Nord VPN vs. PIA – Kazanan = Nord

En iyi VPN hizmetini almak asla tesadüfen olmaz. Genellikle, VPN'nin merkezlendiği ülke, VPN hızı ve sunucu ağı gibi şeyleri karşılaştıran kapsamlı araştırmaların sonucudur..


Belki de en önemlisi, müşterilerin verilerinin güvenli olup olmadığını bilmeleri gerekir bu VPN ile. Sağlayıcının topladığı bilgileri paylaşması muhtemel mi yoksa kullanıcıya tam anonimlik vaat eden katı bir “kayıt tutmama” politikasına gerçekten uyuyor mu??

Ortalama bir tüketicinin çeşitli VPN sağlayıcılarını karşılaştırmak için çok fazla zaman harcaması kolay değildir. Bu yüzden böyle karşılaştırmalar çok önemlidir. İki tanınmış VPN sağlayıcısını, sadece birinin galip gelebileceği kafa kafaya yarışmaya katıyoruz.

Hadi daha yakından bakalım NordVPN vs. Özel İnternet Erişimi, veya PIA.

NordVPN'e Giriş

Panama merkezli, bu gerçekten bir "günlükleri yok" politikasına sadık bir VPN. Bu onu olağanüstü popüler hale getirir ve hız testleri bazı etkileyici sonuçlar ortaya çıkarır. Ek değerli özellikler arasında reklam engelleme yazılımı, sohbet yoluyla 7/24 canlı destek, VPN üzerinden TOR kullanımına izin veren sunucular ve çift VPN yapılandırmaları bulunur. 30 günlük para iade garantisi daha övgüye değer.

nordvpn logosu

PIA'ya Giriş

Temel, ucuz bir VPN arayan kişiler Özel İnternet Erişimi'nden memnun olabilir. Amerika Birleşik Devletleri'ndedir ve birçok ülke bu ülke olduğu için bir dezavantaj olarak kabul edecektir. Beş Gözler Ağı'nın bir parçası. PIA’nın geri ödeme politikası Nord’lardan daha az cömerttir ve yalnızca yedi güne uzanır. Ayrıca, PIA’nın müşteri desteğinin son aylarda kötüleştiği görülüyor.

privateinternetaccess logosu

Yargı Yetkisini Karşılaştırma

NordVPN burada tartışmasız bir avantaja sahip. Merkezi Panama'da olan bir parça değil Beş Göz, Dokuz Göz veya 14 Göz Ağının Bunu ABD merkezli PIA ile karşılaştırın. ABD bu casus ağların bir parçasıdır. Bu, vatandaşları gözetlemekten elde edilen istihbarat verilerinin yetkililerle paylaşılabilir.

Esasen, bu ağlar aşağıdakileri mümkün kılar: bir üye ülkenin casus ajansları diğer üye ülkelerdeki vatandaşların çevrimiçi faaliyetlerine bakmak için. Üyeler arasındaki anlaşmalar sayesinde bunu yasal olarak yapabilirler. ABD yasaları Amerikan casuslarının olası sebep, varant ve diğer yasal nitelikleri olmadan kendi topraklarında hareket etmesini kısıtlarken, Avustralya'dan gelen bir casus aynı kısıtlamalara sahip değildir.

Avustralya, ABD vatandaşlarının çevrimiçi etkinlikleri hakkında bazı yararlı bilgiler elde ederse, bunu daha sonra harekete geçebilecek Amerikan yetkilileri ile paylaşırlar. Tabii ki, bunun tersi de doğrudur. ABD casusları, ilgilenebilecek Avustralya vatandaşlarıyla ilgili verileri keşfettiğinde Avustralya yetkilileri ile paylaşılır.

Buna göre, ABD tabanlı bir VPN müşterilerini hükümetin tecavüzünden koruyamayabilir. Böyle bir VPN de Amerikan yasalarına tabi verilerin tutulması ve bu verilerin yetkililerle paylaşılması.

Aksine, Panama'nın bu tür veri saklama yasaları yoktur. Ayrıca, onları diğer ülkelerle veri paylaşmaya zorlayacak uluslararası casus anlaşmalarına taraf değiller. Bu, Panama'yı bir VPN barındırmak için mükemmel bir seçim yapar.

Hangi VPN Daha Hızlı?

İnternette nasıl zaman geçiriyor olursanız olun, VPN hızı kritik. Yavaş hızlar, tarayıcı performansına engel olarak sizi gecikmeli sayfa yükleme hızlarına bırakır. Hangi hizmetin daha hızlı olduğunu belirlemek için aşağıdaki VPN test sonuçlarına göz atın.

vpn sağlayıcı karşılaştırma değerlendirmesi

NordVPN çok fazla dalgalanmayan sağlam bir ağ sağlar. Nord'un kullanıcıları otomatik olarak kullanıcının seçtiği ülkedeki en az sıkışık sunucuya bağlamasına yardımcı olur. Daha az kalabalık bir sunucu her zaman daha hızlı göz atma anlamına gelir.

Bununla birlikte, NordVPN’in hızları etkileyici değildi. Tokyo'da bir sunucu kullanılırken indirilenler sadece 1.05 Mbps boyutundaydı. En iyi sonuç 16.36 Mbps indirme oranıyla Amsterdam'da elde edildi.

PIA’nın hız testi sonuçları daha iyiydi. Tokyo'daki indirme hızı 13.74 Mbps ve Hollanda'da PIA için en yüksek hız olan 20.38 Mbps idi. İlk bağlantı, PIA'nın hızının çoğunu kaybettiği yer, ancak tutarlılığı tahtada iyi.

Bunun anlamı şudur ki PIA hız için kenara sahiptir, ancak akış platformlarına erişimi en iyi ihtimalle tahmin edilemez. Buna göre, kullanıcılar yine de daha güvenilir NordVPN akış yaparken.

Hangi VPN Daha Geniş Ağa Sahiptir??

Mükemmel performans sağlama söz konusu olduğunda, ağ boyutu ve dağıtımı son derece önemlidir. Bir VPN ne kadar çok sunucu sunuyorsa, bu sunucuların her birinin o kadar az kalabalık olması muhtemeldir. Dahası, dünyanın neresinde olursa olsun, sunucuların iyi bir coğrafi dağılımına sahip olmak istenir. nispeten yakın bir sunucu bulabilir. Bu, daha hızlı performans sağlar, ancak aynı zamanda kullanıcıların konumlarını taklit etmek istediklerinde çok daha fazla seçeneğe sahip oldukları anlamına gelir..

nordvpn avrupa sunucuları

NordVPN bu kategoride el ele geçirme kazananı oldu daha fazlası ile 5.000 sunucu 61 farklı ülkede bulunmaktadır. PIA birazdan övünüyor 3.100 sunucu 33 ülkeye yerleştirildi.

Güvenliği Karşılaştırma

Güvenlik, insanların VPN kullanmasının ana nedenidir. Güvenlik kaygıları ve siber güvenlik riskleriyle ilgili haberlerin sayısı nedeniyle giderek daha fazla insan VPN'lerle ilgileniyor. her gün.

Bu kategoride NordVPN'i yenmek imkansız. Günlük tutmaya karşı güvenilir bir politikaları vardır ve OpenVPN protokolünü ve AES 256 bit şifrelemesini alacağınız için şifrelemeleri en üst düzeydedir. Dahası, Nord çift VPN sağlar ve şunları içerir: CyberSec, kullanıcıların botnet'lerden kaçınmasına yardımcı olur. Testler ayrıca NordVPN'de sızıntı olmadığını ortaya koydu.

Nordvpn cybersec

PIA ile çift VPN yoktur ve varsayılan bağlantı AES 128 bit şifreleme kullanır. Yine de, AES 256 bit şifrelemeyi seçebilirsiniz ve ayrıca TOPUZ, Nord’un CyberSec kadar iyi değil, en azından biraz koruma sağlar.

özel internet erişim ayarı

Bu kategorideki rekabet yakın, ancak Nord öne çıkıyor.

uygunluk

Aslında VPN'nizi kullanmaya gelince, tüm cihazlarınızdan internete güvenli bir şekilde erişmek isteyebilirsiniz. VPN'i bir cihaza uygulamak birçok senaryoda güçlük yaratabilir. Kurulumu kolay VPN işlevselliği ile zaman kazanmak sizin için önemliyse, NordVPN tercihiniz olacaktır.

PIA tüm önemli işletim sistemlerini sunar: Windows, MacOS, iOS, Android, Linux ve VPN'yi yönlendiricilerde kullanma yeteneği. Sorun şu - ana platformların dışında VPN'inizi diğer cihazlarda kullanmak için kafa karıştırıcı.

NordVPN, PIA'nın yaptığı tüm büyük işletim sistemlerini sunar. Ayrıca Android TV kutularında VPN kullanımı, bir dizi farklı yönlendirici ve rastgele cihazların kullanımı için kullanışlı öğreticiler var.

Özel İnternet Erişimi, aynı anda bağlayabileceğiniz cihaz sayısında NordVPN'i geçiyor. PIA size 10 eşzamanlı bağlantı kullanma imkanı sunar NordVPN sadece 6'ya izin verirken.

Bu ekstra 4 bağlantıya gerçekten ihtiyacınız varsa, PIA iğneyi burada sizin için hareket ettirir, ancak aksi takdirde, NordVPN uyumluluk konusunda en üstte gelir.

VPN seçme

Bu NordVPN ve PIA karşılaştırmasında, Nord kazanır. Bununla birlikte, PIA güvenilir hizmetler sunar ve belirli senaryolarda kullanmak mantıklıdır.

Her ikisi de para iade garantisi sunar, bu yüzden zaten bir veya diğerinde satılmadığı sürece konum hızını test etmek için her iki seçeneği de denemek çok mantıklıdır. NordVPN PIA hızlarına ulaşıyorsa, üstün güvenlik, yargı yetkisi ve özellik tekliflerinden yararlanmak için NordVPN kullanmanızı öneririz.

nordvpn logosuprivateinternetaccess logosu

Konumunuz bunlardan birini iyi bir seçim yapabilir. Tokyo'daysanız, NordVPN'deki hızlar servise çok fazla güven duymaz ve PIA'yı daha iyi bir seçenek haline getirmez. NordVPN'in PIA tarafından gerçekten yenildiği tek zaman belirli konum hızındadır. dünyanın neresinde olursanız olun seçiminizi büyük ölçüde etkiler.

SSS

S: NordVPN özel mi?

A: Evet, ancak NordVPN yalnızca belirli sayıda hizmette torrent ve P2P kullanımına izin verir. Torrent'in genellikle insanların gizli tutulmasını istediği şey olduğunu görmek, bu bazı insanlar için bir sorun olabilir.

S: NordVPN'in bir öldürme anahtarı var mı?

A: Evet, en iyi özelliklerinden biri otomatik öldürme anahtarıdır. Verileriniz bir saniyeliğine açıklanırsa kullandığınız programı otomatik olarak durduracak veya kullandığınız cihazdan gelen bağlantıyı kesecektir.

S: PIA VPN iyi mi?

A: Evet, bugün piyasadaki en popüler hizmetlerden biri olarak üst düzey hizmet sunuyor.

S: En güvenli VPN hizmeti nedir?

A: NordVPN bu kategorideki pastayı alıyor. Her zaman en hızlı olmasa da, NordVPN en iyi güvenliği sunar.

S: Ücretsiz VPN'ler güvende?

A: Büyük olasılıkla hayır. Yazılımlarının ücretsiz sürümleri nispeten güvenli olan bazı ücretli hizmetler vardır. Kullanmaya daha uygun olacağınız daha iyi bütçe seçenekleri vardır. En iyi ücretsiz VPN kılavuzumuza göz atın.

Değerlendirmenizi ekleyin:

Okuyucularımızın karar vermesine daha iyi yardımcı olmak için ürünleri bağımsız olarak araştırmak için elimizden geleni yapıyoruz. Olduğu söyleniyor, biz de görüşlerinizi duymak istiyoruz. Bilgilendirici ve tanıtımsız bireysel incelemeleri kabul ediyoruz. Lütfen aşağıdaki formu doldurun, yorumunuzu yayınlayalım. Şirketlerin kendileri tarafından yapılan tanıtım incelemeleri yayınlanmayacaktır. Teşekkürler!

--- Lütfen Hız Seçin ---
Ortalama
Yavaş
Hızlı
?>

--- Lütfen Kullanılabilirlik Seçiniz ---
Kullanımı kolay
Hafif Karmaşık
Çok karmaşık
?>

Aşağıdaki düğmeyi tıklayarak Kullanım Şartlarını okuduğumu ve kabul ettiğimi kabul ediyorum.

İNCELEMEYİ EKLE

0
4415

David Gewirtz
David Gewirtz Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me