Hola VPN – KÖTÜ Güvenlik ve Hız için Mükemmel Seçim

VPN ne zaman VPN değildir? Hola VPN olduğunda. Ciddi anlamda. Yine de bir P2P ağı kullanmanın ilginç yolu.


hola vpn logosuHola VPN, sektörde bir anormalliktir. Kesinlikle geleneksel VPN hizmetleri sağlamaz, çünkü web trafiğini çeşitli konumlarda bulunan adanmış sunucular üzerinden yönlendirmek yerine, Hola VPN eşler arası bir sistemdir. Bu, kullanıcılar Hola VPN'de oturum açtıklarında web trafiğinin diğer kullanıcıların bağlantıları üzerinden yönlendirilir.

Bu yaklaşımın birkaç avantajı olabilir. Örneğin, Hola kullanmak veri aktarım hızlarını pek etkilemez. Şimşek hızında indirme sürelerine alışkın olan kullanıcılar hayal kırıklığına uğramayacaktır. Ayrıca, eşler arası VPN kullanmak, web sitelerinin genellikle bir VPN üzerinden göz attığınızı algılayamayacağı anlamına gelir. Bu, Netflix gibi hizmetlere erişebileceğiniz anlamına gelir, ancak bu Hola ile nadiren çalışır gibi görünüyor.

Ayrıca, Hola VPN ücretsiz olarak kullanılabilir. Maliyetin gerçekten farkındaysanız, bu iyi bir şey olabilir. Bununla birlikte, bu zar zor pozitif yönlerin hiçbiri, bu hizmetin doğasında olan olumsuzluklardan daha ağır basmaz. Ayrıca ücretsiz VPN'ler için önerilen bir seçim değildir.

FeaturesInformation
Kullanılabilirlik: Kullanımı kolay
Günlük İlkesi: Bazı günlük kaydı politikaları
Sunucu Boyutu: n / a
Sunucu Dağıtımı: n / a
Destek: İletişim Formu
torrenting: İzin verilmedi
Yayın Akışı: İzin verilmedi
VPN protokolü ve şifreleme: Varolmayan
Merkez: İsrail
Fiyat: Bedava
Resmi internet sitesi: https://hola.org/
Peki Hola ile Anlaşma Nedir??

hola vpn topluluğuHola'ya kaydolduğunuzda, diğer üyelerin sisteminizi ve ağınızdaki kaynakları kullanmasına izin ver. Hola yayınları, bunu yalnızca cihazlarınız boştayken ve bir güç kaynağına bağlı olduğunda yaptıklarını söylüyor. Dahası, şirket, boş bir eşin tipik bir günde yaşayacağı ortalama trafiğin sadece birkaç saniye süren bir YouTube klibinden daha küçük olduğunu söylüyor. Bu dört ila beş MB kadar olabilir.

Daha da büyük endişe kaynağı, diğer Hola kullanıcılarının kaynaklarınızı kullanırken neler yaptığını bilmenin hiçbir yolu olmadığı gerçeğidir. Bilgisayarınız başkasının hain amaçları için bir çıkış sunucusu olabilir. Spam'den saldırıya kadar, bir gün IP adresinizin oldukça kötü şeylere bağlı olduğunu keşfedebilirsiniz.

Güvenlik ve Şifreleme

Hola VPN'de güvenlik ve şifreleme neredeyse yoktur. Sektördeki liderler kimliğinizi ve gizliliğinizi korumak için AES-256 ve Açık VPN protokolünü kullanırken, Hola bunlardan hiçbirini kullanmaz.

Avustralya'da Hola üzerinden internete giriş yapmak istediğinizi varsayalım. Hola'yı açtığınızda, Avustralya'daki boştaki diğer kullanıcılar aracılığıyla oturum açarsınız. Bu, farklı bir IP adresi üzerinden bağlanıyormuş gibi görünmenizi sağlar. Hola, bu yaklaşımın müşterilere “temel maliyetlerin minimum düzeyde olduğu üstün bir VPN hizmeti” sağladığında ısrar ediyor. Tartışma şudur ki şirket, dünyanın her yerinden bir dizi pahalı sunucu satın almak ve korumak için para ödemediği için size hizmetlerini getirebilirler. tüketicilere daha geleneksel VPN sağlayıcıların sunduğu hizmetlere eşdeğer gizlilik ve koruma sunarken ücretsiz olarak.

simetrik blok şifre

Bu argüman basitçe doğru değil. AES-256 ve Open VPN gibi Şifreleme Protokolleri, süper bilgisayarların çatlayamadığı askeri düzeyde şifreleme sunar. bunlara ek olarak, Hola, sisteminde güvenlik açıkları olduğunu kabul ediyor. “Zararlı kişiler” in “WiFi etkin noktanızı ele geçirebilmesi” hakkında yazıyorlar ve bu “geçici çözümleri” keşfedildikleri anda kapattıklarını söylüyorlar..

Bu arada, savunmasız kalıyorsun. Hola VPN hiç bir VPN protokolü kullanmıyor. Bilgileriniz bir şifreleme olmadan proxy bağlantısı. Hata yapma. Bu, hassas ve kişisel bilgilerinizi riske atar.

Hola VPN’nin Sunucu Konumları

vpn sunucusu konumu vektörHola'nın sunucusu yok ve şirket bunun bir avantaj olduğunu iddia ederken, bu şekilde düşünmek kesinlikle zor. Bu hizmeti kullanan müşteriler aslında sunuculardır. Yabancıların IP adresinizi kullanmasına izin verme fikrinden hoşlanmıyorsanız, Hola dışarı çıkmanıza izin verir.

Bu, premium abonelik için ödeme yapmanız gerekeceği anlamına gelir. Ücretli bir abonelikle bile, önemli avantajlar beklemeyin. Alacağınız tek şey, IP adresinizin her yerinde dolaşan diğer insanların olmamasıdır. Premium abonelikte, şifreleme yoktur ve gerçek VPN tarzı özelliklerin yolunda çok az şey vardır.

Hola VPN ile BitTorrent veya P2P kullanma

Hola, dünyanın ilk eşler arası VPN hizmetini sunarken, torrentleri indirmeyi veya bu sistem aracılığıyla herhangi bir dosya paylaşmayı beklemeyin. Hola literatüründeki hiçbir şey dosya paylaşımını kesinlikle yasaklamasa da, testler Hola ile torrent kullanmak çalışmıyor.

Ek olarak, Hola üzerinden diğer bölgelerde Netflix'e erişmeyi beklemeyin. Bu beş farklı bağlantıyla test edildi ve asla başarılı olmadı.

Hola VPN Hız Test Sonuçları

Bu, Hola VPN'in bunun için yaptığı tek metrikle ilgili. Hizmetle veri aktarım hızları, VPN veri aktarım hızlarını kullanmayan temel çizgiden her zaman özellikle ayırt edilemezdi. ABD'deki Hola abonelerinin yardımıyla, 32.47 Mbps hızında bir VPN için indirme hızları nispeten saygındı. Bununla birlikte, 7.97 Mbps'lik yükleme hızı neredeyse kabul edilemez. Bu inanılmaz derecede yavaş en iyi VPN'lerden bazılarıyla karşılaştırıldığında.

hola vpn hız testi sonucu

AB'deki kullanıcılar biraz daha iyi sonuç verdi. İndirme hızı 84.61'di ve 97 Mbps'lik bir ölçütle karşılaştırıldığında hiç de perişan değil. Karşılaştırmalara kıyasla yüklemeler biraz daha yavaştı. Bu sayılar sırasıyla 38.83 ve 53 idi..

hola vpn hız testi sonucu amsterdam

Hız testleri ilerledikçe, bu sonuçlar kötü değildir. Bununla birlikte, bu hız seviyeleri herhangi bir şifreleme veya herhangi bir tür gerçek güvenlik pahasına elde edilir. Hiç VPN kullanmadıysanız, sisteminizi diğer kullanıcılardan riske atmadan daha hızlı aktarım hızları ve yaklaşık aynı düzeyde koruma elde edersiniz.

Hola VPN’nin Günlük Kaydı Politikası

Çoğu VPN sağlayıcısı kayıt tutmama politikalarından gurur duyar. Sonuçta, bir VPN kullanmanın ana noktalarından biri meraklı gözlerden kaçınmak ve çevrimiçi yaşamınızı mümkün olduğunca özel tutmaktır.

Bazı VPN şirketleri günlükleri nasıl tutmadıkları konusunda övünürken, bu övünmeler gerçekler tarafından nadiren desteklenir. Birçok VPN hizmeti kullanıcıları hakkında sınırlı kayıt tutar. Tabii ki, endüstride katı bir kayıt tutmama politikasına sahip olmayı seçen elit sağlayıcılar var ve kesinlikle bunu kastediyorlar.

Sonuçta, istediğiniz VPN sağlayıcısı budur. En iyi VPN sağlayıcıları genellikle Beş Göz, Dokuz Göz veya 14 Göz gözetim ittifakının bir parçası olmayan bir ülkeye dayanır. Bunun gibi daha fazla bilgi için VPN günlük kaydı politikaları kılavuzumuzu okuyun.

İsrail - Kişisel Gizlilik Hakkında Çok Büyük Değil

nato ülke ittifakı

Hola VPN'nin merkezi İsrail'de olup, bu ittifaklara üye değildir. Bununla birlikte, İsrail'in bu sürveyans ittifaklarıyla “işbirlikçi” olduğu bilinmelidir. Başka bir deyişle, İsrail bu grupların üyesi olan uluslarla yakın çalışır.. Eğer istihbaratlarını paylaşmak için baskı altında kalırlarsa, muhtemelen.

Bu gerçekten özel ve anonim bir çevrimiçi deneyim arayan VPN kullanıcıları için kötü bir haber. Worrisomely, Hola, web sitesinde günlük tutma uygulamaları hakkında gerçek, beyan edici bir açıklama yapmıyor. Şirketin, günlük verilerinden bahsettiği bir gizlilik politikası vardır. Politikada kesin olarak belirtilen, kullanılan tarayıcı, ziyaret edilen web siteleri, her web sitesinde ne kadar zaman geçtiği ve erişim tarihi ve saati hakkında her şeyi günlüğe kaydettikleri gerçeğidir..

Ancak, bu son değil. Hola ayrıca her üyenin kişisel bilgilerini de takip eder. Bu, IP adresinizle birlikte adınız ve e-posta adresiniz de dahil olmak üzere sizi tanımlayabilecek tüm verileri içerir.

hola vpn bilgi toplama

Orada bitmiyor. Gizlilik politikası, müşterilerin kişisel bilgilerini “güvenilir üçüncü taraf hizmet sağlayıcılarına veya ortaklarına” ifşa edebileceklerini belirtmektedir. Ayrıca proaktif olarak bilgilerinizi yasalara veya mahkeme emrine uymak için paylaşacaklarını belirtmektedirler.0

Başka bir deyişle, bu VPN hiç bir VPN değil.

Hola VPN için Fiyatlandırma Seçenekleri

hola vpn fiyatlandırması

Görünüşe göre Hola ücretsiz bir hizmettir. Aylık 11,95 $ karşılığında kullanılabilecek premium abonelik planları var. Kampanyalar genellikle altı ay, bir yıl veya iki yıl önceden satın almak için çalıştırılır. Bunlar çok daha ucuz seçenekler, ancak paranız için çok az alıyorsunuz.

Hola VPN Tavsiye Ediliyor mu??

Hola VPN'in o kadar çok sorunu var ki, nereden başlayacağınızı bilmek zor. Hız sizin için önemli olan tek şeyse, Hola doğru cevap olabilir. Ancak, herhangi bir güvenlik veya şifreleme olmadan, herhangi bir VPN olmadan web'de sörf yapmaktan daha iyidir. O yüzden, Hola kullanırsanız, sisteminizi hain amacı olan kullanıcılara karşı savunmasız bırakacaksınız.. IP adresinizin bilgisayar korsanlığı, spam veya diğer yasa dışı veya en azından kötü amaçlı tavsiye edilen etkinliklerle ilişkilendirilmesine kesinlikle izin vermek istemezsiniz..

Gibi daha iyi VPN hizmetleri NordVPN ve Surfshark mevcut. Çoğu, askeri sınıf şifreleme, kimliğinizi ve konumunuzu maskeleyen ve verilerinizi güvende tutan fiziksel sunucular sağlar.

David Gewirtz
David Gewirtz Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me