Mac için En İyi VPN (2020 İnceleme)

Sonunda yeni Mac'iniz var. Bu konuda arkadaşlarınıza övünmek için zaman ayırın, onlara bilgisayarlarından ne kadar daha iyi olduğunu söyleyin, sonra biraz üstünlüğünüze bastı. Tüm bunlar bittiğinde, yeni harika makinenizi güvence altına almak için bir VPN alma zamanı.

Kolay değil mi? Pek iyi değil.

Sorun, açıkça daha iyi bir işletim sistemi olmasına rağmen, birçok VPN şirketi durgun ya da Mac'e geçmeyi ihmal etti.

Büyük adların birçoğu Windows'ta başladı ve orada kalmaya karar verdi, yani Mac'te çalışması için üçüncü taraf yazılımlara ihtiyacınız var. Böyle bir yazılımın diyelim ki şüpheli bir itibarı vardır ve bu nedenle bu rotayı önleyebiliyorsanız gerçekten.

Ancak, yeni Mac'inizi VPN'in ne kadar sevdiğini bulmak için yürek burkulma sürecinden geçmek yerine, sizin için duygusal emeği gerçekleştirdik. Affetmeyen Mac VPN pazarında dolaştık ve işletim sisteminize doğru davranacak şirketleri bulduk.

Apple Logosu

TLDR

Mac güvenli bir işletim sistemi olabilir, ancak gizlilik taahhütleri arzulanan çok şey bırakıyor.

Bu nedenle bir VPN Mac sahipleri için çok önemlidir, bu makalede bulabileceğiniz en iyi VPN hizmetleri, Surfshark, NordVPN ve ExpressVPN yer almaktadır.

Surfshark'a olağanüstü fiyat ve sağladığı değer nedeniyle bir numaralı noktaya başını salladık.

Surfshark, kaliteli bir VPN için gereken her yönü sunar. Makul bir maliyetle ve Mac için iyi optimize edilmiş olarak, hoşlanmayacak bir şey yok.

1. Surfshark - En İyi Genel Seçim

Surfshark nedir?

Surfshark, Mac sistemlerini sonradan düşünülen bir şey olarak bırakmaz, onu da sunduğu diğer işletim sistemi türleriyle eşit hale getirir. VPN oyununun göreceli yeni bir üyesi olarak Surfshark, Mac OS'yi reddetmemeye dikkat etti, sunduğu VPN uygulaması, kötü bir şekilde taşınan bir kopyadan ziyade iyi uyarlanmış bir araçtır..

İngiliz Virgin Adaları merkezli kaliteli bir gizlilik hizmeti ve geniş kapsamlı Netflix uyumluluğu ile Surfshark'ın düşük fiyatı neredeyse gerçek olamayacak kadar iyidir; ancak her kategoride titiz testlere dayanır.

Tanımlayıcı özelliklerinden bazılarına bakalım:

 • Rekabetçi fiyatlı planlar: Tam 2 yıllık abonelik için ayda yalnızca 1,99 dolar ve tek bir yıl için ayda 5,99 dolar, piyasadaki en ucuz işlevsel VPN'lerden biridir
 • Mac Kullanıcı dostu: anında bağlantı seçimi için 'Hızlı Bağlantı' düğmesi gibi özelliklerle Surfshark basit ve kullanımı kolaydır
 • Uçan renkler: çeşitli performans, güvenlik, DNS sızıntısı ve hız testlerinde, Surfshark her zaman iyi bir puanla ortaya çıkar, tek bip bazen hız ile tutarsızlıktır, ancak bunlar her yama ile geliştirilmektedir.
 • Mükemmel VPN Konumu: İngiliz Virgin Adaları, kötü bilinen bir hükümet veri toplama bölgesi olan 14 göz olarak bilinen şeyden özgürdür. Bu, Surfshark için endişelenmeniz gereken bir tehlike değildir. Esasen, Surfshark'ı verilerinizi yasal olarak bırakmaya zorlayabilecek hiçbir yasa yoktur.
 • Sessiz Kanaryalar: Bir emri kanarya, bir hükümet kendilerine gizli bir mahkeme celbi yayınladığında kullanıcıları bilgilendirmenin bir yoludur, Surfshark bunu veri şeffaflığı için kullanır ve yayınlanırsa tüm kullanıcıları bilgilendirir. Neyse ki, bu VPN, muhtemelen varant kanaryalarını önleyici olarak kullanmaları nedeniyle, onlara tek bir Subpoena gönderilmediğinden özgürce övünebilir.
 • Günlük verisi yok: zorunlu e-posta adresi, fatura bilgileri ve teşhis raporlarının yanı sıra, Surfshark kullanıcı verilerinin hiçbirini günlüğe kaydetmez, yani bu VPN'nin kullanım verilerinizi aktarma tehlikesi yoktur, çünkü asla ilk etapta olmadılar!
 • Hızlı veri: sunucular arasında tutarsız olsa da, veri hızı genellikle yüksektir ve can sıkıcı bir gecikme bırakmamalısınız.
 • Öldürme anahtarı: Mac sürümünde yerleşik bir Kill anahtarı vardır, bu da şüpheli bağlantıları veya kötü amaçlı saldırıları hızla kesmenin kolay olduğu anlamına gelir.

Mac için Surfshark'ı Önerir miyim?

Surfshark, diğer işletim sistemlerinde Mac için bu kadar etkileyici kılan tüm özellikleri getiren nadir bir mücevherdir ve hepsi bu kadar iyi bir anlaşma için, kesinlikle tavsiye ettiğimiz bir özelliktir..

Surfshark'a kıyasla hafif bir fiyat artışı için, NordVPN'i sizin için sallayabilecek birkaç ekstra ile eskiyi harika yapan her şeyi elde edebilirsiniz..

2. NordVPN - CIA Güvenliği

NordVPN nedir?

NordVPN uzun süredir sadece Windows tabanlıydı, ancak yazılımını sorunsuz bir Mac deneyimi için de entegre etti. Aslında, o kadar iyi entegre edilmiştir ki, farklı işletim sistemlerine sahip iki cihaz için aynı VPN paketini kullanabilirsiniz.

Daha pahalı olsa da, uzun kayıt ve 59 ülkede 5300+ sunucuyu şaşırtıcı hale getirmek, Mac'iniz için koruma ve gizlilik konusunda ciddiyseniz hala araştırmaya değer bir VPN olduğu anlamına gelir..

Tanımlayıcı özelliklerinden bazılarına bakalım:

 • Mevcut en büyük sunucu seçimi: Karar vermekte zorlanacak kadar büyük bir sunucu seçimi var! Neyse ki, seçim hacminin sizi aşması durumunda NordVPN otomatik bir seçim sistemine sahiptir!
 • Geniş Netflix uyumluluğu: sunucuları% 100 Netflix uyumlu bir orana sahip olamazken,% 95 oranında uyumlu bir sunucu asla bir tıklamadan daha fazla değildir.
 • Kullanıcı dostu: kullanıcı arayüzü sezgisel ve gezinmesi çok kolay, örneğin sürükle ve bırak haritası, gerçekten kullanıcı odaklı özelliklerden biridir
 • Askeri Sınıf şifreleme: Nordvpn’in güvenlik şifrelemesi ABD ordusu tarafından kullanılanla aynı sınıftadır, bu nedenle sızıntı olasılığı düşüktür.
 • Günlük kaydı yok: herhangi bir VPN için hayati bir gerekliliktir. Uzun vadede, NordVPN hiçbir zaman hiçbir veri kaydetmediği için ortaya çıkmadı, bu yüzden şimdi sözlerini kıracaklarını varsaymak için bir neden yok
 • Panama merkezli: Panama'da zorunlu veri saklama kanunu bulunmayan Nordvpn, tek bir kayıt yapmadan trafiğinizi yönlendirmek için yasal olarak özgürdür ve verilerinizi hem yasal hem de dijital olarak korunur.
 • Çift sunucular: Nordvpn'in zaten sunduğu askeri düzeyde koruma yeterince iyi değilse, ikiye katlayın! İnternet trafiğinizi hedefine ulaşmadan önce iki ayrı VPN üzerinden çalıştıran bir hizmet sunarlar. Tek bir VPN üzerinden izlemek son derece zordur, ancak iki eşzamanlı sunucu şifrelemesinin kırılması neredeyse imkansızdır.

Mac için NordVPN'i Önerir miyim?

Bir nedenden dolayı en büyük VPN'lerden biridir ve bunun büyük bir kısmı Mac istemcilerini ihmal etmemiş olmalarıdır. Kanıtlanmış bir kayıt henüz sizi ikna etmese bile, Ücretsiz deneme ve para iade garantisi, bakmaya değer olduğu anlamına gelir.

Ayda sadece 3,49 $ karşılığında 3 yıllık bir sözleşme olan fantastik Noel tekliflerine göz atmayı unutmayın.!

No.3'te ExpressVPN hala Mac OS için optimize edilmiş bir pakette ciddi koruma ve anonimlik sağlayan kaliteli bir üründür. Ekstra maliyet ve akış uyuşmazlığı ana sorunlarıdır.

3. ExpressVPN - Güvenlik ve Güvenilirlik

ExpressVPN nedir?

ExpressVPN, korumanıza ve anonimlikinize adanmıştır. Düzenli olarak değerli verilerle uğraşıyorsanız tercih edilen üründür.

Daha yüksek bir maliyetle ve düşük akışlı uyumlulukla gelmek, onu listede 3 numaraya sokarken, yine de kaliteli bir VPN. Daha da önemlisi, Mac uyumluluğu ile herhangi bir sorun yaşamıyor. Yeni Mac uygulamasında orijinal platformun hızını, gücünü ve kullanım kolaylığını korumak.

İşte bu ekstra maliyete değer yapan şey:

 • Web'deki en hızlı VPN: ExpressVPN son derece hızlıdır, SpeedTest.net veya Fast.com gibi herhangi bir testi kullanın;.
 • Geniş sunucu aralığı: 160 lokasyonda ve 94 ülkede 3.000 sunucuyla Nordvpn'i gerçek hacimde yenmeyebilir, ancak menzil ve çeşitlilik açısından kesinlikle ligin en üstünde.
 • Sezgisel öldürme anahtarı: kazara sızıntı riski yoktur ve VPN ile ikinci bir bağlantınız olsa bile (fark etmeseniz bile) sezgisel kill anahtarı bağlantıyı hızla keser
 • Müşteri önceliği: ExpressVPN, müşterilerine bakmak konusunda uzun bir geçmişe sahiptir. Hızlı ve duyarlı bir destek sistemiyle, yaşadığınız sorunlar hızlı bir şekilde çözülecektir.
 • Etik kurallarına uygun bir güvenlik: Askeri düzeyde bir şifreleme protokolü ve yaptığımız her Sızıntı testini geçerek, bu şüphesiz güvenli bir sistemdir. ExpressVPN bunu hassas bilgilerinizden hiçbirini kaydetmeme taahhüdü ile eşleştirir; ve İngiliz Virgin Adaları'nda bir üs ile, bu yasal olarak bağlayıcı bir taahhüttür.
 • Ayrıcalıklı fiyatlandırma: ucuz bir temel VPN arıyorsanız, ExpressVPN sizin için olmayabilir. Ancak, mevcut en hava geçirmez VPN güvenlik sistemlerinden birini arıyorsanız, 6 ay boyunca 9,99 $ / ay veya 12 ay için 8,32 $ / ay fiyatlandırma makul bir anlaşmadır..

Mac için ExpressVPN'i Önerir miyim?

Hassas verilerle düzenli olarak ilgileniyorsanız veya gizliliğiniz konusunda ciddi iseniz, ExpressVPN'e ihtiyacınız vardır. Zırhlı güvenlik, yasal koruma ve akıllı güvenlik sistemleri, bunun ötesine geçen anonimliğe ihtiyacınız olduğunda bunun tercih edilen VPN olduğu anlamına gelir.

VPN nedir?

Sanal Özel ağlar, web sörfçülerinin cihazlarından internete güvenli geçişini sağlayan bir tünel oluşturur. meraklı gözlerden etkinliklerini korumak. Bu, yolda çalışırken, akıllı telefonunuza giren veya özel verilerinize erişen biriyle ilgili daha az endişeyle ev veya iş ağlarınızdaki dosyalara erişebileceğiniz anlamına gelir. Ayrıca çalışanlarınızın Müşteri verilerinin bütünlüğünü tehlikeye atmadan hassas veriler üzerinde çalışın.

vpn diyagramı nedir

En iyi VPN'ler, internet etkinliğinizin başka bir yerden, başka bir yerden gerçekleştiğini gösterecektir. Bu, Bahamalar'da tatil yaparken Kanada'daki Netflix'te filmleri ve TV şovlarını izlemenizi veya Avustralya'daki akıllı telefonunuzun New York'ta bir ağdaymış gibi görünmesini sağlar. Bu demektir sansür ve baskının yaygın olduğu ülkelerde yaşayan veya ziyaret eden insanlar sanal dünyada biraz özgürlüğün tadını çıkarabilir.

Kısacası, internette gezinirken veya bulut tabanlı hesabınızı kullanırken bilgilere güvenli ve güvenli bir şekilde erişmeniz için herhangi bir neden, bir VPN kullanmak için yeterli nedendir.

Mac için en iyi VPN'ler

Dediğim gibi, birçok VPN şirketinin Mac bilgisayarları ihmal etmesi üzücü bir gerçek. 300 veya daha fazla özel Mac VPN'de bile önemli sorunlar var. Piyasa vakumunu düşük bir ürünle doldurmak için iyi bir yığın oluşturuldu; kırık uygulamalar, veri sızıntıları ve diğer sorunların bir kataloğu bu VPN'leri rahatsız ediyor.

Mac için En İyi VPN (2020 İnceleme)

Neyse ki, en saygın (ancak başlangıçta windows tabanlı) VPN'lerin bazıları Mac'e başarıyla taşındı ve size diğer cihazlarda olduğu gibi koruma da sağlayabilir. NordVPN gibi bazı sistemler o kadar iyi taşınırlar ki tek bir VPN'yi aynı anda bir Mac ve Windows ile senkronize edebilirsiniz.

Genel olarak, Mac uyumlu bir VPN ararken ekstra tetikte olmanız gerekir. Günlük tutma politikaları, sağlayıcı konumu vb. Gibi gizlilik ve güvenlikle ilgili tüm normal endişeler vardır; artı, daha spesifik konular.

Bu özel sorunların genel baskısı, zayıf VPN sağlayıcılarının çoğalmasıdır. ProtonVPN, IPVanish ve TunnelBear gibi daha büyük şirketlerin bile Mac için kötü eşleştiği kanıtlanmıştır. Tehlikeli bağlantılar, güvenilmez güvenlik ve genellikle zayıf bir kullanıcı arayüzünden muzdariptirler. Mac OS'nin kendisi doğru yapılandırılırsa gizlilik açısından nispeten sağlamdır, bu nedenle en büyük sorun yazılım yerine VPN sağlayıcıları ile ilgilidir..

Bu yüzden listemizdekilerden birini öneriyoruz, zor iş sizin için zaten yapıldığında Mac VPN'lerin tüm tuzaklarını gözden geçirmeye değmez! Surfshark, NordVPN ve ExpressVPN, tamamen Mac uyumlu VPN sağlayıcılarının birkaç örneğini temsil eder.

Ücretsiz VPN'ler İyi mi?

Google Play'de veya Apple Store'da ücretsiz bir uygulama bulmak cazip geliyor. Muhtemelen orada yüzlerce kişi var.

Ancak, ücretsiz VPN uygulamaları gizli bir maliyetle gelebilir.

Birkaç geliştirici, kalplerinin iyiliğinden bir uygulama oluşturur. Birçoğu para kazanmak istiyor veya başka bir hizmet veya uygulama pazarlaması gerekiyor ve bunu verileriniz ve çevrimiçi gizliliğiniz pahasına yapıyor. "Premium" hizmetlerine geçmedikçe daha yavaş hıza ve kısıtlı erişime sahip olursunuz ve açılır pencere talepleriyle sizi sık sık bilgilendirir. Veya bilgilerinizi üçüncü taraf reklamverenlere satarlar. Birçoğu etkinliğinizin günlüklerini tutar ve IP'niz hala başkaları tarafından görülebilir.

Şirket kendi alan adı sunucularını kullanıyorsa, verileriniz sızabilir. Başka bir deyişle,, özel ağ çok gizli veya ücretsiz olmayabilir. Ticari VPN'ler iyi bir YG sunar. Küçük bir ücret karşılığında, hız veya gizlilikten ödün vermeden askeri düzeyde şifrelemeye erişebilirsiniz. Hizmet için ödeme yapmak, çevrimiçi izleyicileri, çerezleri ve sinir bozucu reklamları da atlayabileceğiniz anlamına gelir.

Sonuç

Mac çok tehlikeli sağlayıcılarla ve kötü ürünlerle doludur, bu yüzden sizi hayal kırıklığına uğratmayacak Surfshark gibi ucuz ve kaliteli bir ürüne gidin. Güvenlik, gizlilik ve anonimlik temel VPN niteliklerini kaybetmeden bir Mac için ihtiyacınız olan her şeyi sağlar.

David Gewirtz
David Gewirtz Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me