasını sunmalarına izin veriyor.

NBN Hangi Teknolojileri Kullanıyor??

NBN aşağıdakiler de dahil olmak üzere birden fazla teknoloji kullanır:

 • Tesislere kadar fiber
 • Düğüme lif
 • Binaya Fiber
 • Hibrit fiber koaksiyel
 • Sabit kablosuz
 • Uydu

Çoğu sakin ve işletme ilk üç teknolojiden birini kullanacak.

NBN tarafından oluşturulan ağ, dünyanın geri kalanına daha iyi bağlantılar sunarak Avustralya ekonomisini ileriye taşımak için tasarlanmıştır. Çoğu insan NBN'yi İnternet'e bağlanma, arkadaşlarınızla ve ailenizle iletişim kurma ve akış hizmetlerini izleme yöntemi olarak kullanır.

Bir ev veya işletme NBN'ye bağlandıktan sonra, ev sahiplerinin yeni bir NBN planı ve modem satın almaları gerekir. NBN, kullanıcıların her zamanki gibi web'de arama yapmaya devam etmelerini sağlar, ancak daha kararlı bir ağ ve daha yüksek hızlarla.

NBN, ISP'lere onları yeniden paketleyen ve halka satan dört hız katmanı satıyor. Seçenekler şunları içerir:

 • NBN 12
 • NBN 25
 • NBN 50
 • NBN 100

NBN'den sonraki sayılar saniyede megabit anlamına gelir. Temel olarak, bu sayı size şeyleri ne kadar hızlı indirebileceğinizi söyler. Sayı ne kadar yüksek olursa, bilgileri o kadar hızlı indirebilirsiniz. NBN 50 planını satın alırsanız, eski ADSL planlarından daha yüksek bir İnternet hızına sahip olacaksınız. Dört kişilik bir ailenin interneti serbestçe kullanmasına izin vermek yeterlidir.

NBN Uydu ve Sabit Kablosuz Planlarından Kimler Yararlanır??

Kablosuz sinyalleri Avustralya'nın kırsal bölgelerinde yaşayanlar için idealdir. Kabloları evlerimize kadar çalıştırmak fiyat düşürücüdür, bu nedenle kablosuz sinyaller performanstan ödün vermeden İnternet'ten yararlanmamıza izin verir.

Telefonunuzdaki mobil İnternet ile karşılaştırabilirsiniz. Ülke çapında NBN'nin bir parçası olan büyük iletim kuleleri vardır. Evinizde bir anten veya alıcı var. Eğer kalabalık bir bölgede yaşıyorsanız, aynı anda birden fazla eve hizmet veren tek bir iletim kulesi olabilir.

Ülkenin uzak bölgelerinde yaşıyorsanız, NBN hizmetiniz Sky Muster olarak bilinen bir uydu aracılığıyla teslim edilir. Evinizin çatısında bir anten olacak ve sinyal evden uzaydan geçecek. Teknoloji fütüristik görünüyor. Sinyal çok uzak mesafelerde ilerlediğinden, sinyalin ne kadar hızlı gidebileceğinin sınırları vardır.

Ev Kablosuz Geniş Bantından Kimler Yararlanır?

Avustralya kara hızları söz konusu olduğunda arzulanan bir şey bıraksa da, Avustralya gezegendeki en iyi cep telefonu ağlarından bazılarına sahiptir. Birçok kişi, kablosuz geniş bant kullanmanın NBN gibi sabit bir hizmete bağlanmak yerine çok daha iyi olduğunu fark ediyor..

Ev kablosuz geniş bant planları, mobil geniş bant planları ile birçok benzerliği paylaşır. Ancak, kablosuz planlarda daha fazla veri bulunur ve ayda 200 GB'a kadar kapasite sunar. Ayrıca, kablosuz geniş bant planları, NBN'ye bağlandığında kullanacağınızla karşılaştırılabilir bir Wi-Fi yönlendirici ile birlikte gelir. Bunlar, evinizin her odasında sinyal almanızı sağlayan güçlü donanım parçalarıdır.

Kablosuz geniş bant planları, NBN planları için ödeyeceğinizden biraz daha pahalıdır. Ancak, daha fazla kişi bunları kullanmaya başladığında, bu planların fiyatının düşmeye başlaması bekleniyor.

SSS: En İyi İnternet Planını Nasıl Seçebilirim?

Avustralya'daki en iyi İSS'ler hakkında kısa bir inceleme yaptık. Şimdi, eviniz için yeni bir İnternet planı seçerken göz önünde bulundurmanız gereken birkaç noktayı tartışmak istiyoruz. Göz önünde bulundurmanız gereken üç temel faktör vardır. İçerirler:

 • İhtiyacınız olan veri miktarı
 • NBN planınızın hızı
 • Bir sözleşme imzalayıp imzalama

İSS Planım için Ne Kadar Veriye İhtiyacım Var??

Bu sorunun cevabı hane halkından hane halkına değişecektir. 2018'de ortalama bir Avustralyalı hane halkı her ay yaklaşık 85 GB geniş bant veri kullandı. Bununla birlikte, çoğu insan interneti bir yardımcı program olarak görüyor. Hiç kimse sabit bir miktar elektrik almak istemez, eğer bu sabit miktarı aşarlarsa elektriğin kapatılacağını bilir. Benzer şekilde, çoğu insan internetlerinin her zaman açık olmasını ister. Bu yüzden çoğu sınırsız veri seçer.

Şu Anda Ne Kadar Veri Kullanıyorsunuz?

Sınırsız verilerin sizin için uygun olmadığını düşünüyorsanız, bir veri planının ne kadar büyük olduğunu bulmanın en iyi yolu eski İnternet faturalarınıza bakmaktır. Bunlar genellikle aylık kullanımınıza sahiptir. Basılı bir kopyanız yoksa, bu bilgiyi İSS'nizin web sitesinde bulabilmeniz gerekir.

Veri Kullanımını En Aza İndirme Adımları

Kullandığınız veri miktarı sizi şaşırtıyorsa ve daha ucuz bir plan için ödeme yapmak istiyorsanız, İnternet kullanımınızda bazı değişiklikler yapabilirsiniz. Örneğin, sosyal medyada videoları asla otomatik oynatılmayacak şekilde ayarlayın. Ayrıca, Netflix akış kalitenizi gözden geçirin. Kalite ne kadar yüksek olursa, o kadar fazla veri kullanırsınız. Film indiriyorsanız, HD yerine SD olarak indirin. İTunes'daki HD kalitesinde bir film yaklaşık 4 GB, SD kalitesinde bir film ortalama 1,5 GB.

NBN Planınız Ne Kadar Hızlı Olmalı?

Bu, Avustralyalılar için zor bir soru olabilir, çünkü en uzun süre İnternet bağlantımızın ne kadar hızlı olduğunu seçemedik. Ancak, şimdi NBN bize bir seçenek sunuyor.

Bizim için ne kadar hızlı olduğumuzu belirlerken dikkate almamız gereken iki faktör var. Düşünmek istediğimiz ilk şey, bir şeyleri ne kadar hızlı indirebileceğimizin bakış açısından NBN hızıdır. O zaman bağlantılarımızın maksimum kapasitesini düşünmek istiyoruz.

Örneğin, en ucuz NBN 12 planını tercih ettiğimizi varsayalım. 12 Mbps alırız. Ancak, evimizde sık sık internette bulunan altı kişi var. Herkes aynı anda çevrimiçi ise, her biri sadece 2 Mbps alır, bu da hiçbir şey değildir.

Çoğu durumda, bir NBN 50 planı almanızı öneririz. Bu, dört kişilik bir ailenin İnternet'e iyi bir hızla bağlanmasını sağlayacaktır. Tabii, daha yavaş bir hizmet satın almak için birkaç ekstra dolar tasarruf edeceksiniz. Ancak, ailedeki herkes Netflix'i yayınlamak, YouTube'da video izlemek veya çevrimiçi oyunlar oynamak için savaşırken, kaydettiğiniz birkaç ekstra doların buna değmeyeceğini anlayacaksınız..

Sözleşme ile ilgili İSS Planı Olmalı mı??

Cevap, İnternet'ten ne istediğinize bağlı.

Sözleşmenin Ücretsiz Olmasının Yararları

Uzun vadeli bir işlem için kilitli olmadığınızdan, aylık ücretsiz bir sözleşme planı isteyebilirsiniz. Büyük olasılıkla bir kurulum ücreti ödemeniz gerekecektir ve muhtemelen yönlendiriciniz ve modeminiz için ücretlendirilirsiniz. Ancak boş zamanlarınızda hizmetinizi iptal etmekte özgürsünüz. Sağlayıcınızı beğenmediyseniz, istediğiniz zaman devam edebilirsiniz. Bu, kendilerine güvenmedikleri yeni bir sağlayıcı denemeyi düşünen insanlar için iyi bir seçenektir.

Ayrıca, daha iyi bir anlaşma bulursanız sağlayıcıları kolayca değiştirebilirsiniz. Ancak, bulduğunuz yeni fırsat da aylık bazda oluşturulmuşsa, başka bir pahalı kurulum ücreti ödemeniz gerekecektir. Avustralya'da geniş bant pazarımız akıllı telefon pazarımız kadar sağlam değil. Bu, daha az rekabet olduğu anlamına gelir, bu yüzden bir anlaşma yoksa bir sağlayıcıdan diğerine fiyatlarda büyük bir dalgalanma görmeyeceksiniz..

Sözleşme Yapmanın Yararları

Sözleşme yoluna giderseniz, ISS'niz sizi 12 ila 24 ay arasında kilitleyecektir. Ancak, büyük olasılıkla zaman içinde tasarruf edersiniz. Bir sözleşme imzalamak için aldığınız avantajlardan bazıları, bir kurulum ücreti ödememek, ücretsiz veya indirimli modem almak ve daha ucuz bir aylık fiyata sahip olmak olabilir..

Uzun vadeli sözleşmeler genellikle bir çeşit bonus ile gelir. Televizyon, dizüstü bilgisayar veya diğer hizmetlere erişim içerebilir. Tüm İSS'ler sözleşmeler kullanırken, sadece birkaç ay bir aya göre çalışıyor.

Avustralya'daki en iyi 10 İSS incelememizden keyif aldığınızı umuyoruz. Her zaman olduğu gibi okuyucularımızdan haber almayı seviyoruz. Aşağıdaki yorumlar bölümünde kullandığınız farklı İSS'lerle ilgili deneyiminizi bize bildirin.

Değerlendirmenizi ekleyin:

Okuyucularımızın karar vermesine daha iyi yardımcı olmak için ürünleri bağımsız olarak araştırmak için elimizden geleni yapıyoruz. Olduğu söyleniyor, biz de görüşlerinizi duymak istiyoruz. Bilgilendirici ve tanıtımsız bireysel incelemeleri kabul ediyoruz. Lütfen aşağıdaki formu doldurun, yorumunuzu yayınlayalım. Şirketlerin kendileri tarafından yapılan tanıtım incelemeleri yayınlanmayacaktır. Teşekkürler!

--- Lütfen Hız Seçin ---
Ortalama
Yavaş
Hızlı
?>

--- Lütfen Kullanılabilirlik Seçiniz ---
Kullanımı kolay
Hafif Karmaşık
Çok karmaşık
?>

Aşağıdaki düğmeyi tıklayarak Kullanım Şartlarını okuduğumu ve kabul ettiğimi kabul ediyorum.

İNCELEMEYİ EKLE

0
6858

David Gewirtz
David Gewirtz Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me