Şifre Güvenli İnceleme – En İyi Açık Kaynak Şifre Yönetim Araçlarından biri

Şifre Güvenli İnceleme - En İyi Açık Kaynak Şifre Yönetim Araçlarından biri

Teknolojide çalışıyorum ancak şifre yönetim araçlarına uzun süre direndim. Yakın zamana kadar aslında. Önemli şifrelerim cüzdanımdaki bir Post-It'de saklandığında atılacak gereksiz ekstra bir adım gibi görünüyordu. Çok derinden ayrılmadan önce, gerçekten kafamda saklandıklarını bilin, çünkü harika bir anım var (Ya da öyle düşünmüştüm), ve rugby'den sarsıntı aldığımda cüzdan sadece yedeklendi.


Sonra bir gün geldi biri İnternetten yeni aldığım WordPress web siteleri saldırıya uğradı. Bir çalışma arkadaşı kendi tavsiyemi almam ve şifreleri her zaman önerilen standarda göre düzeltmem gerektiğini belirtti: büyük ve küçük harfler, sayılar, özel karakterler, falan filandan oluşan en az sekiz karakter.

Tuhaf bir şekilde, şifrelerimin kaba kuvvet saldırıları. Onları iyileştirmek için beyin gücümden daha iyi bir şey gerekir.

"Bir şifre yöneticisi alın," dedi dostum. Hacke o kadar kızgındım ki, birkaç araştırmanın incitmeyeceğine karar verdim.

Bulduğum şey yaklaşık bir milyar ve bir seçenek var, ancak birçoğu gerekli özelliklerden yoksun veya gerçekten ihtiyacınız olan özelliklere tam erişim için abone olmanızı gerektiriyor ve daha sonra bir şeyler için ödeme yapıyorsunuz istemiyorsun veya asla kullanmayacak.

Uzun lafın kısası. Password Safe'e karar verdim ve işte neden.

Parola Güvenli Genel Bakış

Password Safe’in arayüzünün kullanımı kolay olsa da, bunun sizi programın bir şakası olduğunu düşünmesine kandırmasına izin vermeyin çünkü. Etkin oluşturucu / geliştirici topluluğu, işler ters gittiğinde yardımcı olmak için orada. Şu an itibariyle, Android ve iOS için resmi olmayan uygulamalar bile var, bu benim için çok havalı bir şey gibi görünüyor.

Artıları - Ne Seveceksiniz
  • Sezgisel ve kullanımı kolay
  • Canlı bir açık kaynak topluluğu tarafından desteklenir
  • Kesinlikle ücretsiz
  • Birden fazla kasayı işleyebilir
  • Yerel veri şifreleme
Eksileri - Neler Geliştirilebilir
  • Yalnızca bir avuç içe aktarma seçeneği
  • Yalnızca şifrelerin saklanması ile sınırlıdır

Şifre Güvenli mi??

Evet. Program şeffaf ve güvenli kılan birçok özellik ile tasarlanmıştır.

güvenlik kilidi

Açık Kaynak. Bu, programın güvenli olduğu konusunda tasarımcının sözünü müjde olarak almanız gerekmediği anlamına gelir. Kaynak kodunu kolayca indirebilir, kendiniz inceleyebilir veya alanda daha fazla uzmanlığa sahip birisinin incelemesi isteyebilirsiniz. Teknik pirzola sahipseniz, Password Safe'in sunduğu dosyalar yerine indirilen kaynak dosyalarını kullanarak programı bir araya getirebilirsiniz..

Ayrıca, Parola Kasası'nın bir kurtarma mekanizması yoktur veya bir arka kapı yoktur - ki bu iyidir. Bunun anlamı şudur ki bir kişinin ana anahtarı yoksa, şifrelerinize erişmesi imkansızdır. Buna geliştiriciler ve kullanıcılar dahildir.

Dosya bütünlüğü kontrolleri yani bir saldırgan ana parolayı bilmeden korumalı dosyaları değiştiremez. Önceki veritabanlarının yedekleri otomatik olarak yapılır. Kullanıcılar yedekleme sayısı üzerinde tam kontrol ve nerede depolandıklarını.

Parola Güvenli Nasıl Kullanılır

Password Safe ile tüm şifrelerinizi tek bir şifre veritabanında saklayın, ya da isterseniz farklı amaçlar için farklı veritabanları oluşturabilirsiniz. İş için bir veritabanının ve kişisel kullanım için başka bir veritabanının olmasının kullanışlı olabileceğini görebiliyorum.

Her sistem aynı Parola Kasası sürümünü kullandığı sürece veritabanları sistemler arasında taşınabilir. Yazılımı hızlı bir şekilde kuralım.

Parola güvenliğini ilk kez kullanırken, yeni veritabanı düğmesini seç.

şifre güvenli yeni giriş

Ardından, sizden istenecek yeni veritabanınızı kaydetmek istediğiniz konumu seçin yanı sıra veritabanına atamak istediğiniz ad.

pwsafe db konumu

Bir ana şifre girmeniz istenecek. Yeni kasanızın içindeki tüm içeriği şifrelemek ve kilitlemek için kullanacağınız şey budur.

şifre güvenli giriş

Saklanan parolanızı kullanma söz konusu olduğunda, kullanılabilecek bir dizi araç vardır. Bunların birçoğu panonuza bilgi yapıştırmayı gerektirir ve diğerleri, otomatik yazım işlevine izin verir. şifrelerinizin web formlarına aktarılmasını otomatikleştirir.

Saklanan şifrelerinizi kullanmak için şunları yapabilirsiniz: Şifre Güvenli'yi aç. Ardından, kullanmak istediğiniz kullanıcı adını ve şifreyi seçin.

pwsafe saklanan giriş

Araç çubuğu için kullanıcı adı simgesini seçin. Tersine, ekrana sağ tıklayıp "kullanıcı adını panoya kopyala" yı seçin. Başka bir seçenek, Control + U kısayolunu kullanmak ve ardından kullanıcı adını istenen alana yapıştırmaktır.

pwsafe kullanıcı adı simgesi

Uygun şifreyi seçmek için, araç çubuğundan şifre simgesini tıklayın veya sağ tıklayın ve ardından “şifreyi panoya kopyala” yı seçin. Başka bir seçenek, parolayı istenen alana yapıştırmak için Control + C'yi kullanmaktır.

pwsafe şifre simgesi

Ek özellikler

pwsafe özelleştirme

Password Safe, giriş bilgilerinizin oluşturulmasını ve düzenlenmesini kolaylaştırır, çünkü tek ihtiyacınız olan bir kullanıcı adı, bir şifre ve yeni bilgi grubunun saklanması gereken konumdur. Şifreleriniz için son kullanma tarihleri ​​belirleyebilirsiniz, bu da onları sık sık değiştirerek ek bir güvenlik katmanı sağlar.

Bir güçlük, belki, ama harika bir fikir.

Parolalarınızı istediğiniz sıklıkta düzenli olarak değiştirmenize izin veren özelleştirilebilir parola ilkeleri vardır.

Otomatik doldurma ve otomatik giriş özellikleri, şifrelerinizi kullanmanızı kolaylaştırır. Parola oluşturucu, belirlediğiniz ölçütlere göre otomatik olarak karmaşık ve güçlü parolalar oluşturur.

Çok güçlü ve çok karmaşık onları hatırlamaya bile uğraşmıyorum. Çabaya değmez.

Bahsetmeyi hak eden birkaç özellik daha USB sürücüsüne yükleme seçeneği ve tüm veritabanını yedeklemenizi ve bir şeylerin yanlış gitmesi durumunda güvenli bir yere kaydetmenizi sağlayan yedekleme işlevi.

Sınırlamalar

Password Safe, hiçbir maliyeti olmayan harika bir araçtır ve indirmek ve ayarlamak sadece birkaç saniye sürebilir. Tek dezavantajı, şu anda yalnızca Windows sistemleri için kullanılabilir. Ayrıca, yükseltmeleri aramak için zaman kaybetmeyin, çünkü yoktur. Normalde, bu beni ilgilendirirdi, ama o kadar ölü ki basit ve kullanımı kolay mevcut sürüm uzun, uzun süre iyi çalışmalı.

Şifre Güvenli LogoSınırlamalar tüm pratik amaçlar için burada sona eriyor. Müşteri hizmetleri hakkında bir kelime; açık kaynak kodlu bir çözüm olduğu için, ana destek yöntemi forumlarda, ki bu kötü bir şey değil. Birincisi, ürünü gerçekten kullanan insanların beynini, bir şirket tarafından konuşmak için işe alınanlardan daha çok tercih ederim. Sadece benim tercihim.

Yazılımı yükledikten ve birkaç gün sürerek test ettikten sonra, aramaya devam etmek için tek bir neden bulamadığımı söylemek için buradayım. Password Safe, istediğimi hiç düşünmediğim, ancak garip bir şekilde bağlandığım şifre yöneticisidir.

Kapsamlı kişisel testlerden sonra şunu söyleyebilirim: Password Safe, mükemmel bir şifre yöneticisidir küratörlü listemizin performansına bile rakip en iyi şifre yöneticileri. Kullanıcıların büyük çoğunluğunun ihtiyaçları için, başka bir yere bakmanız gerektiğini düşünemiyorum.

David Gewirtz
David Gewirtz Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me