Hide VPN Me – İyi Seçim Ancak Düşük Hızlar (Test Sonuçları)

Hide.me birkaç şeyi iyi yapar. Ne yazık ki onları bir fıstık ezmesi havuzunda yüzme bir tembellik hayal. Aslında hayır bunu yapma.

hide.me logosu2012 yılında kurulan Hide.me bir VPN oyununda nispeten yeni oyuncu. Kurucularının tümü, çeşitli ülkelerde ve federal hükümetlerde ofisleri olan büyük şirketler gibi yüksek basınçlı sektörlerin BT departmanlarında deneyime sahiptir. Bu, müşterilerinin gizliliğini korumak amacıyla hizmet tasarlama konusunda nitelikli oldukları anlamına gelir.

Bu soyağacına rağmen, Hide.me olması gerektiği kadar iyi değil. Onun lehine, şirketin merkezi Malezya'da, Beş Gözün, hatta 14 Gözün üyesi olmayan bir ülke. Bu, özel verilerinin Hide.me’nin kapılarını çalmaya başlayan ilk kolluk kuvvetleri veya devlet kurumuna dönüştürülmeyeceğinden emin olmak isteyenler için mükemmel bir haber..

Bkz. totaliter ağır liste Aşağıda Hide.me hakkında gerçekten ne düşündüğümüzü öğrenmek için okumaya devam edin

ülkeye göre vpn kullanıcısı


Hide VPN Me Genel Bakış

FeaturesInformation
Kullanılabilirlik: Kullanımı kolay
Günlük İlkesi: Günlük kaydı politikası yok
Sunucu Boyutu: 160 ++ sunucuları
Sunucu Dağıtımı: 55 ülke
Destek: Canlı sohbet, e-posta ve bir bilet sistemi aracılığıyla 7/24 destek
torrenting: Sınırlı
Yayın Akışı: Sınırlı
VPN protokolü ve şifreleme: OpenVPN, SoftEther, IKEv2, L2TP / IPSec, PPTP, SSTP protokolleri; 256 bit AES şifreleme
Merkez: Malezya
Fiyat: $ 5.41 / ay
Resmi internet sitesi: https://hide.me

İyi Güvenlik ve Şifreleme

Ayrıca Hide.me’nin lehine kullandığı VPN protokolleri de var. Bu şifreleme açık kaynak olduğundan birçok kullanıcı için ilk seçenek OpenVPN protokolüdür. Açık kaynaklı bir ürün daha fazla insan tarafından kullanılma avantajına sahiptir, Bu, güvenlik açıkları için karşılaştırılabilir ürünlere göre muhtemelen daha ayrıntılı bir şekilde incelendiği anlamına gelir. Mevcut diğer protokoller arasında IKEv2, SSTP ve PPTP bulunur. Bu son ikisi büyük ölçüde eskimiş ve OpenVPN ve IKEv2 ile birlikte gelen aynı şifreleme düzeyini sağlamaz, bu yüzden dikkatli kullanın.

SoftEther protokolüne ek olarak Hide.me aracılığıyla da ulaşılabilir.. Diğer VPN'lerin çoğunda bu teknoloji mevcut değildir. Bunun arkasındaki amaç, İnternet trafiğinin algılanmasını daha da zorlaştırmaktır. Bununla birlikte, diğer birçok VPN, bir kullanıcının çevrimiçi hareketlerini izlemeyi neredeyse imkansız hale getirmek için tasarlanmış özelliklerle birlikte gelir, bu yüzden bu yalnızca Hide.me’nin VPN hizmetlerini seçmenin bir nedeni değildir.

Hide.me’nin Sunucu Konumları

Gibi diğer rakiplerle karşılaştırıldığında NordVPN, Hide.me'nin nispeten az sunucusu var. Toplamda sadece 150 sunucu var. 45 farklı konumda 34 ülkede bulunmaktadır.. Diğer, daha sofistike VPN servis sağlayıcılarının binlerce sunucusu var yüzlerce ülkede kullanıcılara çok daha fazla seçenek sunuyor.

Global Talebi Karşılayacak Yeterli Sunucu Yok

hide.me sunucu haritasıBu kadar az sayıda sunucuya sahip olmak, daha fazla kullanıcının aynı sunucuya tıkanması gerektiği anlamına gelir. Her kişi oturum açtığında oldukça küçük bir bant genişliği alır ve bu performansı etkiler. Bu, Hide.me'nin diğer VPN şirketleri gibi hız testlerinde iyi performans göstermemesinin nedenlerinden sadece biri olabilir..

Sunucu konumlarının çeşitliliği performans için de kritik olabilir. genellikle, kullanıcılar gerçek coğrafi konumlarına nispeten yakın bir VPN sunucusunda oturum açabildiklerinde veri aktarım hızları daha yüksektir.

Kalabalık sunucular ve farklı konumlarda çok sayıda sunucu bulunmaması, veri aktarım hızlarının yavaş olması ve yalnızca bağlanmak için başka bir kıtada bir sunucu seçmeye zorlanmak anlamına gelir. Bu, normal kullanıcılar için tekrarlanan hayal kırıklığına neden olabilir.

Mekanlar gittikçe, Hide.me çeşitliliği garanti etmek için iyi bir iş çıkarıyor. Biri Meksika'da, diğeri Brezilya'da olmak üzere altı ABD ve Kanada sunucusuna sahiptir. Sunucularının çoğu, Fas ve İzlanda'da ek lokasyonlara sahip Avrupa ve İngiltere'de bulunmaktadır. Hide.me’nin diğer sunucuları Melbourne ve Sidney, Avustralya, Hindistan, Singapur, Hong Kong, Güney Kore ve Japonya’da bulunmaktadır. Şu anda, hizmetin Rusya'da sunucusu yok, ancak Ukrayna ve Türkiye'de sunucuları var.

Hide.me ile BitTorrent veya P2P kullanma

Hide.me, belirli sunucularda BitTorrent ve P2P kullanımını sağlar. ABD, Meksika, İngiltere ve Avustralya'daki sunucular bu iznin dikkate değer istisnalarıdır. Web sitesinde Hide.me, SOCKS proxy'nin P2P torrent trafiğinde kullanılmasının aktarım hızlarını daha hızlı hale getirdiğini iddia ediyor. Var bu iddiayı destekleyecek çok az kanıt. Ancak, SOCKS5 proxy'si öldürme düğmesi var torrentlerin daha güvenli indirilmesine izin veren.

Hide.me VPN Hız Test Sonuçları

Herhangi bir VPN kullanmak veri aktarım hızınızı etkileyecektir. Temel olarak, bir VPN kullanırken, tüm çevrimiçi isteklerinizin ek çemberlerden geçmesi ve aksi takdirde gerekenden daha uzağa gitmesi gerekir..

hide.me hız testi sonucuHız testleri kullanarak Hide.me VPN hizmeti etkileyici olmayan sonuçlar verdi. New York'ta sunucuyu kullanarak indirme hızı Yükleme hızı sönmeyen 10,10 Mbps iken 17,17 Mbps.

Amsterdam'da bir sunucu kullanılırken rakamlar arttı. Burada indirme hızı 27,60 Mbps iken yükleme hızı 19,92 Mbps idi..

Londra'daki Birleşik Krallık sunucusunun kullanılması da benzer rakamlar verdi. İndirme işlemi 20.41 Mbps iken, indirme hızı 28.69 Mbps hızında gerçekleşti.

Hong Kong’un performansındaki sunucu özellikle kasvetli. 11,71 Mbps indirme hızı ve 3,19 Mbps yükleme hızı ile, bunun sofistike kullanıcıların beklediği hız türü olmadığı oldukça açıktır..

Performansınızın değişebileceğini unutmayın. Herhangi bir hız testinin sonuçları esasen daha iyi ya da kötü için bir anı yakalar. Bu, cihazlarınızda iyileştirilmiş veya bozulmuş sonuçlar elde edebileceğiniz anlamına gelir.

Hide.me’nin Günlük Kaydı Politikası

Hide.me'de kesin bir kayıt politikası yoktur. Merkezi zorunlu veri saklama ile ilgili yasaları olmayan bir ülke olan Malezya'da bulunan bu şirket, bu övünmenin geçerli olduğu birkaç VPN hizmetinden biridir. Bu, özellikle insanların çevrimiçi zaman geçirme biçimleri göz önüne alındığında önemlidir. VPN günlüğü hakkında daha fazla bilgiyi buradan edinebilirsiniz.

vpn günlüğe kaydetme ilkeleri skor grafiği

Her ne kadar birçok insan hızlı bir şekilde "saklanacak bir şey yok" çevrimiçi, bu ifade nadiren doğrudur.

Gerçek şu ki, hiç kimse başkalarının e-postalarını buruşturmasını, bankacılık veya diğer finansal bilgilerine erişmesini veya özel görüşmeleri “dinlemesini” istemiyor.

Buna göre, gizlilik için en iyi VPN'i kullanmak ve kimsenin kişisel çevrimiçi hareketlerinizi takip etmemesini sağlamak çok önemlidir

Loglama Politikasını Gizliyor?

Herhangi bir yasal yükümlülükten kaçınmak için Hide.me, herhangi bir kullanıcının kişisel verilerini kaydetmediklerini veya sunucularında herhangi bir kayıt tutmadıklarını söylüyor. Hide.me ayrıca kullanıcılarının sanal dünyada neler yaptığını hiçbir şekilde izlemediklerini beyan eder. Aslında, Hide.me'nin müşterileri üzerinde günlük tutmadığını beyan eden, bağlı olmayan bir güvenlik analisti tarafından onaylanmak için alışılmadık bir adım attılar..

Şirketin yayınlarına göre, herhangi bir kullanıcının gerçek IP adresini bile kaydetmezler veya bağlantıda bir zaman damgası yoktur. Gizlilik, VPN kullanmanın en büyük nedenlerinden biri olduğu için, Hide.me’nin kayıt politikası yok, şirketin lehine olan bir özellik.

Hide.me için Fiyatlandırma Seçenekleri

Bu VPN sağlayıcısının lehine bir başka nokta da hizmetlerini ücretsiz sunmalarıdır. Ancak, Hide.me'nin ücretsiz sürümünü seçen kullanıcılar için bazı önemli istisnalar ve sınırlamalar vardır. Müşterilerin kredi kartı bilgilerini bir ücretsiz plan ancak yalnızca üç sunucu konumuna erişimleri var. Ayrıca, her seferinde bir cihaz. Ücretsiz bir tane arıyorsanız, işte size daha iyi ücretsiz VPN seçenekleri.

Bir diğer sinir bozucu kısıtlama, ücretsiz müşterilerin her ay sadece iki gigabayt veri ile sınırlı olması, ki bu inanılmaz derecede küçük bir miktar. Hide.me'nin ücretsiz sürümü, şirketin işleri üç Mbps'den daha az bir sürede hareket ettirmemek için elinden gelenin en iyisini yapmaya söz vermesine rağmen çılgınca yavaş. Ücretsiz kullanıcılar ayrıca mevcut VPN protokollerinin IPSEC, SSTP, PPTP ve L2TP ile sınırlı olmasını sevmeyebilir. IKEv1 ve 2'yi içeren IPSEC güvenilir bir seçenektir, ancak diğer en yeni ve en büyük protokoller ödeme yapan müşteriler için ayrılmıştır..

hide.me fiyatlandırması

Artı planı ayda yaklaşık 4,99 ABD dolarından satılmaktadır. Veri aktarımındaki sınır önemli ölçüde 75 GB'a çıkarıldı, ancak bu düzeydeki kullanıcılar bir seferde yalnızca bir bağlantıyla sınırlı. Üyeler tüm sunucu konumlarına ve tüm VPN protokollerine erişebilir. SOCKS yetkili sunucusu bu paketle birlikte daha da sunulmaktadır.

Premium plan, aylık fiyatları ayda 9,99 dolara iki katına çıkarır, ancak kullanıcılar sınırsız veri aktarımı alır ve aynı anda beş cihaza kadar bağlanabilir. Bu program ayrıca, sabit bir IP adresi ve dinamik bağlantı noktası iletmenin yanı sıra Plus planının sunduğu her şeyi içerir.

Hem Plus hem de Premium planlarında, kullanıcılar memnun kalmazsa 14 günlük para iade garantisi bulunur. Bu nispeten kısa bir süredir, ancak düzenli kullanıcıların hizmetin kendileri için çalışıp çalışmadığını belirlemesi için yeterli olmalıdır.

Hide.me Tavsiye Edilir?

Hız eksikliği ve şişirilmiş plan maliyetleri ile, şu anda Hide.me'yi öneremiyoruz. Hedefiniz en uygun maliyetli çözümü bulmaksa, o zaman Surfshark, bu da daha düşük fiyatlarla daha fazla işlevsellik sunuyor.

David Gewirtz
David Gewirtz Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me