Opera VPN Service – Ücretsiz .. Yoksa Gerçekten mi? (Test sonuçları)

Ürün ücretsizse, ürün sizsiniz. En azından verileriniz.


Şimdiye kadar, çoğu insan mevcut en iyi VPN'e sahip olmanın önemini anlıyor. Mahremiyetlerini korumak istiyorlar. Coğrafi olarak kısıtlanmış içeriğe erişebilmek ve kısıtlama olmaksızın web'de gezinmek istiyorlar. Bu yüzden Opera'nın sınırsız veriyle ücretsiz bir VPN hizmeti sunduğunu duyduklarında,.

Opera’nın hizmeti gerçekten yutturmacaya uygun mu?

Opera VPN Genel Bakış

FeaturesInformation
Kullanılabilirlik: Kullanımı kolay
Günlük İlkesi: Bazı günlük kaydı politikaları
Sunucu Boyutu: 10 sunucu
Sunucu Dağıtımı: 5 ülke
Destek: Yok
torrenting: İzin verilmedi
Yayın Akışı: Sınırlı
VPN protokolü ve şifreleme: Varolmayan
Merkez: Kanada
Fiyat: Bedava
Resmi internet sitesi: https://www.opera.com

Gerçek Bir VPN Değil - Bu bir Proxy Hizmetidir

Anlamanız gereken ilk şey, Opera gerçek bir VPN değil. Güvenli proxy hizmeti. Bu, Opera'nın kendi tarayıcı trafiğini Kanada'daki bir VPN tarafından işletilen bir sunucuya yönlendirerek şifreleyeceği anlamına gelir. Ancak, Opera diğer web tarayıcılarındaki trafiği şifrelemek için tasarlanmamış veya bağımsız e-posta istemcileri. Opera gerçek bir VPN olsaydı, cihaza giren ve çıkan her İnternet bilgisini şifreleyecekti. Verileri hangi uygulamanın ele aldığı önemli değildir. Bu, Opera'nın bağımsız bir VPN hizmetinden çok daha az güvenli olduğu anlamına gelir.

Artıları:
 • Tamamen bedava
 • Bant genişliği sınırlaması yok
 • Netflix ile çalışır
 • Kurulumu ve kullanımı kolaydır
Eksileri:
 • Tüm bilgilerinizi günlüğe kaydeder
 • Kanada yargı yetkisi
 • Gerçek bir VPN değil
 • Bağımsız ürün yok
 • IP sızıntıları tespit edildi
 • Yavaş hızlar
 • Torrent yok
 • Sadece üç sunucu seçeneği
 • Müşteri hizmeti yok

Opera VPN Hakkında Neler Sevdik?

opera vpn ücretsizBirçok kusuruna dalmadan önce bu “VPN” ile ilgili olumlu şeylerle başlamak istedik. Hizmetle ilgili iyi bir şey, tamamen ücretsiz. Abonelik için kaydolmanıza gerek yoktur ve bant genişliği kısıtlaması yoktur.

Ancak, şunu hatırlamak önemlidir ücretsiz VPN'ler bir şekilde para kazanırlar ve bu genellikle verilerinizden para kazanarak olur. Bir söz var, ne ödediysen onu alırsın". Bu durumda, daha doğru olamazdı. Bu yüzden hala uygun maliyetli iken gerçek anlaşma istiyorsanız, o zaman neredeyse ücretsiz bir hizmet ile gitmek gerekir. En iyi ücretsiz VPN'ler listemize göz atın.

Doğrudan tarayıcıda oluşturulmuştur ve etkinleştirmek kolaydır. VPN'yi etkinleştirmek için menüler / ayarlar / gizlilik / VPN'ye gitmeniz yeterlidir. Bu işlem izlendikten sonra VPN hizmetini açıp kapatabilirsiniz. Ayrıca sunucunun konumunu seçebilir ve ne kadar veri kullandığınızı görebilirsiniz.

En sonunda, Şaşırtıcı şekilde Opera, Netflix ile çalıştı. Sadece işe yaramadı, aynı zamanda kusursuz çalıştı. Bazıları sorabilir, tüm VPN'ler Netflix ile çalışmaz mı? Teorik olarak, evet. Ancak, yıllar içinde Netflix çok sıkı hale geldi ve en iyi VPN'leri bile tespit etmek ve engellemek için güçlü bir anti-VPN teknolojisi kullandı. Netflix'te coğrafi olarak kısıtlanmış içeriği yayınlamak için kullanıldığında birçok VPN, korkunç hata ekranıyla karşılanır.

netflix hata ekranı

Bu Opera'nın lehine olan bir şey.

Opera'ya Güvenir misiniz?

Opera'nın gizlilik politikasına baktığınızda bu soruya cevap alırsınız. Orada bir dizi bulacaksınız mahremiyetle ilgili bireyin iki kez düşünmesini sağlayan maddeler.

Bunun bir örneği, hizmetin kullanım verilerini toplama hakkını saklı tutmasıdır. Bu, ziyaret ettiğiniz web adreslerini ve IP konumlarını depolayabilecekleri, ancak mutlaka web sayfalarının içeriğini depolayamayacakları anlamına gelir.

Bu, diğer VPN'lerin topladığından çok daha fazla bilgi. Hatırlanması gereken bir şey, hizmetin hiçbir şekilde adınıza veya size bağlı olmamasıdır. Kullanılan cihaza bağlı. Bu, Opera VPN'in bir tarama geçmişi oluşturmadığı anlamına gelir.

Gizlilik politikalarına baktığınızda, işletim sisteminiz, IP adresiniz ve zaman içinde cihazlarınızı tanımlamak için kullanılabilecek diğer bilgiler hakkında bilgi topladıklarını görürsünüz. Yine, Opera VPN'nin sizi IP adresine bağlayan bilgilere sahip olmadığını belirtmek önemlidir..

Opera Verilerinizi Satarak Para Kazanıyor - Dikkat Edin

opera vpn yazan surfeasyHizmete bir bütün olarak baktığımızda, Opera'nın herhangi bir ücretsiz hizmetin yapmasını beklediğiniz şeyi yaptığını hissediyoruz.. Anonim bilgilerinizi topluyor ve başkalarına satıyorlar. Anonimlik ve tam gizlilik arıyorsanız, bu kesinlikle güvenmeniz gereken VPN değildir. Gizlilik ve güvenlik için en iyi VPN'i aramaya devam etmelisiniz.

Opera tarayıcısı teknik olarak Norveç merkezli bir şirkettir. Sorun VPN servislerinin SurfEasy tarafından yönetilmesidir. Kanada merkezli bu şirket Opera tarafından birkaç yıl önce satın alındı. Kanada, 5 Göz Gözetim İttifakı'nın katılımcı üyesidir..

Bu bir bilgi toplama ittifakı. Buradaki fikir, birden fazla ulusun kaynaklarını bir araya getirebilmesidir. Gruptaki bir ülkede bilgi varsa, diğer dört ülkeyle paylaşırlar. Yani sadece Opera VPN izleme faaliyeti değil, Kanada hükümeti de aktivite talep ederse, bunu devretmek zorundadırlar..

Tarayıcının VPN'i AES-256 algoritması kullanır. Ayrıca standart HTTPS güvenliğini kullandığını da biliyoruz. Test sırasında herhangi bir webRTC sızıntısı görmedik.

Opera VPN'in SurfEasy ortağı gibi çalışacağını varsayabiliriz. OpenVPN kullandığını düşünüyoruz. Ancak bunu doğrulamak zor. Entegre bir Google genel DNS'in avantajlarından yararlanır. Proxy isteği VPN sunucularından.

VPN'yi kullanma

opera vpn tarayıcı rozeti etkinDuvar tarayıcınızda VPN kullanmak çok kolaydır. VPN sunucusunu etkinleştirme sürecinden geçtikten sonra, arama çubuğunda mavi bir VPN rozeti göreceksiniz. Ana panosuna yönlendirilmek için VPN rozetini tıklayın.

Gösterge tablosunun kullanımı kolaydır. VPN hizmetini açıp kapatabilirsiniz. Hafta boyunca kullanılan bant genişliğinin yanı sıra ay boyunca kullandığınız bant genişliğini gösteren bir ekran alacaksınız. Geçerli seçiminizi tıklayarak sanal konumları değiştirebilirsiniz. Size değiştirebileceğiniz yeni konumların bir listesi verilecektir. Yeni konumu seçmeniz yeterlidir; seçtiğiniz ülkede VPN sunucusuna dönüşür.

Opera VPN Ne Kadar Hızlı?

Herkes, güvenli bir VPN bağlantısı kullanacaksanız, İnternet hızınızın bir miktarını kaybedeceğinizi anlar. Bu sadece kurs için eşit. Sorun, adına büyük performans düşüşleri fark ettiğinizde gelir “Anonimlik”.

opera vpn hız sonucu zürihDaha da kötüsü, vaat bile edilmedi ve sen Yavaş hizmet yüzünden acı çekmek zorunda kaldı.

Opera VPN ile elde edeceğiniz şey budur.

Burada kabul edilemez bölgede çok düşük hızlar görüyorsunuz.

Bu biraz daha iyi, ama ev hakkında yazmak kesinlikle bir şey değil.

Bu şimdiye kadar gördüğümüz en yavaş VPN bağlantılarından biri. Böylece Opera VPN, Netflix'in engellemesini kaldırabilir. Ancak bağlantı o kadar yavaş ki en sevdiğiniz film veya televizyon dizisini Netflix'te yayınlamak eğlenceli olmaktan kabusa dönüşüyor.

Ödeme seçenekleri

Opera VPN ücretsiz. Ödeme seçenekleri, yeni sürüme geçiş işlemleri ve süre sınırı yoktur. Bu, para iade garantisi veya gizliliğinizi korumak için kripto para birimi kullanıp kullanmadıkları konusunda endişelenmeniz gerekmediği anlamına gelir.

Ücretsiz VPN'lerle İlgili Sorun

vpn dezavantajlarıEn iyi VPN asla ücretsiz bir VPN olmayacak. Ücretsiz VPN'ler, gizlilik sağlamadığı ve güvenlik sağlamadığı için uzun vadede size daha pahalıya mal olacaktır. Hizmetlerin çoğu, üçüncü tarafların kişisel verilerinizde arama yapmasına veya daha da kötüsü.

Bir VPN için ödeme yaptığınızda, ödediğiniz şirket aboneliklerle para kazanıyor. Bu, kişisel bilgilerinizi başkalarına satmak zorunda olmadıkları anlamına gelir. Ücretsiz VPN'ler kimlik hırsızlığı gibi zararlı şeyler yaşama riskinizi artırabilir.

Ücretsiz VPN'lerin bağlantı hızları düşüktür. Ücretsiz VPN'lerin müşteri hizmetleri çok azdır veya hiç yoktur. Ücretsiz VPN'ler arasından seçim yapabileceğiniz küçük bir sunucu seçeneği vardır. Ücretsiz VPN'ler size subpar VPN protokolleri sunar.

Torrenting ne olacak?

Opera VPN ile torrent yapmak söz konusu değil. Bilgilerinizi korumak istediğiniz için torrentlerle bir VPN kullanıyorsunuz. İnsanların bilgisayarınızı hacklemesini engellemek istiyorsunuz. Torrent yaptığınızda, diğer kişilerin bilgisayarlarına ve sistemlerine bağlanırsınız ve onlara kendi bilgisayarlarınıza erişim izni verirsiniz..

Herkesin iyi ve nazik olduğu bir dünyada, bu bir sorun olmazdı. Maalesef torrent, siber suç işlemek için hain kişiler tarafından kullanılıyor. Bir VPN kullanıyorsanız kendinizi koruyabilirsiniz.

veri ihlali istatistikleri

Sorun İşte. Opera bilgilerinizi şifrelemez. Torrent iyi olsa bile, güvenli olmazsınız. Unutmayın, Opera VPN tarayıcı tabanlı bir proxy'dir. Bu yüzden sadece gerçek tarayıcı üzerinden iletilen bilgiler için işe yarayacak.

Torrentlerle, uTorrent gibi dış programlara bağlanıyorsunuz. Bu, sözde VPN'nin veda ettiği küçük korumayı öpebileceğiniz anlamına gelir.

Opera VPN Sunucuları Nerede??

vpn sunucusu konumlarıOpera VPN sunucuları beş ülkede bulunmaktadır. Onlar:

 • Birleşik Devletler
 • Almanya
 • Kanada
 • Hollanda
 • Singapur

Opera, sunucu tabanlarını dünyanın farklı yerlerine genişletmeyi planladı. Şu anda kullanıcıların “tercih edilen sunucular” olarak adlandırdıkları şeye bağlanmasına izin veriyorlar. Bunlar, şu sunuculardaki sunuculardır:

 • Amerika Kıtası
 • Asya
 • Avrupa

Sinir bozucu olan şey hangi şehre bağlı olduğun hakkında hiçbir fikrin yok. Zar atmak ve en iyisini umut etmek.

Biz oradayken, öldürme anahtarı fikstürü olmadığını eklemeliyiz. Bu, bir VPN'den beklediğiniz bir şeydir. IP'niz sızdırıyorsa bir kill switch oturumunuzu otomatik olarak kesecek.

Müşteri servisi

opera vpn forumuDürüst olmak gerekirse, bu bölümü boş bırakmak istedik. Sonuçta, konuşacak ne var? Hiçbir şeyden ne kadar alırsın?

Bakın, yardım istiyorsanız, Opera senden duymak istemiyor. Yardım düğmesine tıklamak canlı bir sohbet başlatmaz, sizi bir iletişim formuna götürmez ve bir yardım bileti açmaz. Hiçbir şey değil. Tek yapmanız gereken, bir VPN'nin ne olduğu ve size nasıl yardımcı olması gerektiği hakkında daha fazla bilgi edinebileceğiniz bir sayfaya götürmektir..

Opera'nın bir destek forumu var. Ancak bu forum, tarayıcıyla ilgili geniş bir konu yelpazesini kapsamaktadır. VPN'yi doğrudan tartışan hiçbir şey yok. Buna karşı başka bir grev subpar VPN seçeneği.

Çinli Yatırımcılar

Ücretsiz internet veya internet gizliliği söz konusu olduğunda Çin'in iyi bir ünü yoktur. Son zamanlarda, Çinli bir yatırım grubu Opera tarayıcısıyla ortaklık kurdu. Görünüşe göre, bu Opera Media Group veya Opera VPN hizmetini içermiyor. Şimdilik bunlar orijinal Norveç şirketinin ellerinde. Bununla birlikte, gizlilik konusunda endişeleriniz varsa, Çinlilerin Opera VPN'e ne kadar erişimi olduğunu merak edebilirsiniz ve topladığı bilgiler.

Son düşünceler

Opera VPN yüzeyde iyi görünüyor. Demek istediğim, ücretsiz olan ve Netflix coğrafi kısıtlamalarını engelleyen bir şey için kim heyecanlanmayacak? Opera VPN'in kullanımı kolaydır. Avantajlarından yararlanmak için bir VPN'in nasıl kurulacağını ve hatta bir VPN'nin ne olduğunu bilmenize gerek yoktur. Bant genişliğiniz için bir sınır yoktur ve aktarımlar askeri düzeyde şifreleme kullanılarak şifrelenir.

Ancak, gizlilik ve gerçek güvenlikle ilgili herhangi bir şekilde, şekil veya formdaysanız, bu senin için bir seçenek değil. Unutmayın, piyasadaki en iyi VPN'i satın almıyorsunuz. Bu, yalnızca Opera tarayıcısından aktarılan bilgilerle çalışan ücretsiz bir hizmettir.

vpn etkin açılır opera vpn

Hizmete bağlı gizlilik politikasını veya kullanım koşullarını okursanız, yalnızca daha az güvende hissetmenizi sağlar. Bağlantı hızları uçsuz bucaksız. Opera VPN yalnızca kullanımınızı kaydetmez, aynı zamanda verilerinizi de satıyor olabilir. Belirsiz yargı yetkisi sayesinde, bu şirketin istenmesi halinde verilerinizi kolluk kuvvetleri ile paylaşması çok olasıdır..

Hizmet ücretsiz. Yine de, fiyat değer olduğunu düşünmüyoruz.

Bir VPN İstiyorsanız, Gerçek Bir VPN Alın

İnternet üzerinden gönderdiğiniz tüm verileri koruyan denenmiş ve test edilmiş bir VPN hizmeti ister misiniz? O zaman NordVPN'i öneriyoruz.

NordVPN'in dünya genelinde binlerce güvenli sunucu konumu vardır. Açık bir kayıt politikası ve teklifi yok benzersiz müşteri desteği.

Ayrıca, şirketin tedarik etme taahhüdünü yansıtan kullanımı da çok kolaydır gerçekten işe yarayan bir ürün. Gizli ücretler veya hükümler yoktur. Tek bir abonelikle birden fazla cihazı koruyabilirsiniz.

Panama lokasyonları sayesinde, NordVPN sizi gizliliğinizden ödün vermekle tehdit eden bir dizi hükümet gözetim programından korur.

 • Olağanüstü müşteri desteği ve 7/24 canlı sohbet
 • birselleri yakar
 • NordVPN planları Ayda 2,99 ABD doları - ayda 11,99 ABD doları
 • NordVPN var Netflix gibi hizmetlerde coğrafi kısıtlamaları aşmanıza yardımcı olacak özel sunucular
David Gewirtz Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me