Özel Tünel VPN İncelemesi – Gerçekten Buna Değer Mi?

Müşterilerini adil bir şekilde ücretlendiren bir VPN mi? Gerçekten doğru olabilir mi?


Bu, Private Tunnel VPN'i ilk duyduktan sonra düşünmeye başladığım soru. En uzun süredir sınırsız veri sunan VPN'ler aradım çünkü tüketiciler olarak “sınırsız” ve “sınırsız” gibi kelimeleri paranıza daha fazla çarptığımızı gösteren işaretler olarak görmekte zorlandığımızı düşünüyorum.

Ama sonra Özel Tünel’in benzersiz faturalandırma uygulamalarını duydum ve “sınırsız” ın gerçekten olması gereken tek şey olup olmadığını merak etmeye başladım.

Ama sonra Özel Tünel’in benzersiz faturalandırma uygulamalarını duydum ve “sınırsız” ın gerçekten olması gereken tek şey olup olmadığını merak etmeye başladım.

Açıklamak için: OpenVPN Technologies'in ticari bir patlaması olan Özel Tünel, yalnızca kullandığınız veriler için ücret alır. Ve ücretsiz denemelerini kullanmayı denemeyi tercih eden yeni gelenler bile 2 konser alıyor.

Yani “Yakalama nedir?” Diye soruyor olabilirsiniz.

Kendim için test etmeden önce aynı şeyi sordum.

Bu derlemede, hız testimin hizmetlerindeki sonuçlarını, kullanılabilirliklerini, müşteri desteklerine verdiğim puanı ve bu VPN'deki genel deneyimimi paylaşacağım.

Ama tam içine girmeden önce, Özel Tünel ve bu üst düzey VPN hizmetinin arkasındaki insanlar hakkında küçük bir arka plan var.

Özel Tünel VPN'ye Genel Bakış

FeaturesInformation
Kullanılabilirlik: Kullanımı çok kolay
Günlük İlkesi: Küçük Günlük Kaydı
Sunucu Boyutu: 50 ++ sunucu
Sunucu Dağıtımı: 12 ülke
Destek: Bilet sistemi
torrenting: İzin verilmedi
Yayın Akışı: İzin verilmedi
VPN protokolü ve şifreleme: OpenVPN protokolü; 128 bit AES-GCM şifrelemesi
Merkez: Kaliforniya, ABD
Fiyat: 6 $ / ay
Resmi internet sitesi: https://www.privatetunnel.com/

Özel tünel arka plan

Özel Tünel, Kaliforniya merkezli bir şirket olan OpenVPN Technologies, Inc.'in kurucuları olan James Yohan ve Francis Dinha'nın beynidir..

Onlarda var 3.6 milyondan fazla müşteri ve sayılıyor.

Web siteleri temiz, profesyonel bir tasarıma ve yazılımlarının basit, anlaşılması kolay bir arayüze sahip.

Siteleri, her gün 1 milyon siber tehdidi önlediğini cesurca iddia ediyor. Engelledikleri tehditlerin bir tür kaydını tutmadan bunu halka kanıtlamaları zor olsa da - ve bu nedenle, çevrimiçi etkinliğinizin günlüklerini tutmak - oldukça mümkün görünüyor..

Sonuçta, şu anda içinde yaşadığımız çılgın, deli bir dünya, siber saldırıların bankalardan ve hükümet tesislerinden özel vatandaşlara kadar herkesi tehdit ettiği bir dünya.

Ekim 2017'de gördüğümüz gibi, annelerimiz ve babalarımız bile siber suçlular tarafından hedefleniyor. Hayır güvende… en azından VPN kullanmaya başlamazlarsa.

Özel Tünel görünüyor ve kulağa yasal geliyor, ama hepimiz görünüşün aldatıcı olabileceğini biliyoruz.

Kullanıcıların akılda tutmaları gereken bir şey bulundukları yer. Özel Tünel: Merkezi Pleasanton, California, ABD'deki Hacienda Business Park'ta.

Bu Neden Önemli??

ABD, On Dört Gözün bir parçası olduğu için, sinyal istihbaratında işbirliği için çok taraflı bir anlaşmaya giren bir grup ülke.

UKUSA Sözleşmesi ile eşanlamlı olan bu küresel kollektif, gündelik çevrimiçi etkinlik, e-posta gönderme, mesajlaşma, indirme veya bankacılık olsun, iletişimimizi kesmelerine izin veren bir yazılım programı olan Echelon'u kullanan vatandaşlar..

Avustralya'da Parlamento, daha katı veri saklama yasaları lehine çok sayıda değişiklik yapmıştır, bu da telekomünikasyon şirketlerimizin kişisel bilgilerimizi kendi amaçları veya hükümet denetimi amacıyla mayınlayabileceği anlamına gelmektedir..

İSS'lerimizi engellemenin tek yolu (İnternet servis sağlayıcıları) bu meta verileri toplamaktan katı şifrelemeli bir VPN kullanmaktır. Çevrimiçi ortamda% 100 güvenli kalma hakkında daha fazla bilgi için akla gelebilecek her gizlilik aracına ilişkin ayrıntılı kılavuzumuza bakın.

Ama söz konusu olduğunda bir VPN seçmek, gayrimenkul satmak gibi— Hepsi ilgili, Yer! Yer! yer!

Özel Tünel ve bunun gibi şirketler ile ilgili sorun, VPN'nin soruşturmalarından birine ilişkin verileri teslim etmesini talep etme hakkı olan yasal bir ülkede faaliyet göstermeleridir..

Bu, Özel Tünelin herhangi bir devlet kurumuna derhal uyacağı anlamına gelmez. Aksine, herhangi bir etkinlik günlüğü tutmadıklarını iddia ederler, ancak bazı bağlantı günlüklerini kaydettikleri konusunda da açıktırlar..

Sözde, bu günlükler yalnızca performans ve bakımı izlemek için tutulur, ancak saygın VPN'lerin çoğu kesin bir kayıt politikası izler.

Özel Tünel'in, mahkeme celbi veya emri ile sunulması halinde kullanıcı günlüklerini teslim etmek zorunda kalabileceği oldukça açıktır.

Artı tarafta, keyfi nedenlerle devlet kurumlarına bilgi veren VPN vakaları olmamıştır. Bir VPN, bu tür verileri teslim etmek için haberlere her girdiğinde, genellikle bir VPN sağlayıcının hizmetlerini kötü amaçlı amaçlarla (potansiyel olarak karanlık web'de) kullanan bir siber suçlu içeren bir ceza davasıyla ilgiliydi..

Peki, Özel Tünel VPN pazarındaki akranları arasında nerede? Müşterilerden oldukça mükemmel puanlar aldılar ve gerçekten harika yorumlar aldılar.

TechRadar onlara “VPN'de ilginç bir dönüş,"Kullandıkça öde seçeneği hakkında övünüyorlar, ancak sınırlı yer seçimlerini, güvenilmez performanslarını ve son derece temel müşterilerini de not ediyorlar.

Kendi servis testlerine dayanarak, son bir yıldaki hızlarını kesinlikle artırdıklarını ve bağlantı sorunlarının sadece aralıklı olduğunu söyleyebilirim.

Ancak Özel Tünel’in hızlarını ve özelliklerini araştırmadan önce, uyumluluk hakkında konuşalım, çünkü işte tam da bu noktada devam ediyorlar..

Özel Tünel Ne Sunar & uygunluk

Özel Tünel, IP adresinizi ve konumunuzu gizleyerek web'de anonim olarak gezinmenizi sağlar.

Hizmetlerinin çoğu oldukça bayat olsa da, güçlü şifreleme söz konusu olduğunda tüm doğru kutuları işaretliyorlar. OpenVPN protokollerini yenmek zor.

Özellikler arasında etkinlik kaydı, benzersiz veri planları ve sınırsız bant genişliğine sahip yıllık bir plan yer alır.

Bu VPN hizmeti şu işletim sistemlerini ve aygıtlarını da destekler:

 • iOS
 • Android
 • Linux
 • pencereler
 • Mac
 • USB TV çubukları
 • Set üstü TV kutuları
 • Özel tabletler

Belki de bu VPN ile ilgili en ilginç şey, onların gelişim ve evrime olan bağlılıklarıdır. Başarılarının defasında dayanacak biri olmayan OpenVPN, Inc. şimdi OSTIF’in açık kaynaklı yazılımdaki önemli kusurları keşfettiklerinde geliştiricilere ödeme yapan ödül tabanlı bir program olan Bug Bounty Programını desteklemektedir..

Aşağı yönde, sınırlı sayıda yerde sınırlı sayıda sunucu vardır. Her zaman bir VPN'yi test etmenin en iyi yolunun biraz seyahat etmek olduğuna inanıyorum, Sydney'den New York'a seyahat ederken Özel Tünel kullandım.

Üç New York sunucusundan birini kullanarak Indirmek için 26 Mbs ve Yükleme için 16 Mbps. Gecikme süresi yaklaşık 79 ms'ye ulaştı. Garip bir şekilde, Avustralya'da dokunduğumda bu sayıların büyüdüğünü buldum.

Orada vurabiliyordum 50 Mbps indirme ve 25 ms ping ile 43 Mbps yükleme. Bazı rakiplerinden daha yavaş olduğu bilinen bir hizmet için fena değil.

Ne yazık ki, Özel Tünel ile öldürme anahtarı yoktur, bu nedenle kullanıcılar çevrimiçi etkinlikle uğraşırken bağlantı başarısız olursa incelemeye açıktır.

Ek özellikler

Özel Tünel için büyük bir handikap varsa, bu onların göreceli özellikleri. En iyi VPN'lerden bazıları URL filtreleme, reklam engelleme vb. Gibi gelişmiş özellikler sunar..

Özel Tünel, kayda değer bir özelliğe sahiptir - İzinsiz Giriş Önleme Yazılımı. Bu, kötü amaçlı yazılım ve benzeri şeylerin kötü niyetli saldırılarını önler, ancak korktuğum güzellikler burada.

Bunun da ötesinde, sadece 9 ülkede 12 konum mevcut. Bu sayıdaki sunucu sayısı, aşağıdaki gibi hizmetler tarafından sunulan sunucuların zenginliği ile karşılaştırıldığında oldukça cesaret kırıcıdır. NordVPN veya Surfshark.

Ancak, yukarıda belirtilen USB TV çubukları da dahil olmak üzere diğer birçok VPN'in desteklemediği cihazları destekleyerek bu kıtlığı telafi ediyorlar.

Fiyatlandırma & Planlar

Özel Tünel gerçekten parlıyor. Daha önce de belirtildiği gibi, 2 Gbs veri ile ücretsiz deneme sunuyorlar. Buna ek olarak, iki veri sınırlamalı planı ve sınırsız veri içeren yıllık bir paketi vardır..

Onların makul fiyatlı planlar 20 GB ile başlar ve kullanıcılar yalnızca kullandıkları için ödeme yapar.

Alternatif olarak, yıllık planları kullanıcıya 10 eşzamanlı bağlantı sağlar, bir VPN teklifi gördüğüm en fazla bağlantı.

Özel Tünel, tam ve orantılı para iade garantilerinin bir kombinasyonuna sahiptir ve banka havalesi veya kredi kartı gibi geleneksel yöntemlerden Bitcoin gibi kripto para birimlerine kadar çeşitli ödeme yöntemlerini kabul ederler..

Özel Tünel Artıları

profesyonel simgesiÖzel Tünel'in ana şirketi 2002'den beri var, yani bundan sorumlu insanlar VPN iyi kurulmuş.

En son yazılım çözümlerine adanmış bir şirketten sağlam bir şifreleme elde edersiniz.

Gördüğümüz gibi, geniş bir uyumluluk ve kolay bir kuruluma sahipler.

Birçok kullanıcı, bir aboneliğe gerek olmadığının farkındadır. Kelimenin tam anlamıyla ödeyebilirsin.

Güvenlik & Gizlilik

VPN arayanlar için temel endişe budur. Anonimlik ve güvenlik istiyorsunuz ve bunu gerçekten elde ettiğinizi bilmek istiyorsunuz.

Güvenlik açısından, OpenVPN protokolü çevrimiçi topluluk arasında müthiş bir üne sahiptir. Ancak bu gerçeğe rağmen, yer sorunu var. O kısmı yeterince vurgulayamıyorum.

Özel Tünel'in ABD'deki konumu, biraz torrent yapmak isteyen kullanıcılar için gerçek bir sorun oluşturabilir. Uygulamalarını bağlayabilmenize ve dosya paylaşımınız için BitTorrent'i kullanabilmenize rağmen, çoğu ABD şirketi bu uygulamada kaşlarını çattı ve bu tür etkinliklerin günlüklerinde neler olabileceğini söylemiyor.

Kayıtlı İletişim Yasası gibi mevzuat, gerçek gücü Amerika’nın Federal hükümetinin eline bırakıyor.

Bu yüzden olsa da Özel Tünel’in 128 bit AES-GCM şifrelemesi veri aktarımlarınızı korur, P2P paylaşımıyla uğraşıyorsanız, etkinliğinizin yanlış ellere geçebileceğini teorileştirmek için bir neden var. Kılavuzumuzdaki şifreleme hakkında daha fazla bilgi.

Torrent İşlemine İzin Verilir mi??

Piyasada binlerce VPN var. Hepsi işiniz için yarışıyor. Bu, bazı VPN'lerin çok umut vaat etmesine ancak biraz sunmasına neden olabilir. Bu nedenle, Özel İnternet Erişimi tarafından sunulan dürüstlüğü, basitliği ve şeffaflığı gerçekten takdir ediyoruz. İyi uygulanmış şifreleme ve sıfır günlük politikası, daha ucuz fiyatlarıyla birleştiğinde, bu VPN hizmetini önermemizin birkaç nedeni.

Torrent dostu bir VPN peşinde olduğunuz şeyse - torrent makalesi için en iyi VPN'leri okuyun.

Netflix için Özel Tünel Kullanabilir miyim?

Bu yazı yazıldığı sırada US Netflix ve BBC iPlayer'a erişilemiyor. Akış için birkaç premium VPN planı var, ancak bu onlardan biri değil. Netflix için bunu önermiyoruz (işte bazı daha iyi seçenekler).

Günlük İlkesi

Daha önce de söylediğim gibi, Özel Tünel en iyi ihtimalle güvencesiz bir kayıt politikasına sahiptir. Kullanıcı etkinliği günlüklerini tutmadıklarını iddia etseler de, bağlantı günlüklerini belirsiz amaçlar için kaydederler.

Bağlantı Hızları

Birçok VPN hizmeti “yıldırım hızında” hızlarıyla övünür, ancak Özel Tünel her ikisini de böyle bir iddiada bulunmaz. Neden herhangi bir kullanıcı birden fazla kez gecikme yaşadıklarını size söyleyeceği için açıktır.

Kendi tecrübelerime göre, karışık bir deneyim yaşadım. İyi bir transatlantik seçenek gibi görünüyorlardı, ancak ABD dışından geldikleri düşünüldüğünde, New York'u ziyaret ederken elde ettiğim düşük hızlarda biraz daha şok oldum.

İşte bir seyahat noktası yaptıktan sonra hız testimin sonuçları:

 • ABD Sunucusu

  • Ping: 25 ms
  • İndir: 26 Mbps
  • Yükleme: 16 Mbps
 • AB Sunucusu

  • Ping: 40 ms
  • İndir: 65.46 Mbps
  • Yükleme: 46.51 Mbps

En azından ABD'deyken değil, sonuçlardan heyecanlandığımı söyleyemem. ABD merkezli bir hizmetin en iyi hızlara sahip olacağını düşünürdünüz. Ev sahasında olduğu gibi avantaj. Ancak Özel Tünelde durum böyle görünmüyordu.

Bağlantı hızları hakkında daha fazla bilgiyi burada Soru Sayfalarında bulabilirsiniz.

Kullanılabilirlik

Bu departmanda Özel Tünel sahne vermeliyim. Arayüzleri estetik açıdan hoş olmaktan daha az olsa da, kullanılabilirlik birinci sınıftı. Çok tutarlı, kullanımı çok kolay ve gerçek bir sorun yok.

Basit kurulum talimatlarını burada bulabilirsiniz. Gördüğünüz gibi, PC ve mobil cihaz kullanıcıları için oldukça basit bir adım adım.

Özel Tünel Eksileri

Günlük sörf yapmak için Özel Tünel'i kullanmak için yeterli zamanım olmasına rağmen, bununla ilgili herhangi bir şey tarafından uçurulduğumu söyleyemem.

Hızlar iyiydi, ama özel bir şey değildi. Şifreleme sağlamdı, ancak VPN kullanan herkes zaten OpenVPN'in harika olmasını bekliyor.

Benzersiz fiyatlandırma planları ilginç, ancak rakiplerinden birinden gelen sınırsız bir prim paketinden gerçekten daha iyi veya daha kötü olup olmadığı konusunda hala kararsızım. Ve son olarak, gelişmiş özelliklerin tamamen olmaması arzulanan çok şey bırakıyor.

Onları test etmeye başlar başlamaz hemen bana sıçrayan bir dezavantaj şuydu:

Sınırlı Müşteri Desteği - Ah Ah….

nötr ifadeTrust.Zone gibi Private Tunnel, çoğumuzun iyi bir VPN'den beklediği müşteri destek seçeneklerini sunmuyor. Sadece bir mesaj bıraktığınız ve size geri dönmelerini beklediğiniz bir bilet sistemi sunarlar..

Bu sistemi test ettikten sonra, sorumun yanıtlanması için 24 saatten fazla zaman aldıklarını ve cevaplarının normalde çalışanlardan aldığım samimi ve ultra bilgilendirici olandan çok uzak olduğunu gördüm. NordVPN.

Hayal mi? Yasal VPN'lerin çoğu 7/24 canlı sohbet sağlar. Yerine, Özel Tünelin size geri dönmesi 24 saatten fazla sürüyor. Bu onların göz kamaştırıcı handikaplarından bir diğeri ve bu aşırı doymuş pazarda varlığını sürdürmek istiyorlarsa yakında düzeltmeleri gerekiyor.

Özel Tünel Tavsiye Edermiyim?

Evet ve hayır… ama çoğunlukla hayır.

Bakmak isteyen insanlara tavsiye ederim NordVPN ve Surfshark kabaca aynı fiyata üstün seçenekler olarak.

Yıldız deneyiminden daha az deneyimime rağmen, bunun yeni başlayanlar için iyi bir seçim olduğunu söylemeliyim. Şu anda VPN'leri öğrenen ve uygulaması kolay bir şey isteyen biriyseniz, bu sizin için doğru VPN'dir.

Söylediğim gibi, arayüzlerinde gezinmek kolay, sadece spor yapmak veya casusluk yapmadan bir arkadaşına mesaj göndermek isteyen sıradan kullanıcılar için iyi bir seçenek haline getiriyor.

Ayrıca, oldukça uygun fiyatlı bir seçenektir ve ne düşündüğünüzü görmek için her zaman ücretsiz denemelerinden yararlanabilirsiniz..

Ancak herkes için bu VPN'yi dikkatli kullanın. Unutmayın, bu ABD merkezli bir VPN ile gitmek her zaman en iyi fikir değildir veya Ondört Göz'ü oluşturan diğer ülkelerden herhangi biri.

Artıları

 USB TV çubuklarıyla uyumlu
 Uygun fiyatlandırma seçenekleri
 Orta hızlar
 İyi şifreli
 Etkinlik kaydı yok
 Kullanımı kolay

EKSİLERİ

Bağlantı günlüklerini kaydeder
Tek müşteri desteği seçeneği bir biletleme sistemidir
Özellik eksikliği
Netflix veya benzeri akış hizmetlerine izin vermez
Belirsiz torrent politikası

David Gewirtz
David Gewirtz Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me