LastPass Review (2020) – İnanılmaz Güvenlik… Fiyata Değer?

Bugün çevrimiçi güvende kalmak bir zor yapılacak şey.


Bilgisayar korsanları ve siber suçlular sürekli olarak kişisel bilgilerinizi çalmaya çalışırken, kredi kartı numaraları ve e-posta şifreleri gibi web sitelerine ve mobil uygulamalara güvenmekte tereddüt edebilirsiniz. Veri ihlalleri düzenli bir durum haline geldi ve genellikle insanları terk etti saldırıya açık.

şifre korsanlığıİnternet şifreleri, çevrimiçi tehditlere karşı en üst düzey koruma sağlayacak şekilde tasarlanmıştır. Benzersiz bir şifre seçtiğiniz ve hiç kimseyle paylaşmadığınız sürece teoride hesaplarınız ve verileriniz güvende olmalıdır. Ancak siber saldırılar geliştikçe, karmaşık şifreler bile saldırıya uğradı ve ifşa edildi.

İnsanlar verilerini güvende tutmak için daha iyi güvenlik araçları talep etmeye başladılar. LastPass gibi şifre yöneticileri çevrimiçi hesaplarınızı işlemek için yeni bir yol sunuyor.

Bu derlemede, LastPass'in güvenlik ve güvenlik açığı arasındaki yaklaşan boşluğu doldurmaya yardımcı olup olamayacağını görmek için şifre yöneticilerinin en önemli özelliklerine bakacağız.

Parola Yöneticisi nedir?

Pratik olarak her modern web sitesi bir hesap ve şifre gerektirir. Buna bankacılık, e-posta, sosyal ağ ve alışveriş ile ilgili web siteleri dahildir.

En iyi uygulamalar, her çevrimiçi hizmet için benzersiz bir şifre kullanmanız gerektiğini belirtir, ancak hepsini hatırlamaya çalışmak büyük bir zorluktur. Tüm siteler için aynı şifreyi kullanmak da kötüdür, çünkü sizi siber saldırılara karşı daha savunmasız hale getirir.

şifre yöneticisi nasıl çalışır

En iyi şifre yönetim araçları sizi bu ikilemlerden kurtarabilir. Tüm benzersiz şifrelerinizi kaydeder, böylece her birini hatırlamak zorunda kalmazsınız ve aynı zamanda bireysel kimlik bilgilerinin güvenli olmasını sağlarlar. Bu, web'e göz atarken aynı zamanda size zaman kazandıracak.

Ancak, bulut tabanlı şifre ürünleri söz konusu olduğunda bazı potansiyel olumsuzluklar vardır. Her şeyden önce, birini kullanarak hizmeti işleten şirkete çok güvenmenizi gerektirir. Aracın içinde sakladığınız tüm şifreleri şifrelediğinden emin değilseniz, şifre yöneticisini kullanma riski vardır.

Herhangi bir şifre yönetim aracına yatırım yapmadan önce, düzenli olarak kullandığınız tüm cihazlarla uyumluluğunu araştırdığınızdan emin olun. Hizmet belirli işletim sistemleri veya web siteleriyle kullanılamıyorsa, günlük yaşamınız boyunca güvenmeyi denemek daha zahmetli olabilir.

Ayrıca, bir parola saklama yardımcı programının tek bir hata noktası olarak işlev gördüğünü unutmayın. Ana parolanızı kaybederseniz veya unutursanız, esasen tüm bireysel hesaplarınızdan kilitlenirsiniz, paylaşılan bilgisayarları kullanırken hemen hemen aynı sorun olur ve parola yönetim yazılımını bunlara yükleyemezsiniz.

Bir şifre yöneticinizin olmadığı bu [umarım nadir bulunan] durumlarda, tüm benzersiz şifrelerinizi almanız ve ezberlemeniz gerekir; bu, tüm çevrimiçi hesaplarınız için tek bir şifre kullanarak sonuçlanır. seni çok güzel bir hedef yapar hacker arkadaşım Çin için.

Şaka bir yana, eğer durum buysa, bu makaleyi okumayı bitirin ve sonunda bu sorunu düşündüğünüzden daha hızlı ve sorunsuz bir şekilde çözeceksiniz..

genel bakış

LastPass'in ilk sürümü 2008'de daha iyi bir şifre yönetimi çözümü için umutsuz olan dört geliştiriciden oluşan bir grup tarafından oluşturuldu. Bu ekip daha önce bir bulut platformunda birlikte çalışmış ve kullanımı güvenli ve güvenli kalırken şifreleri çevrimiçi depolayabilecek web tabanlı bir araç oluşturma potansiyeli olduğunu anlamıştı.

İlk lansmandan yedi yıl sonra, ürün LogMeIn tarafından 100 milyon dolar. LogMeIn, bireylerin sunucuları veya iş istasyonlarını temel bir internet bağlantısı üzerinden güvenli bir şekilde kontrol etmelerini sağlayan uzak masaüstü araçlarında uzmanlaşmış bir şirkettir.

Şirketin markası, satın alma işleminden bu yana aynı kaldı ve aslında bağımsız bir ürün olarak yürütülüyor.

LastPass Çözümleri

Mükemmel bir şifre yöneticisinin güvenilir, güvenli ve kullanımı kolay olması gerekir. LastPass, bilgisayar tarayıcı uzantısı veya mobil uygulama olarak çalışan çözümleriyle her üç kriteri de karşılar. Hizmet tüm cihazlarda senkronizasyonu destekler sahip olduğun.

lastpass kasası

Bilgisayar kullanıcıları için, tarayıcı uzantısı tek bir tıklama ile indirilebilir. Google Chrome, Mozilla Firefox ve Microsoft Internet Explorer dahil olmak üzere tüm popüler modern tarayıcıları destekler.

Yüklendikten sonra, araç çubuğunuzun sağ üst köşesinde yeni bir simge görünür. Düğmeyi tıkladığınızda, mevcut bir hesaba giriş yapmanız veya sıfırdan yeni bir hesap oluşturmanız istenir..

Yeni kullanıcılar e-posta adreslerine bağlı bir hesap oluşturur. Bundan sonra, tarayıcı uzantısında günlük olarak kullanılacak bir ana şifre seçmeleri gerekir. Bu ana şifre birincil anahtar olarak işlev görür hizmetteki diğer tüm kayıtlı kimlik bilgilerini kullanmak ve yönetmek için.

Ana şifrenizi belirledikten sonra, bireysel kimlik bilgilerinizi, kredi kartlarını ve diğer gizli bilgileri saklayabilen özel kasanızı görüntüleyebilirsiniz. Bu kasaya manuel olarak web sitesi şifreleri ekleyebilir veya web'e göz atarken hizmetin otomatik olarak yapmasını sağlayabilirsiniz..

Bilgisayarınızda bir tarayıcı açtığınızda her gün, uzantı ana şifrenizi girmenizi ister. Bu noktadan sonra, daha fazla kimlik bilgisini manuel olarak girmenize gerek kalmadan kasanızdaki tüm hesaplara erişebileceksiniz. Uzantı, kayıtlı kullanıcı adlarınızı ve şifrelerinizi otomatik olarak dolduracak bu bilgileri güvende tutmak.

Mobil uygulama Apple iOS ve Android için kullanılabilir ve tarayıcı uzantısıyla aynı şekilde çalışır. Onu destekleyen cihazlar için, parmak izi doğrulaması ayarlanabilir akıllı telefonunuzdan veya tabletinizden bir şifre girmeniz gerektiğinde, ana şifrenizi doğrulamak için parmağınızı kullanabilirsiniz.

Tipik Parola Yöneticinizden Daha Fazla Özellik

LastPass'ın temel işlevleri basit gibi görünse de, yazılımın arkasındaki geliştiriciler sürekli yeni özellikler üzerinde çalışıyor hassas verilerinizi yönetme konusunda aracı daha esnek ve kapsamlı hale getirmek. Bu tür sürümler, düzenli yazılım güncellemeleri yoluyla tüm kullanıcılara sunulur..

son geçiş kimlik doğrulayıcısı

dahili şifre üreticisi işlevi şifre yönetim sisteminden en iyi şekilde yararlanmak için çok önemlidir. Tek bir tıklamayla tarayıcı uzantısı veya mobil uygulama, tahmin edilmesi veya hacklenmesi neredeyse imkansız olan karmaşık, rastgele bir şifre dizesi oluşturur. Parola oluşturucuyu, ziyaret ettiğiniz her yeni site için kullanabilirsiniz ve her dize özel kasanıza otomatik olarak eklendi.

Özel kasanıza göz atarken kenar çubuğunda bulunan çok çeşitli yeni kategoriler göreceksiniz. Her menü öğesi bir güvenli bir şekilde saklayabileceğiniz ayrı veri türü. Bunlar, wi-fi şifreleri, acil iletişim numaraları ve sigorta, banka hesapları veya pasaportları içeren notları içerir..

Şifreleri diğer insanlarla paylaşmak, yakın bir aile üyesiyle olsa bile her zaman riskli bir çabadır. Tehlikeyi azaltmaya yardımcı olmak için LastPass kısa süre önce bir yeni Aileler adlı özellik kimlik bilgilerini birden çok kişi arasında paylaşmayı kolaylaştırır.

Altı hesabı birbirine bağlayabilir ve paylaşılan alana hangi şifrelerin ekleneceğini seçebilirsiniz. İstediğiniz zaman söz konusu hesap bilgilerine görünürlük ekleyebilir veya bu bilgilere görünürlük kaldırabilirsiniz.

Siber güvenlik uzmanları, internet gizliliğinin tartışılan bir konu haline gelmesiyle, internet kullanıcılarını çevrimiçi hesaplarına ekstra koruma katmanları eklemeye çağırıyor. Bunu yapmanın kolay bir yolu iki faktörlü kimlik doğrulama, normal bir şifre artı başka bir kimlik biçimi kullandığınız yer.

“2FA” ile, bir metin mesajı sistemi iki faktörlü kimlik doğrulamanın en yaygın biçimidir, ancak LastPass bir donanım belirteci gibi işlev gören kendi sürümünü tasarlamıştır. LastPass Authenticator, her iki faktörlü kimlik doğrulaması istendiğinde mobil uygulamasını kullanarak birçok popüler web sitesi ile kimliğinizi doğrulamanızı sağlar.

Premium Maliyetsiz Premium Özellikler

Yeni kullanıcılar LastPass'i kesinlikle ücretsiz kullanmaya başlayın. Hem tarayıcı uzantısı hem de mobil uygulama ücretsiz indirmeler olarak mevcuttur. Ücretsiz hesaplar, özel kasanızda sınırsız depolama alanının yanı sıra şifre üreticisi ve iki faktörlü kimlik doğrulama hizmetlerine erişim içerir.

lastpass fiyatlandırması

Daha fazla özellik ve işlevsellik isteyenler için LastPass, ikisi kişisel kullanım ve ikisi iş kullanımı için olmak üzere dört ayrı ürün seçeneği sunar. Kişisel seçenekler Ödül ve Aileler ve iş seçenekleri Takımlar ve kuruluş.

Premium abonelik maliyetleri Aylık 3 $ ve içinde bulunmayan çeşitli özelliklerin kilidini açar ücretsiz plan. Yeteneğini kazanırsın kasanızdan harici kullanıcılara şifrelenmiş bilgi gönderme.

Ayrıca, abonelik, gerektiğinde verilerinize erişebilecek bir acil durum kişisi ayarlamanızı sağlar. Son olarak, Premium plan şunları içerir: bir gigabayt şifreli depolama alanı her tür dosyayı buluta güvenle taşımak için kullanabileceğiniz.

Aileler seçeneği aylık 4 ABD dolarıdır ve aynı şemsiye hesabı altında en fazla altı kullanıcıyı bağlamanıza olanak tanır. Aile kasasının başı olarak, tüm kişiler arasında hangi şifrelerin paylaşılacağını belirleyebileceksiniz, böylece bunları güvenli olmayan kanallar üzerinden göndermenize gerek kalmayacak.

Teams aboneliği, 5 ila 50 çalışanı olan daha küçük şirketler için tasarlanmıştır. Maliyet, kuruluştaki kullanıcı başına aylık 4 ABD dolarıdır. Tüm çalışanlar, özel bir kasaya ve şifreleri, lisansları ve diğer güvenli verileri yönetmek için paylaşılan bir alana erişebilir.

Daha büyük şirketler için Enterprise paketi kullanıcı başına aylık 6 ABD dolarıdır ve güvenli veri yönetimi üzerinde BT düzeyinde kontrol sunar. Kimlik erişim sistemlerinizi merkezileştirmek için kullanabileceğiniz bir yönetici kontrolleri paketi içerir. Ek olarak, araç mevcut dizin depolarınızla entegre olabilir.

LastPass Güvenliği ve Şifrelemesi

LastPass destekleri cihaz düzeyinde tam şifreleme, bunun anlamı geliştiricileri bile sakladığınız bilgileri göremiyor veya alamıyor özel kasanızda. Ana şifreniz asla bulut sunucularına gönderilmez ve web trafiğinizi kesen bilgisayar korsanları tarafından erişilemez.

şifre tuz örneği

Ürün, ABD hükümetinin gizli bilgileri korumak için kullandığı Gelişmiş Şifreleme Standardı (AES) 256 bit şifreleme üzerine kurulmuştur. Sistem, şifre bilgilerini saklarken hem PBKDF2 hem de SHA-256 algoritmalarına dayanır. Bu işlem, verileri rastgele dizeler olarak şifrelemek için tek yönlü bir işlev olarak işlev gören tuzlanmış karmalar olarak bilinir..

Yükleme Rehberi

lastpass kurulumuLastPass tarayıcı uzantısı, şirketin indirme sitesinden birden fazla işletim sistemi için ücretsiz bir eklenti olarak sunulmaktadır.

Chrome ve Firefox için, sadece indirme etkinliğini başlatmak uzantıyı kuracaktır tarayıcınızın araç çubuğuna Safari'yi kullanmak isteyen Mac kullanıcılarının .dmg dosyasını çift tıklamaları ve kurulum sihirbazıyla hesaplarına giriş yapmaları gerekir. Ayrıca, Windows için tüm etkin tarayıcılar için uzantı desteği ekleyecek evrensel bir yükleyicinin bulunduğunu unutmayın..

İşlerin mobil tarafında, kullanıcılar akıllı telefon ve tablet uygulamasını iOS App Store'dan veya Google Play Store'dan indirebilir. Kurulduktan sonra, kullanıcının e-posta adresi ve ana şifresi ile giriş yapması için bir istem belirecektir. Hizmet daha sonra kayıtlı tüm kimlik bilgilerinizi senkronize etmeye başlayacaktır..

Hepsi çok sorunsuz bir süreç.

Müşteri desteği

LastPass, sahip olduğunuz abonelik paketine göre farklı düzeylerde müşteri desteği sunar. Beklendiği gibi, ücretsiz hesapları olanlar aylık planlar için ödeme yapanlardan daha düşük bir hizmet seviyesi alacaktır. Ancak, tüm kullanıcılar şirketin bilgi tabanına ve SSS içeriğine erişebilir.

Premium, Aileler ve Takımlar planları hepsi öncelikli teknik desteği içerir. Bu, kullanıcıların sorunlar veya hatalarla ilgili hizmet biletleri gönderebileceği anlamına gelir. Enterprise paketi bir adım daha ileri gider ve 24 saat hizmetinizde olacak özel bir müşteri destek uzmanları ekibi.

Son Düşünceler - LastPass'a ihtiyacınız var

Bilgisayar korsanları ve siber suçlular sayesinde, interneti kullanırken her zaman saldırılara açık olursunuz. Parola yöneticileri, tüm gizli bilgilerinizi ve hesap kimlik bilgilerinizi saklamanız için size merkezi ve güvenli bir konum vererek risklerin bir kısmını hafifletmek üzere tasarlanmıştır..

Ancak, şifrelerinizi güvenli bir şekilde kaydetmek için kullanılacak en iyi aracı nasıl seçersiniz??

Bu LastPass incelemesinin gösterdiğini umduğumuz gibi, hizmet bir güvenlik ve bulut tabanlı inovasyonun uzun süredir itibarı. Şifrelerinizle herhangi bir şirkete güvenmek korkutucu gelebilir, ancak bir özel kasanın güvenilir ve korumalı olduğu kanıtlanmıştır.

Daha fazla işlevsellik veya kurumsal desteğe ihtiyaç duyan kullanıcılar ücretli planlara yükseltme seçeneğine sahip olsa da, temel araçlarının ücretsiz olarak kullanılabilir olması şeylere zarar vermez..

SSS

Hangi şifre yöneticisinin kullanımı en kolay?

A: Kullanım kolaylığı kişiye bağlıdır, bu nedenle sizin için neyin en iyi olduğunu görmek için birkaç aracın ücretsiz sürümlerini denemek en iyisidir. Bugün en popüler hizmetler Keeper, 1Password ve LastPass'dir.

LastPass saldırıya uğrayabilir?

A: Bireysel kimlik bilgileriniz güvenlidir, çünkü bunlar asla bulut sunucularına aktarılmaz ve her zaman şifrelenir. Ancak, birisi ana şifrenizi çalmayı başarırsa, tüm kasanız risk altındadır.

LastPass'in ücretsiz bir sürümü var mı?

A: Evet, ücretsiz plan tarayıcı kasasını, mobil uygulamaları ve özel kasanızdaki sınırsız kimlik bilgisi deposunu içerir.

LastPass'i Yubikey ile kullanabilir miyim?

A: Evet, Premium ve Kurumsal planlar için destek mevcuttur.

David Gewirtz Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me